جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/05/23 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2554


کوتاه و خواندني

دکتر مجيد سرسنگي در نشست مطبوعاتي چهارمين جشنواره تئاتر رضوي:
برگزيدگان جشنواره امکان اجراي عمومي خواهند داشت


راه اندازي فرهنگسراي خاتم درسال پيامبراعظم(ص)

نشست مطبوعاتي دفتر طنز حوزه هنري :
طنزپردازان حرفه اي در کشور انگشت شمارند


جايزه "چند کيلو خرما ..." احقاق حق سينماي مستقل ايران است


"زن بدلي" براي تمام مخاطبان سينماست


"مل گيبسون" از رفتار يهوديان در دنيا انتقاد کرد


گروه موسيقي"رقص باران"در فرهنگسراي هنر کنسرت مي دهد


"گريه نکن سرزمين من" در پايان تصويربرداري


از امشب، ستاره اسکندري در نقش "نرگس"


 کوتاه و خواندني 


 ضبط سوئيت سمفوني امام خميني (ره) در "کيف" يا "چک اسلواکي" سوئيت سمفوني امام خميني (ره) در چهار قسمت در حال نگارش است و تا پايان آبان ماه کار ضبط آن انجام خواهد شد. بهزاد عبدي خالق اين اثر گفت: اين سوئيت سمفوني احتمالا در "کيف" يا "اوکراين" ضبط خواهد شد.
 کار ساخت اين سمفوني از سوي دفتر نشر آثار امام خميني (ره) به بهزاد عبدي سفارش شده است.
 سه نمايشنامه "کوروش نريماني" به همراه نقدها و تحليلهايش توسط نشر "قطره" منتشر مي شود.  نمايشنامه هاي "شبهاي آوينيون" ، "والس مرده شوران" و "دن کاميلو" سه اثر کوروش نريماني هستند که بزودي منتشر خواهند شد.
 کنسرت موسيقي تلفيقي با عنوان " سرمه" در سالن اصلي فرهنگ سراي نياوران برپا مي شود. در اين کنسرت که پنج شنبه و جمعه 26 و 27 مرداد ماه برگزار مي شود ، " شاهين علوي" عود و گيتار ، " کاوه وارث" پيانو و" فرهود بيگلربيگي" فلوت ريکوردر مي نوازند.
 کنسرت کيوان ساکت در کشورهاي سوئد، کانادا و آمريکا کيوان ساکت، آهنگساز و نوازنده موسيقي سنتي مهر ماه به اجراي برنامه مي پردازد. وي مهر ماه سال جاري در کشورهاي سوئد، کانادا و آمريکا کنسرت برگزار خواهد کرد
 فيلم سينمايي "بانوي جوان" محصول مشترک سوئيس و آلمان که به زندگي سه زن مهاجر از يوگسلاوي سابق مي پردازد، جايزه يوزپلنگ طلايي جشنواره بين المللي فيلم لوکارنو را از آن خود کرد. هيات داوران پنجاه و نهمين جشنواره بين المللي فيلم لوکارنو جايزه بهترين فيلم را به "بانوي جوان" به کارگرداني اندريا استاکا اهدا کرد.

فعاليت دايره هنرهاي تجسمي ارتش با ساختاري جديد

 دايره هنرهاي تجسمي ارتش با هدف حضور بيشتر در عرصه هنرهاي تجسمي کشور و خلق آثار بديع مرتبط با ارتش و حمايت از سربازان هنرمند با ساختاري جديد آغاز به کار کرد. به نقل از روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، مدير هنري ارتش از کليه هنرمندان و هنرپژوهان براي ارايه طرح هاي هنري و پژوهشي در عرصه تجسمي اعم از نقاشي، گرافيک، عکاسي، مجسمه سازي و خوشنويسي خصوصا موضوعات مرتبط با ارتش و دفاع مقدس دعوت به عمل آورد.
موسي حسيني کاشاني، اظهار اميدواري کرد: با اعتبارات خوبي که در سال 85 در اين زمينه به تصويب رسيده است ارتش بتواند آثار ارزشمندي در عرصه هنرهاي تجسمي به جامعه عرضه نمايد.

تقدير از47عکاس برگزيده در دهمين
 دوسالانه عکس ايران 

   دهمين دوسالانه عکس ايران، 47 عکاس برتر را در 8 بخش اعلام شده به انتخاب داوران برمي گزيندبه گزارش "آنا" و به نقل از ستاد خبري دهمين دوسالانه عکس ايران، در هر بخش از بخش هاي 8 گانه نمايشگاه، 5 عکاس در گروه تک عکس يا مجموعه برگزيده خواهند شد .همچنين از سوي موزه هنرهاي معاصر تهران و فرهنگستان هنر(موسسه فرهنگي هنري صبا) نيز جوايزي براي برگزيدگان آنها در نظر گرفته شده است .دبيرخانه دوسالانه عکس ايران در گروه "تک عکس"، لوح افتخار و 5 سکه تمام بهار آزادي به همراه يادمان دوسالانه و در گروه مجموعه عکس، لوح افتخار و 7 سکه تمام بهار آزادي به همراه يادمان دوسالانه را به برگزيدگان اهدا خواهد کرد .گفتني است به هر يک از آثار پذيرفته شده براي نمايشگاه، مبلغ پانصد هزار ريال، گواهي پذيرش اثر و کتاب نمايشگاه نيز داده مي شود  همچنين موزه هنرهاي معاصر از 2 عکاس برتر که توسط نمايندگان گروه هاي هفت گانه داوري و دو نفر به نمايندگي از سوي دفتر امور هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي انتخاب مي شوند، جايزه مي دهد و فرهنگستان هنر نيز از 5 عکاس منتخب داوران خود قدرداني خواهد کرد   

نشستي جدي براي مقابله با تکثير غير مجاز آثار سينمايي
يک شعبه قضايي براي سارقان آثار سينمايي اختصاص يافت

نشست بحث و بررسي سرقت محصولات سينمايي و تکثير و توزيع غير قانوني آثار سينمايي ، با حضور روساي ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز ،  سازمان تعزيرات حکومتي ، سازمان نظارت و بازرسي کل کشور و جانشيني فرماندهي اطلاعات ناجا برگزار شد. در اين نشست ، راهکارهاي عملي موثر براي مبارزه با عوامل مختلف در امر سرقت و تکثير غير مجاز آثار سينمايي به بحث گذاشته و مقرر شد تا از ظرفيت هاي قانون نظام صنفي با تشکيل اتحاديه هاي صنفي- فروشگاهي و مراکز عرضه محصولات فرهنگي در شهرهاي مختلف کشور استفاده لازم به عمل آيد.
لازم به ذکر است ، ستاد مقابله با سرقت و تکثير و توزيع غير مجاز آثار سينمايي با رويکرد تازه اي اقدامات عملي خود را آغاز کرده است.همچنين ، با معرفي شعبه 1018 دادگاه هاي عمومي جزايي مجتمع قضايي ولي  عصر (عج) ، مرجع قضايي رسيدگي به پرونده هاي تکثير و توزيع غير قانوني آثار سينمايي در تهران مشخص شد.


  دکتر مجيد سرسنگي در نشست مطبوعاتي چهارمين جشنواره تئاتر رضوي:
  برگزيدگان جشنواره امکان اجراي عمومي خواهند داشت  

  نشست مطبوعاتي چهارمين جشنواره تئاتر رضوي با حضور دکتر مجيد سرسنگي; دبير جشنواره، حسين مسافرآستانه; قائم مقام دبير، محمد حيدري; مسئول بخش اجرايي همايش، مجيد جوزاني; نماينده شهرداري تهران و مسئول بخش سفرنامه، اميرحسين حريري; مدير دبيرخانه و جواد عليزاده; مدير روابط عمومي اين جشنواره در ساختمان شهرداري تهران برگزار شد و مسئولان بخش هاي مختلف به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
دکتر مجيد سرسنگي در آغاز درباره جشنواره فرهنگي هنري رضوي و جشنواره تئاتر رضوي توضيح داد:"هر ساله جشنواره بزرگي به نام جشنواره فرهنگي هنري رضوي در سطح کشور برگزار مي شود که دبيرخانه دائمي آن در مشهد مقدس واقع شده و مدير کل ارشاد استان خراسان رضوي دبيري آن را بر عهده دارد. اين جشنواره در بخش هاي مختلفي چون خاطره، سفرنامه، شعر، فيلم و عکس تئاتر و هنرهاي تجسمي برگزار مي شود. جشنواره تئاتر رضوي بخشي از اين جشنواره بزرگ است که توسط شهرداري تهران و به خصوص معاونت اجتماعي و فرهنگي آن و همکاري سازمان هاي مختلفي چون سازمان فرهنگي هنري شهرداري، سازمان صدا و سيما و مرکز هنرهاي نمايشي برپا مي شود که اميدوارم در راستاي حرکت بزرگ جشنواره فرهنگي رضوي اداي ديني نسبت به نام امام رضا(ع) باشد."
وي ضمن معرفي اعضاي ستاد برگزاري افزود:"برگزاري جشنواره تئاتر امام رضا براي تمام افرادي که به عنوان ستاد در خدمت شما هستند تنها يک انجام وظيفه هنري نيست بلکه يک اداي دين نسبت به آن حضرت و نشان از عشق و محبت به خاندان اهل بيت دارد."
حسين مسافرآستانه; قائم مقام دبير جشنواره چهارم نيز درباره بخش هاي مختلف و زمان بندي جشنواره گفت:"جشنواره بزرگ رضوي هم زمان با روز تولد حضرت معصومه در قم آغاز شده و اختتاميه آن در زادروز تولد حضرت امام رضا(ع) و در شهر مشهد خواهد بود. اما جشنواره تئاتر رضوي از 5 تا 10 آذر ماه سال جاري در تهران و در مجموعه تئاترشهر برگزار خواهد شد و نفرات منتخب اين جشنواره غير رقابتي نيز که درخشش خاصي در همه بخش ها داشته باشند در مراسم اختتاميه اي که روز يازدهم آذر برگزار مي شود، حضور خواهند داشت. اين جشنواره شامل بخش هاي اجراي نمايش، متون نمايشي، اجراهاي تعزيه، آواها و نواهاي نيايشي و بخش پژوهشي است که به ترتيب محمد حيدري، مهرداد راياني مخصوص، دکتر اردشير صالح پور و دکتر مجيد سرسنگي مسئوليت هر يک را برعهده دارند."
وي در معرفي بخش پژوهش گفت:"اين بخش شامل پژوهش هايي که در راستاي موضوعيت تئاتر و سيماي امام هشتم در ادبيات نمايشي ايران و همچنين سيماي پيامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) در ادبيات نمايشي ايران است، برگزار مي شود. تاکنون نيز پنج طرح پژوهشي به دبيرخانه ارسال شده که پس از بررسي و تاييد معرفي خواهند شد."
وي در معرفي بخش تعزيه، آواها و نواهاي نيايشي گفت:"اين بخش شامل زير مجموعه هايي چون موسيقي آئيني، کرنانوازي و دف و دهل نوازي است که در مراسم آئيني ايران نقش بسزايي ايفا مي کنند. دوم آئين وحدت خواني يا مولودي خواني است و ديگر چاووش خواني، پرده خواني و منقبت خواني و مجالس تعزيه که تاکنون گروه هاي حرفه اي تعزيه از تهران و شهرستان هايي چون تفرش، اراک، خوانسار و... مطابق فراخوان اعلام آمادگي کرده اند.
سپس محمد حيدري، مسئول بخش اجراي نمايش درباره اين بخش توضيح داد:"در بخش اجراهاي نمايشي تاکنون 109 متن از سراسر کشور به دست ما رسيده و تا پايان زمان ارسال متون در 31 مرداد امکان دريافت متون وجود دارد. طبق جدول زمان بندي نتايج بازخواني تا 20 شهريور ماه اعلام خواهد شد و بازبيني کارها از پنج تا 15 آبان ماه صورت مي گيرد. تلاش ما اين است که آثاري با کيفيت نسبت به شانيت نام اين جشنواره انتخاب شوند. علاوه بر آن مقرر شده تا به تعدادي از کارگردانان شناخته شده و داراي تجربه در اين زمينه براي توليد کار سفارش داده شود که نام آن ها بعد از بازخواني متون اعلام مي شود. فعاليت ديگر اين بخش اعزام مشاور کارگردان براي گروه هاي ديگر خواهد بود."دکتر سرسنگي در تکميل صحبت هاي وي گفت:"طبق صحبتي که با حوزه هنري، مرکز هنرهاي نمايشي و سازمان فرهنگي هنري شهرداري شده قرار شده تا برگزيدگان اين جشنواره امکان اجراي عمومي بيابند. با صدا و سيما نيز توافق شده که کارهايي که قابليت ضبط تله تئاتر داشته باشند نيز مد نظر قرار گيرند. علاوه بر اين طي جلسه روز گذشته با مدير کل هنرهاي نمايشي مقرر شد که امکان اجراي کارهاي برگزيده در شهرستان هاي ايران فراهم شود


  راه اندازي فرهنگسراي خاتم درسال پيامبراعظم(ص) 

 سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران برآن شد که فرهنگ سرايي را بانام مبارک  وهويت حضرت به بهره برداري رساند .اين فرهنگسرا سابق بر اين در منطقه 18 تهران با عنوان فرهنگسراي نوجوان فعاليت ميکرد که اين فغرهنگسرا به منطقه 11 تهران واقع در پارک رازي منتقل گرديده است وامروز ما در ساختمان آنمستقر شده ايم .اين فرهنگ سرا که نام متعالي "خاتم"راهويت وچشم انداز عملکرد خود کرده است سعي برآن دارد که سيره نبوي پيامبراعظم(ص)رادر جاي جاي زندگي اجتماعي هموطنان گرامي بسط واشاعه دهد ودرهمين راستا ازقالب هاي فرهنگي ،اجتماعي ،هنري استفاده نموده وبه ارائه سنن اسلامي (علم آموزي ،اخلاق ،کرامت ،رحمت،عزت ،جهاد،مقاومت)مي پردازد تاالگوي کامل انساني جهت ارائه زندگي فردي  واجتماعي سالم باشد .يکي ديگر از اهداف فرهنگ سراي خاتم استفاده ازظرفيت هاي فرهنگي ،اجتماعي واعتقادي از قبيل دانشگاهها،مراکز فرهنگي وهنري ،مساجد ،هيئت ها،تشکل هاي غير دولتي ،بابرقراري ارتباط  ومشارکت در طراحي  واجراي برنامه هايي با موضوع نبي اکرم مي باشد . درهمين راستا فرهنگ سراي خاتم سعي برآن دارد نسبت به سامان دهي برنامه هايي با اولويت پيامبر اعظم کوشا باشد .غياثوندمديرروابط عمومي فرهنگسراي خاتم گفت :اميدوار م با طراحي برنامه هاي فرهنگي  وهنري با محوريت پيامبر اعظم  وبا همکاريهاي مرکز فرهنگي کشور بتوانيم در اجراي برنامه هاي فرهنگي  وهنري با محوريت پيامبر اعظم  وبا همکاريهاي مراکزفرهنگي کشور و اجراي برنامه ها وتحقق چشم انداز عملکرد فرهنگ سراي خاتم درميان اقشار جامعه موفق باشيم.حيدري رياست فرهنگسراي خاتم در نشست مطبوعاتي خود مهمترين عناوين برنامه هاي فرهنگي وهنري فرهنگ سراي خاتم رادر سال جاري به شرح ذيل اعلام کرد.-1افتتاحيه رسمي فرهنگسرا در ايام مبارک مبعث با حضور مسوولين وصاحبنظران   
-2برگزاري اولين جشنواره فرهنگي  وهنري تهران شهر اخلاق (هفته مهرباني)از عيد سعيد مبعث به مدت يک هفته
-3 برگزاري جشنواره فرهنگي وهنري محمد بهترين نام براي فرزندانمان
-4 همايش نقش مساجد در توسعه فرهنگي کشور
-5توليد ونشر کتاب ونشريه با موضوع خاتم
-6راه اندازي وپشتيباني سايت خاتم وفعاليت اينترنتي در حوزه پيامبر اعظم (ص)
-7 تشکيل کانون انديشه نبوي با حضور اساتيد برتر دانشگاه  وحوزه
-8 ايجاد دفاتر فرهنگسراي خاتم در سراسر مناطق تهران
-9برگزاري مسابقات دانشجويي
-10همايش شعر با موضوع پيامبر(ص)
-11تهيه برنامه تلويزيوني خاتم با محوريت زندگي پيامبر (ص)
-12مشارکت در برنامه هاي تلويزيوني  وراديويي با موضوع پيامبر
-13تشکيل کانونهاي فرهنگي هنري در رده هاي سني نوجوانان وجوانان  وجهانديدگان
-14 مشارکت در اجراي طولاني ترين نقاشي جهان با موضوع محمد رسول ا...درروزعيدمبعث
-15برگزاري کارگاه نمايشگاههاي فرهنگي وهنري با موضوع رسالت نبوي   


 نشست مطبوعاتي دفتر طنز حوزه هنري :
  طنزپردازان حرفه اي در کشور انگشت شمارند  

"سيد عبدالجواد موسوي"، مدير طرح و برنامه دفتر طنز حوزه هنري در نشست خبري تشريح عملکرد واحد طنز حوزه هنري که صبح ديروز در حوزه هنري برگزار شد ,درخصوص چگونگي پيشرفت کار تاسيس و تامين منابع کتابخانه تخصصي طنز گفت   از ناشران با ابلاغ نامه  اي درخواست شده است که اگر تمايل دارند از هر کتاب طنزي که تا به حال منتشر کرده  اند, دو نسخه براي تامين مخزن اين کتابخانه درنظر بگيرند و به نشاني دفتر طنز حوزه هنري ارسال کنند  , البته کتابخانه تخصصي طنز تا زماني که جاي مناسبي براي آن در نظر گرفته نشود  , کار خود را آغاز خواهد کرد . وي همچنين درباره نشست  ها و جلسات دفتر طنز حوزه هنري اظهارداشت  : دفتر طنز حوزه هنري هر ماه يک بار نشستي تخصصي براي کنکاش در مباحث طنز با عنوان حکمت شادان برگزار مي کند که تا کنون 15 جلسه از اين نشست  ها برگزار شده است موسوي در ادامه افزود : امروز نيز در شانزدهمين نشست حکمت شادان ،"سيد عبدالرضا موسوي" درباره طنز در متون فارسي شبه قاره، هند، ايران و پاکستان سخن خواهد گفت   و نسخ خطي نوشته شده به طنز در اين محدوده از جغرافياي جهان را معرفي و بررسي مي کند . وي با اشاره به نشست نقد و بررسي مباني طنز گفت  : اين نشست  ها هر 15 روز يکبار در دو بخش سخنراني يکي از طنزنويسان يا متخصصان اين حوزه درباره طنز و شعرخواني طنزپردازان و نقد و بررسي آثار آنها در همان جلسه برگزار مي  شود. همچنين دوره تازه کلينيک خنده به همجلال سميعي" براي بررسي فيلمنامه هاي طنز ارسالي اين دفتر آغاز شده است .


 جايزه "چند کيلو خرما ..." احقاق حق سينماي مستقل ايران است  


سامان سالور پس از دريافت جايزه ويژه هيات داوران بخش سينماگران عصر حاضر جشنواره لوکارنو براي فيلم "چند کيلو خرما براي مراسم تدفين" بامداد فردا وارد تهران مي شود.اين فيلم به عنوان تنها نماينده سينماي ايران در بخش رقابتي سينماگران عصر حاضر جشنواره لوکارنو موفق شد جايزه ويژه هيات داوران اين بخش را از آن خود کند. اين جايزه شامل يوزپلنگ طلايي و 30 هزار فرانک سوئيس است که در مراسم اختتاميه توسط هيات داوران اين بخش که رفيع پيتز کارگردان ايراني هم عضو آن بود، به سالور اهدا شد.سالور درباره جايزه خود گفت: "ادامه فعاليتم در سينما پس از دريافت اين جايزه کمي سخت تر مي شود و از اين پس بايد در انتخاب سوژه فيلم ها با دقت و وسواس بيشتري عمل کنم."اين کارگردان در ادامه افزود: "احساس مي کنم با جايزه اي که به "چند کيلو خرما..." تعلق گرفت، از سينماي مستقل ايران احقاق حق شد; سينمايي که در يکي دو سال اخير توجه کمي به آن شده بود."
سالور که اميدوار است اين سينما در داخل ايران هم مورد حمايت قرار بگيرد، گفت: "انتظار من اين است که اين نوع فيلم ها از حداقل حمايتي که از ساير فيلم ها صورت مي گيرد بهرمند شوند. ما فيلم مي سازيم تا در جشنواره فيلم فجر جايزه بگيرد و در داخل کشور به نمايش درآيد و اميدوارم اين شرايط براي اين فيلم ها در داخل کشور به وجود آيد.""چهارشنبه سوري" ديگر نماينده سينماي ايران در جشنواره لوکارنو که در بخش مسابقه پذيرفته شده بود، جايزه نگاه جوان را از آن خود کرد.


 "زن بدلي" براي تمام مخاطبان سينماست  


"زن بدلي" براي براي تمام مخاطبان سينماست و در آن علاوه بر بازيگران مطرح و صاحب نام سينما، از چهره هاي محبوب مردم در تلويزيون هم استفاده شده است.
مهرداد ميرفلاح، کارگردان فيلم "زن بدلي"، در مورد وقفه طولاني که بين ساخت اولش و "زن بدلي" رخ داد گفت: "در واقع براي پيدا کردن يک موقعيت خوب و ساختن فيلمي مناسب برخي مواقع ايجاب مي کند سال ها منتظر باشيم. البته "زن بدلي" هم موقعيت آيده ال و کاملي نبود و اميدوارم بعد از اين موقعيت هاي بهتري به وجود آيد تا بتوانم فيلم هاي متفاوتي بسازم."وي تاکيد کرد: "فيلمنامه "زن بدلي" تقريبا به خواسته هايم نزديک بود و احساس مي کردم مردم و مخاطبان نيازمند فيلم هاي شاد، مفرح و خنده دار هستند. هنگام اکران فيلم هم شاهد چنين نيازي هستيم و مردم تا به حال به خوبي از اين فيلم استفبال کرده اند."
"خوشبختانه "زن بدلي" داراي لايه هاي مختلفي است و مي تواند هم نياز مخاطباني را که صرفا براي تفريح به سينما مي آيند پاسخگو باشد و هم براي مخاطباني که از سينما بيش از تفريح توقع دارند، چيزي دارد."


 "مل گيبسون" از رفتار يهوديان در دنيا انتقاد کرد  

"مل گيبسون"، کارگردان فيلم جنجال برانگيز "مصائب مسيح"، در اظهارات اخير خود از وضعيتي که يهودي ها در دنيا به وجود آورده اند اظهار تاسف کرده است.
به نقل از روزنامه آلماني "بيلد" "مل گيبسون"، کارگردان مشهور هاليوود، ضمن انتقاد از عملکرد يهودي ها گفت: از وضعيتي که يهودي ها در دنيا به وجود آورده اند بسيار متاثرم. به گفته روزنامه بيلد، "مل گيبسون" که مورد انتقاد کارگردانان و تهيه کنندگان يهودي که درصد زيادي از هاليوود را تشکيل مي دهند، قرار گرفته است، به احتمال زياد از هاليوود اخراج خواهد شد.
"کرک داگلاس"، بازيگر يهودي الاصل هاليوود ضمن انتقاد از مل گيبسون گفت: گيبسون در اشتباه است. او بايد از از خداي کليساي کاتوليک خود بخواهد که به خاطر اظهارات ضد يهودش، روح او را نجات دهد.
علي رغم تمامي انتقادها، برخي از ستاره هاي هاليوود از جمله "جودي فاستر" ضمن اعلام حمايت از "گيبسون" گفته هاي او را تائيد کرده اند.


 گروه موسيقي"رقص باران"در فرهنگسراي هنر کنسرت مي دهد  


گروه موسيقي"رقص باران" به سرپرستي و آهنگسازي "سعيد مرضايي"30و31 مردادماه در فرهنگسراي هنر به اجراي برنامه مي پردازد. در اين برنامه که در دو بخش برگزار مي شود،گروه موسيقي"رقص باران"در قسمت اول قطعاتي چون شبانه،ساقيا،دلتنگي هايي به رنگ آبي،سه نوازي سه تار و کوزه و آواز و تصنيف رقص باران توسط گروه باران و در بخش دوم قطعاتي از جمله نغمه چنگ، ضربي چشمه سار،تصنيف آفتابي نور،تکنوازي و تصنيف ايران را اجرا خواهند کرد.
کنسرت گروه موسيقي"رقص باران"30 و 31 مرداد ماه ساعت 20 در فرهنگسراي هنر برگزار مي شود.


 "گريه نکن سرزمين من" در پايان تصويربرداري  


تصويربرداري مجموعه تلويزيوني "گريه نکن سرزمين من" (لاتبکي يا وطني الموطن)تازه ترين ساخته امير قويدل تا هفته آينده به پايان مي رسد.
اين مجموعه 13 قسمتي که از نهم فروردين 85 به جلوي دوربين رفته و هم اکنون فيلمبرداري آن در حال اتمام است بر اساس طرحي از عبدالصاحب اميري و فيلمنامه عبدالهادي صوري مبتني بر واقعيت ساخته مي شود.  "گريه نکن سرزمين من" در آبادان،خرمشهر،تهران و قسمتي از کشور عراق و با حضور بيش از 60 بازيگر عرب زبان به تصوير درآمده که عده اي از اين بازيگران را هنرمندان عراقي تشکيل مي دهند.  داستان اين مجموعه درباره خانواده اي عراقي است که از کشور خود تبعيد مي شدند و نوزاد دختر خود را در بيمارستان گم کرده اند و دو پسر جوان آنها در زندان هاي رژيم بعث به عنوان زنداني هاي سياسي در اسارت بسر مي برند. آنها به ايران مي آيند و سال ها بعد حسين پسر خانواده که حالا جواني برومند است به قصد يافتن خواهر و برادران خود عزم بازگشت به وطن را دارد. عراق در حال جنگ است و صدام سقوط کرده است. جست و جوي حسين و مواجهه او با آثار حکومت رژيم بعث در آن وضع نابسامان و نا امن عراق آغاز داستان گريه نکن سرزمين من (لاتبکي يا وطني الموطن) آخرين ساخته امير قويدل و محصول شبکه جاري کوثر است که پاييز 85 به روي آنتن مي رود. علي بوريان،مرتضي سعدي،آنيا احمدي(بازيگران عراقي) يلدا قشقايي، کاظم شيخ مختار، محمد افراوي، اونان پور شريف، فاطمه اميري جمعي از نقش آفرينان اين سريال هستند. عوامل سازنده اين مجموعه شامل:کارگردان: امير قوي دل،علي بوريان،مرتضي سعدي،آنيا احمدي(بازيگران عراقي) يلدا قشقايي، کاظم شيخ مختار، محمد افراوي، اونان پور شريف، فاطمه اميري جمعي،مدير فيلمبرداري:رضا مهاجم،صدا: حميد دژاکام،تهيه کننده: عبدالصاحب اميري است.


 از امشب، ستاره اسکندري در نقش "نرگس"  


ستاره اسکندري، بازيگر جايگزين نقش نرگس به فارس گفت: به روز حضورم در سريال نرگس نزديک مي شوم و به همين دليل روزهاي پر اضطرابي را مي گذرانم.
ستاره اسکندري که از فردا شب به جاي مرحوم پوپک گلدره در نقش نرگس وارد ماجرا مي شود افزود: با نزديک شدن به روزهاي پخش بازي ام در سريال نرگس به خاطر بازي خوب مرحومه پوپک گلدره روزهاي پر اضطرابي را مي گذرانم و نمي دانم مردم مي توانند اين جايگريني را بپذيرند يا نه. وي افزود: طبق آمارهاي گرفته شده در حال حاضر سريال "نرگس" يکي از کارهاي پربيننده تلويزيون است و اين خيلي مهم است که اين خيل عظيم تماشاگربتوانند اين تعويض را بپذيرند. وي در مورد چگونگي قبول نقش نرگس در اين مجموعه گفت: خانم گلدره 21روز بود که دچار حادثه شده بود و ادامه ساخت اين مجموعه معلق مانده بود که عوامل ساخت اين مجموعه با من تماس گرفتند و از من خواستند که ادامه اين نقش را بازي کنم و من هم تنها با اين نيت که ادامه کار متوقف نشود و آخرين بازي پوپک از تلويزيون پخش شود اين کار را قبول کردم. 


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته