جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/10/03 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3215

زنان در بالکن نشستند و مردان در سالن همکف;
آزادي نمايش فيلم در عربستان پس از چند دهه ممنوعيت

گيشه هاليوود
«جيم کري» صدرنشين شد


فيلم تلويزيوني "ردپايي در بزرگراه" به پايان رسيد

فريدون جيراني:
جشنواره فيلم کوتاه سوادآموزي فرصتي براي شکوفايي استعدادها


علي صمدپور آهنگساز «ترديد» شد


«سالار عليقلي» با ارکستر برلين مي خواند

همزمان با سالگرد زلزله بم;
تله فيلم محمد رضا فروتن با موضوع «زلزله بم» روي آنتن مي رود


«تصميم کبري» از شبکه دو سيما پخش مي شود


كوتاه هنري

در عصر شعر و ترانه;
ترانه شنيده نشده ناصر عبداللهي پخش مي شود


  زنان در بالکن نشستند و مردان در سالن همکف;
 آزادي نمايش فيلم در عربستان پس از چند دهه ممنوعيت 

در حالي که براي سال هاي متمادي نمايش فيلم در عربستان سعودي، يک تابو به شمار مي آمد، پليس مذهبي از صدور مجوز براي نمايش چند فيلم در اين کشور خبر داد.
به گزارش  فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، پليس مذهبي عربستان سعودي در حالي از امکان پخش چند فيلم سينمايي در اين کشور خبر داد که بيش از سه دهه از ممنوعيت نمايش فيلم در اين کشور مي گذرد.
مقامات سينمايي عربستان نيز در همين راستا اعلام کردند که فيلم کمدي «مناهي» اولين فيلمي است که به طور رسمي در اين کشور به نمايش درآمده است.
«شيخ ابراهيم الغياث»، رييس کميسيون امر به معروف و نهي از منکر در اين باره گفت: از نظر ما فيلمي قابل قبول است که در خدمت اهداف خوب باشد و در چهارچوب موازين اسلامي قرار گيرد. بنا براين گزارش، نمايش فيلم در عربستان تحت شرايط کاملا کنترل شده، صورت خواهد گرفت و زنان و مردان نيز کاملا از يکديگر جدا خواهند بود، آنچنانکه طي سه روز اکران فيلم «مناهي»، زنان در بالکن نشسته بودند و مردان و پسرها نيز در سالن هم کف. به گزارش خبرگزاري فرانسه، اگرچه در عربستان سعودي هيچ سينمايي وجود ندارد ولي تعداد کافي شاپ وجود دارد که در آنها براي مشتريان فيلم پخش مي شود و يا اين که بسياري از عرب ها که به سينما بسيار علاقمندند در خانه هايشان از دي وي دي يا ماهواره استفاده مي کنند. بنا براين گزارش، مردم عربستان براي ديدن يک فيلم سينمايي مجبورند تا به کشورهاي نزديک به خود همچون بحرين و امارات متحده عربي سفر کنند.


  گيشه هاليوود
 «جيم کري» صدرنشين شد 

 فيلم «مرد بله گو» با بازي «جيم کري» با 18 ميليون و 200 هزار دلار فروش، در صدر گيشه هاليوود قرار گرفته است.
به گزارش  فارس به نقل از سايت سينمايي ورايتي، فيلم «مرد بله گو» به کارگرداني «پيتون ريد» و با بازي «جيم کري» و «برادلي کوپر» در تعطيلات آخر هفته پيش از کريسمس، با 18 ميليون و 200 هزار دلار فروش صدرنشين گيشه هاليوود شده است.
به گزارش ورايتي، بدين ترتيب فروش 12 فيلم برتر گيشه که ي تعطيلات سه روزه اين هفته نسبت به فروش 82 ميليون و 800 هزار دلاري هفته اي مشابه در سال گذشته، 44 درصد کاهش داشته است.
بنا براين گزارش، فروش کلي گيشه هاليوود از ابتداي سال 2008 تاکنون نيز 9 ميليارد و 240 ميليون دلار بوده است.
به گزارش ورايتي، فيلم هاي «هفت پوند» با 16 ميليون دلار فروش، «داستان دسپرادو» با 10 ميليون و 200 هزار دلار فروش، «روزي که زمين از حرکت مي ايستد» با 10 ميليون و 200 هزار دلار فروش، «چهار کريسمس» با 7 ميليون و 700 هزار دلار فروش، «شفق» با 5 ميليون و 200 هزار دلار فروش، «بولت» با 4 ميليون و 300 هزار دلار فروش، «ميليونر زاغه نشين» با 3 ميليون و 200 هزار دلار فروش، «استراليا» با 2 ميليون و 300 هزار دلار فروش و «کوآنتوم آرامش» با 2 ميليون و 200 هزار دلار فروش به ترتيب در جايگاه هاي دوم تا دهم اين گيشه قرار گرفته اند.


  فيلم تلويزيوني "ردپايي در بزرگراه" به پايان رسيد 

 فيلم تلويزيوني "ردپايي در بزرگراه" محصول فيلم و سريال شبکه يک  سيما با   مشارکت راهنمايي رانندگي ( ناجا ) به پايان رسيد.
به گزارش آفرينش ،فيلم تلويزيوني "ردپايي در بزرگراه" به تهيه کنندگي علي اصغر صديقي و کارگرداني حسين   تبريزي که اولين محصول مشترک گروه فيلم و سريال شبکه 1 سيما با اداره راهنمايي و   رانندگي ( ناجا ) مي باشد تصوير برداري اش در تهران آغاز شده بود به پايان  رسيد.
در اين فيلم که از مضموني حادثه اي - پليسي برخوردار است، بازيگراني چون :سام   درخشاني، شهرام قائدي، مريم کاوياني، نسرين پيران، مهدي ميرحسيني، علي هوبخت و .....   به ايفاي نقش پرداخته اند.
علي اصغر صديقي تهيه کننده پروژه مذکور هدف از تهيه و توليد اين پروژه را تذکر تلخي با   زبان تصوير به همه رانندگان بي احتياطي که با عدم رعايت صحيح قوانين راهنمايي و   رانندگي جان خود و ديگران را به خطر مي اندازند، مي داند که مي تواند تاثير بسيار زيادي در کاهش بروز حوادث راهنمايي و رانندگي داشته باشد. به گفته صديقي راهنمايي و رانندگي   در چند سال اخير سرمايه گذاري خوبي در جهت فرهنگ سازي و ساماندهي قوانين راهنمايي   و رانندگي کرده است که طبق آمار در دو سال گذشته حدود شش هزار نفر کمتر از سالهاي   پيش تلفات جاني داشته ايم و اين مطلب ضمن اينکه جاي خوشحالي دارد به ما يادآور مي گردد  . که ما در زمينه هاي مختلف بايد بطور زيربنايي فرهنگ سازي کنيم و طرحي نو دراندازيم.
ليست عوامل فيلم تلويزيوني رد پايي در بزرگراه عبارتند از:  تهيه کننده : علي اصغر صديقي  ،مجري طرح و مدير توليد : مهدي مير حسيني،کارگردان : حسين تبريزي
نويسنده : عباس مراديان،مدير تصويربرداري : سيد حسين موسوي،طراح صحنه و لباس : سپيده شريفي
طراح گريم : اشکان عسگري،صدابردار : وحيد سلطاني،تدوين : رضا مطهري،مشاور هنري پليس راهنمايي و رانندگي: دکتر سيد محسن موسويان
مشاور انتظامي: سرهنگ مددي،دستيار تهيه : نسرين پيران،مدير تدارکات : کاظم نامني،دستيار اول کارگردان : بهارک فرامرزي
منشي صحنه : پانته آ مهدي نيا،دستيار دوم کارگردان و عکاس: مهدي ا... داد،بازيگران: سام درخشاني ، مريم کاوياني ، شهرام قائدي ، نسرين پيران ، مهدي ميرحسيني    علي هوبخت ، ناصر فخاري .   ،روابط عمومي و تصويربردار پشت صحنه: علي بنکدار،دستيار صدا : هادي بهشتي دستيار صحنه : سيد محمود موسوي،دستيار لباس : معصومه شوقي،دستيار تصوير : فرهاد صادقي ، محمد نصيري ، محمدرضاصانعي ، سامان عمار فطرت ،   سينا عسگري،مجريان گريم : مسعود باقري ، بهناز سالاري،مسئول فني : محمد عسگري،سينه موبيل :امير علوي،حمل و نقل : هادي نوري ، محمد رحماني ، کامبيز اينانلو ، محمد محمدي ، شعبان افتخاري    نقي دوستدارزاده،گروه تدارکات :  سيدمهدي حسني ، حسن افشار،خدمات : حسين جميلي ، بهروز رضايي 
   خلاصه داستان: راننده اي در حاليکه مشغول صحبت با تلفن همراهش مي باشد در اتوبان با   زني حامله برخورد مي کند و مي گريزد. شوهر مقتول در پي انتقام بر مي آيد و ......
گفتني است اين فيلم چهاردهمين اثر تهيه کنندگي علي اصغر صديقي پس از آثاري چون : هما،   مهربانو، گره آخر، نشاني لاله ها، شايد رسيده باشي، پاسخ رحمان ، اکباتان، راز، شطرنج   باز مي باشد. 


  فريدون جيراني:
 جشنواره فيلم کوتاه سوادآموزي فرصتي براي شکوفايي استعدادها  

فريدون جيراني کارگردان سينماي ايران در خصوص دومين جشنواره فيلم کوتاه سوادآموزي گفت: جشنواره فيلم کوتاه سوادآموزي مي تواند به آرمانهاي آموزشي نهضت سوادآموزي کمک کند.
به گزارش آفرينش ، جيراني با بيان اينکه به هر حال هرچيزي که بتواند فضاي را براي شکوفايي نهضت سوادآموزي ايجاد کند، قابل تقدير است، تصريح کرد: جشنواره فيلم کوتاه سوادآموزي فرصت مناسبي است تا از طريق آن بتوان به آرمانهاي آموزشي نهضت سوادآموزي کمک کرد.
نويسنده و کارگردان سريال مرگ تدريجي يک رويا در پاسخ به اين سوال که افزايش سطح سواد درجامعه چگونه مي تواند به بهبود وضعيت فردي و اجتماعي جامعه امروز کمک کند، تصريح کرد: افزايش سطح سواد در جامعه به شناخت آدمها در انتخاب شيوه هاي بهتر و مطلوب تر زندگي کمک مي کند.
همچنين به همبستگي بيشتر افراد جامعه و شناخت آنان از يکديگر کمک مي کند و در مجموع به ارتقا» سطح فرهنگ عمومي منجر مي شود.
جيراني با بيان اينکه بدنه اصلي سينما، فيلم کوتاه را جوانان تشکيل مي دهند ادامه داد: نسل جوان سطح مطالعات بالاتر و به روزتري دارند. دسترسي آنها به وسايل ارتباطي جديد بيشتر شده است، نسل جوان بيشتر به سوي ايده هاي نو تمايل دارد. اين مي تواند کارآمدي سينمي جوان را در زمينه تبليغ آرمانها افزايش دهد. در هر صورت انتخاب درستي به نظر مي رسد البته اگر در حد يک جشنواره باقي نماند و ادامه پيدا کند.گفتني است، دومين جشنواره فيلم کوتاه سوادآموزي از 2 تا 5 ديماه جاري در سينما فلسطين تهران و همزمان در پنج فرهنگسراي شهر برگزار مي شود.


  علي صمدپور آهنگساز «ترديد» شد  

 «علي صمدپور» ساخت موسيقي متن فيلم سينمايي «ترديد» ساخته واروژ کريم مسيحي را آغاز کرد.
سعيد سعدي تهيه کننده اين فيلم در گفت و گو با  فارس گفت: «علي صمدپور» قرارداد ساخت موسيقي فيلم را امضا» کرد و ساخت آن را به تازگي شروع کرده است.
وي افزود: صداگذاري فيلم نيز توسط پرويز آبنار در حال انجام است و ما همه تلاشمان را مي کنيم تا فيلم را هر چه زودتر آماده نمايش کنيم.
بنا بر اين گزارش، «علي صمدپور» پيش از اين موسيقي برخي مستندهاي مهرداد اسکويي و فيلم هاي سينمايي ماهي ها عاشق مي شوند(علي رفيعي)، ستاره  ها (فريدون جيراني) و مجموعه تلويزيوني مسافرخانه سعادت(محمد رحمانيان) را ساخته است.
فيلم سينمايي «ترديد» با سرمايه گذاري شرکت بين المللي-بازرگاني بانک پاسارگاد و شرکت سينمايي فدک فيلم با نظارت مازيار ميري تهيه  مي شود.
در خلاصه داستان «ترديد» آمده است: پدر سياوش بر اثر يک حادثه مرده و عموي او ثروت خانوادگي را در دست گرفته است. سياوش به دختر عمه خود مهتاب علاقه دارد. سياوش هنوز از خبر در گذشت پدرش حيران است که خبر عجيب تري مي شنود; مادر او قصد دارد با عمويش ازدواج کند. طي ماجراهايي سياوش متوجه مي شود که مرگ پدرش طبيعي نبوده و او را به قتل رسانده اند. حالا سياوش براي کشف حقيقت به سراغ دوست قديمي اش کاوه مي رود و ...
به گزارش فارس، فيلمبرداري «ترديد » اواخر مرداد سال 86 در سينمارکس لاله زار آغاز شده بود که پس از بستري شدن و عمل جراحي «واروژ کريم مسيحي» و تغيير تهيه کننده، وارد پيش توليد مجدد شد و از 15 مرداد 87 با عوامل جديد و به تهيه کنندگي «سعيد سعدي»، بارديگر کليد خورد.
بهرام رادان، ترانه عليدوستي، مهتاب کرامتي، عليرضا شجاع نوري، حامد کميلي، فرخ نعمتي و محمد مطيع بازيگراني هستند که در دومين فيلم بلند سينمايي واروژ کريم مسيحي به ايفاي نقش پرداخته اند.


 «سالار عليقلي» با ارکستر برلين مي خواند 

 سالار عليقلي از اجراي خود به همراه ارکستر کر راديو - تلويزيون برلين خبر داد.
سالار عقيلي خواننده در  فارس گفت: اين کنسرت که 17 ژانويه مصادف با 28 دي در شهر برلين برگزار خواهد شد من به همراه گروه راز و نياز و ارکستر کر راديو - تلويزيون برلين به رهبري هانس وبرگ به صورت تلفيقي به اجرا خواهيم پرداخت.
وي افزود: اين برنامه در دو بخش برگزار خواهد شد به طوري که يک بخش به اجراي بنده با گروه راز و نياز، يک بخش به اجراي گروه کر و يک بخش به اجراي تلفيقي اختصاص دارد. اين خواننده با اشاره به بخش تلفيقي اين کنسرت اظهار داشت: در اين قسمت من با آنها يک آواز کلاسيک را اجرا مي کنم و آنها نيز چند تا از کارهاي من را مي خواندند.
عقيلي با بيان اينکه اين کنسرت به دعوت آنها برگزار مي شود، بيان داشت: اجراي ما در برلين به دعوت ارکستر کر راديو -تلويزيون برلين انجام شده و قرار است تنها يک اجرا در اين شهر داشته باشيم. وي در خاتمه در خصوص ديگر برنامه هاي خود خاطرنشان کرد: بعد از اين اجرا تور موسيقايي گروه راز و نياز در شهرستانها ادامه مي يابد.


 همزمان با سالگرد زلزله بم;
 تله فيلم محمد رضا فروتن با موضوع «زلزله بم» روي آنتن مي رود  

 فيلم تلويزيوني 28:5 با موضوع زلزله بم و با حضور محمد رضا فروتن و لاله اسکندري همزمان با سالگرد زلزله بم پخش مي شود. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي جمعيت هلال احمر، اين فيلم محصول مشترک گروه فيلم و سريال شبکه يک و روابط عمومي جمعيت هلال احمر است که به کارگرداني عليرضا بذرافشان و تهيه کنندگي علي اکبر تحويليان توليد شده است. فيلم تلويزيوني 28:5، جمعه 6 دي به روي آنتن شبکه اول سيما مي رود.


 «تصميم کبري» از شبکه دو سيما پخش مي شود 

 فيلم سينمايي «تصميم کبري» که بر اساس يکي از درس هاي کتاب فارسي دوم دبستان ساخته شده است، روز جمعه (6 دي) از شبکه دو سيما پخش مي شود.به گزارش آفرينش، اين فيلم درباره زندگي کبري، دختر عشايري است که تصميم مي گيرد خواندن و نوشتن ياد بگيرد.
سيروس حسن پور، تهيه کننده و کارگردان «تصميم کبري» پيش از اين نيز دو فيلم «چوپان دروغگو» و «دهقان فداکار» را بر اساس درس هاي کتاب فارسي ساخته است. او قصد دارد 15 قصه ديگر از کتابهاي درسي مقطع دبستان را به تصوير بکشد. «تصميم کبري» جايزه ويژه بهترين کارگردان هيات داوران را در بيست و يکمين جشنواره بين المللي فيلم کودکان و نوجوانان و پنج جايزه در بخش جنبي اين جشنواره و همچنين جايزه بهترين فيلم جشنواره فيلمهاي تلويزيوني سئول را از آن خود کرده است. در اين فيلم حوريه ميرمحمدي، زينب سهرابي (کبري)، فاطمه بابايي، غلامرضا خورشيدي و محدثه حيدري بازي مي کنند. «تصميم کبري» به سفارش گروه کودک و نوجوان شبکه دو ساخته شده است و جمعه (6دي) ساعت 17/50 از اين شبکه پخش مي شود.


 كوتاه هنري  

سپهر محمدي «ماه ناتمام» را براي شبکه دو مي سازد

 تله فيلم «ماه ناتمام» به کارگرداني «سپهر محمدي» کاري از گروه فيلم و سريال شبکه دو است که نيمه اول بهمن ماه کليد مي خورد.
به گزارش خبرگزاري فارس، «سپهر محمدي» نويسنده، کارگردان و تهيه کننده «ماه ناتمام» با بيان اين مطلب گفت: مدت تصويربرداري اين تله فيلم 25 روز پيش بيني شده و زمان تصويربرداري بايد به گونه اي باشد که به بهار نزديک شويم.
بنا به گفته محمدي لوکيشن اين تله فيلم در تهران، بومهن و ورامين خواهد بود.
«ماه ناتمام» درباره زندگي کوتوله اي به نام «کيوان» است که عضو يک گروه تئاتر به نام «سپيد» است و براي بازي در يک فيلم سينمايي انتخاب مي شود. او پس از اين انتخاب دچار تغيير شخصيت شده و دوستان قديم خود را فراموش مي کند. در اين بين براي کيوان و نامزدش نيلوفر اتفاقاتي مي افتد.... در اين تله فيلم يزدان جيراني نقش کيوان و نيلوفر زماني نقش نيلوفر را بازي مي کنند.همچنين وحيد بهبودي تدوين گر، علي گراکويي صدابردار، محمد صادقي برنامه ريز و دستيار اول کارگردان و فرخ مختاري طراح صحنه و لباس «ماه ناتمام» هستند. 
 

نمايش فيلم «مرد حصيري» در سينماتک

 فيلم «مرد حصيري» به کارگرداني نيل لابوت محصول سال 2006 ميلادي چهارم دي ماه ساعت 16/30 در سالن سينماتک موزه هنرهاي معاصر تهران به نمايش در مي آيد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر تهران، در ادامه برنامه نمايش فيلم سينماتک، روز چهارشنبه چهارم دي ماه ساعت 16/30 فيلم «مرد حصيري» به کارگرداني  نيل لابوت محصول سال 2006 ميلادي به مدت 102 دقيقه در سالن سينماتک موزه هنرهاي معاصر تهران به نمايش در مي آيد. فيلم «مرد حصيري» درباره مردي است که به دنبال گمشدن يک دختر بچه در جزيره اي دور افتاده تلاش براي يافتن وي را آغاز مي کند، اما هر چه بر ميزان تحقيقاتش افزوده مي شود به سمت رمزهايي پيش مي رود که گشايش آن ها برايش دشوار است. يادآور مي شود، علاقمندان در خصوص استفاده از برنامه نمايش فيلم مي توانند به موزه هنرهاي معاصر تهران واقع در خيابان کارگر شمايل جنب پارک لاله مراجع و يا با شماره تلفن 88951965 روابط عمومي تماس حاصل کنند.


 طي حکمي از سوي «حسين هاتفي فارمد»;
«داود سماواتي يار» دبير جشنواره هنرهاي سنتي وصنايع دستي شد

 طي حکمي «داود سماواتي يار» به سمت دبير دومين جشنواره بين المللي فيلم و عکس هنرهاي سنتي و صنايع دستي منصوب شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي جشنواره هنرهاي سنتي و صنايع دستي، «حسين هاتفي فارمد» معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري در حکم خود اظهار اميدواري کرده تا با برنامه ريزي موثر و فراگير در عرصه «عکس» و «فيلم» و بهره مندي مناسب از پتانسيل هاي فرهنگي و هنري موجود در کشور، برپايي جشنواره اي مطلوب و حرفه اي و در شان هنرمندان و تلاشگران عرصه صنايع دستي و هنرهاي سنتي ايران اسلامي، محقق گردد.
بنا بر اين گزارش، داود سماواتي يار دانش آموخته کارگرداني سينما از آکادمي هنر تهران است و از سال 1370 تاکنون، به عنوان تهيه کننده شبکه اول سيما و ... مشغول فعاليت بوده و تهيه و توليد مجموعه هاي ارزشمندي چون: منطق الطير، يادهاي زلال، آخرين بازمانده مکتب فلسفه اصفهان، واقعه کربلا به روايت کلامي تاريخ طبري و نقاشان قهوه خانه اي، از پديدار تا ديدار، هزار و يک تصوير و هزار و يک شب، با هنرمندان را در کارنامه خود دارد، ضمن اين که در چندين فيلم سينمايي و مستند نظير: زمان مي ايستد (عليرضا اميني)، شبيه خواني (بهمن کيارستمي)، دخترم مريم (فرناز جمشيدي مقدم) و ... نيز در مقام مجري طرح و يا تهيه کننده، حضور داشته است.
از مسئوليت هاي اجرايي و مديريتي داود سماواتي يار نيز مي توان به دبيري طرح و برنامه سازمان توسعه سينمايي سوره (1382-1384)، مشاور مديرکل امور فرهنگي و حمايت از تشکل هاي غير دولتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري (1384-1385)، مشاور مديرکل تامين برنامه داخلي شبکه پرس تي وي و ... اشاره کرد. دومين جشنواره بين المللي فيلم و عکس هنرهاي سنتي و صنايع دستي، در سال 1388 و در شهر تهران، با هدف توسعه يگانه فرهنگي و هنري در اين حوزه و ايجاد توجه اي موثر در سطح جامعه هنرمندان اين عرصه و پوياتر ساختن هنرهاي سنتي و صنايع دستي ايران، برگزار خواهد شد.

اجراي ويژه  «مانيفست چو» براي رسانه ها  

 نمايش «مانيفست چو» نوشته و کار محمد رحمانيان سه شنبه 3 دي ماه ويژه خبرنگاران و عکاسان روي صحنه مي رود. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي مجموعه تئاترشهر، اين اثر نمايشي که از 26 آذرماه در تالار چهارسو روي صحنه رفته، سه شنبه 3 دي ماه ويژه خبرنگاران، منتقدان و عکاسان تئاتر اجرا مي شود. نمايندگان رسانه هاي جمعي مي توانند در تاريخ ياد شده با مراجعه به روابط عمومي مجموعه تئاترشهر نسبت به تهيه بليت اين نمايش و مجوز عکسبرداري، اقدامات لازم را انجام دهند. نمايش  «مانيفست چو» هر روز ساعت 19/30 با بازي ترانه عليدوستي، افشين هاشمي، هومن برق نورد، مهتاب نصيرپور، اشکان خطيبي و سيما تيرانداز در تالار چهارسو به زبان انگليسي روي صحنه مي رود.
 
با تشکيل کميته اذان در راديو;
پخش اذان جديد در صداوسيما بررسي مي شود

 پخش اذان در صدا و سيما توسط کارشناسان خبره صدا و سيما و جامعه قاريان کشور بررسي مي شود.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره کل نغمات آييني، عليرضا نداف، دبير کميته اذان راديو ضمن اعلام اين خبر گفت: به دنبال نظرسنجي از جامعه قاريان کشور و هماهنگي با شوراي عالي قرآن صدا و سيما که متولي امور مذهبي آن نيز هست، کميته اذان راديو تشکيل شد.
وي افزود: اعضاي اين کميته که از افراد مورد اعتماد صدا و سيما و جامعه قاريان است، از آن زمان تاکنون جلسات مختلفي را تشکيل داده و سرپرست روابط عمومي را به عنوان راهنماي توليد اذان در صدا و سيما تصويب نمودند. نداف تصريح کرد: در حال حاضر نيز اين کميته با بررسي پخش اذان در صدا و مشکلات فراروي آن پيشنهاداتي را مطرح کرده و خواستار حضور چهره هاي جديد با معيارهاي مصوب در کميته است. دبير کميته اذان راديو با اشاره به لزوم حضور مداحان اهل بيت در توليد اذان راديو تاکيد کرد: ما اميدواريم در کنار موذن هاي معروف و قاريان قرآن، مداحان اهل بيت و رديف  دان هاي آواز فارسي که سبقه کار مذهبي داشته و نزد مردم به عنوان چهره هاي مذهبي شناخته شده اند نيز در زمينه اذان فعاليت نمايند. وي خاطرنشان کرد: براي اين منظور ابتدا کميته اذان راديو با حضور ناظران ضبط اذان هايي را توليد کرده و پس از تصويب به شوراي عالي قرآن صداوسيما ارسال مي دارند و چنانچه از هر لحاظ مورد تاييد قرار گرفت به تصويب رسيد و پخش مي نمايند.
 
جشنواره اعتياد و رسانه
جايزه ويژه جشنواره اعتيادورسانه به بهترين اثر خلاقانه اهدا مي شود

 مشاور دبيرکل و مدير روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: دبيرخانه دومين جشنواره سراسري اعتياد و رسانه با توجه به برگزاري اين جشنواره در سال نوآوري و شکوفايي در نظر دارد که به بهترين اثر نوآور و خلاقانه جايزه اي ويژه اهدا کند.
به گزارش آفرينش به نقل از ستاد خبري دومين جشنواره سراسري اعتياد و رسانه، «رحيم نظري» گفت: اين جشنواره از سه بخش «شنيداري» با قالب هاي گفت وگو، ميزگرد، گزارش خبري، اخبار تحليلي، آيتم هاي کوتاه طنز و جنگ راديويي، بخش «ديداري» شامل گفت وگو، ميزگرد، مستند محض، مستند بازسازي، مستند گزارشي، مستند خبري، مستند داستاني، گزارش خبري، اخبار تحليلي، آيتم هاي کوتاه طنز و آيتم هاي کوتاه پويانمايي و بخش «ديداري و شنيداري» با قالب کاري توليدات چندرسانه اي تشکيل شده است. نظري افزود: بر اين اساس دبيرخانه اين جشنواره قصد دارد به آثار برگزيده در هر قالب از سه بخش ذکر شده جوايزي را اهدا کند. بنابراين به نفرات اول تا سوم جوايز نفيسي اهدا مي شود. وي ادامه داد: اما قصد داريم که با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص نامگذاري سال جاري به عنوان نوآوري و شکوفايي; به بهترين اثر خلاقانه ديپلم افتخار، تنديس جشنواره و جايزه اي ويژه اهدا کنيم. نظري در ادامه تقويت رابطه ميان ستاد مبارزه با مواد مخدر و رسانه ها را از جمله اهداف برگزاري اين جشنواره برشمرد و گفت: تقدير و تشکر از فعالان رسانه هاي ديداري و شنيداري در عرصه مبارزه با مواد مخدر و ارزيابي آثار توليد شده و نيز جهت دادن به توليدات و جريان سازي فرهنگي براي پرداخت جدي رسانه ها به مقوله مبارزه با مواد مخدر از جمله اهداف برگزاري اين جشنواره است.


 در عصر شعر و ترانه;
 ترانه شنيده نشده ناصر عبداللهي پخش مي شود 

 در سي و دومين نشست عصر شعر و ترانه (گردهمايي شاعران و ترانه سرايان)که در سالروز در گذشت ناصرعبداللهي برگزار مي شود، ترانه شنيده نشده اي از اين خواننده براي اولين بار پخش مي شود.
به گزارش آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، در اين برنامه که با حضور بنيامين بهادري و مهدي مقدم همراه خواهد بود فرمان فتحعليان نيز به يادبود او به اجراي برنامه خواهد پرداخت.
در اين برنامه علاوه بر سخنراني رضا مهدوي مهمانان سرشناسي هم حضور خواهند داشت که برخي از آنها عبارتند از محمد علي شيرازي،اکبر آزاد،افشين سرفراز،سيد فريد احمدي،غلام علمشاهي(تهيه کننده آثار عبداللهي) و مهدي کاشي(مدير برنامه هاي او).
اين برنامه سه شنبه از ساعت 16 تا 19 در فرهنگسراي هنر برگزار مي شود.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته