جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/10/03 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3215


هوش هيجاني
استاد: دکتر حسن احدي----دانشجو: زهره رافضي ( قسمت دوم )

دوستان خيالي براي کودکان مفيد هستند


آيابه غذايي که مي خريد،اطمينان داريد؟


مسموميت هاي غذايي و راههاي پيشگيري از آن


كوتاه و خواندني


  هوش هيجاني  
  استاد: دکتر حسن احدي----دانشجو: زهره رافضي ( قسمت دوم )

اولين بار, از اصطلاح هوش هيجاني در پايان نامه دکتري ويني پيني , درباره مطالعه هيجان با عنوان رشد هوش هيجاني , استفاده شد. پيني اين نظريه را منتشر نکرد. بنابراين از مقاله منتشر شده جان مير و پيتر سالوي معمولا به عنوان اولين مقاله منتشر شده اي که اين اصطلاح را بکار برده است , نام مي برند . همچنين کتاب پرفروش دانيل گلمن درباره هوش هيجاني اولين جريان علاقه رسانه اي به هوش هيجاني را برانگيخت و بعد از ان شاهد رشد مقالات در اين زمينه , در محافل علمي و عمومي مي باشيم .
تعريف هوش هيجاني:
مناقشات بسياري درباره تعريف هوش هيجاني , هم از نظر مفهومي و هم از نظر عملياتي , وجود دارد. اولين کوشش به عمل امده براي تعريف توسط سالوي و مير صورت گرفت انها هوش هيجاني را چنين تعريف کردند:
توانايي شناسايي احساسات و هيجانهاي خود و ديگران و تمايز بين انها و استفاده از اين اطلاعات براي هدايت تفکر و رفتار فرد.
گلمن , در تشريح هوش هيجاني جايگاه نسبتا وسيعتري براي هوش قائل شده و معتقد است که هوش هيجاني از 5 عامل تشکيل شده است:
1 شناخت عواطف و احساسات خود
2 مديريت عواطف و احساسات
3 خودانگيختگي
4 شناخت عواطف و احساسات ديگران
5 مديريت ارتباطات
1 شناخت عواطف و احساسات خود:
خودآگاهي - تشخيص هر احساس به همان صورتي که بروز مي کند سنگ بناي هوش هيجاي است و توانايي نظارت بر احساسات در هرلحظه در کسب بينش روانشناختي و ادراک خويشتن نقشي تعيين کننده دارد.
ناتواني در تشخيص احساسات درست ما را دچار سردرگمي مي کند . افرادي که نسبت به احساسات خود اطمينان بيشتري دارند بهتر مي توانند زندگي خود را هدايت کنند.
2 مديريت عواطف و احساسات : توانايي مديريت احساسات خود براحساس خوداگاهي مبتني است. افرادي که در اين توانايي ضعيف هستند دائما با احساس نوميدي و افسردگي دست به گريبانند . در صورتيکه افرادي که از چنين توانايي برخوردارند بهتر مي توانند ناملايمات را پشت سر بگذارند .
3 خودانگيختگي : براي عطف توجه , خودانگيختگي , تسلط برخود و افرينندگي لازم است, سکان هدايت هيجانها را بدست گيريد. خويشتن داري عاطفي به تاخير انداختن کامروا سازي و فرونشاندن تکانشها زيربناي هرپيشرفتي است. افراد داراي مهارت خودانگيختگي, واجد توانايي غرقه شدن درکار هستند که انجام هرنوع فعاليت چشم گير را ميسر مي گرداند.
4 شناخت عواطف و احساسات ديگران: همدلي توانايي ديگري است که مبتني بر خوداگاهي عاطفي است. افرادي که از همدلي بيشتري برخوردار هستند به علائم اجتماعي ظريفي که بيانگر نيازها و تمايلات ديگران است بيشتر توجه مي کنند. اين توانايي باعث موفقيت بيشتر اين افراد در حرفه هايي که مستلزم توجه به ديگران است مانند معلمي , فروشندگي و مديريت مي شود.
5 مديريت ارتباطات : بخش مهمي از هنر برقراري ارتباط به مهارت مديريت عواطف ديگران مربوط مي شود. اينها مهارتهايي هستند که محبوبيت , رهبري و اثربخشي بين فردي را تقويت مي کنند. چنين افرادي از هرانچه به کنش متقابل خوب با ديگران باز مي گردد , برخورداند.
البته افراد از نظر توانايي در هريک از اين حيطه ها با يکديگر تفاوت دارند براي مثال ممکن است ما درکنار امدن با اضطرابهاي خود کاملا موفق باشيم ولي در تسکين ناارامي ديگران چندان کارامد نباشيم . بدون شک زير بناي اصلي تواناييهاي ما , عصبي است, وليکن مغز بطرز چشمگيري شکل پذير است و همواره در حال يادگيري است. بنابراين ضعف افراد در مهارتهاي هيجاني را مي توان جبران کرد و اين يکي از تفاوتهاي اصلي هوش هيجاني با هوشبهر است و يکي از امتيازات هوش هيجاني همين اکتسابي بودن ان است از اينرو به اساني قابل يادگيري, تکامل, بهبود و اصلاح است.
هوش هيجاني ذاتي و : EQ
بسياري از نويسندگان اصطلاح EQ و هوش هيجاني را به جاي يکديگر بکار مي برند , اما تمايز نهادن بين هوش هيجاني ذاتي و انچه در طول زندگي براي اين استعداد حادث مي شود, سودمند است. هر کودک با استعدادي خاص براي حساسيت هيجاني , حافظه هيجاني , پردازش هيجاني و توانايي يادگيري هيجاني متولد مي شود . اين چهار مولفه , هسته هوش هيجاني فرد را شکل مي دهد.
اين هوش هيجاني ذاتي مي تواند به علت تجارب زندگي ( بويژه , بوسيله تعليمات هيجاني که توسط والدين , معلمان , مراقبان و خانواده در دوره کودکي و نوجواني ارائه مي شود) رشد کند يا تخريب شود. اثرات اين تعليمات به سطح EQ فرد مي انجامد. به عبارت ديگر اصطلاح EQ بيانگر , ميزان نسبي رشد درست يا نادرست هوش هيجاني ذاتي فرد مي باشد .
زمانيکه ما اصطلاح EQ را به کار مي بريم , منظورمان مانند , IQ يک نمره حاصل از ازمون کمي نيست. بلکه صرفا به علت مصطلح بودن است که از اين اصطلاح استفاده مي شود . ممکن است کودکي با , هوش هيجاني ذاتي بالايي متولد شود اما بعد ها با اموختن عادت هاي هيجاني نادرست از خانواده اي ازارگر , هوش هيجاني وي به ان حد که ما EQ پايين مي گوييم تنزل يابد. اين فرض وجود د ارد , کودکاني که مورد ازار , غفلت و تخريب هيجاني قرار مي گيرند, از کودکاني با هوش هيجاني مشابه انها در هنگام تولد , در ازمون هاي هوش هيجاني موجود نمره کمتري مي گيرند. بنابراين ممکن است کودکي با EI بالايي بدنيا بيايد, ولي تجربه هاي هيجاني نادرست دوره کودکي باعث تنزل EQ وي شود. بالعکس ممکن است کودکي با EI نسبتا پائيني بدنيا بيايد ولي بر اثر تربيت و الگوهاي هيجاني درست به EQ تقريبا بالايي برسد. البته لازم به ذکر است که تخريب EI خيلي اسانتر از رشد EQ مي باشد زيرا همانطور که مي دانيم ساختن خيلي دشوارتر از خراب کردن است.
هوشبهر و هوش هيجاني :
هوش هيجاني و هوشبهر قابليتهاي متضاد نيستند بلکه با هم تفاوت دارند. علي رغم عقيده رايج افرادي که داراي هوشبهر بالا و هوش هيجاني پايين و يا برعکس باشند, نسبتا نادرند.
جک بلوک , روانشناس دانشگاه برکلي , با استفاده از معياري که کاملا شبيه هوشبهر و شامل قابليتهاي اساسي هيجاني و اجتماعي است, به مقايسه افرادي که هوشبهر بالا دارند وافرادي که داراي هوش هيجاني بالايي هستند, پرداخته و تفاوتهاي انها را مورد بررسي قرار داده است.
فردي که صرفا از نظر هوشبهر در مرتبه بالايي قرار دارد , اما فاقد هوش هيجاني است در واقع کاريکاتوري از يک ادم خردمند است. اين چنين فردي در قلمرو ذهن , چيره است ولي در دنياي شخصي خويش ضعيف است. افرادي که از هوش هيجاني قوي برخورداند, از نظر اجتماعي متعادل , شاد و سرزنده اند و هيچ گرايشي به ترس يا نگراني ندارند, احساسات خود را به طور مستقيم بيان مي کنند و درباره خود مثبت مي انديشند. انان ظرفيت چشمگيري براي تعهد , پذيرش مسئوليت و قبول چارچوب اخلاقي دارند و در روابط خود با ديگران بسيار دلسوز و با ملاحظه اند و از زندگي عاطفي غني و مناسبي برخورداند. انان همچنين با خود, ديگران و دنياي اطراف خود بسيار راحت برخورد مي کنند.
هرفرد هر اندازه داراي هوش هيجاني يا هوشبهر باشد به همان اندازه از خصوصيات مرتبط با ان بهره مند خواهد بود. با اين همه از ميان اين دو , هوش عاطفي بسيار بيشتر از هوشبهر خصوصياتي را در اختيار ما قرار مي دهد که به کمک ان مي توانيم چهره انسانيمان را کامل تر کنيم .
هوش هيجاني و اسيبهاي اجتماعي :
يکي از عوامل موثر در اسيبهاي اجتماعي هوش هيجاني است. تحقيقات نشان داده است افرادي که داراي هوش هيجاني بالاتري هستند, ميزان انحرافهاي اجتماعي مانند پرخاشگري , اعتياد به الکل و مواد مخدر در انان کمتر است.
علاوه بر اين , تحقيقات نشان داده اند که عامل اصلي طلاق در همه فرهنگها منجمله در فرهنگ ما, نبود هماهنگي احساسي و عواطف مشترک بين زوجين است و اين تفاوت در ديدگاه هاي احساسي , هيجاني و عاطفي اغلب ريشه در کودکي افراد و روابط انان با والدين خود و همچنين نوع تربيت احساسي و عاطفي که بصورت سنتي براي دختران و پسران اعمال مي شود , دارد . بنابراين با ارائه تدابير و راهکارهايي در زمينه افزايش هوش هيجاني مي توان از بسياري از اسيبهاي اجتماعي جلوگيري کرد.
ادامه دارد


 دوستان خيالي براي کودکان مفيد هستند  

دوستان خيالي کودکان چه مثبت و يا منفي براي شخصيت پردازي آنها مفيد هستند.
دکتر سيامک نهري روانپزشک کودکان در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران افزود: کودکان در روابط خود با دوستان خيالي در مقايسه با روابطشان با دوستان واقعي، از کنترل بالاتري برخوردارند و به همين دليل اين نوع روابط براي کودکان نوعي تمرين محسوب مي شود.وي گفت: اين روابط دوستانه کودکان از جنبه هاي احساسي، اجتماعي، و ادراکي مفيد بوده و به کودکان براي کسب آمادگي براي مواجه شدن با زندگي واقعي کمک مي کنند.گفتني است، يک سوم کودکان تا پيش از ورود به دبستان دوستان خيالي دارند.


  آيابه غذايي که مي خريد،اطمينان داريد؟ 

 آيا تا به حال پيراشکي يا ساندويچي را که خريده ايد، بازبيني کرده ايد؟ آيا در زندگي شما اتفاق افتاده جرات کنيد و از تهيه کنندگان غذاهاي آماده بپرسيد که مثلا فرآورده  گوشتي به کار رفته، مربوط به چند روز پيش و در کجا و در چه درجه حرارت يا دمايي نگهداري مي شود يا سبزيجات داخل پيراشکي يا ساندويچ ها چگونه شسته يا ضدعفوني شده اند و يا اين که از چه نوع روغني و چند بار مصرف براي سرخ کردن غذايي که مي خواهند به شما بفروشند، استفاده مي کنند؟
به گزارش جام جم آنلاين اينها سوالاتي هستند که امروزه کمتر کسي به آن توجه مي کند و يا آن که برخي فکر مي کنند که تهيه کنندگان يا به آنها جواب نمي دهند يا پرخاش مي کنند که مجبور نيستي از ما غذا تهيه کني. آنگاه فرد گرسنه ديگر از کجا مي تواند غذا تهيه کند،  چون اغذيه فروشي بعدي هم دست کمي از اين يکي ندارد. براستي چه بايد کرد؟
سالم خوردن به معني رژيم گرفتن نيست; بلکه معني آن متعادل و مناسب خوردن است. يک نکته مفيد و کمک کننده براي برقراري رژيمي سالم، کنترل خوردني هاي هوسي است. ساندويچ هاي آماده و يا لقمه هايي که دور آنها خمير پخته وجود دارد مانند انواع پيراشکي ها ، سوسيس هاي لوله اي و حتي سمبوسه هاي سبزيجات همگي مقدار بالايي چربي دارند، خصوصا پيراشکي ها  و سمبوسه ها که براي پخت کامل محتويات داخل آنها در زماني کوتاه و همچنين برشته و مشتري پسند شدن بايد حتما در روغن هايي با درجه حرارت بالا، غوطه ور و سرخ شوند.
روغن هايي که براي تهيه چنين محصولات دست ساز استفاده مي شود، همگي غيربهداشتي بوده و به دليل اين که چندين بار مورد استفاده قرار گرفته و سرد و گرم مي شوند، مناسب نيستند و ديرهضم مي شوند.
اين در حالي است که طبق دستور وزارت بهداشت بايد پس از يک بار مصرف روغن به دليل توليد اکسيدان ها و سرطان زا شدن دور ريخته شوند که برخي از فروشندگان سودجو اين کار را انجام نمي دهند. همچنين برخي اغذيه فروشان براي پف کردن و حجيم شدن پيراشکي يا محصولات اينچنيني از جوش شيرين يا مواد بهبوددهنده ديگر استفاده مي کنند که در صورت افزايش مصرف باعث ايجاد کم خوني مي شود.از سويي ديگر برخي از اين فروشندگان از محتويات گوشتي نامرغوب و تاريخ گذشته يا سبزيجات کپک زده، بدون شستشوي بهداشتي استفاده مي کنند و از همه بدتر پس از تهيه، آنها را پشت ويترين شيشه اي خود زير لامپ هاي پرحرارت يا در معرض نور خورشيد انبار مي کنند.بر اين اساس چنين محصولاتي در معرض انواع آلودگي ها قرار گرفته و عدم رعايت بهداشت باعث مسموميت غذايي مي شود. مسموميت ها يا بيماري هايي که مي توان آنها را به 3 دسته تقسيم کرد: در نوع اول شما غذا را ميل مي کنيد و پس از چند ساعت حس مي کنيد مسموم شده ايد و بايد فوري به بيمارستان مراجعه کنيد، چون عامل مسموميت ميکروب هايي بوده اند که در مدت کوتاهي به چند صد ميليون برابر تکثير شده اند. در نوع دوم بيماري هايي است که ممکن است به صورت خفيف در چند ساعت يا چندين روز يا چندين ماه بعد بروز کنند و پيامدهايي مانند خارش بدن، کهير، ريزش مو و... را در پي داشته باشند و بالاخره نوع سوم مي تواند در درازمدت به عواقبي مانند: لاغري يا چاقي مفرط، بيماري هاي قلبي و عروقي و مغزي و انواع سرطان ها بينجامد.
در اين خصوص کارشناسان معتقدند که بايد هميشه خود را مامور سلامت خود بدانيم و از کنار هرآنچه به صورت آماده به خورد ما مي دهند، ساده نگذريم و قبل از ميل کردن چنين غذاهايي، ابتدا آن را بازبيني کنيم و همه اطلاعات خود را از طريق بينايي، بويايي و چشايي براي تست غذاهاي آماده به کار بگيريم. چه بسا رنگ، بو و مزه اوليه تا حدودي همه چيز را براي شما فاش خواهد کرد و شما را از فاجعه نجات مي دهد.


  مسموميت هاي غذايي و راههاي پيشگيري از آن  

تدوين از محمدي
11- عدم  استعمال  سيگار در محل  طبخ  غذا. سيگار ترشحات  دهان  را به  دستها منتقل  مي کند و باکتري  استافيلوکوک  به  دستها راه  يافته  و از اين  طريق  به  مواد غذايي  منتقل  مي شود.
12 - به  هنگام  عطسه  و سرفه  کردن ، بايد جلوي  دهان  با يک  دستمال  تميز گرفته  شود. به  خاطر داشته  باشيد به  دنبال  يک  عطسه  يا سرفه ، استافيلوکوک ها حدود شش  متر به  اطراف  پرتاب  مي شوند.
13-  از ليسيدن  انگشتان  در هنگام  تهيه  غذا بايد پرهيز کرد.
14-  يک  دستمال  کثيف  مي تواند آلوده  به  تعداد زيادي  از استافيلوکوک ها باشد، لذا نبايد از آن  براي  خشک کردن  دست ها و پاک  کردن  عرق  استفاده  کرد.
15- عدم  استفاده  از حوله  مشترک  جهت  خشک  کردن  دست ها و صورت  در مراکز تهيه  مواد غذايي
16- کساني  که  در يک  رستوران  پول  مي گيرند، به  خاطر آلوده شدن  دستهايشان ، نبايد به  مواد غذايي  دست  بزنند.
17 - شير و فرآورده هاي  آن  بايد به  صورت  پاستوريزه  مصرف  شود. هيچ گاه  شير را حتي  در صورت  پاستوريزه  بودن  در جايي  که  دماي  آن  در محدوده  خطر است ، نگهداري  نکنيد، چه  بسا در مواردي  اتفاق  افتاده  باشد که  استافيلوکوک ها در داخل  شيشه  شير وجود داشته  باشند و منتظر دماي  مناسب  براي  رشد و تکثير باشند.
18 - در ميهماني هايي  که  جمعيت  زياد است ، غذاهايي  مثل  باقلاپلو، زرشک پلو، و پلوهاي  ديگر، گوشت  يا مرغ  جدا پخته  شده  و به  وسيله  دست  تقسيم  مي شود و چون  تا موقع  مصرف  ممکن  است  زمان  زيادي  طول  بکشد بيشتر در معرض  خطر آلودگي  قرار دارند تا خورش هايي  نظير کرفس ، قورمه سبزي  و فسنجان  که  با ملاقه  داخل  ظروف  ريخته  مي شود. لذا ضروري  است  با دستکش هاي  نايلوني  جداسازي  قطعات  گوشت  صورت  گيرد. از طرفي  به  منظور حفظ  پاکيزگي  و جلوگيري  از اسراف ، بايد در ظرف هاي  خورشت  يک  قاشق  گذاشت  تا هرکسي ، با قاشق  شخصي  خود، باکتري هاي  داخل  دهان  خود را به  ظرف  خورشت  انتقال  ندهد و در پايان  نيز مي توان  خورشت ها را براي  مصرف  بعدي  نگاهداري  کرد و همچنين  توصيه  مي شود در صورتي  که  موادغذايي  براي  حجم  زياد پخته  مي شود نظير مجالس  شادي ، سوگواري ، اماکن  عمومي  و پادگانها و... حتماص به  دو نکته  زير توجه  شود:
1- مواد غذايي  يا کاملا سرد يعني  در يخچال  و فريزر نگهداري  شود و در فضاي  بيرون  به  حال  خود رها نشود.
2 -يا اينکه  بر روي  آتش  و با حرارت  کنترل  شده  بالاي 70   درجه  سانتيگراد نگهداري  شود.


 كوتاه و خواندني  

کاهش کربوهيدرات در رژيم غذايي به مهارت هاي ذهني آسيب مي رساند

متخصصان تغذيه هشدار دادند: رژيم هاي غذايي حاوي کربوهيدرات اندک تاثيرات نامطلوبي روي مهارت هاي ذهني افرادي که رژيم مي گيرند، بر جاي مي گذارند.به گزارش  ايسنا، اين متخصصان در بررسي هاي جديد خود دريافته اند، هرچند دنبال کردن يک رژيم غذايي حاوي مقادير اندک کربوهيدرات ها مي تواند تا حد زيادي در کاهش وزن تاثير داشته باشد اما از سوي ديگر تاثيرات سوئي روي مهارت هاي ذهني و ادراکي افراد بر جاي مي گذارند.
پژوهشگران دانشگاه توفتز دريافته اند; وقتي افراد کربوهيدرات ها را از رژيم غذايي روزانه خود حذف مي کنند عملکرد آنها در فعاليت هايي که بر اساس حافظه صورت مي گيرند، به ميزان چشمگيري ضعيف مي شود و کارآيي آنها در فعاليتهاي ذهني کاهش مي يابد. هولي آي تيلور، محقق و روانشناس دانشگاه توفتز در اين باره تاکيد کرد: اين پژوهش نشان مي دهد غذايي که مي خوريم تاثير آني روي رفتارهاي ذهني دارد و به طور معمول رژيم هاي غذايي فاقد کربوهيدرات يا حاوي مقادير بسيار کم از اين گروه غذايي تاثيرات منفي شديدي روي قدرت تفکر و ذهن اعمال مي کند.
علت اين تاثير آن است که مغز از قند گلوکز به عنوان سوخت اوليه خود استفاده مي کند و درعين حال هم هيچ راهي براي ذخيره آن ندارد. در عوض در صورت نياز کربوهيدراتهاي بدن شکسته شده و تبديل به گلوکز مي شوند. سپس گلوکز به وسيله جريان خون به مغز مي رسد و در آنجا بلافاصله بعنوان انرژي مورد نياز براي سلولهاي عصبي مورد استفاده قرار مي گيرد.
به اين ترتيب اگر ذخاير کربوهيدرات در بدن وجود نداشته باشد، آسيب جدي به مغز وارد مي شود و اين عضو با کمبود انرژي و سوخت مواجه خواهد شد.

نقرس يک بيماري وراثتي در افراد به حساب مي آيد

نقرس، اغلب اوقات يک امر وراثتي است و عواملي از قبيل چاقي، افزايش سن و رژيم نادرست، ابتلا به نقرس را افزايش مي دهد.
 دکتر گشتائي، متخصص داخلي در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران با بيان اينکه نقرس يک اختلال متابوليکي است که در نتيجه بالا بودن اسيد اوره در خون و رسوب نمک هاي اسيد اوره در بافت و اطراف مفاصل مخصوصا انگشت هاي دست و پا صورت مي گيرد، افزود: نقرس مي تواند در پاشنه پاها، زانو، دست، گوش و هر مفصلي در بدن به وجود بيايد و تشکيل کريستال هاي مخصوص به عنوان فرآورده هاي ناصحيح متابوليسم پروتئين منجر به نقرس مي گردد.
وي تاکيد کرد: مصرف زياد مايعات از انباشته شدن کريستال ها در کليه ها جلوگيري مي کند و کاهش صحيح وزن روشي است که به جلوگيري از نقرس کمک مي نمايد.وي اضافه کرد: کاهش سريع وزن موجب حملات نقرس مي گردد و اين به دليل ايجاد وضعيت و حالات روحي است.گفتني است، ميوه جات، سبزيجات، آب ميوه به دفع اسيد اوره بدن کمک مي کند.

توليد اولين روبات خانه دار

محققان دانشگاه توکيو با همکاري شرکت پاناسونيک اولين روبات خانه دار را از سري تجهيزاتي که به منظور انجام کارهاي منزل طراحي شده اند، ارائه کردند.به گزارش  مهر، محققان ژاپني اولين روبات خانه دار را که توانايي انجام بسياري از امور منزل از قبيل روشن کردن ماشين ظرفشويي و آبکشي ظرفها را دارد توليد کردند.
روبات KAR داراي بازويي چند مفصلي بوده و به 18 حسگر متفاوت مجهز است با استفاده از بازوي خود توانايي حمل و جابجايي ظروف شکننده و ديگر موارد را بدون وارد آوردن خسارت دارد.
در عين حال قرار دادن دوربين داخلي در کنار حسگرها باعث شده است که KAR بتواند شکل و ابعاد ظروف و وسايل کثيف آشپزخانه را از بقيه ظروف تشخيص دهد. در نهايت محققان قصد دارند با توليد روباتي کوچکتر و سبکتر متناسب با نيازهاي يک خانواده 4 نفره، انجام چنين وظايفي را در عرض 5 دقيقه ممکن سازند.
به گفته گروه توليد کننده روبات KAR، اين روبات تا 5 سال آينده آماده بهره برداري بوده و تا آن زمان توانايي هاي وي در انجام تمامي کارهاي مرتبط با منزل افزايش خواهد يافت.
ژاپن به عنوان کشوري که جمعيت آن به سرعت در حال پير شدن است، در توسعه تکنولوژي روباتيک با جهشي چشمگير مواجه شده است و تخمينها نشان مي دهد بودجه سرمايه گذاري شده 3.5 بيليون پوندي اين کشور تا سال 2030 به 7.71 بيليون دلار افزايش خواهد يافت.بر اساس گزارش تلگراف، اکثر شرکتهاي سرمايه گذار سرمايه خود را بر روي توليد روباتهاي خانه دار متمرکز کرده اند تا با گسترش توليد و مصرف اين دستگاه ها، سالمندان بتوانند کارهاي روزمره خود را به آساني به انجام برسانند.

 وسيله اي جديد و ارزان قيمت براي درمان سرطان و آرتروز

يک پژوهشگر دانشگاه کورنل آمريکا موفق به ابداع وسيله اي جديد و ارزان قيمت شده که به گفته وي مي تواند در بهبود سرطان و آرتروز موثر باشد.به گزارش ايسنا، براي استفاده از اين وسيله فراصوتي درماني بايد آن را در کف دست جاسازي کرد. وسيله جديد با باتري کار مي کند و به گونه اي طراحي شده که مي تواند جراحت ناشي از شليک گلوله را بهبود بخشد و داروها را به مغز بيماران سرطاني منتقل کند. جورج ک. لويس، طراح اين دستگاه شفابخش که دانشجوي سال سوم دوره دکتري مهندسي بيوپزشکي است و در حال حاضر محقق يک موسسه ملي علمي مي باشد که نمونه اوليه طرح ابداعي خود را ارائه کرده است . اين وسيله با سيم کشي به يک کاوشگر سراميکي متصل مي شود و امواج صوتي با قدرت بسيار زياد توليد مي کند که اين امواج باعث مي شوند حباب هايي در آب تشکيل شده و پخش شوند و دوباره به جريان آب بازگردند.اين امواج با گوش انسان قابل شنيدن نيستند. به گفته لويس با مکانيسم ابداعي جديد مي توان داروها را به بافت سرطاني منتقل کرد و همچنين فشار آرتروز را کاهش داد.
 
افزايش استرس شغلي، خطر ابتلا به افسردگي را در کارمندان تشديد مي کند

استرس و تنش شغلي و همچنين کمبود حمايت هاي اجتماعي در محيط هاي کاري،  خطر ابتلا به اختلال رواني و افسردگي را افزايش مي دهد.دکتر شهروز خليلي روانپزشک در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران افزود: ميزان طول عمر و دوره هاي12  ماهه افسردگي و استرس هاي شغلي رواني اجتماعي مورد ارزيابي قرار گرفت که اين ارزيابي نشان مي دهد، افزايش کشمکش هاي شغلي به ميزان قابل ملاحظه اي با افزايش خطر ابتلا به افسردگي شديد رابطه مستقيم دارد.وي گفت:  اين تاثير در مردان به مراتب بيشتر است اما اين در حالي است که همين پژوهش نشان مي دهد عدم حمايت اجتماعي در محيط هاي کاري براي زنان و مردان به يک اندازه باعث بروز افسردگي مي شود.گفتني است، افسردگي در محيط کار يک مشکل اصلي بهداشت عمومي است.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته