جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

رکورد تاريخي بتمن
"شواليه تاريکي" در پنج روز 200 ميليون دلار فروخت


بايگان به جمع بازيگران "حريم" پيوست


مهام: بازخورد مخاطبان «ترانه مادري» حکايت از رضايت آنها دارد


كوتاه هنري


  رکورد تاريخي بتمن
 "شواليه تاريکي" در پنج روز 200 ميليون دلار فروخت  

فيلم جديد مجموعه بتمن که از جمعه پيش اکران شده زودتر از هر فيلم ديگري در تاريخ سينما از مرز 200 ميليون دلار فروش گذشت و رکورد "اسپايدرمن 2" را در اين عرصه شکست.
به گزارش مهر، هاليوود ريپورتر اعلام کرد "شواليه تاريکي" به کارگرداني کريستوفر نولان بريتانيايي که از جمعه هفته پيش در بازار آمريکاي شمالي به نمايش درآمده، تنها در پنج روز به فروش 200 ميليون دلاري رسيد و رکورد قبلي را جابجا کرد. "اسپايدرمن 2" سال 2004 در هشت روز اول اکران اين ميزان فروش داشت.فيلم جديد بتمن با بازي کريستين بيل به نقش مبارز نقابدار و هيث لجر فقيد در نقش جوکر اهريمني، در سه روز اول اکران به رکورد 158/4 ميليون دلاري دست يافت و کارشناسان فروش پيش بيني مي کنند دنباله فيلم "بتمن آغاز مي کند" در نهايت در بازار داخلي 450 ميليون دلار بفروشد و حتي اين امکان را دارد که نيم ميليارد دلاري شود.         
فيلم دنباله اي "دزدان دريايي کارائيب: سينه مرد مرده" که بر مبناي تاريخ نمايش و ترکيب تماشاگران با "شواليه تاريکي" قابل مقايسه است، هفت ژوئيه 2006 اکران شد و در نهايت در خود آمريکا 423/3 ميليون دلار به دست آورد. به اعتقاد کارشناسان، "شواليه تاريکي" هفته بعد عملکردي بسيار بهتر از "سينه مرد مرده" در دومين هفته نمايش خواهد داشت.در صورتي که "شواليه تاريکي" به مرز 500 ميليون دلار فروش برسد، در فهرست پرفروشترين فيلم هاي تاريخ بازار آمريکاي شمالي، پس از "تايتانيک" قرار مي گيرد که حدود يک دهه پيش 600/8 دلار فروخت و فروش جهاني آن 1/84 ميليارد دلار شد.
"شواليه تاريکي" در سطح بين المللي نيز بسيار موفق ظاهر شده است. اين فيلم در هفته اول اکران در 20 کشور 53/4 ميليون دلار به دست آورد و اين در حالي است که هنوز در بسياري از بازارهاي مهم دنيا اکران نشده است. "بتمن آغاز مي کند" فيلم قبلي اين مجموعه سال 2005 پس از چهار ماه در بازار آمريکاي شمالي 205/3 ميليون دلار فروخت.


 بايگان به جمع بازيگران "حريم" پيوست  

افسانه بايگان به جمع بازيگران فيلم سينمايي "حريم" پيوست که به کارگرداني رضا خطيبي توليد مي شود.
محمد احمدي تهيه کننده "حريم" به  مهر گفت: تاکنون حضور بايگان و حميد فرخ نژاد به عنوان دو بازيگر اصلي فيلم قطعي شده و به زودي نيز اين فهرست کامل خواهد شد. با برنامه ريزي هاي صورت گرفته "حريم" نيمه مرداد در ديلمان کليد خواهد خورد.
عوامل توليد "حريم" عبارتند از نويسندگان: خطيبي و مهدي حسيني نژاد، مجري طرح: محمود غلامي، مدير توليد: سعيد هاشمي، طراح گريم: بابک شعاعي، طراح صحنه و لباس: مهدي ديلمي، عکاس: عبدالله عبدي نسب و برنامه ريز: يعغوب غفاري.
در خلاصه داستان اين فيلم که در ژانر پليسي و وحشت ساخته خواهد شد، آمده است: در پي چند قتل مشکوک در جنگل هاي شمال، سروان محبي از افسران مجرب مرکز مامور رسيدگي به اين پرونده مي شود. "حريم" در تهران و ديلمان فيلمبرداري مي شود.
از خطيبي سال گذشته فيلم سينمايي "در شهر خبري نيست، هست" با بازي محمدرضا شريفي نيا، افسانه بايگان، فرهاد آئيش، مجيد مشيري، مرتضي ضرابي، سعيد پيردوست و ... به اکران عمومي درآمد.


 مهام: بازخورد مخاطبان «ترانه مادري» حکايت از رضايت آنها دارد  

يکي از تهيه کنندگان مجموعه تلويزيوني «ترانه مادري» گفت: بازخورد مخاطبان حکايت از رضايت آنها دارد.
 «مهران مهام» که به همراهي «ايرج محمدي» تهيه کنندگي مجموعه تلويزيوني «ترانه مادري» را بر عهده دارد، در گفت و گو با  فارس، با بيان اين مطلب گفت: تا به حال تصويربرداري حدود 22 قسمت از سريال به پايان رسيده و تصويربرداري ساير قسمت ها نيز ادامه دارد.
وي درباره استقبال مخاطبان از اين سريال که هر شب ساعت 23 از شبکه سه سيما روي آنتن مي رود، گفت: تا به حال کار آن طور که مدنظر ما بوده، از آب درآمده و بازخورد مخاطبان حکايت از رضايت آنها دارد.
مهام که تهيه کنندگي سريال «نرگس» را نيز در کارنامه خود دارد، درباره تغيير محتوا و داستان سريال در ادامه مرحله ساخت، گفت: ممکن است در طول ساخت بخش هايي که خواسته مردم است تغيير داده شود و يا بخش هاي مربوط به جوانان يا بار دراماتيک کار تقويت شود، اما انتهاي داستان و چارچوب کلي آن تحت هيچ شرايطي تغيير نخواهد کرد.
وي ادامه داد: ما با تيمي متشکل از کارشناسان طرح و برنامه مشورت کرده و درباره خط اصلي داستان به نتيجه قطعي رسيده ايم و در طول ساخت، شايد برخي فراز و نشيب ها دستخوش تغيير شوند و ريتم کار تند يا کند شود ولي ابتدا و انتهاي قصه بسته شده و به هيچ عنوان تغيير نخواهد کرد.
داستان مجموعه تلويزيوني «ترانه مادري» با سرپرستي «مسعود بهبهاني نيا» توسط علي اکبر بابالو، زهرا پارسافر و محمدرضا خالقي زاده نوشته شده و ماجراي آن روايت گر خواهر و برادري به نام هاي فرخ و فرخنده است که مشکلات بسياري در روابط  شان وجود دارد. اين موضوع باعث دوري آنها از هم و مهاجرت فرخنده مي شود تا اينکه بعد از قبولي پويا پسر فرخنده در يکي از دانشگاه هاي تهران او به ناچار به تهران برمي گردد. در مجموعه تلويزيوني «ترانه مادري» بازيگراني چون هما روستا، دانيال حکيمي، فاطمه گودرزي، حميرا رياضي، امير دژاکام، مينا لاکاني و ...ايفاي نقش مي کنند.


 كوتاه هنري  

سريال "مردان ديوانه" بهترين
 برنامه سال تلويزيون آمريکا

 سريال "مردان ديوانه" از سوي انجمن منتقدان تلويزيون آمريکا به عنوان بهترين برنامه سال تلويزيون اين کشور انتخاب شد و طي مراسمي که در "برلي هيلز" کاليفرنيا برگزار شد، جايزه دريافت کرد.
 به گزارش  "ايسکانيوز" به نقل از هاليوود ريپورترز; سريال "مردان ديوانه" علاوه بر اينکه توانست به عنوان بهترين سريال تلويزيوني انتخاب شود، جوايزي را از سوي انجمن منتقدان تلويزيون آمريکا براي بهترين برنامه جديد و بهترين سريال دراماتيک از آن خود کرد.
همچنين در اين مراسم فيلم "30 صخره" شبکه "ان بي سي" از سوي گروه منتقدين به عنوان بهترين کمدي تلويزيوني انتخاب شد و "تينا في" ستاره فيلم "صخره" به دليل دست آوردهايش در عرصه کمدي مورد تشويق و قدرداني قرار گرفت.بر اساس اين گزارش از "پائول گيامتي" ستاره "جان آدامز" به دليل دست آوردهايش در زمينه درام تقدير به عمل آمد درحاليکه درام تاريخي "HBO " جايزه بهترين فيلم را به خود اختصاص داد.اين گزارش افزود: "لورن مايکلز" تهيه کننده اجرايي "خاطره شنبه شب زنده است" توانست جايزه يک عمر دست آوردهاي هنري را از آن خود کند

مجموعه "مدرسه" با 80 بازيگر ساخته مي شود

مجموعه تلويزيوني "مدرسه" به کارگرداني داريوش ياري با حضور 80 بازيگر براي شبکه دو ساخته مي شود.
به گزارش آفرينش، اين مجموعه تلويزيوني به تهيه کنندگي بهروز مفيد در 39 قسمت 30 دقيقه اي به سفارش گروه کودک و نوجوان شبکه دو به زودي کليد مي خورد. در مجموع 80 بازيگر در مجموعه "مدرسه" بازي مي کنند.
داستان اين مجموعه تلويزيوني درباره دانش آموزان کلاس سوم ج مدرسه راهنمايي چمران است که مشکلاتي را براي مدرسه ايجاد مي کنند. کيهان معلم جديد ادبيات در ميانه سال جايگزين معلم قبلي مي شود و ...
در مجموعه "مدرسه" مهران رجبي، اصغر نقي زاده، فردوس کاوياني، علي اوسيوند، رضا توکلي، بهزاد رحيم خاني، سياوش قاسمي و ... بازي مي کنند و از بازيگران نوجوان مي توان به ارسلان اوليايي، ميلاد مرادي، بهنام داوري، سهند جاهدي و ... اشاره کرد.عوامل اين پروژه عبارتند از محمود و سياوش طالبيان نويسندگان، حميدرضا رحيم زاده تصويربردار، سليم احمدي صدابردار، حسين چراغچي طراح گريم، مهدي بداقي طراح صحنه، ثمينه افتخاري طراح لباس، سهيلا کاشفي عکاس، علي خليلي مدير توليد، باران کوثري بازيگردان نوجوانان، منصور براهيمي و فريدون حسن پور مشاور فيلمنامه، قاسمعلي فراست ناظر کيفي، قاسم انصاري بني دستيار اول کارگردان و برنامه ريز، آناهيد روستا منشي  صحنه و مرجان جنگلي روابط عمومي.
 
«ويل اسميت» پردرآمدترين  بازيگر هاليوود اعلام شد

 ماهنامه آمريکايي فوربس، «ويل اسميت» را به عنوان پردآمدترين بازيگر هاليوود طي سال گذشته اعلام کرد.
به گزارش  فارس به نقل از هاليوود ريپورتر، مجله فوربس آمريکا، «ويل اسميت»، بازيگر سي و نه ساله هاليوود را با درآمدي بالغ بر 80 ميليون دلار طي سال گذشته به عنوان پردآمدترين بازيگر هاليوودي معرفي کرد.
بنا بر اين گزارش، در اين فهرست نام «جاني دپ» با 72 ميليون دلار درآمد در جايگاه دوم قرار دارد. اسامي «ادي مورفي» و «مايک ميرز» نيز هر کدام با 55 ميليون دلار درآمد و «لئوناردو دي کاپريو» با 45 ميليون دلار به ترتيب در جايگاه هاي سوم و پنجم اين جدول قرار دارد. همچنين «بروس ويليس» با 41 ميليون دلار، «بن استيلر» با 40 ميليون دلار، «نيکولاس کيج» با 31 ميليون دلار، «ويل فارل» با 31 ميليون دلار و «آدام سندلر» با 30 ميليون دلار درآمد به ترتيب جايگاه هاي ششم تا دهم اين جدول را به خود اختصاص داده اند.

 پنج قطعه جديد در کنسرت مرداد ماه حميد عسکري

 حميد عسکري گفت : ضبط قطعات آلبوم جديدم تقريبا به پايان رسيده و تا چند روز آينده براي دريافت مجوز روانه وزارت ارشاد مي شود .
به گزارش  "ايسکانيوز": حميد عسکري در خصوص کنسرتي که قرار است در تهران برگزار کند گفت: کنسرت من در تهران به مدت سه روز در تاريخ هاي 14، 15، 16 مردادماه در کاخ سعد آباد برگزار خواهد شد.وي درخصوص قطعاتي که به مناسبت در اين کنسرت اجرا شود گفت: علاوه بر قطعاتي که در کنسرت قبلي تهران اجرا کرديم پنج قطعه اي جديد که در آلبوم رسمي من نبوده اما مورد استقبال مردم واقع شده را اجرا خواهيم کرد.
عسکري در پاسخ به اين سوال که آلبوم جديدش در چه مرحله اي قرار دارد گفت: ضبط قطعات در آلبوم جديدم به تقريبا تمام شده و تا چند روز آينده براي دريافت مجوز به وزارت ارشاد ارايه مي شود.اين خواننده موسيقي پاپ درخصوص آمادگي گروهش براي برگزاري اين کنسرت گفت: خوشبختانه آمادگي کامل کامل در گروه وجود دارد و پيش بيني مي کنم اجراي متفاوت تري نسبت به کنسرت قبلي تهران داشته باشيم . کنسرت قبلي حميد عسکري پنجشنبه 5 ارديبهشت و روزهاي جمعه 13 و شنبه 14 ارديبهشت ماه امسال در تالار بزرگ کشور برگزار شد.عسکري در جشنواره موسيقي فجر با حضور سه هزار مخاطب علاقه مند به موسيقي پاپ اجرا داشت در اين کنسرت قطعات مختلفي از جمله تلافي، خاطره، بارون، بي تفاوت، بگو دوستم داري، باور، قسمت و ... اجرا شد.حميد عسکري موسيقي را از دوران نوجواني با فراگيري ساز گيتار شروع کرد و درادامه با فراگيري فنون آواز و سلفژ از "آربي بابوميان" فعاليت خود را ادامه داد. عسگري فعاليت حرفه اي موسيقي را از سال 1377 همراه گروه مهرگان در اصفهان شروع کرد و از سال 1383 با آلبوم «کما» خود را به طور مشخص به جامعه موسيقي پاپ معرفي کرد .

هنرپيشه "دختران زرين" درگذشت

"استل گتي" هنرپيشه اي که در فيلم کلاسيک آمريکايي "دختران زرين" بازي کرده بود ديروز در منزلش در لس آنجلس درگذشت.
 به گزارش  "ايسکانيوز" به نقل از يونايتد پرس اينترنشنال; همچنين "استل گتي" در فيلمهايي از قبيل "توتسي"، "ماسک"، "مانکن"، "ايست! يا مادر من تيراندازي خواهد کرد" ايفاي نقش کرده است.بر اساس اين گزارش او سالها از جنون رنج مي برد و آخرين کار سينمايي اش "بچگي استوآرت" محصول سال 1999 بود.سايت Usmagazcom.ine گزارش داد: گتي با دو پسرش به نام هاي "بري" و "کارل" زندگي مي کرد.اين گزارش مي افزايد: "پائول چاپدلاين" پرستار گتي خبر مرگ او را در وب سايتش منشر کرد. 

 با بازي داوود رشيدي
فيلم تلويزيوني «خانه ساحلي» به مرحله تدوين رسيد

 فيلم تلويزيوني «خانه ساحلي» به کارگرداني «صادق کرميار» به مرحله تدوين رسيد .
 به گزارش  "آفرينش به نقل از روابط عمومي شبکه يک،  با اتمام تصويربرداري تله فيلم «خانه ساحلي»، راش هاي اين فيلم به «حسين غضنفري» سپرده شد تا نسخه تدوين شده اين فيلم آماده شود. در همين حال بهمن سپهري نيز کار ساخت موسيقي آن را آغاز کرده است تا طبق برنامه ريز هاي انجام شده، اين فيلم يک ماه ديگر براي پخش به شبکه يک سيما تحويل داده شود. به گزارش رسانه خبري شبکه يک سيما، فيلم تلويزيوني خانه ساحلي را حسين مروي براي گروه فيلم و سريال شبکه يک تهيه کرده است. تله فيلم تلويزيوني خانه ساحلي که اقتباسي از يکي از مطرح ترين آثار سينمايي جهان يعني، گربه روي شيرواني داغ است توسط صادق کرميار نوشته و کارگرداني شده است. اين فيلم روايتگر ماجراي پدر و پسري است که دچار سو» تفاهم مي شوند و..... در اين فيلم داوود رشيدي و پوراندخت ميهمن به ايفاي نقش پرداخته اند ديگر عوامل اين فيلم عبارتند از: مدير تصويربردار: حسين فرزانه ; طراح صحنه: مهدي بداغي ; دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: محمد مهدي مروي ; مدير توليد: محسن نژاد اصفهاني.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته