جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092


ورزش دانشجويي

حسين رضازاده :
از خدا مي خواهم دوباره به من نظر کند

تخلف در فوتبال
واگذاري غيرقانوني پاس به استان همدان


سوت پايان دقيقه 90


واگذاري استقلال و پرسپوليس به ابرکوه و کهنوج


 ورزش دانشجويي 

  مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان
يک مدال طلا و يک نقره براي دانشجويان ايران

دومين روز از دهمين دوره  مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان با کسب يک مدال طلا و يک مدال نقره براي نمايندگاني ايران به پايان رسيد.
گفتني است که در وزن ششم روح الله طالبي پس از قرعه استراحت در دور اول، با نتيجه  هشت بر هفت حريف اسپانيايي خود را شکست داد. وي در دومين مسابقه تکواندوکار انگليسي را با نتيجه شش بر سه مغلوب کرد و در مرحله  نيمه نهايي برابر روسيه با نتيجه  پنج بر سه به پيروزي رسيد و به فينال راه يافت.
طالبي در مسابقه  فينال حريف برزيلي را پنج بر چهار شکست داد و با توجه به مدال طلاي نصر آزاداني در روز نخست دومين مدال طلاي ايران را کسب کرد.
در پيکارهاي وزن هشتم حسين تاجيک ابتدا تکواندوکار چيني را هفت بر دو شکست داد، سپس برابر اسپانيا با نتيجه  چهار بر صفر به پيروزي رسيد. وي در مرحله  نيمه نهايي حريف آلماني خود را چهار بر دو پشت سر گذاشت و به فينال رسيد.
تاجيک در بازي پاياني با اختلاف 9 بر دو مقابل تکواندوکار کشور ميزبان شکست خورد و به مدال نقره قناعت کرد.
به اين ترتيب در پايان دومين روز از دهمين دوره  مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان به ميزباني صربستان نمايندگان ايران موفق به کسب دو مدال طلا و يک نقره شدند.
 
برگزاري اولين دوره مربيگري درجه 3 واليبال
در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين

 اولين دوره مربيگري درجه 3 واليبال خواهران در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد.
گفتني است که اين دوره 60 ساعته با شرکت 25 نفر از بانوان از 15 تير به مدت يک هفته زير نظر  رسولي از مدرسان بين المللي واليبال کشور در سالن ورزشي علامه اميني دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد .
 محمود کاکاوند، رئيس اداره تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، با اشاره به اهداف برگزاري اين دوره گفت: به دليل وجود رشته تربيت بدني در اين دانشگاه وبه اين دليل که دانشجويان اين رشته بعد از فارغ التحصيلي بتوانند از تخصص خود بهتر استفاده کنند در صدد برگزاري اولين دوره مربيگري درجه 3 واليبال خواهران برآمديم.
 وي افزود: اين دوره بنا به تقاضاي تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي قزوين از فدراسيون واليبال و با هماهنگي اين فدراسيون و اعزام مربي بين المللي واليبال برگزار شد.
 
مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان
حذف حامد خمسه و دو پيروزي باقري معتمد

سومين روز از دهمين دوره  مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان با کسب دو پيروزي و حذف يک نماينده  ايران آغاز شد.
گفتني است که  در پيکارهاي وزن هفتم حامد خمسه در نخستين مسابقه با نتيجه8   بر 3 برابر چين تايپه شکست خورد و از ادامه  مسابقات بازماند.
در رقابت هاي وزن چهارم محمد باقري معتمد به دو برد متوالي دست يافت. وي در نخستين بازي حريف اوکرايني را سه بر صفر مغلوب کرد و در ادامه با نتيجه4   بر صفر برابر بوسني به برتري رسيد.


  حسين رضازاده :
 از خدا مي خواهم دوباره به من نظر کند  

 از همه چيز گذشته ام. زن، بچه، زندگي و تفريح. شب ها از درد عضله خوابم نمي برد. برخي اوقات نيمه شب به خاطر درد کتف از خواب مي پرم. همه  اين سختي ها را تحمل مي کنم تا اينکه بتوانم پاسخگوي توقع به حق مردم در المپيک باشم. اين ها گوشه اي از صحبت هاي حسين رضازاده در فاصله  کمتر از يک ماه تا آغاز بيست و نهمين دوره بازي هاي المپيک در شهر پکن است. سخناني که دل هر شنونده اي را براي قوي ترين مرد جهان به درد مي آورد.
گفتني است که  حسين رضازاده که از سال 1998 در بازي هاي آسيايي بانکوک قدم به صحنه  ورزش قهرماني گذاشت، تاکنون يک تنه به اندازه  تاريخ ورزش ايران افتخار کسب کرده است.
او دو بار به مدال طلاي دسته  فوق سنگين المپيک دست يافته و خيز بلندي براي سومين آن برداشته است. پنج بار عنوان قهرماني جهان را کسب کرده است. دو بار در بازي هاي آسيايي قهرمان شده و در اين اثنا اين قدر رکوردهاي جهان را افزايش داده که حتي خودش هم هم اکنون فکرش را هم نمي کند که دوباره بتواند به آن رکوردها برسد.
افتخارات رضازاده و حضور او در اوج ورزش قهرماني به صورت مداوم به گونه اي است که بايد کتابي مفصل در وصف قهرماني هاي او نوشت. همين پس زمينه و سابقه از حسين رضازاده باعث شده نه تنها مرد ايران، بلکه همه علاقه مندان به او در سراسر جهان توقع کسب مدال طلا براي سومين بار در المپيک را دارند. افتخار که اگر او بتواند به آن برسد، نخستين ساکن کره  خاکي است که توانسته 12 سال پياپي عنوان قوي ترين مرد جهان را براي خود نگاه دارد.
اين توقع که برخواسته از علاقه عموم مردم به قهرمان شان است، فشار زيادي را بر قوي ترين مرد جهان مي آورد. فشاري که حتي وزنه263   کيلوگرم به رضازاده نياورده است.
 رضازاده که دوري از همسر و فرزندش و تفريح کنار خانواده به همراه دردهاي پياپي و بدون وقفه  عضلات او را حسابي کلافه کرده اظهار کرد: خيلي خوب تمرين کرده ام. تمرين هايم خوب است. در آخرين مرحله  اردو در اردبيل که 40 روز تمرين کردم، هم من و هم ساير وزنه برداران رکوردهاي خوبي پيدا کردند. خوب تمرين کرديم و همه چيز مهيا بود.
وي با اشاره به وضعيت بدني اش  در روزهاي اخير خاطرنشان کرد: الحمدالله وضعيتم خوب است. اما توقع هاي زياد مردم کمي اذيتم مي کند. اين هم موضوعي است که اهالي خانواده وزنه برداري با تبليغات پياپي به وجود مي آورند. اين مساله سخت است.
قهرمان بازي هاي المپيک سيدني و آتن ادامه د اد: اين همه زحمت مي کشم. از خانواده و تفريح دورم. بايد با درد بخوابم. از خستگي برخي شب ها خوابم نمي برد. خيلي سخت است. يازده سال است که در هر مسابقه اي که شرکت کردم با افتخار بازگشته ام. رکورد دنيا را زده ام. مدال طلا گرفته ام. دوست دارم اکنون يک کارشناس خودش را جاي من بگذارد. آيا کسي در اين شرايط دو بار فشار را براي قهرماني در المپيک تحمل مي کرد. مگر من خودم دوست ندارم طلاي المپيک را بگيرم. مردم بدانند که هر ورزشکاري خودش بيشتر دوست دارد به مدال طلاي المپيک برسد. اکنون با درد زندگي مي کنيم که طلا بگيريم. من شب ها در استاديوم آزادي مي خوابم. نه به خانه مي روم و نه به هتل. همين جا در استاديوم مي خوابم. همه اين سختي ها را تحمل مي کنم تا سومين مدال طلاي المپيک را بياورم. اگر نمي خواستم به المپيک بروم يا طلا بگيرم، اين همه سختي نمي کشيدم.
رضازاده تصريح کرد: من کم کم به آخر خط قهرماني ام مي رسم. اين رسم دنيا است. ديگر من آن ورزشکار جوان نيستم. من تلاش هايم را کرده ام و مدال هايم را گرفته ام و رکوردهاي دنيا را زده ام. اکنون فقط به سومين طلاي المپيک نگاه مي کنم. پس از آن بايد جوان ترها جاي من را بگيرند. اما، خواهش مي کنم با من طوري برخورد نکنند که ورزشکاران جوان انگيزه  آمدن به ورزش را از دست بدهند. توقع بيش از حد خيلي سخت است.
وي يادآور شد: قرار نيست يک ورزشکار هميشه در اوج باشد. من تاکنون هشت مدال جهان و المپيک را گرفته ام. کدام ورزشکار را در ايران سراغ داريد اين همه مدت قهرمان باقي بماند. اما بايد به من حق بدهيد که همان جوان سابق نيستم. اين را بايد باور کنيد.
وي ادامه داد: ورزش برد و باخت دارد. من هم براي پکن هيچ چيزي را کم نگذاشته ام. هر کاري که کرده ام که براي پکن به اوج برسم. مي دانم که علاقه مندان دوست دارند طلا بگيرم. حتي مدال نقره و برنز را هم براي من باخت محسوب مي کنند. اما، مي خواهم به مردم بگويم که در ماه هاي اخير با تمام وجود براي المپيک تلاش کرده ام. با درد مي جنگم که تمرين هايم را ادامه بدهم.
وي تصريح کرد: هدف من سومين مدال طلاي المپيک است. از شرايط بدني ام هم آگاه هستم. اکنون در شرايطي نيستم که رکوردهاي خودم را بهبود ببخشم. مطمئن هستم تا سال ها کسي به اين رکوردها نزديک نمي شود.
وي در پايان گفت: من افتخارهاي زيادي در اين سال ها کسب کرده ام. اکنون از همه مي خواهم کمک کنند تا به سومين مدال طلا برسم. از کسي چيزي توقع ندارم. از هيچ کس. از خدا مي خواهم دوباره به من نظر کند تا بتوانم بار ديگر افتخار بيافرينم.


 تخلف در فوتبال
 واگذاري غيرقانوني پاس به استان همدان  

  يک منبع آگاه در خصوص واگذاري باشگاه پاس به استان همدان به خبرگزاري فارس گفت :واگذاري باشگاه پاس به همدان اقدامي غير قانوني بوده است.
 گفتني است که بعد از واگذاري تيم فوتبال پاس به همدان، امسال ساير تيم هاي اين باشگاه نيز منحل شده و خبرها حاکي از واگذاري آنها است.
 اين  منبع آگاه  عنوان کرد: اين کار غير قانوني است. باشگاه پاس براي نيروي انتظامي بوده و واگذاري آن جاي سوال دارد.
وي ادامه داد: واگذاري تيم فوتبال پاس به همدان نيز غيرقانوني بود. سازمان بازرسي کل کشور نسبت به قانوني بودن آن در حال بررسي است.
اين منبع آگاه درباره خبر به مزايده گذاشتن باشگاه پاس، اظهار داشت: اين خبري است که بنده هم شنيده ام. به هر حال بايد از سوي مراجع قانوني اين مسئله به دقت پيگيري شود.
باشگاه پاس تهران سال گذشته در اقدامي از سوي فرماندهي نيروي انتظامي به استان همدان واگذار شد. اين موضوع بدون مزايده يا مناقصه بود که با انتقاداتي همراه بود.


 سوت پايان دقيقه 90 

 تور دوچرخه سواري بين المللي مالزي
سهرابي پيراهن طلائي  را بر تن کرد 

مهدي سهرابي دوچرخه سوار المپيکي تيم ملي ايران در نخستين روز از رقابتهاي بين المللي مالزي ( تور مليکا ) زودتر از ديگر دوچرخه سواران از خط پايان گذشت و پيراهن طلائي را برتن کرد
رفع دوچرخه سوار تيم دوحه قطر  دوم شد و حسين اسلامي دوچرخه سوار و مربي تيم مس کرمان سوم شد و سيد مصطفي سيد رضائي از تيم ايران در مکان چهارم ايستاد . در مجموع رده بندي تيمي مرحله نخست تيم ايران در رده نخست ايستاد و تيم مس کرمان دوم شد.
 
مسابقات واليبال قهرماني باشگاههاي آسيا
  سومين پيروزي  پيکان

تيم واليبال باشگاه پيکان به سومين پيروزي خود در مسابقه هاي واليبال قهرماني باشگاههاي اسيا دست يافت و به عنوان صدرنشين گروه دوم به مرحله نيمه نهايي صعود کرد.
 تيم واليبال باشگاه پيکان درسومين ديدار خود مقابل تيم اسيل قزاقستان  3بر صفر به پيروزي رسيد. مصطفي کارخانه سرمربي تيم واليبال پيکان دراين ديدار از بازيکنان ذخيره استفاده بيشتري کرد. امروزتيم ها استراحت دارند و ديدارهاي نميه نهايي از روز دوشنبه آغاز خواهد شد.
تيم پيکان که در گروه دوم با تيم هاي هنان چين ، النصر امارات و اسيل قزاقستان همگروه بود پيش از اين بر تيم هاي چين و امارات پيروز شده بود.
 
اردوي تيم ملي بسکتبال در آمريکا
شکست ايران از تيم منتخب ليگ D-NBA
 
تيم ملي بسکتبال ايران در ديدار برابر تيم منتخب ليگ D-NBA با نتيجه79   بر 60 شکست خورد.
 در اين ديدار که در چارچوب ليگ تابستاني NBA برگزار شد، نمايندگان ليگ D-NBA (دسته پايين تر از NBA) با درخشش "کارل اليوت" که يازده امتياز براي تيمش کسب کرد، پيروزي را براي تيم آمريکايي به دست آوردند.
"گلن مک گون" ديگر بازيکن تيم آمريکايي با کسب 10 امتياز و 10 ريباند از ديگر ستارگان اين تيم بود. صمد نيکخواه بهرامي و حامد حدادي هم هر کدام به ترتيب 23 و 11 امتياز براي ايران کسب کردند. 19 هزار و 910 نفر از نزديک اين بازي را در سالن "LEHI" تماشا کردند.
 
برگزاري مسابقات قهرمان کشوري جام حجاب

مسابقات قهرمان کشوري جام حجاب ويژه خواهران پاسدار نيروي مقاومت بسيج در تبريز برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان تربيت بدني بسيج،اين دوره از مسابقات در دو رشته آمادگي جسماني و تيراندازي و به ميزباني آذربايجان شرقي برگزار خواهد شد.
گفتني است که اين مسابقات با هدف افزايش توان آمادگي و ايجاد روحيه نشاط و شادابي برگزار مي شودکه 500 ورزشکار در قالب 50 تيم از استان هاي سراسر کشور با يکديگر به رقابت  مي پردازند.  

مدافع ملي پوش موزامبيک در سپاهان 

 آرماندو با عقد قراردادي يکساله به تيم فوتبال سپاهان اصفهان پيوست.
گفتني است که آرماندو از جمله بازيکناني بود که در اردوي سپاهان در ترکيه در جمع زردپوشان اصفهاني حاضر شد و مورد تائيد کادر فني قرار گرفت. اين مدافع چپ 29 ساله که اصليتي پرتغالي دارد، سال ها در تيم ملي موزامبيک بازي کرده است. آرماندو ديروز با حضور در هيئت فوتبال استان اصفهان به طور رسمي قراردادش را به مدت يک سال ثبت  کرد.


 تمرين پرسپوليس در غياب نيکبخت واحدي و واعظي
 
 
بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس تهران صبح ديروز در مجموعه ورزشي انقلاب به تمرين پرداختند.
گفتني است که اين  تمرين در زمين  گلف مجموعه ورزشي انقلاب پيگيري شد و بازيکنان زير نظر پرويز کماسي تمرينات هوازي را انجام دادند.  عليرضا محمد پس از 2 روز استراحت، در تمرين گروهي  شرکت کرد.  مهدي واعظي و عليرضا نيکبخت واحدي غايب بودند.  پس از يک ساعت تمرين گروهي، احمدرضا عابدزاده مطابق معمول تمرينات ويژه اي را براي معمارزاده و حقيقي در نظر گرفت.
  کريم باقري با اجازه از کادر فني براي وزنه زدن به آکادمي ملي المپيک نرفت.
 
هافبک استقلال منتظر پاسخ اماراتي ها
بلاتکليفي جباري،نگراني استقلال
 
استقلالي ها همچنان نگران جدايي مجتبي جباري هستند، اين در حالي است که مدير برنامه هاي اين بازيکن در حال مذاکره با يک تيم اماراتي است.
گفتني است که  مسئولان استقلال خواهان تمديد قرارداد جباري هستند و حتي چند بار با اين بازيکن مذاکره کردند ولي شايد اين بازيکن فصل آينده در ليگ امارات بازي کند. مدير برنامه هاي جباري در مورد آخرين وضعيت اين بازيکن مي گويد: ما شرايط مورد نظرمان را به مسئولان تيم اماراتي اعلام کرده ايم و تا اواسط اين هفته منتظر پاسخ آنها مي مانيم. اگر مذاکرات به بن بست برسد با تيم هاي داخلي مذاکره خواهيم کرد.
مدير برنامه هاي جباري تاکيد مي کند: براي مذاکره با تيم هاي داخلي، استقلال در اولويت است ولي چند تيم مطرح ديگر هم خواهان اين بازيکن هستند. البته استقلالي ها بايد با شرايط مورد نظر جباري کنار بيايند در ضمن خواسته هاي او خارج از چارچوب نيست.
 
مخالفت  قطبي  با برگزاري اردوي کيش

 افشين قطبي  سرمربي پرسپوليس موافق برگزاري اردوي اين تيم در جزيره کيش نيست.
گفتني است که  افشين قطبي از بين گزينه هاي برپايي اردوي داخلي به هيچ وجه موافق برگزاري اردو در جزيره کيش نيست. گرما و رطوبت بيش از حد هوا در مقطع فعلي فصل تابستان، دلايلي است که قطبي اعلام کرده به هيچ وجه موافق برگزاري اين اردو نيست. چنانچه شرايط براي برگزاري اردوي ترکيه مهيا نشود سرعين محلي است که سرمربي پرسپوليس آنجا را براي برپايي اردو مدنظر دارد
 
مجيد فرخزادي عضو هيات مديره پرسپوليس:
نام خليلي از فهرست خارج نمي شود
 
 
مصدوميت شديد محسن خليلي حرف و حديث هاي زيادي را به وجود آورده و مي گويند قرار است اسم اين بازيکن از ليست پرسپوليس خارج شود. البته يکي از اعضاي هيات مديره باشگاه اين خبر را تکذيب مي کند.
مجيد فرخزادي عضو هيات مديره پرسپوليس در اين خصوص اگفت: شايعه کنار گذاشتن خليلي را دشمنان پرسپوليس ساخته اند و مطمئن باشيد که باشگاه هيچ وقت چنين کاري را انجام نمي دهد. خليلي يک مهره با ارزش براي ما محسوب مي شود و باشگاه هر کاري که لازم باشد انجام مي دهد تا خليلي به بهترين نحو ممکن مراحل درماني را پشت سر بگذارد.
وي ادامه داد: بعد از تغييرات مديريتي ليستي را تهيه کرديم و اکثر بازيکنان مورد نظرمان را جذب کرده ايم. فقط يک مهاجم و يک مدافع مي  خواهيم تا ليست پرسپوليس تکميل شود.
وي درخصوص لغو اردوي اسپانيا مي گويد: سفارت به ما بيشتر از دوازده ويزا نمي داد و با اين شرايط نمي توانستيم به اسپانيا برويم. بعيد مي دانم که در اروپا اردو بزنيم ولي شايد در يکي از شهرستان ها اردوي تدارکاتي برگزار کنيم.
 
پولادي و منيعي مصدومان اردوي استقلال

 دو هافبک چپ پاي استقلال تنها مصدومان اردوي اين تيم در ترکيه هستند که جدا از ديگر بازيکنان تمرين مي کنند.
گفتني است که  مهرداد پولادي که دچار شکستگي از ناحيه کشکک زانو شده بود مدتي پيش گچ پايش را باز کرد و در حال حاضر زيرنظر پزشک تيم تمرينات اختصاصي و فيزيوتراپي انجام مي دهد. ميثم منيعي ديگر هافبک چپ پاي آبي ها هم دچار مصدوميت از ناحيه کمر شده و با تشخيص پزشک از انجام تمرينات سنگين معاف شده است.
 
آتسو برگه مالياتي اش را گرفت

 فرانک آتسو بازيکن فصل گذشته ابومسلم با حضور در مشهد برگه تسويه حساب مالياتي اش را از باشگاه ابومسلم دريافت کرد.
گفتني است که  آتسو با دريافت برگه تسويه حساب مالياتي اش در تمرين پرسپوليس حضور يافت. اين بازيکن چند روز ديگر با حضور در هيات  فوتبال استان تهران، قراردادش را با پرسپوليس به طور رسمي ثبت خواهد کرد.  به دليل پربودن سهميه جذب شش بازيکن ليگ برتري پرسپوليس، آتسو با حضور در تيم ديهيم تهران شرايط حضور خودش در پرسپوليس را فراهم ساخته و به زودي مي تواند رسما سرخ پوش شود.

عزيز محمدي رييس سازمان ليگ برتر:
ممنوعيتي براي حضور تماشاگران پرسپوليس
 وجود ندارد

عزيز محمدي رييس سازمان ليگ برتر گفت: پرسپوليس در هفته اول رقابت هاي ليگ ميهمان است و محروميت حضور تماشاگران اين تيم شامل اين بازي نمي شود.
گفتني است که در حالي که پس از محروميت تماشاگران پرسپوليس از حضور در سه بازي شايعه شده بود که تماشاگران اين تيم نمي توانند در بازي هفته اول مقابل سايپا در ورزشگاه آزادي حضور داشته باشند.  محمدي افزود: براساس محروميتي که کميته انضباطي در نظر گرفته اين محروميت شامل بازي هاي خانگي پرسپوليس است. در حالي که در هفته  اول سايپا ميزبان است و بر اين اساس منعي براي حضور تماشاگران در اين بازي وجود ندارد. وي در پايان گفت: با وجود اين باشگاه سايپا مي تواند براساس قانون تنها ده درصد ظرفيت ورزشگاه را در اختيار تيم ميهمان قرار دهد.

براي بخشش محروميت
نامه مسئولان باشگاه پرسپوليس به علي آبادي 

مسئولان باشگاه پرسپوليس طي نامه اي به رئيس سازمان تربيت بدني از وي خواستند محروميت اين تيم را ببخشد.
گفتني است که کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در راي خود پيرامون آخرين ديدار ليگ هفتم و اتفاقاتي که در ورزشگاه آزادي رخ داده بود، تيم فوتبال پرسپوليس را از برگزاري دو بازي با حضور تماشاگر محروم کرده بود تا اين تيم دو بازي ليگ هشتم به عنوان ميزبان را بدون حضور تماشاگر برگزار کند.از زمان صدور راي تاکنون مسئولان باشگاه پرسپوليس تلاش کردند تا به هر نحوه ممکن اين محروميت بخشيده شود. آنها پس از اينکه از فدراسيون فوتبال پاسخ منفي دريافت کردند،  با ارسال نامه اي به محمد علي آبادي رئيس سازمان تربيت بدني از وي خواستند به خاطر مبعث حضرت محمد(ص) اين دو جلسه محروميت را ببخشد.هنوز رئيس سازمان تربيت بدني به اين درخواست مسئولان باشگاه پرسپوليس پاسخي نداده است.تيم فوتبال پرسپوليس در نخستين ديدار خود در ليگ هشتم ميهمان سايپا خواهد بود و اين ديدار با حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.


  واگذاري استقلال و پرسپوليس به ابرکوه و کهنوج  

 ناصر شفق مديرعامل باشگاه تراکتورسازي تبريزدر خصوص واگذاري تيم هاي تهراني به شهرستانها گفت: با اين تصميم گيري ها، کم کم استقلال و پرسپوليس را هم به ابرکوه و کهنوج منتقل مي کنند.
 وي در گفت و گو با  فارس، در پاسخ به اين سوال که آيا سرانجام تيم تراکتورسازي به ليگ برتر راه پيدا مي کند، اظهار داشت: اين موضوع را مقامات استاني آذربايجان بررسي مي کنند. ما نيز اطلاع کافي در اين باره نداريم و در ابهام به سر مي بريم.
وي افزود: تابع سياست هاي باشگاه و مقامات سياسي هستيم; اما براي اين فوتبال، بابت تصميم هايي که گرفته مي شود، متاسف هستم.
وي با بيان اينکه بايد از انتقال تيم هاي تهراني به شهرستان دفاع کرد، اظهار داشت: از انتقال تيم هاي تهراني به شهرستان هايي که صاحب فوتبال هستند، به شدت استقبال مي کنم، چون معتقدم در شرايط فعلي، امکانات فقط در تهران و کلانشهرها در حال تقسيم شدن بود.
شفق ادامه داد: علت اينکه در شهرهاي کوچک تر امکانات به نحو مطلوبي توزيع نشده است، به مسئولان آن شهرها باز مي گردد. تاسف مي خورم که در اين فوتبال به تبريز تيم نمي دهند; اما قم را صاحب فوتبال مي کنند.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته