جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/20 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3311

به کارگرداني مجتبي راعي
فيلمبرداري «عصر روز دهم» در خرمشهر به پايان رسيد

در راديو تهران اجرا مي شود;
بازخواني نمايش «زکرياي رازي» به کارگرداني ژاله علو


"زندگي با چشمان بسته" اوايل خرداد به پايان مي رسد


«ترميناتور» جديد با «کريستين بل» در راه اکران آخر ماه مه


كوتاه هنري


«سفرهاي ستاره اي11» با فروش 7 ميليوني شروع کرد


  به کارگرداني مجتبي راعي
  فيلمبرداري «عصر روز دهم» در خرمشهر به پايان رسيد 

 فيلمبرداري «عصر روز دهم» به کارگرداني مجتبي راعي ديروز به پايان رسيد.
منوچهر محمدي تهيه کننده سينما در گفتگو با فارس گفت: سرانجام فيلمبرداري «عصر روز دهم»  در خرمشهر به پايان رسيد.
وي افزود: گروه فيلمبرداري از سيزدهم دي ماه وارد عراق شده بود و از 15 دي مصادف با 7 محرم سال گذشته فيلمبرداري را شروع کرد تا سرانجام با گرفتن آخرين نماهاي فيلم در خرمشهر فيلمبرداري اين فيلم ديروز به پايان رسيد.
داستان اين فيلم از خرمشهر و در دوران جنگ ايران و عراق آغاز مي شود و زندگي يک خانواده را به تصوير مي کشد که جنگ باعث جدايي آن ها مي شود و بعد از وقايع ديگري از جمله سقوط صدام و جنگ آمريکا و عراق آن ها همديگر را پيدا مي کنند.
بعد از فيلمبرداري صحنه هاي مربوط به عراق گروه به ايران بر مي گردد و در شهرهاي تهران، اهواز دزفول و خرمشهر فيلمبرداري ادامه مي يابد.
پروژه «عصر روز دهم» براي اولين بار توسط رسول ملاقلي پور مطرح شد و اين کارگردان حتي براي ديدن لوکيشن هاي فيلم سفرهايي به کربلا داشت اما با مرگ وي، پروژه به شکل ديگري و اين بار توسط مجتبي راعي از ديگر فيلمسازان سينماي کشور ساخته مي شود.
مجتبي راعي فيلم هايي چون «جاي امن»، «غزال»، «تولد يک پروانه»، «جنگجوي پيروز» و «سال سخت در خمين» را ساخته است.


 در راديو تهران اجرا مي شود;
 بازخواني نمايش «زکرياي رازي» به کارگرداني ژاله علو 

 برنامه هاي مرکز نمايش راديو در اين هفته با بازخواني نمايشنامه هاي «قصه شب»، «زکرياي رازي»، «نابينا»، «حق السکوت»، «هزاران خورشيد درخشان» و «نمايش جوان» به کار خود ادامه مي دهد.
 به نقل از روابط عمومي مرکز نمايش راديو، «قصه شب» راديو تهران (6 قسمت اول) با نمايش «کمکم کن» ميزبان شنوندگان خود خواهد بود. کارگرداني اين مجموعه به عهده «صدرالدين شجره» و سردبيري آن بر عهده «ندا هنگامي» است. «کمکم کن» داستان سه دوست دانشجو است که بعد از سال ها به وسيله يک اتفاق دوباره همديگر را مي بينند و بازيگران اين مجموعه نمايش «شمسي فضل اللهي»، «شمسي صادقي»، «سعيده فرضي»، «مونا صفي» هستند.
«قصه شب» راديو تهران از شنبه تا پنجشنبه در ساعت 23 هر هفته روي آنتن مي رود. راديو سلامت اين هفته مورخ 88/2/25 نمايش «زکرياي رازي» را به کارگرداني «ژاله علو» سردبيري «مجيد نظري نسب» و نويسندگي «داود نقلاني» به روي آنتن مي برد.
راديو جوان روز شنبه با قسمت دوم «نابينا» ميزبان شنوندگان خود خواهد بود. «نابينا» داستان دو برادر که يکي در کودکي به دست ديگري نابينا مي شود و ...
بازيگران نابينا «ايوب آقاخاني»، «مهدي نميني مقدم» هستند. اين نمايش به کارگرداني «ندا هنگامي» سردبيري «محمد امير يار احمدي» و نويسندگي «عباس شادوران» خواهد بود. همچنين نمايش جوان در روز يکشنبه و دوشنبه دو نمايش تک قسمتي «به خانه بازگرد» و «سفر عشق» را به روي آنتن مي برد.
«نمايش جوان» هر هفته از شنبه تا جمعه ساعت 30:23 به روي  آنتن مي رود. راديو جوان «از رمان تا نمايش»، «حق السکوت» را به روي آنتن مي برد. کارگردان اين مجموعه نمايشي هفت قسمتي بر عهده «رضا عمراني» و سردبيري آن بر عهده «نادر برهاني مرند» است.
حق السکوت داستان کارآگاه خصوصي به نام فيليپ مارلو (علي عمراني) است که توسط وکيلي استخدام مي شود تا دختري به نام بتي ميفليد (فريبا متخصص) را تعقيب کند. مارلو در مي يابد که دو نفر ديگر هم در تعقيب بتي هستند و ...
«از رمان تا نمايش» هر هفته از شنبه تا جمعه در ساعت 22 از راديو فرهنگ پخش مي شود.
«قصه شب» راديو سراسري اين هفته 5 قسمت اول نمايش «هزاران خورشيد درخشان» را به روي آنتن مي برد. کارگردان اين مجموعه نمايشي «ميکائيل شهرستاني» ، سردبير «مهدي شرفي» و بر گردان لهجه آن «قربان نجفي» است. «هزاران خورشيد درخشان» داستان مبارزه افغانستاني ها با طالبان است.


  "زندگي با چشمان بسته" اوايل خرداد به پايان مي رسد 

فيلمبرداري فيلم سينمايي "زندگي با چشمان بسته" به کارگرداني رسول صدرعاملي اوايل خردادماه در تهران تمام مي شود.
 تاکنون 70 درصد از فيلمبرداري اين پروژه به پايان رسيده و گروه هم اکنون مشغول گرفتن صحنه هايي از فيلم در منطقه جمال آباد نياوران است. هايده صفي ياري همزمان "زندگي با چشمان بسته" را تدوين مي کند.
اين فيلم داستان خواهر و برادري است که در يک محله قديمي زندگي مي کنند و با اتفاقات زيادي روبرو مي شوند. حامد بهداد، ترانه عليدوستي، پولاد کيميايي، فرهاد قائميان، فرهاد آئيش، پريوش نظريه، الهام پاوه نژاد، انديشه فولادوند، آناهيتا افشار، علي مرداني، گلاره شهبازيان، مهدي اسلامپور و عاطفه رضوي در "زندگي با چشمان بسته" به ايفاي نقش مي پردازند.
اين فيلم بر اساس فيلمنامه اي از محمود اربابي جلوي دوربين رفته است و عوامل توليد عبارتند از مديرفيلمبرداري: فرج حيدري، صدابردار: محمد مختاري، طراح گريم: سعيد ملکان، طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسائي، جلوه هاي ويژه: عباس شوقي،عکاس: مريم تخت کشيان، مدير روابط عمومي: افسانه فراهاني و تهيه کننده: محمدرضا تخت کشيان.
"ديشب باباتو ديدم آيدا"، "من ترانه پانزده سال  دارم" و "دختري با کفش هاي کتاني" از ديگر ساخته هاي صدرعاملي است.


  «ترميناتور» جديد با «کريستين بل» در راه اکران آخر ماه مه 

«ترميناتور» جديد، 12 روز ديگر با حضور «کريستين بل» و «رولند کيکينجر» بدون حضور «آرنولد شوارتزنيگر» برمي گردد.
به گزارش  فارس قسمت جديد «ترميناتور» با نام «رستگاري نابودگر» بدون حضور آرنولد شواتزنيگر در نقش اصلي براي نمايش عمومي آماده مي شود.
کاراکتر آرنولد در اين مجموعه فيلم يک آدم آهني به نام T800 بود که در سه قسمت اول فيلم نقش اصلي را بازي مي کرد اما در قسمت چهارم اين فيلم نقش اصلي به عهده کريستين بل است.
اين بازيگر نقش دوران بزرگسالي کاراکتر نوجواني را بازي مي کند که در قسمت هاي قبلي از سوي کاراکتر T800 مورد حمايت قرار گرفته بود.
کاراکتر T800 در قسمت چهارم يک حضور افتخاري دارد که نقش آن توسط رولند کيکينجر بازي مي شود.
کيکينجر قهرمان بدنسازي استراليايي است که شباهت خيلي زيادي به آرنولد دارد و به دليل اين شباهت زياد براي بازي در نقش T800 انتخاب شده است.
سازندگان فيلم «ترميناتور»4 دو ماه قبل با آرنولد ديداري داشتند که طي اين ديدار وي را دعوت به بازي افتخاري در قسمت چهارم فيلم کردند اما آرنولد که در حال حاضر فرماندار ايالت کاليفرنياست به دليل مشکلات کاري خود اين دعوت را رد کرد و به سازندگان فيلم پيشنهاد داد تا صحنه هايي از فيلم هاي قبلي او را در قسمت جديد بگنجانند ولي سازندگان فيلم، ترجيح دادند براي اين نقش از بازيگري که بسيار شبيه آرنولد است استفاده کنند.
«آرنولد شوارتينگر» قصد دارد در نمايش خصوصي «ترميناتور»4 که در روز 14 ماه مه برپا مي شود، شرکت کند.اکران هاليوودي اين فيلم 21 مه آغاز مي شود.


 كوتاه هنري  

مراسم روح بخش دعاي توسل
دارالقرآن بهاران فرهنگسراي اقوام به منظور ترويج فرهنگ ديني در بين شهروندان و ايجاد روحيه همدلي در بين اهالي منطقه، مراسم دعاي توسل را برگزار مي کند.
به گزارش آفرينش، اين مراسم روزهاي سه شنبه ساعت 30:16 با قرائت دعاي توسل و ذکر مصيبت و بيان منقبت اهل بيت (ع)، براي مشتاقان اهل بيت عصمت و طهارت برگزار مي شود.
علاقمندان جهت حضور در اين مراسم معنوي مي توانند به نشاني: خيابان ابوذر، خيابان سجاد جنوبي، ميدان بهاران، دارالقرآن بهاران مراجعه نمايند.

خانه فرهنگ خزانه برگزار مي کند:
"بازديد دوباره نوروزي"
خانه فرهنگ خزانه اين بار تصميم به برگزاري جلسات گفتگوي آزاد ميان نوجوانان و جوانان منطقه نموده است.
به گزارش آفرينش، شرکت کنندگان در اين بخشهاي آزاد مي توانند با بازگويي خاطرات و رويدادهاي نوروزي حال و هواي روزهاي آغازين بهار و سال را بار ديگر احيا نموده و فضاي دوستانه اي ايجاد نمايند.بنابر همين گزارش اين جلسات روزهاي 26 و 12ارديبهشت راس ساعت 16 در خانه فرهنگ خزانه به نشاني: فلکه اول خزانه بخارائي، خيابان شهيد پرستويي، پلاک 133 برگزار مي شود.

فرهنگسراي ملل برگزار مي کند
کارگاه کارآفريني و پرورش خلاقيت
در دنياي پر افت و خيز کنوني کارآفرينان و مديران بيش از ديگران بايد اصول بنيادين موفقيت را بدانند و بدان عمل کنند. امور اقتصادي و تجاري شبيه بسياري از امور ديگر به سبب تداوم روند جهاني شدن چالش هايي را در راه کسب و کار قرار مي دهد.
 به همين منظور فرهنگسراي ملل با برگزاري کارگاه هاي کارآفريني وپرورش خلاقيت روش هاي صحيح تفکر و نوآوري و اشتغالزايي را به شهروندان آموزش مي دهد.
علاقه مندان جهت شرکت در اين کارگاه ها مي توانند در تاريخ 20 ارديبهشت ماه از ساعت 11 لغايت 12/30 به فرهنگسراي ملل واقع در بزرگراه آيت ا... صدر بلوار قيطريه، بوستان قيطريه مراجعه و يا با تلفنهاي 22671718 -22249985 تماس حاصل نمايند.

کانون فيلم در فرهنگسراي اقوام
فرهنگسراي اقوام با هدف آشنايي بيشتر جوانان به تکنيکهاي اصول فيلم سازي و مباني نقد فيلم، کانون فيلم را راه اندازي کرده است.
 فرهنگسراي اقوام با هدف آشنايي بيشتر جوانان به تکنيکهاي اصول فيلم سازي و مباني نقد فيلم، کانون فيلم را راه اندازي کرده است.
لازم به ذکر است اين کانون به بررسي و نقد فيلم هاي ساخته شده ايراني و خارجي با حضور کارگردانان و منتقدان آثار سينمايي خواهد پرداخت.

شهاب حسيني در «پرسه در مه»
جلوي دوربين مي رود
بهرام توکلي گفت: شهاب حسيني در فيلم سينمايي پرسه در مه جلوي دوربين مي رود.
بهرام توکلي کارگردان سينما در گفت و گو با  موج، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: شهاب حسيني به عنوان بازيگر اصلي فيلم سينمايي پرسه در مه در تير ماه جلوي دوربين خواهد رفت.
وي با اشاره به اين مطلب که اين فيلم سينمايي در حال حاضر در مرحله پيش توليد است، تصريح کرد: پرسه در مه به تهيه کنندگي جواد نوروزبيگي است و داستاني اجتماعي آن در خصوص زندگي دو برادر مي باشد.
وي ابراز داشت: اين فيلم سينمايي، تير ماه در تهران، کردستان و چند شهرستان ديگر به روي صحنه مي رود.
وي افزود: همچنين فيلم تلويزيوني در آغاز يک روز به تهيه کنندگي سيما فيلم، به تازگي فيلم برداري آن به پايان رسيده و در حال حاضر در مرحله صدا گذاري مي باشد.

تصويربرداري "نيمه شکسته" ديروز شروع شد
تصويربرداري فيلم تلويزيوني "نيمه شکسته" به کارگرداني محسن توکلي و تهيه کنندگي داود رسوليان ديروز در تهران آغاز شد.محسن توکلي به  مهر گفت: تصويربرداري ديروز در لوکيشني در زعفرانيه آغاز شد و کار تا چند روز ديگر در اين لوکيشن ادامه دارد. همه بازيگران در اولين روز مقابل دوربين رفتند. اين فيلم داستان مردي است که تصادف دخترش او را به ياد حوادثي مي اندازد که سال ها پيش تجربه کرده است.حسن جوهرچي، مهدي اميني خواه، نفيسه روشن، افسانه ناصري، ترلان پروانه، هوشنگ سالک و خسرو خانمحمدي بازيگران اين فيلم هستند. تصويربرداري "نيمه شکسته" در تهران و شهرک دفاع مقدس انجام مي شود.ساير عوامل اين فيلم عبارتند از نويسنده فيلمنامه: سميه تاجيک، تصويربردار: محمد فضيله، صدابردار: عليرضا افخمي، چهره پردازي: غلامرضا جهانمهر، طراح صحنه و لباس: صادق فهيمي، مدير توليد و برنامه ريزي: ايرج طايفه، تدوين: امير ايرانشاهي، آهنگساز: احسان فدايي.
 
حضور انجمن دوستي ايران و ژاپن در نمايشگاه کتاب
انجمن دوستي ايران و ژاپن براي نخستين بار در نمايشگاه کتاب تهران حضور يافته است. انجمن دوستي ايران و ژاپن در بخش بين الملل نمايشگاه شرکت کرده و به معرفي فرهنگ، زبان، دين، آئين و بازي هاي ژاپن در نمايشگاه و فعاليت ها و مراودات فرهنگي ايران و ژاپن مي پردازد.غرفه اين انجمن از حضور در نمايشگاه به عنوان فرصتي براي جلب بيشتر عضو در انجمن استفاده مي کند. قابل ذکر است انجمن دوستي ايران و ژاپن 10 سال است که شروع به کار کرده و به تبادل فرهنگي بين دو کشور مشغول است.

کتابخانه ديجيتال پزشکي با 825 عنوان کتاب و 70 فيلم
سيستم کتابخانه ديجيتال پزشکي ايران (RDML) در نمايشگاه کتاب تهران در معرض نمايش گذاشته شده است. يزدان روشنايي، مخترع سيستم RDML در زمينه اين سيستم گفت:  کتابخانه ديجيتال پزشکي ايران شامل 825 عنوان کتاب و 70 فيلم  با موضوع پزشکي است.وي افزود: طراحي سخت افزار و نرم افزار اين سيستم در سال گذشته صورت گرفت و به عنوان اختراع به ثبت رسيد.وي که جايزه فرامخترعين  ايران را براي طراحي اين سيستم دريافت کرده است در زمينه اختراعش گفت: اين سيستم به صورت يک سرور در مراکز دانشگاهي و کتابخانه ها نصب مي شود و قابليت آن را دارد که کاربران نامحدودي به طور همزمان از آن استفاده کنند. اين سيستم تا به حال در 22 مرکز دانشگاهي مانند دانشگاه هاي علوم پزشکي تهران،  دانشگاه هاي علوم پزشکي کرمان، دانشگاه هاي علوم پزشکي بيرجند، بيمارستان امام خميني، بيمارستان ميلاد و ...  نصب شده است.
بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران تا 26 ارديبهشت در مصلاي بزرگ امام خميني (ره) تهران در حال برگزاري است.

نمايش مستند «بانوي گل سرخ» در خانه هنرمندان
 مستند «بانوي گل سرخ» به تهيه کنندگي و کارگرداني «مجتبي ميرتهماسب»، سه شنبه 22 ارديبهشت ماه 88 در خانه هنرمندان نمايش داده مي شود.
به نقل از روابط عمومي انجمن تهيه کنندگان سينماي مستند ايران، مستند «بانوي گل سرخ» به تهيه کنندگي و کارگرداني «مجتبي ميرتهماسب»، سه شنبه 22 ارديبهشت ماه 88 ساعت 18 در خانه هنرمندان ايران نمايش داده مي شود.
«بانوي گل سرخ» نامي است براي زنده ياد «شهين دخت صنعتي» بانويي که قبل از انقلاب به منطقه لاله زار کرمان رفت و گل را جايگزين خشخاش و گلاب را جايگزين ترياک کرد و به جايي رسيد که «گلاب زهرا» سرنوشت کشاورزي يک منطقه را دگرگون کرد.
اين ماجرا را از زبان همايون صنعتي همسر «شهين دخت» و سه سال پس از درگذشت او مي شنويم. مردي که خود، بنيان گذار انتشارات فرانکلين، چاپخانه افست، کاغذسازي و در کل يکي از چهره هاي نادر فرهنگ صنعت و مديريت ايران است.
انجمن تهيه کنندگان سينماي مستند ايران با همکاري خانه هنرمندان ايران برنامه هفتگي نمايش فيلم هاي مستند داخلي و خارجي را در محفل خانه هنرمندان ايران برگزار مي کند.
در هر جلسه نمايش، يک يا چند اثر مستقيم با اعلام قبلي به نمايش گذاشته مي شود و از پديد آورندگان فيلم ها و نيز از منتقدين و صاحب نظران عرصه سينماي مستند، جهت معرفي بيشتر و نقد و بررسي اثر به نمايش درآمده دعوت به عمل مي آيد. برنامه نمايش آثار مستند که از پائيز 1380 آغاز شده و همچنان ادامه دارد، در ساعت 18 روزهاي سه شنبه هر هفته اجرا و عرضه مي گردد.

هم زمان با سومين همايش بزرگداشت فردوسي در فرهنگستان هنر
بهروز غريب پور از شاهنامه و اپراي عروسکي مي گويد
بهروز غريب پور، کارگردان سينما و تئاتر، در همايش بزرگداشت فردوسي از «شاهنامه و اپراي عروسکي» سخن خواهد گفت.
 به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي و هنري آسمان، وابسته به فرهنگستان هنر، هم زمان با برگزاري سومين همايش بزرگداشت فردوسي در فرهنگستان هنر، بهروز غريب پور، محقق، پژوهشگر و کارگردان عرصه نمايش، درباره شاهنامه و اپراي عروسکي و تجربيات خود در اجراي اپراي «رستم و سهراب» و اقتباس از شاهنامه سخنراني خواهد کرد.
همايش بزرگداشت فردوسي طي روزهاي 23 و 24 ارديبهشت ماه از ساعت 10 صبح در مجموعه فرهنگي و هنري آسمان و موسسه صبا فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.
علاقه مندان جهت حضور در اين برنامه و کسب اطلاعات بيشتر مي توانند با شماره تلفن 22751763 و 66499769 تماس بگيرند.

فراخوان فيلم هاي مستند سيزدهمين
«جشن سينما» منتشر شد
 فراخوان و چگونگي شرکت فيلم هاي مستند (کوتاه، نيمه بلند و بلند) در سيزدهمين جشن بزرگ سينماي ايران که امسال نيز به شکل مستقل برگزار مي شود، اعلام شد.
 به نقل از روابط عمومي خانه سينما، بر اساس اين فراخوان، کليه مستندسازان و تهيه کنندگان فيلم هاي مستند در سه شاخه (کوتاه، نيمه بلند و بلند) مي توانند از تاريخ 20 ارديبهشت ماه تا شنبه 31 ارديبهشت ماه، با تکميل فرم درخواست شرکت و ارسال يا تسليم فيلم ها به صورت D.V.D (هر اثر به شکل لوح مجزا) آثار خود را در جشن شرکت دهند تا مورد داوري قرار گيرد.
کليه آثار مستند (کوتاه، نيمه بلند و بلند) که از ابتداي خرداد ماه 1387 تا انتهاي ارديبهشت ماه 1388 توليد شده و در دوره هاي پيشين جشن بزرگ سينماي ايران شرکت نکرده اند، مي توانند با درخواست کتبي مالک حقوقي فيلم متقاضي شرکت در سيزدهمين جشن بزرگ سينماي ايران شوند.
علاقه مندان مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر و دريافت فرم شرکت و تحويل فيلم با دبيرخانه سيزدهمين جشن بزرگ سينماي ايران به آدرس خيابان بهار جنوبي کوچه سمنان شماره 29 و يا به شماره 77650088 تماس بگيرند.

در غرفه فروش محصولات فرهنگي مجموعه تئاترشهر عرضه شد;
نمايشنامه «ترکه انار» و سه اثر ديگر از عباس جهانگريان
 چهار اثر نمايشي «عباس جهانگيريان» نويسنده و پژوهشگر در غرفه فروش کتاب مجموعه تئاتر شهر عرضه شد.
 به نقل از روابط عمومي مجموعه تئاتر شهر، عباس جهانگيريان اين چهار اثر نمايشي خود را از طريق انتشارات مدرسه، علمي و فرهنگي، تضمين دانش و کتاب نيستان منتشر و در غرفه فروش کتاب مجموعه تئاتر شهر عرضه کرده است.
نمايشنامه «فارابي» از جمله آثار عباس جهانگيريان است که در تيراژ 5 هزار نسخه در 103 صفحه و قيمت 900 تومان توسط انتشارات مدرسه روانه بازار کتاب شده است.
همچنين نمايشنامه «ترکه انار» که در تيراژ 3 هزار نسخه در 144 صفحه و با قيمت 1700 تومان توسط انتشارات علمي و فرهنگي به بازار کتاب ارائه شده است.
نمايشنامه «قصه هامون و دريا» اثر ديگري از جهانگيريان است که در تيراژ پنج هزار نسخه با قيمت 550 تومان و توسط انتشارات تضمين دانش در دسترس علاقه مندان آثار فرهنگي قرار گرفته و نمايشنامه «يادگار جم» نيز در تيراژ هزار نسخه و 94 صفحه با قيمت 550 تومان از طريق نشر «کتاب نيستان» منتشر شده است.
غرفه فروش کتاب درتالار اصلي مجموعه تئاتر شهر قرار دارد.

آثار تاليفي کيانيان در نمايشگاه کتاب بررسي مي شود
دبيرخانه تئاتر دانشگاهي ايران از برگزاري نشست بررسي آثار تاليفي رضا کيانيان در روز جمعه 25 ارديبهشت ماه در محل بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران خبر داد.
عباس اقسامي در اين باره به مهر گفت: جمعه 25 ارديبهشت ماه با حضور رضا کيانيان و زاون قوکاسيان آثار تاليفي اين بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون مورد بررسي قرار مي گيرد. اين نشست با همکاري خانه تئاتر دانشگاهي ايران و سراي اهل قلم خانه کتاب ساعت 15 در غرفه سراي اهل قلم در بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران برگزار مي شود.
وي درباره فعاليت هاي ديگر خانه تئاتر دانشگاهي ايران افزود: قرار است کميته پژوهشگران و منتقدان تئاتر دانشگاهي را راه اندازي کنيم و هم اکنون در حال نوشتن آئين نامه آن هستيم. همچنين فصلنامه جديد خانه تئاتر دانشگاهي با موضوع "تئاتر آموزشي" در مرحله ويراستاري و ماهنامه جديد با موضوعيت "جشنواره تئاتر دانشگاهي" در مرحله صفحه آرايي است.
دبير خانه تئاتر دانشگاهي با اشاره به امضاي يک تفاهم نامه  با خانه هنرمندان گفت: طبق اين تفاهم نامه قرار است سه کار دانشجويي در تالار انتظامي خانه هنرمندان ايران روي صحنه برود که البته هنوز اين سه کار مشخص نشده،  ولي در فصل تابستان اين نمايش ها مشخص و اجرا مي شود.
بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از 16 تا 26 ارديبهشت در مصلاي بزرگ امام خميني (ره) تهران برگزار مي شود.

حضور فعال سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در نمايشگاه کتاب
مرکز آموزش سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با بيش از 130 اثر در حوزه آموزشهاي شهروندي در بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران شرکت کرده است.
دکتر مصطفي ملکي رئيس مرکز آموزش گفت : "تفسير الميزان" اثر علامه سيد محمد حسين طباطبايي قدس( ره) از سوي مرکز آموزش سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران عرضه مي شود.
ملکي افزود: کتاب تفسير الميزان و نمونه شامل 30 جلد است که سي جز» قرآن همراه با معني و تفسير و مجموعه اي از تصاوير در آنها آمده است.
وي در ادامه گفت: ديگر کتابهاي عرضه شده در نمايشگاه توسط مرکز آموزش، 130 عنوان اثر در حوزه مفاخر ايران زمين و آموزشهاي شهروندي است.
ملکي با اشاره به اينکه اين مرکز  کتاب" کليد بهشت "را نيز منتشر کرده است گفت: موضوع اين کتاب در مورد حقوق متقابل والدين و فرزندان است.


  «سفرهاي ستاره اي11» با فروش 7 ميليوني شروع کرد 

 قسمت جديد «سفرهاي ستاره اي» در اولين روز نمايش خود 7 ميليون دلار فروش کرد.
به گزارش  فارس، يازدهمين قسمت اين مجموعه فيلم علمي - تخيلي در صبح روز جمعه موفق به اين فروش خوب شد.
کمپاني پارامونت که تهيه کننده اين مجموعه فيلم است قسمت جديد آن را به جاي روز جمعه، بعدازظهر پنج شنبه اکران عمومي کرد.
رقم فروش 7 ميليون دلاري «سفرهاي ستاره اي»11 مربوط به بعدازظهر پنج شنبه تا صبح جمعه است.
اين فيلم در سه هزار و 800 سالن سينما به روي پرده رفته است.«جي جي آبرامز» کارگردان اين فيلم براي قسمت جديد آن حال و هواي تازه اي را انتخاب کرده است و قصه يازدهمين قسمت فيلم در دوراني رخ مي دهد که هنوز ماجراجويي هاي کاپيتان کرک و سفينه اينترپرايز او هنوز در مجموعه تلويزيوني دهه شصتي آن شروع نشده بود.
قسمت جديد مجموعه فيلم «مردان ايکس» هفته قبل در روز جمعه 5 ميليون دلار فروش کرد.
فروش مطلوب تر «سفرهاي ستاره اي»11 اين تحليل را مطرح کرده که فروش افتتاحيه اين فيلم از فروش افتتاحيه 86 ميليون دلاري «مردان ايکس»4 بهتر باشد.
سال گذشته فيلم ابرقهرمانانه «مرد آهني» در اولين روز نمايش خود چهار ميليون دلار فروش کرد.
کمپاني پارامونت افتتاحيه اي 50 ميليون دلاري را براي قسمت جديد «سفرهاي ستاره اي» پيش بيني کرده است
فروش کلي محصولات سينمايي در 3 روز آخر هفته در روز دوشنبه مشخص مي شود.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته