جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

مشاور سياسي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي :
دانشگاه آزاد اسلا مي حاصل خون دل خوردن مديراني است که از صفر شروع کرده اند

عضو ستاد عملکرد ربع قرن دانشگاه آزاد :
دستاوردهاي واحدهاي دانشگاهي بايد در معرض ديد مردم قرار گيرد

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد :
ميليون ها خانواده و هزاران اداره و نهاد از ثمرات دانشگاه آزاد بهره مي برند

رئيس واحد سبزوار اعلام کرد:
نوآوري در برگزاري ششمين دوره ي مسابقات رباتيک کشوري


كوتاه و خواندني

دکتر جاسبي در همايش بسيج اساتيد کشور:
نتيجه مرزبندي هاي اعتباري افراطي گري است


 مشاور سياسي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي :
 دانشگاه آزاد اسلا مي حاصل خون دل خوردن مديراني است که از صفر شروع کرده اند 

 ايسکانيوز: مشاور سياسي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: دانشگاه آزاد حاصل خون دل خوردن مديراني است که از صفر شروع کرده اند و امروز دانشگاه آزاد به نقطه اي رسيده که در اوج توانمندي هاي علمي و آموزشي قرار گرفته است.
به گزارش " ايسکانيوز"دومين دوره مسابقات فوتسال اتحاديه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي با قهرماني تيم انديشه سازان قم در سالن پورياي ولي واحد نجف آباد برگزار شد.
در مراسم اختتاميه اين دوره از مسابقات، مشاور سياسي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ضمن تشکر از مسوولان برگزاري مسابقات گفت: در ورزش چيزي به نام شکست وجود ندارد و پرورش روحيه جوانمردي و مردانگي و اخلاق مهم ترين اصل است.
دکتر اميدوار به پيشرفت هاي روزافزون دانشگاه آزاد در زمينه هاي مختلف اشاره کرد و گفت: خوشحاليم امروز دانشگاه آزاد در هر بخشي که بخواهيم اشاره کنيم در خط مقدم قضايا قرار گرفته است و به پيشرفت هاي خوبي رسيده است.
وي افزود: تعداد مراکز دانشگاه آزاد در کشور از نقاط بارز نظام محسوب مي شود و مشخص نيست به چه دلايلي بعضي افراد تلاش مي کنند اين عظمت به دست آمده از نظام را در مسير عادي و طبيعي خود قرار ندهند.
مشاور سياسي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: دانشگاه آزاد حاصل خون دل خوردن مديراني است که از صفر شروع کرده اند و امروز دانشگاه آزاد به نقطه اي رسيده است که در اوج توانمندي هاي علمي و آموزشي قرار گرفته همان طور که 500 مدال قهرماني ايران در سطح المپيادهاي جهاني به دانشگاه آزاد اسلامي اختصاص يافته است و نماينده ورزش ايران در دانشگاه هاي جهان است.
وي به موفقيت هاي فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه هاي مختلف اشاره کرد و گفت: بايد به نظام جمهوري اسلامي و دانشگاه آزاد اسلامي باليد که افرادي از آن فارغ التحصيل شده اند که در زمينه هاي مختلف به موفقيت هاي شاياني دست پيدا کرده اند.
اميدوار ادامه داد: در آزمون اخير کانون وکلاي کشور، نفرات اول تا چهارم پذيرفته شدگان، فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي بودند. همچنين دانشگاه آزاد اسلامي صاحب جايگاهي ممتاز در سطح بين المللي شده که مرهون کمک مديران دلسوز اين مجموعه است.همچنين دکتر اميري رئيس واحد نجف آباد گفت: هدف از برگزاري اين مسابقات، ايجاد روحيه نشاط بين اعضاي تشکل هاي دانشجويي و ايجاد شناخت بهتر از يکديگر در بين آن هاست.به گزارش ايسکانيوز،اين دوره از مسابقات که با حضور 16 تيم برگزار شد، با قهرماني تيم انديشه سازان قم و نايب قهرماني تيم نورآباد ممسني پايان پذيرفت. 


  عضو ستاد عملکرد ربع قرن دانشگاه آزاد :
 دستاوردهاي واحدهاي دانشگاهي بايد در معرض ديد مردم قرار گيرد  

 ايسکانيوز : عضو ستاد ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامي گفت: آن چيزي که به شکل موثر مي تواند فعاليتهاي هر واحد دانشگاهي را به رخ بکشد بازديد حضوري مردم از آن دانشگاه و لمس واقعيات از نزديک است .
نظر دکتر جاسبي رياست عاليه دانشگاه آزاد اسلامي بر اين است که برنامه هاي تدوين شده براي بزرگداشت دستاوردهاي دانشگاه هر چه بهتر و باشکوهتر ادامه يابد.
نماينده ستاد بزرگداشت ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامي از نمايشگاه دستاوردهاي واحد دانشگاهي شاهرود ديدن کرد.
افشين محمدي در حاشيه ديدار از اين نمايشگاه به"ايسکانيوز"گفت : نظر دکتر جاسبي رياست عاليه دانشگاه آزاد اسلامي بر اين است که برنامه هاي تدوين شده براي بزرگداشت دستاوردهاي دانشگاه هر چه بهتر و باشکوهتر ادامه يابد .
عضو ستاد ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامي افزود : آن چيزي که به شکل موثر مي تواند فعاليتهاي هر واحد دانشگاهي را به رخ بکشد بازديد حضوري مردم از آن دانشگاه و لمس واقعيات از نزديک است و روسا و معاونان بايد ترتيبي اتخاذ کنند تا از هر راهي که ممکن است بازديد مردم از دانشگاه صورت پذيرد.
محمدي اظهار داشت : در نظر است تا نمايشگاهي به همين منظور در واحد علوم و تحقيقات تهران به شکل دائمي برپا شود که مقدمات کار آن انجام شده است .
مدير کل روابط عمومي واحد علوم و تحقيقات تهران خاطر نشان کرد : در اجلاس شوراي مرکزي دانشگاه با توجه به CPM به تصويب رسيده مقر شده است 8500 برنامه در راستاي بزرگداشت دستاوردهاي ربع قرن دانشگاه آزاد اسلامي اجرا شود که بر اساس پيش بيني ها 4 ميليون و 500 هزار نفر از کليه واحدهاي دانشگاهي کشور ديدن مي کنند. وي با اشاره به فعاليتهايي که توسط روابط عمومي واحد شاهرود در همين زمينه صورت گرفته است به ايسکانيوز گفت: واحد شاهرود از جمله دانشگاههايي است که با حمايت رئيس و معاونان و نيز تعامل مثبت با روابط عمومي توانسته است بسار خوب عمل کند که اين مهم جاي تقدير و تشکر از کليه مسئولين اين واحد دانشگاهي دارد . گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجويي ايران حاکيست،نمايشگاه دستاوردهاي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود در 10 غرفه متعلق به حوزه هاي مختلف دانشگاه توسط اداره روابط عمومي اين دانشگاه برپا شده است و تا آبان ماه ادامه دارد. 


  رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد :
 ميليون ها خانواده و هزاران اداره و نهاد از ثمرات دانشگاه آزاد بهره مي برند  

ايسکانيوز: رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد خاطرنشان کرد: ميليون ها خانواده و هزاران کارخانه، اداره و نهاد و ... از ثمرات دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي بهره مي برند.
 دکتر علي سلطاني در گفت و گو با "ايسکانيوز"، افزود: کسب مقام چهارم تيم دانشجويي رباتيک واحد يزد در مسابقات جهاني ،مقالات اساتيد در ساير زمينه ها و تيم هاي هنري و ورزشي ، واحد يزد را در جايگاه برتري قرار داده است.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يزد با بيشترين امتيازات پژوهشي و حضور موثر در مسابقات جهاني توانسته در سال 1387 که از سوي مقام معظم رهبري به سال نوآوري و شکوفايي نامگذاري شده افتخاراتي را براي کشور و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي در مسابقات جهاني، تحقيقاتي و فرهنگي به ارمغان بياورد.
وي ادامه داد: اقدامات صورت گرفته تاکنون در فضاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، خلاقيت مديران، اساتيد و دانشجويان بوده که با حمايت مديران ارشد دانشگاه آزاد اسلامي به ويژه دکتر جاسبي حاصل شده و در اين راه با فراز و نشيب هاي بسياري رو به رو شده است .
رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد خاطرنشان کرد: توفيقات هر واحد دانشگاهي کتابي بزرگ از آموزه هاي لطف خداوند و حمايت مردمي و حضور پرشور دانشجويان است که رسالت علمي و تحقيقاتي دانشگاه را به تماشا مي گذارد.
سلطاني اظهار داشت: بزرگان از دانشگاه ها حمايت کردند و موجبات استحکام و عظمت دانشگاه و هزاران مدير، مسوول و استاد در زمينه علمي، تحقيقي و فرهنگي را فراهم آوردند.
وي افزود: دو خبرگزاري ايسکانيوز و آنا براي دانشگاه کافي است، هر قدر ما از نظر کمي صرفه جويي و کيفيت را بالا ببريم مقرون به صرفه است.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد در ادامه به ايسکانيوز گفت: ميليون ها خانواده و هزاران کارخانه، اداره و نهاد و ... از ثمرات دانش آموختگان دانشگاه آزاد بهره مي برند.وي افزود:خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامي در دهه سوم حيات علمي و تحقيقاتي خود وارد عرصه هاي نوآوري و خلاقيت و شکوفايي شده و نتايج خوب و موثري داشته است.


  رئيس واحد سبزوار اعلام کرد:
 نوآوري در برگزاري ششمين دوره ي مسابقات رباتيک کشوري  

 ايسکانيوز:رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد سبزوار از نوآوري در برگزاري ششمين دوره ي مسابقات دانشجويي رباتيک کشوري خبر داد.
به گزارش "ايسکانيوز"دکتر سعيدي اصل که در شوراي اداري شهرستان سبزوار در محل سالن همايش فرمانداري اين شهرستان سخن مي گفت با اشاره به برگزاري ششمين دوره ي مسابقات رباتيک کشوري موش هاي هوشمند به ميزباني واحد سبزوار، گفت: هماهنگي هاي لازم جهت برگزاري هر چه بهتر اين مسابقات انجام شده و دانشگاه آزاد اسلامي واحد سبزوار، تمام تلاش خود را جهت ارتقا» سطح کيفي برگزاري اين مسابقات انجام مي دهد.
وي افزود: بعضي از رشته هاي رقابتي برنامه ريزي شده در اين دوره از مسابقات همچون جنگ ربات  و ربات تيرانداز، براي اولين بار است که در سطح کشور برگزار مي شود.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد سبزوار همچنين از تمامي ارگان هايي که در برگزاري ششمين دوره ي مسابقات دانشجويي رباتيک کشوري موش هاي هوشمند با دانشگاه همکاري مي کنند تقدير نموده و گفت: سازمان هايي همچون فرمانداري شهرستان، شوراي شهر، شهرداري، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، سازمان آتش نشاني، سازمان پارک ها و فضاي سبز، سازمان علمي دانشجويي مهندسي برق کشور، بسيج دانشجويي شهرستان، شرکت توزيع نيروي برق خراسان، اورژانس و سازمان اتوبوسراني شهرستان سبزوار، همچون گذشته با واحد سبزوار همکاري نزديکي داشته اند.
دکتر سعيدي اصل با اشاره به تلاش گسترده ي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد سبزوار گفت: بيش از 200 نفر دانشجو، با به عهده گرفتن بسياري از مسئوليت هاي برگزاري اين مسابقات، به صورت شبانه روزي در حال آماده سازي سالن برگزاري مسابقات و پشتيباني اين رويداد مهم علمي کشور هستند.
گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجويي ايران حاکيست،ششمين دوره ي مسابقات دانشجويي رباتيک کشوري موش هاي هوشمند، 7 لغايت 9 مرداد ماه 87 در رشته هاي تعقيب خط ويژه، مين ياب، ميکروماوس، جنگ  ربات و ربات تيرانداز به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد سبزوار برگزار مي شود. 


 كوتاه و خواندني  

انتصاب در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکزي

ايسکانيوز:دکتر گذشتي رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مرکزي طي حکمي دکتر شعبانعلي صفري ثابت را به سمت رياست مجتمع دانشگاهي پيامبر اعظم (ص) و دکتر محمد زيار را به سمت رياست دانشکده زبانهاي خارجي واحد تهران مرکزي منصوب کرد .
به گزارش ايسکانيوز"به نقل از روابط عمومي واحد تهران مرکزي، دکتر صفري ثابت داراي مدرک دکتري رشته رياضي محض از واحد علوم و تحقيقات مي باشد. وي همچنين رياست دانشکده علوم پايه اين واحد دانشگاهي راهم به عهده دارد.
بر اساس اين گزارش دکتر محمد زيار فارغ التحصيل رشته زبان فرانسه است. 
 
معاون فرهنگي واحد تهران مرکزي:
برگزاري يازدهمين جشن ازدواج دانشجويي در واحد تهران مرکزي

ايسکانيوز: معاون فرهنگي واحد تهران مرکزي گفت: اواخر مردادماه سال جاري، همزمان در خجسته ايام ميلاد با سعادت حضرت قائم (عج)، 443 زوج دانشجوي اين واحد دانشگاهي پيوندشان را جشن مي گيرند.
به گزارش "ايسکانيوز" محمودي در خصوص چگونگي برگزاري اين مراسم اظهار داشت: جشن ازدواج دانشجويي همانند سال هاي گذشته با همکاري دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري منطقه هشت دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي شود.
وي گفت: با تشکيل کميته هاي اجرايي از قبيل: کميته روابط عمومي، کميته معاونت اداري و مالي، کميته معاونت دانشجويي و ديگر عوامل اجرايي درصدديم که به بهترين شکل اين جشن برگزار شود.
معاون فرهنگي واحد تهران مرکزي تصريح کرد: کارگاه آموزشي، مشاوره با هدف افزايش سطح آگاهي زوج هاي جوان در دو مرحله صبح و عصر روز يکشنبه ششم مردادماه در تالار همايش هاي دانشگاه (شهيد باکري) و تالار پورسينا در مجتمع دانشگاهي وليعصر (عج) برگزار مي شود.

اعضاي کانون بسيج اساتيد منطقه 9 در نيشابور گردهم مي آيند

ايسکانيوز: گردهمايي سالانه اعضاي کانون بسيج منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامي کشور، شهريورماه امسال در نيشابور برگزار مي شود.
معاون اجرايي اين گردهمايي ضمن اعلام اين مطلب به "ايسکانيوز" گفت: گردهمايي فوق طي روزهاي چهارم تا ششم شهريور ماه به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور در اردوگاه تربيتي شهيد رجايي باغرود برگزار مي گردد.
احمد عبداله آبادي، افزود: در اين گردهمايي 3 روزه، صدهاي تن از اساتيد مراکز آموزش عالي استانهاي خراسان شمالي، رضوي و جنوبي به همراه خانواده هاي خود شرکت خواهند داشت.
وي خاطرنشان ساخت: شرکت کنندگان در طول برگزاري اين گردهمايي در کارگاههاي مختلف در نظر گرفته شده شرکت کرده و به ارايه مقالات خود در موضوعات متفاوت مي پردازند.
 
رئيس دانشگاه  زابل  خبر داد:
تجميع فيزيکي آزمايشگاههاي دانشگاه
رئيس دانشگاه زابل از بهره برداري دانشکده هاي هنر و کشاورزي اين دانشگاه در سال جاري خبر داد و گفت: آزمايشگاههاي دانشگاه زابل در يک محل تجميع مي شوند و عمليات عمراني اين مجموعه آغاز شده است.
دکتر احمد قنبري در گفتگو با مهر با بيان اين خبر گفت: ساختمان دانشکده علوم دانشگاه زابل به بهره برداري رسيده و دو خوابگاه دانشجويي پسرانه دانشگاه زابل در مجموع به ظرفيت يک هزار و 200 نفر نيز افتتاح شده همچنين دو خوابگاه دانشجويي ديگر نيز بازسازي شده و ظرفيت اسکان براي يک هزار و 200 دانشجوي پسر ديگر را فراهم کرده است.
وي از پايان عمليات عمراني و بهره برداري مسجد دانشگاه زابل خبر داد و افزود: سلف سرويس دانشگاه و مرکز کامپيوتر خوابگاههاي دانشگاه زابل نيز که به بيش از 150 رايانه مجهز شده توسط وزير علوم، تحقيقات و فناوري افتتاح شد.
رئيس دانشگاه زابل در خصوص احداث ساختمانهاي جديد دانشکده هاي اين دانشگاه گفت: دانشکده هنر دانشگاه زابل در شهريور ماه به بهره برداري مي رسد و عمليات عمراني دانشکده کشاورزي نيز که از سال گذشته شروع شده در بهمن ماه امسال افتتاح خواهد شد.
وي افزود: يکسال از شروع پروژه عمراني مجموعه کلاسهاي دانشگاه زابل با زيربناي سه هزار و 500 مترمربع مي گذرد و تا کنون پيشرفت 40 درصدي داشته است.
دکتر قنبري در خصوص فضاهاي فيزيکي جديدي که به فعاليتهاي فرهنگي دانشگاه زابل اختصاص مي يابد گفت: عمليات عمراني خانه فرهنگ دانشگاه زابل با زيربناي سه هزار مترمربع از فروردين امسال شروع شده و تا کنون 30 درصد پيشرفت داشته است. همچنين ساختمان تشکلهاي دانشجويي اين دانشگاه نيز زيربناي سه هزار مترمربع دارد که زمان شروع ساخت و ميزان پيشرفت آن مشابه پروژه خانه فرهنگ است.
رئيس دانشگاه زابل افزود: احداث مجتمع ورزشي دانشگاه زابل با ظرفيت چهار سوله و فضاي ورزشي آزاد شروع شده که دو سوله داراي پيشرفت 95 درصدي است و براي آغاز سال تحصيلي 87-88 بهره برداري مي شود.
 
هيئت دولت تصويب کرد ;
تجهيز آزمايشگاههاي دانشگاههاي
کهگيلويه و بويراحمد

هيئت دولت در دور دوم سفرهاي استاني خود به کهگيلويه و بويراحمد مصوباتي را در خصوص دانشگاههاي استان داشت که تجهيز آزمايشگاههاي دانشگاههاي استان و ايجاد دانشگاه علوم قرآني در اين استان برخي از اين مصوبات بود.
به گزارش مهر، احداث و تجهيز سلف سرويس آموزشکده فني دختران ياسوج، تجهيز آموزشکده هاي فني پسرانه و دخترانه استان به تجهيزات آموزشي و انجام مطالعات احداث مراکز تربيت معلم پسرانه و دخترانه (طرحهاي جايگزين) برخي ديگر از اين مصوبات به شمار مي آيند.
هيئت دولت در اين دور از سفرها به کهگيلويه و بويراحمد مبلغ 12 ميليارد ريال اعتبار را براي مطالعه و احداث خوابگاه دانشجويي پسرانه و دخترانه، مبلغ 30 ميليارد ريال جهت احداث دو خوابگاه دانشجويي اختصاص داد و مطالعه و احداث يک باب خوابگاه پسرانه دانشجويي را نيز به تصويب رساند.
اختصاص مبلغ 64 ميليارد ريال جهت احداث ساختمانهاي دانشگاه پيام نور ياسوج و تکميل ساختمان دهدشت و گچساران و تکميل ساختمان دانشکده منابع طبيعي و محيط زيست دانشگاه ياسوج، مطالعه احداث دانشکده فني و مهندسي دانشگاه ياسوج، اختصاص مبلغ 3 ميليارد ريال جهت کمک به تکميل 10 واحد مسکوني اساتيد دانشگاه ياسوج، احداث کتابخانه مرکزي دانشگاه ياسوج و تجهيز آزمايشگاههاي دانشگاههاي استان نيز از ديگر مصوبات دولت در خصوص دانشگاههاي استان بود.
هيئت دولت همچنين انجام مطالعه و ايجاد پارک علم و فناوري و پيش بيني اعتبار لازم براي ايجاد دانشگاه علوم قرآني را نيز به تصويب رساند.
اختصاص مبلغ 25 ميليارد ريال براي تجهيزات مراکز بهداشتي و درماني، بيمارستانها، آزمايشگاههاي دانشکده ها و آزمايشگاههاي کنترل مواد غذايي نيز مصوبه ديگر هيئت وزيران در ارتباط با دانشگاههاي استان بوده است.


عباسپور در گفتگو با مهر:
تصويب طرح تشکيل کميته "قرآن، آموزش و تحقيقات حوزوي"

مهر: رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس هشتم گفت: در جلسه کميسيون آموزش و تحقيقات، طرح تشکيل کميته قرآن آموزش و تحقيقات حوزوي تصويب شد.
علي عباسپور تهراني فرد در آستانه برپايي مسابقات بين المللي قرآن کريم در گفتگو با مهر در مشهد افزود: اين کميته که با تلاش اعضاي فراکسيون قرآن وعترت کميسيون آموزشي و تحقيقات مجلس هشتم تشکيل مي شود، گسترش آموزش و تحقيقات قرآني را با هدف پيوند تحقيقات حوزوي و دانشگاهي دنبال مي کند.
وي تشکيل اين کميته را حرکتي در راستاي پيوند تحقيقات علوم انساني در حوزه تحقيقات علمي و دانشگاهي خواند و اظهار داشت: اين حرکت احيا» و گسترش اين تفکر که قرآن بخشي از زندگي شود را بيش از پيش تقويت مي نمايد.
رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس هشتم ضمن اشاره به سوابق درخشان مجلس در عرصه قرآني کشور تصريح کرد: در دوره چهارم مجلس قانون اعطاي مدرک کارشناسي به حافظان قرآن کريم تصويب شد در شوراي عالي فرهنگي انقلاب اسلامي تخصيص امتيازات به برگزيدگان مسابقات سراسري و بين المللي قرآني مطرح شد و در دوره هفتم مجلس نيز فراکسيون قرآن و عترت آغاز به کار کرد.
نماينده مردم تهران در مجلس هشتم قرآن را بهترين کتاب در کل تاريخ بشريت خواند و افزود: نتايج تطبيق قرآن با واقعيت در جامعه اسلامي پيامبر اکرم (ص) به تصوير کشيده شد که جامعه اي کاملا قرآني بود.
عباسپور با اشاره به آياتي از قرآن کريم که مسلمانان را به دوري از دوستي و پيمان با کفار و دشمنان اسلام امر مي کند، خاطر نشان کرد: متاسفانه در بسياري از کشورهاي اسلامي با قرآن برخورد ظاهري شده و به جاي عمل به دستورات آن، زندگي و بقاي خود را در دوستي با دشمنان قسم خورده اسلام مي بيند.
وي نمونه اي از عمل گرايي جامعه اسلامي نسبت به قرآن کريم را پايداري در زمان جنگ تحميلي دانست و تاکيد کرد: نتيجه اين عمل گرايي تحقق وعده اي بود که خداوند به استقامت کنندگان در راهش داده که هماي سعادت رادر آغوش مي کشند و در حال حاضر شهيدان ما در نزد او اجر و منزلت والايي داشته، برگ زريني در تاريخ مقاومت بشري و جوامع اسلامي ثبت کرده لذا به الگوي مقاومت در جهان اسلام تبديل شد.عباسپور تهراني فرد ناهنجارهاي اجتماعي و فرهنگي که گاهي در کشور با آن مواجهيم را معلول عدم عمل به مفاهيم قرآني و مهجوريت قرآن دانست و گفت: ناهنجاري هاي موجود در عرصه اقتصادي کشور مصداقي از عدم عمل به دستورات اسلام وپياده کردن اقتصاد اسلامي است.رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس هشتم برگزاري مسابقات ديني، مذهبي و قرآني را در صورت بهره گيري از کارشناسان علمي، کبريتي، روانشناسي و آشنا به علوم قرآني در مرحله برنامه ريزي و اجرا مطلوب خواند و هشدار داد: در غير اين صورت قرآن آن طور که شايسته است در بين اقشار مختلف جامعه نفوذ نخواهد کرد و در آينده افرادي به اين مسابقات روي خواهد آورد که در شرکت در مسابقات و کسب جوايز حرفه اي شده اند در صوريتکه هدف اين مسابقات بسيار والاتر از اين است.بيست و پنجمين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم از 8 تا 15 مرداد ماه جاري در شهر مقدس مشهد برگزار مي شود.
 
قرباني در گفتگو با مهر :
راه اندازي مرکز منطقه اي انتقال علم و فناوري

قائم مقام وزير علوم، تحقيقات و فناوري در امور بين الملل از ايجاد مرکز منطقه اي انتقال علم و فناوري با عضويت کشورهاي عضو اتحاديه حاشيه اقيانوس هند در سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران خبر داد.
دکتر ارسلان قرباني در گفتگو با مهر، افزود: پيشنهاد ايجاد اين مرکز توسط وزارت علوم به عنوان کارگروه آموزشي اتحاديه کشورهاي حاشيه اقيانوس هند در نشست امسال اتحاديه ارائه شد و به تازگي موافقت نامه ايجاد اين مرکز در ايران، به امضا» رسيده است.
وي اظهار داشت: مرکز انتقال علم و فناوري 20 کشور عضو اين اتحاديه را تحت پوشش قرار مي دهد و اساسنامه آن نيز به تصويب رسيده است.  مدير کل دفتر همکاريهاي علمي و بين المللي گفت: اين مرکز به زودي در سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي راه اندازي مي شود.
 
گام نهايي تاسيس سازمان حوزوي جامعه المصطفي العالميه آغاز شد
 
با اتمام آخرين مرحله تلفيق دو نهاد مرکز جهاني علوم اسلامي و سازمان مدارس علميه خارج از کشور در يک ماه آينده، گام نهايي تاسيس جامعه المصطفي العالميه آغاز شد.
دبير شوراي جامعه المصطفي در گفتگو با مهر با اعلام اين خبر گفت: تلفيق دو نهاد بزرگ مرکز جهاني علوم اسلامي و سازمان حوزه هاي علميه خارج از کشور با توجه به گستردگي ساختارها و محدوده فعاليتها، در 7 مرحله طراحي شده بود که تا يک ماه آينده گام نهايي اين تلفيق به اتمام خواهد رسيد.سعيد مومني افزود: با تصويب  ساختار جديد، همچنين تعيين ساختار انساني اين مرکز، سازمان جديد حوزوي جامعه الصطفي به عنوان نهاد رسمي آموزش طلاب غيرايراني فعاليت خود را به صورت حقيقي آغاز خواهد کرد.
 
حجت الاسلام محمديان:
غفلت از نظام تربيتي دانشگاهها نگران کننده است

نماينده ولي فقيه در دانشگاهها  و مراکز آموزش عالي کشور ضمن ابراز نگراني از کم توجهي به اصلاح نظام تربيتي و اخلاقي در دانشگاهها آن را نگران کننده توصيف کرد و خواستار ايفاي نقش اساتيد بسيجي در اين راستا شد.
به گزارش مهر در مشهد، حجت الاسلام علي محمديان  دو روز پيش  در دهمين هم انديشي اساتيد بسيجي کشور طي سخناني چنين جمعي را عاملي موثر در جهت پيشبرد اهداف نظام جمهوري اسلامي دانست و بر نقش موثر انان در ايجاد حرکت هاي اصلاحي در دانشگاهها و مراکز آموزش عالي تاکيد کرد.
محمديان ضمن انتقاد از کم توجهي به مسائل اخلاقي و تربيتي در محيط دانشگاهها خاطر نشان کرد: آموزش و پژوهش مسير تعيين شده خود را طي مي کنند اما توشه فرهنگي دانشجويان از دانشگاه مغفول واقع شده است.
وي دغدغه تربيت نسل جوان را در شرايط کنوني بسيار با اهميت دانست و گفت: نبود يک نظام تربيتي تعريف شده و مدون در دانشگاهها و مراکز آموزش عالي از تنگناهاي مهم اين مراکز است.
وي با اشاره به يکي از مشکلات دانشگاهها عنوان کرد: مديران آينده کشور دانشجويان امروز هستند که در حال حاضر سه ميليون و 300 هزار نفر از جامعه را تشکيل مي دهند.
نماينده ولي فقيه در دانشگاهها به تاثيرگذاري اساتيد بسيجي در فضاهاي دانشگاهي اشاره کرد و افزود: اين قشردر تدوين نظام تربيتي مدون مراکز آموزش عالي نقش و رسالت بسيار مهمي دارند و بايد در اين ارتباط اهتمام ورزند.
وي با ارائه آمار 83 درصدي قشر نماز خوان دانشجو در دانشگاهها ازافزايش علاقه آنان به مباحث ديني ابراز خرسندي کرد و گفت: ولي مسئله بسيار نگران کننده عمق معرفت ديني و شناخت آنان نسبت به دستاوردهاي انقلاب است.
نماينده ولي فقيه در دانشگاهها و مراکز آموزش عالي افزود: دشمنان و عوامل سرسپرده آنها طمع بسياري به تشکلها و نشريات اين مراکز دارند و مي خواهند از اين طريق به اهداف سو» خود دست يابند. وي خواستار مساعدت اساتيد بسيجي در جهت افزايش معرفت دانشجويان و جوانان نسبت به مسائل مذهبي و دستاوردهاي انقلاب اسلامي شد و تاکيد کرد: ابعاد مختلف ترفندهاي معاندان بايد براي آنان تبيين کنند. محمديان در پايان يادآور شد: يکي از نگرانيهاي مهم جامعه ما مانند ساير کشورها، تضعيف نقش مهم خانواده ها در تربيت فرزندان است و بايد براي رفع اين معضل و شکاف تدريجي آن تلاش کرد.


 دکتر جاسبي در همايش بسيج اساتيد کشور:
 نتيجه مرزبندي هاي اعتباري افراطي گري است  

رييس دانشگاه آزاد اسلامي در همايش هم انديشي بسيج اساتيد کشور گفت: مرزبندي هاي اعتباري بيش از آن  که به ما قدرت تجزيه و شناخت پديده ها را بدهند، ممکن است ما را به خطا بيندازد.
به گزارش ايسنا منطقه خراسان، عبدالله جاسبي در اين همايش که در مشهد برگزار مي شود، افزود: انسان براي کمک به شناخت و درک پديده هاي هستي از روش هاي طبقه بندي، گروه بندي و دسته بندي استفاده مي کند که در همه جاي دنيا رايج است.
جاسبي با بيان اين که متاسفانه بخشي از مرزبندي هايي که ما داريم غيرواقعي است، اضافه کرد: مرزهاي اعتباري پيش از آن که به ما قدرت شناخت، تجزيه و تحليل بدهند، ممکن است ما را به اشتباه بيندازند.
وي با اشاره به اين  که افراد براي داشتن شناخت روي ديگران، اقدام به طبقه بندي  آن ها به چپ و راست، اصولگرا و اصلاح طلب و ديگر تقسيم بندي ها مي کنند، گفت: براي درگير نشدن در اين انحرافات، ابتدا بايد متناسب با تغيير زمان و توسعه به الگوسازي پرداخت و سپس طبقه بندي هايي بر اساس آن صورت داد.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: تقسيم بندي هاي موجود به اعتبار پيش فرض هاي غيرواقعي ما ترسيم مي شوند و عمدتا نماينده مرزبندي هاي علمي در سيستم بيروني نيستند.
وي با اشاره به منش و رفتار امام(ره) و مقام معظم رهبري گفت: امام براي نيروهاي انقلاب نيز از اين واژه ها استفاده نکردند.
جاسبي ادامه داد: براي دور شدن از انحراف و خطا بايد متناسب با تغيير زمان، توسعه و تحول مجموعه هاي مختلف، الگوسازي خود را توسعه و بهبود بخشيم.
وي گفت: ما از40 سال پيش که در واقع نطفه انقلاب اسلامي بسته شده مي بينيم که تغييراتي در الگوها به وجود آمده است، چنانکه در لايحه انجمن هاي ايالتي و ولايتي با رفتن زنان به مجلس مخالفت مي شد، اما امروز در جمهوري اسلامي، زنان بسيجي و پليس مي شوند و عضو نيروهاي مسلح هستند، بنابراين با گذشت زمان الگوهاي ما مي تواند تغيير پيدا کند.
جاسبي در مقاله خود که با عنوان "توسعه و افزايش قدرت جاذبه هاي بسيج با حذف مرزبندي هاي اعتباري" در اين همايش ارائه شد، با اشاره به مرزهاي اعتباري و تفکر ارسطويي گفت: منظور از امور اعتباري، حوزه هاي سياسي و اجتماعي است و ما آن را به حوزه اعتقادي وارد نمي کنيم.
وي نگاه ارسطويي افراد به رويدادها و مسائل را يکي از عوامل اين تقسيم بندي ها دانست و گفت: نگاه به پديده ها يک نگاه سياه و سفيد است که از نظر علمي مردود است، چرا که ما در همه تحولات يک پديده خاکستري را هم مشاهده مي کنيم.
جاسبي اظهار کرد: اگر قرار است بسيج مجموعه عظيمي از نيروهاي انساني را جذب کند تا صحبت مقام معظم رهبري تحقق پيدا کند بايد نگاه ارسطويي را کنار بگذاريم.
وي تاکيد کرد: هر کس داراي درجه اي از حقيقت در خود است که ما بايد متناسب با آن ها اقدام به طبقه بندي کنيم.
جاسبي نتيجه اين مرزبندي هاي اعتباري را افراطي گري دانست و افزود: ما با اين کار بخش عظيمي از نيروهايي را که مي توانند با ما باشند طرد مي کنيم، در نتيجه به جايي مي رسيم که مي گوييم آن هايي که با ما هستند به حق هستند و آن هايي که با ما نيستند، عليه ما هستند، در نتيجه دشمن تراشي مي شود و بسياري از نيروهايي که مي توانند با ما باشند عليه ما مي شوند تا جايي که به جاي آن که دوستانمان زياد شوند، دشمنانمان زياد مي شوند.
وي با اشاره به اين که ما بايد دوستانمان را زياد کنيم، گفت: اگر به دنبال جهاني کردن انقلاب و به زانو در آوردن آمريکا به عنوان دشمن هميشگي خود هستيم، لازم است چهره هاي ديگر را بدون دليل به مبارزه دعوت نکنيم.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي در پايان تاکيد کرد: اگر به دنبال جذب نيروها براي بسيج به منظور تحقق ديدگاه امام(ره) هستيم تا جريان بسيج به عنوان يک جريان سياسي در جامعه حضور داشته باشد، بايد به مرزبندي هاي اعتباري بي توجه باشيم و تلاش کنيم تا نگاه واقع بينانه داشته باشيم و همچنين همه نيروها را شايسته پيوستن به بسيج بدانيم.
جاسبي در حاشيه مراسم نيز در جمع خبرنگاران گفت: تهديدات آمريکا تنها فرهنگي نيست و در تمام حوزه ها در حال مقابله است; پس ما نيز در همه حوزه ها بايد آماده باش باشيم.
وي افزود: معتقدم بايد از سياست هاي کلي نظام که توسط مقام معظم رهبري ارائه شده تبعيت کنيم و از درون و داخل از اختلاف نظرها بپرهيزيم و يکپارچگي خود را حفظ کنيم. جاسبي ادامه داد: بايد در حوزه هاي اقتصادي نيز کارآمدي خود را افزايش دهيم.
وي در پايان درباره پرونده دانشگاه آزاد در قوه قضاييه نيز گفت: ما شکايت کرده ايم ولي هنوز جوابي از سوي آن ها داده نشده است.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته