جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

ابراهيم توره مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس:
ازدواجم کردم،ديرآمدم

تمرين پرسپوليس در غياب مارکو، واعظي، علوي، بادامکي و الونگ
کريمي زودتر از همه آمد

داريوش مصطفوي مديرعامل باشگاه پرسپوليس:
اخراج ديکارمو ، شيطنت افراد شناخته شده است

محمد علي آبادي رئيس سازمان تربيت بدني:
ميزباني ايران در بازيهاي اسلامي را نبايد دست کم گرفت


جدول ليگ برتر


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90


  ابراهيم توره مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس:
  ازدواجم کردم،ديرآمدم 

 ابراهيم توره مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس که بدون هماهنگي بامسوولين اين باشگاه سفري طولاني به سنگال داشت گفت: مي پذيرم که سفرم به سنگال طولاني شد و من دچار اشتباه شدم.
وي افزود: من پرسپوليس را دوست دارم حتي زماني که از استقلال پيشنهاد داشتم، پرسپوليس را انتخاب کردم. سفر من به سنگال طولاني شد و من قبول دارم که اشتباه کردم اما، سفرم به دليل مراسم ازدواجم بود. من در حال حاضر هيچ مشکلي ندارم و آماده ام مانند گذشته براي پرسپوليس بازي کنم.  وي درباره  جريمه40   هزار دلاري باشگاه گفت: من اين جريمه را مي پذيرم و مي دانم که براي اشتباهي که کردم بايد اين مبلغ را بپردازم.  وي درباره  وضعيت پرسپوليس گفت: پرسپوليس بازيکنان بزرگي نظير کريم باقري و علي کريمي دارد. کريمي بازيکن فوق العاده بزرگي است که در هر بازي شرايط را براي مهاجمان در خط حمله آسان مي کند. اميدوارم بتوانم در کنار چنين بازيکناني در بازي هاي آينده براي پرسپوليس گلزني کنم و بازيکن مثمرثمري باشم. مي دانم که پرسپوليس اين توانايي را دارد که بتواند هم در ليگ ايران و هم در ليگ قهرمانان آسيا قهرمان شود.


  تمرين پرسپوليس در غياب مارکو، واعظي، علوي، بادامکي و الونگ
 کريمي زودتر از همه آمد 

 تمرين تيم فوتبال پرسپوليس صبح ديروزدرغياب مارکو، واعظي، علوي، بادامکي و الونگ با 40 دقيقه تاخير آغاز شد.
گفتني است تمرين تيم فوتبال پرسپوليس صبح ديروزدرزمين شماره  دو مجموعه  ورزشي راه آهن در حضور حدود 100 هوادار اين تيم برگزارشد اين تمرين که قراربود از ساعت10 آغاز شود، بنا به دلايل نامعلومي با 40 دقيقه تاخير شروع شد. علي کريمي به همراه چند بازيکن از بازيکنان ذخيره تيم پرسپوليس از ساعت 10 صبح در زمين حاضر بودند و به طور اختصاصي تا پيش از حضور ديگر بازيکنان و مربيان پرسپوليس تمرين مي کردند. بازيکنان پرسپوليس به مرور واردزمين شدند.افشين قطبي نيزکه در ساعت 10 وارد زمين شد،به همراه ديکارمو به رختکن رفت و تا پيش از شروع تمرين با او صحبت مي کرد. قطبي هنگامي که وارد زمين شد، به همراه ديگر بازيکنان پرسپوليس به صورت گروهي دستانشان را به يکديگر دادند و با تشکيل يک حلقه بزرگ به بازي آقا وسط پرداختند.قطبي سعي مي کرد شورو نشاط خاصي را به جمع بازيکنان واردسازد تا شايد به نوعي اين تاخير40 دقيقه اي فراموش شود.
بازيکنان پرسپوليس در ابتداي تمرين به مدت 20 دقيقه زيرنظر پرويز کماسي و افشين پيرواني به دويدن به دور زمين، نرمش هاي سبک و حرکات کششي پرداختند.
در ادامه قطبي بازيکنان را به دو دسته  اصلي ها و نفرات ذخيره تقسيم کرد که اصلي ها در يک فضاي کوچک در قالب سه گروه چهار نفره به تمرين حفظ توپ و پرسينگ پرداختند.قطبي دراين تمرين مدام پاس هاي بازيکنان را مي شمارد و به جمع شدن و بازشدن آنها درمواقع لازم تاکيد بسياري داشت.بازيکنان ذخيره نيزبا تعدادي اندک زيرنظر پيرواني همين تمرين را درگوشه ديگري اززمين انجام دادند.عابدزاده نيزدرنقطه  ديگري اززمين دروازه بانان پرسپوليس را به طور اختصاصي تمرين مي داد.بخش عمده و آخرين مرحله  تمرين بازيکنان پرسپوليس را فوتبال در زمين کوچک (يک سوم زمين بزرگ) تشکيل مي داد. بازيکنان به صورت بازي سه جانبه مقابل يکديگر بازي مي کردند و بازيکنان خارج از اين بازي نيز زيرنظر کماسي تمرينات طراحي شده توسط وي چون عبور از موانع، حرکات زيگزاگي در مسيرهاي مشخص شده و .... انجام مي دادند. قطبي پس از تايم هاي پنج دقيقه اي بازيکنان را جمع مي کرد و دستورات تاکتيکي را به آنان گوشزد مي نمود. بازيکنان ذخيره و اصلي پرسپوليس در زمان ها و تيم هاي مختلف به طور پراکنده در کنار يکديگر بازي مي کنند. تنها علي کريمي و کريم باقري بازيکنان ثابت اين فوتبال تمريني بودند.
در تمرينات ديروزمارکو دستيار برزيلي افشين قطبي که شنيده مي شود به دليل عدم دريافت مطالباتش از باشگاه پرسپوليس به امارات رفته است،غايب بود.همچنين بازيکناني چون الونگ الونگ، حسين بادامکي، مهدي واعظي، محمد علوي و ابراهيم توره نيز در تمرين حضور نداشتند.حدود 100 هواداري که تمرينات پرسپوليس را ازنزديک نظاره گر بودند،درلحظاتي توسط ليدرهاي تيم پرسپوليس سازمان خاصي مي يافتند و شعارهايي را عليه يکي از روزنامه هاي ورزشي سر مي دادند.تعداد معدودي از تماشاگران پرسپوليس درابتداي تمرين در ضلع شمالي زمين تمرين و از بالاي ديوارهاي حصار انتقاداتي را با صداي بلند از تيم پرسپوليس به خصوص ديکارمو داشتند که مسوولان تدارکات اين تيم به همراه خوردبين و پيرواني آنها را پس از مدتي آرام کردند.


  داريوش مصطفوي مديرعامل باشگاه پرسپوليس:
 اخراج ديکارمو ، شيطنت افراد شناخته شده است 

اين روزهاحرف وحديث درخصوص تيم پرسپوليس زياد است ومسايل گوناگوني در اين تيم به وجود آمده که باعث شده اين تيم بيش از گذشته درکانون توجه دوستداران فوتبال قراربگيرد مسايلي ازجمله غيبت توره،قهر مارکو،عدم گلزني ديکارموو جدايي هدايتي از هيات مديره پرسپوليس از جمله اين مسايل است در اين رابطه داريوش مصطفوي مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت:پس از جلسه اي چند ساعته با ابراهيم توره او را 40 هزار دلار جريمه کرديم و او با نظر مثبت قطبي مي تواند در تمرينات شرکت کند.
وي افزود:دو،سه ساعت باتوره صحبت کرديم او پذيرفت که حرفه اي عمل نکرده است و غيبت 15 روزه او به لحاظ روحي و رواني به تيم ضربه وارد کرده است.او اعلام کرد به دليل مشکل خانوادگي و مراسم ازدواجش نتوانسته در موعد مقرر به ايران بازگردد اما، ما صحبت هاي متعددي را درباره  قوانين بين المللي با او انجام داديم.
وي ادامه داد: در نهايت تصميم گرفتيم که او را 40 هزار دلار جريمه کنيم و او هم با اظهار تاسف و شرمندگي به دليل غيبتش اين مبلغ جريمه را پذيرفت
وي تصريح کرد:اگر توره در تمرينات و مسابقات حضور مثبت و مساعدي داشته باشد و قطبي هم از عملکرد او ابراز رضايت داشته باشد مي توانيم با او رفتاري مهربانانه داشته باشيم.
وي همچنين درباره  سفرمارکو به برزيل گفت: مارکو ناراحت بوده و بدون اجازه از سرمربي و باشگاه ايران را ترک کرده است.
وي درباره  خبر اخراج دوکارمو از پرسپوليس گفت: چنين خبري صحت ندارد و اين تنها شيطنتي بود که توسط فرد شناخته شده اي که هميشه اخبار باشگاه را به بيرون اعلام مي کند، صورت گرفته است. ما اعوان و انصار او را در باشگاه شناسايي کرديم و آنها را اخراج کرديم.
وي افزود: قطبي در مسايل فني حرف اول و آخر را مي زند و منعي هم براي حضور دوکارمو در تمرينات وجود ندارد. تنها توصيه مان به قطبي اين است که از بهترين بازيکنان در ترکيب تيم استفاده کند. وي همچنين اعلام کرد که حسين هدايتي رييس هيات مديره باشگاه در سمت خود باقي است و شايعات منتشره در خصوص کنارگذاشتن وي کذب محض است.   
وي گفت: کناره گيري و تسويه حساب رئيس هيات مديره باشگاه پرسپوليس کذب محض است. به عنوان رئيس هيات مديره، عضو برجسته و يک پرسپوليسي تمام عيار در خدمت باشگاه است.
وي تصريح کرد:  رييس هيات مديره با تزريق مبلغي به باشگاه از مدير عامل خواست تا براي بالا بردن روحيه بازيکنان آن را در اختيار آنها قرار دهيم که ما نيز آن را به عنوان پاداش به بازيکنان پرداخت کرديم.
وي خاطرنشان کرد: باشگاه پرسپوليس تاکنون هيچ پولي به حسين هدايتي پرداخت نکرده و ايشان همچنان به عنوان يک سرباز هميشه در خدمت باشگاه پرسپوليس هستند.
وي با اشاره به اين که عده اي اصرار دارند شکافي را در بين اعضاي هيات مديره و اختلافاتي را درباشگاه ايجاد کنند،بيان داشت:ما درباشگاه و در جلسات هيات مديره هيچگونه مشکلي را احساس نمي کنيم و همه امور در باشگاه بصورت ايده آل و مطلوب پيش مي رود.


  محمد علي آبادي رئيس سازمان تربيت بدني:
 ميزباني ايران در بازيهاي اسلامي را نبايد دست کم گرفت  

محمد علي آبادي رئيس سازمان تربيت بدني با اشاره به برگزاري دومين دوره بازيهاي همبستگي کشورهاي اسلامي در ايران اظهار داشت: برگزاري اين بازيها در جمهوري اسلامي ايران را به هيچ عنوان نبايد دست کم گرفت.   
وي در دومين جلسه شوراي عالي اجرايي دومين دوره بازيهاي همبستگي کشورهاي اسلامي افزود:  حضور حدود 10 هزار ورزشکار و همراه از کشورهاي مختلف اسلامي به همراه تعداد زيادي از مسوولان عاليرتبه سياسي و ورزشي اين کشورها در ايران يک اتفاق نادر است.
به گفته وي، بايد اين فرصت را غنيمت شمرد تا به بهترين شکل ممکن، توانايي ها و قابليت هاي اين مرز و بوم را به همه جهانيان نشان داد.  وي با بيان اين مطلب که اين رويداد پس از بازيهاي آسيايي سال 1974 تهران، نخستين رويداد بزرگ ورزشي است که در ايران برگزار مي شود، گفت:  با برگزاري مسابقاتي در اين سطح، بي ترديد حدود سه ماه اخبار جمهوري اسلامي ايران را در رسانه هاي مختلف جهان شاهد خواهيم بود.
وي گفت:  بنابراين ضروري است که علاوه بر دست اندرکاران ورزش ساير دستگاههاي مرتبط با ميزباني اين بازيها نيز با يک همکاري و هماهنگي همه جانبه، زمينه برگزاري با شکوه اين بازيها را به منظور معرفي شايستگي نظام اسلامي فراهم آورند.  وي درادامه خاطرنشان کرد:برگزاري باشکوه دومين دوره بازيهاي همبستگي کشورهاي اسلامي درکشورمان نيازمند همکاري و هماهنگي تمامي دستگاههاي ذيربط است.
وي با بيان اينکه بي شک با همراهي استانداران استانهاي اصفهان، خراسان رضوي و تهران و با توجه به امکانات موجود در اين سه استان هيچ مشکلي در راه برگزاري بازيها پيش نخواهد آمد، تصريح کرد:مهمترين موضوع در ميزباني اين بازيها،برگزاري با شکوه مراسم هاي افتتاحيه و اختتاميه است. جايي که بايد شکوه و عظمت اين ملت و قابليت هاي فرهنگي کشورمان را به رخ جهانيان بکشيم هر چند مانند بازيهاي آسيايي 2006 دوحه قطر و بازيهاي المپيک 2008 پکن، هزينه هاي بسيار سنگيني را صرف نخواهيم کرد.
به گفته وي،  با توجه به غناي فرهنگي و تاريخي ايران، مي توانيم مراسم افتتاحيه را با شکوه فراوان برگزار کنيم و اساسا با توجه به قابليت هاي موجود در کشور نيازي به هزينه هاي هنگفت نظير آنچه در دوحه و پکن رخ داد، نيست.
وي با تاکيد بر اينکه نبايد کوچکترين ضعفي در برگزاري اين بازيها وجود داشته باشد،يادآور شد:از نظر زير ساخت ها و فضاهاي ورزشي مورد نياز، هيچ گونه مشکلي وجود نخواهد داشت چرا که همه گونه اقدامات لازم براي فراهم آوردن فضاهاي ورزشي مسابقه اي، تمريني و حتي فضاهاي ورزشي جايگزين صورت گرفته است.


 جدول ليگ برتر  


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

 جريمه 40 هزار دلاري ابراهيم توره

ابراهيم توره 40 هزار دلار جريمه شد و ازديروز در تمرينات پرسپوليس شرکت کرد.
در اين راستا ابراهيم توره پس از 15 روز غيبت با حضور در باشگاه پرسپوليس با داريوش مصطفوي ديدار و گفت وگو کرد.در اين نشست توره با پذيرفتن اشتبا هش و عذرخواهي از مسوولان باشگاه پرسپوليس، اعلام کرد از اين پس حضور منظمي در تمرين خواهد داشت. در پايان اين جلسه توره 40 هزار دلار جريمه شد و با نظر مثبت قطبي در تمرينات شرکت خواهد کرد.

 معاون دادستان تهران خبر داد:
محمد مايلي کهن با قرار کفالت آزاد شد
 
محمد مايلي کهن که ظهر ديروز (يکشنبه) از بازداشت خود خبر داده بود، با قرار کفالت آزاد شد.
محمود سالارکيا، معاون دادستان تهران در امور ضابطان در گفت وگو با خبرنگار حقوقي ايسنا با اعلام خبر آزادي مايلي کهن با قرار کفالت گفت: در اين پرونده، برادران شفيع زاده، مالک و مديرعامل تيم فوتبال استقلال اهواز از محمد مايلي کهن سرمربي سابق تيم ملي به اتهام توهين شکايت کرده بودند که وي  در ناحيه 3 دادسراي تهران حاضر شد. سالارکيا با بيان اينکه مايلي کهن بازداشت نشده بود، گفت که وي اکنون با صدور قرار کفالت آزاد شده است. معاون دادستان تهران در پاسخ به اينکه چرا اين پرونده ي ورزشي به جاي ناحيه19   دادسرا در ناحيه 3 رسيدگي شده است؟ بيان کرد: صلاحيت رسيدگي دادسراهاي تهران عام است و به لحاظ تقسيم کار تقسيم بندي هايي صورت گرفته است و دادسراي ديگر منعي براي رسيدگي ندارند.


تيم ملي فوتسال ايران،بهترين تيم آسيا در سال 2008
کنفدراسيون فوتبال آسيا، تيم ملي فوتسال ايران را به عنوان برترين تيم سال 2008 انتخاب کرد.
دراين راستاAFC با ارسال نمابري به فدراسيون فوتبال ازايران خواست تا فردي که درمراسم 5 آذر ماه قراراست جايزه بهترين تيم فوتسال آسيارا دريافت کند را به کنفدراسيون آسيا معرفي کند.
عباس ترابيان در اين باره  گفت: با اين شرايط به طور قطع تيم ملي ايران بهترين تيم آسيا در سال 2008 مي شود که من به همراه کفاشيان براي حضور در مراسم به شانگهاي مي رويم اما، کفاشيان خواسته که من جايزه تيم ايران را دريافت کنم. وي درباره احتمال حضور بازيکني ازايران در جمع برترين هاي فوتسال آسيا گفت: تاکنون فهرستي از بهترين بازيکنان آسيا منتشر نشده اما، احتمال مي دهيم بازيکني از ايران به عنوان بهترين بازيکن سال انتخاب شود. وي از اعلام رسمي کانديداتوري ايران براي ميزباني مسابقات قهرماني آسيا خبر داد و گفت: ما با نامه اي رسمي خود را نامزد ميزباني مسابقات کرديم و به احتمال به غير از ايران، ژاپن، تايلند و ازبکستان هم کانديداي ميزباني خواهند شد و در جلسه بيست و چهارم نوامبر شانگهاي در اين باره هم تصميم گيري خواهد شد.


 انتقال تيم پرسپوليس به ساوجبلاغ

با هدف گسترش دامنه فعاليت تيم هاي ورزشي باشگاه پرسپوليس، تيم فوتسال اين باشگاه به شهرستان ساوجبلاغ منتقل شد.  به گزارش  مهر، با تلاش محمد حسين نژاد فلاح، نماينده مردم ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس شوراي اسلامي و عضو هيئت مديره باشگاه پرسپوليس انتقال تيم فوتسال اين باشگاه به ساوجبلاغ صورت گرفت و از اين پس سرخپوشان با پسوند نام "ساوجبلاغ" در مسابقات ليگ دسته اول فوتسال حضور مي يابند.  براساس تصميم هيئت مديره باشگاه پرسپوليس، مسئوليت تيم فوتسال اين باشگاه برعهده محمدحسين نژاد فلاح خواهد بود.
 
احضار قطبي به کميته انضباطي

افشين قطبي  سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال احضار شد.  گفتني است که وي از سوي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال به دليل تحريک تماشاگران حاضر در ورزشگاه حافظيه شيراز به کميته انضباطي احضار شد.  سرمربي تيم پرسپوليس پس از شکست يک بر صفر تيمش مقابل مقاومت سپاسي از عملکرد داور مسابقه انتقاد کرد.  وي با توجه به گزارش ناظر بازي و داوري، هفته آينده بايد براي ارايه توضيحات در کميته انضباطي حاضر شود.

زمان و آغاز پايان نيم فصل ليگ برتر اعلام شد
فرصت 10 روز تيم ها براي جذب بازيکن

زمان آغاز و پايان نيم فصل رقابت هاي ليگ برتر فوتبال اعلام شد.
گفتني است در پي لغو هفته پانزدهم ليگ برتر، سازمان ليگ اعلام کرد که نيم فصل اول اين رقابت ها 24 آذر به پايان مي رسد و اين مسابقات تا 9 دي تعطيل خواهد بود تا از اين روز نيم فصل دوم ليگ شروع شود. همچنين براساس اعلام عزيزمحمدي، رييس سازمان ليگ، فصل نقل و انتقالات اين مسابقات 24آذر شروع مي شود و باشگا ه ها تا 4 دي فرصت دارند که بازيکنان موردنظر خود را جذب کنند. فرصت نقل و انتقالات قابل تمديد نخواهد بود.برطبق آيين نامه جديد رقابت هاي ليگ، باشگاه هاي ليگ برتري مجازند در فصل نقل و انتقالات يک بازيکن ليگ برتري را جذب کنند. پيش از اين اعلام شده بود که به دليل برنامه هاي تيم ملي ليگ در اين فصل تعطيلي نيم فصل ندارد و در زمان اردوي تيم ملي، تيم هاي باشگاهي به تعطيلات مي روند که با لغو هفته پانزدهم تغييراتي در برنامه نيم فصل ايجاد شد. 

استقلال به مصاف پاختاکور ازبکستان مي رود

درصورتي که تيم پاختاکور حاضر شود به ايران بيايد، استقلال در نيم فصل با اين تيم بازي تدارکاتي برگزار مي کند.
گفتني است مسئولان پاختاکورازبکستان طي تماسي که بااستقلال داشته اند،اين تيم را براي حضوردرتاشکند در نيم فصل دعوت کرده اند. باتوجه به شرايط جوي ازبکستان،امير قلعه نوعي حاضر نيست تيم را براي نيم فصل و برگزاري يک ديدار دوستانه راهي تاشکند کند و به همين دليل، از اين تيم خواسته اند تا به ايران بيايد.مسئولان پاختاکور هنوز جوابي به دعوت استقلال نداده اند;اما اگر حاضر شوند به ايران بيايند،آبي پوشان يک ديدارتدارکاتي مقابل آنها برگزار مي کنند.


صدرنشيني فارس درليگ فوتسال بسيج

هفته دوم ازپنجمين دوره ليگ فوتسال بسيج ازگروه جنوب درشيراز پايان يافت.
به گزارش روابط عمومي سازمان ورزش بسيج، 6تيم از استان هاي هرمزگان،فارس ،خوزستان،اصفهان،قم وچهارمحال وبختياري به مصاف يکديگررفتند که درپايان مسابقات تيم فارس برسکوي نخست ايستاد،هرمزگان عنوان دوم رابه خوداختصاص داد وخوزستان عنوان سومي راازآن خودکرد.
گفتني است هفته سوم ازگروه شمال اين مسابقات 24آبان درتبريزبرگزار مي شود.

سازمان  ليگ  برتر:
مربياني که منشور اخلاقي را رعايت نکنند مجوز شرکت درمسابقات را ندارند 

 سازمان  ليگ  با صدور بخشنامه   ا ي  به  مربيان  باشگاه   ها ي  ليگ  برتر فوتبال  که  منشور  اخلاقي   اين  سازمان  ر ا رعايت  نکنند  هشد ار د اد.   
گفتني است  در  اين  بخشنامه   آمده   است: از اين  پس  مربياني  که  در رقابتها ي   اين  فصل  ليگ  برترباشگاه   ها ي   اير ان  منشور  اخلاقي  فدر اسيون  فوتبال  ر ا ر عايت  نکنند مجوز حضور در مسابقات  فصل   آينده  د اده  نخو ا هد شد.
بنا به   اين  گز ارش   اين  بخشنامه  به  درخو است  کميته  فر هنگي  فدر اسيون  فوتبال  به  کليه  باشگاه   ها ي  حاضر در ليگ  برتر  اير ان   ابلا غ  شده   است. 
  
دومينيک سرمربي تيم ملي امارات:
به سه امتياز بازي با ايران نياز داريم

دومينيک سرمربي فرانسوي تيم ملي فوتبال امارات درباره وضعيت اين تيم دربازيهاي جام کشورهاي حوزه خليج فارس در عمان و بازي اين تيم مقابل ايران در مقدماتي جام جهاني2010 در مصاحبه بارسانه هاي اماراتي گفت:با توجه به سه شکست درسه بازي قبل مقدماتي جام جهاني، در ديدار با ايران به سه امتيازاين ديدار بسيارنياز داريم.اين درست که ما عملا شانسي براي صعود نداريم اما اين سه امتياز از لحاظ حيثيتي براي ما بسيار اهميت دارد.
وي ادامه داد:امتياز ديداربا ايران بازگشت به آرزوهاست چراکه ما بازي هاي جام کشورهاي حوزه خليج فارس را درپيش داريم;پس ما بايد امتياز اين ديدار را به دست بياوريم تا از لحاظ روحي و رواني بازيکنان ما به موقعيت خوب گذشته خود برسند.
وي درباره جام کشورهاي حوزه خليج فارس با توجه به هم گروهي با تيم قطر گفت:دراين بازها برونو متسو سرمربي قطر اولين حريف وحتي دشمن مااست که از وضعيت تيم ما کاملا با خبراست.در اين بازي ها کار سختي داريم تا از عنوان قهرماني خود در عمان دفاع کنيم. وي در پايان خاطرنشان ساخت: ما براي بازي با ايران، از روز 22 آبان ماه اردوي خود را آغاز مي کنيم و در اين بين دوست داريم يک بازي تدارکاتي هم بگنجانيم تا با آمادگي کامل به مصاف ايران برويم. 

براي ديدار با سپاهان
تيم پيام مشهد بدون سرمربي به اصفهان رفت

تيم فوتبال پيام مشهد بدون سرمربي خود عازم اصفهان شد تا برابر سپاهان به ميدان برود.
 به گزارش فارس، خداداد عزيزي ديروز همراه تيم پيام به اصفهان نرفت. اين مربي هفته گذشته نيز گفت، سه شنبه قصد داشت از اين تيم جدا شود; اما با وعده و وعيد دوباره به تيم بازگشت. عزيزي روز گذشته اعلام کرد شايد به دليل مشکلات مالي بدون بازيکن به مصاف سپاهان برود.
حسين واقعي سرپرست تيم در گفت وگو با فارس اظهار داشت:عزيزي به جمع تيم اضافه خواهد شد. او  در تهران کار داشت به همين دليل اکنون همراه تيم نيست.
وي افزود: براي ديدار با سپاهان تمام بازيکنان در اصفهان حاضرند به جز اشپيتن آرپي که مصدوم است. ديدار دو تيم سپاهان و پيام مشهد روز دوشنبه برگزار خواهد شد.
اين ديدار مسابقه معوقه هفته دوم ليگ است.

برگي زراز شرکت در تمرينات منع شد

هادي برگي زر سرمربي تيم فوتبال ابومسلم خراسان گفت:  از سوي مسوولان باشگاه اجازه حضور در تمرينات  تيم به من داده نشد.
وي در گفت وگو با ايسنا  افزود : شکوهي، رييس سازمان ورزش باشگاه ابومسلم در تماسي که با من داشت، اعلام کرد بني اسد، مديرعامل باشگاه فعلا تصميم گرفته در تمرينات حاضر نشوم تا در خصوص صحبت هايي که در مصاحبه با يکي از شبکه هاي تلويزيوني داشته ام، تصميم گيري شود. وي افزود: گاهي اوقات نبايد حرف حق را بزنيم و به خاطر صحبت هايي که در خصوص وضعيت و مشکلات مالي باشگاه داشته ام، حق شرکت در تمرينات تيم را ندارم.
برگي زر تصريح کرد: بني اسد، مالک و مديرعامل باشگاه است و هر مديري در هر مقطع زماني حق اين را دارد که هر تغييراتي راکه مي خواهد در ساختار تيم به و جود بياورد و حتي روز اولي که من را به عنوان سرمربي انتخاب کرد، مي توانست يک ساعت بعد من را برکنار کند و من به وي حق مي دهم.
وي تاکيد کرد: از بابت تغيير و تحولاتي که قرار ست در تيم ايجاد شود، من ناراحت نيستم چون اين جزو اختيارات و حق طبيعي يک مدير است.
سرمربي تيم فوتبال ابومسلم خراسان افزود: تنها انتظار من از باشگاه اين بود که قبل از هر اتفاقي، در جلسه اي دليل و صحت حرف هاي من در مورد باشگاه و مشکلات آن را از خودم مي پرسيدند. وي ادامه داد: يک مربي وقتي از کلماتي که در شان و منزلت بني اسد نيست استفاده مي کند، حتما دليلي براي اين صحبت ها دارد و من حتي مي توانستم از جملات بدتري عليه مدير باشگاه استفاده کنيم اما ادب حکم مي کند در مصاحبه با رسانه ملي کلمات را طوري انتخاب کنيم تا به کسي توهين نشود.
سرمربي تيم فوتبال ابومسلم خراسان گفت: چه من باشم و چه نباشم ابومسلم يک سري مشکلات دارد و اگر مي خواهند ابومسلم نتيجه بگيرد بايد مشکلات آن را حل کنند و من براي اين تيم، بازيکنانم، بني اسد و مجموعه ابومسلم آرزوي موفقيت مي کنم.
برگي زر با بيان اين مطلب که احتمال برکنار نشدنم خيلي ضعيف است، خاطرنشان ساخت: توصيه اي به بعضي افرادي که در کادر فني و مجموعه ابومسلم حضور دارند و خيلي من را اذيت کردند دارم و آن اين است که يادشان باشد هادي برگي زر رفت ولي وجدان آن ها هيچ وقت راحت نخواهد بود و به علت کارهايي که با من کردند، وجدانشان آن ها را راحت نخواهد گذاشت و من روزي به ابومسلم برمي گردم چون خانه من است و در اين برگشتن عملکرد بعضي از آقايان را که خيلي سنگ ابومسلم را هم به سينه مي زدند و همچنين ماهيت آن ها مشخص خواهد شد.


سردار سيدمحمد حاج آقاميرمسوول سازمان ورزش بسيج:
30 درصد ورزش بسيج در کشور به خواهران اختصاص دارد 

سردارسيدمحمد حاج آقاميرمسوول سازمان ورزش بسيج درخصوص برنامه هاي ورزشي بسيج گفت :30 درصد برنامه هاي اين سازمان در سطح کشور به ورزش خواهران اختصاص دارد.   
وي افزود : 40 درصد از ورزش همگاني نيز به صورت اختصاصي به خواهران اختصاص دارد.
وي ادامه داد:ازجمع 19 رشته ورزشي که بسيج دنبال مي کند 7رشته به خواهران اختصاص دارد.ودرصدد راه اندازي دو رشته فوتسال و قايقراني خواهران بسيجي هستيم .  وي با اشاره به آغاز ليگ مسابقات تيراندازي خواهران در سال جاري تصريح کرد: يکي از برنامه هاي محوري سازمان ورزش بسيج کشور استعداديابي در بين دانش آموزان است که در اين خصوص پايگاههاي قهرماني براي خواهران و برادران داير شده است .  وي در ادامه به سه ورزش شنا، تيراندازي و رزمي به عنوان ورزشهاي پايه اشاره و بيان کرد: انجام اين رشته هاي ورزشي را براي گردانهاي عاشورا، الزهرا(س ) و امام حسين (ع ) الزامي کرده ايم.

عبدالحميد احمدي سخنگوي کميته بررسي نتايج کاروان ورزشي ايران در  المپيک :
روز سه شنبه رييس فدراسيون کشتي پاسخگوي سئولات ما خواهد بود 

عبدالحميد احمدي سخنگوي کميته بررسي نتايج کاروان ورزشي ايران در بازيهاي المپيک 2008 پکن گفت: روز سه شنبه  14آبان ماه ، محمدرضا يزداني خرم رييس فدراسيون کشتي پاسخگوي سئولات اعضاي اين کميته خواهد بود.   
وي  به ايرنا گفت: همان گونه که از قبل وعده داده بوديم اولين جلسه بررسي نتايج کاروان ورزش ايران در بازيهاي المپيک 2008 پکن را به کشتي اختصاص داديم.
وي ادامه داد: در همين راستا روز سه شنبه  رييس فدراسيون کشتي بايد به سوالات ساختاري اعضاي اين کميته پاسخ دهد.
وي افزود: همچنين قرار است بعد از اين نشست جلسه اي هم با کارشناسان، اصحاب رسانه، روساي پيشين فدراسيون کشتي و بزرگان اين رشته ورزشي برگزار کنيم تا در نهايت به يک جمعبندي مناسب دست يابيم. احمدي خاطرنشان کرد: تا جلسات کارشناسي کميته با رييس فدراسيون کشتي و تمامي افراد مورد نظر به اتمام نرسد،  تصميمي اتخاذ نخواهد شد.
 
 تقدير باشگاه سپاهان از خداداد عزيزي

 باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اعلام کرد : اين باشگاه در جريان ديدار تيم هاي فوتبال سپاهان و پيام مشهد از خداداد عزيزي تقدير مي کند.   
اين ديدار عصر امروز در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار مي شود.
باشگاه سپاهان در نمابري  آورده است: اصفهان و ايران احترام خاصي را براي خداداد عزيزي قائل است و اين ستاره فوتبال ايران خاطره انگيزترين لحظات شادي مردم ايران را رقم زده و در حافظه تاريخي مردم ايران يک چهره فراموش نشدني است.
درادامه اين نمابرآمده است: به پاس زحمات اين عزيز، در بازي  با تيم پيام مشهد مراسم تقديري را از وي در ورزشگاه فولادشهر برگزار خواهيم کرد.
 
برق شيراز و جذب بازيکن خارجي

 تيم فوتبال برق شيراز خواهان رحمان رضايي مي باشد و پيشنهاد اين باشگاه  به  رضايي وارد مرحله جدي شده است و در مذاکراتي که بين مسئولان اين باشگاه با مدير برنامه هاي مدافع سابق تيم ملي صورت گرفته قرار است  رضايي نظر نهايي خود را اعلام کند.
در صورتي که اين بازيکن براي حضور در اين تيم شيرازي تمايلي نشان ندهد کادر فني اين تيم از بين دو بازيکن خارجي که مدنظر دارند يکي را انتخاب مي کنند. اين مدافعان خارجي اهل اروگوئه و برزيل هستند که احتمالا در تعطيلات نيم فصل به شيراز مي آيند.
 
عقيلي  عمل جراحي مي شود

هادي عقيلي مدافع تيم ملي فوتبال ايران به دليل پاره گي مينيسک پا بايد تحت عمل جراحي قرار گيرد.
گفتني است که بازيکن سپاهان قرار است چهارشنبه هفته جاري يا شنبه هفته آينده در تهران تحت عمل جراحي قرار گيرد. اين بازيکن ملي پوش از يک ماه قبل به اين مصدوميت دچار شده; اما در اين مدت با آمپول بازي ها خود را انجام مي داده و به دليل همين فشار با پاره گي مينيسک پا دچار شده است. به گفته پزشک عقيلي، اين مدافع با اين عمل جراحي تا دوماه قادر به تمرين نيست.

منصور برزگررييس کميته استعداديابي فدراسيون کشتي:
براي مديريت تيم هاي ملي صحبتي با من نشده است

منصور برزگررييس کميته استعداديابي فدراسيون کشتي درخصوص به عهده گرفتن مديريت تيم هاي مليگفت: براي مديريت تيم هاي ملي صحبتي با من نشده است.
وي اظهار کرد: در اين مورد شايعات زيادي مي شنوم ولي تا به حال هيچ صحبتي با فدراسيون کشتي نداشته ام.
وي در رابطه با نامشخص بودن کادرفني تيم ملي کشتي آزاد گفت: کشتي ايران عقب افتاده است و فعلا هم دو ماه ديگر عقب افتاده ايم. پس از المپيک هر يک روز هم که دير شود، ضرر بيشتري خواهيم کرد. زودتر بايد کادر تيم ملي مشخص شود چرا که شايد در تفکرات او مواردي باشد که بايد زودتر اجرا شوند. بايد ديد تفکري که بر سر کار مي آيد، چگونه است.

پاداش 10 ميليون توماني به بازيکنان ملوان

10 ميليون تومان پاداش به تيم فوتبال ملوان به دليل پيروزي برابر داماش گيلان تعلق گرفت.
گفتني است تيم ملوان در هفته سيزدهم ليگ برتر در رشت، تيم داماش را با نتيجه دو بر يک شکست داد. پس از اين مسابقه، مديران باشگاه پاداش 10 ميليون توماني به کل تيم اختصاص دادند که به صلاحديد کادر فني، بين بازيکنان تقسيم خواهد شد.

ميرزاپور مربي دروازه بانان سايپا شد

ابراهيم ميرزاپوردروازه بان مصدوم تيم فوتبال سايپا وظايف مربي دروازه بان اين تيم را انجام مي دهد.
گفتني است کادر فني اين تيم اکنون فاقد مربي دروازه باني است و رضا فروزاني و جواد منافي هدايت اين تيم را بر عهده دارند. پس از جدايي مربي آلماني دروازه بان ها، مديران باشگاه اعلام کردند يک مربي دروازه بان به کادر فني اضافه خواهد شد. ضا فروزاني دراين رابطه گفت:ابراهيم ميرزاپور به دليل مصدوميت، اکنون دروازه بان هاي جوان ما را تمرين مي دهند و وظايف مربي بر دوش ايشان است. وحيد شيخ ويسي و حبيب دهقان، دو دروازه بان ديگر سايپا هستند.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته