جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/03/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 3053

پس از ده سال دوري;
«محمد بيک زاده» با سريال «بانو» به تلويزيون مي آيد

ويژه رحلت امام «ره»
فيلم "تاوان" به تلويزيون مي آيد


"ارباب حلقه ها" بهترين فيلم تاريخ سينما شد

با حضور انتظامي و پورحسيني و با صداي زيبا بروفه;
«عشق پرداز» در مورد زندگي و آثار محمود فرشچيان ساخته مي شود


جنگ «مختارنامه» هم به شهرک دفاع مقدس کشيده شد


«ماکاندو» نهم و دهم خرداد ماه دواجرايي مي شود


صهبايي:براي درست کردن وضعيت ارکستر سمفونيک زمان لازم دارم


كوتاه هنري


  پس از ده سال دوري;
 «محمد بيک زاده» با سريال «بانو» به تلويزيون مي آيد  

تهيه کننده مجموعه تلويزيوني امام علي (ع) پس از ده سال دوري از هرگونه فعاليت تلويزيوني و سينمايي با مجموعه تلويزيوني «بانو» به تلويزيون برمي گردد.
 به گزارش  فارس، مجموعه تلويزيوني «بانو» در حال حاضر توسط «نادر وحيد» مراحل پاياني نگارش خود را سپري مي کند و پس از ايان اين مرحله وارد پيش توليد خواهد شد.
بنابر اين گزارش، داستان اين مجموعه تلويزيوني تاريخي است و در 15 تا 20 قسمت 45 دقيقه اي براي پخش از شبکه سوم سيما ساخته خواهد شد اما کارگردان و بازيگران اين مجموعه هنوز مشخص نشده اند.  آخرين اثر «محمد بيک زاده» در مقام تهيه کننده مجموعه تلويزيوني «امام علي(ع) » بود که 18 سال پيش به کارگرداني «داوود ميرباقري» ساخته شده است.


 ويژه رحلت امام «ره»
 فيلم "تاوان" به تلويزيون مي آيد  

تله فيلم "تاوان" به تهيه کنندگي منوچهر هادي وکارگرداني رضا غفاري اعتبار روز رحلت امام(ره) از شبکه تهران پخش مي شود.
به گزارش آفرينش" اين تله فيلم محصول گروه فيلم سريال شبکه تهران است وتوليد آن از اسفند سال گذشته آغاز شده و اريبهشت امسال، تدوين آن به پايان رسيده است .
تاوان داستان زندگي دو زوج را در فضاي رئاليستي به تصوير مي کشد، داستان اول در باره يک زوج به نامهاي مسعود کثيري وزهره موسوي است.
زهره از بيماري نازايي رنج مي برد ومسعود براي درمان زهره بايد هزينه سنگيني را تقبل کند . او براي هزينه درمان همسرش ،ناچارا به قاچاق چوب در جنگل رو مي آورد وناخواسته مر تکب قتل يکي از نگهبانان جنگل مي شود و..
داستان دوم در باره عباد توکلي وطاهره پور نبي است،طاهره از بيماري سرطان رنج مي بردو شوهر او عباد که نگهبان جنگل است در آستانه مرگ همسرش کشته مي شودو........
بازيگران اين تله فيلم کاظم بلوچي ،کيهان ملکي،بهناز جعفري ،شهره لرستاني و......هستند.
تاوان 14 خرداد ساعت 14/10 پخش مي شود. 


 "ارباب حلقه ها" بهترين فيلم تاريخ سينما شد  

فيلم سينمايي "ارباب حلقه ها: ياران حلقه" به کارگرداني پيتر جکسن در نظرسنجي از 10 هزار علاقمند فيلم و سينما به عنوان بهترين فيلم تاريخ سينما انتخاب شد.
به گزارش مهر، خبرگزاري ANI به نقل از روزنامه ميرر انگلستان اعلام کرد "ياران حلقه" نخستين قسمت از سه گانه "ارباب حلقه ها" بر اساس رمان هاي جي. ار. ار. تولکين است که سال 2001 روي پرده سينماهاي جهان رفت. سه فيلم جکسن در مجموع سه ميليارد دلار فروختند و چند جايزه اسکار هم از آن خود کردند.
رده دوم نظرسنجي پايگاه وان پل از 10 هزار دوستدار سينما فيلم سينمايي "رستگاري شاوشنک" به کارگرداني فرانک دارابونت رسيد که سال 1994 با بازي تيم رابينز و مورگان فريمن اکران شد و گرچه تنها 28 ميليون دلار فروخت، اما جايگاه خود را به عنوان يکي از فيلم هاي ماندگار تاريخ سينما تثبيت کرد و نامزد هفت جايزه اسکار هم شد.
سومين فيلم برگزيده اين فهرست "گريس" رندال کلايزر با بازي جان تراولتا و اليويا نيوتن - جان محصول 1978 است که نامزد بهترين موسيقي متن شد و 341 ميليون دلار در دنيا فروخت. جالب اينکه فيلم با بودجه شش ميليون دلاري توليد شده و فروش هفته اول آن در آمريکاي شمالي تنها 12 ميليون دلار بود.
"اي. تي" استيون اسپيلبرگ و "جنگ هاي ستاره اي" جرج لوکاس هم رده هاي چهارم و پنجم اين نظرسنجي را از آن خود کردند و فيلم هاي ششم تا دهم عبارتند از "دزدان دريايي کارائيب"، "زن زيبا"، "عشق حقيقي"، "پدرخوانده" و "گلادياتور".


 با حضور انتظامي و پورحسيني و با صداي زيبا بروفه;
 «عشق پرداز» در مورد زندگي و آثار محمود فرشچيان ساخته مي شود  

 «عشق پرداز» مستندي است که به بهانه انتشار پنجمين کتاب آثار محمود فرشچيان، با روايتي مبتني بر واقعيات، زندگي و آثار اين نقاش را به تصوير مي کشد.
تصويربرداري اين مستند همزمان با رونمايي از دو اثر «غدير» و «کوثر» در موزه فرشچيان واقع در کاخ سعدآباد آغاز شد و با حضور زيبا بروفه و افسر اسدي در منزل محمود فرشچيان ادامه يافت.
در «عشق پرداز»، هنرمنداني چون: علي اکبر صادقي(نقاش)، حجت شکيبا(نقاش)، يدالله کابلي(خطاط)، عزت الله انتظامي و پرويز پورحسيني حضور يافته اند.
به گزارش فارس، تدوين اين فيلم همزمان با ادامه تصويربرداري، آغاز شده است و مستند «عشق پرداز» تا يک ماه آينده، آماده نمايش خواهد شد و در مراسم تجليل از فرشچيان و همزمان با رونمايي آخرين کتاب ايشان به نمايش درمي آيد.
بنا بر اين گزارش، اين دومين مستندي است که در ماه هاي اخير پس از مستند مصطفي رزاق کريمي که «نازنين مفخم» تدوين آن را آغاز کرده ساخته شده است.
عوامل «عشق پرداز» عبارتند از:
تهيه کننده: خانه فرهنگ و هنر گويا / ناصر ميرباقري،نويسنده، کارگردان و مدير تصوير: محمدهادي (حميد) کاوياني،مديرتوليد و تصويربردار: محسن صرافي،دستيار کارگردان و برنامه ريز: مريم ويس مرادي،صدابردار: مازيار رزاقي،عکاس: پيام ايرايي / مهدي پورموسي، گوينده متن: زيبا بروفه، مجري طرح: کارگاه آزاد فيلم وهومن.
به گزارش فارس، پنجمين کتاب از آثار محمود فرشچيان، در قطع رحلي سلطاني در 8 رنگ، در جلدهاي مختلف چرمي و گالينکور با قاب مخصوص به خود روانه بازار مي شود که براي اولين بار در کتاب هاي آثار فرشچيان از رنگ متاليک استفاده شده است.


  جنگ «مختارنامه» هم به شهرک دفاع مقدس کشيده شد  

  فيلمبرداري ادامه صحنه هاي جنگي پروژه «مختارنامه»(داوود ميرباقري) در شهرک سينمايي دفاع مقدس انجام خواهد شد.
  به گزارش آفر ينش به نقل از سايت خبري سيما فيلم، مجموعه تلويزيوني «مختارنامه» به کارگرداني داوود ميرباقري و تهيه کنندگي محمود فلاح در مرکز سيما فيلم، مراحل توليد را پشت سر مي گذارد.
بنا بر اين گزارش، اين مجموعه تلويزيوني در چهل قسمت، داستان زندگي و قيام مختار ابوعبيد ثقفي ملقب به ابواسحاق را روايت مي کند. در اين سريال، سه مقطع جواني، ميانسالي و پيري مختار به نمايش در مي آيند. شهرت مختار به دليل قيامي است که توسط وي پس از واقعه عاشورا براي خونخواهي از شهداي کربلا شکل مي گيرد.
محمود فلاح، تهيه کننده سريال «مختارنامه» با اشاره به ادامه توليد اين مجموعه به سايت خبري سيما فيلم گفت:« بنا داريم تا ادامه صحنه هاي جنگ را در شهرک دفاع مقدس فيلمبرداري کنيم. در حال حاضر نيز برنامه ريزي و پيش توليد اين مرحله را انجام داده ايم.»  وي در ادامه افزود: «صحنه هاي مربوط به جنگ را به طور کلي در شاهرود گرفته ايم، ولي برخي از صحنه هاي جزيي تر و صحنه هايي که احساس کرديم کمبود دارند، در اين لوکيشن فيلمبرداري خواهيم کرد.»
فلاح با اشاره به حضور رضا کيانيان در اين مجموعه گفت: «آقاي کيانيان نقش حاکم مکه را بازي مي کنند و احتمالا مدت 5 الي 6 ماه هم مقابل دوربين خواهند بود.»  تهيه کننده سريال «مختارنامه» در ادامه، اعلام کرد:« صحبت هاي اوليه و قرارهاي شفاهي را با رضا کيانيان گذاشته ايم و منتظر هستيم تا پس از شروع فيلمبرداري در شهرک دفاع مقدس، حضور ايشان را درپروژه مختار قطعي کنيم.»
شايان ذکر است، سريال «مختارنامه» از محصولات «الف ويژه» مرکز سيما فيلم است که فيلمبرداري آن از فروردين 1383 در حوالي تهران آغاز شده است.  فريبرز عرب نيا، در نقش مختار مقابل دوربين رفته است و در کنار وي رضا رويگري، داوود رشيدي، بهرام شاه محمدلو، اسماعيل خلج، پرويز پورحسيني و جمع بسياري از بازيگران سينما، تئاتر و تلويزيون در اين پروژه ايفاي نقش کرده اند.
عوامل پشت دوربين نيز عبارتند از:
عظيم جوانروح(مديرفيلمبرداري)، مسعود ولدبيگي(طراح گريم)، محسن شاه ابراهيمي(مدير هنري)، ايرج شهزادي(صدابردار)و مسعود ميمي(مدير برنامه ريزي).  نويسندگان متن اوليه حسن ميرباقري و محمد بيرانوند بوده اند که داوود ميرباقري نيز فيلمنامه کامل اين مجموعه را نوشته است. مجموعه تلويزيوني «مختارنامه» به تهيه کنندگي محمود فلاح در مرکز سيما فيلم تهيه مي شود.


  «ماکاندو» نهم و دهم خرداد ماه دواجرايي مي شود  

با توجه به محدوديت ظرفيت کارگاه نمايش و به درخواست کارگردان «ماکاندو» و موافقت مدير تئاترشهر، اين نمايش در دو روز آخر هفته دو اجرا خواهد داشت.
 به گزارش آفرينش، در پي استقبال گسترده هنرمندان، اهالي رسانه ها و عموم علاقه مندان از اجراي عمومي نمايش «ماکوندو» در هفته اول و با توجه به محدوديت ظرفيت کارگاه نمايش، به درخواست کارگردان ماکوندو و موافقت مدير تئاتر شهر، اين نمايش در دو روز آخر هفته دو اجرا خواهد داشت.
روابط عمومي نمايش «ماکاندو» خبر داد: به تقاضاي آزاده انصاري و موافقت مهرداد راياني، مدير تئاترشهر مقرر شد تا به منظور رفاه حال تماشاگران و ايجاد امکان براي پذيرش تعداد بيشتري از مخاطبان، نمايش ماکوندوتا پايان مدت زمان اجراي عمومي، همه هفته روزهاي پنج شنبه و جمعه از امکان دو اجرا برخوردار شود; بر همين اساس، در دو روز ياد شده، اجراي اين نمايش در نوبت اول ساعت 18 و نوبت دوم ساعت 20 خواهد بود.
اين نمايش، داستان ورود پيرمردي عجيب به «ماکاندو» (شهر خيالي مارکز) است که اتفاقات گوناگوني را به دنبال دارد و زندگي ساکنان اين شهر کوچک خيالي را دستخوش تغييراتي مي کند.
عواملي که در اجراي ماکاندو همکاري دارند عبارتند از: افسانه ماهيان (اليزندا) رامين سيار دشتي (پلايو) فرزين محدث (پيرمرد) علي ميلاني (گونساکا) بازيگران نمايش و مرضيه ايمان خاني، فرزانه عاقلي، نسيم ياقوتي و نعيما کرمي عروسک گردانان اين اثر نمايشي هستند.  ساير عوامل اجرايي «ماکوندو» عبارتند از: طراح صحنه: منوچهر شجاع، طراحي و ساخت عروسک و طراحي لباس: فرناز بهزادي، صداي مارکز: سيامک صفري، طراحي و اجراي موسيقي: فرشاد فزوني، روابط عمومي و تبليغات: مصطفي محمودي، طراحي پوستر و بروشور: امير اسمي، گروه کارگرداني: آرش پارساخو و هومن خدادوست، مديران صحنه: نعيما کرمي و ندا اسدي، مشاور طرح و اجرا: نادر برهاني مرند.


 صهبايي:براي درست کردن وضعيت ارکستر سمفونيک زمان لازم دارم  

 ارکستر سمفونيک تهران به رهبري منوچهر صهبايي 9 تا 11 خرداد به مناسبت نوزدهمين سال ارتحال امام خميني(ره) قطعاتي را بر اساس اشعار قيصر امين پور مي نوازد.
 به گزارش آفرينش، در نشست مطبوعاتي  با حضور اصغر اميرنيا مديرعامل بنياد رودکي،بابک رضايي مديرعامل انجمن موسيقي ايران،محمدحسين احمدي مدير کل دفتر موسيقي ارشاد،سعيد ذهني آهنگساز،منوچهر صهبايي رهبر ارکستر سمفونيک تهران و هادي آرزم آهنگساز در تالار وحدت برگزار شد،بابک رضايي در خصوص اين اجرا گفت:با توجه به نزديک شدن به ايام نوزدهمين سالگرد ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران ،انجمن موسيقي ايران، دفتر موسيقي و بنياد رودکي همانند سال گذشته در تدارک يک برنامه جامع به اين مناسبت هستند.
وي افزود:اين برنامه را که روايت موسيقايي همپاي جلودار نام گذاري کرده ايم توسط ارکستر سمفونيک تهران و گروه کر دفتر موسيقي ارشاد به رهبري منوچهر صهبايي از 9 تا 11 خرداد در تالار وحدت اجرا خواهد شد.
مديرعامل انجمن موسيقي ادامه داد:اين برنامه در دو بخش اجرا مي شود. بخش اول شامل 5 موومان با عنوان هجران آفتاب به آهنگسازي سعيد ذهني و بخش دوم با همکاري و نظارت هادي آرزم 4 قطعه از سرودهاي قديمي خاطره انگيز اجرا مي شود.
رضايي در خصوص نام گذاري اين برنامه با عنوان همپاي جلودار اظهار داشت: شعر معروف همپاي جلودار از علي معلم بيانگر پيشوا و رهبرجامعه است. به همين دليل ما اين نام را براي اين برنامه در نظر گرفته ايم.
*ذهني:«هجران آفتاب» بر اساس اشعاري از قيصر ساخته شده است
اين آهنگساز ادامه داد:اين قطعه اولين قطعه اي است که بعد از نينواي عليزاده براي ني و ارکستر بزرگ نوشته شده و در هجران آفتاب سعي کرديم نگاهي به ملودي ها و ريتم هاي ايران با حفظ کلاسيک بوده اثر داشته باشيم که البته سنج و دمام و دف نيز براي اجراي آن در کنار ارکستر قرار مي گيرند.
*«خميني اي امام» در تالار وحدت طنين انداز مي شود
هادي آرزم آهنگساز در خصوص انتخاب اين قطعات افزود:به دليل مغفول ماندن اين قطعات بسيار ارزشمند آنها را براي ايم اجرا انتخاب کرديم.
احمدي:از مناسبتها براي پيشبرد و حمايت موسيقي بهره مي بريم
صهبايي:براي درست کردن وضعيت ارکستر زمان لازم دارم
وي افزود:ما داريم کارهايي که بيش از دو سه دهه انجام نشده را انجام مي دهيم و نبايد مخاطبان اين فکر را کنيد که ما خرابکاري هاي سال هاي قبل را ظرف مدت کوتاه درست کنيم بلکه براي سر و سامان دادن به وضعيت ارکستر زمان لازم داريم.
روايت موسيقايي همپاي جلودار 9 تا 11 خرداد ساعت 21 توسط ارکستر سمفونيک تهران و گروه کر دفتر موسيقي در تالار وحدت اجرا مي شود.


 كوتاه هنري 

با حضور بهرام رادان و ليلا حاتمي
"بي پولي" نعمت الله آغاز شد

 فيلمبرداري" بي پولي" دومين پروژه سينمايي حميد نعمت الله در تهران آغاز شد.
 به گزارش  " آفرينش"، اولين سکانس "بي پولي" با حضور بهرام رادان و ليلا حاتمي در لوکيشني واقع در خيابان شيخ بهايي تهران کليد خورد.
گروه فيلمبرداري" بي پولي" نزديک به يک هفته در لوکيشن شيخ بهايي به کار خود ادامه خواهند داد و پس از اين مدت و با اضافه شدن چند بازيگر ديگر مانند علي علايي( از منتقدين سينما) به لوکيشن جديد خواهند رفت.
"بي پولي" داستاني کاملا اجتماعي دارد و روايت زن و شوهري است( با بازي حاتمي و رادان) که بعد از ازدواج با مشکل بزرگ بي پولي مواجه مي شوند و اتفاقاتي متعددي برايشان مي افتد.
با نگاه به فهرست بازيگران اصلي کار که بازيگران خوبي نظير بهرام رادان، ليلا حاتمي، حبيب رضايي، امير جعفري، و بابک حميديان در آن به ايفاي نقش خواهند پرداخت و همچنين عوامل حرفه اي پشت صحنه مانند:عليرضا زرين دست(مدير فيلمبرداري)، اسحاق خانزادي(صدابردار) و کيوان مقدم پيش بيني مي شود "بي پولي" به يکي از پروژه هاي پرفروش سينماي ايران تبديل شود.
فيلمنامه "بي پولي" را حميد نعمت الله و هادي مقدم دوست نوشته اند.
با توجه به شناختي که از کار نعمت االله وجود دارد و سبک روايتي که پيش از اين در فيلم "بوتيک" از او ديده بوديم به نظر مي رسد "بي پولي" به يکي از پروزه هاي پرسروصداي امسال سينماي کشور تبديل خواهد شد و بايد ديد که نعمت الله و مصطفي شايسته( تهيه کننده) اين فيلم را براي شرکت در جشنواره فجر آماده خواهند کرد يا خير؟ 
 
در سومين روز جشنواره تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر
رقابت 4 گروه نمايشي از 3 استان

در سومين روز از يازدهيمن جشنواره ملي تئاتر مقاوت-فتح خرمشهر،امروز( سه شنبه 7 خرداد) شهرهاي کرمانشاه، تهران و تبريز با 4 نمايش به رقابت مي پردازند.   
به گزارش آفرينش ، در سومين روز جشنواره يازدهم تئاتر مقاومت ابتدا نمايش "مردي با چشمان آبي" در سالن فانوس خرمشهر به صحنه مي رود.
 اين نمايش کاري از خسرو اميري از استان کرمانشاه است که در ساعت16اجرا خواهد داشت.
"نقطه ته خط" هم عنوان نمايشي به کارگرداني مالک حدپور سراج است که ساعت 17: 30 در تالار اشراق آبادان اجرا مي شود.
 در تالار ثامن الائمه (ع) نيز نمايش"به رنگ آب" نوشته و کارگرداني يعقوب صديق جمالي از تبريز اجرا خواهد شد. اين نمايش به مدت 50 دقيقه ساعت 19 روي صحنه مي رود.
تالار مهر نيز ساعت 30:20 ميزبان نمايش "پوکه هاي برنجي" نوشته شهرام کرمي به کارگرداني زري اماد است که به مدت 50 دقيقه اجرا خواهد شد.
همچنين اجراهاي آخرين روز جشنواره ملي تئاتر مقاومت از ساعت 10 صبح چهارشنبه(8 خردادماه) شروع مي شوند و آيين اختتاميه نيز ساعت 30:20 همين روز در تالار سينما نخل خرمشهر برگزار خواهد شد. 

 دولت به کمک دومين جشنواره ملي
دختران آفتاب مي آيد

ايده هاي علمي دومين جشنواره ملي دختران با حمايت هاي کميسيون فرهنگي مجلس و شوراي عالي انقلاب فرهنگي محقق مي شود. نشست خبري دومين جشنواره ملي دختران آفتاب  با حضور شکوفه گلخو(دبير کميته علمي جشنواره)، سيدحسن سلطاني(معاون فرهنگي، دانشجويي دانشگاه هنر)، مهدي بياتي(دبيرجشنواره)، محمد رمضاني(دبيراجرايي جشنواره) و مبعودستوده(مديرروابط عمومي دانشگاه هنر) در دانشگاه هنر برگزار شد.
استفاده از نقاط قوت و ضعف دوره قبل جشنواره
بنابراين گزارش، مهدي بياتي به عنوان اولين سخنران اظهار داشت: اولين دوره از جشنواره دختران آفتاب در دانشگاه علامه طباطبايي، بخش ادبيات و زبان خارجي برگزارشد که پس از دوره اول، نقاط قوت و ضعف آن را ارزيابي کرديم تا بتوانيم دوره دوم را با کيفيت مطلوب تري برگزار کنيم.
حجاب يکي از مشکلات جامعه
وي افزود: متاسفانه جامعه به نوعي با مشکلات بسياري در ارتباط با حجاب مواجه است به همين دليل تمامي سازمان ها و نهادها دست به دست هم دادند تا بتوانند اين مشکل را حل کنند اما همه اين موارد کافي نيست چرا که بحث حجاب يک مساله دروني است.
دبيردومين جشنواره ملي دختران تاکيد کرد: هميشه نگاه به فعاليت دانشجويي يک نگاه آزمون و خطا بوده و هيچ زماني اين نگاه به صورتي تغييرنکرده که در جامعه نشر پيدا کند.
حرکت دانشجويي بايد به جامعه القا» شود
وي افزود: درواقع هدف از اين اقدام دانشجويي اين بوده که حرکتي از دانشگاه به جامعه القا» شود.
بياتي تصريح کرد: دومين جشنواره ملي آفتاب با سه محور ديني، علمي و قومي شکل مي گيرد.
وي عنوان کرد: سعي داريم که اين بحث را به صورت علمي عملي سازيم درواقع جشنواره آغازي براي شروع فعاليت هاي ديني باشد.دبيردومين جشنواره ملي دختران تصريح کرد: از هر دانشگاه دونفر به عنوان نماينده به جشنواره معرفي مي شوند و هزار نفر نيروي کار در زمينه حجاب در سراسر کشور در دانشگاه آزاد و تهران مشغول به کار هستند.
جشنواره ملي دختران آفتاب يک موج فرهنگي
وي افزود: اين جريان سازي فرهنگي است و موجي که جشنواره شکل مي دهد، مي تواند برکات خيري باشد و گره از مشکلات حجاب و عفاف را در جامعه حل کند.
شکوفه گلخو اظهار داشت: اگر حرکت درستي از موضوع داشته باشيم به اين معنا که براي موضوعات مختلف به قرآن متمسک بجوييم مي توانيم به درک درستي از موضوعات برسيم.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته