جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/10/03 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3215

دکتر مظاهري:
"توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز" افتخاردانشگاه آزاد اسلامي است

6 دي ماه;
اختتاميه جشنواره هنر و ادبيات ديني در واحد نجف آباد برگزار مي شود

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد زنجان:
خوابگاه پسران دانشگاه سال آينده افتتاح مي شود


زنگ آفرينش


كوتاه و خواندني

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مبارکه:
فعاليت هاي علمي بدون پژوهش ناتمام و ابتر است


  دکتر مظاهري:
  "توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز" افتخاردانشگاه آزاد اسلامي است  

  به گفته دکتر مظاهري،معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي، مفتخر است که با تکيه بر عمود دين، "توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز" را سرلوحه فعاليت هاي خود قرار داده است. 
به گزارش ايسکانيوز،دکتر مظاهري ، معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي به دومين همايش نماز دانشگاه آزاد اسلامي واحد بناب که هشتم دي ماه 1387 برگزار مي شود، پيامي صادر کرد.
در اين پيام آمده است:حمد و سپاس فراوان خداي سبحان را که توفيق بندگي حضرتش عطا فرمود، کمال را در قرب جمالش مستور ساخت و مايه آن را بر پايه طاعت و عبادت استوار کرد. 
راز و نياز با معشوق را جلوه اي جميل بخشيد; آن را مودب به آدابي بشکوه کرد و امر به نماز فرمود.
هفده رکعت عشق را واجب ساخت تا هر صبح و ظهر و شام، روح و گلگشتي بهشتي زير آبشار ذکر جميل دوست، غسل معنا کند و همدم نوشانوش ساغر به دستان سرخوش از حضور، پاي به هر چه غير او بکوبد و دست از هر چه غير او برافشاند. 
جان مدهوش جانان شد و دل در هواي او پران، ياد يار ظلمات غربت را ستاره باران کند و باران لطف و رحمت را بر کوير جان بارد. 
مظاهري مي افزايد:معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي، مفتخر است که با تکيه بر عمود دين، "توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز" را سرلوحه فعاليت هاي خود قرار داده است و مي کوشد تا براي اقامه اين فريضه شريعت الهي از هيچ کوششي فروگذار نکند، حاصل اين اهتمام در قالب برنامه ها، پژوهش ها و همايش هاي گوناگون فرهنگي پس از دو سال پياپي،که معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي "مقام برتر در امر اقامه نماز بين دستگاه ها وزارتخانه ها و ارگان هاي مختلف کشور" را کسب کرد، امسال نيز لوح تقدير ويژه برنامه ريزي و انجام فعاليت هاي برتر فرهنگي در امر اقامه نماز از سوي ستاد اقامه نماز کشور، دريافت شد.  ضمن تقدير و تشکر از دوستان و همکاران فرهنگي، اين موفقيت هاي بزرگ را به دانشگاهيان تبريک عرض مي کنم و از خداوند متعال، توفيق تداوم و تعالي خدمت در راه احيا» تعميق و ترويج ارزش هاي رباني را دارم. به گزارش ايسکانيوز در پايان اين پيام آمده است:در همين راستا دومين همايش نماز در سال نوآوري و شکوفايي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بناب نيز برگزار مي شود که اميدوارم به لطف خداي بي نياز اين راز و نياز مقبول و مرضي درگاهش باشد با قدرداني از کليه دست اندرکاران اين همايش به ويژه هيات رييسه واحد بناب همه شما را به خداي سبحان مي سپارم. 


  6 دي ماه;
 اختتاميه جشنواره هنر و ادبيات ديني در واحد نجف آباد برگزار مي شود  

 ايسکانيوز: رئيس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي از برگزاري اختتاميه سيزدهمين و چهاردهمين دوره جشنواره هنر و ادبيات ديني دانشجويان و هشتمين و نهمين دوره استادان در واحد نجف آباد خبر داد. 
دکتر فرزانه اظهار داشت: پژوهشکده قران و عترت معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در سال نوآوري و شکوفايي و همگام با پيام سال مقام معظم رهبري، اختتاميه سيزدهمين و چهاردهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني را با توجه به شعار محوري "خلاقيت، نشاط و پويايي فرهنگي" ششم دي ماه سال جاري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نجف آباد برگزار مي کند.
وي افزود: در اين مراسم که با حضور هنرمندان و فرهيختگان اهل قلم در مباحث قرآني و ديني برپا مي شود از منتخبين 17 رشته هنري، ادبي پژوهشي تقدير مي شود.
رئيس پژوهشکده قرآن و عترت عنوان کرد: در سيزدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني هزار و 286 اثر شرکت خواهد کرد که از اين تعداد، 459 اثر در بخش هنرهاي تجسمي و 827 اثر در رشته هاي ادبي و تحقيقي است و در چهاردهمين جشنواره 941 اثر شرکت دارند.
وي ادامه داد:تعداد منتخبين اين دو دوره 126 نفر که 62 نفر منتخب سيزدهمين دوره و 64 نفر منتخب چهاردهمين دوره هستند .به گزارش ايسکانيوز، فرزانه افزود: در اين دوره، نمايشگاه دائمي آثار هنرهاي ديني نيز افتتاح خواهد شد.
وي گفت: در اين زمينه برنامه ريزي هاي مهمي صورت گرفته که در صورت موفقيت هاي اوليه، آثار دانشگاه آزاد اسلامي پررونق تر از گذشته خواهد بود.
فرزانه تصريح کرد: اعتقاد پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه بر اين اساس استوار است که تمام واحدها فعاليت هاي خود را تعريف کرده تا حرکت هاي فرهنگي- هنري دانشجويان سازمان يافته تر و منسجم تر شود.
وي اظهار داشت: در صورت اطلاع رساني مناسب و بهنگام مي توان اميدوار بود که مسابقات و جشنواره ها در سطح مطلوب تري برگزار شود.
رئيس پژوهشکده قرآن و عترت عنوان در پايان اظهار داشت: پل ارتباطي ما هم اکنون سايت تسنيم است و مسوولان قرآن و عترت بايد توسط سايت با پژوهشکده در تماس باشند.
وي همچنين از رياست و معاونت فرهنگي دانشگاه به دليل حمايت هاي بي دريغ آنان و نيز از مسوولان فرهنگي منطقه چهار و واحد نجف آباد که در زمينه برگزاري جشنواره ها همکاري تنگاتنگي دارند، تشکر و قدرداني کرد. 


  معاون دانشجويي دانشگاه آزاد زنجان:
 خوابگاه پسران دانشگاه سال آينده افتتاح مي شود  

معاون امور دانشجويي دانشگاه آزاداسلا مي زنجان گفت: با توجه به برخي مشکلات به وجود آمده در خصوص تهيه و توزيع برخي فيلم هاي شخصي و بلوتوث آن به سايرين، دانشجويان بايد با بروز کوچکترين مساله در اين زمينه، سريعا دانشگاه را در جريان مشکل خود قرار دهند تا در کمترين زمان مشکل آنان حل شود. 
صمد حنيفي در گفت وگو با خبرنگارايسنا منطقه زنجان، با بيان اين مطلب، اظهار کرد: مشکلات به وجود آمده در ميان دانشجويان به دليل عدم اعتماد آنان به افراد حائز شرايط است لذا دانشجويان بايد در خصوص مشکلات به وجود آمده در روابط خود، مسئولين را در جريان بگذارند. 
اين مقام مسئول تصريح کرد: دانشجويان بايد امر مشاوره را در حل مسائل و مشکلات خود جدي بگيرند، چراکه مراجعه به مشاوره سلامت روحي و رواني آنان را تاييد مي کند. 
حنيفي خاطرنشان کرد: هراندازه دانشجويان با روحيه و نشاط بيشتري در جامعه حضور داشته باشند، فضاي کشور از نشاط، رشد و آگاهي بالاتري برخوردار خواهد شد. 
وي ادامه داد:ارتباط مستمر بين فارغ التحصيلان با دانشگاه و تشکيل بانک اطلاعاتي در اين زمينه، تبديل کانون فارغ التحصيلان به تعاوني و بهره مندي اين قشر از امکانات تعاوني از اهداف تشکيل کانون فارغ التحصيلان است. 
به گفته وي، کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد زنجان با هدف ترسيم آينده اي بهتر و مطلوب تر براي دانشجويان تاسيس شده است. 
وي با بيان اينکه گواهينامه موقت و دانشنامه دانشجويان در گذشته از طريق مرکز صادر مي شد، گفت: در حال حاضر گواهينامه موقت در مدت يک ماه و دانشنامه طي 6 ماه از طريق واحدهاي دانشگاهي صادر مي شود. 
حنيفي عدم مراجعه دانشجويان در زمان مقرر جهت دريافت گواهينامه موقت و دانشنامه را از مشکلات موجود در اين زمينه برشمرد و افزود: دانشجويان بايد در زمان تعيين شده، نسبت به تسويه حساب مالي خود اقدام و پس از تکميل پرونده، جهت دريافت گواهينامه خود حساس باشند. 
اين مقام مسئول يادآور شد: بايد در فعاليت نشريات دانشجويي، افراد مستعد شناسايي و به تشويق و ترغيب آنان بيشتر همت کرد. در سال هاي اخير کيفيت و تعداد مخاطبين نشريات در دانشگاه هاي کشور به دلايل مختلف سياسي کاهش يافته است. 
حنيفي در بخش ديگري ازسخنان خود خاطرنشان ساخت: در سال جاري به کليه دانشجويان دختر متقاضي ، خوابگاه اختصاص يافت و اين دانشگاه از جمله واحدهايي محسوب مي شود که در اين زمينه به نحو مطلوب عمل نموده است. خوابگاه حضرت معصومه (س) با ظرفيت يک هزار دانشجو با امکانات رفاهي ايده آل شامل مراکزي از جمله فروشگاه، سايت اينترنتي، کتابخانه، نمازخانه، سالن ورزشي، کلاس هاي آموزشي و مهمانسرا مي باشد. 
وي با بيان اينکه در سال جاري خوابگاه پسران دانشگاه به دليل عدم تحويل آن از سوي پيمانکار در زمان مقرر آماده نشده است، افزود: اين خوابگاه با ويژگي هايي منحصر به فرد، در سال آينده افتتاح و به بهره برداري مي رسد. 
حنيفي فضاي خوابگاهي اين واحد را 20 هزار متر مربع براي يک هزار و 400 دانشجو عنوان کرد و افزود: سرانه خوابگاهي براي هر دانشجو در اين واحد 15 متر مربع مي باشد که اين رقم درميان ساير دانشگاه ها به 10 متر مي رسد. 
معاون دانشجويي دانشگاه آزاد زنجان در پايان تصريح کرد: از نظر دسترسي به امکانات ورزشي، واحدهاي دانشگاهي بسيار قدرتمندي در سطح منطقه 2 وجود دارند، اما رتبه هاي کسب شده توسط تيم هاي ورزشي واحد زنجان نشان مي دهد که اين امر به نحو مطلوب پيگيري مي شود به طوري که در سال جاري از 8 مسابقه ورزشي انجام شده در ميان دانشگاه هاي کشور، 4 مقام اولي و 3 مقام سومي توسط دانشجويان اين واحد کسب شده است. 


 زنگ آفرينش 

 با شماره تلفن        88909727
    آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات    شما عزيزان ميباشد .

ضرورت تعليم وآموزش تعميرخودروهاي گازسوز

اغلب مکانيک هاي موتورهاي بنزيني دراصفهان به سيستمهاي گازسوزخودروهاواردنيستندوبه هيچ وجه حاضربه تعميران نمي باشندومتاسفانه توانايي آنراهم ندارندوخودشان هم به اين امرمعترف هستندلذاشايسته است سازمان آموزش فني وحرفه اي براي ان دسته ازمکانيک هابطوراجباري وبراي سايرعلاقمندان داوطلبانه آموزشهاي لازم رادرزمينه تعليم موتورهاي گازسوزخودروبدهندتامشکل مردم دراين زمينه حل شود.
اصفهان - محمودبليغيان
 
ضرورت تفکيک کنتورگازمجتمع ها

درمجتمع مسکوني کنتورگازهابطورمشترک است ولذامعلوم نمي شودکه هرکدام ازواحدهاي مسکوني چقدرمصرف مي کنندوچه بسادرصرفه جويي بي تفاوت هستندلذابه نظرمي رسدکه اگرکنتورهاتفکيک شوددرمصرف آن صرفه جويي کرده چون هرواحدي خودش بايدوجه مصرفي رابپردازد.
تهران -فضلي

درخواست  ازسازمان بازنشستگي

ازاينکه سازمان بازنشستگي کشورپيگيرافزايش حقوق بازنشستگان شدجاي تقديردارداما درصدوراحکام دقت لازم نشده وچه بسااشتباهاتي درآن وجودداردازجمله محاسبه نکردن سنوات بالاي سي سال ودوران 2سال مديريت دراحکام حساب نشده که مجدداازسازمانهاووزارتخانه هاي زيربط درخواست سوابق مديريت شده لذادرخواست مي شودنسبت به صدوراحکام اصلاحي تسريع شود.
تهران -تلفن چندتن ازبازنشستگان


 كوتاه و خواندني  

برگزاري جشنواره سراسري شعر و نثر ادبي
در واحد ميبد

اولين جشنواره سراسري شعر و نثر ادبي با عنوان "آفتاب مهرباني" با حضور جمعي از شاعران و اديبان فرهيخته، بهمني استاد و شاعر معاصر، بيابانکي شاعر معاصر و طنزپرداز کشور، زکرياي اخلاقي شاعر معاصر شهرستان ميبد گشايش يافت.
به گزارش آنا، در ابتداي مراسم، رئيس واحد به قرائت بيانيه دکترمظاهري معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي پرداخت.
در ادامه، زارع طي سخناني گفت: نقش شعر در ادبيات و تمدن ها به منزله خون در رگ هاي انسان است و شعر پليدي را از فرهنگ ها جدا مي سازد و با چينش کلمات آن را پالايش مي کند.
در ادامه قلي پور دبير جشنواره به روند برگزاري اين جشنواره اشاره کرد و گفت: "آفتاب مهرباني" يکي از قوي ترين و کم نظيرترين جشنواره ها در اين واحد بوده، که توانسته است با کمک معاونت فرهنگي و 30 نيروي نخبه فرهنگي دانشجويي، اين جشنواره را با کمبود امکانات به نحو شايسته اي برگزار کند.
گفتني است اختتاميه اين جشنواره با حضور رئيس دانشگاه، احمدي معاون پشتيباني اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد، بيگي دبير شوراي فرهنگي منطقه چهار، سيد مهدي موسوي داور جشنواره سراسري کشوري، غلامرضا اکبري و ليدا واعظ برگزار شد.
گفتني است در پايان به آثار منتخب از سوي هيات داوران لوح تقدير و تنديس اهدا شد.

با حضور نماينده مردم پارس آبادمغان
مراسم توديع و معارفه مسوول دفتر فرهنگ اسلامي واحد دانشگاهي اين شهرستان برگزار شد

مراسم توديع و معارفه مسوول دفتر فرهنگ اسلامي واحد پارس آبادمغان با حضور نماينده شهرستان هاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس شوراي اسلامي، هيات رئيسه، کارکنان و مدعوين فرهنگي، شهرستان برگزار شد.
به گزارش آنا، در اين مراسم مهندس شيرپور رئيس واحد از اهميت حوزه فرهنگي دانشگاه با توجه به تاثير مستقيم در رشد فرهنگ اسلامي منطقه، سخناني ايراد کرد.
وي سپس با اشاره به کسب رتبه برتر امر نماز در چند سال اخير توسط دانشگاه آزاد اسلامي در بين سازمان ها، ارگان ها و نهادهاي کل کشور، خواستار تلاش بيشتر، تبليغ و ترغيب و تشويق دانشجويان و استادان به امر نماز، فرهنگ اسلامي و برنامه هاي کانون قرآن و عترت شد.
همچنين مهندس سپه نماينده شهرستان نيز از تلاش هاي رئيس و مسوولان دانشگاه در بسط و گسترش فرهنگ اسلامي در بين دانشجويان و حتي منطقه تقدير کرد.
گفتني است، در اين مراسم از تلاش هاي دولتي، رئيس قبلي تقدير و احمدي به عنوان مسوول جديد دفتر فرهنگ اسلامي واحد منصوب شد.

تجليل از برترين هاي علمي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر 
طي مراسمي از برترين هاي علمي و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر تجليل شد. 
به گزارش ايسکانيوز، طي مراسمي و با حضور دکتر مجلسي رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر و دکتر رسولي رياست معاونت پژوهشي واحد و اساتيد و دانشجويان و دانش آموختگان اين واحد از برترين هاي علمي و پژوهشي اين واحد دانشگاهي تجليل شد.
در اين همايش که با ارائه 3 سمينار با موضوعات " اصول طراحي دستگاه سايش آينه هاي مقعر و محدب تلسکوپ" توسط محمدرضا طاهري، طراحي و ساخت "هواپيماي بدون سرنشين " و " طراحي و ساخت قايق هاي بدون سرنشين" توسط گروه عرشيا آغاز شد تعداد 130 نفر از برجسته هاي علمي و پژوهشي در رشته ها و مقاطع مختلف تجليل شد.  


انتشار کتاب اطلس بافتني و روش کار در آزمايشگاه زيست گياهي در دانشگاه اسلامشهر 

اسلامشهر - خبرنگار آفرينش 
کتاب اطلس بافتني و روش کار در آزمايشگاه زيست گياهي تاليف دکتر مژگان حسيني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر چاپ گرديد . 
اين کتاب در ده فصل شامل موضوعات ابزارها و روشهاي مطالعه سلولها - آشنايي با سلول گياهي - بررسي ساختار بافت هاي گياهي - بافتهاي هادي - بررسي ساختار ميکروسکوپي برگ - بررسي ساختمان ساقه - بررسي ساختمان ريشه واطلس ارائه شده است .
مولف اين اثر در پيش گفتار ،کتاب فوق براي يادگيري دانشجويان در کلاس  آزمايشگاه   زيست گياهي موثر قلمداد نموده و هدف از تاليف اين کتاب را صرفا انجام امور آزمايشگاه مربوط به زيست گياهي و مقايسه نتايج آزمايش با اطلس موجود دانسته است .  

افتتاح دبيرخانه الکترونيک دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر 

اسلامشهر - خبرنگار آفرينش 
باحضور دکتر رهنماي رودپشتي معاون پژوهشي ، مهندس ذهبيون مشاور رياست عالي و دبير منطقه 8 و ديگر مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي ، دبير خانه الکترونيک   واحد اسلامشهر به طور رسمي فعاليت خود را آغاز نمود.
  به گزارش روابط عمومي اين واحد ، دبير خانه واحد اسلامشهر از اين پس تمام فعاليتهاي خود را به صورت کاملا الکترونيکي انجام خواهد داد و انجام اموري مانند صدور گواهي نامه ، مجوزهاي ورود به امتحانات ، ارسال نامه ها به معاونت ها و روساي دانشکده ها  و ...  به شيوه جديد انجام  مي پذيرد .
  خاطر نشان مي گردد با راه اندازي دبير خانه الکترونيک واحد اسلامشهر از مراجعه روزانه صدها نفر به  دبيرخانه و ديگر قسمتهاي ذکر شده  خودداري گرديده است که اين مسئله مي تواند کمک شاياني  به توسعه واحد ، صرفه جويي در وقت و هزينه مراجعه کنندگان و ارباب رجوعان داشته باشد .


  رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مبارکه:
 فعاليت هاي علمي بدون پژوهش ناتمام و ابتر است  

 ايسکانيوز: دکتر عليان رييس دانشگاه واحد مبارکه با اشاره به هفته پژوهش و امر مهم پژوهش محوري گفت: اگر بخواهيم کارهاي علمي را با موفقيت انجام دهيم ناچاريم به پژوهش روي آوريم زيرا کاري که بدون پژوهش آغاز شود ناتمام و ابتر است. 
دکتر هادي معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مبارکه نيز گفت: در آستانه 25 آذرماه روز ملي پژوهش و در راستاي گرامي داشت اين هفته برنامه هاي متعددي در هفته پژوهش به منظور نهادينه کردن فرهنگ پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامي مبارکه برگزار مي شود.
وي افزود: وقتي در بحث پژوهش، تصميم گيري در نظر گرفته شود آن گاه ضريب امنيت تصميم گيري دچار چالش نمي شود.
در ايام هفته پژوهش 60 سخنراني توسط استادان متخصص و فرهيخته از داخل دانشگاه و خارج در آمفي تئاتر ايراد مي شود ضمنا معرفي دستاوردهاي حوزه پژوهشي واحد تقدير از اعضاي هيات علمي برگزيده در زمينه پژوهش برايري مراسم عمومي با برنامه هاي متنوع از ديگر برنامه هاي اين حوزه است.
معاون حوزه پژوهشي دانشگاه خاطرنشان کرد: طرح تحقيقاتي مصوب دانشگاه در سال 86 رشد نسبتا خوبي داشته است به طوري که از 42 طرح در سال 84 به 90 طرح در سال 87 افزايش يافت که اين روند در سال هاي آينده نيز افزايش خواهد يافت.

  برگزاري  مسابقه اذان در واحد مبارکه دانشگاه آزاد اسلامي
  برگزاري  مسابقه اذان در واحد مبارکهدانشگاه آزاد اسلامي با هدف شناسايي دانشجويان موذن مسابقه اذان در دانشگاه واحد مبارکه برگزار شد. مسوول ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامي واحد مبارکه با اعلام اين خبر گفت: مسابقه با شرکت 20 نفر از دانشجويان در آمفي تئاتر دانشگاه برگزار شد. وي افزود: در اين مسابقه هيات دو نفره داوران به نام مهدي شرافت و محسن رضازاده در موارد صوت و لحن، صحت قرائت و تجويد به داوري پرداخته و در پايان سه نفر را به عنوان نفراتت برتر اعلام کردند و از طرف دفتر فرهنگ اسلامي توسط دکتر عليان رييس واحد و عابديني رييس دفتر فرهنگ اسلامي به امير دکترزاده، مجتبي نورالهي و داوود بابايي هداياي نفيسي اهدا شد.  


 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته