جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3280


كوتاه و خواندني و سوت پايان و دقيقه 90

شکست پرسپوليس در آغاز سال 88
استقلال همچنان در صدر

خداداد عزيزي :
دايي توافق هاي حضور کريمي در تيم ملي را شکست

پشت پرده فوتبال از زبان کريمي
دايي ، از دايي ضربه خورد


برکناري دايي مرهمي بر زخم فوتبال ايران

صدرنشيني استراليا و کره جنوبي در گروه هاي دوگانه ي آسيا
ايران در مکان چهارم گروه دوم


 كوتاه و خواندني و سوت پايان و دقيقه 90 

 مهمترين رويدادهاي ورزشي در 13 روز نخست فروردين 88 
شکست ايران و اخراج دايي

صحنه ورزشي کشور با وجود فرا رسيدن بهار 88 و تعطيلات نوروزي خالي از خبرهاي داغ و جالب نبوده که در زير به طور خلاصه به مهمترين آنها   اشاره مي کنيم.   
* تيم ملي فوتبال کشورمان شبنه شب (هشتم فروردين ماه) در چارچوب رقابت هاي مقدماتي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي در برابر تيم ملي عربستان شکست خورد.
* تيم ملي فوتبال ايران شنبه شب در چارچوب رقابت هاي مقدماتي جام جهاني در حضور 100 هزار تماشاگر خودي برابر عربستان تن به شکستي تلخ داد تا براي نخستين بار در طول تاريخ در تهران مقابل اين حريف ، قافيه را ببازد و صعودش به اين رقابت هاي معتبر در هاله اي از ابهام قرار گيرد.
* رييس فدراسيون فوتبال پس اين شکست برکناري "علي دايي" از سرمربيگري تيم ملي فوتبال ايران را اعلام کرد.
* سرمربي تيم ملي فوتبال عربستان درپايان ديدار تيمش مقابل ايران گفت: بازيکنان تيم ملي ايران پس از زدن گل به عربستان تمرکز خود را از دست دادند که اين امر باعث برتري تيم ما شد.
* "خوزه پسيرو" سرمربي تيم ملي عربستان قبل از بازي با ايران، "ياسر القحطاني"، کاپيتان اين تيم را از اردوي تيم ملي اخراج کرد.
* "بهرام افشارزاده"، رييس فدراسيون وزنه برداري کشورمان گفت: با وجود دعوت و تاکيد رييس فدراسيون جهاني وزنه برداري ترجيح دادم از حضور در انتخابات هيات رييسه فدراسيون جهاني انصراف دهم تا شانس ديگر ايراني ها کاهش نيابد.
* "اميررضا واعظي آشتياني"، رييس فدراسيون دوچرخه سواري کشورمان که در اجلاس کنفدراسيون دوچرخه سواري آسيا در کره جنوبي حضور داشت، به عنوان رييس کميته پيست دوچرخه سواري آسيا و همچنين به عنوان عضو هيات رييس کنفدراسيون دوچرخه سواري آسيا انتخاب شد.
* کميته انضباطي فدراسيون فوتبال سرمربي تيم استقلال تهران را به پرداخت 30 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد.
*فدراسيون فوتبال با انعقاد قراردادي يک ساله تمامي ديدار هاي ليگ برتر باشگاه هاي ايران را بيمه کرد.
* پيراهن ورزشي امضا شده بازيکن افسانه اي فوتبال برزيل "پله"  در بازيهاي جام جهاني سال 1970 ميلادي از هفتم تا 24 فروردين سال جاري از طريق شبکه اينترنت به معرض فروش گذاشته شد.
* تيم ملي فوتبال آرژانتين بامداد پنجشنبه سيزدهم فروردين ماه در يک ديدار مقدماتي جام جهاني در منطقه امريکاي جنوبي 6 بر يک مغلوب بوليوي شد که اين سنگين ترين شکست آرژانتين طي 60 سال گذشته بود .
* تيم ملي فوتسال ايران موفق شد در دومين ديدار دوستانه خود در مقابل برزيل قهرمان فوتسال جهان، با کسب نتيجه مساوي اين تيم را متوقف کند .
* تيم ملي جودو بزرگسالان ايران در رقابت هاي بين المللي جودو بوسني شرکت نخواهد کرد.
* فدراسيون جهاني وزنه برداري (IWF)، رده بندي وزنه برداران دسته هاي مختلف جهان که در 21 مسابقه در سال 2008 شرکت کرده اند را اعلام کرد که سعيد علي حسيني در دسته به اضافه 105 کيلوگرم از ايران در مکان سوم قرار گرفت.
 
 وينگادا به کريمي استراحت داد

هافبک تيم فوتبال پرسپوليس با نظر نلو وينگادا در ديدار هفته سي و يکم برابر صباي قم بازي نکرد.
 علي کريمي در ديدار ديروز تيم هاي فوتبال صباي قم و پرسپوليس حتي در فهرست 18 نفره نلو وينگادا نيز قرار نداشت، با نظر سرمربي سرخپوشان به استراحت پرداخت.
کريمي براي ديدار پرسپوليس برابر الغرافه قطر که روز 19 فروردين ماه مشکلي ندارد و در ترکيب اين تيم به ميدان خواهد رفت.

غياثيان سرمربي تيم فوتبال پيام مشهد :
  تفکرات علي دايي هم به تيم ملي ضربه زد
 
غياثيان سرمربي تيم فوتبال پيام مشهد  در مورد وضعيت تيم ملي  گفت: وضعيت تيم ملي فوتبال در هيچ زماني به اين بدي و نامناسبي نبوده است و نتايج تيم ملي نشان داد که تفکرات علي دايي هم به تيم ملي ضربه زد و هم به باشگاه هاي ليگ برتري.
سرمربي تيم فوتبال پيام خراسان رضوي گزينه هاي مطرح شده براي قبول سرمربيگري تيم ملي را خوب ارزيابي کرد و ادامه داد: در زمان فعلي بايد به فکر يک گزينه داخلي بود و معتقدم هر کس بيايد از وضعيت فعلي بهتر خواهد بود.

عواقب درگيري با تماشاگران ;
کعبي،اکبرپور، رحمتي و رضايي در آستانه محروميت 

در پي درگيري فيزيکي چهار بازيکن تيم ملي فوتبال با يکي از هواداران در پايان ديدار ايران و عربستان، اين ملي پوشان در آستانه محروميت از حضور در ميادين فوتبال قرار گرفتند.
به گزارش  مهر، بنا بر اعلام کميته انضباطي فدراسيون فوتبال حسين کعبي، سياوش اکبرپور، مهدي رحمتي و غلامرضا رضايي به دليل برخورد غير ورزشي، رفتار زننده و ضرب و شتم يکي از هواداران فوتبال در آستانه محروميت از مسابقات ليگ برتر قرار گرفتند.
کميته انضباطي اعلام کرد با توجه به تعطيلي بخش هاي اداري فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ تصميم گيري انضباطي و اجراي راي در خصوص تخلف اين بازيکنان در مقطع کنوني امکانپذير نيست. ولي روز شنبه 15 فروردين راي مقتضي اين کميته در خصوص تخلف نامبردگان اعلام و محروميت هاي احتمالي در هفته هاي آينده اعمال خواهد شد.

زارعي و دوري 6  هفته اي از ميادين فوتبال

مسعود زارعي بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس به دليل کشيدگي از ناحيه پاي راست 6 هفته تمرينات پرسپوليس را از دست داد.
وي که در تمرينات  پرسپوليس بر اثر برخورد با توره از ناحيه دوقلوي پاي راست دچار کشيدگي شد به مدت 6 هفته در تمرينات تيم فوتبال پرسپوليس غايب خواهد بود.
فريد زرينه ; پزشک پرسپوليس با تاييد اين خبر  گفت: پس از اينکه از پاي زارعي MRI گرفته شد متوجه شديم اين بازيکن 6 هفته قادر به تمرين نيست و اگر تمرينات ويژه را منظم انجام دهد شايد بعد از 6 هفته بتواند تمرينات آهسته خود را آغاز کند.
بدين ترتيب زارعي علاوه بر 4 بازي باقي مانده ليگ برتر ديدار مقابل الغرافه قطر و الشارجه امارات در ليگ قهرمانان آسيا را نيز از دست داد.

پس از شکست امارات صورت گرفت:
پاداش 10 ميليون توماني براي بازيکنان عربستان

بازيکنان تيم ملي فوتبال عربستان پس از برد مقابل امارات پاداش 10 ميليون توماني دريافت کردند.
گفتني است که ،تمامي بازيکنان تيم ملي عربستان پس از پيروزي سه بر دو مقابل تيم ملي امارات در مرحله دوم مقدماتي جام جهاني 2010 مبلغ 40 هزار ريال سعودي (10مليون تومان) پاداش دريافت کردند.
تيم ملي عربستان يکي از حريفان تيم ملي ايران در مرحله ي مقدماتي جام جهاني درگروه دوم قاره آسيا، چهارشنبه شب گذشته در ديداري دشوار در حاليکه در نيمه  اول دو بر يک از امارات شکست خورده بودند، در نهايت با نتيجه سه بر دو مقابل اين تيم به برتري رسيدند تا جمع امتيازات خود را به عدد 10 برسانند و پس از تيم هاي کره جنوبي و کره شمالي در رده سوم جدول رده بندي قرار گرفتند.

علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال:
بزودي سرمربي تيم ملي را معرفي مي کنيم

علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال در خصوص  معرفي سرمربي جديد تيم ملي گفت: از شنبه جلسات براي انتخاب سرمربي تيم ملي به صورت فشرده برگزار مي شود.
وي در رابطه با انتخاب سرمربي تيم ملي گفت: همچنان در حال بررسي وضعيت گزينه هاي موجود هستيم و از شنبه به صورت فشرده تر جلسات مان را برگزار مي کنيم.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا با بررسي وضعيت گزينه هاي موجود نامزدهاي مربيگري تيم ملي محدودتر مي شود يا خير، گفت: ممکن است در بررسي هاي مان به گزينه هاي ديگري هم بربخوريم اما، تمام تلاش مان اين است که تا پايان هفته  سرمربي تيم ملي را انتخاب کنيم.
کفاشيان با تاکيد بر انعقاد قرارداد براي سه بازي با سرمربي آينده گفت: ما براي سه بازي با سرمربي بعدي قرارداد مي بنديم و اگر حضور آن مربي موفقيت آميز بود قرارداد تمديد مي شود. اما، نمي پذيريم که قرارداد فعلي طولاني مدت باشد.
  
استقلال امروز با 18 بازيکن به قطر مي رود
جباري نمي رود

 تيم فوتبال استقلال ايران که در سومين ديدار از مرحله  گروهي ليگ قهرمانان آسيا ميهمان ام صلال قطر است، ساعت 18 و 45 دقيقه امروز شنبه از طريق فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) عازم قطر مي شود.
در اين سفر تيم استقلال تنها 18 بازيکن اصلي خود را براي اين ديدار به همراه خواهد برد
همچنين مجتبي جباري با وجود صدور رواديد از سوي سفارت قطر به دليل محروميت از سوي باشگاه در سفر به قطر غايب خواهد بود.

قهرمان ليگ برتر ششم ارديبهشت معرفي مي شود

قهرمان هشتمين دوره مسابقات ليگ برتر باشگاههاي کشور روز 6 ارديبهشت ماه مشخص خواهد شد.
به گزارش  مهر، بنابراعلام عزيزمحمدي رئيس سازمان ليگ برتر، مسابقات دور برگشت ليگ برتر طبق برنامه از روز جمعه 14 فروردين پيگيري شد و اين رقابتها 6 ارديبهشت به پايان خواهد رسيد.
محمدي افزود : با وجود درخواست برخي از تيم هاي ليگ برتري براي تعويق مسابقات، سازمان ليگ با هرگونه جابجايي مسابقات مخالفت کرده است تا اين مسابقات در موعد تعيين شده به پايان برسد.
وي در خصوص برگزاري ادامه مسابقات جام حذفي اظهار داشت: درصدديم بلافاصله پس از پايان مسابقات ليگ برتر، رقابتهاي جام حذفي را برگزار کنيم و پيش بيني مي کنيم اين مسابقات تا پايان ارديبهشت ماه به پايان برساند تا تيم ملي فرصت کافي جهت آماده سازي براي دو ديدارحساس مقابل امارات و کره شمالي را داشته باشد.
 
فردا برگزار مي شود;
نشست ويژه براي انتخاب سرمربي جديد تيم ملي 

نشست ويژه اعضاي هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال براي انتخاب سرمربي جديد تيم ملي فردا در محل اين فدراسيون برگزار مي شود.
به گزارش مهر، درحالي که مسئولان فدراسيون فوتبال رايزني هاي خود را با چند مربي ايراني و برخي گزينه هاي خارجي براي هدايت تيم ملي فوتبال کشورمان آغاز کرده اند، تصميم گيري نهايي در اين خصوص پس از نشست ويژه روز يکشنبه هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال اتخاذ خواهد شد.
درحال حاضر تعدادي از اعضاي هيئت رئيسه مسئوليت مذاکره با گزينه هاي ايراني و خارجي مد را برعهده دارند و قراراست نتايج مذاکرات خود را در جلسه روز يکشنبه مطرح کنند تا پس از بررسي شرايط مربيان مورد نظرگزينه نهايي براي هدايت تيم ملي فوتبال کشورمان انتخاب و معرفي شود.
محمد مايلي کهن ، افشين قطبي، ازجمع مربيان ايراني و فيليپ تروسيه و مصطفي دنيزلي از بين مربيان خارجي از جمله گزينه هاي مطرح براي هدايت تيم ملي فوتبال کشورمان به شمار مي روند.

قطبي، مايلي کهن، تروسيه و ... در ليست انتظار
 
 با گذشت چند روز از برکناري علي دايي همچنان فدراسيون فوتبال درحال بررسي انتخاب جانشين وي است.
به گزارش فارس، شکست خانگي 2 بر يک مقابل عربستان در حضور 100 هزار تماشاگر و به خطر افتادن موقعيت تيم ملي براي راهيابي به جام جهاني مسئولان فدراسيون فوتبال را وادار کرد حکم اخراج علي دايي را امضا کنند. اين اتفاق کمتر از 24 ساعت پس از شکست برابر عربستان رخ داد.
پس از آن مسئولان فدراسيون فوتبال اعلام کردند جلسات خود را براي انتخاب سرمربي جديد آغاز کرده اند.
با توجه به شواهد و قرائن شانس افشين قطبي و محمد مايلي کهن براي هدايت تيم ملي بيش از ساير گزينه هاست. البته تجربه انتخاب تيم ملي در مرتبه گذشته نشان مي دهد که بايد تا دقيقه 90 صبر کرد. هنوز يادمان نرفته که علي دايي در ليست مورد نظر فدراسيون براي هدايت تيم ملي قرار نداشت اما به يکباره سرمربي تيم ملي شد. او حتي قبل از انتخاب شدنش گفته بود: «هرکسي که لابي اش قوي تر باشد سرمربي تيم ملي مي شود.» قرعه اما به نام دايي افتاد. حال اين بار نيز اين ترديد وجود دارد که شخصي خارج از فهرست منتشر شده به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شود.

بازتاب اخراج دايي در رسانه هاي خارجي
رويترز: برکناري دايي قابل پيش بيني بود


 پس از برکناري علي دايي از سرمربيگري تيم ملي، رسانه هاي جهان به تحليل و بررسي تبعات اين اتفاق پرداخته اند.
 خبرگزاري رويترز در تحليلي در اين مورد نوشت: علي دايي به خاطر کسب نتايج ضعيف از کار خود برکنار شد و پس از شکست تيمش برابر بيش از صد هزار چشم متعصب و اميدوار پيش بيني مي شد که فدراسيون فوتبال ايران چنين کاري کند.
رويترز در ادامه خبر خود آورده است: علي دايي در نشست خبري خطاب به خبرنگاران گفت، آنها در جايگاهي نيستند که در مورد ماندن يا رفتنش نظر دهند، حال آن که در تمام دنيا اين خبرنگاران هستند که تفکر مردم را به مربيان منتقل مي کنند و بدون اظهارنظر شخصي سعي در افشاي حقايق دارند.
رويترز در ادامه نوشت: دايي در حالي از سمت خود برکنار شد که در بازي خواني تيم حريف دچار اشتباه شد و بازي يک بر صفر برده را با شکست 2 بر يک عوض کرد.

انتخابات فدراسيون بين المللي وزنه برداري - مادريد
سه کرسي ايران از دست رفت

در آخرين انتخابات فدراسيون بين المللي وزنه برداري، سه کرسي جمهوري اسلامي ايران از دست رفت.
 انتخابات فدراسيون بين المللي وزنه برداري (IWF) طي روزهاي گذشته با حضور نمايندگان 132 کشور جهان از جمله ايران در شهر مادريد اسپانيا برگزار شد و در پايان هيچ کدام از نمايندگان ايران نتوانستند که حد نصاب هاي لازم براي عضويت در پست هاي انتخاباتي مختلف را به خود اختصاص دهند.
اين در حالي است که ايران پيش از اين سه کرسي عضويت در هيات رييسه، کميته فني و کميته پزشکي را در اختيار داشت.

 حضور تيم دوچرخه سواري دانشگاه
آزاد اسلامي در سه تور آسياي جنوب شرقي 

تيم دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي به منظور شرکت در تورهاي بين المللي دوچرخه سواري تايلند، مالزي و اندونزي ديروز چهاردهم فروردين ماه جاري تهران را به مقصد بانکوک پايتخت تايلند ترک  کرد .   
به گزارش ايرنا ،رقابتهاي تور تايلند از روز پانزدهم فروردين  در شش مرحله و به مسافت 1080 کيلومتر در شهرهاي مختلف اين کشور برگزار مي شود.
سپس تيم دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي به منظور شرکت در رقابتهاي تور بين المللي دوچرخه سواري مالزي بانکوک را به مقصد کوالالامپور ترک مي کند .
رقابتهاي بين المللي دوچرخه سواري تور مالزي از روز 30 فروردين ماه جاري تا هفتم ارديبهشت ماه در 8 مرحله برگزار مي شود.
دوچرخه سواران تيم دانشگاه آزاد اسلامي پس از پايان رقابتهاي تور مالزي در کوالالامپور راهي جاکارتا پايتخت اندونزي مي شود تا در تور بين المللي دوچرخه سواري اندونزي شرکت کند .
رقابتهاي تور دوچرخه سواري اندونزي از روز نهم تا چهاردهم ارديبهشت ماه جاري در 5 مرحله برگزار خواهد شد.
تيم دوچرخه سواران اعزامي تيم دانشگاه آزاد اسلامي را "حسين ناطقي"، "جان باکر" ، "عباس سعيدي تنها" ، "امير زرگري" و "انور مانال" تشکيل مي دهند.
اين تيم را "غلامحسين کوهي به عنوان مربي، حسين صفرزاده (ماساژور) و "محمد حضوري" به عنوان مکانيسين همراهي مي کنند.

ليگ برتر پينگ پنگ
قهرمان ايران تنها با يک ديدار ديگر شناخته مي شود

با برگزاري تنها يک ديدار، تيم هاي برتر ليگ برتر پينگ پنگ باشگاه هاي کشور شناخته مي شوند.
گفتني است که ، ديدار تيم هاي پتروشيمي بندرامام و تراکتورسازي تبريز مشخص کننده تيم هاي برتر مسابقات پينگ پنگ قهرماني باشگاه هاي برتر کشور خواهد بود. اين ديدار روز بيستم فروردين ماه در ماهشهر برگزار مي شود.
در اين ديدار اگر پتروشيمي بندرامام پيروز شود، اين تيم بر سکوي نخست خواهد ايستاد و تيم هاي دانشگاه آزاد اسلامي و تجار کيش عناوين دوم و سوم را کسب مي کنند و در صورت تساوي، تيم هاي دانشگاه آزاد اسلامي، پتروشيمي بندرامام و تجار کيش به ترتيب در مکان هاي اول تا سوم قرار مي گيرند.
در اين مسابقه اگر تيم تراکتورسازي پيروز شود، تيم هاي دانشگاه آزاداسلامي، تجار کيش دوم و پتروشيمي بندرامام به ترتيب سکوهاي اول تا سوم را از آن خود خواهند کرد.

در پي درخشش در پوروتور جهاني پينگ پنگ هند
ارتقاي 33 و 12 پله اي احدي و اخلاق پسند در رنکينگ جهاني
 براساس تازه ترين اعلام رنکينگ فدراسيون جهاني پينگ پنگ، مهران احدي و محمدرضا اخلاق پسند صعود کردند.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون پينگ پنگ در پي درخشش اخير مهران احدي و محمدرضا اخلاق پسند در مسابقات دوبل پوروتور جهاني پينگ پنگ هند و کسب نشان برنز پس از 13 سال، اين بازيکنان هر کدام به ترتيب 33 و 12 پله در تازه ترين رنکنيگ فدراسيون جهاني پينگ پنگ در ماه آوريل صعود کردند. براين اساس مهران احدي با 33 پله صعود از رده 351 به 318 جهان رسيد. محمدرضا اخلاق پسند با 12 پله صعود از مکان 322 به جايگاه 310 جهان صعود کرد. همچنين از نکات جالب توجه در اين رده بندي سقوط 11 پله اي "آچانتا کمال" بازيکن صاحب نام هندي است. او در مرحله يک هشتم نهايي مسابقات انفرادي پوروتور جهاني هند با شکست مقابل مهران احدي و حذف از مسابقات با سقوط يازده پله اي از مکان 74 به جايگاه 85 جهان نزول کرد.
 
 هفته پاياني  دورمقدماتي ليگ برتر کشتي فرنگي
 راهيابي دانشگاه آزاداسلامي، شهرداري بابل و  قائمشهر به نيمه نهايي

 در هفته سوم از دور برگشت ليگ برتر کشتي فرنگي، در گروه اول دانشگاه آزاد اسلامشهر شش بر يک شهرداري و شوراي شهر بابل را شکست داد تا به عنوان صدرنشين به نيمه نهايي برسد. تيم بابل هم در رده دوم گروه جاي گرفت تا به جمع چهار تيم برتر راه يابد.
اما، در گروه دوم تيم امام رضا (ع) قائمشهر پنج بر دو مجيد انديمشک را مغلوب کرد تا صدرنشين گروه شود. از اين گروه يک ديدار معوقه تکليف ديگر تيم صعود کننده را مشخص مي کند. دراين مسابقه مجيد انديمشک ميزبان ارم کيش قم خواهد بود. در دور رفت تيم قم چهار بر سه پيروز شد و مسابقه برگشت اين دو تيم حساسيت هاي زيادي خواهد داشت.
 
مهدي مهدوي کيا کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران:
کارمان بسيار سخت شد

مهدي مهدوي کيا کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران درخصوص شکست مقابل عربستان و برکناري علي دايي گفت: شرايط بسيار سخت شده است. متاسفانه بازي حساسي را واگذار کرديم، همه چيز در دست ما بود اما روي يک غافلگيري نتيجه را از دست داديم. عربستان تنها تعداد محدودي موقعيت گل داشت اما از روي همان موقعيت هاي محدود به دو گل رسيديم. با اين شکست کارمان براي صعود به جام جهاني مشکل شد اما، بايد بدانيم هنوز همه چيز تمام نشده و ما براي رسيدن به جام جهاني شانس داريم. وي افزود: اتفاقي مانند آنچه که در تهران رخ داد به ندرت در فوتبال مي افتد. اما، متاسفانه اين اتفاق براي ما افتاد. فوتبال همين است. وقتي شما از موقعيت هايت استفاده نکني بايد منتظر باشي تا حريف به گل برسد. عربستان مقابل ما و همچنين برابر امارات با همين شيوه پيروز شد. با نتايجي که هفته قبل کسب شد، کارمان بسيار سخت شد و بايد چشم به بازي هاي آينده داشته باشيم. من بايد از تماشاگران هم تشکر کنم که چنين حمايتي را انجام دادند اميدوارم که آنها به حمايت شان از تيم ملي ادامه دهند. کاپيتان تيم ملي درباره برکناري علي دايي از سمت سرمربيگري اين تيم گفت: قطعا به عنوان بازيکن از اين اتفاق ناراحت هستم. متاسفانه اين رسم است که وقتي تيمي نتيجه نمي گيرد نخستين نفر اين سرمربي تيم است که قرباني مي شود. اين در فوتبال حرفه اي به يک عادت تبديل شده است که پس از نتايج ضعيف سرمربي برکنار مي شود. من به عنوان کاپيتان تيم ملي به خاطر نتايج کسب شده ناراحتم. دايي هم در يک سال اخير با تيم ملي نتايج خوبي گرفته بود اما، به هر حال باخت مقابل عربستان که برخلاف جريان بازي ثبت شد، باعث تصميم فدراسيون فوتبال شد. مهدوي کيا در پاسخ به اين سوال که فکر مي کنيد فدراسيون فوتبال بايد به دنبال انتخاب سرمربي داخلي باشد يا سرمربي خارجي،  گفت: من به عنوان بازيکن نمي توانم براي فدراسيون تکليف مشخص کنم اما، معتقدم که بايد هرچه زودتر وضعيت مشخص شود. اگر فدراسيون مي خواهد مربي خارجي استخدام کند بايد مربي بزرگي جذب کند. کاري که عربستان انجام داد و نتيجه داد. اما اگر مي خواهيم از مربي داخلي استفاده کنيم بايد از گزينه هايي استفاده کنيم که شناخت خوبي داشته باشند. بايد زودتر سرمربي را مشخص کنيم تا او هم فرصت لازم را داشته باشد تا تفکراتش را پياده کند.

 رقابت هاي جشنواره فرهنگي - ورزشي فرزندان کارکنان ارتش 
 نيروي دريايي قهرمان کاراته

سازمان تربيت بدني ارتش جمهوري اسلامي ايران به مناسبت هفته تربيت بدني و در ادامه جشنواره فرهنگي - ورزشي فرزندان کارکنان پايور ارتش  اقدام به برگزاري مسابقات کاراته ، دارت و تنيس روي ميز در تهران نمود.
به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران ( سازمان تربيت بدني ) ، در اين مسابقات که با حضور بيش از 500 نفر از فرزندان پسر کارکنان ارتش برگزار شد ، ورزشکاران در رده هاي سني مختلف با يکديگر به رقابت پرداختند.
بر اساس اين گزارش ، در مسابقات کاراته و در قسمت تيمي نيروي دريايي ، نيروي هوايي و ستاد فرماندهي ارتش بر سکوي اول تا سوم قرار گرفتند و در قسمت انفرادي عرفان پور سفر ، ميلاد رنجيده ، مهدي بانشي ، حسين عابديني ، امير حسين اسدي ، مرتضي ادهمي ، نويد بهبودي ، محمد قرباني و وصال رسولي اول تا سوم شدند.
در مراسم پاياني اين جشنواره که با حضور امير سرتيپ 2 مجد آرا رياست سازمان تربيت بدني ارتش و دکتر مير زماني مدير تربيت بدني نيروي دريايي برگزار شد ، از نفرات برتر و تيم هاي برتر تجليل به عمل آمد.
اسامي نفرات برتر دارت و تنيس روي ميز :
دارت زير 13 سال : امير حسين سلطان آبادي - امير علي حاجيان - سيد مهدي کمالي و عليرضا سعد آبادي .
دارت بالاي 13 سال : امير حسين مير شاهي - بنيامين پور جعفري - عليرضا جذابي و رامين رحيمي پور.
تنيس روي ميز زير 13 سال : پوريا خسروي - علي بهروزي - محمد عليراد و امير حسن بهره چي.
تنيس روي ميز بالاي 13 سال : حسن عالمي - سيد امير حسين آزادگان - علي احمد صادقي و سيد محمود معين .
    
تجليل از بزرگان ورزش 
عکس : محمد دولو
به مناسبت فرا رسيدن سال نو و به منظور قدرداني از زحمات پيشکسوتان ورزش ، طي مراسم با شکوهي که به همت موسسه مازيار ورزش و ناصر عظيمي برگزار شد ، از جمع کثيري از بزرگان ورزش و هنر ايران تجليل به عمل آمد.
در اين مراسم هنرمند بزرگ موسيقي ايران ، ميلاد کيايي نيز حضور داشت که ، به گرمي مورد استقبال پيشکسوتان ورزش قرار گرفت.
در اين ديدار صميمانه بزرگاني چون سيد رسول رئيسي ، سيد محمد خادم ، سيد جمال شير خدايي ، فاروق فخرالديني ، داريوش جمالي ، ابراهيم نعمتي ، مصطفي گرايلي ، محمد صديق مراديان ، سرتيپ مجد آرا ، مجتبي قادري ، نجم الدين فارابي ، پرويز ديو سالار ، فرخ رحم دل ، محمد زهتاب ، محمد کيهان ، اکبر مالکي ، محمد نجات ، داراب رياحي ، نصرا... دهنوي ، فرامرز سنگيني ، روح ا... وين ، عباس رزاقي ، هوشنگ امير آفتاب ، کاظم دربان ، اسماعيل خرسندل ، خسرو ساعد و بسياري از نام آوران ورزش ايران حضور داشتند.
    
 پس از شکست مقابل هندوراس
اخراج اريکسون از سرمربي گري تيم ملي مکزيک

گوران اريکسون سوئدي پس از شکست تيم ملي مکزيک مقابل هندوراس در مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني 2010 در منطقه کونکاکاف از سرمربيگري تيم ملي مکزيک اخراج شد.
اريکسون که از ده ماه پيش جانشين هوگو سانچز مکزيکي شده بود با مکزيک نتايج خوبي را نتوانست کسب کند.
رسانه هاي مکزيکي از خاوير اگيري سرمربي سابق تيم اتلتيکو مادريد اسپانيا به عنوان جدي ترين جانشي اريکسون نام برده اند.
    
عبدول بشير ماليک از سنگاپور داور بازي
 تيم هاي استقلال - ام صلال قطر

کنفدراسيون فوتبال آسيا اسامي داوران بازي تيم هاي فوتبال استقلال تهران و ام صلال قطر در چارچوب ليگ قهرمانان آسيا را اعلام کرد.   
 اسامي داوران اين ديدار که روز سه شنبه 18 فروردين ماه جاري در شهر دوحه قطر برگزار مي شود، به اين شرح است:
ناظر بازي: تلال السولمين از اردن
ناظر داوري: نيمال وايکرماتونگ از سري لانکا
داور وسط: عبدول بشير ماليک از سنگاپور
کمک داور اول: عمير لوفتي از سنگاپور
کمک داور دوم: کورين شاجي از هند
داور چهارم : قاندو رادون از لبنان
  
وزير ورزش عربستان سعودي:
اکنون به دنبال کسب 6 امتياز بازي با دو کره  هستيم

وزير ورزش عربستان و مرد شماره يک فوتبال اين کشور ديدار با تيم ملي امارات را بسيار نفس گير توصيف کرد و گفت: با فضل پروردگار پيروز شديم.
به گزارش ايسنا، شاهزاده سلطان بن فهد بن عبدالعزيز که در گفت وگو با تلويزيون ورزشي عربستان سخن مي گفت افزود: اکنون پس از گذر از شرايط سخت، سرنوشت صعود به جام  جهاني در دستان خودمان است و در ديدارهاي باقي مانده که بايد با دو کره داشته باشيم به دنبال کسب هر 6 امتياز هستيم تا مستقيما به جام جهاني صعود کنيم.
هم چنين شاهزاده "نواف بن فيصل" مرد شماره دو فوتبال عربستان نيز عبور از مرحله ي سخت پيش آمده براي فوتبال عربستان را مديون تلاش هاي کادر فني و جنگندگي بازيکنان متحول شده سعودي برشمرد که مقدمه آن با پيروزي بر ايران آغاز شد.
وي خاطر نشان کرد: تمام تلاش هاي مان را براي ديدار با دو کره بايد متمرکز کنيم.
  
رده بندي دوچرخه سواران پيست جهان
ايراني ها همچنان در مسير سقوط

تازه ترين رده بندي امتيازآورترين دوچرخه سواران پيست جهان اعلام شد که در آ ن رکابزنان ايراني همانند بخش جاده سقوط کردند.
 در جديدترين رده بندي اعلام شده از سوي اتحاديه بين المللي دوچرخه سواري (uci) رکابزنان پيست ايران به دليل عدم شرکت در مسابقات برون مرزي که امتياز حضور در رنکينگ جهاني را دارند، سقوط کرده اند.

 حضور تيم دوچرخه سواري دانشگاه
آزاد اسلامي در سه تور آسياي جنوب شرقي 

تيم دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي به منظور شرکت در تورهاي بين المللي دوچرخه سواري تايلند، مالزي و اندونزي ديروز چهاردهم فروردين ماه جاري تهران را به مقصد بانکوک پايتخت تايلند ترک  کرد .   
به گزارش ايرنا ،رقابتهاي تور تايلند از روز پانزدهم فروردين  در شش مرحله و به مسافت 1080 کيلومتر در شهرهاي مختلف اين کشور برگزار مي شود.
سپس تيم دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي به منظور شرکت در رقابتهاي تور بين المللي دوچرخه سواري مالزي بانکوک را به مقصد کوالالامپور ترک مي کند .
رقابتهاي بين المللي دوچرخه سواري تور مالزي از روز 30 فروردين ماه جاري تا هفتم ارديبهشت ماه در 8 مرحله برگزار مي شود.
دوچرخه سواران تيم دانشگاه آزاد اسلامي پس از پايان رقابتهاي تور مالزي در کوالالامپور راهي جاکارتا پايتخت اندونزي مي شود تا در تور بين المللي دوچرخه سواري اندونزي شرکت کند .
رقابتهاي تور دوچرخه سواري اندونزي از روز نهم تا چهاردهم ارديبهشت ماه جاري در 5 مرحله برگزار خواهد شد.
تيم دوچرخه سواران اعزامي تيم دانشگاه آزاد اسلامي را "حسين ناطقي"، "جان باکر" ، "عباس سعيدي تنها" ، "امير زرگري" و "انور مانال" تشکيل مي دهند.
اين تيم را "غلامحسين کوهي به عنوان مربي، حسين صفرزاده (ماساژور) و "محمد حضوري" به عنوان مکانيسين همراهي مي کنند.

ليگ برتر پينگ پنگ
قهرمان ايران تنها با يک ديدار ديگر شناخته مي شود

با برگزاري تنها يک ديدار، تيم هاي برتر ليگ برتر پينگ پنگ باشگاه هاي کشور شناخته مي شوند.
گفتني است که ، ديدار تيم هاي پتروشيمي بندرامام و تراکتورسازي تبريز مشخص کننده تيم هاي برتر مسابقات پينگ پنگ قهرماني باشگاه هاي برتر کشور خواهد بود. اين ديدار روز بيستم فروردين ماه در ماهشهر برگزار مي شود.
در اين ديدار اگر پتروشيمي بندرامام پيروز شود، اين تيم بر سکوي نخست خواهد ايستاد و تيم هاي دانشگاه آزاد اسلامي و تجار کيش عناوين دوم و سوم را کسب مي کنند و در صورت تساوي، تيم هاي دانشگاه آزاد اسلامي، پتروشيمي بندرامام و تجار کيش به ترتيب در مکان هاي اول تا سوم قرار مي گيرند.
در اين مسابقه اگر تيم تراکتورسازي پيروز شود، تيم هاي دانشگاه آزاداسلامي، تجار کيش دوم و پتروشيمي بندرامام به ترتيب سکوهاي اول تا سوم را از آن خود خواهند کرد.

در پي درخشش در پوروتور جهاني پينگ پنگ هند
ارتقاي 33 و 12 پله اي احدي و اخلاق پسند در رنکينگ جهاني
 براساس تازه ترين اعلام رنکينگ فدراسيون جهاني پينگ پنگ، مهران احدي و محمدرضا اخلاق پسند صعود کردند.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون پينگ پنگ در پي درخشش اخير مهران احدي و محمدرضا اخلاق پسند در مسابقات دوبل پوروتور جهاني پينگ پنگ هند و کسب نشان برنز پس از 13 سال، اين بازيکنان هر کدام به ترتيب 33 و 12 پله در تازه ترين رنکنيگ فدراسيون جهاني پينگ پنگ در ماه آوريل صعود کردند. براين اساس مهران احدي با 33 پله صعود از رده 351 به 318 جهان رسيد. محمدرضا اخلاق پسند با 12 پله صعود از مکان 322 به جايگاه 310 جهان صعود کرد. همچنين از نکات جالب توجه در اين رده بندي سقوط 11 پله اي "آچانتا کمال" بازيکن صاحب نام هندي است. او در مرحله يک هشتم نهايي مسابقات انفرادي پوروتور جهاني هند با شکست مقابل مهران احدي و حذف از مسابقات با سقوط يازده پله اي از مکان 74 به جايگاه 85 جهان نزول کرد.
 
 هفته پاياني  دورمقدماتي ليگ برتر کشتي فرنگي
 راهيابي دانشگاه آزاداسلامي، شهرداري بابل و  قائمشهر به نيمه نهايي

 در هفته سوم از دور برگشت ليگ برتر کشتي فرنگي، در گروه اول دانشگاه آزاد اسلامشهر شش بر يک شهرداري و شوراي شهر بابل را شکست داد تا به عنوان صدرنشين به نيمه نهايي برسد. تيم بابل هم در رده دوم گروه جاي گرفت تا به جمع چهار تيم برتر راه يابد.
اما، در گروه دوم تيم امام رضا (ع) قائمشهر پنج بر دو مجيد انديمشک را مغلوب کرد تا صدرنشين گروه شود. از اين گروه يک ديدار معوقه تکليف ديگر تيم صعود کننده را مشخص مي کند. دراين مسابقه مجيد انديمشک ميزبان ارم کيش قم خواهد بود. در دور رفت تيم قم چهار بر سه پيروز شد و مسابقه برگشت اين دو تيم حساسيت هاي زيادي خواهد داشت.
 
مهدي مهدوي کيا کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران:
کارمان بسيار سخت شد

مهدي مهدوي کيا کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران درخصوص شکست مقابل عربستان و برکناري علي دايي گفت: شرايط بسيار سخت شده است. متاسفانه بازي حساسي را واگذار کرديم، همه چيز در دست ما بود اما روي يک غافلگيري نتيجه را از دست داديم. عربستان تنها تعداد محدودي موقعيت گل داشت اما از روي همان موقعيت هاي محدود به دو گل رسيديم. با اين شکست کارمان براي صعود به جام جهاني مشکل شد اما، بايد بدانيم هنوز همه چيز تمام نشده و ما براي رسيدن به جام جهاني شانس داريم. وي افزود: اتفاقي مانند آنچه که در تهران رخ داد به ندرت در فوتبال مي افتد. اما، متاسفانه اين اتفاق براي ما افتاد. فوتبال همين است. وقتي شما از موقعيت هايت استفاده نکني بايد منتظر باشي تا حريف به گل برسد. عربستان مقابل ما و همچنين برابر امارات با همين شيوه پيروز شد. با نتايجي که هفته قبل کسب شد، کارمان بسيار سخت شد و بايد چشم به بازي هاي آينده داشته باشيم. من بايد از تماشاگران هم تشکر کنم که چنين حمايتي را انجام دادند اميدوارم که آنها به حمايت شان از تيم ملي ادامه دهند. کاپيتان تيم ملي درباره برکناري علي دايي از سمت سرمربيگري اين تيم گفت: قطعا به عنوان بازيکن از اين اتفاق ناراحت هستم. متاسفانه اين رسم است که وقتي تيمي نتيجه نمي گيرد نخستين نفر اين سرمربي تيم است که قرباني مي شود. اين در فوتبال حرفه اي به يک عادت تبديل شده است که پس از نتايج ضعيف سرمربي برکنار مي شود. من به عنوان کاپيتان تيم ملي به خاطر نتايج کسب شده ناراحتم. دايي هم در يک سال اخير با تيم ملي نتايج خوبي گرفته بود اما، به هر حال باخت مقابل عربستان که برخلاف جريان بازي ثبت شد، باعث تصميم فدراسيون فوتبال شد. مهدوي کيا در پاسخ به اين سوال که فکر مي کنيد فدراسيون فوتبال بايد به دنبال انتخاب سرمربي داخلي باشد يا سرمربي خارجي،  گفت: من به عنوان بازيکن نمي توانم براي فدراسيون تکليف مشخص کنم اما، معتقدم که بايد هرچه زودتر وضعيت مشخص شود. اگر فدراسيون مي خواهد مربي خارجي استخدام کند بايد مربي بزرگي جذب کند. کاري که عربستان انجام داد و نتيجه داد. اما اگر مي خواهيم از مربي داخلي استفاده کنيم بايد از گزينه هايي استفاده کنيم که شناخت خوبي داشته باشند. بايد زودتر سرمربي را مشخص کنيم تا او هم فرصت لازم را داشته باشد تا تفکراتش را پياده کند.

 رقابت هاي جشنواره فرهنگي - ورزشي فرزندان کارکنان ارتش 
 نيروي دريايي قهرمان کاراته

سازمان تربيت بدني ارتش جمهوري اسلامي ايران به مناسبت هفته تربيت بدني و در ادامه جشنواره فرهنگي - ورزشي فرزندان کارکنان پايور ارتش  اقدام به برگزاري مسابقات کاراته ، دارت و تنيس روي ميز در تهران نمود.
به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران ( سازمان تربيت بدني ) ، در اين مسابقات که با حضور بيش از 500 نفر از فرزندان پسر کارکنان ارتش برگزار شد ، ورزشکاران در رده هاي سني مختلف با يکديگر به رقابت پرداختند.
بر اساس اين گزارش ، در مسابقات کاراته و در قسمت تيمي نيروي دريايي ، نيروي هوايي و ستاد فرماندهي ارتش بر سکوي اول تا سوم قرار گرفتند و در قسمت انفرادي عرفان پور سفر ، ميلاد رنجيده ، مهدي بانشي ، حسين عابديني ، امير حسين اسدي ، مرتضي ادهمي ، نويد بهبودي ، محمد قرباني و وصال رسولي اول تا سوم شدند.
در مراسم پاياني اين جشنواره که با حضور امير سرتيپ 2 مجد آرا رياست سازمان تربيت بدني ارتش و دکتر مير زماني مدير تربيت بدني نيروي دريايي برگزار شد ، از نفرات برتر و تيم هاي برتر تجليل به عمل آمد.
اسامي نفرات برتر دارت و تنيس روي ميز :
دارت زير 13 سال : امير حسين سلطان آبادي - امير علي حاجيان - سيد مهدي کمالي و عليرضا سعد آبادي .
دارت بالاي 13 سال : امير حسين مير شاهي - بنيامين پور جعفري - عليرضا جذابي و رامين رحيمي پور.
تنيس روي ميز زير 13 سال : پوريا خسروي - علي بهروزي - محمد عليراد و امير حسن بهره چي.
تنيس روي ميز بالاي 13 سال : حسن عالمي - سيد امير حسين آزادگان - علي احمد صادقي و سيد محمود معين .
    

 


  شکست پرسپوليس در آغاز سال 88
 استقلال همچنان در صدر  

تيم فوتبال پرسپوليس سال جديد را با شکست برابر صباي قم آغاز کرد تا نلو وينگادا در طول حضور کوتاه مدت خود در اين تيم دومين شکست  را متحمل شود.
 هفته سي و يکم رقابتهاي فوتبال ليگ برتر  با ديدار تيم هاي فوتبال صبا و پرسپوليس در ورزشگاه يادگار امام قم آغاز شد که در پايان تيم فوتبال صباي قم با نتيجه 2 بر صفر حريف خود را شکست داد.در اين ديدار ، محسن يوسفي در دقيقه 29 از روي نقطه پنالتي و مهدي خيري در دقيقه 39 گل هاي تيم صبا را به ثمر رساندند.
تيم فوتبال پرسپوليس که نيمه اول را 2 بر صفر واگذار کرده بود در نيمه دوم با به ميدان فرستادن محسن خليلي و ابراهيم توره سعي در جبران اين شکست داشت اما عملا نتوانست برابر دفاع منطقي صباي قم موقعيت خطرناکي ايجاد کند.در ادامه اين رقابت ها تيم مقاومت سپاسي شيراز ميزبان تيم پاس بود که در اين ديدار با نتيجه يک بر صفر مغلوب ميهمان خود شد. ابومسلم در مشهد به مصاف تيم برق رفت که اين بازي با نتيجه مساوي يک بر يک به پايان رسيد. ديدار راه آهن و مس با نتيجه يک بر صفر به سود تيم مس به پايان رسيد.
ذوب آهن موفق شد تيم پيام مشهد را با نتيجه 2 بر صفر شکست دهد.  فولاد خوزستان با يک گل تيم پيکان را مغلوب کرد.تيم داماش گيلان در رشت ميزبان تيم سپاهان بود ، که اين بازي با نتيجه مساوي يک بر يک به پايان رسيد.استقلال اهواز نيز با نتيجه 3 بر يک از سد تيم سايپا گذشت.
در آخرين بازي نيز دو تيم استقلال و ملوان در ورزشگاه آزادي به مصاف يکديگر رفتند که در نيمه اول استقلال با 2 گل آرش برهاني از ملوان پيش افتاد.در نيمه دوم نيز جانواريو يک گل براي استقلا ل زد و  در پايان آبي پوشان با 3 گل پيروز شدند.


  خداداد عزيزي :
 دايي توافق هاي حضور کريمي در تيم ملي را شکست  

 خداداد عزيزي در خصوص مسايل پشت پرده دعوت علي کريمي به تيم ملي گفت: براي دعوت و حضور علي کريمي در تيم ملي بين من، کريمي، دايي و بهزاد غلامپور توافق شده بود اما علي دايي آن توافقات را شکست.
خداداد عزيزي پيرامون صحبت هاي علي کريمي درباره علت اعلام حضورش براي تيم ملي فوتبال ايران و اينکه گفته بود خداداد عزيزي از اين مساله مطلع است، گفت: درست است اين بحث به هفته هاي پيش از بازي تيم ملي برابر عربستان برمي گردد; علي کريمي از تيم ملي خداحافظي کرده بود اما به زعم بسياري از کارشناسان فوتبال و حتي مربيان تيم ملي، حضور او مي توانست در ديدار برابر عربستان به نفع ما باشد.
وي افزود: آن زمان بهزاد غلامپور مربي دروازه بان هاي تيم ملي به من زنگ زد و صحبت هايي در اين زمينه داشت; او مي گفت که مربيان تيم ملي خواهان حضور کريمي در تيم ملي هستند اما نمي خواهند در صورت دعوت دوباره از اين بازيکن، با کناره گيري مجدد علي کريمي از تيم ملي مواجه شوند. در نهايت بحث به اينجا رسيده بود که من با کريمي صحبت کنم و او را براي حضور دوباره در تيم ملي راضي کنم.
عزيزي گفت: در اين زمينه مفصل با علي کريمي صحبت کردم; او واقعا تصميمش را گرفته بود و با توجه به مشکلاتي که بين او و دايي وجود داشت، نمي خواست به تيم ملي برگردد; از او خواهش کردم در تصميمش تجديدنظر کند; او نيز لطف داشت و در نهايت پذيرفت تا دوباره براي تيم ملي کشورش بازي کند. همچنين قرار شد جلسه اي بين من، کريمي، دايي و غلامپور براي رفع سوتفاهمات برگزار شود اما چون غلامپور در جريان صحبت هاي من با کريمي بود و نظرات جديد اين بازيکن را به دايي انتقال داد و حتي کريمي در مصاحبه با ايسنا براي تيم ملي اعلام حضور کرد، ديگر نيازي به برگزاري جلسه بين همديگر نديديم.
وي ادامه داد: اما وقتي ليست تيم ملي از سوي علي دايي اعلام شد، نمي دانم چه اتفاقي افتاد و يک دفعه چه شد که علي دايي تمام توافقات را به هم زد. باور کنيد مربيان تيم ملي خود راضي به حضور کريمي در تيم ملي بودند اما نمي دانم چرا در نهايت چنين تصميمي گرفته شد. در اين قضيه تنها من شرمنده کريمي شدم و زماني هم که پس از اين اقدام او به من زنگ زد، تنها به کريمي گفتم شرمنده ام، نمي دانم چي شد، ما با هم توافق کرده بوديم، اما تو حسن نيت خود را براي حضور در تيم ملي ايران و تلاش براي موفقيت آن ثابت کردي.
خداداد عزيزي همچنين درباره اوضاع تيم ملي در مقطع کنوني  به ايسنا گفت: با توجه به شرايطي که براي تيم ملي پيش آمد، تعويض سرمربي يک تصميم منطقي بود. در حال حاضر حتي امکان دارد که ما در گروهمان در همين رده چهارم باقي بمانيم. فکر مي کنم در بازي هاي آتي، ديدار برابر کره شمالي حساسترين مسابقه ما خواهد بود که فقط پيروزي در اين بازي مي تواند ما را به کسب عنوان سومي در گروه بسيار اميدوار کرده و عامل صعود ما به جام جهاني شود.


 پشت پرده فوتبال از زبان کريمي
 دايي ، از دايي ضربه خورد 

علي کريمي بازيکن شماره  هشت فوتبال ملي و تيم پرسپوليس شايد يکي از تاثيرگذارترين بازيکنان فوتبال ايران در مسايل اخير تيم ملي باشد. به گونه اي که در طول ماه هاي گذشته بارها بحث وي براي حضور يا عدم حضور در تيم ملي جنجال هاي فراواني را به همراه داشته است.
دعوت او به تيم ملي و عدم پذيرش آن و همچنين آشتي او با سرمربي تيم ملي موضوعاتي بود که حتي گاهي پررنگ تر از متن فوتبال ايران نيز به آن پرداخته  شد. شايد کسي فکر نمي کرد که در آخرين نشست خبري علي دايي پس از ديدار به عربستان باز هم بحث علي کريمي يکي از جنجالي ترين موضوعات اين نشست باشد. در کل "کريمي" در دوران مربيگري علي دايي نامي بوده که همواره سرمربي تيم ملي را به چالش کشيده است.
او در گفت وگويي مفصل با ايسنا پيرامون تمام اين اتفاقات اظهارنظر کرد و تاکيد کرد که همچنان حاضر است در خدمت تيم ملي باشد.
علي کريمي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اتفاقات اخير تيم ملي و اخراج علي دايي از سرمربي گري اين تيم گفت: هرچه که اتفاق افتاده متعلق به گذشته است. در حال حاضر بايد براي آينده  فوتبال فکر اساسي شود. فدراسيون فوتبال نيز بايد از اين اتفاقات درس بگيرد.
وي گفت: در حال حاضر صعود به جام جهاني به اما و اگر خورده است و تيمي که مي توانست به راحتي به جام جهاني صعود کند در شرايط حدس و گمان قرار گرفته است. در اين شرايط فدراسيون بايد درست عمل کند تا افسوس هاي فوتبال بيشتر نشود. بايد از گذشته درس بگيريم و اين شکست ها را عبرت آينده کنيم.
کريمي خاطرنشان کرد: حرف و حديث هاي امروز دردي را براي تيم ملي دوا نمي کند. نظرات زيادي مطرح شده اما، معتقدم در اين شرايط ممکن است هر اتفاقي براي مربي تيم ملي مي افتاد. عربستان چند مربي عوض کرده است و اين يک روند طبيعي است. مهم اين است که در انتخاب مربي بعدي دقت شود.
کريمي در پاسخ به اين سوال که آيا علي دايي براي بازي با عربستان با شما صحبت کرد يا خير، گفت: نه، دايي براي اين بازي هيچ صحبتي با من نداشت. هر مربي حق دارد که بازيکنانش را خودش انتخاب کند. در حال حاضر نيز ممکن است هر مربي که انتخاب شود، دست به انتخاب بازيکنان متفاوت بزند و بازيکناني که تاکنون در تيم ملي حضور داشتند را دعوت نکند. اين حق هر مربي است.
وي افزود: من حرفي ندارم. بهتر است درمورد گذشته بحث نکنيم. ولي چيزي که مهم است اين است که تيم ملي را آماده کنيم. تيم ملي براي سه بازي آينده  خود زمان اندکي دارد و تمام سه بازي نيز در فاصله  کمتر از يک هفته برگزار مي شود.
کريمي تاکيد کرد: اگر تيم ملي بخواهد در خدمت هستم ولي اگر مربيان من را نخواهند براي تيم ملي دعا مي کنم تا به جام جهاني صعود کند، چرا که اين آرزوي هر ايراني است.
علي کريمي در پاسخ به ادعاي علي دايي مبني بر موثر ظاهر نشدن علي کريمي براي تيم ملي از بازي دوستانه ي ايران و کرواسي تاکنون، اظهار کرد: حرف دايي را قبول دارم; اما، ايشان فکر مي کنند که تنها خودشان براي تيم ملي موثر بوده اند. من در مصاحبه هايم بارها گفته ام که خيلي وقت ها براي تيم ملي بازي هاي خوبي نداشته ام. خودم شجاعت اين را دارم که اعلام کنم هميشه خوب نبوده ام اما، دايي فکر مي کند که از روزي که به تيم ملي آمد تا آخرين بازي اش بازي هاي موثري انجام داد و بهترين بازيکن تمام دوران تيم ملي بوده است.
وي افزود: چه من باشم و چه نباشم تيم ملي مهم است. ممکن است من يک سال يا شش ماه ديگر نتوانم براي تيم ملي بازي کنم، قطعا بايد جوان هاي با استعدادي که در فوتبال ايران نيز کم نيستند، بتوانند فرصت حضور در ميدان را بدست آورند.
کريمي در پاسخ به اين سوال ايسنا که علت اصلي اختلافات شما با علي دايي چيست، گفت: من هميشه در خدمت تيم ملي بوده ام. شما بهتر است ماجراي برگشت من به تيم ملي را از خداداد عزيزي و حسين هدايتي بپرسيد. من دوست ندارم در اين موارد صحبت کنم. بازگشت من به تيم ملي دلايلي داشت که تنها اين دو نفر مي دانند. من نمي خواهم در اين باره صحبت کنم، اگر واقعيت را مي خواهيد از اين دو نفر بپرسيد. هر چند که معتقدم در برخي از اوقات مطبوعات نيز بيش از اندازه شلوغ کردند.
وي همچنين درباره  سرمربي آينده  تيم ملي و بحث هايي که درخصوص مربيان داخلي و خارجي مطرح شده است، گفت: فدراسيون فوتبال بايد بداند که چه کار مي خواهد بکند. مطمئن باشيد که هيچ مربي نمي پذيرد که براي سه بازي هدايت تيمي را برعهده بگيرد. در شرايط کنوني نيز تنها يک مربي خارجي خوب مي تواند روند فوتبال ايران را تغيير دهد. تا کي مي خواهيم سرمايه گذاري کوتاه مدت داشته باشيم. جام جهاني را که داريم از دست مي دهيم، حداقل فدراسيون فوتبال براي موفقيت تيم ملي در جام ملت هاي آسيا برنامه ريزي کند. فکرمي کنم تنها با يک مربي خوب خارجي مي توان روند جاري فوتبال را تغيير داد.
کريمي درمورد افشين قطبي يکي از کانديداهاي سرمربيگري  تيم ملي گفت: اگر يک مربي خوب باشد هيچ گاه روي زمين نمي ماند. قطبي از زماني که از پرسپوليس رفته هيچ جا مشغول به کار نشده است. واقعا نمي دانم که چرا اين اتفاق درمورد او افتاده است. شايد او منتظر حضور در تيم ملي ايران بوده است! اگر مي خواهيم مربي ايراني انتخاب کنيم همان بهتر بود که با علي دايي ادامه مي داديم.
کريمي با انتقاد از سياست جذب مربي داخلي فدراسيون فوتبال به ايسنا گفت: اگر مربي جديد ايراني باشد، بايد پنج، شش تغيير در تيم ملي بدهد، چرا که هميشه مربي جديد سيستم مربي گذشته را با همان بازيکنان ادامه مي دهد. به نظر من اگر مربي ايراني انتخاب شود، بايد پيش از هر چيزي به دنبال اين باشد که ثابت کند مربي قبلي اشتباه کرده است. فکر مي کنم با اين روند به جايي نمي رسيم. بايد مربي خارجي با قرارداد دو، سه ساله در فوتبال ايران حضور داشته باشد تا حداقل تيم ملي در سه بازي آينده بتواند با اطمينان بيشتري بازي کند يا حداقل در رقابت هاي پلي آف به جام جهاني صعود کند.
کريمي درمورد خداحافظي اش از تيم ملي گفت: من قبلا خداحافظي کرده بودم اما، بنا به دلايلي که تنها آنها را عزيزي و هدايتي مي دانند، بار ديگر به فوتبال ملي بازگشتم. من نيز بايد روزي از فوتبال ملي خداحافظي کنم تا جا براي بازيکنان جديد باز شود. ولي باز هم تاکيد مي کنم که در خدمت تيم ملي هستم و واقعا اگر مربي جديد احساس کند که من مي توانم به تيم ملي کمک کنم، در خدمت تيم ملي خواهم بود.
کريمي در پاسخ به اين سوال که چه عواملي باعث برکناري علي دايي شد، گفت: هر کسي نقطه ضعفي دارد. من هم در بازيگري ضعف هايي دارم. آقاي دايي هر چند براي تيم ملي زحمت کشيد اما، فکر مي کنم لجبازي بيش از اندازه بيشترين آسيب را به او زد. غرور و لجبازي دايي بيش از اندازه بود. فکر مي کنم هيچ کس به اندازه  خود دايي باعث ايجاد اين شرايط نشد و او خودش بيشتر از همه به خودش آسيب زد.
کريمي همچنين درمورد آخرين وضعيت مصدوميت خود نيز گفت: خدا را شکر تمريناتم را شروع کرده ام. مشکل خاصي نيست. مي خواستم براي ادامه  مداوا به آلمان بروم اما، در حال حاضر به دليل تغيير شرايط تمريناتم را در تهران پيگيري مي کنم، اگر درد کمرم بيشتر شود، شايد براي مداوا به آلمان رفتم.


  برکناري دايي مرهمي بر زخم فوتبال ايران  

تيم ملي فوتبال ايران سال88 را در شرايطي آغاز کرد که روز هشتم فروردين در حساسترين ديدار مرحله مقدماتي جام جهاني برابر عربستان شکست خورد تا علاوه بر برکناري علي دايي، بخت صعود ايران به جام جهاني 2010 نيز کاهش يابد.
به گزارش  مهر، تيم ملي فوتبال کشورمان روز سوم فروردين در ديداري تدارکاتي به منظور خداحافظي جاسم الهويدي برگزار شد به مصاف تيم ملي کويت رفت و با گل مازيار زارع که از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد با پيروزي به تهران بازگشت.
ملي پوشان کشورمان در شرايطي خود را براي ديدار حساس روز هشتم فروردين ماه برابر عربستان آماده مي کردند که همه چيز براي پيروزي در اين ديدار خانگي و نزديک شدن به تيم هاي صدرنشين آماده بود و پيروزي برابر عربستان مي توانست تيم ملي فوتبال کشورمان را در رده بندي اين گروه به تيم هاي کره شمالي و جنوبي نزديک کند.
اما روز هشتم فروردين ماه و در شرايطي که بيش از يکصد هزار تماشاگر به همراه دکتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري کشورمان در ورزشگاه آزادي حضور پيدا کرده بودند تا مثل هميشه حامي تيم ملي باشند، شاگردان علي دايي با نتيجه 2 بر يک برابر اين تيم شکست خوردند تا فوتبال ايران سال جديد را با ناکامي آغاز کند.
پس از اين شکست که شانس صعود ايران حتي به عنوان تيم سوم به جام جهاني را کم کرد، فدراسيون فوتبال علي دايي را از سمت سرمربيگري تيم ملي برکنار کردند تا شايد با انتخاب سرمربي جديد اين تيم شانسي براي رسيدن به جام جهاني داشته باشد. اين برکناري در شرايطي صورت گرفت که مردم از اين نتيجه بسيار عصباني و تلخکام بودند و برکناري دايي مرهمي بر زخم هاي علاقمندان به فوتبال بود.
محمد مايلي کهن ، افشين قطبي و ... از جمله مربياني بودند که از آنها به عنوان گزينه هاي جانشيني علي دايي نام برده مي شد. در اين بين مسئولان فدراسيون فوتبال پس از بررسي گزينه هاي مد نظر خود بر روي محمد مايلي کهن و افشين قطبي تمرکز بيشتري کردند.
البته از سوي رئيس فدراسيون فوتبال نام هايي چون فيليپ تروسيه نيز به عنوان گزينه خارجي جانشيني دايي به ميان آمد که البته به نظر نمي رسد در اين شرايط از سرمربي خارجي استفاده شود.
در حال حاضر تيم ملي فوتبال کشورمان شانس کمي براي صعود به جام جهاني دارد با اين حال فدراسيون فوتبال در تلاش براي پيدا کردن جانشين علي دايي است تا اين تيم هر چه سريعتر وضعيت خود را مشخص کند و بدور از حاشيه هاي رايج فوتبال ايران خود را براي حضور در سه ديدار حساس پيش رو آماده کند.
تيم ملي فوتبال کشورمان بايد روز 16 خرداد در پيونگ يانگ به مصاف تيم ملي کره شمالي برود، روز 20 خرداد در تهران با امارات ديدار کند و روز 27 خرداد در ورزشگاه سئول به مصاف تيم ملي فوتبال کره جنوبي برود.


 صدرنشيني استراليا و کره جنوبي در گروه هاي دوگانه ي آسيا
 ايران در مکان چهارم گروه دوم  

هفته هاي پنجم و ششم رقابت هاي مقدماتي جام جهاني فوتبال 2010 آفريقاي جنوبي در روزهاي 28 مارس (8 فروردين) و يکم آپريل (12 فروردين) در قاره آسيا برگزار شد و طي آن استراليا و کره جنوبي در صدر گروه ها يک و دو آسيا قرار گرفتند.  در هفته  پنجم رقابت هاي مقدماتي جام جهاني 2010 و در گروه دوم اين بازي ها; روز هشتم فروردين تيم ملي فوتبال ايران در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم ملي عربستان رفت که در يک ديدار بحث برانگيز 2 بر يک مغلوب عربستان شد.  هم چنين در همين روز کره  شمالي با نتيجه ي 2 بر صفر امارات را شکست داد. گل هاي تيم کره شمالي در دقيقه ي 51 و 93 توسط پارک نام چول و مونگ ايل به ثمر رسيد.
هم چنين در هفته  ششم رقابت هاي گروه B آسيا، ديدار تيم هاي کره ي شمالي و جنوبي نيز با برتري يک بر صفر کره جنوبي به پايان رسيد. عربستان سعودي نيز در خانه سه بر دو امارات متحده عربي را شکست داد تا براين اساس تيم کره جنوبي با پنج بازي و 11 امتياز صدرنشين گروه دوم باشد. کره شمالي و عربستان نيز هر کدام با شش بازي و 10 امتياز در رده هاي دوم و سوم اين گروه قرار دارند.
تيم ملي فوتبال ايران نيز با انجام پنج بازي و شش امتياز در مکان چهارم جدول قرار گرفته است. تيم امارات نيز از شش بازي خود تنها با يک امتياز در مکان پنجم قرار دارد.
هم چنين در هفته  پنجم رقابت هاي مقدماتي جام جهاني در قاره کهن و در گروه يک تيم هاي ژاپن و بحرين در هشتم فروردين به مصاف يکديگر رفتند که در نهايت تيم ژاپن با شکست يک بر صفر حريف، توانست موقتا صدرنشين گروه يک شود. گل ژاپن توسط ناکامورا در اين ديدار به ثمر رسيد.
هم چنين ازبکستان و قطر نيز در اين هفته با هم ديدار کردند که تيم ازبکستان در يک ديدار پرگل توانست با نتيجه ي چهار بر صفر قطر را شکست دهد.
در رقابت هاي هفته  ششم گروه يک نيز استراليا و ازبکستان به مصاف هم رفتند که اين ديدار با برتري دو بر صفر استراليا همراه بود و براين اساس بار ديگر استراليا به صدر جدول گروه يک بازگشت. ديدار تيم هاي بحرين و قطر نيز با برتري يک بر صفر بحرين به پايان رسيد.
براين اساس در جدول رده بندي گروه يک نيز تيم استراليا با انجام پنج بازي و 13 امتياز صدرنشين بلامنازع اين گروه شود. ژاپن نيز با پنج بازي و 11 امتياز در مکان دوم قرار گرفت. بحرين، ازبکستان و قطر نيز هر کدام با شش بازي و به ترتيب با هفت، چهار و چهار امتياز در رده هاي بعدي جاي گرفتند.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته