جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/27 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3291

حجت الاسلام حسين اسلامي نايب رييس کميسيون اصل نود قانون اساسي مجلس:
انتساب واژه زمين خواري به دانشگاه آزاداسلامي کاملا کذب ومغرضانه است

در ديدار نخست وزير سابق ترکيه با دکتر جاسبي مطرح شد:
راه اندازي واحد دانشگاه آزاد اسلامي در ترکيه


زنگ آفرينش


كوتاه و خواندني


  حجت الاسلام حسين اسلامي نايب رييس کميسيون اصل نود قانون اساسي مجلس:
 انتساب واژه زمين خواري به دانشگاه آزاداسلامي کاملا کذب ومغرضانه است 

 در اقدامي هماهنگ ميان نمايندگان مجلس براي حمايت ازدانشگاه آزاد اسلامي در برابر اعتراضات بي پايه عليه اين دانشگاه ، عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي، گفت: هجمه هاي غيرمنصفانه عليه دانشگاه آزاد اسلامي بخشي از پروژه جنگ رواني با هدف تخريب اين نهاد علمي و آموزشي است که هيچگونه ثمري براي معاندان وتنگ نظران نخواهد داشت.    به گزارش آنا،محمد جواد نظري نماينده مردم کردکوي در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين مطلب افزود: دانشگاه آزاد اسلامي با تربيت نيروي انساني کارآمد و شايسته، به توسعه آموزش عالي کشور کمک شاياني کرده است.  
وي اذعان داشت: اگر اين دانشگاه تاسيس نمي شد معلوم نبود مشتاقان تحصيلات دانشگاهي چه سرنوشتي پيدا                         مي کردند و جوانان دچار چه بحران هاي شديد فرهنگي                   مي شدند.    وي با بيان اين که افرادي سعي دارند با فشار به اين دانشگاه، آن را زير سوال ببرند، تاکيد کرد: منتقدان دانشگاه آزاد، چشم خود را بر روي حقايق بسته اند و تنها، نگاه سياسي به اين قضايا دارند.    نماينده مردم کردکوي با اشاره به اينکه دانشگاه آزاد با جذب نخبگان علمي در سراسر کشور از فرار مغزها به خارج جلوگيري کرده است، گفت: اين دانشگاه درتوسعه پايدار کشور نيز نقش به سزايي داشته است.  
 وي به دستاوردهاي اجتماعي ، فرهنگي،آموزشي واقتصادي دانشگاه آزاد اسلامي اشاره کردو افزود:اين مجموعه آموزش عالي متعلق به مردم ايران و آيندگان است همان گونه که براساس خواست و نياز مردم تاسيس شد.    نظري افزود:منتقدان معاند با
دانشگاه آزاد اسلامي نمي توانند دستاوردها و خدمات اين مجموعه آموزش عالي به کشور را انکار کنندو مردم، بهترين قاضي در مورد هجمه معاندان به دانشگاه آزاد هستند.   
وي يادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامي گام هاي استواري در مسير خدمت صادقانه در جهت رشد و بالندگي ميهن اسلامي برداشته است و افترائات و تخريب ها هيچگونه اثري بر خدمات گرانقدر دانشگاه ندارد. 
وي افزود:اموال دانشگاه آزاد اسلامي متعلق به هيچکس نيست و سرمايه اي عظيم براي پيشرفت و اعتلاي ميهن اسلامي مان است.   عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامي بدون بودجه دولتي نيمي از آموزش عالي کشور را بر عهده دارد و معاندان دانشگاه بايد بدانند که در محضر الهي بايد پاسخگو باشند.
انتساب واژه زمين خواري به دانشگاه آزاداسلامي کاملا کذب ومغرضانه است 
در همين زمينه نايب رييس کميسيون اصل نود قانون اساسي مجلس با اشاره به ادعاي يکي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي نسبت به پرونده ي زمين خواري دانشگاه آزاد اسلامي به خبرنگاران پارلماني با اعلام اين مطلب افزود:تا کنون يک پرونده  با شکايت شخصي در کميسيون اصل 90 از دانشگاه آزاد مورد بررسي قرار گرفته که اين پرونده به مجموعه قضايي ارجاع شد; چرا که اين پرونده مرتبط با مسووليت هاي کميسيون اصل 90 نبود. 
حجت الاسلام حسين اسلامي در جمع خبرنگاران با بيان اين که دانشگاه آزاد اسلامي يک موسسه ي علمي مردمي و خيريه محسوب مي شود و کميسيون اصل نودم موظف به پي گيري شکايات از سه قوه ي مقننه، مجريه و قضاييه است، ياد آور شد:   دانشگاه آزاد پرونده ي زمين خواري در کميسيون اصل 90 ندارد، و آن چه دانشگاه آزاد از دولت تحويل گرفته و ساخته است همه در موازين قانوني بوده است که از طريق امور اراضي از منابع طبيعي زمين را طي يک روال خاص قانوني دريافت کرده و دانشگاهي ساخته است که در سطح کل کشور منشا تحولات بزرگ علمي است.   نماينده ي مردم ساوه با بيان اين که پرونده ي زمين خواري دانشگاه آزاد به مرجع قضايي ارجاع شده است، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد مدارک خود را در مرجع قضايي ارايه داده و حکم نيز به نفع دانشگاه آزاد صادر شده است.  
وي در پاسخ به پرسش آنا مبني بر اينکه گفته مي شود دانشگاه آزاد بزرگ ترين زمين خوار است، تاکيد کرد: اين گونه سخنان کاملا سياسي و مغرضانه بوده و مبناي علمي و حقوقي ندارد; چرا که دانشگاه آزاد در سراسر ايران منشا تحولات اقتصادي، علمي و فرهنگي است. 


  در ديدار نخست وزير سابق ترکيه با دکتر جاسبي مطرح شد:
 راه اندازي واحد دانشگاه آزاد اسلامي در ترکيه  

 به گزارش آنا،ديدار پروفسور نجم الدين اربکان با رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با حضور دکتر محمود محمدي معاون امور بين الملل دانشگاه، حجت الاسلام خرازي دبير کل حزب الله ايران و جمعي از اساتيد در دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد.
دکتر جاسبي در اين ديدار با اشاره به فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي در 360 واحد و مرکز دانشگاهي در داخل و خارج از کشور، گفت: اين مجموعه آموزش عالي داراي يک ميليون و 400 هزار دانشجو، دو ميليون و 500 هزار فارغ التحصيل است که نيمي از دانشجويان کشور را تحت پوشش خود قرار داده است.  عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي بعد از انقلاب تاسيس شد و بدون بودجه دولتي و تنها با شهريه دانشجويان اداره مي شود.
وي اذعان داشت: اين مجموعه آموزش عالي در زماني که دانشگاه هاي دولتي ظرفيت محدودي داشتند تاسيس شد و جلوي مهاجرت بسياري از جوانان ايراني به خارج از کشور را گرفت. وي با اشاره به تدريس معارف و ارزش هاي اسلامي در دانشگاه هاي کشور گفت: در مقطع کارشناسي رشته هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي 30 واحد درسي به تدريس معارف اسلامي، ارزش ها و تاريخ اسلام، انقلاب اسلامي و ... اختصاص دارد. رئيس شوراي اجرايي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام، ادامه داد: با همکاري شوراي عالي انقلاب فرهنگي مجموعه کتاب هايي با عنوان تاريخچه اسلام و پيشينه آن در رشته هاي علوم انساني، مهندسي، پزشکي و ... در حال تدوين است که چندين جلد آن منتشر شده و قرار است به عنوان واحد درسي به منظور آشنايي دانشجويان با رشته هاي اسلامي در دانشگاه ها تدريس شود.  به گزارش آنا، همچنين اربکان در سخناني ضمن ابراز خرسندي و شگفتي از امکانات و دستاورد هاي دانشگاه آزاد اسلامي، خواستار تاسيس واحدي از دانشگاه آزاد اسلامي در ترکيه شد. وي با اشاره به اينکه انقلاب اسلامي تحول بسيار بزرگي در دنيا و دريچه اي براي ايجاد دنياي نوين است، گفت: انقلاب اسلامي در واقع ايجاد يک حکومت سعادت و رفاه، بدون ظلم و ستمگري براي انسان ها است که امروزه شاهد ايجاد اين حکومت در ايران هستيم.
اربکان به اهميت فعاليت  دانشگاه ها و محتواي کتاب هاي درسي اشاره کرد و افزود: اجداد ما در عصر خود کتاب هاي پرمحتوايي نوشته اند وليکن امروز نمي توانيم از آنها در دانشگاه هاي خود استفاده کنيم.
وي، افزود: دانشمندان اسلامي، کتاب هاي بسياري را در زمينه طب و پزشکي نوشته اند که همگي بسيار ارزشمندند ولي غرب با هزار حيله و نيرنگ، ذهن جوانان را مخدوش مي کند که نشان دهد تمدن غرب بر همه تمدن ها برتري دارد ولي ما معتقديم که اسلام از همه والاتر و بالاتر است.
نخست وزير سابق ترکيه با تاکيد بر اينکه کتب دانشگاهي بايد بر اساس موازين اسلامي تهيه و تدوين شود، گفت: من بر اين باورم که در يک فعاليت چند ساله در چارچوب تدوين کتاب ها بايد يک تجديد نظر اجمالي شود.
وي ضمن ابراز خرسندي از اينکه دانشگاه آزاد اسلامي در اين زمينه گام هاي مهمي برداشته است، گفت: تدريس فلسفه اسلامي کار بسيار بزرگ و مهمي است که بايد در دانشگاه ها صورت گيرد تا جوانان ديگر شيفته فرهنگ غربي نشوند.
گفتني است، اين ديدار با بازديد از امکانات آزمايشگاهي، کارگاهي و تجهيزات واحد علوم و تحقيقات همراه بود.


 زنگ آفرينش  

 با شماره تلفن        88909727
        آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات    شما عزيزان ميباشد . 

گرانفروشي در خودرو سازي بزرگ!
در آبان ماه سال گذشته اقدام به خريد يک دستگاه تندر 90 از نمايندگي پارس خودرو نمودم که پس از گرفتن چک رمز دار از بانک ملي در وجه شرکت پارس خودرو به مبلغ 12 ميليون تومان و ارائه به نمايندگي مجاز اين شرکت ، خودرو را تحويل گرفتم. اين دقيقا زماني اتفاق افتاد که شرکتهاي توليدکننده تندر 90 ( ايران خودرو - پارس خودرو - سايپا ) تلاش مي کردند که قيمت اين خودرو را با گرفتن مجوز از وزارت صنايع افزايش دهند تا اينکه پس از انجام کارشناسي هاي انجام شده  و بروز بحران اقتصادي جهان ، وزارت صنايع با افزايش قيمت خودرو مخالفت و ملاک قيمت را بر اساس مصوبه سال 85 اعلام نمود که با اين وجود قيمت خودرو خريداري شده توسط اينجانب قيمتي معادل 10 ميليون و صد و دوازده هزار تومان مي شد . موضوع را از طريق سامانه شکايات مردمي وزارت صنايع پيگيري کردم که همچنان نيز ادامه دارد. لازم به ذکر است اطلاع موثق دارم که نامه ارسالي از سوي وزارت صنايع به پارس خودرو به دليل گرانفروشي به پيوست ليست 50 خريدار  همچنان بي جواب مانده است.فکر مي کنم وقت آن رسيده  که وزير محترم و عدالتخواه دستور دهند که شرکت پارس خودرو چنانچه فعلا امکان عودت اين مبلغ را ندارد بهره اضافي پرداختي اينجانب و ديگر موارد مشابه را معادل سود مشارکتي پيش فروشهاي اين شرکت لحاظ کند تا در زمان عودت به کل مبلغ اضافه دريافتي اضافه نمايند تا شايد هدف ساخت اين خودرو که کمک به اقشار آسيب پذير بوده است جامه عمل بپوشد.
خريدار تندر90 -  اصفهان
  
درخواست بيمه تکميلي
از سازمان تامين اجتماعي درخواست داريم که اقدامي براي تکميل بيمه تکميلي ما مستمري بگيران تامين اجتماعي انجام دهد ، چون با اين حقوق ها اگر اتفاقي براي ما رخ دهد توان مالي نداريم.
مستمري بگير تامين اجتماعي - تهران
 
تاريکي در ميدان برادران شهيد رحماني
پس از گذشت 10 ماه از احداث و تکميل ميدان برادران شهيد رحماني جنب پايانه غرب    اين ميدان همچنان تاريک است و غروب به بعد رفت و آمد براي زنان و سالخوردگان بسيار سخت و خطرناک است. از مسئولان ذيربط انتظار داريم دستوري براي نصب چراغ اين ميدان صادر شود.
ايوبي - تهران 


 كوتاه و خواندني  

دانشگاه تهران نيازمند ترميم بناهاي قديمي است; 
ميراث 75 ساله دانشگاهي ايران و کشمکش مسئولان !
مشکل موجود در مرمت يکي از ساختمانهاي قديمي دانشگاه تهران حاکي از ضرورت توجهي بيشتر به ميراث دانشگاهي ايران است. ميراثي که هم اکنون تنها نظاره گر نگراني مسئولان فرهنگي و دانشگاهي کشور است.   
به گزارش مهر، دانشجويان دانشگاه تهران در نشست پرسش و پاسخي که سال گذشته در تالار فردوسي دانشگاه تهران با رئيس و معاونان دانشگاه تهران برگزار شده بود درباره ساختار قديمي اين دانشگاه تذکر داده و خواستار توجه مسئولان براي جلوگيري از ايجاد خطرات انساني شدند. ضمن اينکه خواستار ترميم ساختمانهاي قديمي براي حفظ اين ميراث گرانبها در دانشگاه شدند.  
پس از گذشت  5 ماه از اين نشست، فرهاد رهبر رئيس دانشگاه تهران در نشست پرسش و پاسخ ديگري که اين بار در پرديس علوم پايه دانشگاه تهران برگزار شد به معاون خود تاکيد کرد که نقاط حادثه خيز دانشگاه تهران بايد به مسئولان کشور اعلام شود.  
فرهاد رهبر چند روز پيش در جمع دانشجويان خطاب به معاون اداري و مالي خود تاکيد کرد: "موارد حادثه ساز و اقداماتي که براي ايمن سازي دانشگاه تهران بايد انجام شوند به صورت مکتوب به اطلاع مراجع ذي صلاح کشور برسند تا اگر حادثه اي رخ داد، دانشگاه را به سهل انگاري متهم نکنند و قبل از وقوع حادثه اعتبارات لازم براي بهبود سيستم را اختصاص دهند.  "
البته سيد محمد مقيمي معاون اداري و مالي دانشگاه تهران نيز 10 آبان ماه 87 يعني حدود 5 ماه پيش در جمع دانشجويان و هيئت رئيسه دانشگاه تهران گفته بود: "دانشگاه تهران ساختار فرسوده اي دارد و از نظر زيرساختها به دوره اي رسيده ايم که بازدهي اکثر ساختمانها و زيرساختهاي مخابراتي و سيستم برقي در مرحله مشکل آفريني قرار گرفته اند.  "   
سيد محمد مقيمي معاون دانشگاه تهران که از ساختمانهاي داراي قدمت بالا و بعضا فرسوده دانشگاه تهران ابراز نگراني کرده بود در گفتگو با مهر درباره يکي از مشکلات مرمت اين اماکن قديمي اظهار داشت: "سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به اين راحتي اجازه تعمير ساختمانهاي قديمي دانشگاه تهران را نمي دهد زيرا ثبت شده در ميراث فرهنگي هستند.  "
پيگيريها از رئيس و قائم مقام رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از توقف مرمت ساختمانهاي قديمي دانشگاه تهران با نظر اين سازمان حکايت مي کند.   
   اسفنديار رحيم مشائي در اين باره گفت: هيچ مشکل قانوني براي دانشگاههايي که مي خواهند اماکن قديمي خود را مرمت کنند، وجود ندارد. هر ساختمان قديمي با نظر کارشناسان ميراث فرهنگي قابل مرمت است اما در صورتي که اين امر بدون نظر سازمان ميراث فرهنگي صورت گيرد داراي اشکال قانوني بوده و خلاف است و ما مي توانيم از آنها شکايت کنيم. البته سعي مي کنيم به جاي شکايت مانع از اقدام آنها شويم .
حميد بقائي قائم مقام رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نيز گفت: دانشگاه تهران براي مرمت يکي از اماکن قديمي خود اقدام کرده بود اما از سازمان ميراث فرهنگي مجوز نگرفته بود. مرمت اماکن قديمي بدون مجوز سازمان ميراث فرهنگي غير قانوني است.     وي اضافه کرد: سازمان ميراث فرهنگي حدود دو ماه پيش از اقدام دانشگاه تهران براي ترميم يکي از ساختمانهاي قديمي اين دانشگاه جلوگيري به عمل آورد.  
بقائي خاطرنشان کرد: از تصميم دانشگاه تهران براي مرمت هر ساختمان قديمي اين دانشگاه استقبال مي کنيم اما بايد مجوز لازم را اخذ کنند تا مطمئن باشيم که استانداردها را رعايت مي کنند. هيچ محدوديتي براي مرمت اماکن قديمي از جمله اماکن قديمي دانشگاه تهران وجود ندارد اما منوط به اخذ مجوز از سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است.
البته مقيمي معاون دانشگاه تهران تاکيد مي کند حتي اگر مشکلي از جانب ميراث فرهنگي نباشد وضعيت مالي دانشگاه به گونه اي نيست که بتوان به ترميم و مرمت بناهاي قديمي و کهن دانشگاه پرداخت.  
به نظر مي رسد حفظ ميراث گرانبهاي دانشگاههاي کشور تنها با نگراني مسئولان محقق نمي شود بلکه براي مرمت اين بناها همدلي مسئولان فرهنگي، دانشگاهي و مسئولان اجرايي لازم است. ضمن اينکه بايد علاوه بر تخصيص اعتبارات لازم براي اين امر شاهد اقدامات عملي و علمي در اين زمينه باشيم. 

 دومين مرحله پايگاه اهدا» خون در واحد رودهن   
    رودهن- خبرنگار آفرينش  
کانون دانشجويي هلال احمر واحد رودهن دومين مرحله پايگاه اهدا» خون را برگزار مي کند.     به گزارش خبرنگار آفرينش; کانون دانشجويي هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن در نظر دارد مرحله دوم پايگاه اهدا» خون را در سال تحصيلي 87-88  با همکاري سازمان انتقال خون استان تهران در تاريخ 1388/2/1 در مجتمع دانشگاهي واحد رودهن برگزار نمايد.   اين همايش با هدف توسعه و ترويج فرهنگ بشردوستانه و مشارکت جوانان در امور امدادي برگزار مي شود.    اين سازمان سعي دارد با برنامه ريزي دقيق  و گسترده در اين همايش با حضور دانشجويان، شاهد برگزار شدن هر چه پر شورتر اين طرح ها و            برنامه ها باشد.   
    پذيرش مقالات علمي پژوهشي عضو هيئت علمي واحد شوشتر در معتبرترين مجله علمي کشاورزي دنيا 
اهواز  -  خبرنگار آفرينش
دو مقاله علمي دکتر احمدرضا عماني عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي شوشتر پيرامون موضوعات مربوط به کشاورزي، يکي در کنفرانس جهاني آموزش محيط زيست که در کشور کانادا برگزار مي شود و ديگري در يکي از معتبرترين مجله هاي کشاورزي دنيا پذيرفته شده است.   مقاله وي با عنوان (تحليل نيازهاي آموزشي کارشناسان ترويج کشاورزي استان خوزستان در ارتباط با مديريت پايدار منابع آب زراعي) در کنفرانس جهاني آموزش محيط زيست کشور کانادا پذيرفته شد و ديگر مقاله وي با عنوان (پيش بيني پذيرش پايدار منابع آب زراعي) در مجله کشاورزي پايدار که داراي بالاترين درجهISI     در اين رسته مي باشد و در دانشگاه کاليفرنيا به چاپ مي رسد درج شده است.  شايان ذکر است دکتر عماني که هم اکنون سمت معاونت پژوهشي واحد شوشتر را بر عهده دارد در سال گذشته به عنوان پژوهشگر نمونه و برتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد شوشتر معرفي و مفتخر به دريافت لوح زرين و تنديس مربوط به پژوهشگران نمونه شد.  
برگزاري برنامه هاي آموزشي توسط منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي 
مرکز مطالعات و آموزش نيروي انساني  منطقه هشت دانشگاه آزاد اسلامي دوره هاي آموزشي برگزار مي کند.به گزارش خبرنگار آفرينش ، دکتر مهدي شريعتمداري رييس مرکز مطالعات و آموزش نيروي انساني  منطقه هشت با اعلام اين خبر افزود : متقاضيان شرکت در دوره ها مي توانند با مراجعه ب سايت    ir.mana8.www  از برنامه هاي آموزشي سال 88 که به صورت حضوري و مجازي برگزار مي گردد مطلع شوند و همچنين جهت دريافت سي دي آموزشي سال 88 مي توانند به اين مرکز مراجعه کنند.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته