جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال:
به استقلال اميدوار شدم

مسعود قاسمي سرپرست تيم ملي وزنه برداري ايران :
رضازاده نمي توانست رکوردهاي خودش را دوباره تکرار کند

بهرام افشارزاده رييس فدراسيون وزنه برداري :
رضازاده 10سال است که بيماري قند خون دارد


رضازاده: پزشکان از پنج ماه پيش من را منع کرده بودند

مسابقات تکواندو دانشجويان قهرماني جهان
بازگشت نايب قهرمان جهان به ايران

علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال:
شايد کريمي ، مهدوي کيا و هاشميان دعوت شوند

اين بازي هم لغو شد
ايران - کنيا ، شايد وقتي ديگر

محمد حاتيمي رييس فدراسيون فوتبال کنيا:
نمي توانيم با ايران بازي کنيم


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90


  امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال:
 به استقلال اميدوار شدم  

 امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران  با ابراز رضايت از  اردوي استقلالي ها در ترکيه  درباره  آخرين ديدار تدارکاتي استقلال در ترکيه گفت: بازي بسيار مهم و خوبي بود، تيم قبض اسپور يک تيم سرعتي بود و بازي بسيار خوبي انجام داد، ضمن آن که بازيکنان استقلال در دوره بدنسازي بودند و طبيعي بود که نسبت به تيم حريف تا اندازه اي سنگين تر باشند، با اين حال بازيکنان استقلال90 دقيقه با تمام توان دويدند و توانستند با اين شرايط سخت پيروز مسابقه شوند.
وي افزود: پس از اين اردو و انجام بازي هاي تدارکاتي به استقلال بسيار اميدوار شدم، با توجه به آن که دوران پرفشار بدنسازي را پشت سر گذاشته ايم پس از آغاز تمرينات در تهران به مرور برنامه هاي تاکتيکي را پيگيري مي کنيم .
قلعه نوعي در پايان گفت: با اين حال تا زمان آغاز ليگ برتر تلاش مي کنيم تا حداقل با يکي ، دو تيم ليگ برتري بازي هاي تدارکاتي انجام دهيم.


  مسعود قاسمي سرپرست تيم ملي وزنه برداري ايران :
 رضازاده نمي توانست رکوردهاي خودش را دوباره تکرار کند  

مسعود قاسمي سرپرست تيم ملي وزنه برداري ايران در خصوص وضعيت رضازاده گفت: حسين رضازاده وزنه بردار دسته سنگين وزن ايران با توجه به بيماري که به آن مبتلا بود ديگر نمي توانست رکوردهاي گذشته خودش را تکرار کند.
قاسمي  افزود: حسين رضازاده از نظر فني نيز براي حضور در بازيهاي المپيک  2008پکن درشرايط مناسبي قرار نداشت .چرا که اين وزنه بردار در گذشته درحرکت يک ضرب  213و درحرکت دوضرب  263کيلوگرم وزنه را بالاي سر خود مي برد.
وي افزود : اما در رکوردگيري هاي انجام شده دراردوي تيم ملي وزنه برداري حسين رضازاده نمي توانست اين وزنه ها را بالاي سر خود ببرد . وي ادامه داد : ما خود از  10ماه پيش مي دانستيم که ادامه تمرينات رضازاده دراردوي تيم ملي وزنه برداري براي اين ورزشکار ارزشمند کشورمان خطراتي را درپي خواهد داشت و حتي پزشکان به رضازاده در اين رابطه هشدارهاي لازم را داده بودند.
قاسمي گفت : اما خود رضازاده تمايل داشت که با همين شرايط تمرينات طاقت فرسا و دشوارخودش را در اردوي تيم ملي وزنه برداري کشورمان دنبال کند تا بتواند بار ديگر با کسب مدال طلا دربازيهاي المپيک باعث شادي دل ملت ايران شود.


  بهرام افشارزاده رييس فدراسيون وزنه برداري :
 رضازاده 10سال است که بيماري قند خون دارد  

بهرام افشارزاده رييس فدراسيون وزنه برداري ايران در خصوص بيماري رضازاده گفت : حسين رضازاده از 10سال پيش به بيماري قند خون و يا همان ديابت مبتلا است.
وي افزود : رضازاده مدت  10سال است که از بيماري ديابت و يا قند خود رنج مي برد اما بالا بودن توان جسماني اين ورزشکار باعث شده بود که اين بيماري خودش را نشان ندهد.
وي در مورد خداحافظي حسين رضازاده از دنياي قهرماني وزنه برداري متذکر شد : خداحافظي حسين رضازاده از دنياي قهرماني در اين برهه از زمان شوک بزرگي را به جامعه ورزش ايران وارد کرد.
وي ادامه داد : اما من از تمام دوستاران رضازاده مي خواهم که اين ورزشکار را راحت بگذارند و نسبت به تصميم جدايي وي از دنياي قهرماني منطقي و عقلاني برخورد کنند.
وي  تاکيد کرد : از  20ماه پيش براي معالجه بيماري رضازاده اقدامات مقتضي را انجام داده بوديم اما بالا بدون سن اين ورزشکار باعث شد که اين معالجات بازخورد مثبتي را نداشته باشد.
وي  اضافه کرد : هميشه رضازاده با  3الي 4 ماه تمرين رکوردهاي جهاني خودش را مي زد اما امسال با  10ماه تمرين مداوم ومستمر به اين مهم دست پيدا نکرد.
وي تصريح کرد : بدن رضازاده ديگر تحمل فشارهاي سنگين را نداشت و بايد هرچه زودتر از دنياي قهرماني خداحافظ مي کرد تا سلامتي اين قهرمان ارزنده وزنه برداري کشورمان به خطر نيفتد.


  رضازاده: پزشکان از پنج ماه پيش من را منع کرده بودند  

حسين رضازاده قهرمان بازي هاي المپيک سيدني و آتن و قوي ترين مرد جهان در هشت سال اخير پس از خداحافظي از دنياي ورزش قهرماني  به ايسنا گفت: پزشکان پنج ماه پيش به من گفته بودند که ورزش حرفه اي راکنار بگذارم، اما انگيزه کسب سومين مدال طلاي المپيک به قدري قوي بود که خواستم تا آخرين لحظه براي حضور در المپيک و کسب اين افتخار براي ايران بجنگم.
وي افزود: موضوع مشکلات پزشکي من موضوعي نيست که در اين اواخر مطرح شده باشد. من هر ماه توسط متخصصان چک مي شوم. اسفند ماه به من گفتند تمرين حرفه اي را کنار بگذارم، اما با توجه به اينکه المپيک نزديک بود، نمي توانستم اين کار را بکنم. مي خواستم بعد از المپيک کنار بروم، اما پزشکان تاکيد داشتند که استرس ها و فشار بيش از حد باعث مي شود که رگهاي من پاره شود. بنابراين براي المپيک کنار رفتم تا ديگران جاي من را بگيرند. رضازاده ادامه داد: حتي خانواده ام که هم اکنون در اردبيل هستند با توجه به اينکه دوري از من برايشان بسيار سخت است، اما باز هم از شنيدن اين خبر ناراحت شده بودند. همسرم مي گفت دعا و نذرهاي زيادي کرده بودم تا قهرمان المپيک شوي، اما متاسفانه نشد.
رکورددار دسته فوق سنگين جهان و المپيک در رشته وزنه برداري با تاکيد بر اينکه من دينم را به ملت ايران ادا کرده ام خاطر نشان کرد: من مدال هايم را گرفته ام و رکوردهايي را که بايد مي زدم را زده ام، اما کسب سومين مدال المپيک انگيزه بسيار قوي بود که داشتم. اين مدال هم براي خودم خيلي خوب بود و هم براي ايران. با اين کار مي توانستم نام خودم و ايران را جاودانه تر کنم، اما متاسفانه نتوانستم اين کار را انجام دهم.
رضا زاده با بيان اينکه المپيک پکن در دسته فوق سنگين يکي از سبکترين مسابقات المپيک در چند دوره اخير خواهد بود، يادآور شد: من فکر مي کنم که در اين المپيک با رکوردي حدود 450 کيلوگرم بتوان به مدال طلا دست يافت. در المپيک هاي قبلي هم به غير از المپيک سيدني همين طور بود. من در المپيک سيدني 472 و نيم کيلوگرم را بالاي سر بردم تا قهرمان شدم. در مسابقات و المپيک هاي ديگر هم من خارج از حد معمول وزنه مي زدم. ساير حريفانم حتي از 450 کيلوگرم هم نمي گذشتند.
وي در مورد شکسته شدن رکوردهايش درآينده و کسب مدال طلاي المپيک در اين وزن توسط يک ايراني گفت: من اميدوارم که مدال طلاي المپيک را در دسته فوق سنگين يک ايراني کسب کند و اميدوارم که يک ايراني بتواند رکوردهايم را بشکند. اما مطمئن هستم که ابوالفضل ( فرزند پنج ساله رضازاده ) بتواند رکوردهايم را بشکند. من آرزو مي کنم که ابوالفضل بتواند اين کار را انجام دهد. خودم مربي اش خواهم شد و تمام تلاشم را مي کنم که روزي او جايگزين من شود. زدن رکوردها در تمرين خيلي مهم است، اما اينکه اين رکوردها در مسابقه به ثبت برسد مهم تر است. اميدوارم که خدا عمري به من بدهد تا بتوانم فرزندم را قهرمان المپيک و رکورددار جهان و المپيک کنم.


  مسابقات تکواندو دانشجويان قهرماني جهان
 بازگشت نايب قهرمان جهان به ايران  

تيم ملي تکواندو دانشجويان کشورمان که براي شرکت در دهمين دوره مسابقات قهرماني تکواندو  دانشجويان جهان به صربستان اعزام شده بود،در ميان استقبال مسئولين از جمله دکتر بهرام قديمي، مدير کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس فدراسيون ورزش هاي بين دانشگاهي جهان با افتخار به کشور بازگشت.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي در اين رقابت ها که بيش از 42 تيم از کشورهاي مختلف به رقابت پرداختند تيم  ملي دانشجويان کشورمان با کسب 3 مدال طلا،2 مدال نقره و يک مدال برنز پا پيشي گرفتن از ساير رقبا پس از کره جنوبي به مقام نايب قهرماني اين دوره از رقابت ها دست يافت. دکتر قديمي در مراسم استقبال قهرمانان ضمن ابراز خرسندي از کسب مقام نايب قهرماني در اين مسابقات گفت: ما به فدراسيون ملي ورزشهاي دانشگاهي تبريک مي گوييم که با کمک ارگانهاي ذيربط ورزش و وزارت علوم ،وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامي تيم متحد،منسجم و آماده اي را روانه اين رقابت ها کردند و اين تيم توانست به ياري خدا سفير شايسته اي چه به لحاظ فني وچه به لحاظ اخلاقي براي کشورمان باشد و در واقع اصل اين است که پرچم ايران اسلامي به شايستگي در جهان به اهتراز در آيد.
بنابر اين گزارش مهدي باقري معتمد،روح الله طالبي و عليرضا نصر آزاداني به مدال طلا دست يافتند.مهدي احمدي و حسين تاجيک به کسب مدال نقره نايل آمدند و محمدرضا مهدي زاده مدال برنز را از آن خود نمود. 


  علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال:
 شايد کريمي ، مهدوي کيا و هاشميان دعوت شوند  

علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال ايران که براي حضور در نشست کميته معلولان و کمک هاي اجتماعي کنفدراسيون به مالزي سفر کرده، به پايگاه اينترنتي کنفدراسيون آسيا گفت که دغدغه اصلي او در ابتداي رياست در فدراسيون فوتبال اجرايي کردن اساسنامه جديد فدراسيون و رساندن تيم هاي مختلف ايران به جام جهاني بوده است: ابتدا بايد روند کار فدراسيون را با اساسنامه جديد هماهنگ مي کرديم و شکل اداري، بخش هاي مختلف و کميته ها را منطبق مي کرديم. همچنين وقتي انتخاب شدم تيم هاي مختلف فوتبال ايران در مسير صعود به جام جهاني بودند که بايد پنج تيم مختلف را آماده مي کرديم.
وي ادامه داد:  تيم هاي فوتسال و فوتبال ساحلي توانستند به جام جهاني برسند و اينک سه تيم ديگر که تيم هاي ملي، نوجوانان و جوانان باشند در مسير صعود هستند که نياز به تدارک و توجه خاصي دارند. کفاشيان همچنين درباره احتمال دعوت دوباره بازيکنان با سابقه تيم ملي مانند مهدي مهدوي کيا، وحيد هاشيمان و علي کريمي نيز گفت:  علي دايي مربي تيم است و تصميم با اوست. دايي گفته که اين نفرات را زير نظر خواهد گرفت و ممکن است از آنها دعوت کند.
وي گفت:  برخورد ما با علي کريمي هم در حد تذکر بود. او از فدراسيون انتقاد کرد و ما به او تذکر داديم که درباره مسائلي که به مديريت تيم و فوتبال برمي گردد از اظهارنظر خودداري کند. اما حضور ايشان در تيم ملي بازهم به نظر سرمربي تيم ملي برمي گردد. کريمي در آن دوره با مصدوميت روبرو بود و حضور احتمالي اش در آينده به دايي بستگي دارد.


  اين بازي هم لغو شد
 ايران - کنيا ، شايد وقتي ديگر 

 فدراسيون فوتبال کشورمان به منظور آماده شدن تيم ملي فوتبال ايران براي حضور در مرحله دوم رقابتهاي مقدماتي فوتبال جام جهاني  2010آفريقاي جنوبي ، چند ديدار تدارکاتي را براي تيم ملي کشورمان در نظر گرفته بود که  دو بازي تيم ملي فوتبال کشورمان با تيم هاي چارلتون انگليس و تيم ملي مصر  لغو شد و مسوولين فدراسيون فوتبال کنيا نيز اعلام کرده که با ايران بازي نخواهند کرد.
در اين خصوص روابط عمومي فدراسيون فوتبال اعلام کرد: ديدار تدارکاتي تيم ملي فوتبال ايران با کنيا در صورت تائيد سرمربي تيم ملي برگزار مي شود.
البته اين در حالي است که  برخي از سايتهاي خبري از لغو بازي تيم ملي ايران با کنيا به دليل مخالفت مسوولان فدراسيون اين کشور داده بودند.
اما رييس روابط عمومي فدراسيون فوتبال نيز در اين مورد گفت: فدراسيون فوتبال کنيا هنوز به صورت کتبي از بازي با تيم ملي فوتبال ايران انصراف نداده است.
وي افزود: فدراسيون فوتبال نامه کتبي لغو اين ديدار را دريافت نکرده است.
وي اظهارداشت: امکان دارد اعضا فدراسيون فوتبال کنيا به صورت شفاهي از انجام اين ديدار سرباز زده باشند اما هنوز کتبا اين مساله اعلام نشده است.


  محمد حاتيمي رييس فدراسيون فوتبال کنيا:
 نمي توانيم با ايران بازي کنيم  

هر چند فدراسيون فوتبال ايران اعلام کرده که علي دايي تمايلي براي بازي دوستانه با تيم ملي کنيا ندارد; اما، رييس فدراسيون فوتبال کنيا گفت که به دليل اشتباه در عقد قرارداد اين کشور علاقه مند نيست که اين بازي انجام شود.
گفتني است که در حالي که تابه حال چهار بازي دوستانه تيم ملي ايران لغو شده به احتمال فراوان ديدار يازدهم مرداد ايران مقابل کنيا هم لغو خواهد شد.
محمد حاتيمي رييس فدراسيون فوتبال کنيا گفت: سامي (رييس کميته  اجرايي) به تقويم فيفا توجه نکرده بود. بنابراين اشتباهي رخ داد. ما مي خواستيم از تيم اصلي مان که در رقابت هاي انتخابي جام جهاني حضور دارد، استفاده کنيم اما، در11 مرداد اين اتفاق شدني نبود. به همين دليل براي ايراني ها نامه نوشتيم و گفتيم که نمي توانيم در اين تاريخ بازي کنيم. با اين شرايط به احتمال زياد با يک تيم از آفريقاي غربي بازي خواهيم کرد.


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

 خبر غير قابل باور براي رقيب اصلي رضازاده:
شرباتيس : شايعه است! تنها در پکن باورمي کنم که او خداحافظي کرده

ويکتورز شرباتيس قهرمان وزنه برداري فوق سنگين جهان در سال 2007 و اصلي ترين رقيب حسين رضازاده در بازي هاي المپيک از شنيدن خبر خداحافظي رضازاده و انصراف از بازي هاي المپيک پکن شگفت زده شده و باورش نمي شود.
قهرمان دسته  فوق سنگين وزنه برداري جهان در سال گذشته و نايب قهرمان بازي هاي المپيک آتن از کشور لتوني پس از خداحافظي حسين رضازاده  اظهار کرد: من در کمپ تمريني لهستان تمرين مي کردم و خبري از اين موضوع نشنيده ام. حالا هم که به لتوني بازگشته ام هنوز خبر را نشنيده ام. فکر مي کنم که اين خبر شايعه باشد. باورم نمي شود که رضازاده خداحافظي کرده است. من واقعا فکر مي کنم که اين يک شايعه است.
وي ادامه داد: رضازاده شانس اصلي کسب مدال طلا در بازي هاي المپيک پکن است و وقتي که در پکن ببينم رضازاده نيست، آنجاست که باور مي کنم که رضازاده خداحافظي کرده است.
وي در پايان خاطرنشان کرد: نمي خواهم زياد از رضازاده صحبت کنم چون که هنوز مطمئن نيستم او خداحافظي کرده است!
 
 بازگشت استقلال با تاخيري 5 ساعته

 کاروان تيم فوتبال استقلال تهران  با تاخيري 5 ساعته از ترکيه به ايران بازگشت.
گفتني است که پرواز اين تيم قرار بود پنجشنبه شب انجام شود; اما آبي پوشان با تاخيري پنج ساعته به سمت تهران پرواز کردند. اين تاخير در پرواز باعث شد تا اعضاي تيم استقلال ساعت چهار صبح جمعه وارد فرودگاه امام خميني شوند.
آبي پوشان با توجه به خستگي زياد و معطلي چند ساعته در فرودگاه، ديروز  را به استراحت  پرداختند و ازامروز در 2 نوبت تمرين مي کنند.
استقلالي ها امروز در مجموعه انقلاب و عصر در زمين شماره 2 آزادي تمرين خواهند داشت.
 
محسن خليلي مهاجم ملي پوش تيم فوتبال پرسپوليس:
قدرتمند تر از گذشته برمي گردم
عمل جراحي محسن خليلي مهاجم ملي پوش تيم فوتبال پرسپوليس تهران  در کلينيک هسينگ پارک آوگسبورگ با موفقيت انجام شد.
وي پس از انجام عمل جراحي در مونيخ گفت: خوشبختانه  عمل با موفقيت انجام شد و پزشک معالجم پس از بررسي وضعيت پايم از نتيجه کار ابراز رضايت کرد.
وي افزود: مرحله  نخست درماني من تا پانزده روز ديگر به پايان رسيده و به تهران برمي گردم، پس از آن بايد 6 هفته دوره فيزيوتراپي را در تهران گذرانده و سپس به مونيخ باز مي گردم تا شش هفته ديگر در اين کلينيک و تحت نظر پزشکم فيزيوتراپي شوم که اين روند به صورت متوالي تا پايان دوران مصدوميتم ادامه خواهد داشت.
وي ادامه داد: پزشک معالجم  اعلام کرد که حداکثر تا شش ماه ديگر به ميادين فوتبال بازخواهم گشت.
وي در پايان گفت: به لطف خدا روحيه  تيم بسيار بالايي پيدا کرده ام و به فوتبالدوستان قول مي دهم که با قدرتي فراتر از گذشته به فوتبال بازمي گردم.

يک سايت پرببنده عرب زبان :
هرکول ايران کناره گيري کرد

يک سايت پرببنده عرب زبان در خصوص کناره گيري رضازاده  نوشت : حسين رضا زاده رکوردار سنگين وزن دنيا که به هرکول ايران معروف است بصورت غيرمنتظره از جهان ورزش وزنه برداري کناره گيري کرد.
در صفحه اصلي اخبار مهم  سايت الکوره اين مطلب درج شده وآمده است : درحالي که کمتر از سه هفته تا آغاز المپيک 2008پکن زمان مانده ، حسين رضا زاده که در دنيا به هرکول ايران شهرت دارد به ناگهان وپس از استناد به گزارش پزشکان اعلام کناره گيري کرد.
 
مربي برزيلي تيم فوتبال پرسپوليس :
مي خواهم مثل قطبي  باشم

  کوشا  مربي تيم فوتبال پرسپوليس  در خصوص چگونگي حضورش در فوتبال ايران گفت: سال هاي قبل هم به ايران آمده ام; اما اين بار مي خواهم مثل قطبي به اين تيم کمک کنم.
وي  افزود: پرسپوليس تيم بزرگي است و علاقه مندان زيادي در ايران دارد. همين باعث شد به پيشنهاد قطبي جواب مثبت دهم.
وي اضافه کرد: از فوتبال ايران شناخت دارم. سه بار به ايران آمده ام و از صميم قلب دوست دارم مثل قطبي براي پرسپوليس و هوادارانش که خيلي تعريف ها شنيده ام، موثر باشم.
 
صادق ورمزيارمربي تيم فوتبال صبا قم :
نوازي ونصرتي نه،جباري آري
 
صادق ورمزيارمربي تيم فوتبال صبا قم  در خصوص جذب مجتبي جباري گفت: هنوز با مجتبي جباري  به توافق نرسيديم ولي به دنبال وي هستيم.
وي همچنين شايعه حضور محمد نوازي و محمد نصرتي در تيم صبا قم را تکذيب کرد و گفت : هيچ برنامه اي براي جذب اين دو بازيکن در دستور کادر فني تيم صبا وجود ندارد.
وي در خصوص نقل و انتقالات  اين تيم گفت:
محمد همرنگ هافبک  24ساله فصل قبل تيم فوتبال استيل آذين تهران قرارداد دو ساله خود را با تيم فوتبال صبا قم به ثبت رساند.

 علي انصاريان مدافع فصل گذشته تيم فوتبال استيل آذين:
 از  پروين شکايت نمي کنم

علي انصاريان مدافع فصل گذشته تيم فوتبال استيل آذين در خصوص شايعه شکايت از پروين به دليل عدم دريافت مطالبات مالي خود گفت: قصد شکايت از علي پروين را ندارم.
وي افزود: قصد شکايت از کسي را ندارم.
وي در پاسخ به اينکه با مشکلات مالي روبرو است، اظهار داشت: فقط مي توانم بگويم خدا بزرگ است.
 
ليت بارسکي سرمربي سايپا
پير ليت بارسکي مربي آلماني با امضاي قرارداد يک ساله  به طور رسمي هدايت تيم فوتبال سايپا را برعهده گرفت.
يکي از اعضاي  هيات مديره   باشگاه سايپا در اين خصوص گفت: با انتخاب ليت بارسکي آماده  حضور قدرتمندانه در ليگ برتر مي شويم. در هر صورت سايپا در اين فصل بازيکنان بسيار خوبي را به خدمت گرفته است و به همين دليل قصد داشتيم تا براي اين تيم قدرتمند يک سرمربي خوب نيز انتخاب کنيم.
 
 خسرو منعمي سرپرست تيم فوتبال ابومسلم مشهد:
کار استيلي تمام نشده است

 خسرو منعمي سرپرست تيم فوتبال ابومسلم مشهد در خصوص حضور استيلي در اين تيم  گفت: هيچ قراردادي با حميد استيلي امضا نشده است و در حال بررسي شرايط هستيم.
وي افزود : حميد استيلي قراردادي با باشگاه ابومسلم امضا نکرده است و نمي دانم چرا  خبري در خصوص قرارداد 4 ساله با اين مربي منتشر شده است.
 
مجيدي کاپيتان اول استقلال تهران

 فرهاد مجيدي از سوي کادر فني استقلال تهران به عنوان کاپيتان اول اين تيم معرفي شد.
گفتني است که  با خداحافظي عليرضا منصوريان از دنياي فوتبال و جدايي محمد نوازي از استقلال، اخبار متعددي در خصوص کاپيتان اين تيم منتشر شد.
اين شايعه ها با حفظ مجتبي جباري در استقلال و وعده کاپيتان اول شدن اين بازيکن در صورت تمديد با آبي پوشان قوت بيشتري گرفت; اما کادر فني استقلال به خصوص امير قلعه نوعي بي توجه به تمامي اين جريان  سازي ها، اعلام کرد که کاپيتان اول تيم فصل جديد، فرهاد مجيدي خواهد بود.
پيروز قرباني و وحيد طالب لو به عنوان کاپيتان دوم و سوم انتخاب شدند.

 تاماش آيانرئيس جهاني وزنه برداري:
ازخبر  کناره گيري رضازاده شوکه شدم
تاماش آيان رئيس فدراسيون جهاني وزنه برداري با ابراز تاسف از کناره گيري حسين رضازاده از حضور در بازيهاي المپيک گفت: به نظر من او وزنه بردار نخست جهان است.
 کناره گيري حسين رضازاده قهرمان پرافتخار وزنه برداري ايران از حضور در مسابقات المپيک پکن نه تنها مردم ايران را متعجب کرد بلکه شوکي باور نکردني با ورزش جهان خصوصا وزنه برداري وارد کرد.
تاماش آيان رئيس فدراسيون جهاني وزنه برداري با ابراز تاسف شديد از کناره گيري حسين رضازاده از حضور در المپيک پکن گفت: حسين وزنه بردار مورد علاقه من است.
وي افزود: رضازاده قهرمان دو دوره گذشته المپيک است و يقينا در المپيک پکن هم سومين بار قهرمان مي شد.
 
امروز ، تکليف بازي  ايران با  کنيا مشخص مي شود

 مهدي محمد نبي دبير کل فدراسيون فوتبال  درخصوص لغو بازي ايران با کنيا گفت: اخباري که مبني بر لغو بازي تيم هاي ايران - کنيا از طرف فدراسيون فوتبال کنيا يا ايران عنوان مي شود صحت ندارد اما از سوي ديگر بايد به اين موضوع نيز توجه داشت که قطعي شدن اين بازي منوط به نظر سرمربي تيم ملي ايران است.
وي افزود: تاکيد علي دايي بيشتر بر روي برگزاري اردوي 17 روزه در اسپانيا و جمهوري چک بوده است و به نظر مي رسد زمان برگزاري بازي تيم هاي ايران و کنيا در تاريخ ايازده مرداد مورد قبول سرمربي تيم ملي نباشد.
نبي افزود: درهر صورت بايد نظر علي دايي را جويا شويم و تا روز شنبه سرنوشت برگزاري بازي ايران و کنيا مشخص مي شود.
دبير فدراسيون فوتبال در باره ي بازي جايگزين تيم ملي ايران و مصر نيز اظهار کرد: به طور يقين بازي ايران مقابل مصر منتفي شده است، چند گزينه انتخاب شده و در حال مذاکره هستيم که ازبکستان نيز يکي از اين گزينه هاست.

مسابقات کانوپولو قهرماني  جهان
يک پيروزي و يک شکست براي بانوان ايران

تيم ملي کانوپولو بانوان ايران در مسابقات قهرماني جهان يک پيروزي و يک شکست به دست آورد.
گفتني است که در نخستين روز از مسابقات کانوپولو قهرماني بزرگسالان و جوانان جهان در ادمونتون کانادا تيم بانوان ايران   در ديدار اول خود با نتيجه5   بر 3 مغلوب تيم ملي نيوزيلند شد.
ملي پوشان ايران در دومين ديدار خود نيز به مصاف تيم ميزبان رفتند که در ديداري حساس و نزديک توانستند با نتيجه 7 بر 6 حريف خود را شکست داده و به صعود از گروه خود اميدوار شوند.
 
پرسپوليس امروز به امارات مي رود

کاروان تيم فوتبال پرسپوليس براي برگزاري اردوي تدارکاتي قبل از شروع ليگ هشتم، امروز شنبه راهي امارات خواهد شد.
گفتني است که تيم فوتبال پرسپوليس که به عنوان قهرمان هفتمين دوره رقابتهاي ليگ برتر خود را براي حضور در ليگ هشتم آماده مي کند، با تصميم کادر فني و تاييد اعضاي هيئت مديره ساعت 20 امروز شنبه از طريق فرودگاه امام خميني(ره) راهي امارات خواهد شد.
تيم فوتبال پرسپوليس در مدت اقامت چهار روزه خود در دبي در باشگاه ايرانيان اسکان خواهد يافت و روز چهارشنبه هفته آينده نيز به تهران بازخواهد گشت.
با توجه به اينکه اين تيم ديدارهاي تدارکاتي کم تعدادي را براي آماده سازي خود برگزاري کرده است، مسئولان اين باشگاه در تلاشند تا زمينه برگزاري دو ديدار تدارکاتي در اين اردو را فراهم کنند. ظاهرا قرار است دو تيم ليگي امارات به عنوان حريف تدارکاتي پرسپوليس انتخاب شوند.
تيم فوتبال پرسپوليس در نخستين بازي خود در رقابتهاي ليگ هشتم به مصاف تيم سايپا تهران خواهد رفت.

 مسابقات فوتسال بانوان غرب آسيا
 سفرتيم فوتسال بانوان ايران به اردن
تيم بانوان ايران براي شرکت در دومين دوره مسابقات فوتسال غرب آسيا امروز شنبه عازم امان پايتخت اردن خواهد شد.
گفتني است که رقابتهاي فوتسال بانوان غرب آسيا طي روزهاي 5 تا 13مرداد ماه جاري با شرکت تيم هاي عراق، لبنان، فلسطين، اردن، کويت ، عراق، سوريه و ايران برگزارخواهد شد و تيم فوتسال بانوان کشورمان ساعت 18 فردا شنبه براي شرکت در اين رقابتها عازم امان پايتخت اردن مي شود.
بازيکنان تيم ملي فوتسال بانوان کشورمان جهت اعزام به مسابقات غرب آسيا دراردن عبارتند از: فرزانه توسلي ، زهره ميثمي ، سپيده زرين کفش ، سميه جابرسي ، الناز آرمات، زهرا صفري، زيوربابايي، سهيلا ملمولي، نسيمه سادات غلامي، ليلا اقبالي، شيوا اميني و عزيزه کريمي پور.
تيم فوتسال بانوان کشورمان را فريده شجاعي (سرپرست) پروين رمضاني (سرمربي) زهرا غلامي (مربي)، زهره عبد الحميدي (مربي بدن ساز)، مريم معنوي شاد (فيزيوتراپ) ، منير روان فر(مديرتيم) و حسين شمس (مديرفني) همراهي مي کنند.
قرار است قرعه کشي دومين دوره مسابقات فوتسال بانوان غرب آسيا بعد ازظهر روز شنبه در امان برگزارشود. تيم کشورمان عنوان نايب قهرماني دوره گذشته اين مسابقات را در اختياردارد.
 
 پاسخ منفي پرسپوليس به نوازي

   محمد نوازي مدافع فصل پيش تيم فوتبال استقلال تهران که از مسوولان باشگاه پرسپوليس درخواست حضور در اين تيم را کرده بود، از سوي مسوولان اين باشگاه، پاسخ منفي شنيد.
نوازي هفته گذشته طي صحبتي که با مسوولان باشگاه پرسپوليس داشت، خواهان حضور در تيم پرسپوليس شده بود، اما با دلايلي چون بسته شدن پرسپوليس و نداشتن جايي براي او و همچنين عدم بازيکن گيري باشگاه پرسپوليس از باشگاه استقلال روبرو شد و حضورش را در اين تيم کاملا منتفي ديد.
 
کوروش باقري قهرمان مسابقات جهاني 2001 لهستان:
رضازاده تکرار نشدني است

کوروش باقري قهرمان مسابقات جهاني 2001 لهستان با تقدير از افتخارآفريني هاي غرور آفرين حسين رضازاده گفت: او وزنه برداري استثنايي و تکرار نشدني بود.
وي افزود: گويا پزشکان بدليل حفظ سلامت جسمي حسين اجازه حضور در المپيک را به وي ندادند و او را تا مدتي ازهرگونه فعاليت سنگين منع کرده اند. ولي آنچه مسلم است حسين رضا زاده تکرار نشدني است و سالها بايد منتظر ماند تا فردي نظير وي درعرصه ورزش قهرماني ايران و جهان قدرت نمايي کند.
نزديکترين دوست رضازاده با اشاره به وضعيت روحي وي گفت: با شناختي که طي ساليان آشنايي با او دارم بهتر است فعلا او را به حال خود گذاشت تا با اين اتفاق کنار آيد. من هم ترجيح دادم تا طي روزهاي آينده با وي تماس بگيرم چرا که او فعلا در شرايط روحي نامساعدي قرار داد.

 آشوبي جريمه مي شود

 فرزاد آشوبي هافبک فصل گذشته تيم فوتبال پرسپوليس به خاطر غيبت هاي اخيرش در تمرينات تيم فوتبال مس کرمان جريمه مي شود.
رضا يوسف آبادي سرپرست باشگاه مس کرمان در مورد غيبت فرزاد آشوبي در تمرينات تيم فوتبال اين باشگاه گفت: ما برابر هرگونه بي انضباطي به شکل جدي مي ايستيم و مطمئنا وي به خاطر غيبت هايش جريمه خواهد شد.
وي در مورد آخرين وضعيت مظلومي اظهار داشت: اين مربي با باشگاه مس قرارداد دارد و به تعهداتش هم پايند است. همچنين ما هم خواهان ادامه همکاري با اين مربي هستيم و بحث جدايي اش از تيم مس که از ابتدا صحت نداشت را هم بايد بطور کامل فراموش کرد.
 
براساس اعلام رئيس فدراسيون
رضازاده براي تماشاي المپيک به چين نمي رود

خبر خداحافظي حسين رضازاده از دنياي قهرماني يک شوک بزرگ در جامعه ايجاد کرد.
اين وزنه بردار اردبيلي به توصيه پزشکان و به دليل بيماري از حضور در المپيک محروم شد.
به نظر مي رسيد او نيز تيم وزنه برداري ايران را در اين دوره همراهي کند تا تماشاگر ويژه المپيک باشد. با اين وجود، بهرام افشارزاده  گفت: از او دعوت کرديم تا به چين بيايد; اما دوست داشت کنار خانواده اش باشد.
بيماري، حضور مداوم در اردوهاي تيم ملي و انجام تمرينات طاقت فرسا باعث شده قوي ترين مرد جهان استراحت و حضور در کنار خانواده اش را به سفر به پکن ترجيح دهد.
رضازاده پيش از اين 2 مدال طلاي المپيک 2000 سيدني و 2004 آتن را در کنار چهار مدال طلاي جهان به خود اختصاص داده بود.


  امروز،آغازنهمين المپياد دانشجويان
پسر کشور  در يزد
 
نهمين المپياد دانشجويان پسر کشور به طور رسمي  امروز شنبه در دانشگاه يزد گشايش مي يابد.
 محمد علي امراللهي در  با بيان اين که همزمان با مراسم افتتاحيه مشعل اين مسابقات از مرقد سومين شهيد محراب به دانشگاه يزد حمل خواهد شد، افزود: بيش از 2500 ورزشکار و 500 مربي و سرپرست در نهمين دوره المپياد دانشجويان از 5 تا 13 مرداد به مدت 9 روز در14 رشته ورزشي با يکديگر رقابت خواهند کرد.
وي افزود: اين مسابقات با هدف ارتقاي سطح دوستي دانشجويان کشور به ويژه روحيه نشاط وشادابي و سلامت جسماني هر دو سال يکبار برگزار مي شود که در نهمين دوره، ورزشکاران 56 دانشگاه به ميزباني يزد با يکديگر رقابت خواهند کرد.
امراللهي با بيان اينکه نگاه به اين مسابقات فرهنگي، ورزشي است تصريح کرد: برگزاري جشن و جنگ هاي شبانه و بازديد از اماکن تاريخي وفرهنگي از جمله برنامه هاي جنبي پيش بيني شده در اين دوره از مسابقات است.
سرپرست کل نهمين المپياد دانشجويان پسر کشور با بيان اينکه بسياري از اين افراد شايد يزد را به خوبي نشناسند تاکيد کرد: برگزاري اين مسابقات فرصت مغتنمي براي معرفي هر چه بيشتر يزد و فرهنگ دارالعباده خواهد بود.
نهمين المپياد دانشجويان پسر کشور در رشته هاي فوتبال، دووميداني، شنا، بسکتبال، هندبال واليبال، جودو، تنيس روي ميز، شطرنج، فوستال، تکواندو، کاراته، کشتي آزاد و فرنگي در دانشگاه هاي يزد، آزاد، ورزشگاه شهيد نصيري، ورزشگاه نيم اباد، شاهديه، ورزشگاه تختي و سالن امام علي برگزار خواهد شد.

 رشيد شريفي جانشين رضازاده در المپيک:
از رفتن "حسين" ناراحتم، اما انگيزه ام زياد شده
 
رشيد شريفي جانشين حسين رضازاده در بازي هاي المپيک پکن گفت: اگر خدا بخواهد سعي مي کنم عنوان هايي که رضازاده در دودوره ي پيشين بازي هاي المپيک کسب کرده را در پکن کسب کنم.
وي افزود: من در مدت زمان گذشته تلاش زيادي براي رسيدن به رکوردهاي مطلوب کردم، اما آسيب ديدگي مچ پايم حدود دو هفته تمرين هايم را عقب انداخت. اميدوارم درفاصله  باقي مانده تا بازي هاي المپيک بتوانم به رکوردهاي مطلوب دست پيدا کنم.
وي ادامه داد: درست است که رفتن رضازاده از وزنه برداري خبر تلخي است. اما اينکه فرصت به من رسيده تا بتوانم خودم را دربازي المپيک نشان دهم، براي من خوشحال کننده  است. من دراين روزها از رفتن رضازاده ناراحت شده ام، اما انگيزه اي مضاعف پيدا کرده ام تا بتوانم درالمپيک جايگزين شايسته اي براي قوي ترين مرد جهان باشم. شايد از هم اکنون نشود مسابقات را پيش بيني کرد، اما اميدوارم در پکن مدال کسب کنم.
وي در مورد اين که چه ميزان شانس کسب مدال طلاي المپيک را دارد تصريح کرد: همه  ورزشکاران آرزوي کسب مدال طلاي المپيک را دارند. من هم از اين قاعده مستثني نيستم. اگر خدا بخواهد مي توانم به اين مدال دست يابم. تنها موردي که من در هفته هاي قبلي داشتم، آسيب ديدگي مچ پايم است. اميدوارم که در مدت زمان باقي ماند شرايط بهتري را کسب کنم.

پاداش 200 دلاري  و اعتراض بازيکنان استقلال

 علي فتح الله زاده مديرعامل باشگاه استقلال در پايان اردوي 10 روزه آبي پوشان در ترکيه به هريک از مربيان و بازيکنان اين تيم مبلغ 200 دلار به عنوان پاداش اهدا کرد.
گفتني است که  علي فتح الله زاده که از اوايل هفته گذشته براي همراهي تيم فوتبال استقلال در اردوي ترکيه راهي اين کشور شده بود، در پايان اين اردوپاداشي 200 دلاري به مربيان و بازيکنان اين تيم اهدا کرد.
بازيکنان تيم فوتبال استقلال که انتظار دريافتي رقمي بيش از 200 دلار را داشتند به مربيان و کادر سرپرستي تيم اعتراض کردند و برخي از آنها مبالغ دريافتي را به فتح الله زاده بازگرداندند.
پيش از اين از سوي علي فتح الله زاده به بازيکنان تيم فوتبال استقلال اعلام شده بود، پاداش قهرماني اين تيم در مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي کشور از خودروي پرشيا به پاداشي نقدي تغيير کرده است.

 رضازاده مشاور عالي فدراسيون وزنه برداري

طي حکمي از سوي رئيس فدراسيون وزنه برداري کشورمان حسين رضازاده قهرمان جهان و المپيک بعنوان مشاورعالي اين فدراسيون منصوب شد.
 بهرام افشارزاده رئيس فدراسيون وزنه برداري کشورمان  طي حکمي حسين رضازاده قوي ترين مرد جهان و دارنده دو مدال طلاي المپيک را بعنوان مشاورعالي فدراسيون منصوب کرد.
 
برق شيراز حريف استقلال تهران

 تيم فوتبال برق شيراز در اردوي تهران مقابل تيم هاي صبا باتري و استقلال تهران به ميدان مي رود.
گفتني است که تيم برق  براي برگزاري اردوي پنج روزه راهي تهران شده و در هتل المپيک مستقر شده است.
نماينده شيرازديروز  اولين بازي تدارکاتي خود را در زمين نوبنياد مقابل صبا باتري برگزار کرد
اين تيم دوشنبه  نيز احتمالا در زمين شماره 2 آزادي مقابل استقلال قرار مي گيرد.
 
اعضاي کميته ي فني پرسپوليس انتخاب شدند

 با موافقت اعضاي هيات مديره  باشگاه، کميته  فني تيم فوتبال پرسپوليس با حضور پنج پيشکسوت اين تيم تشکيل شد. همايون بهزادي، احمد جاسميان، حسين کلاني، فريدون معيني و افشين پيرواني 5 پيشکسوت عضو اين کميته هستند که به اضافه  مصطفوي و فرخ زادي از کادر مديريتي و افشين قطبي به عنوان سرمربي، کادر کميته ي فني را تشکيل مي دهند.
 
مدافع استراليايي در برق شيراز

تيم فوتبال برق شيراز براي تقويت خط دفاعي خود با يک بازيکن استراليايي قرار داد امضا خواهد کرد.
 گفتني است که کادر فني برق شيراز براي رفع نگراني در خط دفاع، پس از بررسي فيلم بازي هاي يک بازيکن استراليايي، وي را براي قرار گرفتن در فهرست خود تائيد کرد.
اين بازيکن در ليگ ايرلند بازي کرده و با تيم خود قهرمان رقابت هاي اين کشور شده است. اين مدافع استراليايي 27 ساله است و ديشب وارد تهران شدو امروز با برق شيراز قرار داد امضا مي کند
.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته