جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

بيست و هفتمين جشنواره فيلم فجر
«پستچي سه بار در نمي زند» به طبقه سوم رسيد

در نشست خبري يازدهمين دوسالانه عکس ايران عنوان شد;
عباسي: دوسالانه عکس بايد به صورت غيررقابتي برگزار شود

کنسرت جشنواره فرهنگي ايدز;
عصار،مديري،رهنما و يزداني براي يونسيف به روي صحنه مي روند


كوتاه و خواندني


  بيست و هفتمين جشنواره فيلم فجر
 «پستچي سه بار در نمي زند» به طبقه سوم رسيد  

70 درصد از فيلمبرداري «پستچي سه بار در نمي زند» دومين فيلم بلند سينمايي حسن فتحي که اثري با مضموني فلسفي در چهارچوبي معمايي- جنايي است، سپري و فيلمبرداري اين فيلم در طبقه سوم عمارت اصلي قصه آغاز شد.
 به گزارش آفرينش، تاکنون بازي محمدرضا فروتن و باران کوثري به پايان رسيده و با توجه به گذشت 70 درصد از فيلمبرداري تدوين فيلم توسط حسن حسن دوست آغاز شده است تا فيلم براي حضور در بيست و هفتمين دوره جشنواره فيلم فجر آماده شود.
براساس اين گزارش، «پستچي سه بار در نمي زند» داستان مردي است در عمارتي خارج از شهر، دختري را به گروگان مي گيرد تا پدر دختر را به آن خانه بکشاند و بر سر ماجراهاي گذشته، با او تسويه حساب کند.
بازيگران طبقه اول محمدرضا فروتن و باران کوثري هستند که بازي آنها به پايان رسيده است. ساکنان طبقه دوم پانته آ بهرام و امير جعفري هستند و نقش ساکنان طبقه سوم را علي نصيريان، رويا تيموريان، ليلا زارع و پارسا مشيري بازي مي کنند.
از نکات جالب توجه در مورد «پستچي سه بار در نمي زند» مي توان به موسيقي آن اشاره کرد که فردين خلعتبري براي ساخت موسيقي اين فيلم از شيوه آکوستيک (ارکستراسيون)استفاده مي کند که رهبري اين ارکستر را خودش برعهده خواهد داشت.
فيلمنامه «پستچي سه بار در نمي زند» را خود فتحي نوشته است. اين فيلم پس از فيلم ازدواج به سبک ايراني، دومين فيلم سينمايي فتحي است.وي همچنين سريال هايي چون «همسايه ها»، «پهلوانان نمي ميرند»،«شب دهم»،«ملاصدرا»،«مدار صفر درجه» و«ميوه ممنوعه» را براي تلويزيون کارگرداني کرده است. از عواملي که در ساخت اين فيلم با فتحي همکاري مي کنند ، مي توان به مديرفيلمبرداري: امير کريمي، طراح صحنه و لباس: اصغر نژادايماني، تدوين: حسن حسن دوست، طراح گريم: سعيد ملکان، آهنگساز: فردين خلعتبري، صدابرداران همزمان: محمود سماک باشي، رضا تهراني، امير شاهوردي، صداگذاري و ميکس: حسين ابوالصدق، جلوه هاي ويژه ميداني: عباس شوقي، جلوه هاي ويژه رايانه اي: کامران سحرخيز، برنامه ريز: محمدرضا رستمي، دستيار يک کارگردان: حميد قرباني، مديرتوليد: جواد قلي زاده، طراح و مدبر بخش اکشن: پيمان ابدي و عکاس: محمد فوقاني اشاره کرد.
 فتحي فيلم سينمايي «پستچي سه بار در نمي زند» را 25 شهريور در لوکشيني واقع در خيابان ستارخان تهران کليد زد و داستان اين فيلم در 3 طبقه از يک آپارتمان اتفاق مي افتد که بر طبق پيش بيني هاي انجام شده فيلمبرداري کار تا پايان آبانماه به طول خواهد انجاميد.
«پستچي سه بار در نمي زند» به تهيه کنندگي جواد نوروزبيگي، محصول سينماي مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي است که به احتمال زياد اولين نمايش آن در جشنواره فيلم فجر خواهد بود.


 در نشست خبري يازدهمين دوسالانه عکس ايران عنوان شد;
 عباسي: دوسالانه عکس بايد به صورت غيررقابتي برگزار شود  

 دبير يازدهمين دوسالانه عکس ايران گفت: دوسالانه عکس ايران برآيند فعاليت دوساله عکاسي ايران است و بايد به صورت غير رقابتي برگزار شود. در نشست خبري  يازدهمين دوسالانه عکس ايران، اسماعيل عباسي دبير دوسالانه، مسعود زنده  روح کرماني دبير اجرايي دوسالانه و عباس ميرهاشمي مشاور هنري دوسالانه حضور داشتند و به ارائه توضيحاتي درباره دوسالانه يازدهم عکس پرداختند. وي در ادامه گفت: پس از برگزاري 20 جلسه شوراي سياست گذاري درباره انتخاب موضوع آثار،انتخاب دبير، غيررقابتي بودن،انتخاب هيات داوران و ...تصميم گيري شد. وي دليل غيررقابتي شدن دوسالانه را چنين توضيح داد: جشنواره ها و مسابقات متعددي در کشور به صورت رقابتي برگزار مي شود، اما دوسالانه متفاوت از همه آنهاست چرا که دوسالانه ها برآيند فعاليت  هاي عکاسي کشور طي دو سال گذشته است و شکل مسابقه اي برگزار کردن دوسالانه ها ايراد است نه غيررقابتي شدن که اساس برگزاري هر دوسالانه است. عباس همچنين تاکيد کرد: يازدهمين دوسالانه عکس ايران بر اساس تصميمات شوراي سياست گذاري برگزار مي شود و احتمال دارد در دوره هاي بعدي بنا به تصميم شوراي سياست گذاري و با بر اساس آيين نامه  تصويب شده باز هم شاهد برگزاري غيررقابتي دوسالانه عکس باشيم. وي آخرين مهلت ارسال آثار را ساعت 17 روز پنج شنبه 23 آبان ماه ذکر کرد و درباره زمان دقيق برپايي نمايشگاه گفت: نمايشگاه دي ماه به صورت همزمان در يزد و تهران برگزار مي شود و احتمالا سوم دي ماه روز افتتاح نمايشگاه دريزد خواهد بود. عباسي درباره برگزاري نمايشگاه در يزد هم توضيح داد: به پيشنهاد آقاي شالويي رييس اداره کل دفتر امور هنرهاي تجسمي قرار شد علاوه بر تهران آثار راه به نمايشگاه در يکي ديگر از استان هاي کشور هم به نمايش گذاشته شود که با سنجش امکانات و اعلام آمادگي استان ها، يزد را انتخاب کرديم. وي افزود: البته عکس قابليت تکثير شدن را دارد و مي توان آثار راه يافته به نمايشگاه را در دو نسخه چاپ کنيم و به صورت همزمان در هر دو مکان به نمايش بگذاريم و از اين نظر مشکلي نداريم. عباسي از نمايش اين آثار درديگر استان هاي کشور هم خبر داد و گفت: بعد از اتمام نمايشگاه، آثار در ديگر استان هاي کشور نيز به صورت چرخشي به نمايش در خواهد آمد.


  کنسرت جشنواره فرهنگي ايدز;
 عصار،مديري،رهنما و يزداني براي يونسيف به روي صحنه مي روند  

عصار،مديري،رهنما و يزداني در قالب جشنواره فرهنگي ايدز که توسط يونيسف برگزار مي شود، با بليت هاي 15 تا 40هزارتوماني در تالار بزرگ کشور به اجراي برنامه مي پردازند.
   در کنفرانس مطبوعاتي که  با حضور شجاعي مديراجرايي کنسرت چهار نفره پاپ، ماني رهنما، رضا يزداني، حبيب صبور مدير برنامه هاي عليرضا عصار و زماني مسئول ارتباطات و برنامه هاي يونيسف در ايران، در خانه هنرمندان برگزار شد، شجاعي در خصوص کنسرت چهار نفره رهنما، عصار، مديري و يزداني گفت: جشنواره فرهنگي ايدز سازمان ملل متحد از هفدهم تا بيست و دوم آبان در تالار بزرگ کشور برگزار مي شود که در اين برنامه با همکاري موسسه گلچين آواي شرق چهار خواننده بزرگ پاپ يعني عصار، مديري، رهنما و يزداني با يک برنامه ريزي زماني مشخص در طول اين چند شب کنسرت هاي خود را برگزار مي کنند.
وي در خصوص انتخاب اين چهار نفر براي اين جشنواره افزود:گزينش اين دوستان بر اساس اولويت ، محبوبيت و سطح هنريشان بوده است.  شجاعي درباره چگونگي اين کنسرتها بيان داشت: برنامه هر شب در دو بخش خواهد بود که در بخش اول ماني رهنما و رضا يزداني کنسرت خود را اجرا خواهند کرد و در بخش دوم مهران مديري و عليرضا عصار براي اجراي برنامه خود به روي صحنه مي آيند.
مدير اجرايي اين کنسرت با اشاره به حذف مجريان اين برنامه اظهار داشت: از ابتدا قرار بود محمدرضا فروتن به همراه نيکي کريمي اجراي اين کنسرت را بر عهده داشته باشند اما به دليل محدوديت زماني اين مسئله منتفي شد.
شجاعي با اشاره به حمايت دفتر موسيقي ارشاد از برگزاري اين کنسرت گفت: خوشبختانه مرکز موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين چند سال اخير سعي کرده موسيقي هاي فاخر را به روي صحنه بياورد بر اين اساس و باتوجه به چگونگي اجرا، اين مرکز طي همکاري هاي لازم مجوز اين کنسرت را صادر کرد.  در ادامه اين نشست زماني مسئول ارتباطات و برنامه هاي يونيسف در ايران گفت: يونيسف هرساله با همکاري ساير نهادهاي وابسته به سازمان ملل برنامه هايي را در خصوص ايدز برگزار مي کند که به دنبال آن پيشنهاد اين کنسرت بزرگ به ما داده شد و هنرمندان نيز توسط مجريان طرح براي اين اجرا انتخاب شدند.  وي ادامه داد:عوايد حاصل از فروش اين کنسرت ها به يونيسف براي اين طرح 5 ساله ايدز تعلق مي گيرد.
بعد از صحبتهاي زماني،يزداني خواننده پاپ با اشاره به چگونگي اجراي خود در اين جشنواره، گفت: در کنار چند قطعه جديد که نام آنها را نمي گويم 4-5 قطعه نيز از آلبوم «هيس» و «پرنده پرنده» اجرا خواهم کرد.
ماني رهنما نيز درخصوص اجراي خود گفت: چهار قطعه جديد را اجرا خواهم کرد و همچنين تمامي قطعاتي را که در اين چند سال اجرا نموده ام، در قالب يک قطعه به صورت انتخابي اجرا مي کنم. وي افزود:يکي از قطعات جديد اين کنسرت با شعري از افشين مقدم خواهد بود که با يک گروه 10 نفره براي اين اجرا به روي صحنه مي روم.  اين خواننده درخصوص عدم فعاليت خود در چند سال اخير افزود:من در اين چند سال بيکار نبوده ام و قرار است به زودي آلبوم جديدي را که براي آواز و پيانو است، منتشر کنم. همچنين هم اکنون نيز آلبوم ديگري را که بر اساس صداي دو خواننده است کار مي کنم. در ادامه اين نشست حبيب صبور مدير برنامه هاي عليرضا عصار ضمن عذرخواهي از عدم حضور اين خواننده به دليل سرماخوردگي، گفت: در اين برنامه يک چهار زمان در اختيار ما هست بر اين اساس قطعاتي از کنسرت هاي گذشته را اجرا خواهيم کرد. چرا که هم اکنون مشغول ضبط آلبوم جديدي هستيم که به دليل آماده نشدن قطعات آن را اجرا نخواهيم کرد.


 كوتاه و خواندني  

افتتاح نمايشگاه هنرمندان قطري در فرهنگسراي نياوران

نمايشگاه آثار نقاشي هنرمندان قطر دوشنبه 13 آبان ماه ساعت 17 در فرهنگسراي نياوران افتتاح مي شود.
به گزارش آفرينش، اين نمايشگاه به اهتمام انجمن دوستي ايران و قطر و با حضور سخايي رئيس انجمن و سفير دولت قطر در تهران و جمعي از شخصيت هاي فرهنگي و هنري برپا مي شود.
اين نمايشگاه شامل 80 اثر از صالح احمد العبيدلي، علي حسن الجابر و حسن عبدالرحمن العلا است. علاقمندان مي توانند به نشاني فرهنگسراي نياوران، روبروي پارک نياوران مراجعه کنند.

باکيده دبير جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران خبر داد:
حضور مديران چندين جشنواره معتبر جهان در تهران

 ناصر باکيده مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران و دبير بيست و پنجمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران در آستانه برگزاري اين رويداد سينمايي از حضور مديران چندين جشنواره خارجي در تهران خبر داد.   به گزارش آفرينش، وي با اشاره به ابعاد و گستردگي جشنواره تهران در اين دوره عنوان کرد : ستاد برگزاري جشنواره با توجه به اهميت و تاثيرات حضور ميهمانان و دستاوردهاي ماندگار و ثمربخش برنامه ها ، ترکيب بندي مهمانان را تعريف کرده و اميدواريم با حضور مديران چندين جشنواره معتبر جهاني در تهران و ارتباط دوسويه فيلمسازان و آنها، افق جديد در فضاي تعاملات و مناسبات هنري و سينمايي گشوده شود. باکيده خاطرنشان ساخت: رايزني هايي که تاکنون از سوي انجمن سينماي جوانان ايران صورت گرفته حضور مهماناني از کشورهاي قطر، لهستان، کره، آلمان، لبنان، افغانستان، تاجيکستان ، تونس ، پاکستان، سودان، هند، ايتاليا در ايام جشنواره خواهيم داشت. وي ادامه داد : کوشيدم تا مديران جشنواره هاي مختلف از جمله جشنواره مستند الجزيره، جشنواره کراکوا از لهستان ، جشنواره فيلم کوتاه هامبورگ از آلمان ، مديران انجمن هنرمندان از لبنان، اتحاديه سينماگران تاجيکستان، جشنواره فيلم کراچي پاکستان، مدير کمپاني ذرياب از سودان، مدير جشنواره مذهب امروز از کشور ايتاليا، مدير جشنواره فيلم آسياي جنوبي از کشور هند ، مدير جشنواره فيلم اسلوفود از ايتاليا و احتمالا" مدير جشنواره منبر طلايي از روسيه در جشنواره فيلم کوتاه تهران داشته باشيم. به گفته وي ، اعضاي شوراي مرکزي اتحاديه فيلمسازان کوتاه کشورهاي مسلمان نيز، همزمان با برگزاري جشنواره در تهران هستند و تلاشمان اين است تا جشنواره فيلم کوتاه تهران با توجه به تنوع ، گستردگي و فراگيري آن ، فضاي مناسبي براي شناسايي ظرفيت هاي سينماي ملي و بستري براي معرفي ارزش هاي فرهنگي و اعتقادي کشورمان است. بيست و پنجمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران از 22 تا 27 آبانماه سالجاري در تهران و به صورت همزمان در استان هاي خوزستان، همدان، گيلان، کردستان و کهکيلويه و بويراحمد برگزار مي شود.

ارسال 4000 قطعه عکس به مسابقه "سفر با قطار"

با پايان يافتن مهلت شرکت در مسابقه عکس "سفر با قطار" بيش از 4000 قطعه اثر به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است. به گزارش آفرينش، مدير روابط عمومي و امور بين الملل شرکت قطارهاي مسافري رجا» اعلام کرد همزمان با پايان مهلت مسابقه، مميزي ابتدايي عکس ها آغاز شده و در مرحله بعد کميته داوران به بررسي آثار ارسالي عکاسان مي پردازند. علي اکبر روح نواز که دبيري اين مسابقه را بر عهده دارد استقبال از آن را در اين سطح و گستره از زمان پايه گذاري شرکت قطارهاي مسافري رجا» بي نظير دانست. پس از داوري نهايي طي مراسمي به سه نفر از برگزيدگان اول در هر بخش جوايزي ارزنده و نفيس همراه با تنديس جشنواره اهدا مي شود. همچنين نمايشگاهي از آثار برتر عکاسان شرکت کننده در مسابقه "سفر با قطار" در تهران، مراکز شهرستان ها و ايستگاه هاي راه آهن برگزار مي شود.

کارگاه آموزشي نمايش هاي طنز و سياه بازي در فرهنگ سراي طبيعت

فرهنگسراي طبيعت به منظور آشنايي شهروندان با نمايش هاي سنتي و کهن ايراني اقدام به برگزاري کارگاه آموزش نمايش هاي طنز و سياه بازي نموده است.
به گزارش آفرينش، در اين کارگاهها که به سرپرستي جواد انصافي (بازيگر نقش عبدلي) مي باشد، تکنيکهاي نمايش سياه بازي و طنز، فن بيان، تخيل و.... آموزش خواهد داشت.
علاقمندان جهت شرکت در اين کارگاهها مي توانند تا تاريخ اول آذرماه به نشاني فلکه دوم تهرانپارس، انتهاي خيابان جشنواره، فرهنگسراي طبيعت مراجعه نمايند.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته