جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

مسئول کميته علمي دومين جشنواره فرهنگي هنري کريمه اهل بيت(ع):
ورود حضرت معصومه(س) به قم سرآغاز شکوفائي علمي شهر قم شد

درصورت عدم مصرف بهينه
بحران گازدر6 استان کشورتکرارخواهدشد


مهندس قلابي توسط ماموران آگاهي استان گلستان دستگير شد


گل گشت


ايران زمين


  مسئول کميته علمي دومين جشنواره فرهنگي هنري کريمه اهل بيت(ع):
 ورود حضرت معصومه(س) به قم سرآغاز شکوفائي علمي شهر قم شد  

قم- خبرنگار آفرينش
مسئول کميته علمي جشنواره کريمه اهل بيت(ع) با اشاره به نقش تاثيرات علمي حضرت معصومه(س)، ورود ايشان به شهر قم را سرآغاز شکوفايي و بالندگي علمي و اجتهاد شهر قم دانست .
حجت الاسلام و المسلمين مرتضي صانعي در گفت و گو با خبرنگار آفرينش از قم، به تشريح عملکرد کميته علمي جشنواره پرداخت و گفت: اهتمام اداره ارشاد به ابعاد علمي جشنواره حکايت از آن دارد که نسبت به شخصيت حضرت با رويکرد عالمانه همراه با تحقيق بنگرد . وي از گسترش نشست هاي تخصصي جشنواره نسبت به سال گذشته خبر داد و تصريح کرد: سعي کرديم در جشنواره امسال دامنه نشست ها را گسترش و دايره مخاطبين را افزايش دهيم .
مسئول کميته علمي دومين جشنواره کريمه اهل بيت(ع) افزود: نشست هاي امسال با مشارکت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) در شبستان امام خميني(ره) براي عموم مردم برگزار مي شود .
صانعي به اهداف تشکيل نشست هاي تخصصي اشاره و عنوان کرد: با نظر به اينکه برنامه هايي که درباره معرفي شخصيت حضرت معصومه(س) برگزار شده از نظر ابعاد علمي کم رنگ بوده سعي کرديم زواياي شخصيتي حضرت را مورد بررسي قرار دهيم .
وي تاکيد کرد: در ايام دهه کرامت هر شب با حضور شخصيت هاي علمي کشور نشست هايي در شبستان حرم مطهر برگزار مي شود .
مسئول کميته علمي جشنواره کريمه اهل بيت(ع) امامي کاشاني، حسيني بوشهري، شب زنده دار، انصاريان،صديقي و سيد احمد خاتمي را از سخنرانان نشست هاي تخصصي جشنواره برشمرد .
صانعي با بيان اينکه امسال براي اولين بار نشست هاي علمي به بخش هاي تابعه قم گسترش پيدا کرده ابراز داشت: در ايام دهه کرامت روزانه در پنج بخش استان با اعزام سخنران مراسم هاي ويژه اي برگزار مي شود .
مسئول کميته علمي جشنواره در بخش ديگري از سخنان خود به تعداد مقالات رسيده اشاره و عنوان کرد: تعداد 70 مقاله و تعدادي کتاب و پايان نامه به دبيرخانه جشنواره رسيده که مورد ارزيابي قرار گرفته و از برترين ها تجليلي به عمل مي آيد .
صانعي در ادامه به برگزاري مسابقه سراسري خانه به خانه اشاره کرد و اظهار داشت: کتابچه اي با عنوان مسابقه خانه به خانه در تيراژ بيش از 100 هزار جلد طراحي شده که در سراسر کشور توزيع و بعد از دهه کرامت به برگزيدگان هدايايي اهدا مي شود .
وي با تاکيد بر اينکه رشد علمي شهر قم مديون ورود حضرت معصومه(س) به قم است خاطرنشان کرد: رشد علمي و بالندگي و شکوفايي اجتهاد شهر قم براثر ورود حضرت معصومه(س) به قم و وجود بارگاه ملکوتي ايشان در اين شهر است .
صانعي در پايان ابراز اميدواري کرد: با برگزاري چنين جشنواره هايي حق همجواري حضرت را ادا کنيم و نسبت به بزرگداشت و تکريم شخصيت ايشان نهايت تلاش را انجام دهيم .


  درصورت عدم مصرف بهينه
 بحران گازدر6 استان کشورتکرارخواهدشد 

مشهد  - خبرنگارآفرينش
مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيدهاشمي نژاد(خانگيران سرخس) گفت: درصورت عدم صرفه جويي ومصرف بهينه مشترکان، بحران گازدرسه استان خراسان، گلستان، مازندران وسمنان تکرارخواهدشد.
مهندس مسعود حسني افزود:قطع گازاز ترکمنستان يکي از دلايل بحران مذکور در سال گذشته بودکه درزمستان87 با تمهيدات ويژه اي که صورت گرفته اميد داريم که اين کشور به تعهدات خود پايبند باشد.
وي با بيان اينکه پالايشگاه خانگيران در سال13ميليارد متر مکعب گاز توليد وبه خطوط انتقال منتقل ميکندگفت:خانگيران تنها پالايشگاه شمال وشمال شرق کشور ميباشدکه12درصدگاز ايران را توليد ميکندکه مجموعا7درصدسبد انرژي کشور را شامل ميشود.
وي با اشاره به عدم مخزن ذخيره سازي گاز در ايران گفت:اگردر ايران مخزن ذخيره گاز وجودداشت ميتوانستيم در8ماه ازسال که مصرف  گازکاهش قابل توجهي داردآنرا ذخيره کرده ودر4ماه سرد سال 2برابر گازتوليدو توزيع کنيم. وي افزود:در فصل سرما سرانه مصرف بيشتر از توليداست که اين مسئله ما را با مشکل مواجه خواهد کرد،واين در حالي است که ايرانيان 9برابر اروپاييان شدت مصرف انرژي دارند. وي با بيان اينکه اگر ذخاير جديد گاز در سرخس کشف نشود تا23سال آينده گاز داريم گفت:خطرناکترين نوع گازي که در جهان توليد ميشوددر اين پالايشگاه پالايش ميشود.
مهندس حسني در ادامه اظهار داشت:باشگاه صنعت گاز سرخس با هدف رونق دادن به امر ورزش در منطقه محروم سرخس راه اندازي شده است.
وي اضافه کرد:اين باشگاه که از سال 84 فعاليت خود را آغاز کرده در 7رشته فوتبال ،فوتسال،واليبال وشنا(مردان وزنان) کشتي، تيراندازي ، دووميداني به پرورش جوانان ورزشکار ميپردازد. وي با بيان اينکه در سال گذشته شرکت پالايش گاز خانگيران 796ميليون تومان ودر6ماهه نخست  سال جاري نيز546ميليون تومان اعتبار به اين مجموعه فرهنگي ورزشي اختصاص داده  گفت:تيم فوتبال اين باشگاه در ليگ دسته دوم کشور،تيم واليبال در ليگ دسته يک کشور وتيم تنيس روي ميز در ليگ قهرماني کشور حضور دارند.


  مهندس قلابي توسط ماموران آگاهي استان گلستان دستگير شد  

گرگان - خبرنگارآفرينش
به گزارش دايره اطلاع رساني معاونت اجتماعي استان در پي اطلاع ماموران آگاهي استان گلستان از طريق منابع مردمي مبني بر اينکه فردي با مدارک جعلي خود را مهندس عمران جا زده و در پروژه ساخت به عنوان مهندس مشغول به فعاليت مي باشد.اين گزارش حاکيست در پي اين خبر بلافاصله اکيپي از ماموران موضوع را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار داده و پس از يکسري اقدامات اطلاعاتي و پليسي موفق به شناسايي محل فعاليت نامبرده و در جاده گرگان به آق قلا شده و وي را تحت کنترل نامحسوس خود قرار دادند. که سرانجام پس از اطمينان از صحت موضوع و هماهنگي به عمل آمده با مقام قضايي طرح يک عمليات غافلگيرانه متهم دستگير و اعتراف کرد . مدارک جعلي را به مبلغ يک ميليون ريال از فردي به نام ( فرامرز) تهيه کرده است . گفتني است تحقيقات ماموران در اين خصوص همچنان ادامه دارد.


 گل گشت  

ايلا م
غرب اين سرزمين، بنا به اسناد تاريخي فراوان، بخشي از کشور عيلام باستان بوده که در حدود 3000 سال پيش از ميلاد به فرمان آشور باني پال منقرض شد. در کتيبه هاي بابي، عيلام را " آلامتو" يا "آلام"خوانده اند. که به قولي به معناي کوهستان يا "کشور طلوع خورشيد" است. مدتي پس از سقوط عيلام، حوزه فرمانروايي آنان به دو منطقه تحت نفوذ پارسها و مادها در غرب تقسيم شد. در دوره هخامنشي جزئي از امپراطوري هخامنشي بوده است. بعد از تسخير ايران به وسيله اعراب مسلمان، احتمال دارد که اين ناحيه جزئي از ايالت کوفه باشد. از اوايل قرن چهارم تا اوايل قرن ششم خاندان حسنويه کرد بر لرستان و ايلام حکومت مي کردند و از سال570 تا 1006 اتابکان لر بر لرستان و پشتکوه حکومت کرده اند. از سال 1309 شمسي در تقسيمات کشوري، ايلام جزو استان پنجم يعني کرمانشاه گرديد. صنايع دستي فعال امروز ايلام عبارتند از: گليم بافت و گليم گل برجسته در ايلام، سرآبله، ايوان، دره شهر، قالي بافي و قاليچه گل ابريشم در سرآبله، ايوان، دره شهر. گفتني است ديگر صنايع دستي رايج در استان ايلام را دوج بافي، جيغ بافي، نمد مالي، خراطي، و ساخت زيورآلات تشکيل مي دهد.

 زيارتگاه امامزاده علي صالح:
بقعه امام زاده صالح (ع) فرزند عبيد الله الاعرج فرزند حسين فرزند امام چهارم حضرت سجاد است . امام زاده علي صالح از معاصرين حضرت امام موسي کاظم (ع) بوده است که همزمان با طغيان خلفاي عباسي به ايران هجرت نموده ودر زمان امام رضا (ع) در محل صالح آباد به شهادت رسيده است . در زمان هلاکو خان مغول ساختماني کوچک بر روي مقبره آن احداث گرديده بود ولي اين ساختمان در زمان قاجار به دستور والي ابوقداره تجديد بنا شده وپس از پيروزي انقلاب اسلامي به طور کلي تجديد بنا گرديده است . 
وجود مزار شهداي جنگ تحميلي استان به اهميت زيارتي آن افزوده و شاخص ترين مکان زيارتي استان بشمار مي آيد.اين بقعه در شهر صالح آبادواقع در شهرستان مهران قرار دارد.
بقعه امامزاده صالح :
بقعه امام زاده صالح در گورستان ماژين از توابع دره شهر واقع شده است . اين بقعه ، بنايي چهار گوش است که در دو طبقه با گنبد هرمي شکل ساخته شده است . مرقد اصلي در طبقه زيرين بنا قرار دارد . اين طبقه تماما با آجر ساخته شده و با طاق جناغي پوشش يافته است . در طبقه دوم بنا صورت قبري با سنگ،گچ و پوشش سفالي ساخته شده است . اين بنا که به قرن هشتم هجري قمري تعلق دارد ، به مرمت و با سازي کامل احتياج دارد . گچ بري هاي داخل مقبره از جمله آثار ارزنده و بي نظير دوره مربوطه مي باشد .
امامزاده سيد حسن :
امامزاده سيد حسن (ع) در 3 کيلومتري جاده مهران - دهلران واقع شده است.ايشان فرزند بلافصل امام موسي کاظم (ع) است.
امامزاده سيد فخرالدين:
طبق شجره نامه موجود اين امامزاده (ع) از نوادگان امام هفتم شيعيان حضرت امام موسي کاظم(ع) است که در روستاي زرآب بخش زرين آباد شهرستان دهلران در کنار جاده ايلام به ميمه زرين آباد قرار دارد. بناي آن داراي گنبدي ساده است که بيشتر مصالح بکار رفته در آن از سنگ ساخته شده است. اين بنا در نهايت سادگي ساخته شده و قدمت آن به درستي مشخص نمي باشد.
امامزاده سيدناصرالدين:
امامزاده سيدناصرالدين از نوادگان امام هفتم شيعيان حضرت امام موسي کاظم(ع) است . بارگاه ايشان در کنار روستاي علي آباد بخش زرين آباد دهلران قرار گرفته وداراي سبک معماري مربوط به دوره قاجار ميباشد.
امامزاده عبدالله:
امامزاده عبدالله در روستاي هلشي از توابع شهرستان ايوان در دامنه جنوبي کوه رنو واقع شده است. اين امامزاده بنا به روايات از نوادگان امام هشتم شيعيان امام جعفر صادق (ع) ميباشد و هم اکنون مرقد او يکي از زيارتگاه هاي مهم مردم منطقه است.
امامزاده عباس:
اين امامزاده در شهرستان شيروان چرداول بخش شيروان در روستاي عباس آباد و در 45کيلو متري شهر ايلام قرار دارد.اين امامزاده از نوادگان امام چهارم شيعيان حضرت امام زين العابدين است. بناي آن بر روي تپه اي تقريبا بلند و مشرف به آبادي عباس آباد و رود خانه بزرگ سراب کلان قرار داردو هم اکنون يکي از زيارتگاه هاي مردم منطقه محسوب ميگردد.
امامزاده مهدي صالح:
بقعه مهدي صالح در بخش ماژين شهرستان دره شهر و در 145 کيلو متري جنوب خرم آباد قرار دارد و از شاهکارهاي معماري قرن هشتم است.بر روي ديوارها آن آياتي از قرآن کريم به طرز زيبا و هنر مندانه اي گچبري شده است.اين بقعه از شاهکارهاي معماري دوره اسلامي است.
بقعه ابراهيم قتال:
بقعه ابراهيم قتال در 38 کيلو متري جاده دهلران به مهران بعد از روستاي بيشه دراز قرار دارد. اين بقعه در سمت چپ جاده و نزديک مرز ايران و تا جاده اصلي 10 کيلومتر فاصله دارد.ايشان از نوادگان محمد حنفي از فرزندان امام علي(ع) است و داراي شجره نامه به خط عربي ميباشد.
بقعه سيد صلاح الدين محمد:
اين امامزاده در جنوب شرقي شهر آبدانان در انتهاي شهر و برروي تپه اي ساخته شده است. در اطراف آن قبرستان عمومي شهر واقع شده است. اين بقعه هم اکنون يکي از زيارتگاههاي شهر و منطقه ميباشد.
بقعه حاجي حاضر:
بناي بقعه حاجي بختيار در 13 کيلومتري شمال غرب شهر ايوان و در قسمت شمالي روستايي به همين نام واقع شده است.اين بقعه تنها زيارتگاه موجود در استان ايلام ميباشد که ورودي آن در ضلع جنوبي قرار دارد.
بقعه حاجي بختيار:
بقعه حاجي بختيار در 27 کيلو متري شمال غربي شهر کوچک چوار از توابع شهرستان ايلام و در روستاي حاجي بختيار قرار دارد. بناي فعلي حاجي بختيار در شال 1369 باز سازي شده است. اين مکان مذهبي در حال حاضر يکي از مهمترين زيارتگاه هاي منطقه بوده و مردم اعتقاد عجيبه آن دارند.
مشهد شهيدان جنگ 8 ساله ايران و عراق:
استان ايلام يکي از جنگزده ترين شهرهاي ايران در طول جنگ نابرابر و تحميلي 8 ساله عراق بر عليه ايران بود.
نقطه به نقطه اين استان شهرها و حتي روستاهاي استان
شاهد وقايع تلخ و دفاع جانانه مردان وزنان از خاک عزيز مهين مان ايران بودند.
بعد از پايان جنگ به دليل وجود شواهد وآثار متعدد باقي مانده از جنگ در طول مرز 420 کيلومتري مشترک استان با عراق، هر ساله دوستداران حفظ آثار جنگ در قالب کاروانهاي راهيان نور به خصوص در فصل بهار راهي اين مناطق ميشوند.مناطق مورد بازديد کاروانهاي راهيان نور شهرها و مناطق ايلام - مهران و دهلران ميباشند.


 ايران زمين  

 پرداخت عوارض در مسيرهاي کوتاه
توجيه عقلاني ندارد

ربا ط کريم - خبرنگار  آفرينش : تعدادي از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي شهر جديد پرند و همچنين پيام نور از اخذ 2 بار عوارض در مسير کمتر از 10 کيلومتر  گلايه دارند و خواستار رسيدگي به اين موضوع شدند .
 به گزارش خبرنگار ما ، بدنبال استفاده از فرصت بوجود آمده دانشگاه آزاد اسلامي واحد پرند در اجراي سياست  تمرکز زدايي از کلان شهر تهران در سال 1382 تاسيس و هم اکنون قريب 8500 نفر دانشجو در مقاطع کارداني و کارشناسي که گرايش رشته تحصيلي غالب آنان فني و مهندسي است و همچنين دانشگاه پيام نور پرند با همين تعداد نفر ظرفيت دانشجويي فعال مي باشد و از طرفي اهالي بومي ساکن در شهرهاي نسيم شهر، گلستان، رباط کريم و نيز اهالي شهر جديد پرند و  مسافرين خارجي فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) روزانه از شهر تهران، کرج و حومه رفت و آمد مي نمايند و ناچارا روزانه در هر گذر 150 تومان و جمعا 300 تومان براي عبور از عوارضي اول اتوبان تهران- ساوه پرداخت مي نمايند و با نگرش به اينکه مسافريني که قصد سفر از اين آزادراه را دارند در عوارضي دوم مبلغي را پرداخت مي نمايند، در اين صورت وجود عوارضي اول توجيه اقتصادي مناسبي ندارد و باعث اتلاف وقت و ايجاد ناراحتي و اختلال در تنظيم زمان مسافرين خارجي فرودگاه بين المللي و احتمالا ناراحتي و عصبيت دانشجويان که قشر جوان و اساتيد و کارکنان دانشگاهها مي شود و خداي نخواسته بدبيني مردم بومي و شهرک اقماري را بدنبال خواهد داشت و از طرفي اين قشر عمدتا از اشخاص کم درآمد و آسيب پذير و کم برخوردار جامعه مي باشند. لذا انتظار مي رود در دولت کريمه عدالت خواه و مهرورز به اين مهم اهتمام ويژه شده، اوامر عاجل در برچيده شدن عوارضي اول صادر و در ثاني از نتيجه اقدام مسئولين محلي را آگاه فرمايند.
گفتني است  شهر جديد پرند در اجراي سياست شهرک سازي دولت مبني بر جذب جمعيت سر بار شهر تهران در 35 کيلومتري اتوبان تهران- ساوه درمرحله نخست براي جمعيت 150 هزار نفري و در طرح کلي تا سقف جمعيتي 700 هزار نفربارگذاري در حال ساخت و ساز است

پرداخت 35 ميليارد ريال جوايز صادراتي

اردبيل - خبرنگارآفرينش
پرداخت 35 ميليارد ريال جوايز صادراتي به تجارو صادرکنندگان بيش از 35 ميليارد ريال جوايز صادراتي پرداخت شده است .
ياور صفرپور درگفتگو با خبرنگار ما افزود: اين ميزان جوايز درقبال پذيرش 110 ميليون دلار اظهارنامه صادراتي پرداخت شده است .
وي ميانگين صادرات استان اردبيل را درسه سال اخير بيش از 90 ميليون دلار اعلام کرد و گفت : اين ميانگين درسه سال اول دهه 80 بيش از 40 ميليون دلار بوده که رشد 100درصدي يافته است .وي مهمترين موانع صادراتي را بخش توليد عنوان کرد و گفت : خوشبختانه با تلاش مسئولين گمرگ و وزارت بازرگاني بسياري از قوانين و مقررات دست و پاگير ازميان برداشته شده ورقابت پذيري خوبي دراين بخش ايجاد شده است .صفرپور تجهيز گمرگات استان به انبارهاي عمومي ، تلاش درجهت بازگشايي بازارچه مرزي و صادارت محصولات صنعتي و معدني توسعه خوشه هاي توليدي و صادراتي ، ارتقا» دانش و فرهنگ صادارت و ايجاد مراکز آموزش کوتاه مدت دراين خصوص و نيز پرداخت مشوق هاي صادراتي براي صادر کنندگان را ازجمله مواردي دانست که دررونق تجارت استان مثمر خواهد بود .رئيس سازمان بازرگاني استان از چاپ کتاب توانمندي توليد و صادرات استان به چهار زبان زنده دنيا خبرداد و گفت : اين کتاب بصورت رايگان دراختيار سازمان ها و شهر ک هاي بازرگاني ، سفارت خانه ها و نيز واحدهاي توليدي و صادراتي قرار مي گيرد .

معارفه شهردار جديد دماوند برگزار شد

رودهن-خبرنگار آفرينش
معارفه علي شيوا به عنوان شهردار دماوند در سالن همايش فرمانداري شهرستان دماوند برگزار شد.به گزارش خبرنگار آفرينش ;معارفه شهردار دماوند در حالي برگزار شد که قرار بود عيد فطر زمان معرفي شهردار دماوند باشد. در حالي که دومين سال کاري شورا در حال  گذر است شورا پس از استيضاح با قرپور شهردار قبل و برکناري او در تيرماه ; پس ازچند ماه وقفه دومين شهردار را براي دماوند انتخاب کردند. ا نتخاب دوم شورا; علي شيوا بود که متولد سال 1355 و فارغ التحصيل رشته مهندسي عمران -عمران از دانشگاه علم وصنعت و فارغ التحصيل کارشناسي ارشد رشته شهرسازي با گرايش برنامه ريزي شهري و منطقه اي است و عنوان پايان نامه فوق ليسانس ارزيابي طرح هاي  جامع شهري با رويکرد توسعه پايدار مورد مطالعه ، طرح جامع شهر دماوند بود. شيوا به مدت 10 سال در فرمانداري مسئوليت هاي مختلفي برعهده داشت از جمله که از جمله آنها به دبير ستاد فضاي سبز شهرستان به مسئول امور فني و عمراني فرمانداري ، عضو کميته نظام پيشنهادهاي استانداري تهران و  فرمانداري دماوند،نماينده وزارت کشور در کميسيون ماده 77 شهرداري آبسرد اشاره کرد. لازم به ذکر است که وي عضو سازمان نظام مهندسي استان تهران ،عضو انجمن مهندسين عمران ايران ، عضو انجمن مهندسي زلزله ايران ،عضو انجمن بتن ايران و مدرس دانشگاه آزاد مي باشد.البته شورا قبل از انتخاب شيوا ،محسن صفري را براي اين پست انتخاب کرده بود که بدليل بازنشستگي ،با شهرداري وي موفقت نشد. لازم به ذکر است در زماني که شورا براي شناسايي و معرفي شهردار تلاش مي کرد بهرامي که سابقه معاونت در شهرداري را دارد و در گذشته چندين با سرپرستي شهرداري را پذيرفته ، سرپرست شهرداري شد.شيوا در سخناني که هنگام معارفه خود انجام داد ضمن تشکر از شوراي اسلامي شهر دماوند به خاطر اعتماد و انتخاب وي به عنوان شهردار ابراز داشت : قابليت ها و پتانسيل هاي اين شهر بسيار زياد است اما سهم دماوند در روند کلي توسعه کشور شايسته نام دماوند نبوده است . وي گفت: بنده به عنوان يک ايراني ،يک مسلمان ،يک دماوندي موظفم براي بهبود اين وضعيت تلاش کنم و اين تلاش را بنده يک جهاد مي دانم . شهردار دماوند تصريح کرد: در اين راهي که پيش روي خود ترسيم کرده ام شايد به آن هدف والا نرسم ولي تلاش خود را در اين راه مصروف مي دارم. هدف من در شهرداري ساختن شهري تميز، قابل زندگي و زيباست ;دماوندي که به همت شهروندان به عنوان نگين استان تهران خواهد درخشيد. شيوا بيان داشت :براي رسيدن به اين هدف دست ياري به سوي همه شما دراز مي کنم و از شما دوستان و همشهريان عزيز طلب همياري و همفکري دارم .
گفتني است در اين مراسم حکم شهردار دماوند که به  امضا» استاندار تهران رسيده بود توسط فرماندار به وي اهدا شد و از تلاش هاي بهرامي سرپرست قبلي شهرداري تقدير و تشکر به عمل آمد

دويست هزارمترمربع معابرفرعي و
 اصلي آسفالت و لکه گيري شد
کاشان - خبرنگارآفرينش
معاون خدمات شهري شهرداري کاشان از آغاز مجدد طرح آسفالت خيابانها و معابر شهرکاشان خبر داد.سعيد مدرس زاده گفت: در اجراي اين طرح، بيش از 200 هزارمترمربع از معابرو کوچه هاي شهرستان کاشان آسفالت و لکه گيري شد.
وي هدف از اين اقدام را پاسخگوئي به درخواستهاي مکرر شهروندان در زمينه رفع مشکلات تردد در معابرو کوچه هاي شهر عنوان کرد و افزود: اغلب ناهمواري معابر کاشان به دليل حفاريهاي گوناگون، فرسودگي آسفالت و احداث مناطق مختلف ايجاد شده بود که با اجراي اين طرح،بخش عظيمي از مشکلات شهروندان درزمينه تردد مرتفع گرديد.
مدرس زاده با اشاره به اهميت رفع فاصله موجود تا رسيدن به وضعيت مطلوب آسفالت، ابراز اميدواري کرد با تلاش شهرداري کاشان، وضعيت آسفالت در کوچه ها و معابر شهر به نقطه اي برسد که هيچ کجاي شهر بدون آسفالت نباشد.ناهمواري معابر کاشان، مدت زيادي است که تردد شهروندان اين شهر را با مشکل مواجه کرده بود. با اين همه همچنان بخش بزرگي از معابر فرعي اين شهر از وضعيت خوبي به لحاظ آسفالت برخوردار نبوده و وجود ناهمواريها و چاله هاي متعدد در آنها بويژه با نزديک شدن فصل زمستان، توجه بيشتر مسوولين را مي طلبد که اميد است اين طرح تا رفع کامل اين مشکل ادامه يابد.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته