جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/11 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3078

ترکيب تيم کشتي فرنگي دانشجويان براي مسابقات جهاني يونان
هاشم زاده ملي پوش شد، نعمت پور کنار ماند


به ياد پوئرتا در جشن قهرماني يورو 2008

حسن رنگرزسرمربي تيم هاي ملي کشتي فرنگي جوانان و دانشجويان ايران:
هدف من تنها کمک به تيم دانشجويان بوده است.

تمرين پرسپوليس با حضور 19 بازيکن
پرسپوليسي ها روز به روز بيشتر مي شوند

اميرقلعه نوعي سر مربي استقلال:
22 بازيکن هم سطح مي خواهم

عمادرضا مهاجم عراقي تيم سپاهان:
تا پايان هفته بين دو تيم سپاهان و پرسپوليس يکي را انتخاب مي کنم


كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90


  ترکيب تيم کشتي فرنگي دانشجويان براي مسابقات جهاني يونان
 هاشم زاده ملي پوش شد، نعمت پور کنار ماند  

 ترکيب تيم ملي کشتي فرنگي دانشجويان براي حضور در مسابقات جهاني يونان در شش وزن مشخص شد.
 رقابت ها کشتي قهرماني دانشجويان جهان 19 تا 23 تير ماه در تسالونيکي يونان برگزار مي شود که تيم فرنگي ايران با هدايت حسن رنگرز و سيدحسين مرعشيان در اين رقابت ها حضور پيدا مي کند. در همين رابطه دو مسابقه انتخابي برگزار شد که در 84 کيلو، حبيب الله اخلاقي توانست طالب نعمت پور را شکست دهد و در 120 کيلو نيز مسعود هاشم زاده در يک مسابقه تمريني از سد مجتبي اسلامي گذشت.
يک مسابقه انتخابي ديگر نيز سه شنبه انجام مي شود تا از بين حميد ريحاني و مجتبي باباجان زاده يک نفر ملي پوش شود.
ترکيب تيم ملي کشتي فرنگي دانشجويان ايران براي حضور در مسابقات جهاني به ترتيب زير است: 
55 کيلوگرم: محمدمهدي کوثري
60 کيلوگرم: سيدصابر ميرزاده
66 کيلوگرم: افشين بيابانگرد
74 کيلوگرم: حميد ريحاني يا مجتبي باباجان زا ده
84 کيلوگرم: حبيب الله اخلاقي
96 کيلوگرم: مجتبي کبابي
120 کيلوگرم: مسعود هاشم زاده


  به ياد پوئرتا در جشن قهرماني يورو 2008  

 تيم ملي فوتبال اسپانيا با پيروزي در  برابر آلمان و قهرماني در جام ملت هاي اروپا (يورو 2008) به شادي و سرور پرداخت و در اين بين شايد جاي خالي پوئرتا بيش از سايرين احساس مي شد.
 در حالي که بازيکنان اسپانيا از بابت قهرماني در يورو 2008 خوشحال بودند سرخيو راموس مدافع تيم ملي اين کشور ياد پوئرتا هم تيمي سابق خود در تيم ملي و باشگاه سويا را در خاطره ها زنده کرد. راموس در جشن قهرماني اسپانيا پيراهن سفيدي به تن کرده بود که بر روي آن تصوير آنتونيو پوئرتا به چشم مي خورد و زير آن نوشته شده بود: هميشه در کنار ما هستي آنتونيو پوئرتا مدافع راست تيم ملي فوتبال اسپانيا و باشگاه سويا بود که در سن 22 سالگي پس از ناراحتي هاي قلبي بسيار سال گذشته در يکي از بازيهاي باشگاه خود در لاليگا سکته قلبي کرد و دو روز پس از آن درگذشت. مرگ پوئرتا همچنان در اذهان فوتبال دوستانه اسپانيا و جهان باقيمانده است.


  حسن رنگرزسرمربي تيم هاي ملي کشتي فرنگي جوانان و دانشجويان ايران:
 هدف من تنها کمک به تيم دانشجويان بوده است. 

 حسن رنگرز سرمربي تيم هاي ملي کشتي فرنگي جوانان و دانشجويان ايران در خصوص همکاري با دو تيم و مشکلاتي که در اين زمينه به وجود خواهد آمد گفت: در قبول همکاري با تيم دانشجويان اشتباهي نکرده ام بلکه تعهد اخلاقي بوده است.
وي در مورد حضور خود در سمت سرمربي تيم ملي دانشجويان، افزود: دوستان ما در دانشگاه از لحاظ ايجاد تسهيلات براي ادامه تحصيل همکاري خوبي با من داشته اند و به خاطر تيم ملي غيبت هاي زيادي داشته ام يا امتحانات را از دست دادم که با محبت اين دوستان، امتحان مجدد گرفته شده تا در تحصيلات عقب نمانم. من نيز بر مبناي همين ملاحظات بدون هيچ بحثي همکاري با آنها را قبول کردم تا گوشه اي از محبت هاي آنها را جبران کنم،  حتي بدون اين که پستي را قبول کنم.
وي ادامه داد: هدف من تنها کمک به تيم دانشجويان و جبران محبت ها بوده اما،  ظاهرا برداشت ها متفاوت بوده است که برخي از اين برداشت ها واقعيت بيروني نداشته است.
رنگرز هم چنين در پاسخ به اين سوال که آيا تداخلي بين برنامه دانشجويان با تيم ملي جوانان بوجود مي آيد، گفت: پس از مسابقات آسيايي جوانان يک هفته کشتي گيران استراحت مي کنند که مسابقات دانشجويان در همين زمان است و تداخلي به وجود نخواهد آمد.
وي در مورد عدم استفاده از سلمان طهماسبي در ترکيب تيم گفت: دو سال قبل تيم دوم شده بود و امسال نيز قهرماني دور از دسترس نيست.سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي دانشجويان در پايان گفت: فدراسيون ورزش هاي دانشجويي يک فدراسيون نوپاست که به خوبي کار مي کند و اميدواريم نتايجي که بدست مي آوريم باعث دلگرمي آنها شود.


  تمرين پرسپوليس با حضور 19 بازيکن
 پرسپوليسي ها روز به روز بيشتر مي شوند 

 تمرينات تيم ملي پرسپوليس روز به روز با نفرات بيشتري برگزار مي شود.
در اين راستا بايد گفت: در اولين روز تمرينات اين تيم 10 بازيکن حضور داشتند که تعداد آنها در دومين روز به 17 بازيکن افزايش يافت ودر سومين روز نفرات بيشتري تمرين کردند.
بر همين اساس تمرين سوم  تيم فوتبال پرسپوليس با حضور 19 بازيکن در زمين هاي گلف مجموعه ورزشي انقلاب تهران برگزار شد.
 در ابتداي اين تمرين بازيکنان به همراه پرويز کماسي حدود 30 دقيقه در زمين گلف مجموعه ورزشي انقلاب دويدند و پس از آن دويدن در مسافت هاي کوتاه و بلند به صورت سرعتي و استقامتي در دستور کار بازيکنان قرار گرفت.
مجتبي شيري کماکان در تمرين تيم فوتبال پرسپوليس حضور نمي يابد و بر اساس اعلام مسئولان تيم فوتبال اين باشگاه قرار است از امروز در جمع سرخپوشان حضور يابد.
احمدرضا عابدزاده همچون روزهاي گذشته بر تمرينات عليرضا حقيقي نظارت داشت. او در محوطه چمن ورزشگاه انقلاب با دروازه بان جوان پرسپوليس کار با توپ مي کرد.
تمرين بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس در محوطه زمين گلف ورزشگاه انقلاب ساعت 40:11 به اتمام رسيد و بازيکنان براي کار با وزنه به سالن سنجش آکادمي ملي المپيک رفتند. با اتمام تمرين امروز بازيکنان به همراه اعضا کادر فني به استخر و سونا رفتند تا خستگي تمرينات چند روز اخير را از تن خارج کنند.


  اميرقلعه نوعي سر مربي استقلال:
 22 بازيکن هم سطح مي خواهم 

بازگشت اميرقلعه نوعي به استقلال تهران با قهرماني اين تيم در مسابقات جام حذفي همراه بود. او حالا به فکر قهرماني در ليگ برتر است و البته به نزديکانش گفته که مهمترين هدفش قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا است.
قلعه نوعي در مورد وضعيت استقلال و تمرينات اين تيم که چند روزي است آغاز شده  گفت : کمي دير شروع کرديم ولي در تلاش هستيم تا استقلال را تا شروع ليگ برتر به شرايط ايده آل برسانيم. به نظر من رقابت در سه جام به هيچ عنوان ساده نيست و استقلال  امسال کار بسيار سختي را در پيش دارد.وي در مورد وضعيت استقلال در فصل نقل وانتقالات و بازيکناني که جذب اين تيم شده اند گفت: قرارداد ميلاد نوري، بيک زاده و خسرو حيدري با استقلال ثبت شده و باشگاه با چند بازيکن ديگر هم به توافق رسيده است. از روند جذب بازيکن در استقلال راضي ام و هدفمان اين است که 22 بازيکن هم سطح داشته باشيم.قلعه نوعي در مورد حاشيه هايي که بعد از انتقال هاشم بيک زاده به استقلال به وجود آمد گفت: همانطور که مي دانيد قرارداد داخلي هيچ اعتباري ندارد و ما هم هيچ کار غيرقانوني انجام نداديم،  در ضمن فدراسيون بايد فکري به حال قراردادهاي داخلي بکند. اگر يادتان باشد عباس آقايي هم دوسال پيش با ما قرارداد داخلي امضا کرد و حتي پول هم گرفت ولي در نهايت راهي پاس شد.قلعه نوعي در مورد تعداد زياد دستيار و مشاورانش در استقلال گفت: در تمامي کشورها ديده مي شود که سرمربي، مشاوران زيادي دارد که به او در داخل يا خارج از زمين کمک مي کنند و اين موضوع چندان حساس نيست.


  عمادرضا مهاجم عراقي تيم سپاهان:
  تا پايان هفته بين دو تيم سپاهان و پرسپوليس يکي را انتخاب مي کنم 

 عماد رضا مهاجم تيم ملي عراق و تيم سپاهان اصفهان يکي از بازيکنان مورد نظر باشگاه پرسپوليس مي باشد.
عماد رضا در خصوص حضورش در تيم پرسپوليس گفت: من پيشنهاد مناسبي از پرسپوليسي ها دريافت کرده ام . همچنين مسئولان باشگاه سپاهان هم براي تمديد قرارداد صحبت هايي انجام داده اند اما با هيچ تيم ايراني ديگري مذاکره نداشته ام. قرارداد من تمام شده و بايد با دقت در خصوص انتخاب تيم جديد تصميم بگيرم. با توجه به شرايط موجود تنها به مسائل مالي فکر مي کنم و با توجه به رقم پيشنهادي قرارداد مي بندم.
عماد رضا در خصوص شرايط دو تيم اظهار داشت: من در سپاهان راحت بودم و باآرامش در اين تيم بازي مي کردم. اصفهان شهر خوبي است، البته تهران هم همينطور است و پرسپوليس هم تيم محبوبي است. پرسپوليس حتي در عراق هم محبوب است و طرفداراني دارد. هر دو تيم در رقابت هاي آسيايي به ميدان مي روند. با توجه به مجموعه اين شرايط بايد بگويم هر دو تيم بزرگ و قابل احترام هستند. در بين اين دو طبيعتا با توجه به شرايط مالي تيم جديدم را انتخاب مي کنم.
مهاجم عراقي سپاهان همچنين مدعي شد که چند پيشنهاد مناسب از ليگ امارات و قطر دريافت کرده است: من دوست دارم در ايران بازي کنم چون سطح فوتبال در اينجا بالاتر است اما از نظر مالي پيشنهادات خوبي از امارات و قطر دريافت کردم. به هر حال من در ايران به فوتبال ادامه خواهم داد و تا پايان هفته بين دو تيم سپاهان و پرسپوليس يکي را انتخاب مي کنم.


 كوتاه وخواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

   لوييس آراگونس سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا :
اسپانيا با شايستگي جام را فتح کرد
 
لوييس آراگونس سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا پس از پيروزي برابر آلمان و قهرماني در يورو 2008 گفت:  تيم ما از بازيکناني خوب تشکيل شده که قدرت حفظ توپ بالايي دارند و پاس هاي به مقصد خوبي مي دهند و مهار چنين تيمي دشوار است. ما به سختي براي اين بازي کار کرديم، چه کساني که بيشتر بازي کردند و چه کساني که زمان کمتري در زمين حضور داشتند.
وي گفت: حالا روز خوشحالي براي اسپانيا است. ما اين جام را با شايستگي فتح کرديم و بسيار خوشحال هستيم.
آراگونس در ادامه گفت: بسياري از مردم پس از اين پيروزي به اسپانيا به عنوان يک الگو در فوتبال نگاه مي کنند. گمان مي کنم تمامي علاقمندان به فوتبال از بازي ترکيبي زيبا و به ثمر رساندن گل به وجد مي آيند.
وي افزود: در ابتدا گفته بودم که اگر تيم ما به خوبي مديريت شود قهرمان خواهيم شد. بازيکنان هم بر اين باور بودند، من سعي در القاي اعتماد به نفس به آنها را داشتم، تنها اميدوارم که اسپانيا به همين روال ادامه دهد و پيروزي هاي بيشتري کسب کند.
سرمربي 70 ساله  تيم ملي فوتبال اسپانيا با تمجيد از تورس گفت: فرناندو تورس يک بازيکنان بزرگ براي تيم ليورپول و تيم ملي اسپانيا است. او مي تواند هر کاري انجام دهد چرا که سرعت خارق العاده اي دارد و مي داند چگونه به طور موزون ديريبل بزند. او بسيار جوان است و مي تواند هر چيزي را بياموزد. شک نکنيد که تورس مي تواند يکي از بهترين بازيکنان جهان باشد.
وي گفت: من به طور معمول احساس خود را بروز نمي دهم اما، از درون بسيار خوشحالم. احساساتي نمي شوم اما، لحظه هايي در اين بازي وجود داشت که مرا پر از احساس مي ساخت. من اين گونه هستم چيزي بروز نمي دهم اما، پر از احساس هستم. اين راهي است که احساس خود را به نمايش مي گذارم و ساير مردم ممکن است بيش از اين ها برون گرا باشند.

ينس لمان دوازه بان تيم ملي آلمان :
به اشتباهات خودمان باختيم

شکست تيم ملي آلمان مقابل اسپانيا و از دست دادن جام قهرماني باعث خشم بازيکنان تيم ملي آلمان شده است.
در اين راستاينس لمان  سنگربان 38 ساله تيم ملي فوتبال آلمان با انتقاد از داوري مسابقه  فينال يورو 2008  گفت: اين آخرين حضور من در جام ملتهاي اروپا بود. قصد ندارم راجع به مساله ديگري صحبت کنم. ابتدا بايد ناراحتي خود را خلاصه کنم. اگر تصميم مهمي بگيرم بيش از هر کس به سرمربي و بازيکنان تيم خود اطلاع خواهم داد.
دروازه بان آلمان افزود: از نظر تهاجمي خوب کار نکرديم، موقعيتهاي زيادي خلق نکرديم و اشتباه هاي بسياري داشتيم. لمان با انتقاد از عملکرد روبرتو روزتي داور مسابقه نيز گفت: از بابت داوري بسيار نااميد شدم. در دو دقيقه پاياني داور بازيکن تيم ملي اسپانيا را که با ضربه سر بازيکن ما را مورد ضربت قرار داد، اخراج نکرد و يک ضربه شروع مجدد بر عليه ما در محوطه جريمه حريف اعلام کرد که اين مساله حتي باعث تعجب بازيکنان اسپانيا شد.
 
فرناندو تورس مهاجم تيم ملي اسپانيا:
حق به حقدار رسيد

تيم ملي فوتبال اسپانيا با تک گل فرناندو تورس موفق شد با غلبه بر تيم ملي آلمان عنوان قهرماني مسابقات يورو 2008 را به دست آورد.
در اين خصوص فرناندو تورس، مهاجم تيم ملي اسپانيا پس از قهرماني تيمش گفت: در ديدار فينال عدالت اجرا شد چرا که تيم ما فوتبال بهتري ارائه داد و بهترين تيم اين رقابت ها بود که در پايان توانست جام قهرماني را بدست بياورد.
 وي افزود: اين قهرماني هم براي اسپانيا و هم براي فوتبال جهان خوب است. حالا به دنبال برپايي مراسم شادي هستيم اما بلند پرواز هستيم و به دنبال قهرماني در جام جهاني خواهيم بود.

ايکر کاسياس دروازه بان تيم ملي اسپانيا:
اتحاد رمز موفقيت تيم ملي اسپانيا بود

پس از قهرماني تيم ملي فوتبال اسپانيا در رقابت هاي جام ملتهاي اروپا (يورو 2008) ايکر کاسياس سنگربان و کاپيتان اين تيم که يکي از عوامل اصلي قهرماني اسپانيا بود، از آرزوهاي خود سخن گفت.
 کاسياس که نخستين مقام قهرماني خود را در عرصه ملي تجربه کرده است پس از پيروزي برابر آلمان گفت:  به يکي از موفقيت هاي حرفه اي خود دست پيدا کرده ام. پس از بازي هاي بسيار در تيم ملي دوست داشتم به يک جام معتبر به همراه اين تيم دست پيدا کنم.
وي ادامه داد: وقتي داور مسابقه سوت پايان را به صدا درآورد خوشحالي همه باور نکردني بود. احساس هاي بسياري وجود داشت و حالا جو کمي آرام تر شده است اما هنوز هم نمي توانم احساس خود را توصيف کنم.
سنگربان با تجربه رئال مادريد در خاتمه گفت:  اتحاد تيم ما فوق العاده بود. مي دانيم که اين تيم اسپانيا متحد است و اين مساله نقش مهمي را براي ما ايفا کرد حالا بسيار خوشحال هستيم.
 
مهاجم اسپانيا بدون حضور در فينال آقاي گل مسابقات يورو  2008شد

ديويد ويا مهاجم اسپانيا به رغم آنکه فرصت بازي در ديدار پاياني مسابقات يورو  2008در برابر آلمان را پيدا نکرد، با به ثمر رساندن چهار گل ، گلزن برتر اين مسابقات باقي ماند .
ديويد ويا که به دليل مصدوميت ديدار پاياني را که به شکست يک بر صفر آلمان انجاميد  از دست داد کار خود را با به ثمر رساندن سه گل در ديدار اسپانيا و روسيه در مرحله گروهي آغاز کرد و تيم ملي کشورش را چهار بر يک در اين ديدار به پيروزي رساند. وي يک گل ديگر خود را نيز در دور اول مسابقات به سوئد زد .
رکورد گلزني در مسابقات جام ملتهاي اروپا در اختيار ميشل پلاتيني رئيس کنوني يوفا قرار دارد که توانست در سال  1984که فرانسه توانست در ديدار پاياني پس از غلبه بر اسپانيا قهرمان مسابقات شود ،  9گل به ثمر رساند .

  
 خالد فاريس  مدير فني تيم امارات: 
 مي توان تيم ايران را شکست  داد


تيم ملي فوتبال ايران در مرحله مقدماتي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي در گروه دوم اين رقابت ها در کنار تيم هاي کره شمالي،کره جنوبي،عربستان و امارات قرار دارد.
در اين خصوص خالد فاريس مدير فني تيم ملي فوتبال امارات در مورد تيم ملي ايران و ساير تيم هاي حاضر در اين گروه گفت: فکر مي کنم  مي توان تيم ايران را شکست  داد.
خالد فاريس بر اين باور است که تيم ملي کره جنوبي دشوارترين حريف امارات در گروه دوم رقابت هاي انتخابي جام جهاني 2010 است.
وي در اين ارتباط گفت: کره جنوبي تيمي است که مي تواند ساير تيم ها را در اين گروه شکست دهد. آنها پيشرفت زيادي کرده اند با اين حال در فوتبال هرگز نمي توان چيزي را پيش بيني کرد. ايران هم دومين تيم خطرناک اين گروه است اما ما دو بار در مرحله قبل با آنها بازي کرده ايم و فکر مي کردم که ايران شکست پذير است. عربستان و کره شمالي هم چيز خاصي نشان نداده اند. با اين حال تمامي تيم ها قدرتمند هستند. اگر آنها ضعيف بودند به اين مرحله نمي رسيدند، بنابراين خيلي سخت است که بخواهيم پيش بيني کنيم که چه تيم هايي از اين گروه به جام جهاني صعود مي کنند.
 
اردوي استقلال در ترکيه

تيم فوتبال استقلال تهران روز بيستم تيرماه براي برپايي اردويي 10 روزه عازم ترکيه خواهد شد.
 تيم فوتبال استقلال تهران که از روز شنبه هفته جاري، هشتم تيرماه برنامه آماده سازي خود جهت حضور در هشتمين دوره مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور را آغاز کرده است، برپايي اردو در کشور ترکيه را در دستور کار دارد.
در همين راستا هماهنگي هاي لازم به عمل آمده است تا اين تيم از تاريخ بيستم تيرماه جهت برپايي اردويي 10 روزه عازم آنکارا ترکيه شود. آبي پوشان فصل گذشته نيز اردوي آماده سازي پيش فصل خود را در ترکيه برپا کرده بودند. تيم فوتبال استقلال يکي از فعال ترين تيم ها در فصل نقل و انتقلات بوده است که تا به امروز موفق به عقد قرارداد با نفراتي چون خسرو حيدري، مهدي خيري، ميلاد نوري و هاشم بيک زاده شده است.
 
نصرتي پنجشنبه در باشگاه پرسپوليس

 محمد نصرتي  مدافع تيم فوتبال پرسپوليس که هنوز موفق به تمديد قرارداد خود نشده است ،به دليل سفر به مشهد، روز پنجشنبه به باشگاه پرسپوليس خواهد رفت.
گفتني است که طي چند روز اخير از سوي مسئولان باشگاه بارها با او  تماس گرفته شده است که به دليل سفر محمد نصرتي اين بازيکن موفق به حضور در باشگاه نگرديده است.
بر همين اساس ، نصرتي  قصد دارد پس از  بازگشت از  مشهد، روز پنج شنبه هفته جاري به ديدار داريوش مصطفوي مديرعامل پرسپوليس برود. نصرتي قراردادي با پرسپوليس ندارد. قرار است وي پس از نشست با مصطفوي در مورد آينده خود تصميم نهايي خود را بگويد.
 
مهدي تاج نايب رئيس فدراسيون فوتبال:
حضور خاکپور در تيم ملي شايعه است

مهدي تاج  نايب رئيس فدراسيون فوتبال در خصوص خبر حضور محمد خاکپور در کادر فني تيم ملي گفت: تا کنون دايي در اين مورد صحبتي با فدراسيون نکرده است و فکر مي کنم اين خبر در حد يک شايعه باشد.
 وي  در گفتگو با  ايسکانيوز افزود: پس از جدايي فيرات از کادر فني تيم ملي منتظر هستيم تا دايي گزينه مناسبي را براي اين پست به فدراسيون معرفي کند. در خصوص احتمال حضور خاکپور در تيم ملي سرمربي تيم با ما مذاکره نکرده است و در مجموع فکر مي کنم اين خبر کذب است.
وي در خصوص مشکلات مالي فدراسيون افزود: مشکلات مالي تا حدود زيادي بر طرف شده است اما هنوز با شرايط ايده آل فاصله زيادي داريم. خوشبختانه در مدت حضورمان در فدراسيون کار هاي بسيار مهمي را در جهت بر طرف کردن اين مشکل انجام داده ايم.
نايب رئيس فدراسيون با اشاره به عدم دعوت بازيکنان با تجربه تيم ملي از جمله مهدوي کيا و علي کريمي به ايسکانيوز گفت: دعوت شدن اين بازيکنان فقط به نظر دايي بستگي دارد و اگر او صلاح بداند اين افراد به تيم ملي دعوت خواهند شد. ملاک دايي براي دعوت از بازيکنان، آمادگي آنها است و مطمئن باشيد بازيکنان آماده به تيم ملي دعوت خواهند شد.
 
پس از کش و قوس هاي فراوان
امير حسين صادقي با استقلال دو ساله بست

سرانجام پس از کش و قوس هاس فروان مدافع با تجربه تيم استقلال تهران پس از مذاکرات نهايي و توافق با مسئولين باشگاه استقلال با اين باشگاه قرارداد دو ساله بست.
 گفتني است که صادقي با حضور در دفتر  باشگاه استقلال و ديدار با فتح اله زاده با ارائه آخرين شرايطش و تاييد اميرقلعه نوعي سرمربي تيم استقلال با اين تيم قرارداد دو ساله داخلي امضا کرد.صادقي براي ثبت نهايي قراردادش روز چهارشنبه راهي دفتر هيئت فوتبال استان تهران خواهد شد.
 
بياتي نيا از استقلال جدا شد

 محسن بياتي نيا پس از پشت سر گذاشتن يک فصل تلخ و ناموفق، سرانجام از استقلال تهران جدا شد.
 بياتي نيا که پس از درخشش در پيکان پيراهن استقلال را بر تن کرد، در هفته هاي ابتدايي ليگ برتر دچار مصدوميت شديد از ناحيه زانو شد تا بيش از 7 ماه از ميادين فوتبال دور باشد. با آمدن امير قلعه نوعي هم قابل پيش بيني بود که چند بازيکن در ليست مازاد استقلال قرار بگيرند که بياتي نيا هم جزو آنها است. بياتي نيا در تلاش است تا تسويه حسابش را از باشگاه استقلال گرفته و با تيم هاي ديگر وارد مذاکره شود.
 
فرشيد کريمي به دنبال تسويه حساب

 فرشيد کريمي دروازه بان نيمکت نشين پرسپوليس که جدايي اش از اين تيم قطعي شده در تلاش است تا هرچه زودتر تسويه حسابش را از اين باشگاه بگيرد.
 کريمي در اين مورد با مديرعامل باشگاه صحبت کرده و قرار است به زودي برگه تسويه حساب اين دروازه بان صادر شود. کريمي در حال حاضر از چند تيم تهراني و شهرستاني پيشنهاد دارد و به احتمال فراوان تا دو روز آينده تيم جديدش را انتخاب خواهد کرد.
 
 محسن يوسفي هافبک تيم استقلال:
دلم نمي خواهد از استقلال جدا شوم

 طي چند روز اخير شايعات زيادي مبني بر جدايي محسن يوسفي هافبک تيم استقلال به گوش مي رسيد.
 در اين خصوص يوسفي گفت:  هنوز براي جدايي از اين تيم تصميم قطعي نگرفته ام.
   وي  درباره شرايط اعزام به خدمت سربازي افزود: هنوز وضعيت اعزامم به يکي از تيم هاي نظامي مشخص نيست. وي ادامه داد: مسئولان باشگاه در حال تلاش هستند که امسال هم در استقلال باشم. به همين دليل، فعلا وضعيت من مشخص نيست. يوسفي با استقلال يک سال ديگر قرارداد دارد و بايد در يکي از سه تيم ملوان انزلي، مقاومت سپاسي و پاس همدان بازي کند. طبق شنيده ها، وي با پيشنهاد جدي تيم پاس همدان روبرو است.

   
 مسابقه درون اردويي کشتي دانشجويان
اخلاقي برابر نعمت پور به پيروزي رسيد

 حبيب اخلاقي در مسابقه درون اردويي تيم کشتي فرنگي دانشجويان بر طالب نعمت پور پيروز شد.
گفتني است که  براي انتخاب تيم فرنگي اعزامي به مسابقات دانشجويان جهان، مسابقه اي انتخابي در وزن 84 کيلو برگزار شد.
به گفته جواد شهلايي، در اين مسابقه حبيب اخلاقي در دو تايم برابر طالب نعمت پور به پيروزي رسيد.
نعمت پور که در ماه هاي اخير يکي از بهترين 84 کيلوهاي ايران بوده است در جام بين المللي يادگار امام نيز به مقام نخست دست پيدا کرد.
با اين حال او در جام آزوماش اوکراين عملکرد خوبي نداشت و از دستيابي به مدال محروم ماند.
همچنين قرار بود مسابقه اي انتخابي در وزن 74 کيلو بين حميد ريحاني و مجتبي باباجان زاده برگزار شود.
اين کشتي با توجه به ناآمادگي باباجان زاده به امروز (سه شنبه) موکول شد. تيم فرنگي دانشجويان در بازگشت تيم ملي جوانان از رقابت هاي آسيايي دوحه، عازم يونان مي شود.
 
اردوي تيم کشتي آزاد منتخب بسيج کشور
 
اردوي تمريني تيم کشتي آزاد منتخب بسيج کشور در سالن کشتي شهيد معتمدي در حال برگزاري است.
سرمربي تيم کشتي آزاد منتخب بسيج کشور در حاشيه تمرين اعضا» کشتي گيران اين تيم  گفت: اين تيم براي شرکت در مسابقه بين المللي جام گراند پريميو شهر مادريد اسپانيا 14 تير به اين کشور اعزام مي شود .
نبي رنجبر با بيان اين که اين مسابقه آخرين مسابقات قبل از المپيک است گفت: در اين مسابقه کشتي گيران 40 کشور به منظور آمادگي جسماني ، ارتقا» توان و استعداد ورزشکاران با يکديگر به رقابت مي پردازند.
وي افزود: مهدي نجفي با 17 سال سن در وزن 55 کيلوگرم ، جليل لشمي در وزن 60 کيلوگرم از تهران ، محمد نادري در وزن 66 کيلوگرم از زنجان ، محمود زارع زاده در وزن 74 کيلوگرم ، اسماعيل نجاتيان در وزن 84 کيلوگرم و ناصر دلير معين از خراسان رضوي و در وزن 96 کيلوگرم اباذر اسلامي از مازندران به اسپانيا اعزام مي شوند .
رنجبر با بيان اين که اين سومين اردوي تدارکاتي تيم کشتي آزاد است; افزود: تيم کشورمان از آمادگي خوبي برخوردار است و اميدواريم بتوانيم مدال هاي پرافتخاري به دست آوريم. وي گفت: تيم کشتي آزاد منتخب بسيج به سرپرستي ناصر عبداللهي و مربيگري قاسم اماني به اسپانيا اعزام مي شوند . همچنين محمدرضا حکيم جوادي مدير کاروان تيم کشتي آزاد بسيج کشور  گفت: مسابقات قهرماني بسيج کشور با حضور ورزشکاران 30 استان 17 و 18 مرداد در استان گلستان برگزار مي شود .
 
واليبال نشسته ايران حريفان خود را شناخت

تيم ملي واليبال نشسته کشورمان حريفان خود را در بازي هاي پارالمپيک 2008 پکن شناخت.
 گفتني است که تيم واليبال نشسته کشورمان در گروه دوم اين رقابت ها با تيم هاي مصر، برزيل و ژاپن قرار گرفته است.
تيم هاي بوسني، روسيه، چين و عراق هم در گروه اول با يکديگر به رقابت خواهند پرداخت.
فريد صائبي ، مربي تيم واليبال نشسته کشورمان، در خصوص اين گروه بندي گفت: ايران در رقابت هاي واليبال نشسته پکن با تيم هاي قدرتمندي همگروه شده است. تيم مصر بتازگي در جمع چهار تيم برتر جهان قرار گرفته و بسيار سرعتي عمل مي کند. تيم هاي ژاپن و برزيل هم طي اين سال ها به پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي دست پيدا کرده اند.
 
 نيکبخت، خليلي و کعبي در پرسپوليس
 خواهند ماند
عضو هيات مديره باشگاه پرسپوليس درخصوص آخرين وضعيت کادر فني و انتخاب سرمربي اين تيم گفت: همچنان درحال بررسي شرايط گزينه هاي مختلف هستيم و به احتمال فراوان تا آخر اين هفته سرمربي تيم را انتخاب خواهيم کرد.
فرخزادي  با بيان اين مطلب اظهار داشت: قرار بود هفته گذشته سرمربي انتخاب شود اما چند گذشته جديد به ليست ما اضافه شد و اين موضوع باعث شد تا بحث انتخاب سرمربي فعلا ادامه داشته باشد. ما گزينه هايي از آلمان، ايتاليا، اسپانيا و ترکيه را مدنظر قرارداده ايم درضمن با افشين قطبي هم مذاکره خواهيم کرد.وي درپاسخ به اين سئوال که قطبي براي بازگشت به پرسپوليس چقدر شانس دارد گفت: اصلا اينطور نيست که فقط روي اين مربي تمرکز کنيم اما قطبي هم يکي از گزينه هاي مورد نظر ما است. البته او پرسپوليس را قهرمان کرده و فاکتورهاي مثبت خودش را دارد. در ضمن ما از طرف هواداران، فوتبالدوستان و رسانه ها تحت فشار قرارداريم و خيلي ها خواهان بازگشت قطبي به اين تيم هستند.فرخزادي درخصوص وضعيت چند بازيکن کليدي پرسپوليس از جمله خليلي، نيکبخت و حسين کعبي گفت: قرار نيست اين بازيکنان از پرسپوليس جدا شوند. ماندن خليلي و حسين کعبي 120 درصد قطعي است درضمن نيکبخت هم از پرسپوليس جدا نمي شود و مطمئن باشيد که اين سه بازيکن کليدي در پرسپوليس مي مانند.
عضو هيات مديره پرسپوليس در پايان تصريح کرد: براي تقويت تيم با چند بازيکن درحال مذاکره هستيم ولي تا زماني که قرارداد رسمي ثبت نشود اسمي از آنها نمي بريم.
 
رودباريان در صورت عدم توافق، مي رود

فصل نقل و انتقالات بازيکنان در ليگ برتر هر روز داغ تر از روز قبل مي شود و بازيکنان براي ماندن يا رفتن از باشگاه هاي خود تصميم گيري مي کنند.
 در طي روزهاي گذشته رفت و آمد بازيکنان در باشگاه پرسپوليس قهرمان فصل گذشته اين رقابتها بسيار بيشتر شده به طوري که ا حسين کعبي، حسن رودباريان، محسن خليلي و عليرضا نيکبخت واحدي براي مذاکره به باشگاه پرسپوليس رفتند.
بر طبق اخبار رسيده از اين باشگاه نيکبخت واحدي به دليل دو ساله بودن قراردادش بايد يک سال ديگر در تيم پرسپوليس بماند اما ديگر بازيکنان قراردادهاي يکساله با مديريت قبلي بسته بودند و نياز به تمديد قرار دارند .شنيده ها حاکي از آن است که افزايش مبالغ درخواستي از سوي بازيکنان سبب شده که امضا قراردادها با مشکل مواجه شود و هنوز اين بازيکنان با باشگاه به توافق نرسيده اند. همچنين مقرر شده اگر تا چند روز آينده مذاکرات با بازيکنان پاسخ مثبتي نداشته باشد آنها با حضور در باشگاه تسويه حساب کرده و از تيم پرسپوليس مي روند .
 
فيروز کريمي دوباره با استقلال اهواز
به مشکل خورد

در حاليکه فيروز کريمي  با حضور در هيئت فوتبال اهواز قراردادش را با تيم فوتبال استقلال اين شهر منعقد کرده بود اما دوباره بامسئولان اين تيم به مشکل خورد.
گفتني است که فيروز کريمي شامگاه شنبه به هيئت فوتبال اهواز مراجعه و قرار داد خود را با تيم فوتبال استقلال اهواز به امضا رساند اما 24 ساعت پس از انعقاد اين قرار داد از سوي يکي از مسئولان اين باشگاه اعلام شد طرفين براي ادامه همگاري با يکديگر به توافق نرسيده اند.
اين براي چندمين بار است که همکاري فيروز کريمي با مسئولان باشگاه استقلال اهواز دچار مشکل مي شود.


ژاوي بهترين بازيکن يورو 2008 شد

ژاوي هرناندز هافبک تيم ملي فوتبال اسپانيا به عنوان بهترين بازيکن رقابت هاي جام ملت هاي اروپا (يورو 2008) انتخاب شد.
پايگاه رسمي بازي هاي يورو 2008  ژاوي هافبک طراح تيم ملي اسپانيا و از عوامل اصلي قهرماني اين تيم را به دليل ارائه بازي هاي قابل قبول و تاثير بسيار در قهرماني اسپانيا به عنوان بهترين بازيکن جام سيزدهم معرفي کرد. هافبک 28 ساله باشگاه بارسلونا که در 5 بازي تيمش در اين رقابت ها حضور پيدا کرد، به خاطر آمار شگفت انگيزش در مورد ارسال پاس هاي صحيح و خلق موقعيت هاي گل، توجه تيم فني اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) را به خود جلب کرد و از سوي اين تيم عنوان بهترين بازيکن جام را از آن خود کرد. ژاوي در اين رقابت ها 375 دقيقه براي تيم ملي کشورش بازي کرد و يک گل نيز به ثمر رساند. تاکنون 63 بازي ملي در کارنامه اين بازيکن به چشم مي خورد و وي توانسته 8 گل ملي هم براي تيم کشورش به ثمر برساند.
 
اردوي تيم ملي فوتبال در جمهوري چک

رييس شوراي برون مرزي سازمان تربيت بدني از موافقت اين شورا با برپايي اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال در جمهوري چک خبر داد.
 سيصد و سي و دومين جلسه شوراي برون مرزي سازمان تربيت بدني  برگزار شد و طي آن درخواست فدراسيون هاي مختلف براي برگزاري برنامه هاي گوناگون بين المللي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
کيومرث هاشمي پس از پايان اين جلسه به سايت خبري سازمان تربيت بدني گفت: با موافت اعضا، تيم ملي فوتبال کشورمان به منظور کسب آمادگي لازم براي شرکت در بازيهاي مقدماتي جام جهاني، از سي و يکم تيرماه تا ششم مردادماه در کشور جمهوري چک اردوي تدارکاتي برپا مي کند و مقرر شده در اين اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال کشورمان دو ديدار دوستانه برگزار کند.
هاشمي يادآور شد: تيم ملي کشورمان با 31 بازيکن،4 مربي، يک سرپرست ، 4 پزشک و يک نفر همراه به جمهوري چک اعزام مي شود. رييس شوراي برون مرزي سازمان همچنين از موافقت اين شورا با برپايي اردوي تدارکاتي تيم فوتبال ملوان نيروي دريايي بندرانزلي در کشور ارمنستان خبر داد و افزود: با موافقت شورا تيم فوتبال ملوان نيز با 27 بازيکن،4 مربي، يک سرپرست، دو پزشک ، دو همراه، يک نفر نماينده سازمان و دو نفر به عنوان تدارکاتچي طي روزهاي هجدهم تا سي ام تيرماه جاري در کشور ارمنستان اردوي تدارکاتي برپا مي کند، ضمن اينکه دو داور مرد فوتبال نيز به منظور شرکت در دوره پيشرفته داوري به هلند اعزام خواهند شد.
 
جشن قهرماني اسپانيا در پلاسا کلون

هزاران هوادار اسپانيايي پس از پيروزي تيم ملي کشورشان برابر آلمان در ديدار نهايي جام ملت هاي اروپا (يورو 2008) به شادي و سرور پرداختند.
 پس از قهرماني اسپانيا در يورو 2008، هزاران تن از هواداران تيم ملي اسپانيا که صورت هاي خود را به رنگ قرمز و زرد رنگ آميزي کرده بودند، در پلاسا کلون ميدان اصلي شهر مادريد که بازي را بر روي يک صفحه نمايش بزرگ به نمايش مي کشيد، به شادماني پرداختند.
پس از قهرماني اسپانيا در جام ملتهاي اروپا در سال 1964 برابر اتحاد جماهير شوروي اين نخستين جام معتبري است که قرمز پوشان بدست آورده اند.
خوسه لوئيس رودريگس زاپاترو نخست وزير کشور اسپانيا پس از اين پيروزي گفت: اين تازه شروع راه براي ماست و هنوز بهترين ها در راه هستند.
وي در گفت وگو با شبکه تلويزيوني وين ادامه داد: قهرماني در جام جهاني گام بعدي ما خواهد بود.
در اين جشن قهرماني در ورزشگاه ارنست هاپل، پادشاه اسپانيا، خوان کارلوس و ملکه اين کشور ملکه سوفيا نيز حضور داشتند.
 
 يو آخيم  لو سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان:
اسپانيا شايسته  قهرماني بود
يو آخيم  لو سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان پس از قبول شکست برابر اسپانيا و کسب مقام نايب قهرماني يورو 2008 گفت:  مايلم به تيم اسپانيا و سرمربي آنها تبريک بگويم. چرا که بايد کيفيت بالاي بازي آنها شناخته شود.
 يوآخيم لو که تيمش با نتيجه  يک بر صفر برابر اسپانيا شکست خورد، افزود: آنها در تمامي طول رقابت ها خوب کار کردند و در بازي فينال از نظر تکنيکي فوق العاده بودند و بخت هاي بيشتري نسبت به ما داشتند. آنها شايسته  پيروزي بودند. وي افزود: از بابت اين که نتوانستيم پيروز شويم، اندوهگينم اما، به طور کلي مي توانيم نسبت به اين رقابت ها ابراز خشنودي و رضايت کنيم. در طول 45 روزي که بازيکنان تيم ما در کنار يکديگر بودند، نمايش هاي قابل قبولي از خود ارائه دادند و زمان هاي خوبي را سپري کرديم و بسيار لذت برديم. يواخيم لو گفت: ما بسيار بلند پرواز بوديم. اين شکست مي تواند ما را به تلاش هاي بيشتري در طول دو سال آينده براي بهبود تيم وادار کند تا بتوانيم در مرحله  مقدماتي جام جهاني به هدف خود براي حضور در اين رقابت ها دست پيدا کنيم. يوآخيم لو در ادامه در مورد بازي برابر اسپانيا خاطرنشان کرد: در برخي دقايق تمرکز ما به بازي بدون توپ، مالکيت توپ، پاس هاي سريع و تماس مستقيم معطوف شده بود. اين در فوتبال بسيار مهم است به ويژه در زماني که بازي از سرعت بالا برخوردار است و شما تحت فشار هستيد. از اين موضوع با خبر بوديم که اسپانيا در اين موارد بسيار موفق است. وي گفت: در طول دو سال اخير ما هم نشان داده ايم که تيم سرعتي هستيم و در حرکاتي ترکيبي هم خوب کار مي کنيم و اگر به چند تورنمنت اخير نگاهي بياندازيد ما جزو تيم هاي برتر اروپا هستيم و تيم ما در طول چند سال گذشته چيزهاي بسياري آموخته است. بازيکنانم پيشرفت خوبي داشته اند اما، ما مي دانيم که نبايد انرژي و قدرت خود را از دست بدهيم،  بايد باز هم به کار خود و پيشرفت خود ادامه دهيم.
 
ديويد ويا آقاي گل يورو 2008 شد

ديويد ويا، مهاجم تيم ملي فوتبال اسپانيا با به ثمر رساندن چهار گل عنوان آقاي گلي مسابقات فوتبال يورو 2008 را از آن خود کرد.
 اين مهاجم گلزن با چهار گلي که در مرحله مقدماتي مسابقات و در ديدار مقابل تيم هاي ملي روسيه و سوئد به ثمر رساند بالاتر از ديگر مهاجمان حاضر در يورو 2008 عنوان آقاي گلي اين رقابت ها را به دست آورد.
جدول گلزنان مسابقات فوتبال يورو 2008 به شرح زير است:
4 گل
ديويد سانچز ويا (اسپانيا)
3 گل
شمي شنتورک (ترکيه)، هاکان ياکين (سوئيس)، رومن پاوليچنکو (روسيه) و لوکاس پودولسکي (آلمان)
2 گل
دانيل گونزالز گويتزا و فرناندو تورس (اسپانيا)، ايوان کلاسنيچ (کرواسي)، نيهات قهوه چي و آردا توران (ترکيه)، زلاتان ابراهيموويچ (سوئد)، باستين شون اشتايگر، ميروسلاو کلوزه و ميشائيل بالاک (آلمان)، رودفان نيستلروي، رابين فان پرسي و وسلي اشنايدر(هلند) و آندري آرشاوين (روسيه)
در دوره گذشته مسابقات ميلان باروش مهاجم تيم ملي فوتبال جمهوري چک با زدن 5 گل عنوان آقاي گلي رقابت ها را به دست آورد.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
اطلاعيه دانشگاه آزاد اسلامي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته