جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/09/18 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه)( عيد سعيدقربان به عموم مسلمانان جهان مبارك باد) نسخه شماره 3205


كوتاه و خواندني

آيت الله هاشمي رفسنجاني دراولين جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي :
هيچ کسي نمي تواند شجره مقدس دانشگاه آزاد اسلامي را از پاي درآورد


امضاي قرارداد دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال و فرهنگستان زبان و ادب فارسي


 كوتاه و خواندني  

واحد قزوين:
دانشگاه آزاد اسلامي شاخص ترين ستاد توليد دانايي در منطقه خاورميانه است

رئيس واحد قزوين گفت: طي ربع قرن گذشته به اهتمام امام (ره) و جهد و جهاد فرزندان نستوه و حافظان اصيل انقلاب اسلامي، شاخص ترين ستاد توليد دانايي در منطقه خاورميانه نضج گرفته است.
دکتر مرتضي موسي خاني در نخستين جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي به نمايندگي از سوي جمعي از نخبگان و برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي به مثابه درياي انقلاب و مصداق تمام عيار همان جام جمي است که به زعم خواجه شيراز، قرن ها و سال ها، دل هاي عالمان و فرزانگان در جست و جوي کشف و يافتن آن بود.وي افزود: بر همين باور، اگرچه تمام ظرفيت هاي مادي و معنوي و دست يابي به چنين جام جمي در درون چشمه هاي جوشان همين کشور جاري بود اما گاه تحقق آن را "از بيگانه تمنا مي کرد" و گاه در مغناطيس سرگشتگي قادر به کشف آن نبود و گاه نيز به دليل وحشت از اتهام "بنياد گرايانه" و "تجديدنظر طلبي" حتي احتمال بستر سازي زمينه هاي تحقق چنين بناي رفيعي را به مخيله خود نيز راه نمي داد.
به گزارش آنا،موسي خاني تصريح کرد: امروز خورشيد درخشان دانشگاه آزاد اسلامي از کسوف کج تابي ها و کژدلي هاي ابري، يکسره بيرون آمده و بر تارک سپهر کهکشان آفتابي نشسته است و همه گناه ها و بررسي ها و ارزيابي هاي سلبي، اثباتي و اي بسا عنادورزي هاي بي مقدار و خوار نيز به حقانيت روند پايه گذاري و فراگرد مديريت دانشگاه آزاد اسلامي سر تسليم فروآورده است.
وي ادامه داد: امروز دانشگاه آزاد اسلامي به ممتازترين نمونه اعتماد به مردم و نماد خيزش و پويش مشارکت ملي در ظهور نهادهاي علمي پرهزينه، بدون کمک مالي دولت، ارتقا يافته است و اين مجموعه آموزش عالي به عنوان مصداق بارز عينيت اراده نهفته در بخش عمده اي از اصل 44 قانون اساسي ياد شده است.موسي خاني يادآور شد، امروز شاهد درخشش دانشجويان و استادان اين دانشگاه در عرصه فعاليت هاي علمي، پژوهشي و فرهنگي در سطح ايران بلکه جهان هستيم و در شرايط بحران مالي جهان، سونامي اقتصادي، سقوط بازارهاي مالي و اضمحلال کانون هاي خصوصي سازي کاذب مي توان از دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان سازمان بي بديل حمايت هاي همه سويه مردمي در جريان توازن دهي به حرکت مستقل رشد و توسعه ملي سخن گفت.وي، تحقق همه اين موفقيت ها را مرهون لطف الهي، حمايت امام (ره) و عنايت بي دريغ آيت الله هاشمي رفسنجاني و مديريت خستگي ناپذير و از خودگذشتي دکتر جاسبي دانست.

 20  آذر ماه برگزار مي شود
دوازدهمين همايش سراسري معاونان  عمراني دانشگاه آزاد اسلامي
 
دوازدهمين همايش سراسري معاونان  عمراني  مديران کل و روساي ادارات امور فني و عمراني واحد هاي دانشگاه آزاد اسلامي  روز چهار شنبه 20 آذر ماه در هتل مارليک تهران برگزار مي شود . 
اين همايش با سخنراني دکتر جاسبي و معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي شود و معاونان عمراني واحد ها به تبادل اطلاعات در مورد طرح ها و پروژه هاي عمراني در دست اجرا و برنامه هاي آينده معاونت عمراني در خصوص فضا هاي آموزشي ، اداري و رفاهي دانشگاه پرداخته مي شود .


      به همت مرکز هم انديشي استادان و نخبگان دانشگاهي برگزار شد
بازديد جمعي از اساتيد و نخبگان دانشگاهي
 از موزه عبرت

به گزارش واحد خبر مرکز هم انديشي استادان و نخبگان دانشگاهي، جمعي از اساتيد و نخبگان مراکز هم انديشي دانشگاه هاي تهران به اتفاق رئيس اين مرکز از "موزه عبرت" واقع در حوالي ميدان امام خميني (ره) بازديد کردند.بنا بر اين گزارش در اين بازديد که در آستانه سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي صورت گرفت، جمع اساتيد حاضر را عزت ا... شاهي (مطهري) که خود از اسيران در بند ساواک و از با سابقه ترين زندانيان همين زندان به شمار مي آمد، همراهي کرد.اساتيد و نخبگان هم انديشي دانشگاه ها پس از ورود به دعوت راهنماي گروه به آمفي تئاتر راهنمايي شدند. پخش مستندي درباره فعاليت هاي موزه عبرت و گفتگو با دو تن از شکنجه شدگان سابق از بخش هاي تاثيرگذار اين بازديد بود. بعد از تماشاي مستند، "باروتي" راهنما و از ديگر شکنجه شدگان و زندانيان مرکز، تاريخچه اي در باب آشنايي هرچه بيشتر اساتيد از مکان فعلي موزه ارائه کرد.باروتي گفت: مکاني که در آن حضور داريم در سال 1113 به دستور رضا شاه توسط آلماني ها ساخته و در سال 1316 با نام توقيفگاه آغاز به کار کرد. بعدها به نام زندان شهرباني ادامه فعاليت داد تا اين که در سال 1350 و با اوج گيري مبارزات مردم در آن دهه "کميته مشترک ضد خرابکاري" به دستور شاه راه اندازي شد. 
وي افزود: موزه عبرت که در آن زمان زندان شهرباني بود به بازداشتگاه اوليه اين تشکيلات تبديل شد و زندانيان پس از تشکيل جلسات بازجويي و دادگاه نظامي براي حبس به زندان هاي قصر و اوين منتقل مي شدند.در ادامه اين برنامه فرهنگي اساتيد به همراه راهنماي گروه و عزت شاهي يکي از برگ هاي زرين و ماندگار تاريخ زنده ايران مشغول بازديد از ساير قسمت هاي زندان مخوف ساواک و مکان هاي شکنجه و اسارت شدند و آنچه را تا امروز در صدا و سيما ديده و شنيده بودند، به زبان عزت شاهي کمي لمس کردند.بازديد از اتاق هاي شکنجه، سلول هاي انفرادي، حمام و وسايل مختلف شکنجه نظير کابل، دستگاه شک الکتريکي و تخت داغ شکنجه از موارد قابل ذکر در اين بازديد بود که هر کدام به گونه اي دل هر انساني را به درد مي آورد. به طوري که سکوت حاکم در ميان جمع اساتيد و ساير دوستان به خوبي گواه اين امر بود.

تجمع دانشجويان دانشگاههاي مشهد در اعتراض به جنايات نظاميان اسرائيلي در غزه 

همزمان با روز دانشجو دانشجويان دانشگاههاي مشهد دراعتراض به جنايات نظاميان اسرائيلي در غزه مقابل دفتر سازمان ملل در مشهد تجمع کردند .  اين تجمع دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي ، فردوسي ، علوم پزشکي و... در مشهد برگزار شد، دانشجويان با سر دادن شعارهاي همچون مرگ براسرائيل ، مرگ بر آمريکا و با حمل پلاکاردهايي مقابل دفتر سازمان ملل در مشهدحمايت خود را از مردم مظلوم و ستمديده فلسطين اعلام داشتند .  در اين گردهمايي، دانشجويان بسيجي با اظهار تاسف از نشست سران عربستان سعودي با سران اسرائيل خواستار نشست فوري سازمان ملل درخصوص اين فاجعه انساني شدند . درپايان اين تجمع، دانشجويان در حمايت از مردم مظلوم فلسطين بيانيه اي را قرائت کردند.  درقسمتي از اين بيانيه آمده است : با اشغال سرزمين فلسطين و سلطه ي يهود بر بيت المقدس در سال 1948 و تشکيل دولت اسرائيل در اين سرزمين ، جهان اسلام به ويژه دنياي عرب و علي الخصوص منطقه خاورميانه دستخوش منازعات ، تحولات و حوادث زنجيره اي بوده است که طي قريب 60 سال گذشته گريبان منطقه را رها نکرده است و عمده حوادث و رويدادهاي سياسي ، نظامي ، امنيتي و حتي اقتصادي در اين منطقه تحت تاثير آن قرار داشته است و اکنون نيز با وجود رژيم غاصب و جعلي اسرائيل در منطقه همواره کشورهاي اسلامي هم مرز با اين رژيم در معرض تعرض و تهديد و نقض حريم هوايي از سوي اين مولود ناميمون ونا مبارک دنياي استکبار قرار دارند .


  آيت الله هاشمي رفسنجاني دراولين جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي :
 هيچ کسي نمي تواند شجره مقدس دانشگاه آزاد اسلامي را از پاي درآورد 

 جشنواره برترين  هاي دانشگاه آزاد اسلامي  در مرکز همايش صداوسيما      با حضور آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، حجت الاسلام کروبي رئيس مجلس ششم، دکتر کامران دانشجو قائم مقام وزارت کشور و دکتر عسگري دبير نخستين جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد .
   در اين مراسم رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اين شجره مقدس(دانشگاه آزاد اسلامي) آن  چنان شاخه  هايي در خون و آسمان دارد که هيچ کسي نمي  تواند آن را از پاي درآورد. 
آيت الله هاشمي رفسنجاني در اولين جشنواره برترين  هاي دانشگاه آزاد اسلامي  با اشاره به چگونگي تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي  درآن زمان نهال غرس کرديم و فکر نمي  کرديم به اين سرعت در ربع قرن اين دانشگاه به اين مرحله از پيشرفت برسد.
وي افزود: در آن مقطع زماني تقاضاهاي زيادي براي تحصيل وجود داشت ولي محلي براي تحصيل متقاضيان نبود ولي با کمک امام(ره) و فداکاري برخي دوستان توانستيم اين کار عظيم را انجام دهيم البته امکان دولت هم در زمان جنگ آن گونه نبود که بتواند به توسعه دانشگاه  هاي دولتي کمک کند.
رئيس مجلس خبرگان رهبري تصريح کرد: شما مي  بينيد که وزارت علوم ، درمان و آموزش پزشکي و آموزش و پرورش که مسوول آموزش کشور هستند نمي  توانند هزينه  هاي خود را تامين کنند.
وي با بيان اينکه صف  هاي طولاني پشت سد کنکور وجود داشت و خانواده  ها ناراحت بودند، اظهار داشت: در چنين وضعيتي تنها کساني که امکان سفر به خارج از کشور برايشان فراهم بود،امکان ادامه تحصيل داشتند.
هاشمي رفسنجاني خاطرنشان کرد: آن روز دلسوزان کشور فکر کردند راهي جز اين نيست که با کمک خود مردم وارد شويم واز امکانات آنها استفاده کنيم و اين شجره مقدس را برپا سازيم. و امام (ره) هم با يک هديه با ارزشمند و کوچک که يک ميليون تومان بود به اين حرکت عظيم رونق دادند البته ايشان کمک  هاي ديگري هم بعدها براي توسعه دانشگاه به ما کردند، مانند در اختيار دادن زميني براي احداث دانشگاه و در زمان حيات امام (ره) کسي به خود اجازه نمي  داد که در مورد اين حرکت بد بگويد.
وي با بيان اينکه امروز ما به جايي رسيديم که بحث حذف کنکور در سال 90 مطرح است، گفت: دانشگاه  هاي دولتي هم وقتي ديدند دانشگاه آزاد اين گونه توسعه يافت به خاطر رقابت با اين دانشگاه خود را توسعه دادند، چون ديدند عقب مي  افتند و البته اين رقابت مقدسي است که باب تحصيل را باز مي  کند.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با مخاطب قرار دادن مخالفان دانشگاه آزاد، گفت: از مخالفان مي  پرسم که اگر اين دانشگاه آزاد اسلامي نبود، 1/5 ميليون دانشجو دانشگاه آزاد و 2/5 ميليون فارغ التحصيل و 5 هزار استاد دانشگاه، امروز در چه شرايطي بودند و در چه سطحي از تحصيل قرار داشتند؟اگر جواب اين سوال را بدهند و ما را قانع کنند، نشان مي  دهد دلايل  شان منطقي است.
وي افزود: دانشگاه آزاد مرهون خود دانشجويان و خانواده  هاي آنان است. نزديک به 400 واحد دانشگاهي در اين کشور وجود دارد که همه متعلق به اين ميهن است و منبع مالي آن هم نيز در اختيار دانشجويان است يعني درحدود 95 درصد هزينه  هاي آن را خود دانشجويان مي  پردازند و ما هم به دنبال اين هستيم که اموال اين دانشگاه را به لحاظ حقوقي ثبت کنيم تا در سال  هاي آينده اگر ما نبوديم، مشکل پيش نيايد و اين نهاد مقدس باقي بماند.
هاشمي رفسنجاني با تاکيد بر اينکه دنيا مجموعه  اي به اين گستردگي را ندارد، گفت: در مقطع فعلي بايد به دنبال توسعه سطح تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد باشيم، امروز در مقاطع تکميلي حدود 500 هزار نفر که هر سال تقاضاي کارشناسي ارشد و دکترا دارند اما کمتر از 70 هزار نفر مي  توانند دراين مقطع وارد شوند و تقاضاها نيز هر سال افزايش مي  يابد به همين دليل دوستان مسوول در دانشگاه آزاد بايدزمينه ورود متقاضيان به مقاطع تکميلي را براي دستيابي آنها به علم دانش فراهم کنند.
وي يادآور شد: ما در سياست کلي برنامه پنجم توسعه که از سوي مجمع براي رهبري جهت ابلاغ، ارسال کرديم فرصت  هاي خوبي براي مقاطع تکميلي فراهم کرديم که البته اجراي آن بستگي به ظرفيت  هاي موجود در دانشگاه  ها دارد.
به گزارش ايلنا  آيت ا... هاشمي رفسنجاني  با بيان اينکه مردم عاشق تحصيل هستند، اظهار داشت: مردم حاضرند به هر قيمتي حتي از امکانات خود براي تحصيل هزينه کنند و اين حرکت جديد دانشگاه آزاداسلامي مي  تواند زمينه  هاي لازم را براي تحصيل متقاضيان فراهم کند و انشا» الله با همت دانشجويان و خانواده  هاي آنان اين دانشگاه روزبه روز توسعه يابد.
وي تاکيد کرد: اگر دولت ومجلس مايلند در جهت توسعه دانشگاه آزاد کمک کنند، بايد وام بدون بهره و با اقساط بلند مدت به دانشجويان بدهند و بعد از تحصيل که اشتغال آنان فراهم شد، بتوانند اين وام را پس دهند.
هاشمي رفسنجاني تصريح کرد: خيلي افراد هستند که متقاضي تحصيلند ولي امکانات تحصيل را ندارند و از اين نظر نيز دانشگاه آزاد نمي  تواند کاري انجام دهد و به همين دليل بايد به کمک اين دانشگاه آمد.
وي با اشاره به سند چشم انداز بيست ساله و اجرايي شدن اصل 44 قانون اساسي گفت: در امر خصوصي سازي، دانشگاه آزاد به استقبال عملي رفته بود که 25 سال بعد نظام تصميم به اجراي آن گرفت و اين خصوصي سازي بدون کمک ديگران امکان پذير نيست و من فکر مي  کنم اين ظرفيت خوبي است که همه ملت در آن سهيم هستند.
هاشمي با بيان اينکه ايرانيان از تمدن والايي برخوردار بوده و به دنبال تحصيل وکسب دانش هستند، به ضريب هوش ايرانيان اشاره کرد و گفت: ضريب هوشي ايرانيان از متوسط دنيا بالاتر است و جزو چند کشور برتر دنيا هستند و از لحاظ منابع طبيعي نيز کشور ما در وضعيت مطلوبي به سر مي  برد. در بين دو سه کشور دنيا از نظر منابع طبيعي بهترين نقطه جغرافيايي را دارد. به همين دليل ما چرا نبايد با توجه به اين همه امکانات الگوي دنيا شويم. چرا نبايد جزو مرفه  ترين و عالم  ترين مردم دنيا شويم؟
وي در پايان با بيان اينکه اين شجره مقدس آنچنان شاخه  هايي درخون و آسمان دارد که هيچ کس نمي  تواند آن را از پاي درآورد، اظهار داشت: اين نهاد جاويدان است و انشا» الله حرکت  هاي بزرگي نيز در آينده انجام خواهد داد. ماتقاضاهاي زيادي در کشورهاي جهان سوم داريم که در آنجا شعبه بزنيم و نيز در همه اتحاديه  هاي دانشگاه  هاي جهان و کشورهاي اسلامي نماينده دانشگاه آزاد راي اول را مي  آورد; براي اينکه اين دانشگاه اعتبار بالايي در سطح جهان دارد و دنيا به دنبال خصوصي سازي است و به همين دليل کار دانشگاه آزاد اسلامي مورد توجه آنها است. 
دست يازيدن به دانشگاه آزاد اسلامي به قصد بهره  گيري سياسي محال است
   رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت:تا زنده  ام، دست يازيدن به اين سرمايه اجتماعي (دانشگاه آزاد) به قصد بهره  گيري سياسي محال است. دکتر عبدالله جاسبي در اولين جشنواره برترين  هاي دانشگاه آزاد اسلامي ، با خواندن متني ادبي ، ناگفته  هايي از دوران مديريت خود را بيان کرد.دکتر جاسبي در ابتداي سخنانش گفت:گرچه به قصور، بسياري اين بناي عظيم را با نام هايي پيوند مي  زنند و آن را محصول قمار فردي اينجانب مي  دانند ليکن ظهور و بقاي اين بناي علم و معرفت، نه بر مدار يک هدهد که بر وحدت وجود نام هاي بي  شماري استوار گرديده که فراتر از جان خويش، از عشق شمع وجود خويش سيمرغ را به خورشيد رهنمون مي  ساختند.
وي ادامه داد: روزهايي نه چندان دور ضربات تحقير و تيرهاي ملامت را به جان خريديم و در گذر زمان، صيقل خورديم تا به روزگاراني رسيم که ديگران را در علم  آموزي، دانش  پروري و خلق معرفت به چالش کشيم و هل من مبارز طلبيم، وکوتاه زماني ديگر که دور نخواهد بود، رقيبان تنها به حسرت ديدار غبار برخاسته از تاختمان در مسير فتح قله  هاي علوم و فناوري دل خوش خواهند کرد.
اما افسوس که گاه انصاف را به قربان  گاه مي  برند و در پستو، حقيقت را ذبح مي  کنند تا بر اين آهوي آزادبند نهند و به بيگاري مقصود خويش را به سر منزل رسانند. غافل آنکه آزادخواهي در ذات علم است و اين نيرنگ به کار نيايد و امروز آهسته آهسته اندوه سترون بودن در پهناي جفرافياي اين مرز و بوم به فراموشي سپرده مي  شود.
رئيس دانشگاه آزاد در ادامه با مخاطب قرار دادن مخالفان اين دانشگاه ،گفت: عزيزاني که به تقصير و يا قصور و به غفلت يا حسد سنگ کينه و بلاهت بر آستان اين کاخ دانش و معرفت مي  کوبند و انصاف را در قربانگاه هوس خود هزينه مي  کنند، بايد نيک بدانند که همه آنچه فراهم آمده است، متعلق به اين کهن بوم است و خادمان اين درگاه عشق را ديناري به يادگاري نيست و ميراثي جز دعاي خير مردم نخواهند داشت که اگر فريادي هست و دعوايي بر سر استيفاي حقوق مردماني است که خسته از تاراجند و دل به اميد زنده داشته اند.
وي تاکيد کرد: نه جاسبي آن اندازه بزرگ است که محيط بر دانشگاه باشد و خمير مايه نقد نامشفقانه شما و نه اين بناي عظيم قائم به حضور فردي است که تجربه خداوندگاري داشته و نگاشت يک به يکي ميان اين دو باشد; لذا درهنگام خروشيدن و شيشه انصاف شکستن، صداي شکستن دل  هاي پدران و مادراني را نظاره کنيد که از آينده فرزند خود بيمناک مي  شوند و مي  هراسند که در پس اين کينه  ورزي  ها آنچه به قربانگاه مي  رود، فرداي عزيزانشان باشد.
جاسبي گفت: ازاين خيال خام نيز عبور کنيد که تا زنده  ام، دست يازيدن به اين سرمايه اجتماعي به قصد بهره  گيري سياسي محال است. چه اگر قصد تجارت داشتم، حدود سي سال عمر خويش را مصروف نمي  کردم تا در عبور دولت  هاي مختلف بس رنج  ها به جان خريدار شوم و به يقين بدانيد که پس از من نيز چنين خواهد بود. وي در پايان يادآور شد:کساني که قصد داشتند اين سرمايه عظيم اجتماعي را مصادره کنند و از اين رو است که مرز ميان دوست و دشمن در اين مدرسه عشق را خط  بندي  هاي سياسي جامعه مرزبندي نمي  کند و محک دوست و دشمن را اتحادهاي قدرت تشکيل نمي  دهد در طول سال  ها کوشيده  ايم ننگ بهره  گيري سياسي قدرت  مدار را از دامن دانشگاه بزداييم و بر سر سفره هيچ حزبي و گروهي معامله  اي نشده و نخواهد شد.
دبير جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي خواستار ايجاد دبيرخانه دائمي جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي شد 
دبير جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي خواستار ايجاد دبيرخانه دائمي جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي به منظور تداوم و توسعه اين امر شد. دکتر ساجد عسگري دبير اين جشنواره گفت: جشنواره مذکور به صورت خودجوش و برگرفته از متن جنبش دانشجويي که مبني بر نخبه پروري و بالندگي علمي کشور و مورد تاکيد مقام معظم رهبري است، برگزار شد.وي، سپس خواستار ايجاد دبيرخانه دائمي جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي به منظور تداوم و توسعه اين امر شد.عسگري همچنين در سخناني با اشاره به 16 آذر (روز دانشجو) گفت: 16 آذر سال 32 يادآور خاطرات دانشجويان متعهد و تحول گراي آن زمان است که اقدام به تحصن اعتراض آميز براي نابودسازي سلطه فيزيکي دشمن کردند تا با مسووليتي سنگين و تيزبيني بيشتر از نفوذ جريان هاي فکري بيگانه و شبيخون فرهنگي غرب جلوگيري کنند.
وي افزود: در حدود 14 قرن پيش امامان بزرگوار و شخصيت هاي برجسته اي نظير امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع)، اهميت تربيت و نقش سازنده دانشجو را متذکر ساخته و رسالت عظيم دانشجو که بر دوش کشيدن فرهنگ اسلامي است را يادآور شده اند.دبير نخستين جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي، رهنمودهاي مقام معظم رهبري را يادآور شد و گفت: همه ما بايد توجه کنيم در زميني که دشمن آن را طراحي مي کند، بازي نکنيم چرا که برنده يا بازنده به نفع دشمن است.
وي افزود: ما دانشجويان در پيامي قاطع و برخاسته از متن دانشجويي اعلام مي داريم که نگاه ما به آينده جمهوري اسلامي ايران عملي کردن فرمايشات مقام معظم رهبري در کشور و رساندن ايران به سر منزل مقصود است.به گزارش ايسکانيوز، نخستين جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي با هدف معرفي منتخبان علمي آموزشي، علمي پژوهشي، فرهنگي، ادبي، هنري، ورزشي و مديريتي کشور با همکاري بيش از 200 فارغ التحصيل دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد.  
همچنين قابل ذکر است که در اولين جشنواره برترين هاي دانشگاه آزاد اسلامي در بخش مديريتي خانواده مرحوم مهندس شکرريز مشاور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس سابق واحد تهران مرکز، دکتر عباس ابراهيمي قلعه قاضي رئيس واحد قشم، دکتر کيومرث نيازآذري رئيس واحد ساري، دکتر مرتضي موسي خاني رئيس واحد قزوين و سيد محمد مرشدي رئيس واحد استهبان معرفي و تقدير شدند.
در بخش ورزش، هادي ساعي قهرمان تکواندوي جهان، مراد محمدي قهرمان کشتي، علي صانعي قهرمان مسابقات فوتسال، منصور زادوند قهرمان تيم واليبال کشور و خانم شهناز ميرحيدري قهرمان تيم کاراته کشور معرفي شدند.
در بخش علمي آموزشي، خانم مهرناز گلچين فر از واحد کرج، سيد معين رسولي نژاد موسوي از واحد کرج، حسين عموزاده خليلي از واحد تهران جنوب، شاهين گوانچي از واحد خوراسگان و ارغوان صمديان از واحد تهران مرکز معرفي شدند که شاهين گوانچي تنديس و لوح سپاس خود را به دکتر فروغي ابري رئيس واحد خوراسگان اهدا کرد.
در بخش علمي پژوهشي، خجسته خردمند از واحد اراک، اميد امير غياثوند از واحد قزوين، جواد فلاح از واحد تهران مرکزي، مصطفي شرقي از واحد تهران جنوب و افشار ميرزايي آغسقالي از واحد شبستر تقدير شدند.
در بخشي فرهنگي، ادبي، هنري نيز دکتر فرشاد نادري نيا دکتراي مديريت فرهنگي و برنامه ريزي، ماندا صابر تهراني، امير صادقي، مهدي صلاحي از واحد اردبيل و رمضانعلي ايزانلو از واحد شيروان معرفي شدند.  


  امضاي قرارداد دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال و فرهنگستان زبان و ادب فارسي  

  دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال و فرهنگستان زبان و ادب فارسي ، قرارداد اجراي طرح برون سپاري واژه گزيني براي رشته هاي اقيانوس شناسي شامل فيزيک دريا و شيلات امضا کردند .  به گزارش روابط عمومي   دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمالبه نقل از اداره ارتباط با صنعت اين واحد دانشگاهي ، اين قرار داد با هدف واژه گزيني و معادل يابي براي واژه هاي بيگانه منعقد شده است .    خلاصه تعهدات طرفين در اين قرار داد به شرح زير تصريح شده است : 
دانشگاه و مجري طرح متعهد مي گردد مطابق زمان بندي هاي مقرر در قرارداد و معيارهاي مورد نظر و مذکور در اصول و ضوابط واژه گزيني و طرح برون سپاري واژه گزيني و شرايط مندرج در شرايط پيمان ، موضوع قرارداد را انجام دهند و از واگذاري آن به غير خودداري کنند . همچنين ضمن همکاري در اجراي طرح ، اطلاعات و اسناد و مدارکي که در حين اجراي طرح توليد خواهد شد متعلق به فرهنگستان است و دانشگاه بايد در حفظ و نگهداري و اعاده به موقع آنها دقت کند .  ضمنا فرهنگستان  زبان و ادب فارسي متعهد به دريافت گزارش و اعلام نظر در يکماه ونيز ارايه واژه هاي پيشنهادي پس از تاييد مدير تحقيق ، در شوراي واژه گزيني فرهنگستان و انتشار آنها شده است . 
اين قرارداد که در 7 ماده ، 3 تبصره و 3 پيوست تنظيم شده است به امضاي دکتر رضا مرندي ، معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال و دکتر محمد رضا نصيري ، دبير فرهنگستان زبان و ادب فارسي رسيده است . 
گفتني است در حال حاضر تعداد7 تفاهم نامه و تعداد8  قرارداد برون دانشگاهي با سازمانها و موسسات مختلف با هدف رفع مشکلات و معضلات آن مراکز منعقد شده است که بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته اين آمار تا پايان سال جاري به10 مورد خواهد رسيد 


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته