جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/02/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3042

پرسپوليس - سپاهان ، شنبه در آزادي
90 دقيقه تا قهرماني


كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90

عزيز محمدي رييس سازمان ليگ برتر :
15 مرداد آغاز ليگ هشتم

غفور کامروا سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر :
ايران مي تواند جزو شش تيم برتر پارالمپيک باشد

درخشش ژيمناست ايران در چين
رمضان پور فيناليست جام جهاني شد


حدادي در بين سه پرتابگر برتر ديسک جهان


 پرسپوليس - سپاهان ، شنبه در آزادي
 90 دقيقه تا قهرماني  

با پيروزي تيم هاي فوتبال سپاهان اصفهان و پرسپوليس در چارچوب هفته سي و سوم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر، تکليف قهرمان هفتمين دوره اين رقابت ها به روز شنبه و هفته پاياني کشيده شد. گفتني است که هفته سي و سوم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور  با برگزاري 9 ديدار به پايان رسيد که در يکي از اين ديدارها تيم فوتبال پرسپوليس با نتيجه 4 بر يک از سد ميزبانش صباباتري گذشت تا تکليف قهرمان ليگ برتر در هفته پاياني اين مسابقات مشخص شود.
در اين ديدار که با قضاوت خداداد افشاريان و در ورزشگاه آزادي برگزار شد، کريم باقري در دقيقه20 ، محسن خليلي در دقايق 62 و 68 و پژمان نوري در دقيقه 73 براي پرسپوليس گلزني کردند و غلامرضا رضايي در دقيقه 42 تک گل صباباتري را به ثمر رساند. با اين پيروزي تيم فوتبال پرسپوليس 56 امتيازي شد تا به همراه سپاهان همچنان يکي از مدعيان قهرماني در ليگ هفتم باشد. صباباتري هم با اين شکست شانس قهرماني را از دست داد ولي با 52 امتياز در جايگاه سوم باقي ماند.همچنين در ورزشگاه فولادشهر اصفهان تيم فوتبال سپاهان با نتيجه يک بر صفر از سد ميهمان خود صنعت نفت آبادان عبور کرد تا همچنان مدعي نخست قهرماني در ليگ هفتم باشد.در اين ديدار که قضاوت آن برعهده رحيم رحيمي مقدم بود، احسان حاج صفي در دقيقه 45+1 تک گل پيروزي تيم فوتبال سپاهان اصفهان را به ثمر رساند.
با اين پيروزي تيم فوتبال سپاهان اصفهان 58 امتيازي شد تا همچنان صدر جدول اين مسابقات را از آن خود کند. صنعت نفت آبادان هم با 32 امتياز و حضور در جايگاه شانزدهم در خطر سقوط به دسته پائين تر قرار دارد.تيم فوتبال استقلال تهران دو بر يک برابر ذوب آهن اصفهان دوازدهمين شکست اين فصل خود را تجربه کرد. اسماعيل فرهادي در دقيقه 49 و محمدرضا خلعتبري در دقيقه 52 براي ذوب آهن گلزني کردند. آرش برهاني در دقيقه 90 تک گل استقلال را از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند.
اين دوازدهمين شکست استقلال در ليگ برتر اين فصل است. آبي پوشان تهراني 43 امتيازي ماندند و ذوب آهن با اين پيروزي 45 امتيازي شد. تيم فوتبال ملوان بندرانزلي اولين پيروزي خود را در نيم فصل دوم ليگ برتر، برابر مقاومت سپاسي کسب کرد.
جلال رافخواهي در دقيقه 55 و 87 براي اين تيم گلزني کرد و رضا خالقي فرد در دقيقه 47 تک گل مقاومت را به ثمر رساند.
مسعود مرادي، داور مسابقه به سيامک کوهنورد، محمود محمدي و محمد موسوي از مقاومت و رضا نيک نظر از ملوان اخطار داد. تيم فوتبال برق شيراز در هفته سي و سوم ليگ برتر مقابل پگاه گيلان به برتري يک بر صفر رسيد.
ناصر شکرون در دقيقه 57 تک گل برق شيراز را به ثمر رساند. تيم پگاه گيلان با اين باخت با همان 35 امتياز در جايگاه پانزدهم جدول باقي ماند تا همچنان خطر سقوط به ليگ دسته اول را احساس کند.  تيم فوتبال سايپا موفق شد يک بر صفر تيم ابومسلم خراسان را شکست دهد .  ديدار تيم هاي استقلال اهواز و پاس با نتيجه مساوي 2 بر 2 خاتمه يافت .  پيکان با نتيجه 3 بر صفر از سد شيرين فراز گذشت .  مس کرمان موفق شد 2 بر يک راه آهن را شکست دهد .  


 كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال ايران : 
هنوز کسب سه سهميه در ليگ آسيا تاييد نشده است
 
در حاليکه خبرهايي مبني بر کسب سه سهميه از سوي ايران در مسابقات ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا بر سر زبان ها بود ، علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال گفت : هنوز اختصاص سه سهميه ايران براي شرکت در ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا تاييد نشده است .
وي افزود : فدراسيون فوتبال مدارک لازم براي کسب سهميه بيشتر را به کنفدراسيون فوتبال اسيا ارسال کرده است ولي هنوز جلسه اي براي تصميم گيري جهت افزايش سهميه به کشورها تشکيل نشده است . وي گفت : با توجه به ارسال کامل مدارک پيش بيني مي کنيم که سهميه ايران نسبت به گذشته افزايش يابد و تلاش خواهيم کرد که اين سهميه را بيشتر نماييم .
رييس فدراسيون فوتبال در رابطه با اظهار نظر رييس کميته بين الملل فدراسيون فوتبال که بيش از اين اظهار داشته بود که سه سهميه در رقابت هاي ليگ قرمانان آسيا به ايران اختصاص يافته اظهار بي اطلاعي کرد و گفت : نمي دانم که وي چگونه اين خبر را دريافت کرده است.
 
ايران - آلمان ; شايد بعد از يورو

علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال کشورمان در ديدار با سفير آلمان در تهران، خواستار برگزاري ديدار دوستانه اي بين تيم هاي ملي فوتبال ايران و آلمان شد. گفتني است که در اين ديدار علي کفاشيان رسما درخواست فدراسيون فوتبال ايران براي ديدار با تيم ملي فوتبال آلمان را مطرح کرد.وي همچنين علاقمندي خود را براي افزايش سطح همکاري هاي ورزشي دو کشور اعلام کرد. کفاشيان نيز در اين ديدار خواهان انجام بازي دوستانه ميان تيم ملي ايران - آلمان شد.سفير جمهوري فدرال آلمان در ايران با استقبال از اين موضوع خاطرنشان کرد: تيم ملي فوتبال آلمان در حال انجام بازي هاي تدارکاتي براي حضور در مسابقات جام ملتهاي اروپا (يورو 2008) است، اما در هر حال انجام ديدار دوستانه امکان پذير است.
 
  دايي تک شغله شد 
 
مهدي تاج نايب رييس اول فدراسيون فوتبال و سخن گوي اين فدراسيون از تک شغله شدن علي دايي خبر داد. وي گفت : با توافقاتي که با مهرداد هاشمي مديرعامل باشگاه فرهنگي ورزشي سايپا داشتيم فدراسيون به هدف خود رسيد و با توافق مسوولان باشگاه سايپا علي دايي از اين پس فقط سرمربيگري تيم ملي فوتبال ايران را بر عهده خواهد داشت.

اعتراض مربيان پرسپوليس به داور 
تذکر به رودباريان
 
اعتراض اعضاي کادر فني تيم فوتبال پرسپوليس به داور ، يکي از صحنه هاي قابل توجه نيمه نخست ديدار تيم هاي پرسپوليس و صباباتري بود. گفتني است که اشتباه کمک داوران ديدار تيم هاي پرسپوليس و صباباتري در اعلام آفسايد در نهايت منجر به اعتراض شديد مربيان سرخپوشان شد. حسين نجاتي کمک داور اول اين ديدار از اعلام آفسايدهاي تيم صباباتري در چند صحنه چشم پوشي کرد و اين در حالي بود که محسن فريباني کمک داور دوم چند آفسايد براي شاگردان افشين قطبي اعلام کرد. همين مسئله باعث شد پس از اعلام آفسايد بازيکنان پرسپوليس از سوي داور مسابقه، مربيان سرخپوشان و همچنين حسن رودباريان دروازه بان اين تيم اعتراض شديد خود را به داور بازي نشان دهند. البته اين اعتراض با تذکر جدي داور به رودباريان خاتمه يافت.


رقابت هاي قهرماني فوتسال آسيا
امشب ; چهار تيم مرحله نيمه نهايي مشخص مي شوند 

با پايان مرحله گروهي رقابت هاي قهرماني فوتسال آسيا، چهره هشت تيم صعود کننده به مرحله يک چهارم نهايي مشخص شد.
 گفتني است که تيم تايلند ميزبان دهمين دوره قهرماني آسيا پس از قرار گرفتن در مکان نخست گروه اول، حريف استراليا در مرحله يک چهارم نهايي شد. قرقيزستان تيم دوم گروه اول هم بايد به مصاف تيم اول گروه سوم يعني ژاپن برود. ازبکستان که قدرتمندانه مرحله گروهي را به پايان برده بود با ايستادن در مکان اول گروه دوم حريف تيم چين در مرحله يک چهارم نهايي شد و تيم ايران که با 9  امتياز و 35  گل زده بهترين نمايش را بين تيم هاي آسيايي داشته بايد در مرحله يک چهارم نهايي به مصاف لبنان برود. اين بازي ها امشب انجام خواهد شد.
 
آندرانيک تيموريان بازيکن ايراني تيم بولتون : 
حضورم در ساندرلند شايعه است 

با به پايان رسيدن قرارداد آندرانيک تيموريان، شايعه حضور بازيکن ايراني بولتون در تيم هاي مختلفي شنيده مي شود.
در حالي که بخش هاي مختلف خبري تلويزيون ايران به نقل از روزنامه هاي انگليسي اعلام کردند که آندرانيک تيموريان به ساندرلند انگليس مي پيوندد، تنها بازيکن ايراني ليگ برتر انگليس اين خبر را تکذيب کرد و به ايسنا گفت: هيچ صحبتي براي حضورم در ساندرلند مطرح نشده و من اين خبر را تکذيب مي کنم. وي افزود: همان طور که پيش از اين هم گفته ام تا قبل از پايان تمام ليگ هاي اروپايي منتظر مي مانم تا وضعيت تيم هاي اروپايي شخصي شود. پس از آن تصميمم را مي گيرم. بنابراين بعيد مي دانم که زودتر از هر هفته ديگر تيم جديدم مشخص شود. با وجود اين که آندو خبر پيشنهاد ساندرلند را تکذيب مي کند، يکي از سايت هاي ايراني که در خارج از کشور فعاليت مي کند اعلام کرد که نام تيموريان در فهرست خريد تابستاني روي کين سرمربي ساندرلند قرار دارد.
 
رضا عنايتي بازيکن تيم الامارات : 
از چند باشگاه  ايران پيشنهاد دارم

رضا عنايتي مهاجم ايراني تيم الامارات درخصوص حضورش در فوتبال امارات گفت: هنوز معلوم نيست سال آينده در فوتبال امارات باشم ، چراکه در حال حاضر چندين پيشنهاد از باشگاه هاي ايران دريافت کرده ام که مشغول بررسي آن ها هستم . وي افزود: پس از بررسي کليه پيشنهادهاي رسيده از باشگاه هاي داخلي و امارات مناسب ترين پيشنهاد را انتخاب خواهم کرد. وي در خصوص ديدار تيم الامارات با تيم الاهلي گفت : در اين ديدار کليه بازيکنان با تمام وجود بازي کردند تا نتيجه قابل قبولي کسب کنند، اما باز هم بدشانسي آورديم و در نهايت بازي با تساوي پايان يافت . ديدار تيم هاي الامارات و الاهلي در هفته بيستم ليگ دسته اول فوتبال امارات با نتيجه يک بر يک پايان يافت که تگ گل تيم الامارات را عنايتي به ثمر رساند. رضا عنايتي در دقايق پاياني اين ديدار با دريافت کارت قرمز از بازي اخراج شد. عنايتي در خصوص اخراجش در ديدار با الاهلي گفت : اين اخراج موجب شد که در دو ديدار پاياني ليگ نتوانم تيم خود را همراهي کنم .  وي افزود: با وجود سقوط تيم الامارات به ليگ دسته دوم از کارنامه خود در اين تيم راضي هستم . وي با اشاره به اينکه در فصل جاري ليگ امارات   13 گل براي تيم الامارات به ثمر رسانده است، گفت : رسول خطيبي و مهدي رجب زاده نيز با   11 و شش گل زده کارنامه قابل قبولي از خود باقي گذاشتند.

   
 بهره برداري از سالن ورزشي دخترانه دانشگاه تبريز 
 
همزمان با هفته خوابگاه هاي دانشجويي ، سالن ورزشي چند منظوره خوابگاه دخترانه شهداي دانشگاه تبريز به بهره برداري رسيد.
گفتني است که براي ساخت اين سالن ورزشي با350 متر مربع زير بنا بيش از يک ميليارد ريال هزينه شد. 20 تا 26 ارديبهشت هفته خوابگاه هاي دانشجويي نامگذاري شده است.
 
کرج ميزبان مسابقات دو وميداني دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي منطقه 12 
 
نخستين دوره مسابقات قهرماني دو و ميداني دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي منطقه 12 ، اول خرداد در کرج برگزار مي شود.
محمد مرادي رييس هيات دووميداني تربيت بدني کرج گفت: در اين مسابقات 240 ورزشکار در قالب 20 تيم از واحدهاي مختلف دانشگاه آزاد اسلامي اين منطقه به مدت دو روز رقابت مي کنند.
وي افزود: منطقه 12 شامل واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي کرج ، رودهن فيروزکوه ، دماوند، پرند، شهريار، قم ، قزوين ، بوئين زهرا و تاکستان است.
وي ادامه داد : تمهيدات لازم براي اسکان و پذيرايي اين ورزشکاران در واحد دانشگاه آزاد اسلامي کرج درنظر گرفته شده است .
مرادي هدف از برگزاري اين رقابت ها را انتخاب تيم منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامي براي شرکت در مسابقات سراسري دانست.
وي افزود: اين رقابت ها با همکاري هيات دووميداني کرج و تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي اين شهر برگزار مي شود. 

مسابقات ووشو قهرماني آسيا
فرشاد عربي نخستين مدال برنز تالو را به دست آورد 
 
فرشاد عربي تالوکار فرم نن گوئن نخستين مدال برنز ايران را در رقابت هاي آسيايي ماکائو به دست آورد.
در دومين روز از رقابت هاي ووشوي قهرماني آسيا، فرشاد عربي تالوکار فرم نن گوئن  سکوي سوم اين فرم را به خود اختصاص داد.
گفتني است در اين فرم نماينده چين  طلا گرفت و تالوکار هنگ کنگي    نشان برنز را از آن خود کرد.
اين نخستين نشان برنز تاريخ تالو ايران در رقابت هاي آسيايي بود.
احسان پيغمبري ديگر تالوکار کشورمان در فرم چيانگ شو نتوانست در رده بندي مدالي قرار بگيرد.
در اين فرم نيز نمايندگان کشورهاي چين، ژاپن و ماکائو رده اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
 
استفاده نادرست از وسايل ورزشي، براي سلامتي خطر دارد
 
استفاده غلط از وسايل ورزشي ثابت در خانه ها ، باشگاه هاي ورزشي و پارک ها ، نه تنها تاثير مثبتي بر روند سلامتي ندارد بلکه باعث ايجاد عوراض اسکلتي - عضلاني و ايجاد درد در مفاصل و عوارض قلبي مي شود.
ابراهيم انتظاري فيزيوتراپيست مي گويد استفاده از وسايل ورزشي مانند يک چاقوي دو لبه عمل مي کند که هم مي تواند مفيد باشد و هم همراه با عارضه باشد.
انجمن فيزيوتراپي ايران با ارسال نمابري به ايرنا به نقل از اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران خاطرنشان کرد که در همين حال استفاده مفيد و با برنامه از وسايل ورزشي تحت کنترل و نظارت کارشناس تربيت بدني ، متخصص قلب و فيزيوتراپيست ، موجب تقويت عضلات و افزايش برون ده قلبي مي شود.
وي افزود : اين مساله حتي در بيماران قلبي و افرادي که تحت عمل جراحي قلب قرار گرفته اند، تحت کنترل و رعايت شرايط ياد شده با نتايج مثبت همراه است.
اين فيزيوتراپيست اضافه کرد : استفاده نادرست از وسايل ورزشي مي تواند فرد را با دردهاي زانو ، کمر ، لگن ، شانه ها و عوارض قلبي، دردهاي آنژين صدري و حتي سکته قلبي رو به رو کند.
اين فيزيوتراپيست ، انجام حرکات ورزشي ساده مانند پياده روي را در جهت حفظ سلامت بدن و حتي کاهش وزن بسيار موثر دانست.
وي گفت : در صورت استفاده از وسايل ورزشي مي بايست ابتدا فرد با انجام حرکت هاي ساده ، بدن خود را گرم کرده و پس از استفاده از وسايل ورزشي نيز با انجام حرکات ملايم حرارت بدن را به تدريج کاهش دهد تا از آسيب هاي وارده جلوگيري به عمل آيد.
 
ديدار کويتي ها با قطر 

ملي پوشان فوتبال کويت در ديداري دوستانه که در تاريخ سوم خردادماه برگزار مي شود به ديدار قطر خواهند رفت.
گفتني است تيم ملي فوتبال کويت که از جمله تيم هاي همگروه تيم ملي فوتبال کشورمان در گروه 5 مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني 2010 است، روز جمعه سوم خردادماه در ورزشگاه اصلي شهر کويت پذيراي قطر خواهد بود.
اين نخستين بازي دوستانه تيم ملي فوتبال کويت پيش از رويارويي با سوريه طي رقابت در دور سوم از مرحله مقدماتي مسابقات فوتبال جام جهاني 2010 است.
تيم ملي فوتبال کويت در گروه 5 اين مسابقات با تيم هاي ايران، امارات و سوريه همگروه است و با کسب يک تساوي از ديدار مقابل ايران جايگاه چهارم اين گروه را در اختيار دارد.
 
بازي خيريه به نفع کودکان فقير مالي
نکونام در ترکيب تيم منتخب جهان بازي کرد
 
جواد نکونام بازيکن ايراني اوساسونا در ترکيب تيم منتخب جهان بازي کرد.
گفتني است نکونام که از سوي صندوق حمايت کودکان سازمان ملل براي حضور در ديدار خيريه تيم منتخب جهان و ياران فردريک کانوته دعوت شده بود،  در ترکيب منتخب جهان و در کنار بازيکنان نامداري همچون ليونل مسي، کارلوس پويول، رائول گونزالس و پل اسکولز بازي کرد.
اين ديدار در ورزشگاه سانچس پيسخوان سويا برگزار شد و ياران کانوته موفق شدند با نتيجه 5 بر 3 تيم منتخب جهان را از پيش رو بردارند.
در ترکيب تيم ياران کانوته پنج نفر از بازيکنان سويا و ساير بازيکنان سياه پوست لاليگا حضور داشتند.
صندوق حمايت از کودکان سازمان ملل درآمد حاصل از اين ديدار را به کودکان فقير ماليايي اختصاص خواهد داد.
  
ضيافت شام پرسپوليسي ها در هتل لاله 

ضيافت شام و اردوي قبل از مصاف پرسپوليس برابر صبا باتري از هفته سي و سوم رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي برتر ايران در هتل لاله تهران برگزار شد.
به گزارش سايت رسمي باشگاه پرسپوليس ، سه شنبه شب ضيافت قبل از ديدار تيم هاي پرسپوليس و صباباتري در غياب مدير عامل و با حضور مسوولان ، کادر فني و بازيکنان در محل هتل لاله تهران برگزار شد.


 مسابقات دو صحرانوردي بانوان ارتش
قهرماني نيروي دريايي
سازمان تربيت بدني ارتش در راستاي ارتقاي توان جسمي و روحي بانوان شاغل و خانواده هاي کارکنان ارتش اقدام به برگزاري يک دوره مسابقات دو صحرانوردي نمود.
به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران (تربيت بدني) ، برابر تقويم مسابقاتي بانوان ارتش در سال جاري يک دوره مسابقات دو صحرانوردي با حضور 70 نفر در قالب 4 تيم (نيروي دريايي ، نيروي زميني ، نيروي هوايي ، دانشکده پرستاري) و در 3 رده سني به ميزباني نيروي دريايي در پادگان کوهک برگزار شد که شرکت کنندگان مسافت 1200 متر را دويدند و در پايان ، تيم نيروي دريايي توانست با کسب 39 امتياز مقام اول اين مسابقات را از آن خود کند و تيم هاي نيروي زميني و نيروي هوايي به ترتيب به مقام هاي دوم و سوم دست يافتند.
اسامي نفرات برتر در رده هاي سني مختلف :
رده سني 18 تا : 30 راحله حيدري (نيروي هوايي) ، مريم غفارزاده (دانشکده پرستاري) ، الهام تقي زاده (دانشکده پرستاري) .
رده سني 31 تا : 40 شهربانو مهدي پور (نيروي دريايي) ، پريچهر شيري (نيروي دريايي) ، معصومه اشرفي (نيروي دريايي) .
رده سني 41 به بالا : افسانه کيهاني فر (نيروي دريايي) ، پريچهر آزادواري (نيروي زميني) ، جميله بهرامي (نيروي زميني).
   
يوسف کرمي تکواندوکار وزن سوم تيم ملي : 
در اين وزن جا افتاده ام
 
يوسف کرمي تکواندوکار وزن سوم تيم ملي در خصوص وضعيت آمادگي خود گفت: تمريناتم را منظم ومناسب در اردوهاي تيم ملي پيگيري مي کنم و تمام تمرکز خود را معطوف برنامه هاي آماده سازي مربيان کرده ام.
وي افزود : تا به اين لحظه صحبتي مبني بر اينکه کدام گزينه براي اعزام در مسابقات وزن سوم المپيک انتخاب شده، مطرح نشده و ما نيز طبق روال زندگي اردويي خود را ادامه مي دهيم.
وي ادامه داد: نمي خواهم بگويم که در وزن سوم المپيک بهترينم ولي چندين سال است که در اين وزن مسابقه داده ام و تقريبا بيشتر مدعيان و حريفان وزن 6 و 7 خود در آسيا و جهان را شکست داده ام. من در اين وزن جا افتاده ام. در اين سال ها تنها يک بار به لوپز و يک بار به بحري باخته ام. البته سه بار نيز حريف ترکيه اي را شکست داده ام.
دارنده مدال هاي طلاي آسيا و جهان يادآور شد: سال 2004 براي اولين بار ميدان المپيک را تجربه مي کردم ولي حالا به مراتب با تجربه ترم و از امتيازات مثبت زيادي از جمله تجربه حضور در المپيک برخوردارم. براي مسابقات المپيک 2008 پکن نيز تمام تلاش خود را براي کسب بهترين نتيجه به کار خواهم بست و هر چه در توان دارم براي اين مسابقات صرف خواهم کرد.
   
عباس ترابيان رييس کميته فوتسال : 
نبايد مغرور شويم

تيم فوتسال ايران امروز در جريان مسابقات فوتسال قهرماني آسيا به مصاف تيم لبنان خواهد رفت .
در اين ارتباط عباس ترابيان رييس کميته فوتسال ايران گفت: نبايد مقابل لبنان با غرور بازي کنيم.
وي افزود : يکي از مشکلاتي که لبنان در ابتداي مسابقات داشت خستگي بيش از حد بازيکنان اش بود. اين تيم سفري طولاني از لبنان به تايلند داشت. به همين دليل در ابتدا با نشاط نبودند اما هر چه از مسابقات گذشت آنها شاداب تر بازي کردند.
وي ادامه داد:  شواهد فني نشان مي دهد که در بازي مقابل لبنان پيروز هستيم اما اين که به چه نحوي به پيروزي مي رسيم و چند گل مي زنيم مشخص نيست، ما نبايد مغرور به زمين برويم چرا که در فوتسال و فوتبال هيچ چيز قابل پيش بيني نيست.

مسابقات شطرنج بين المللي فيليپين
يک پيروزي و يک تساوي براي شطرنجبازان ايراني

شطرنجبازان ايران در دور نهم رقابت هاي شطرنج آزاد بين المللي فيليپين در برابر حريفان خود به يک برد و يک تساوي دست يافتند.
به گزارش فدراسيون شطرنج در دومين دوره رقابت هاي شطرنج آزاد بين المللي فيليپين احسان قائم مقامي استاد بزرگ شطرنج مقابل نماينده کشور ميزبان مساوي کرد و جمع امتيازات خود را به   6 رساند.
مرتضي محجوب ديگر استاد بزرگ کشورمان در مقابل حريفي از اندونزي به پيروزي رسيد.
 
جواد نکونام همچنان در اوساسونا

جواد نکونام بازيکن مياني تيم فوتبال اوساسونا، درخصوص وضعيت سال آينده خود گفت : حتي اگر تيم اوساسونا به دسته پايين تر رقابت ها هم سقوط کند همچنان به حضور خود در اين تيم ادامه خواهم داد.
وي با بيان اينکه تيم اوساسونا از بخت فراواني براي باقي ماندن در دسته اول رقابت ها برخوردار است گفت در صدد است تا در رقابت هاي فصل آتي، عملکرد بسيار خوبي را از خود به نمايش بگذارد.
بازيکن ايراني تيم اوساسونا گفت: يکي از تيم هاي لاليگا درصدد بود تا با پيشنهادي بالا مرا به خدمت بگيرد اما موافقت نکردم. من به اوساسونا متعهد هستم و نمي توانم احساس دروني ام را نسبت اين تيم پنهان کنم.
نکونام  گفت: در حال حاضر در شرايط کاملا مطلوبي به سر مي برم و حدود دو ماه است که به طور کامل در تمرينات تيم خود شرکت مي کنم.


 عزيز محمدي رييس سازمان ليگ برتر :
 15 مرداد آغاز ليگ هشتم  

عزيز محمدي رييس سازمان ليگ برتر فدراسيون فوتبال از آغاز هشتمين دوره مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي کشور در تاريخ پانزدهم مردادماه خبر داد.
وي با بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران پيرامون نشست مسوولان فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ با مسوولان شوراي سياست گذاري ورزش سازمان صدا و سيما براي دريافت حق پخش تلويزيوني مسابقات ليگ برتر، گفت: در اين خصوص تاکنون هيچ جلسه اي با آقاي پورمحمدي نداشته ايم اما قرار است طي هفته آينده در ملاقات با ايشان راهکارهاي دريافت حق پخش تلويزيوني را بررسي کنيم.
وي دستيابي به اين امتياز را باعث ارتقا امتياز ليگ حرفه اي ايران براي کسب سهميه حضور در ليگ حرفه اي فوتبال آسيا عنوان کرد و گفت: اگر امتياز حق پخش تلويزيوني را احيا کنيم از اين حوزه چيزي در حدود 70 امتياز و بيشتر به فدراسيون فوتبال ايران تعلق خواهد گرفت که مجموع امتيازات ما براي کسب سهميه حضور در ليگ حرفه اي آسيا را به بيش از 400 امتياز افزايش خواهد داد و مي توانيم با چهار تيم در اين رقابت ها حضور يابيم.رييس سازمان ليگ فدراسيون فوتبال با تاکيد بر اينکه کنفدراسيون فوتبال آسيا اساسنامه باشگاه ها را پذيرفته است، افزود: بعضي از باشگاه هاي حاضر در مسابقات ليگ برتر بصورت موسسه غير انتفاهي به ثبت رسيده بود که بر اساس تاکيد کنفدراسيون فوتبال آسيا بايد در ثبت شرکت ها بصورت موسسه اي تجاري به ثبت برسند.
رييس سازمان ليگ فدراسيون فوتبال در ادامه از آغاز مسابقات ليگ برتر از 15 مرداد ماه سال جاري خبر داد و افزود: براي باشگاه ها ضرب العجلي تا پايان تيرماه تعيين خواهيم کرد تا نسبت به اعمال تغييرات در اساسنامه خود مطابق با موارد ذکر شده اقدام کنند. در صورتي که تا اين تاريخ اقدامي در اين زمينه انجام ندهند حق شرکت در مسابقات ليگ را نخواهند داشت و نقل و انتقالات اين باشگاه ها مورد قبول واقع نخواهد شد. 


 غفور کامروا سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر :
 ايران مي تواند جزو شش تيم برتر پارالمپيک باشد  

غفور کامروا سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر جانبازان و معلولان ايران درخصوص وضعيت تيم ايران در مسابقات پارالمپيک 2008 پکن گفت : تيم ايران مي تواند جزو شش تيم برتر پيکارهاي بسکتبال با ويلچر بازي هاي پارالمپيک   2008 پکن قرار بگيرد.
تيم بسکتبال با ويلچر جانبازان و معلولين طبق قرعه کشي فدراسيون جهاني و ستاد مسابقات پارالمپيک   2008 پکن در دوره مقدماتي با تيم هاي آلمان، کانادا، سوئد، ژاپن و آفريقاي جنوبي هم گروه شد.
وي درباره حريفان اين تيم در دور مقدماتي بازي هاي پارالمپيک   2008 پکن اظهار کرد: همه تيم هاي حاضر در پارالمپيک پکن از تيم هاي قدرتمندي هستند ولي به جرات مي توان گفت تيم بسکتبال با ويلچر از آنجايي که در اردوهاي آمادگي توانايي هاي بسيار خوبي را کسب کرده، مي تواند جز»   6 تيم برتر دنيا قرار بگيرد.
وي در مورد تفاوت هاي موجود در سبک بسکتبال با ويلچر ايران و اروپا خاطر نشان کرد: نوع بسکتبال ما با کانادا به لحاظ تکنيک هاي انفرادي و سرعت که از مهمترين پارامترهاي اين رشته است يکسان مي باشد ولي در اروپا و آمريکا ميزان توجه به کارگروهي و حرکات تيمي بيشتر به چشم مي خورد.
سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر درباره وضعيت فعلي تيم هاي کانادا و آلمان که با تيم ايران هم گروه هستند افزود: تيم بسکتبال با ويلچر کانادا يکي از بهترين و قدرتمندترين تيم هاي جهان است و در بازي هاي پارالمپيک   2004 آتن توانست مقام نخست اين رقابت ها را بدست آورد و تيم آلمان هم بعنوان مهمترين تيم اروپا به حساب مي آيد.
وي با بيان اين مطلب که تيم سوئد هم جز» قهرمانان قاره اروپا مي باشد اظهار داشت، خوشبختانه تيم بسکتبال با ويلچر ايران در سال   1382 توانست تيم آفريقاي جنوبي را مغلوب خود کند و همچنين در دو بازي انجام گرفته در سال هاي   84 و   85 با تيم ملي بسکتبال با ويلچر ژاپن هم موفق شديم با پيروزي از ميدان اين رقابت ها خارج شويم.
وي با بيان اين مطلب که تيم بسکتبال با ويلچر ايران با رقباي سختي در پکن روبرو خواهد شد افزود: نبايد حريفانمان را دست کم بگيريم و قطعا تمام تيم هاي حاضر در پارالمپيک   2008 پکن تمام تلاش خود را براي کسب قهرماني در اين بازي ها خواهند کرد.
وي در پايان ياد آور شد: براي حضور قدرتمند در بازي هاي پارالمپيک  2008  پکن بايد بازي هاي تدارکاتي بيشتري براي تيم بسکتبال با ويلچر در نظر گرفته شود. 


 درخشش ژيمناست ايران در چين
 رمضان پور فيناليست جام جهاني شد  

محمد رمضان پور به ديدار پاياني رقابت هاي ژيمناستيک جام جهاني چين راه يافت.
در نخستين روز از مسابقه هاي ژيمناستيک جام جهاني در شهر تيان جين که ژيمناست هايي از بيست و شش کشور جهان حضور دارند، محمد رمضان پور در وسيله پرش خرک به مرحله پاياني راه يافت.
در جام جهاني چين ژيمناست هاي مطرح جهان از کشورهاي اسلووني، روسيه، چين،  فرانسه، بلژيک و بلغارستان حضور دارند. از منطقه غرب آسيا ايران در اين مسابقه ها حضور دارد.
اين مسابقات در ورزشگاه دوازده هزار نفري تيان جين برگزار مي شود که محل برگزاري رقابت هاي ژيمناستيک بازي هاي المپيک خواهد بود.
اين براي دومين بار در تاريخ ژيمناستيک ايران است که يک ژيمناست ايراني مي تواند به مرحله پاياني مسابقه هاي جام جهاني راه پيدا کند.
اولين بار سال 84 و در جام جهاني تهران بود که يک ژيمناست ايراني توانست به فينال برسد.


 حدادي در بين سه پرتابگر برتر ديسک جهان  

احسان حدادي در پي کسب مقام اول در مسابقات جايزه بزرگ قطر در فهرست برترين هاي فدراسيون جهاني دووميداني به عنوان سومين پرتابگر معرفي شد.
گفتني است که فدراسيون بين المللي دووميداني هر ماه براساس برگزاري مسابقات مختلف بين المللي ، آسيايي و جهاني فهرست جديدي را حاوي نام   100 ورزشکار برتر هر رشته مردان و زنان منتشر مي کند.
در جديدترين فهرست برترين هاي منتشر شده از سوي فدراسيون جهاني دووميداني که بر روي سايت خود قرار داده احسان حدادي عنوان سوم جهان را در بين پرتابگران ديسک جهان از آن خود کرده است .
حدادي قهرمان پرتاب ديسک ايران و آسيا با کسب رکورد   67 متر و   20 سانتي متر در مسابقات جايزه بزرگ قطر براي اولين بار در سال  2008  ميلادي نام خود را در فهرست بهترين هاي جهان ثبت کرد.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته