جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3289


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90

محسن خليلي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس:
گل من حاصل تلاش کريمي بود

علي کريمي هافبک تيم پرسپوليس:
هيچ شرطي براي آمدن به تيم ملي ندارم

قطار ليگ هشتم در ايستگاه پاياني
يک قدم تا بهشت

عباس انصاري فرد مديرعامل باشگاه پرسپوليس تهران:
با هيچ بازيکني مذاکره نکرده ايم

نلو وينگاداسرمربي تيم فوتبال پرسپوليس:
هر بازيکني نمي تواند جانشين کريمي شود


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

عليرضا واحدي نيکبخت مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس:
پرسپوليس تازه راه افتاده است
عليرضا واحدي نيکبخت مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس در خصوص پيروزي تيمش مقابل پيکان  گفت: هر چند بازي مقابل پيکان، ديداري حساس و دشوار بود اما شما ديديد که پرسپوليس بازي خوبي انجام داد و نشان داد در روزهاي پاياني راه افتاده است.
وي افزود: در نيمه اول بازي نتوانستيم آنطور که بايد و شايد عملکرد مناسبي داشته باشيم اما در نيمه دوم رفته رفته شرايط تيم بهتر شد و کنترل بازي در اختيار بازيکنان پرسپوليس قرار گرفت.
وي ادامه داد: خط حمله ما در اين مسابقه بهتر از ساير ديدارها بازي کرد و اين نکته مثبت ما در بازي مقابل پيکان بود.
نيکبخت در پايان در خصوص عملکرد خود نيز گفت: هم اکنون در آمادگي صد در صد قرار دارم اما در اين ديدار نتوانستم زمان زيادي در خدمت تيمم باشم، به همين خاطر بهتر است کادر فني در اين باره نظر بدهد.

الاتحاد قهرمان ليگ برتر عربستان
تيم فوتبال الاتحاد با برتري مقابل الهلال براي هشتمين بار بر سکوي قهرماني مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي عربستان ايستاد.
گفتني است که ، در بيست و دومين هفته از مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي عربستان دو تيم الهلال و الاتحاد در حساس ترين ديدار هفته مقابل هم صف آرايي کردند. اين بازي جذاب که در ورزشگاه ملک فهد شهر رياض برگزار شد در پايان به برتري 2 بريک تيم الاتحاد انجاميد تا اين تيم با 55 امتياز بر سکوي قهرماني سي و چهارمين دوره مسابقات فوتبال ليگ باشگاه هاي عربستان بايستد.
 الهلال با تحمل شکست در ديدار مقابل الاتحاد 50 امتيازي شد و کماکان بر سکوي دوم جدول رده بندي ليگ برتر باشگاه هاي عربستان ايستاد.
 الشباب  35 امتيازي شد و با ايستادن بر سکوي چهارم به کار خود در فصل جاري مسابقات فوتبال ليگ عربستان پايان داد.
الاتفاق يکي ديگر از نمايندگان عربستان در مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا  در خانه مقابل الرائد با نتيجه تساوي يک بريک متوقف شد. الاتفاق با اين تساوي 29 امتيازي شد و بر سکوي ششم جدول رده بندي ليگ برتر باشگاه هاي عربستان ايستاد.

 شکايت باشگاه استقلال از  رجبي
مسوول روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي استقلال تهران صبح ديروز به دنبال مصاحبه هاي رضا رجبي  عليه اين فرد به مجتمع قضايي شهيد باهنر شکايت کرد.   
 مدير روابط عمومي باشگاه استقلال در اين خصوص گفت: اين فرد بايد به زودي ادعاهاي خود را در دادگاه ثابت کند و درصورتي که نتواند مراجع قضايي را قانع کند، قانون بهترين پاسخ را به او خواهد داد.
وي در پاسخ به اين پرسش که "چرا پاسخ رجبي را در رسانه ها نمي دهد، تاکيد کرد: گذشته و حال بعضي از افراد براي آنهايي که در فوتبال ايران اهل شعور و انصاف هستند، مشخص است و براي من هم صرفا قضاوت آنها مهم است.بزرگاني به بنده تاکيد کردند که در اين شرايط حساس تيم استقلال سکوت نمايد و شکايت قانوني بهترين روش است.
رضا رجبي پيش از اين به عنوان آناليزور در تيم فوتبال استقلال فعاليت مي کرده است .

مدير عامل باشگاه بسکتبال گرگان:
 هدف ما انجام بازي در شهري بي طرف بود 
مدير عامل باشگاه بسکتبال شهرداري گرگان، با بيان اينکه تيم هاي شهرداري گرگان و بيم مازندران تماشاگراني دو آتشه و متعصب دارد، گفت: طي دو نامه از فدراسيون خواستيم به منظور امنيت ديدار و جلوگيري از هر گونه خطر احتمالي، ديدار تيم هاي بيم مازندران و شهرداري گرگان در شهر ديگر برگزار شود   
براساس برنامه از پيش اعلام شده، قرار بود عصر ديروز تيم هاي بسکتبال بيم مازندران و شهرداري گرگان در مرحله پلي اف تيم هاي پنجم تا هشتم جدول رده بندي ليگ برتر بسکتبال در گرگان به مصاف هم بروند.
ابراهيم کريمي  در واکنش به انتشار اخباري مبني بر انصراف اين تيم از ادامه رقابت ها به  ايرنا، گفت:در ديدارهاي قبلي اين دو تيم هم در بابل و هم در گرگان متاسفانه تماشاچيان رفتارهايي هيجاني و غير ورزشي از خود نشان دادند که موجب نگراني مسوولان شد.

آغاز دوازدهمين جشنواره ورزش هاي همگاني دانشگاه هاي کشور
 دوازدهمين جشنواره ورزش هاي همگاني دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي سراسر کشور با برپايي دو همگاني دانشجويان در دانشگاه هاي سراسر کشور به مناسبت روز ملي خليج فارس رسما آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، مهدي طالب پور مديرکل تربيت بدني گفت: اين جشنواره به منظور تحقق تنها بخشي از اهداف برنامه هاي اين اداره کل و ورزش  دانشگاه ها مبني بر کيفيت زندگي، تامين سلامت، شادي و نشاط و ارتقاي اعتماد به نفس در دانشجويان و مشارکت فعال آنها در صحنه هاي مختلف اجتماع با استناد به نياز سنجي از دانشجويان سراسر کشور برگزار مي شود.
وي افزود: نقش اداره کل تربيت بدني وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در دستيابي به اهداف تعيين شده و ترويج شادابي و نشاط جهت سالم سازي و پر کردن اوقات فراغت يک ضرورت اجتناب ناپذير است. چرا که تحقق اين امر يکي از شاخص هاي ارزيابي ميزان سلامت افراد جامعه است.
طالب پور در پايان خاطرنشان کرد: سوابق نشان مي دهد برپايي جشنواره ورزش هاي دانشگاهي در سال گذشته در بين دانشجويان از استقبال بي نظيري برخوردار بوده است واين فعاليت ها در کاهش فشارهاي رواني و اشاعه فرهنگ ورزش هاي عمومي و همگاني موثر واقع شده است.

بر اساس آخرين رده بندي فدراسيون جهاني
کامپوند مردان ايران در رده نهم جهان قرار گرفت
 تيم تيراندازي با کمان ايران بر اساس آخرين رده بندي جدول فدراسيون جهاني  در رده نهم قرار دارد.
گفتني است که، در بخش تيمي  اين جدول تيم امريکا  عنوان نخست را دارد. تيم هاي استراليا  دوم، ايتاليا  سوم، فرانسه  چهارم، سوئد  پنجم، هلند  ششم، اسپانيا امتياز هفتم، بريتانيا  هشتم، ايران  نهم و کانادا  دهم هستند.

 پيگيري بازي ها تا سال 89
آبان ماه زمان آغاز رقابت هاي ليگ برتر 88
بيست و سومين دوره مسابقات واليبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور از اواسط آبان ماه سال جاري آغاز شده و تا ارديبهشت ماه سال آينده ادامه خواهد داشت.
به گزارش  مهر، زمان تقريبي آغاز و پايان ليگ برتر 88 باشگاه هاي کشور در نشست مشترک مسئولان فدراسيون واليبال، مديران و نمايندگان تيم هاي ليگ برتري و کارشناسان و صاحب نظران اين رشته که عصر روز گذشته برگزار شد، به تصويب رسيد.
قرار است فصل آتي مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي کشور به صورت پلي اف پيگيري شود اما نحوه برگزاري بازي ها و همچنين تعداد تيم هاي شرکت کننده در اين مرحله هنوز مشخص نشده است.

 خسرو حيدري هافبک تيم فوتبال استقلال:  
استقلال اسير حاشيه ها نمي شود
 خسرو حيدري هافبک تيم فوتبال استقلال تهران، گفت: استقلال تيم بزرگي است و اسير حاشيه ها نخواهد شد.
وي با اشاره به اين که با وجود صدرنشيني ذوب آهن تا آخرين روز در ليگ برتر براي قهرماني اميدواريم، افزود: ادامه کار در ليگ برتر نه تنها براي استقلال بلکه براي ذوب آهن نيز بسيار دشوار است.
وي اضافه کرد: اگر فولاد مثل روز بازي با استقلال مقابل ذوب آهن ظاهر شود اين تيم به مشکل اساسي برمي خورد و به همين دليل تا آخرين هفته براي قهرماني اميد داريم.
وي به بازي زيباي تيم فولاد خوزستان در مقابل تيم استقلال اشاره کرد و يادآور شد: بازيکنان فولاد در اين ديدار دوندگي بسياري داشتند و ما قبل از آغاز بازي تصور نمي کرديم شاگردان "مجيد جلالي" به اين زيبايي بازي کنند.
وي در ادامه بيان داشت: تيم ما در نيمه اول تسلط کامل به بازي داشت اما بارش باران در نيمه دوم کار را براي ما دشوار تر کرد و سبب شد فولاد نيز کمي روي دروازه ما فشار وارد کرده و بازي را به تعادل بکشد.
حيدري تاکيد کرد: حضور بازيکنان تيم ما در زمين فولاد در نيمه دوم براي رسيدن به گل نيز سبب شد دروازه ما توسط فولاد تهديد شود.
 
محسن عاشوري مربي تيم فوتبال پيکان قزوين:
کريمي گره گشاي تيم پرسپوليس بود 
محسن عاشوري مربي تيم فوتبال پيکان قزوين در خصوص بازي تيمش مقابل پيکان گفت : علي کريميگره گشاي تيم پرسپوليس و عامل مهمي در کسب پيروزي مقابل پيکان بود.   
وي افزود : هميشه بازيکنان خلاق در ديدارهاي حساس با حرکات خود نتيجه بازي را تغيير مي دهند که کريمي از جمله اين نفرات هوشمند است .
وي از عملکرد بازيکنان پيکان در بازي برابر پرسپوليس ابراز رضايت کرد و اظهار داشت : آنان تمامي تلاش خود را براي پيروزي در اين ديدار انجام دادند.

براي شرکت در مسابقات جهاني
بانوان پينگ پنگ باز ايران 6 ارديبهشت
راهي ژاپن مي شوند
 تيم ملي پينگ پنگ بانوان ايران ششم ارديبهشت ماه براي شرکت در مسابقات جهاني عازم ژاپن مي شود.
گفتني است که، اردوي تيم ملي پينگ پنگ بانوان براي شرکت در مسابقات جهاني ژاپن در حال برگزاري است.
اين اردو هر روز صبح و بعد از ظهر تا 6 ارديبهشت ماه، زير نظر سرپرست اين تيم زينب الياس وند در آکادمي پينگ پنگ تهران برگزار مي شود.
تيم ملي پينگ پنگ ايران با ترکيب 3 نفره ندا شهسواري، آنا فياضيان و سحر رهنما به مربيگري فرشته سمويي 6 ارديبهشت ماه عازم ژاپن خواهد بود.
مسابقات جهاني پينگ پنگ با حضور 13 تيم 8 ارديبهشت ماه در ژاپن برگزار مي شود و تا 15 ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
گروه بندي و قرعه کشي مسابقات هنوز انجام نشده است.
الياس وند، شرايط اردو را رضايت بخش توصيف کرد و نزديکي محل اردو، سالن تمرين، خوابگاه و غذاخوري را از مزاياي اين اردو برشمرد.

مجيد جلالي سرمربي تيم فولاد خوزستان:
با تيم ملي دورادور کار مي کنم
مجيد جلالي سرمربي تيم فولاد خوزستان درخصوص حضورش در کادر فني تيم ملي فوتبال ايران، گفت: پاسخم به تيم ملي ايران "نه" است اما اگه کمکي از دستم بر بيايد دورادور انجام خواهم داد.   
وي در گفت و گو با  ايرنا، افزود: با من براي حضور در کادرفني تيم ملي صحبت شده اما من قصد حضور در اين جايگاه را ندارم، درعين حال اگر کمکي از من خواسته شود، دريغ نمي کنم.
وي با انتقاد از برخي دست اندرکاران فوتبال کشور، گفت: من با اين همه سابقه کاري هنوز نتوانستم خودم را ثابت و مسوولان را متقاعد کنم، "مجيد جلالي" را هم ببينيد.
وي تصريح کرد: اما از مردم به خاطر همه اعتمادشان به خودم تشکر دارم و خوشحالم که
توانستم آنها را در ميدان مسابقه قانع کنم.
وي با اشاره به اين که زماني به تيم ملي مي روم که شان من را حفظ کنند، بيان داشت: جلالي به دنبال موقعيت نيست تنها مي خواهد به فوتبال کمک کند.

دوري يکماهه نويدکيا و محمدي
 محرم نويدکيا، کاپيتان تيم سپاهان حداقل يک ماه ديگر نمي تواند تيمش را همراهي کند.
گفتني است که اين بازيکن از ناحيه استخوان ساعد دچار شکستگي شده و به جراحي نياز دارد.
از سوي ديگر  عباس محمدي دروازه بان اين تيم نيز به علت شکستگي پا تا يک ماه ديگر نمي تواند بازي کند.
  
مسابقات ليگ بسکتبال
 انصراف گرگاني ها
تيم بسکتبال شهرداري گرگان با لغو انجام ديدار مقابل بيم بابل از حضور در ادامه مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي کشور در مرحله پلي اف کناره گيري کرد.
به گزارش  مهر، تيم شهرداري گرگان که قرار بود ديروز در دور دوم مرحله پلي اف مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور و براي تعيين رده هاي پنجم تا هشتم ميزبان بيم باشند با اعلام انصراف از حضور در ادامه بازي ها از انجام ديدار مقابل حريف بابلي انصراف داد تا شاگردان محسن صادق زاده در نيمه راه سفر به گرگان مسير حرکت را به سمت بازگشت به خانه تغيير دهند.
کميته انضباطي فدراسيون بسکتبال نتيجه ديدار تيم هاي شهرداري گرگان و بيم بابل را 20 بر صفر به سود بابلي ها اعلام کرده است. در صورتي که گرگاني ها حاضر به انجام بازي در ديدار هفته دوم اين مرحله نشوند فدراسيون بسکتبال تصميم جديدي در مورد اين تيم اتخاذ خواهد کرد.
تيم بسکتبال شهرداري گرگان در پايان ديدارهاي دوره اي مسابقات ليگ برتر با کسب 35 امتياز رده هفتم جدول رده بندي را از آن خود کرد. اين تيم در مرحله نخست پلي اف طي دو بازي مغلوب صبامهر شد و از حضور در جمع چهار تيم برتر اين رقابت ها بازماند.

 سردار باراني رئيس تربيت بدني سپاه:
سهم خواهران در ورزش بيشتر شود     
اگر در بخش خواهران ، وزش را گسترش ندهيم حداقل نيمي از جامعه آسيب خوهد ديد.
به گزارش روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت، سردار باراني با اعلام مطلب فوق گفت: سهم خواهران بايد در ورزش زياد شود.
 رئيس تربيت بدني سپاه با اشاره به نقش بانوان در جامعه گفت: مطمئن باشيد ورزش بانوان پشتوانه ورزش قهرماني و ضامن سلامت جامعه است.
 وي خاطرنشان کرد: جامعه جهاني، جامعه ايران را يک جامعه بسته معرفي کرده است و همين که يک خانم محجبه وارد صحنه ورزش جهاني شود و به قهرماني هم برسد، مطمئنا اين موضوع توانايي زن مسلمان ايراني را نشان خواهد داد.

عنوان قهرماني دانشکده سما رودهن در مسابقات واليبال منطقه 8
رودهن - خبرنگار آفرينش
يکدوره مسابقات واليبال در ميان کارکنان و اساتيد سازمان سما» منطقه 8 در دانشکده سما واحد وردهن برگزار شد .
 به گزارش خبرنگار آفرينش; در اين مسابقات پنج تيم از سازمان مرکزي سما ، کرج ، اسلامشهر ، معاونت سما تهران و رودهن شرکت داشتند که پس از پنج روز رقابت تيم هاي معاونت حوزه سما رودهن ، معاونت حوزه سما کرج و سازمان مرکزي سما به ترتيب مقام اول تا سوم را به خود اختصاص دادند . بهرام صالح نيا هدف از برگزاري اين دوره از مسابقات را رشد و توسعه و همگاني نمودن ورزش کارکنان و اساتيد سازمان سما اعلام کرد و افزود : تقويت بعد رواني ، جسماني و حفظ سلامت از پيامدهاي استمرار ورزش است که در برگزاري مسابقات مد نظر قرار مي گيرد . در پايان اين دوره از مسابقات با حضور شيرالي پور مدير تربيت بدني سازمان سما ، دکتر چناري معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن ، مهندس خسروي معاونت سما رودهن ، عاشقي رياست آموزشکده سما و ديگر مسئولين به تيم هاي برتر جوائزي به رسم يادبود اهدا گرديد .

بهره برداري سالن تنيس مجتمع ورزشي غدير اروميه
اروميه-خبرنگار آفرينش
سالن تنيس مجتمع ورزشي غدير اروميه در مساحت 500 متر مربع با ظرفيت 4 ميز وداراي بخش استقرار دستگاه پرتاب توپ و دفتر هيات به بهره برداري رسيد .
گفتني است که ، براي تجهيز اين سالن مجموعا 200 ميليون ريال از اعتبارات سازمان تربيت بدني هزينه شده است.
در مراسم افتتاح اين سالن ملا احمدي ، مدير کل تربيت بدني استان از تلاش هاي ورزشکاران و دست اندار کاران رشته تنيس روي ميز ، خصوصا توفيق در دستيابي آنها به مقام سوم مسابقات دست يک کشور تقدير کرد.

برگزاري مسابقات بين المللي تکواندو در آذربايجان غربي
اروميه-خبرنگار آفرينش
دبير هيات تکواندو استان آذربايجان غربي گفت : مسابقات بين المللي تکواندو جام شهيد باکري با حضور 10 تيم خارجي و به ميزباني هيات تکواندو آذربايجان غربي در تابستان سال جاري در اروميه برگزار خواهد شد

معرفي مدير تربيت بدني شهرستان نير
اردبيل -  خبرنگار آفرينش
مدير تربيت بدني شهرستان نير با حضور مدير کل تربيت بدني استان اردبيل و فرماندار شهرستان نير معرفي شد .
گفتني است که ، درمراسم معارفه ، شروين اسبقيان مدير کل تربيت بدني استان اردبيل بااشاره به افزايش سرانه ورزشي شهرستان نير گفت :سرانه ورزشي اين شهرستان افزايش يافته که درواقع بيشتر ازسرانه ورزشي استان اردبيل و بالاتر ازبرنامه چهارم توسعه مي باشد .
وي ازاحداث زمين ورزشي روباز روستاي کور عباسلو خبرداد و گفت :کلنگ احداث اين زمين ورزشي دردهم ارديبهشت ماه به زمين زده مي شود .
مدير کل تربيت بدني استان اردبيل بااشاره به موفقيتهاي ورزشي چند سال اخير شهرستان نير گفت :موقعيت جغرافيايي و نزديکي به مرکز استان وامکانات و تجهيزات ورزشي اين شهرستان امتياز ويژه اي است و براين اساس ما توسعه ورزشهاي همگاني و برگزاري مسابقات و اردوي تيمهاي ورزشي ملي را دردستور کار برنامه تربيت بدني استان اردبيل قرار داديم .
درپايان مراسم از مير مرسلي مدير سابق تربيت بدني شهرستان نيرتجليل و جلال ممي زاده بعنوان مدير جديد تربيت بدني شهرستان نير معرفي شود .

 مسابقات اسکي آلپاين  دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي
کرج قهرمان شد
مسابقات اسکي آلپاين قهرماني دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در پيست بين المللي ديزين برگزار شد.
در پايان اين دوره از رقابت ها که با حضور 21 شرکت کننده از واحدهاي کرج، رودهن، تهران شمال و تهران مرکزي و پزشکي برگزار شد، در بخش بانوان مرجان کلهر، فاطمه کيادربندسري و معصومه ساوه شمشکي عناوين اول تا سوم را به خود اختصاص دادند ودر مجموع تيمي تيم کرج، تهران شمال و رودهن به ترتيب عناوين اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

 تجديد ميثاق 2900 ورزشکار ارتش با بنيانگذار
کبير انقلاب اسلامي 
سازمان تربيت بدني ارتش در اولين روز از برنامه هاي هفدهمين دوره مسابقات و جشنواره فرهنگي - ورزشي گراميداشت روز ارتش ، حماسه آفريني هاي نيروي زميني ، سالگرد  بزرگداشت شهادت سپهبد علي صياد شيرازي و تجديد ميثاق با آرمانهاي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران ، اقدام به برگزاري همايش عظيم دو صحرانوردي نمود.
به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران ( تربيت بدني ) در اين مسابقات که با حضور 2900 دونده از ستاد فرماندهي کل ارتش ، نيروي زميني ، نيروي هوايي ، نيروي دريايي ، قرارگاه پدافند خاتم الانبيا ، آموزشگاهها ، دانشگاهها ، يگانهاي تابعه و تعدادي از جانبازان ، پيشکسوتان و بازنشستگان برگزار شد ، ورزشکاران مسافت 5 کيلو متري ميدان کهريزک تا حرم مطهر حضرت امام خميني ( ره ) را طي نمودند و در پايان به همراه مسئولين تربيت بدني ارتش ، فرماندهان و سرپرستان يگانها در صحن مطهر رهبرکبير انقلاب حاضر و ضمن اداي احترام ونثار گل ، بار ديگر آمادگي خود را جهت اجراي فرامين مقام عظماي ولايت و دفاع از مرزها و ارزشهاي ميهن اسلامي مان اعلام داشتند. ضمنا در پايان مسابقه به نفر اول تا بيست و نهم جوايز نفيسي اهدا» گرديد.
نفرات اول تا سوم نيز سيد حسين اسلامي نژاد - امير قاسمي و سعيد سعيدي شدند.

مسابقات دارت هفدهمين جشنواره
 فرهنگي - ورزشي روز ارتش 
سازمان تربيت بدني ارتش در ادامه مسابقات هفدهمين جشنواره فرهنگي - ورزشي ، گراميداشت روز ارتش و حماسه آفريني هاي نيروي زميني قهرمان ، اقدام به برگزاري مسابقات دارت ويژه آقايان نمود.  به گزارش روابط عمومي سازمان تربيت بدني ارتش جمهوري اسلامي ايران ، در اين مسابقات که با حضور تيم هاي منتخب چهارگانه ارتش در تهران برگزار شد ، آقايان حجت ا... آذر فر ( نهاجا ) فريبرز عبدالملکي ( نهاجا ) عباس کشاورز ( نهاجا ) حميد رضا سوراني ( نزاجا ) ( بطور مشترک ) عناوين اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.  گفتني است که در مراسم اختتاميه اين رقابت ها که با حضور امير سرتيپ 2 مجدآرا رئيس سازمان تربيت بدني ارتش برگزار شد از نفرات برتر تجليل به عمل آمد.

مسابقات واليبال ساحلي آسيا و اقيانوسيه - تايلند
شکست قهرمان آسيا از دانشگاه آزاد اسلامي
 تيم واليبال ساحلي دانشگاه آزاد اسلامي که به نمايندگي از ايران در مسابقات قهرماني آسيا و اقيانوسيه تايلند حضور دارد، به دو پيروزي دست يافت.
گفتني است که، تيم واليبال ساحلي دانشگاه آزاد اسلامي  در ديدار نخست خود مقابل نيوزيلند با نتيجه  دو بر صفر پيروز شد و در مقابل تيم استراليا نيز که قهرماني آسيا و اقيانوسيه را يدک مي کشد، با اقتدار کامل و با نتيجه  دو بر صفر پيروز شد.  اين تيم در صورت پيروزي مقابل تايلند ميزبان مسابقات به مرحله  يک هشتم پاياني راه مي يابد.

برگزاري ليگ کشوري کشتي بسيج
 بيست و دومين دوره مسابقات قهرماني کشتي بسيج کشور، چهاردهم و پانزدهم تير ماه برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت، ناصر عبداللهي دبير هيات کشتي بسيج افزود: همچنين هشتمين دوره ليگ کشتي بسيج کشور از هفدهم مهر ماه به مدت هفت هفته و هر پانزده روز يک بار انجام خواهد شد.
 گفته مي شود قرار است اين مسابقات براي اولين بار به صورت رفت و برگشت برگزار شود.
 دبير هيات کشتي در خصوص مسابقات جهاني سيزم يادآور شد: قرار بود اين مسابقات در سال جاري در لبنان برگزار شود ولي ظاهرا اين کشور قبول نکرده و فعلا هيچ کشور ديگري اعلام آمادگي نکرده است.
گفتني است هيات کشتي بسيج در نظر دارد در سال 1388 نسبت به برگزاري دوره هاي داوري و مربي گري اقدام کند.

راه اندازي کتابخانه تخصصي ورزش در باشگاه مقاومت     
باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت اقدام به تاسيس و راه اندازي کتابخانه تخصصي ورزشي شامل کتب علمي فرهنگي ورزشي خود نموده است.
به گزارش روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت، در اين کتابخانه که بيش از هزار جلد کتاب روز ورزشي موجود است کتاب هايي با عناوين فيزيولوژي ورزشي، آناتومي، يادگيري حرکتي، روانشناختي، علم تمرين، آسيب شناسي و ساير موضوعات مرتبط با ورزش وجود دارد.  در تکميل و تجهيز اين کتابخانه که به دستور کاظم يزداني مدير عامل اين باشگاه صورت گرفت از پيشنهادهاي اساتيد دانشگاه ها و کارشناسان آکادمي ملي المپيک و سازمان تربيت بدني استفاده شد و کارشناسان اين بخش در باشگاه مقاومت آماده خدمت رساني به جامعه ورزش و همکاري با دستگاه هاي ورزشي در امور مختلف مي باشد.
گفتني است تجهيز کتابخانه تخصصي ورزشي باشگاه مقاومت در دستور کار پايگاه استعداديابي و قهرماني قرار دارد و قرار است کتاب هاي مرجع ورزشي به زبان انگليسي هم به اين مجموعه ارزشمند افزوده شود. 

در راستاي برگزاري دوره هاي آموزشي
مدرس انگليسي کمانگيري روي اسب 30 فروردين به ايران مي آيد
رئيس فدراسيون کمانگيري روي اسب انگلستان به عنوان مدرس اواخر فروردين وارد ايران خواهد شد.به گزارش روابط عمومي فدراسيون تير و کمان، نيل پين براي برگزاري دوره هاي آموزشي و حرفه اي رشته کمانگيري روي اسب و در جهت ارتقا» سطح داوري و مربيگري اين رشته براي تدريس دوره پيشرفته مربيگري و داوري کمانگيري روي اسب 30 فروردين وارد ايران مي شود.  اين کلاس ها با همکاري فدراسيون تيراندازي با کمان از 5 تا 11 ارديبهشت ماه در مجموعه ورزشي سهند واقع در تهرانپارس برگزار خواهد شد.  در پايان اين دوره گواهينامه درجه 3 به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد. مرحله مقدماتي کلاس داوري و مربيگري کمانگيري روي اسب اسفند ماه سال 87 با حضور مدرسين داخلي در مجموعه ورزشي سهند برگزار شد.


  محسن خليلي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس:
 گل من حاصل تلاش کريمي بود  

محسن خليلي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس تهران که پس از مدتها غيبت به عنوان بازيکن اصلي در ترکيب تيم پرسپوليس قرار گرفت و گلزني هم کرد  در خصوص قرار گرفتنش در ترکيب ثابت گفت :  از مدتها پيش براي حضور در ترکيب اصلي اعلام آمادگي کرده بودم و خوشحالم که توانستم با درخشش خود در تمرينات نظر کادر فني را براي قرار گرفتن در ترکيب ثابت جلب کنم.
وي افزود : گلي که به ثمر رساندم حاصل کار تيمي و به خصوص تلاشهاي علي کريمي بود و من کار خاصي انجام ندادم ، اما تمام تلاشم را انجام مي دهم تا  بتوانم در دو بازي آينده چند گل ديگر نيز به ثمر برسانم.  وي در خصوص بازي گفت : بازي بسيار خوبي مقابل پيکان انجام داديم و تصور مي کنم به جز قسمتهايي از ديدار که دو تيم متعادل بودند، در ساير زمان ها از تيم حريف برتر بوديم.  وي در پايان در پاسخ به سووالي مبني بر دعوتش به تيم ملي نيز گفت: من همانند يک سربازي هستم که هر وقت به تيم ملي دعوت شوم آماده خدمت به آن هستم ،با اين حال هم اکنون تنها آروزيم اين است که تيم ملي بتواند به جام جهاني صعود کند.


  علي کريمي هافبک تيم پرسپوليس:
 هيچ شرطي براي آمدن به تيم ملي ندارم 

  علي کريمي هافبک تيم پرسپوليس که در موفقيت تيمش مقابل تيم پيکان نقش چشمگيري داشت در خصوص اين بازي و حضورش در تيم ملي گفت : بازي خوبي برابر تيم پيکان انجام داديم و بسيار باانگيزه ظاهر شديم. به سهم خودم براي موفقيت پرسپوليس بسيار تلاش کردم و البته تيم پيکان هم به خصوص در نيمه اول تيم بدي نبود. خوشحالم که با اين پيروزي هواداران پرسپوليس نيز خوشحال از استاديوم خارج شدند.
وي افزود: البته با وجود کسب اين پيروزي و با توجه به نتايج ديگر مسابقات ليگ برتر شانس پرسپوليس براي عنوان سومي ليگ برتر تا حدودي کم شد اما همچنان روي کاغذ شانس داريم و بايد براي تصاحب اين جايگاه در دو بازي آينده تلاش بيشتري داشته باشيم.
کريمي درباره حضورش در تيم ملي فوتبال گفت: قبلا هم گفته ام که اگر مايلي کهن مرا به تيم ملي دعوت کند با دل و جان براي تيم کشورم به ميدان خواهم رفت اما متاسفانه اين مطبوعات ورزشي بودند که نوشتند علي کريمي براي تيم ملي شرط گذاشته است، آخر چه کسي مي تواند براي تيم ملي کشورش آن هم در اين مقطع حساس و در راه صعود به جام جهاني شرط بگذارد. من تنها گفتم مي دانم که اگر دوباره به تيم ملي دعوت شوم مثل آن زمان که دعوت نشده بودم باز هم حرف و حديث هايي به وجود خواهد آمد که اميدواريم اين حرف و حديث ها ديگر نباشد اما متاسفانه اين مطبوعات ورزشي بودند که نوشتند علي کريمي براي حضور در تيم ملي شرط گذاشته است.  کريمي گفت: البته مشکل تيم ملي من نيستم اما با تمام وجود حاضرم براي کشورم بازي کنم. معتقدم بازيکنان جوان تري هستند که ما بايد برنامه سازي کنيم و با ميدان دادن به آن ها اين بازيکنان را براي جام ملت هاي آسيا و جام هاي جهاني آينده آماده کنيم که اميدوارم مسئولان تيم ملي به اين مساله توجه داشته باشند.


  قطار ليگ هشتم در ايستگاه پاياني
 يک قدم تا بهشت  

  هفته سي و دوم ليگ هشتم با توقف استقلال در اهواز و توفيق ذوب آهن در شيراز همراه شد که اين حوادث به جا به جايي دو تيم مدعي منجر گرديد تا التهاب در روزهاي پاياني حرف نخست را بزند و سرنوشت قهرمان به اماها و اگر ها بکشد .   
تساوي استقلال در زمين فولاد و از کف دادن امتياز هاي الهام بخش اين بازي حساس براي ياران قلعه نوعي بسيار تلخ و گران بود ، چرا که ذوب آهن مدعي جدي اين فصل در شيراز موفق شد از سد برق بگذرد و جاي استقلالي ها را در صدر جدول بگيرد.
با کسب اين نتايج ، تيم ذوب آهن جمع اندوخته هاي خود را به 63 امتياز رساند تا با يک امتياز بيشتر از استقلال در راس جدول رده بندي بايستد و رقيب پرطرفدار خود را در پيله دلهره قرار دهد .
با اين شرايط ، سرنوشت نهايي ليگ هشتم به مويي بند است و به نظر مي رسد تنور اين مسابقات در فاصله دو هفته به پايان ، داغ تر شود و نگاه ميليون ها فوتبال دوست را به خود معطوف نمايد .
اوج حساسيت به گونه اي است که با کوچک ترين حادثه اي ، ممکن است کفه ترازو به سود يکي از دوتيم يادشده ، سنگيني کند و هماي سعادت بر دوش تيم موفق بنشيند.
ذوب آهن که تا کنون رايحه قهرماني در ليگ ايران را حس نکرده براي آنکه گليم خود را تا مرز موفقيت بيرون بکشد ، محکوم به پيروزي در دو بازي آتي مقابل ملوان در اصفهان و فولاد در اهواز است تا بدون توجه به عملکرد استقلال ، بر بلنداي ليگ هشتم بايستد و سرود پيروزي بخواند .
استقلال در صورتي مي تواند به اراده مصمم حريف ريشه دار اصفهاني خط بطلان بکشد که تير ذوب آهن نتواند در دو بازي تعيين کننده آتي به هدف بنشيند و از سويي ديگر آبي پوشان پايتخت بتوانند با پيروزي مقابل سايپا و پيام ، بر طبل قهرماني بکوبند.
استقلال که از ابتداي ليگ هشتم سوداي قهرماني در سر داشت ، در چند هفته اخير در عرصه ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا کمتر از حد انتظار نشان داد و بيلاني ضعيف از خود به نمايش گذاشت .از سويي ديگر حاشيه هاي تخريب کننده و تشديد اختلافات در اردوي آبي ها سايه انداخت تا آب خوش از گلوي اين تيم پرطرفدار پايتخت ، پايين نرود .
بي گمان اگر اين نقاط تاريک از اردوي آبي ها زدوده مي شد ، ميليون ها هوادار سينه چاک استقلال اکنون در لاک اضطراب فرو نمي رفتند و زانوي غم در بغل نمي گرفتند.
عقل سليم حکم مي کرد که مديريت و کادرفني وقتي که حاشيه هاي ويرانگر به اوج رسيده بود ، با فراست و توانمندي خاص ، مجال درز آن را به اردو ندهند تا خون برتري طلبي در رگ هاي بازيکنان استقلال همانند چند هفته پيش ، به جوش آيد ولي اين مهم در آستانه بازي حساس مقابل فولاد آن طور که بايد و شايد جامه عمل به خود نپوشيد و محقق نشد .
در آن کفه ترازو ، تيم ذوب آهن بدون اتکا» به کوچک ترين مسائل بازدارنده حاشيه اي ، تلاش کرد تا چون هفته هاي اخير ، فعل خواستن را به خوبي صرف کند و راه خود را براي رسيدن به بالاي جدول هموار کند .
باآنکه هنوز ماشين ليگ هشتم به ايستگاه پاياني نرسيده اما بايد پذيرفت که يکدلي و مودت به عنوان يک فاکتور حياتي که از ابتداي ليگ هشتم در نزد مديران ، مربيان و بازيکنان ذوب آهن حاکم بود، هنوز هم پابرجاست و شايد اصرار جدي به آن موجب سعادت آنها شود.  به هر حال ، فاصله يک امتيازي ذوب آهن و استقلال ، سرنوشت قهرماني را به تار مويي رسانده که اگر هر يک از اين دو مدعي در روزهاي پرالتهاب آتي ، غفلت نکند و هوشمندي پيشه کند ، جام هشتم را در آغوش خواهد کشيد و دور افتخار خواهد زد.
محمدرضا ميرزاييان


  عباس انصاري فرد مديرعامل باشگاه پرسپوليس تهران:
  با هيچ بازيکني مذاکره نکرده ايم 

عباس انصاري فرد مديرعامل باشگاه پرسپوليس تهران با ابراز رضايت از عملکرد نلو وينگادا از بررسي کارشناسانه براي تمديد قرارداد اين مربي پرتغالي در پايان فصل جاري خبر داد.
وي افزود:  مجموعه باشگاه پرسپوليس و هيئت مديره  از عملکرد نلو وينگادا رضايت کامل دارد. با اين حال در پايان فصل بصورت کارشناسانه کارنامه اين مربي را بررسي کرده و با جمع بندي نقطه نظرات کارشناسان و مديريت باشگاه براي تمديد قرارداد وي اقدام خواهيم کرد.
وي در ادامه با اشاره به برتري 2 بريک تيم فوتبال پرسپوليس مقابل پيکان قزوين گفت:  اميدوارم موفقيت هاي تيم تداوم داشته باشد. تيم ما در حال حاضر با فشار مسابقات ليگ برتر و رقابت هاي آسيايي روبروست و بايد هر چهار روز يکبار به ميدان برويم. با اين وجود نمايش خوبي را از تيم پرسپوليس در بازي با پيکان شاهد بوديم که ادامه موفقيت هاي تيم در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسياست.
وي با اميدواري از صعود اين تيم به جمع سه تيم بالاي جدول رده بندي ليگ برتر و کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا ياد کرد و گفت: ما تا آخرين لحظه تلاش خود را به کار مي بنديم که جز سه تيم بالاي جدول باشيم. با اين حال اميدواريم از سه جامي که مي توانستيم در فصل جاري کسب کنيم به دو جام حذفي و ليگ قهرمانان آسيا دست يابيم.
وي در ادامه بر تقويت تيم فوتبال پرسپوليس در فصل آينده تاکيد کرد و گفت: تيم ما در نقاط مختلف نياز به تقويت دارد. بر اين اساس با نظر وينگادا براي فصل آينده بازيکنان جديدي را به خدمت درآورده و تيم را تقويت مي کنيم.
وي با رد شايعه حضور ميثم بائو در تيم فوتبال پرسپوليس گفت: پس از انتشار اين خبر هم من و هم مديربرنامه هاي بائو پيوستن اين بازيکن به پرسپوليس را تکذيب کرديم. بدون شک تا آخر فصل براي جذب بازيکن جديد اقدام نخواهيم کرد. شايد بازيکنان خاصي را مدنظر داشته باشيم اما با توجه به اينکه تمامي بازيکنان تحت قرارداد با باشگاه هاي مختلف هستند از مذاکره با آنها خودداري کرده و کار غيرحرفه اي صورت نمي دهيم. پايان فصل فرصت خوبي است تا بدون مشکل با بازيکنان مورد نظر کادر فني وارد مذاکره شويم.


 نلو وينگاداسرمربي تيم فوتبال پرسپوليس:
 هر بازيکني نمي تواند جانشين کريمي شود 

نلو وينگاداسرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در خصوص پيروزي تيمش مقابل پيکان و نقش علي کريمي در اين پيروزي گفت: همه ما بايد اين واقعيت را بپذيريم که کريمي بازيکن بزرگي است و سطح بازي پرسپوليس با حضور علي کريمي در زمين بالاتر مي رود و  هر بازيکني نمي تواند جانشين وي شود.   
وي در خصوص بازي با پيکان گفت : هر چند که در نيمه نخست تيم پيکان برتر از ما بود اما در نيمه دوم خودمان را پيدا کرديم و توانستيم کنترل بازي را در دست گرفته و ازحريف برتر باشيم.
وي با اشاره به اينکه تيمش از موقعيت هاي ايده آل به نحو شايسته استفاده نکرد ، افزود: براي اينکه در ديدار هاي آينده هم خوب باشيم و برنده از زمين بيرون بياييم بايد بهتر از نيمه دوم اين ديدار بازي کنيم.
سرمربي پرسپوليس در خصوص حضور پتروويچ در نيمه دوم تصريح کرد: پترويچ در دو بازي گذشته به دليل مسائل تاکتيکي در ترکيب حضور نداشت و قبل از آن هم مصدوم بود و نمي توانست بازي کند.با اين حال از عملکرد امروز اين بازيکن راضي هستم.
وينگادا در پاسخ به سئوالي مبني بر شانس کسب سهميه آسيايي خاطرنشان ساخت: از دو بازي آينده 6 امتياز ديگر مي توانيم کسب کنيم.به همين دليل از هم اکنون به بازي آينده مقابل استقلال اهواز فکر مي کنيم و بايد بدانيم که هنوز شانس کسب سهميه در آسيا را داريم.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته