جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/09/18 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه)( عيد سعيدقربان به عموم مسلمانان جهان مبارك باد) نسخه شماره 3205


دعوت همسر رئيس جمهور عراق از «مهران مديري»


كوتاه هنري

خدا نزديک است، اسکادران عشق، قاتلين پيرمرد و ...
گزارش فيلم هاي تلويزيون در عيد سعيد قربان


چهارمين سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي در تهران برگزار مي شود


بنيانيان: صادرات هنري همواره زير سايه صادرات نفتي قرار داشته است


  دعوت همسر رئيس جمهور عراق از «مهران مديري»  

همسر جلال طالباني رئيس جمهور عراق از «مهران مديري » دعوت کرد تا از منطقه کردستان اين کشور بازديد کند و مهران مديري نيز اين دعوت را پذيرفته است.
 به گزارش  فارس در منطقه کردستان عراق، «هيرو ابراهيم احمد»، همسر جلال طالباني رئيس جمهور عراق از «مهران مديري» دعوت کرده است تا طي سفر به منطقه کردستان عراق با توانايي هاي اين هنرمند ايراني بيشتر آشنا شوند.
بنابر اين گزارش، اين دعوت به  منظور بهره گيري و استفاده  از توانايي هاي «مهران مديري» و همچنين ايجاد رابطه  با هنرمندان اين مرز و بوم و آشنايي بيشتر با فرهنگ ايراني صورت گرفته است.
شباهت فرهنگي مردم اين منطقه با مردم ايران و علاقه اي که به هنرمندان و خوانندگان ايراني دارند، نيز دليل ديگر اين دعوت از سوي «هيرو ابراهيم احمد» است.
به گزارش فارس، همسر رئيس جمهور عراق پيش از مديري هنرمندان ديگري همچون «محمدرضا شجريان»،«همايون شجريان»، «شهرام ناظري و گروه کامکاران» و گروه موزيک آوا به  منطقه  کردستان عراق که از جمله مناطق امن و آرام اين کشور محسوب مي شود، دعوت کرده و اين دعوت از سوي آنها اجابت شده است.
 


 كوتاه هنري  

فرهنگسراي اقوام ميزبان شعر و موسيقي قشقايي

فرهنگسراي اقوام با هدف معرفي توانمنديهاي فرهنگي، هنري اقوام ايراني همايش شعر و موسيقي قشقايي را پنجشنبه 21 آذرماه در کانون فرهنگي تربيتي ابوذر برگزار مي کند.
به گزارش آفرينش، حسن عباسي رئيس فرهنگسراي اقوام با بيان اين مطلب گفت: فرهنگ اقوام ايراني نماد هويت ايراني است که در سال هاي متمادي سهم بي بديلي در ماندگاري فرهنگ ايراني داشته که همواره با آفرينش تنوع فرهنگي نوعي همدلي و انسجام اجتماعي را خلق کرده است.
رئيس فرهنگسراي اقوام تصريح کرد: عناصر فرهنگي و ترکيب فرهنگي اقوام ايراني مي تواند بستري مناسب براي هم افزايي و انديشه محوري در حوزه هويت ايراني باشد.
عباسي در ادامه خاطر نشان کرد: برگزاري همايش شعر و موسيقي قشقايي از اهداف ويژه ي فرهنگسراي اقوام در راستاي معرفي آيين ها و نمادهاي مشترک فرهنگ اقوام ايراني است و حضور هنرمندان ايل قشقايي همچون برزو طيبي پور، امين سليم پور، قربان نجفي و محمد جاويد و شاعران رضا چراغ پور، ارسلان ميرزايي و علي بهرامي بيانگر تعهد و وفاداري ايل قشقايي به هويت ايراني و اسلام است.شايان ذکر است علاقمندان مي توانند جهت شرکت در اين همايش ساعت 16 روز پنجشنبه 21 آذرماه سال جاري سالن آمفي تئاتر کانون فرهنگي تربيتي ابوذر واقع در ميدان ابوذر، خيابان ابوذر مراجعه نمايند.

عرفه را بيشتر بشناسيم

به گزارش آفرينش در آستانه عيد بزرگ قربان و همزمان با روز عرفه و روز نيايش فرهنگسراي تفکر «همايش عرفه شناسي» را ويژه بانوان برگزار مي کند. هدف از برگزاري اين برنامه آشنايي بيشتر شهروندان با اهميت و جايگاه روز عرفه در فرهنگ اسلامي است.
علاقمندان جهت حضور در همايش عرفه شناسي مي توانند روز دوشنبه 18 آذرماه جاري ساعت 19/30 به نشاني: شهر زيبا-شهران پايين تر از فلکه دوم،ابتداي زيرگذر شهران، فرهنگسراي تفکر، سالن اجتماعات مراجعه نمايند.

فرهنگسراي ملل ميزبان هنرمندان تاجيک

فرهنگسراي ملل همزمان با عيد سعيد قربان نمايشگاهي از آثار صنايع دستي کشور تاجيکستان را همراه با کنسرت موسيقي سنتي اين کشور از تاريخ 19 لغايت 22 آذرماه برگزار مي نمايد.
علاقمندان جهت شرکت در اين برنامه ها  مي توانند در تاريخ 19 آذرماه از ساعت 9 صبح لغايت 18 به بزرگاه آيت الله صدر، بلوار قيطريه، فرهنگسراي ملل مراجعه نمايند.

جشنواره ملي جدول و طبيعت
در فرهنگسراي طبيعت

به گزارش آفرينش جشنواره ملي جدول و طبيعت با مشارکت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي کشور از تاريخ 18 لغايت 22 آذرماه در فرهنگسراي طبيعت برگزار مي شود.
گفتني است مسابقه غذاهاي محلي از بخشهاي جنبي اين جشنواره مي باشد که در تاريخ 21 آذرماه برگزار خواهد شد.
علاقمندان جهت شرکت در اين جشنواره مي توانند در تاريخ مذکور از ساعت 10 الي 20 به نشاني: فلکه دوم تهرانپارس، انتهاي خيابان جشنواره، فرهنگسرا طبيعت مراجعه نمايند.


   از معماري سنتي تا مدرن

با قدم زدن در بافت قديمي شهرمان يکي از با ارزشترين مشخصه هاي معماري سنتي را در طراحي خانه ها مي توان مشاهده کرد.
با عبور از کوچه هاي قديمي ساختار درون گراي خانه ها به منظور حفظ حريم خصوصيشان بيشتر از هر چيز ديگري جلب توجه ميکند.در حاليکه آرامش حاکم در اين خانه ها را از بيرون نيز مي توان حس کرد.ساباطهايي که با طول 3الي 4 متر در مقابل درهاي وروديشان در پياده روها گذاشته تا عابران و مهمانان از آفتاب شديد وبادوباران در محفوظ بمانندوسکويي در کنار در ورودي به منظور رفع خستگي و نشستنکه تمامي اين عوامل بيانگر احترامي است که ساکنين خانه به رهگذران ميگذاشتند.
در طراحي درهاي ورودي هم حسابگريهاي معماري را به خوبي ميتوان ديد.قرار دادن دو فرم مختلفيکي چکشي که افراد مختلف حضور خود را پشت در اعلام ميکردند و ديگري حلقه اي که مخصوص زنان بودتا شخصي که براي باز کردن در مي آيد مطلع باشد پشت در زن است يا مرد.
اوج احترام و تکريم مقابل مهمان و صاحب خانه با گشوده شدن در صورت مي گيرد.در همان گام نخست مهمان با توجه به ارتفاع کم و بلند بودن آستانه آن حالت
 تعظيم را پذيرفته و با سري پايين ورود متواظعانه را براي ميزبان تداعي مي کند.
بعد از داخل شدن به خانهفضاي هشتي مشاهده ميشود محلي براي خوشامدگويي و انتظارکه دورتادور آن سکويي براي نشستن قرار گرفته است.(زيرا وسعت برخي
  خانه ها آن قدر بود که زمان زيادي طول مي کشيد تا خود صاحب خانه براي خوشامدگويي نزد مهمان برسد.)
بعد از فراخوانده شدن مهمان توسط صاحب خانهاز راهريي با زاويه90 درجه عبور ميکردند که فرم آن در محفوظ ماندن قسمتهاي داخلي خانه بي تاثير نبود.
با قرار گرفتن در حياط مرکزي احساس آرامش و امنيت و وحدت ميان عناصر بيش از پيش قابل درک است.فضايي که جدا کننده قسمت بيروني(محل استراحت و
پذيرايي از مهمان)و قسمت اندروني(اقامتگاه اهل خانه) مي باشد.
مهمان به اتاق پنجدري هدايت ميشد و اتاق پدر و مادر از بچه ها جدا بود در حاليکه آشپزخانه ها و سرويس هاي بهداشتي با فاصله از مکان مسکوني قرار داشتند.
زيرزمين  خنک و همچنين حوض خانه(براي نگهداري ميوه) در تابستان مورد استفاده افراد خانواده قرار مي گرفت.
آن خانه ها با فضاهاي متعدد و گوناگون مانع از يکنواخي زندگي مي شد و از ياس و نااميدي واضطراب تا حد زيدي جلوگيري ميکرد.در حاليکه امروزه با اين رويه
 ساخت و ساز که باعث افزايش نرخ مسکن شده استزمينه ي مهاجرتها را عميق ترکرده است ومعماري غير بومي الهام گرفته از غرب با برج هاي غول پيکر
 گسترش مي يابد.
اين روند متعارف زندگي ايراني با معماريحالت سنتي اش وآن تکاپوي لذت بخش حال و هواي خانه هاي قديمي ساز را کمتر به ياد مي آورد.
الهام بنان زاده

رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران:
همايش علمي تهران شهر سرور، شهر اميد با هدف انتقال ادبيات شادي برگزار مي شود

 رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران گفت: همايش علمي تهران شهر سرور، شهر اميد با هدف انتقال ادبيات شادي برگزار مي شود.
 نشست خبري جشنواره تهران شهر سرور، شهر اميد با حضور احمد نوريان رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و رضا دوستعلي دبير جشنواره برگزار شد.
نوريان گفت: جشنواره تهران شهر سرور، شهر اميد از 18 تا 27 آذر ماه به مناسبت اعياد قربان و غدير در تهران برگزار مي شود.
وي اظهار داشت: سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، به دليل برگزاري جشنواره اي که بتواند از لحاظ کمي و کيفي داراي ابعاد گسترده و قابل توجهي باشد از ماهها قبل برنامه ريزي هايي در حوزه فعاليت هاي خود انجام داده است.
وي تصريح کرد: از جمله فعاليت هايي که سازمان فرهنگيي هنري شهرداري تهران با ديگر سازمان ها براي اجراي بهتر جشن عيد قربان، همکاري دارد مي توان به همکاري در برگزاري دعاي عرفه در روز 18 آذر ماه در نقاط مختلف شهر تهران، همکاري در برگزاري نماز عيد قربان، توزيع جزوات آداب و ادعيه متناسب با روي عيد قربان براي کودکان و نوجوان تا قبل از اين عيد بزرگ اشاره کرد.
وي ابراز داشت: با توجه به اينکه سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، مسئوليت کلان برگزاري جشن ها مختلف در سطح شهر تهران را دارد امسال با شعار تهران شهر سرور و شهر اميد به اجراي برنامه ها مختلف مي پردازد.
وي با اشاره به اينکه برگزاري همايش علمي تهران شهر سرور شهر اميد در فرهنگسراي طبيعت يکي از بهترين برنامه هاي سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران است، افزود: اين همايش در واقع نوعي کارگاه آموزشي براي اعضا و مديران سازمان براي تعريف و درست انتقال ادبيات شادي در بين شهروندان برگزار مي شود.
وي به اجراي برنامه هاي مختلف در فاصله دو عيد بزرگ قربان و غدير توسط سازمان فرهنگيي هنري شهرداري تهران اشاره کرده و گفت: راه اندازي سايت تهران شهر سرور، شهر اميد با همکاري فرهنگسراي فناوري اطلاعات، جشنواره آفرينش هاي ادبي و هنري تهران شهر سرور، شهر اميد با همکاري فرهنگسراي هنر، اجراي برنامه شکر اندر شکر با مديريت ادبي معاونت هنري در فرهنگسراهاي بهمن، انديشه و هنر در روزهاي 19 تا 21 آذر ماه، اجراي 30 نمايش خياباني در فرهنگسراهاي دختران انديشه و بهمن در روزهاي 19 تا 27 آذر ماه از جمله برنامه هايي است که توسط سازمان فرهنگي هنري برگزار مي شود.
وي اظهار داشت: از ديگر برنامه هاي در دستور کار مي توان به برگزاري مسابقه وبلاگ نويسي تهران شهر سرور، شهر اميد در فرهنگسراي دانشجو، خيابان هنر شهر شاد با همکاري موسسه هاتف شهر در ايستگاه هايي فرهنگ مترو، ايستگاه مشاوره زندگ شاد در فرهنگسراي سلامت از 19 تا 27 آذر ماه، انتشار مجموعه کتاب هاي طنز ادبيات کهن در 3 جلد، انتشار انيميشن هاي کوتاه طنز در حوزه مديريت شهري، مسابقه برگ ادبي و هنري نهج البلاغه، انتشار جلد اول مجموعه برنامه هاي شکر خند اشاره کرد.وي در پايان اعلام کرد: برگزاري نمايشگاه خوشنويسي زيبا مقصودي در موزه امام علي، پخش فيلم سينمايي در 5 سينماي موقت تهران در سوله هاي بحران مناطق، اهداي فيلم هاي کمدي به اتوبوس ها و نمايش اين فيلم ها براي مسافران، گلريزان پهلوانان به منظور آزاد سازي تعدادي از زندانيان، برگزاري فينال مسابقات ورزشي محلات از ديگر برنامه هاي قابل توجه در طول اين دهه است.


  خدا نزديک است، اسکادران عشق، قاتلين پيرمرد و ...
 گزارش فيلم هاي تلويزيون در عيد سعيد قربان 

شب و روز عيد سعيد قربان 10 فيلم سينمايي ايراني و خارجي نظير «خدا نزديک است»، «اسکادران عشق»، «قاتلين پيرمرد»، «زمان رو راستي»، «پيتر بل »2 و ... از شبکه هاي مختلف سيما روي آنتن خواهند رفت.
 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي معاونت سيما، فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني با عناوين «يک فنجان چاي گرم»، «بازرس»، «آوازهايي براي نخلستان»، «خدانزديک است»، «قاتلين پيرمرد»، «تنها در جنگل»، «زمان رو راستي»، «زني از کوچه پشتي»، «پيتر بل»2 و «اسکادران عشق» از شبکه هاي يک، دو، سه، چ-هار، تهران و قرآن روي آنتن مي روند.
«يک فنجان چاي گرم»
فيلم تلويزيوني «يک فنجان چاي گرم» به کارگرداني «يلدا جبلي» و تهيه کنندگي «رسول صدر عاملي» در روز عيد سعيد قربان ساعت 40:15 از شبکه يک سيما پخش مي شود.
در اين فيلم با بازي امير آقايي و شاهرخ فروتنيان خواهيد ديد: يک فنجان چاي گرم قصه زندگي تعدادي از افراد مختلف شهر است. رضا راننده يک تاکسي تلفني است که هر روز با غم و غصه مسافران مختلف همراه مي شود. او در محل کار سابقش مظنون به خيانت در امانت است. وي در طول روز که مصادف با عيد قربان است در مواجهه با اشخاص گوناگون، تجربه هاي تازه ي کسب کرده و نسبت به حال مردم مختلف شهر، شناخت حاصل مي کند اما همچنان در بيم و اميد روزگار مي گذراند...
فيلم تلويزيوني «يک فنجان چاي گرم» از توليدات سال جاري گروه فيلم و سريال شبکه يک سيما است.
«بازرس»
فيلم سينمايي «بازرس15 » دقيقه بامداد روز چهارشنبه 20 آذر از شبکه يک سيما پخش مي شود.
اين فيلم سال 2007 به کارگرداني کنت برانا ساخته شده است و مايکل کين و جود لاو در اين فيلم آمريکايي نقش آفريني مي کنند.
«آوازهايي براي نخلستان»
فيلم تلويزيوني «آوازهايي براي نخلستان» از توليدات صدا و سيماي مرکز خوزستان در شب عيد سعيد قربان ساعت 45:20 از شبکه دو سيما پخش مي شود.
اين فيلم داستان مادر بزرگي است که با نوه پسري اش در زمان جنگ به اردوگاه هاي جنگي مهاجرت کرده است و اکنون که او بيست و چهار سال دارد، براي تحقيق روي نخل و خرما به زادگاهش آبادان برگشته است. «انوار» (نوه او) دانشجوي کشاورزي است و سعي مي کند به تحقيق روي آن زمين بپردازد اما اتفاقاتي که در اين بين رقم مي خورد تماشاي ادامه آن را جالب تر مي کند...
فيلم تلويزيوني «آوازهايي براي نخلستان» به تهيه کنندگي مجيد علواني و کارگرداني حبيب علواني ساخته شده است.
« خدا نزديک است»
فيلم سينمايي «خدا نزديک است» سه شنبه 19 آذر ساعت 45:17 از شبکه دو سيما پخش مي شود.
در اين فيلم با بازي بابک حميديان، الناز شاکر دوست، سعيد نيک پور و مينا جعفرزاده مي بينيم: رضا با موتور مسافر کشي مي کند.او در باطن جواني با عاطفه، مهربان و برخوردار از سلامت کامل ذهني است. در نزديکي محل زندگي رضا ، روستاي کوچکي است که بخشي از جاده آن در مسير سيل ويران شده است. در همين ايام، ليلا معلم جديد روستا از راه مي رسد و براي رفتن به مدرسه ناچار مي شود با موتور سفر کند.
فيلم سينمايي «خدا نزديک است» به کارگرداني و نويسندگي «علي وزيريان» و تهيه کنندگي «جواد نوروز بيگي» در سال 1385 ساخته شده است.
«قاتلين پيرمرد»
دوشنبه شب ساعت 20 فيلم سينمايي «قاتلين پيرمرد» به کارگرداني «امير نعيمي» و تهيه کنندگي «حسن توکل نيا» از شبکه سه سيما پخش مي شود.
علي صادقي، يوسف تيموري، محسن قاضي مرادي، نادر سليماني و سحر ولد بيگي در فيلم سينمايي «قاتلين پيرمرد» به ايفاي نقش پرداختند.
«تنها در جنگل»
صبح روز عيد سعيد قربان ساعت 10 فيلم سينمايي «تنها در جنگل» از شبکه سه سيما پخش خواهد شد.
در اين فيلم خواهيد ديد: دختر فرد ثروتمندي توسط دزدان ربوده مي شود. آنها که قصد اخاذي از خانواده دختر ثروتمند را دارند، هنگام انتقال او به کلبه اي در جنگل، پسر بچه اي شيطان که با خانواده خود در حال سفر هستند، به طور اشتباهي سوار ماشين سارقين مي شود...
لرين نيومن، پک وينرا و ماتياس هويس در فيلم سينمايي «تنها در جنگل» به کارگرداني جان چوچ بازي کرده اند.
«زمان رو راستي»
فيلم سينمايي«زمان رو راستي» ساخته اولو گرو سبارد عصر روز دوشنبه 18 آذر ساعت 30:15 از شبکه چهار سيما پخش مي شود.
در خلاصه داستان فيلم آمده: مکس دمبو خلافکار سابقه دار به صورت مشروط از زندان آزاد مي شود. او بايد تحت نظر ستوان اول فرانک باشد. مکس در يک موسسه کاريابي با دختري به نام جني آشنا مي شود. ستوان فرانک که به مکس مشکوک است او را دستگير مي کند. مکس، او را خلع سلاح کرده و فرار مي کند و دوباره به زندگي تبهکارانه اش باز مي گردد.
داستين هافمن، ترزا راسل و گري بيزي در فيلم سينمايي «زمان رو راستي» محصول سال 1978 به ايفاي نقش پرداختند.
«زني از کوچه پشتي»
شبکه چهار سيما در روز عيد سعيد قربان ساعت 45:20 فيلم تلويزيوني «زني از کوچه پشتي » به کارگرداني «علي توکل نيا» و نويسندگي «چيستا يثربي» را پخش خواهد کرد. در اين فيلم با بازي سحر زکريا، آذرخوارزمي، مليکا ناظري، مهشيد ناجي، محمد افشار، ميترا تبريزي، شهره سلطاني و اميرحسين صديق مي بينيم: زني فالگير به نام مينا گل آبادي، سرپرست مادر پير و زمين گير و دختران 12و 7 ساله اي است  که پس از مرگ شوهر از طريق فالگيري امرار معاش مي کند. او توسط يکي از مشتريان خود با نويسنده اي به نام سارا کاشفي آشنا مي شود. سارا در برخورد با مينا متوجه هوش و استعداد سرشار او مي شود و به اين نتيجه مي رسد که بهتر است اطلاعاتي که مينا از طريق فنجان قهوه به شکل داستان هاي کوتاه (که همه زائيده فکر اوست) در اختيار مشتري هايش قرار مي دهد، به صورت مکتوب درآمده و در اختيار سارا قرار گيرد تا او پس از ويرايش متن ها، آنها را به صورت مجموعه داستان هايي به جاپ برساند. مينا مي پذيرد و توافق انجام مي شود...
فيلم تلويزيوني «زني از کوچه پشتي» به تهيه کنندگي حسن توکل نيا از توليدات سال جاري گروه نمايش و فيلم شبکه چهارسيماست.
«پيتر بل 2» 
فيلم سينمايي «پيتربل »2 با بازي کوئنتين شرام، فرنچ دي گروت، جوردي مال و سرجي پرايس سه شنبه 19 آذر ساعت 30:13 از شبکه تهران پخش مي شود.
فيلم سينمايي «پيتربل»2 محصول سال 2003 هلند، به کارگرداني ماريا پيترز در ژانر خانوادگي ساخته شده است.
«اسکادران عشق»
فيلم سينمايي «اسکادران عشق» به کارگرداني «سعيد حاجي ميري» در روز عيد سعيد قربان ساعت 13 از شبکه قرآن پخش مي شود.
فرامرز صريقي، محرم زينال زاده، حسين سحرخيز، پرند زاهدي و ميترا چوپان در فيلم سينمايي «اسکادران عشق» توليد سال 1375 بازي کرده اند.


  چهارمين سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي در تهران برگزار مي شود  

چهارمين سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي با حضور 700نفر از مديران و کارشناسان داخلي و خارجي حوزه روابط عمومي ، 24و 25دي ماه امسال در مرکز همايش هاي صدا و سيما برگزار مي شود.   
به گزارش ايرنا، دبيرکل سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي با اعلام اين مطلب در جمع خبرنگاران افزود: چهارمين دوره سمپوزيوم روابط عمومي با موضوع سرمايه اجتماعي و با شعار "با روابط عمومي آرماني به افزايش سرمايه هاي اجتماعي کمک کنيم" برگزار مي شود.
وي اظهار داشت: از مجموع 85 مقاله ارسالي به دبيرخانه 16 مقاله در دو روز برگزاري سمپوزيوم توسط کارشناسان داخلي و خارجي ارائه مي شود.
سفيدي گفت: اين مقالات توسط شش کارشناس خارجي از کشورهاي آمريکا، انگلستان و اسپانيا و 10 کارشناس داخلي در سمپوزيوم ارائه و پيرامون آن سخنراني مي شود.
دبيرکل سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي با بيان اينکه اين همايش با پيام رييس جمهوري و سخنراني رياست مجلس شوراي اسلامي آغاز مي شود، افزود: تجليل از چهره هاي ماندگار روابط عمومي و معرفي برترين هاي روابط عمومي کشور در حوزه هاي علمي و عملي از برنامه هاي محوري اين سمپوزيوم است.
به گفته وي، در بخش معرفي برترين هاي روابط عمومي از 12روابط عمومي برتر در عرصه ملي و 12روابط عمومي برتر در عرصه استاني تجليل و تقدير خواهد شد.
سفيدي افزود: روابط عمومي هاي برتر کشور در بخش هاي روابط عمومي الکترونيک، برنامه ريزي ارتباطي، پژوهش و سنجش افکار و نوآوري و خلاقيت انتخاب و معرفي خواهند شد.
وي تصريح کرد: همچنين در مراسم افتتاحيه اين سمپوزيوم از سه کارشناس برتر روابط عمومي کشور براساس اعلام يک فراخوان و نظر هيات داوران تجليل و تقدير خواهد شد.
دبيرکل سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي افزود: در بخش تجليل از چهره هاي ماندگار روابط عمومي نيز از دو چهره خارجي و دو چهره داخلي تجليل خواهد شد.
به گفته وي، در اين بخش از دو چهره داخلي و دو چهره خارجي از کشورهاي آمريکا و هندوستان به عنوان چهره هاي ماندگار روابط عمومي تجليل مي شود.
سفيدي اظهار داشت: افزايش بينش جامعه روابط عمومي در خصوص سرمايه هاي اجتماعي و ارتقا مهارت هاي شناسايي سرمايه هاي اجتماعي به فعالان روابط عمومي از مهمترين اهداف و کارکردهاي اين سمپوزيوم است. به گفته وي، برهمين اساس نشان ويژه چهارمين دوره سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي به دليل تلاش ويژه دانشگاه جامع علمي و کاربردي به منظور توسعه و افزايش سطح دانش علمي در حوزه روابط عمومي و ايجاد رشته هاي آموزشي روابط عمومي در مقاطع کارداني و کارشناسي به اين دانشگاه اهدا خواهد شد. وي در خصوص چگونگي و زمان ارسال آثار روابط عمومي هاي کشور به سمپوزيوم با اشاره به اينکه تاکنون روابط عمومي 150 سازمان و وزارتخانه آثار و دستاوردهاي خود را به دبيرخانه ارسال کرده اند، افزود: روابط عمومي دستگاه هاي کشور تا پنجم دي ماه براي ارسال آثار خود در چهار رشته تعيين برترين ها فرصت دارند. سفيدي افزود: يکي ديگر از برنامه هاي اين سمپوزيوم برگزاري کارگاه آموزشي با محوريت موضوع سمپوزيوم در حوزه روابط عمومي با حضور 150 کارشناس داخلي و خارجي است که 23دي ماه برگزار مي شود. دبيرکل سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي، برگزاري نمايشگاه توانمندي هاي روابط عمومي کشور در فضاي به وسعت 600مترمربع در حاشيه اين سمپوزيوم را از ديگر برنامه هاي جنبي سمپوزيوم ذکر کرد. سفيدي افزود: اين سمپوزيوم با حمايت و حضور جدي بسياري از کارشناسان و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در قالب شوراي سياستگذاري و ستاد اجرايي برگزار مي شود و تعدادي از نمايندگان مجلس و اساتيد حوزه روابط عمومي در دو روز برگزاري سمپوزيوم سخنراني خواهند کرد. وي با بيان اينکه اين سمپوزيوم در تقويم سالانه انجمن بين المللي روابط عمومي ثبت شده، افزود: از نکات برجسته در برگزاري اين سمپوزيوم حمايت نهادها و انجمن هاي بين المللي روابط عمومي جهاني با هدف برگزاري باشکوه و هدفمند اين سمپوزيوم است.


  بنيانيان: صادرات هنري همواره زير سايه صادرات نفتي قرار داشته است  

 حسن بنيانيان در نشست رسانه اي دومين جشنواره آثار و توليدات مراکز استاني حوزه هنري گفت: صادرات هنري همواره زير سايه صادرات نفتي قرار داشته است.
     نشست رسانه اي دومين جشنواره آثار و توليدات مراکز استاني حوزه هنري  با حضور دکتر حسن بنيانيان رئيس حوزه هنري،  احمد مرتضايي فر دبير جشنواره و عليرضا حسيني قنچي مسئول ستاد خبري حوزه هنري در محل حوزه هنري برگزار شد.
بنا بر اين گزارش، بنيانيان در ابتداي اين نشست اظهار داشت: تمامي نهادها و سازمان هاي دولتي و خصوصي عمده فعاليت شان در زمينه هنر است و همه مايل هستند آثار توليدي در زمينه هنر داشته باشند که هم با ارزش هاي جامعه سازگار باشد و هم مخاطب خود را جذب کند اما واقعيت اين است که اگر امروز در بخش هاي پزشکي به موفقيت هايي رسيده ايم يک مقدماتي طي شده است و اگر به همين نسبت در رشته هاي ورزشي نيز به موفقيت هايي دست يافته ايم زيرساخت هايي وجود داشته است و مشابه آن در بخش هنر هم بايد زيرساخت هايي وجود داشته باشد که استعداد هاي جوان شناسايي و حرکتي را به وجود بياورند.
وي ادامه داد: حوزه هنري در راستاي همين هدف در چند سال گذشته به شناسايي استعداد ها و جذب آنها و پرورش استعداد هاي جوان پرداخته است.
رئيس حوزه هنري خاطرنشان ساخت: در عرصه هنر اين پرورش همزمان با توليد آثار هنري و انتقال آن توسط خالق اثر ميسر مي شود اگرنه خلق اثر به تنهايي فرد را به کارشناس هنري تبديل مي کند و به عبارت ديگر خلق هنر مستلزم اين است که همزمان با توليد آثار در اختيار مخاطب قرار گيرد و ما در حوزه هنري در همين راستا قدم برداشته ايم.
بنيانيان تاکيد کرد: لازمه اين امر اين است که ما در حوزه هنري استعداد ها را در سراسر کشور شناسايي کنيم و در اين محيط رشد و پرورش دهيم به طوري که در چند سال گذشته عمده فعاليت ما فراهم کردن زمينه مناسب در استانها است به طوريکه بعد از 7 سال اولين تجربه را در اين زمينه سال گذشته در اصفهان آغاز کرديم و امسال دومين حرکت را در تهران به دليل موقعيت مناسب اين شهر برگزار خواهيم کرد.
وي با اشاره به دلايل انتخاب تهران به عنوان برگزارکننده دومين جشنواره توليدات مراکز استاني حوزه هنري گفت: به دليل دسترسي آسان به مراکز مختلف و همچنين عدم باور در مسئولين به توانايي هاي ساير استانها تصميم گرفته ايم دومين جشنواره را در تهران برگزار کنيم.
رئيس حوزه هنري ادامه داد: اگر يک نهادي مثل حوزه هنري باشد که نخبگان را به محيط هاي استاني برساند به سرعت خلاقيت دوستان ما در عرصه هاي مختلف ظاهر مي شود که باورپذيري آن در چند روز آينده و همزما ن با برگزاري جشنواره که دوستان جوان آثار خود را عرضه مي کنند نمايان خواهد شد.
بنيانيان با اشاره به حضور مستمر پيشکسوتان در داوري آثار دومين جشنواره آثار و توليدات مراکز استاني حوزه هنري اظهار داشت: ما در مراحل داوري از اظهارات هنرمندان پيشکسوت و تعجب آنان از وجود چنين هنرمندان جوان و با استعدادي يک مستنداتي را تهيه کرده ايم که در جريان جشنواره ارايه خواهيم کرد و به اعتقاد من اين جشنواره اتفاق ميمون و مبارکي است در جهت کشف هنرمندان جوان استان هاي مختلف و واقعيت اين است که يکي از مزيت هاي اصي کشور مزيت هاي هنري است اما متاسفانه همواره در زير سايه درآمدهاي نفتي ناديده گرفته شده است.
وي در ادامه تصريح کرد: متاسفانه همانطور که بسياري از استعداد هاي انساني نتوانسته بالفعل شود در بحث مزيت هاي فرهنگي  هنري نيز بسياري از استعداد ها ناديده گرفته شده اند که بخشي از آن به اتکاي ما به درآمدهاي نفتي بر مي گردد در حاليکه ما مي توانستيم بسياري از بازارهاي خارجي را با توليدات هنري خود پر کنيم اما جاي تاسف دارد که بسياري از بازارهاي داخلي ايران امروزه پر از کالاهاي چيني شده است. به طوريکه در بازارهاي نقش جهان با آن معماري منحصر به فرد ايراني امروزه در تمامي مغازه ها کالاهاي چيني را مي توان يافت اما مطبوعات نيز تاکنون کمتر به اين موضوع پرداخته اند.
بنيانيان همچنين با اشاره به فراموشي فرش ايراني در بازارهاي جهاني گفت: فراموش نکنيد يک روزي فرش ايراني در دنيا حرف اول را مي زند اما امروز چيني ها فرش ايران را با نام خودشان به فروش مي رسانند البته ما نمي توانيم در اين بخش کار زيادي کنيم اما بخشي که مي تواند در آن اثربخش باشيم اين است که هنر ايران را تبديل به کالايي کنيم که قابل صدور باشد.
رئيس حوزه هنري بيان داشت: به نظر مي رسد همانطور که امروز جايزه کالاي صادراتي را براي يک کالاي صنعتي در نظر مي گيريم بايد به توليدات هنري که در خارج از کشور مورد توجه قرار مي گيرد حمايت ويژه اي صورت گيرد مشروط بر اين که هنر ايراني و اسلامي را صادر کرده باشد.
وي در خاتمه اظهار داشت: ارتباط اين موضوعات با حرکت ما اين است که ما در حوزه هنري حرکتي را شروع کرد ه ايم و آن کار کردن بر روي زيرساخت ها است به طوري که امروز بسياري از کارهايي که در ايران مورد توجه قرار نمي گيرد وقتي از ايران خارج نمي شود مورد توجه قرار مي گيرد و ما قصد داريم اين نگاه را در داخل کشور نيز گسترش دهيم.
پس از پايان صحبت هاي رئيس حوزه هنري احمد مرتضايي فر دبير جشنواره با اشاره به اهداف حوزه هنري از برگزاري دومين جشنواره آثار و توليدات مراکز استاني به ارايه توضيح مختصري از شروع به کار دبيرخانه و در نهايت چگونگي انتخاب آثار پرداخت.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته