جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/10/03 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3215

آيت الله مکارم شيرازي:
دشمنان براي ضربه زدن به اسلام عاشوراي حسيني را هدف قرار داده اند

رييس سازمان صنايع و معادن خراسان رضوي
ذخيره فرآورده هاي نفتي واحدهاي صنعتي استان در زمستان فقط براي 45 روز کافي است


گل گشت


ايران زمين


  آيت الله مکارم شيرازي:
 دشمنان براي ضربه زدن به اسلام عاشوراي حسيني را هدف قرار داده اند 

قم- خبرنگار آفرينش
آيت الله مکارم شيرازي با اشاره به تلاش دشمنان براي تحريف عاشورا، گفت: دشمنان براي ضربه زدن به اسلام و شيعه عاشوراي حسيني را هدف گرفته اند.
  آيت الله " ناصر مکارم شيرازي"  در ديدار مسئولان کانون هاي مداحان سراسر کشور نسبت به سياسي و جناحي شدن محافل حسيني هشدار داد و تصريح کرد: در اسلام دين از سياست جدا نيست و در مجالس مذهبي بايد اصول و کليات نظام تقويت شود، ولي از سوي ديگر اين مجالس نبايد به دست خط خاصي بيفتد که اگر اينگونه شود، ظلم به امام حسين(ع) است.
وي ادامه داد: در آينده برگزاري انتخابات را در پيش داريم و نبايد ما به سمتي برويم که در مجالس عزاي امام حسين(ع) به نفع کانديداي خاصي استفاده شود.
اين مرجع تقليد با بيان اينکه مداحان بايد اشعار و سخنان خود را از منابع معتبر تهيه کنند، خاطرنشان کرد: مداحان بايد همواره زير پوشش دوره هاي آموزشي مختلف قرار گيرند و آموزش مداحان از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.
آيت الله مکارم شيرازي با اشاره به اهميت بازگو کردن مقامات وجايگاه اهل بيت(ع) براي مردم،  تصريح کرد: مداحان بايد در اين ارتباط فقط واقعيات را بازگو کرده و همچنين از غلو و نقصان پرهيز کنند.
وي با تاکيد بر جايگاه مداحان در جامعه اسلامي اظهار داشت: مداحان خادمان اهل بيت و زنده کنندگان آثار شهيدان هستند و در جامعه از جايگاه والايي برخوردارند.
اين مرجع تقليد از تلاش دشمن براي ايجاد اختلاف بين شيعيان خبر داد و گفت: بين مجالس خطابه و مداحي و همچنين بين حسينيه ها و مساجد نبايد فاصله ايجاد شود، چراکه دشمنان امروز به دنبال اين هستند که بين ما اختلاف ايجاد کنند.
آيت الله مکارم شيرازي ادامه داد: اينکه در اين ميان تعدادي اندک از وهابيون مطالبي دروغ و خلاف واقع را نسبت به شيعه روا مي دارند، از اهميت زيادي برخوردار نيست.
وي افزود: وهابيون و ديگر دشمنان شيعه از اينکه ما در حال پيشرفت هستيم عصباني هستند و به همين دليل مي خواهند به ما ضربه بزنند.
اين مرجع تقليد با بيان اينکه دشمنان براي ضربه زدن به اسلام و شيعه مرجعيت و عاشوراي حسيني را هدف قرار داده اند، يادآور شد: آنها در طول تاريخ از مرجعيت و عزاداري مردم در عاشوراي حسيني بسيار ضربه  خورده اند.
آيت الله مکارم در ادامه  اظهار داشت: ما امروز شاهد هستيم که به برکت پيروزي انقلاب اسلامي مکتب اهل بيت در دنيا در حال پيشروي است و همه جا از شيعه با عزت و سربلندي ياد مي  کنند.
وي با اشاره به اهميت دارا بودن حب اهل بيت(ع) گفت: کسي به معناي واقعي محب و دوستدار اهل بيت است که تمام اعمالش بر مبناي دستوات ديني باشد.
آيت الله مکارم شيرازي در پايان بررسي ريشه ها، رويدادها و نتايج واقعه عاشورا و تبيين آن براي مردم را ضروري دانست و گفت: مجالس عزاي امام حسين(ع) نبايد به مجالس سياسي و جناحي تبديل شود.


 رييس سازمان صنايع و معادن خراسان رضوي
 ذخيره فرآورده هاي نفتي واحدهاي صنعتي استان در زمستان فقط براي 45 روز کافي است 

مشهد- خبرنگار آفرينش
رييس سازمان صنايع و معادن خراسان رضوي گفت: اطلاع رساني جهت ذخيره سازي سوخت دوم به دليل ايمني و شرايط توليد به واحدهاي صنعتي صورت گرفته است.
سيد حسين   احمدي ، با بيان اين مطلب تصريح کرد: در سال جاري ، پروژه هاي بيشتري به ثمر رسيده و مصرف سوخت گاز صنعت استان افزايش يافته است و با اطلاع رساني انجام شده تعداد قابل توجهي از واحدهاي صنعتي تاسيسات لازم جهت ذخيره سازي را ايجاد کرده اند.
وي عنوان داشت: مشکل اصلي اين است که تنها استاني هستيم که دورترين فاصله را جهت تامين فرآورده هاي نفتي داريم و مساله حمل و نقل و نفتکش مهمترين موضوع است و نيز ذخيره سوخت دوم که از فصل بهار ايجاد و تا زمستان سرمايه عظيمي در مخازن ذخيره شود مشکل به نظر مي رسد.
احمدي با بيان اينکه واحدهاي صنعتي معمولا از اواسط سال و يا حداقل در پاييز ذخيره سوخت دوم را انجام مي دهند، تصريح کرد: در اين زمان از سال، مشکل حمل و نقل و نفتکش اجازه کار را نمي دهد و ذخيره سازي را با مشکل مواجه مي کند.
رييس سازمان صنايع و معادن خراسان رضوي با اشاره به اينکه در تامين سوخت دوم واحدهاي صنعتي استان با مشکل مواجه هستيم، يادآور شد: ذخيره فرآورده هاي نفتي حداکثر به مدت 45 روز کافي بوده و براي ساير فرآورده ها در حد يک ماه موجود است و بيشتر از اين جوابگوي نيازهاي سوخت واحدهاي صنعتي نيست.
وي در ادامه  افزود:  برخي از واحدهاي صنعتي استان به دليل داشتن تجهيزات حساس نمي توانند از سوخت دوم استفاده کنند، لذا اين واحدها شناسايي شده و در جلسات مشترک با شرکت پخش فرآورده هاي نفتي و گاز سعي شده حتي الامکان گاز اين واحدها به دليل شرايط حساس آنها قطع نشود.
وي در خصوص قاچاق سوخت خاطر نشان کرد: زماني که سوخت از طريق مرزها قاچاق مي شد، سهميه بندي بنزين وجود نداشت و در آن زمان قسمت اعظم قاچاق را بنزين و نفت سفيد تشکيل مي داد و به ميزان کمتري نفت کوره قاچاق مي شد.
احمدي بيان داشت: نفت کوره، مصرف اصلي سوخت صنعت در عايق هاي رطوبتي و واحدهايي که در ارتباط با مصالح ساختماني و يا کوره هستند، مي باشد.
وي با بيان اينکه دو نرخي بودن نفت کوره موجب مشکلاتي در صنعت شده است، تصريح کرد: نرخ 97 ريالي نفت کوره در هر ليتر جهت مصارف عمومي و نرخ 150 توماني آن نيز جهت مصارف صنعتي عرضه مي شود و اين در حالي است که  در نقاطي از کشور نفت کوره اي که به قيمت 97 ريال خريداري مي شود را به قيمت ليتري 40 تومان به واحدهاي صنعتي مي فروشند.
وي گفت: در حال حاضر شبکه نظارتي کشور در اين خصوص قوي عمل کرده و با همکاري سازمان هاي مختلف از ادامه اين فعاليت جلوگيري مي شود.
رييس سازمان صنايع و معادن خراسان رضوي قطعي گاز در فصل زمستان را مشکل عمده اي براي واحدهاي صنعتي استان برشمرد و اظهار داشت: کاهش توليد و ارزش افزوده و بروز مشکلاتي در زمينه اشتغال از جمله مسائلي است که واحدهاي صنعتي در فصل سرما با آن روبرو مي شوند.


 گل گشت  

تهران
تهران! تهران بزرگ، شهر درختان سر به فلک کشيده، شهر توچال، شهر ميدان آزادي و برج ميلاد، شهر ترافيک، شهر آدم و ماشين، شهر دود، شهر گربه و کلاغ. در روزگاري نه چندان دور دهکده کوچکي در شمال ري بود. جايي کوچک، خوش آب و هوا و سرشار از باغ هاي ميوه. کهن ترين سند فارسي موجود نشان دهنده وجود اين شهر پيش از سده سوم هجري است.
اهميت و آباداني و رونق تهران از زمان پادشاهان صفوي آغاز شد. نياي بزرگ صفويان به نام سيد حمزه در شهر ري مدفون بوده و به جهت وجود باغ هاي وسيع، آب گوارا و چنارهاي بلند و زيبا، هرچند وقت يکبار به آن روي مي آوردند و به اين ترتيب تهران مورد توجه پادشاهان صفوي به ويژه طهماسب يکم واقع شد. وي دستور ساخت بارويي به دور شهر را داد که داراي 4 دروازه و 114 برج به تعداد سوره هاي قرآن بود. براي بناي حصار شهر از دو منطقه داخل شهر خاک برداري انجام شده که بعدها اين دو منطقه به نام هاي چاله ميدان و چاله حصار معروف شدند. بنا بر تحقيق آنوبانيني حدود تقريبي نخستين حصار شهر تهران از جنوب به خيابان مولوي و حاج ابوالفتح، از سوي شرق به خيابان ري، از غرب به خيابان وحدت اسلامي و از شمال به امير کبير و امام خميني محدود مي شد و محوطه ارگ تهران در ميانه شمالي شهر قرار داشت و خندقي نيز به دور حصار کشيده شده بود
محله هاي عمده درون حصار شامل; بازار، عودلاجان، سنگلج، ارگ، چاله ميدان و چاله حصار بود و وسعتي حدود 4 کيلومتر مربع داشت. درازاي باروي دور شهر در کتابهاي معتبر حدود 6 هزار گام نگاشته شده است و فضاي بيرون از حصار شامل باغ ها و کشتزارهاي پهناوري بوده که امروزه به محدوده هاي شهر تهران بدل شده است.
پس از استقرار خاندان صفوي در قزوين و سپس در اصفهان، تهران از رشد و گسترش باز ماند و بي توجهي شاه عباس اول به تهران نيز خود مزيد بر علت شد. شاه عباس در 998 ه. ق که رهسپار جنگ با عبدالمومن خان ازبک گرديده بود در تهران به سختي بيمار شد و از سرکوبي به موقع ازبکان باز ماند و به همين دليل ازبک ها توانستند مشهد را به تصرف در آورند. از آن پس خاطره تلخي از تهران به دل گرفت و نسبت به پيشرفت و رشد آن بي توجهي نمود.
بي گمان دگرگوني هاي بنيادين در تهران از سال 1300 به بعد ايجاد شد. بين سال هاي 1300 تا 1320 خندق ها و دروازه ها از بين رفت و شهر از چهار جهت رو به گسترش نهاد. احداث ساختمان ها و تاسيسات بانکي و وزارت امور خارجه، شهرباني کل کشور، ايستگاه راه آهن، دانشگاه تهران و ايستگاه فرستنده راديو تهران، باشگاه افسران و چند بيمارستان، مربوط به اين دوره مي باشد.
بر پايه آمارگيري سال 1375 شهر تهران داراي جمعتي حدود 7 ميليون نفر و مساحتي حدود 864 کيلومتر مربع مي باشد و جمعيت کنوني تهران را بين 10 تا 12 ميليون تخمين ميزنند.
تهران در عين حالي که شهري ديدني نيست شهري ديدني است! به رغم نداشتن اثار باستاني قديمي و معروف (در مقايسه با شهرهايي همچون شيراز و کرماشاه و اصفهان و همدان و...)، آنقدر اثر باستاني در خود جاي داده که قطعا هيچ ايرانگرد و جهانگردي نمي تواند بدون ديدن اين شهر، عظمت ايران را درک کند. وجود ده ها موزه معروف که بيشتر آثار کشف شده از گوشه و کنار اين مملکت را در خود جاي داده، تاييدي بر صحت اين ادعا است. يک بازديد کننده از شهر سوخته، هگمتانه، حسن لو و سيلک چيز زيادي از آثار کشف شده در آن اماکن را در موقعيت مادريشان مشاهده نمي کند زيرا اگر نگوييم همه آثار، درصد قابل توجهي از آثار کشف شده به موزه ها و به خصوص موزه هاي تهران منتقل شده است.
ارتفاع تهران از سطح دريا در حدود 900 تا 1800 متر است. در ميدان تجريش ارتفاع حدود 1300 متر و در ميدان راه آهن 1100 متر بالاتر از سطح دريا مي باشد. تهران به لحاظ آب و هوايي، يکي از شهرهاي ويژه ايران به شمار مي رود. از جنوب تا شمال شهر، تغييرات آب و هوايي کاملا محسوس بوده و اين تفاوت، به يکي از شگفتي هاي تهران بدل گشته است. در همان حالي که در شمال شهر هوا کاملا برفي و سرد است، در جنوب شهر ممکن است معتدل و بدون برف باشد. به طور کلي; هواي تهران در شمال شهر معتدل و در جنوب و مرکز گرمسير تقسيم بندي مي شود.

اثار باستاني تهران
 خانه مشيرالدوله - تهران
خانه مشيرالدوله از بناهاي قديمي تهران است که در حد فاصل خيابان منوچهري و جمهوري اسلامي در کوچه پيرنياي لاله زار واقع شده است.
اين عمارت منتسب به حسن پيرنيا ملقب به مشيرالدوله است که از رجال برجسته دوران قاجار بود. عمارت مشيرالدوله سه طبقه بوده و مصالح به کار رفته در آن عمدتا خشت و آجر است ولي شيوه پوشش در طبقات مختلف متفاوت است. تزيينات بنا در نهايت سادگي کار شده و سطوح نماي خارجي آن ساده و يک دست آجر با بندکشي گچي است. سطح و داخل بنا نيز عمدتا صاف و يک دست مي باشد. گچ بري و فرنگي کاري ايوان شمالي و کاشي کاري اتاق هاي زيرزمين بنا، مهم ترين تزيينات آن را تشکيل مي دهند. کاشي هاي به کار رفته در زيرزمين از جنس خشت و در ابعاد بزرگ و منقوش به تصوير شخصيت هاي اساطيري و تاريخي است. اين بنا به لحاظ قدمت و اهميت معماري آن تحت شماره 1899 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.
خانه نيما يوشيج شميران - تهران خانه نيما يوشيج شاعر معاصر که متعلق به دوران پهلوي است، در تجريش، خيابان دزاشيب قرار دارد.
کليساي انجيلي
با گسترش تهران در سال 1284 ه. - ق ارامنه تهران از کليساي کوچک دروازه قزوين که در سال 1876 م توسط يک مبلغ مذهبي تاسيس شده بود، تغيير مکان دادند ودر منطقه حسن آباد ، کليساي انجيلي کنوني توسط ميسيون مذهبي آمريکايي ها بنا شد. در سال 1874 م اين کليسا با وسعت بيشتر ، کاربري فرهنگي نيز يافت و مدرسه آمريکايي ها در آن شروع به کار کرد. مدرسه در سال 1319 شمسي به امر پهلوي اول بسته و تاسيسات فرهنگي آن به وزارت فرهنگ ايران واگذار شد. براي تامين آب مورد نياز باغ و کليساي انجيلي که در خيابان سي تير واقع است، براي اولين بار در ايران چاه آرتزين حفر شد. اين باغ و کليسا امروزه به صورت متروکه باقي است. از ديگر کليساهاي تهران بايد از کليساي حضرت مريم، کليساي سورپ تارگمانچاس در وحيديه ، سورپ وارتان حشمتيه ، سورپ گريگور لوساوريچ مجيديه و ميناس مقدس در قريه ونک نام برد.
باغ گلشن - تهران
باغ گلشن اولين پارک عمومي تهران بود که در سال 1286 هجري قمري در زمان نخستين طرح سامان دهي بافت شهري تهران ساخته شد
تکيه نياوران - تهران
بناي اوليه تکيه نياوران در سال 1237 ه. - ق به دستور ناصرالدين شاه قاجار در نياوران بنياد گذاشته شد. در اين بنا هيچ کتيبه تاريخي وجود ندارد و سقف شيرواني تکيه توسط استاد حسن نجار از اهالي روستاي نياوران ساخته شده است.
تکيه تجريش - تهران
کيه تجريش که از مراکز سوگواري در منطقه تجريش است، بنا بر گفته هاي افراد محلي، بيش از صد سال قدمت دارد. اين بنا که از باني و سازنده و تاريخ صحيح آن اطلاعي در دست نيست، در چند مرحله به صورت اساسي يا جزيي مرمت شده است.
تکيه دولت - تهران
تکيه دولت درزمان خود بزرگ *ترين بناي مذهبي شهر بود که در زمان اوج شکوه و عظمت سنت تغزيه، در سال 1248 شمسي به دستورناصرالدين شاه و مباشرت دوستعلي خان معير الممالک ساخته شد.


 ايران زمين  

 پيشرفت پروژه هاي تامين آب در آبفاي شرق استان تهران

رودهن - خبرنگار آفرينش
 
در راستاي طرح تامين آب در شهرهاي تحت پوشش آبفاي شرق استان تهران گزارش پيشرفت چاه هاي حفاري شده در منطقه فوق ،توسط معاون مهندسي و توسعه اين شرکت اعلام شد . به گزارش خبرنگار آفرينش; مهندس صالحي معاون مهندسي و توسعه شرکت، کاهش نزولات آسماني در سال جاري و خشکسالي در کليه شهر هاي تحت پوشش مشکلات متعددي را در تامين آب شهروندان بوجود آورد . وي افزود در همين راستا جهت ارتقا» کيفيت آب شرب و نياز هاي آينده شهرهاي زير پوشش ضرورت افزايش توان تامين آب به شدت محسوس است که براين اساس با مطالعات هيدروژئولوژي و ژئوفيزيک در کليه مناطق حفر چاه هاي عميق و نيمه عميق در دستور کار قرار گرفت و ضمن پيگيري هاي به عمل آمده 80 در صد پروژه ها در حال اجرا و مابقي در مرحله تشريفات مناقصات مي باشد. معاون مهندسي و توسعه آبفاي شرق استان تهران افزود : تعداد 15 حلقه چاه از نوع عميق،نيمه عميق و شبه فلمن در شهرهاي تحت پوشش آبفاي شرق در مرحله اجرا قرار دارند که 9 حلقه آن به اتمام رسيده و بقيه در حال انجام مي باشد که اميد است با اجراي برنامه هاي پيش بيني شده بتوانيم آبي سالم و گوارا در اختيار شهروندان قرار دهيم. وي در پايان گفت : اميدواريم با تعامل و همکاري ديگر ادارات و سازمان ها بتوانيم به نحوه مطلوب از خشکسالي گذر نماييم.

مسئول واحد مطبوعات ارشاد اسلامي آذربايجان  غربي:
در آينده نزديک آذربايجان غربي داراي
روزنامه مي شود

اروميه - خبرنگار آفرينش
به منظور اخذ مجوز انتشار روزنامه در آذربايجان غربي طي دو سال اخير دو درخواست و دو تقاضاي تبديل وضعيت هفته نامه به روزنامه انجام گرفته است.
مسئول واحد مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان  غربي با اعلام اين خبر گفت: آذربايجان غربي در آينده نزديک داراي روزنامه مي شود.
اميد سياح انتشار روزنامه در استان را ضروري دانست و افزود: کساني که توانايي اجرايي و مادي دارند، مي توانند درخواست انتشار روزنامه کنند تا با حمايت هاي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مقدمات چاپ روزنامه در استان فراهم شود.
سياح با تاکيد بر اينکه مدير مسئول بايد در راستاي کيفيت بخشي به نشريات تلاش کنند، خاطرنشان کرد: وضعيت کيفي نشريات آذربايجان غربي مطلوب نيست به  طوري که  استان ما جزو استان هاي 24 تا 25 کشوري است. 
 سياح با اعلام اينکه چاپ مقالات معلمان، مقالات روزنامه اي نيستند، يادآور شد: اين مقالات تحقيق کلاسي هستند که فقط براي کسب امتياز آماده شده اند و متاسفانه برخي نشريات به خاطر منافع مالي اقدام به چاپ آنها مي کنند که چاپ اين مقالات در کيفيت نشريات تاثيرگذار است.
وي با تاکيد بر اينکه هر مقاله و تحقيقي قابل چاپ در مطبوعات نيست، يادآور شد: مقاله منتشر شده در مطبوعات بايد با تحقيق مدارس و دانشگاهي تفاوت داشته باشد.
سياح با اعلام اينکه نشريات بايد مقاله ها را به سمت تخصصي و پرمحتوا شدن هدايت کنند، گفت: اينکه افرادي خواهان نوشتن مقاله و چاپ آن در نشريات هستند ظرفيت خوبي است که بايد با کمي برخورد جدي از طرف مدير مسئول و نشريات هدايت شود.
وي ادامه داد: اقدامات تشويقي و تنبيهي براي بالا بردن کيفيت نشريات در نظر گرفته شده است که افزايش ضريب حمايتي از طريق آگهي و پرداخت يارانه هاي کاغذ براساس کيفيت نشريات از جمله آنها است.
مسئول واحد مطبوعات اداره ارشاد آذربايجان  غربي با اشاره به برنامه هاي در دست اجرا براي ارتقاي کيفيت نشريات خاطرنشان کرد: کارگاه هاي حرفه اي روزنامه نگاري صرفا براي مدير مسئول نشريات آذربايجان غربي برگزار مي شود. آذربايجان غربي 42 نشريه دارد که 28 مورد آن توسط عموم و 12 نشريه توسط ارگان هاي دولتي منتشر مي شوند.

معاون استانداري اردبيل :
 قيمت مسکن سير نزولي دارد

اردبيل - خبرنگار آفرينش
معاون امور عمراني استانداري اردبيل گفت : قيمت مسکن از 6ماه گذشته تاکنون سير نزولي به خود گرفته و درمواردي حتي تا %30 کاهش يافته است .به گزارش خبرنگار ما ، ناصر هاشم پور درجلسه ستاد هماهنگي تامين مسکن استان دراستانداري سخن مي گفت : کاهش نسبي درقيمت اغلب مصالح ساختماني و سياست هاي دولت درزمينه مسکن مهر را ازجمله عوامل دخيل دراين امر دانست وتصريح کرد : تسهيلاتي که دولت براي مسکن مهر ارايه مي کند ازجمله تخفيف درصدور پروانه احداث اجازه 99 ساله زمين و پرداخت وام بانکي براي ساخت ، فرصت ارزشمندي را براي خانه دار کردن اقشار فاقد مسکن فراهم نموده است .وي دربخش ديگري از سخنان خود با تشريح آخرين وضعيت اجرايي طرح بزرگ مقاوم سازي مسکن روستايي دراستان خاطر نشان کرد : ازمحل سهميه 12 هزار واحدي استان در سال 1386 تاکنون قريب به 11 هزار نفر ازروستانشينان واجد شرايط به بانک هاي عامل استان معرفي و ازاين تعداد 8 هزار نفر به مرحله عقد قرارداد به بانک هاي عامل رسيده اند .وي گفت: معرفي متقاضيان ازمحل سهميه سال 87 استان به بانک هاي عامل هم جهت برخورداري از تسهيلات موصوف آغاز شده است .
 هاشم پور بااشاره به رويکرد بانک ها درمتعادل ساختن منابع و مصارف خود ازاستفاده کنندگان از تسهيلات بانکي خواست نسبت به پرداخت به موقع اقساط وام دريافتي خود مبادرت نمايند .

 تجليل از بازنشستگان آموزش وپرورش اسلامشهر

اسلامشهر -خبرنگار آفرينش
 
طي  مراسمي از زحمات و خدمات فرهنگيان باز نشسته مديريت آموزش وپرورش شهرستان اسلامشهر تقدير و تجليل گرديد .
در اين مراسم که با حضور بيش از 215 نفر از بازنشستگان اين مديريت در سالن شهيد صياد شيرازي اسلامشهر برگزار شد ، حسين علي مدير آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر  ضمن قدر داني از زحمات بي شائبه اين عزيزان در عرصه هاي مختلف آموزشي اظهار داشت : بازنشستگي براي يک معلم  و فرهيخته فرهنگي بازنشسته ، معني و مفهومي ندارد و اسلام دين تلاش ، زندگي و پويايي است ودر فرهنگ ما اين مطلب بايد مد نظر باشد که تجارب و اندوخته هاي گذشته پيشکسوتان ، چراغ راه آينده ما است .
دباغ استاد دانشگاه  نيز دراين مراسم ،طي سخناني بيان داشت : طلب علم و دانش برهرکسي واجب است ،آفرين برشما که بذر عشق ومحبت را در دل اصحاب معرفت کاشته و آنها را بسوي سعادت ورستگاري هدايت نموديد وار خود ، يادگاريهاي ارزشمند وگرانبها باقي گذاشتيد وبراستي که اهل معرفت و انسانهاي
    بزرگ ،  انگشت      اشاره شان ، هدايتگر  ديگران است و مقام  و منزلت شما ، هم رديف با مقام والاي  پيامبر الهي ، بلند مرتبه و عظيم است .

توسط واحد طرح و توسعه سازمان ميادين ميوه و تره بار اصفهان
عمليات احداث بازار سروش اصفهان آغاز شد

اصفهان  -  خبرنگار آفرينش
روابط عمومي شهرداري اصفهان اعلام کرد: عمليات احداث بازار سروش اصفهان آغاز شد. بازار سابق سروش واقع در خيابان سروش با وسعت بيش از 14 هزار متر مربع بنا بر نياز در سال 1367 احداث و از ابتداي سال 1386 آغاز به کار کرد. اين بازار 10 سال به کار خود ادامه داد اما استفاده موثري از بازار به عمل نيامد و معضلات حاشيه اي فراواني را پديد آورد و ارتباطات بهره برداران با سازمان به دلايل متعدد کمرنگ گرديد ، و از آن تاريخ به مدت 8 سال بود که اين بازار در بلاتکليفي بود و تلاشهاي سازمان براي تعامل با بهره برداران نتيجه ثمر بخشي نداشت و نارضايتي اهل محل ،معضل ماندن اموال بيت المال را در پي داشت ، اين بازار با استقرار چند بنگاه به صورت نامنظم و غير قانوني فعاليت مي کرد ، سازمان در پايان سال 1386 به طور جدي ،موضوع را وجه همت خود نمود و با هماهنگي ها و رفع مشکلات و مسائل حقوقي آن و تهيه طرح و پيش بيني بودجه مورد نظر ،راه اندازي آن را با رويکردي جديد در دستور کار قرار داد.مساحت کل بازار سروش 14/414 متر مربع و مساحت ساخت کل پروژه 31/453 متر مربع مي باشد. تعداد کل غرفه هاي اين بازار 90 واحد به اضافه يک فروشگاه زنجيره ايي در دو طبقه و همچنين مساحت پارکينگ دو طبقه سر پوشيده 12/805 متر مربع و ساخت انبار در طبقه زيرين اول بمساحت 2/550 متر مربع مي باشد. قابل ذکر است با اجرايي اين طرح ، شاهد بازاري متنوع جهت شهروندان خواهيم بود که انواع ميوه و تره بار ،مواد پروتئيني و مواد غذايي را با قيمت و کيفيت مناسب عرضه خواهد کرد.


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته