جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/20 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3311

پاس همدان - پرسپوليس ،
بازي حيثيتي

گزارش نخستين تمرين تيم ملي
حضور پررنگ افشين قطبي و دستياران هلندي

تور دوچرخه سواري رياست جمهوري
سه تيم آمدند، هفت تيم در راهند

اعتراض خبرنگاران و توضيحات قطبي و پورحيدري
تيموريان تنها لژيونر اولين تمرين تيم ملي

وينگو بگوويچ سرمربي تيم فوتبال پاس همدان:
از پرسپوليس آماده تر هستيم


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90

باشگاه استقلال اعلام کرد:
مهلت قلعه نوعي به پايان رسيد


  پاس همدان - پرسپوليس ،
 بازي حيثيتي 

پرسپوليس در يکي از حساس ترين ديدارهاي مرحله يک چهارم نهايي مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي کشور عصر امروز در ورزشگاه قدس همدان مقابل پاس اين شهر صف آرايي مي کند.
 پرسپوليس به دنبال نرسيدن به قهرماني در ليگ برتر چشم به موفقيت در جام حذفي دارد. تيمي که فصل را با عنوان پنجمي به پايان برده و تمام موفقيتش در فصل جاري به راهيابي به مرحله دوم ليگ قهرمانان خلاصه مي شود، جبران تمام ناکامي هاي خود را در قهرماني جام حذفي مي بيند.
راه سخت و دشوار سرخپوشان در جام حذفي که از ديدار با صنايع طلايي همدان آغاز شد و با رويارويي برابر سپاهان ادامه پيدا کرد، عصر امروز به ورزشگاه قدس همدان و تقابل با پاس همدان ختم مي شود.
پرسپوليسي که جشن صعود به مرحله دوم مسابقات ليگ قهرمانان آسيا را بدون حضور در ميدان جشن گرفته است، با روحيه اي مضاعف در ديدار برابر پاس فقط به پيروزي مي انديشد. براي سرخپوشان بازگشت رحمان رضايي به ترکيب اصلي خبري خوب است، اما اينکه بازهم خليلي را به همراه نخواهند داشت، کمي نگران کننده است. در اين بازي غيبت کريم باقري نيز محتمل به نظر مي رسد.
سرخپوشان با علم به اين موضوع که اگر در مصاف با پاس پيروز شوند، در ديدار مرحله نيمه نهايي ديداري خانگي را مقابل راه آهن شهرري خواهند داشت، پيروزي در ديدار عصر امروز را به منزله سکوي پرتابي براي صعود به ديدار نهايي مي دانند. با اين شرايط پربيراه نيست اگر ديدار با پاس را براي سرخپوشان بازي "حياتي" خواند.
پرسپوليس در شرايطي امروز  برابر پاس به ميدان مي رود که در زمان سرمربيگري افشين قطبي نخستين شکست خود با اين سرمربي را در رقابتهاي جام حذفي برابر پاس متحمل شد و حالا به فکر تکرار نشدن اين شکست و رسيدن به مرحله نيمه نهايي است. البته پاسي ها هم به فکر تکرار زدن سه گل به سرخپوشان هستند تا اين بار پيروز از ميدان خارج شوند.


  گزارش نخستين تمرين تيم ملي
 حضور پررنگ افشين قطبي و دستياران هلندي  

نخستين تمرين تيم ملي فوتبال کشورمان با هدايت افشين قطبي عصر شنبه در زمين شماره يک کمپ تيم هاي ملي برگزار شد.
 اين تمرين از ساعت 30:16 دقيقه با حضور 25 بازيکن آغاز شد. سيد مهدي رحمتي، وحيد طالب لو، پژمان منتظري، سياوش اکبرپور، فرزاد آشوبي، سيد جلال حسيني، محسن بنگر، صالح خليل آزاد، محمدرضا خلعتبري، فرشيد طالبي، پيروز قرباني، احمد آل نعمه، حسين کعبي ، آندرانيک تيموريان، هادي عقيلي، ستار زارع، هادي تاميني، حسين کاظمي، حسن اشجاري، خسرو حيدري، ميثم بائو، آرش برهاني، محمد صلصالي، محمد باقر صادقي و احسان حاج صفي نفرات حاضر در تمرين ديروز تيم ملي فوتبال کشورمان بودند.
از مهمترين اتفاقات تمرين ديروز تغيير جايگاه خبرنگاران در کمپ تيم هاي ملي بود که از ضلع شرقي ورزشگاه به ضلع غربي انتقال يافته بود. اين جابجايي با اعتراض شديد خبرنگاران مواجه شد.
دستياران هلندي افشين قطبي حضوري پررنگ در تمرين ديروز تيم ملي داشتند.
در ابتداي تمرين بازيکنان 5 دقيقه دور زمين دويدند. در ادامه 15 دقيقه به انجام کارهاي کششي و دويدن از بين موانع پرداختند. پس از آن در مدت 10 دقيقه در سه گروه کار با توپ انجام دادند و سپس 5 دقيقه در همين سه دسته به مرور کارهاي تاکتيکي و ارسال پاس هاي بلند پرداختند.
در بخش ديگر تمرين بازيکنان به دو گروه تقسيم شدند و در يک چهارم زمين مسابقه به پاسکاري در فضاي محدود پرداختند سپس اين دو گروه بازي فوتبال در دو زمين کوچک را در دستور کار قرار دادند.
در بخش پاياني تمرين مدافعان و بازيکنان تهاجمي از ديگر بازيکنان جدا شدند و به مرور تمرينات مختلف پرداختند. مدافعان زير نظر " بيوتر" دستيار هلندي قطبي تمرين کردند و مهاجمان با هدايت افشين قطبي تمريناتي را انجام دادند.
آندرانيک تيموريان هافبک ايراني تيم بارنزلي که به فولهام بازگشته است تنها لژيونر حاضر در تمرين ديروز بود. او که به تازگي از بند مصدوميت رهايي يافته نسبت به گذشته اضافه وزن داشت.
افشين قطبي در طول تمرين بارها و بارها به بازيکنان تذکر داد و نکات مختلف را به آنها گوشزد کرد.


  تور دوچرخه سواري رياست جمهوري
  سه تيم آمدند، هفت تيم در راهند  

 دومين دوره مسابقات تور بين المللي دوچرخه سواري رياست جمهوري درحالي برگزار مي شود که سه تيم خارجي وارد تهران شده اند و هفت تيم ديگر در 24 ساعت آينده به ايران مي آيند.   
گفتني است، پس از تيم هاي ژاپن، ازبکستان و الجزاير، هفت تيم دوچرخه سواري خارجي ديگر تا  امروزوارد تهران مي شوند.
اين رقابتها از روز دوشنبه با حضور 10 تيم مطرح بين المللي و هشت تيم داخلي در مدت پنج روز برگزار مي شود.
بر طبق برنامه ريزي هاي انجام شده، تيم ملي دوچرخه سواري ارمنستان و تيم هاي باشگاهي دوحه و بلژيک ديروز (شنبه) وارد تهران شدند و يکشنبه هم با ورود تيم هاي باشگاهي آلمان، ترکيه، هلند و تيم ملي سوريه جمع تيم هاي خارجي شرکت کننده در اين رقابتها به 10 تيم خواهد رسيد.
همچنين جين شان ژائو نماينده UCI و سه داور فتو فينيش اين مسابقات هم روز چهارشنبه وارد ايران شده اند.
تيم هاي دوچرخه سواري پتروشيمي تبريز، مازند گاز مازندران، دانشگاه آزاد اسلامي ، نيروي زميني ارتش، وليعصر کرمان، شهرداري مهريز يزد، ترافيک تهران و مس کرمان هم هشت تيم داخلي ايران براي شرکت در دوره دوم مسابقات تور بين المللي دوچرخه سواري رياست جمهوري هستند که تا فردا وارد تهران مي شوند.
تيم هاي خارجي در هتل لاله و تيم هاي داخلي در هتل آکادمي المپيک مستقر خواهند شد.


  اعتراض خبرنگاران و توضيحات قطبي و پورحيدري
  تيموريان تنها لژيونر اولين تمرين تيم ملي  

نخستين تمرين تيم ملي فوتبال کشورمان با سرمربيگري افشين قطبي در حالي عصر شنبه آغاز شد که تغيير جايگاه خبرنگاران رسانه هاي گروهي موجب اعتراض آنها به سرمربي و سرپرست اين تيم شده بود.
گفتني است، دور جديد تمرينات تيم ملي فوتبال کشورمان براي برگزاري سه ديدار پيش رو در مرحله مقدماتي جام جهاني از ساعت 30:16 دقيقه ديروز ( شنبه ) زير نظر افشين قطبي و دستيارانش آغاز شد.
در ابتداي اين تمرين که با حضور مهدي تاج نايب رئيس فدراسيون فوتبال و منصور پورحيدري سرپرست تيم ملي فوتبال کشورمان آغاز شد، خبرنگاران رسانه هاي مختلف نسبت به تغيير محل استقرارشان براي تهيه خبر و گزارش اعتراض داشتند و اين مشکل را با قطبي و پورحيدري در ميان گذاشتند.
منصور پورحيدري در پاسخ به درخواست خبرنگاران براي تغيير محل استقرارشان گفت: در اين مورد فدراسيون فوتبال تصميم گيرنده اصلي است. اما تا آنجا که مي دانم در همه جاي دنيا محل استقرار خبرنگاران مشخص است و فاصله شان هم با بازيکنان همينقدر است.
وي ادامه داد: با اين حال تلاش مي کنيم شرايطي فراهم شود که خبرنگاران بتوانند با آرامش بيشتري وظايف شان را انجام دهند. اما تا زماني که ما باشيم شرايط به همين منوال است و خبرنگاران مي توانند در پايان تمرين و در محل هايي که براي آنها در نظر گرفته ايم با بازيکنان و کادر فني گفتگو کنند.
افشين قطبي هم در پاسخ به اين پرسش خبرنگاران که در گذشته شرايط به اين گونه نبود و آزادي عمل بيشتري داشتيم گفت: گذشته با حال فرق مي کند. شما در گذشته از پنج بازي برگزار شده تنها شش امتياز کسب کرديد!
نخستين تمرين تيم ملي فوتبال کشورمان در حالي آغاز شد که 25 بازيکن از 44 بازيکن دعوت شده به اردوي تيم ملي حضور داشتند و آندرانيک تيموريان تنها بازيکن شاغل در ليگ هاي خارجي بود که در اين تمرين حضور داشت.


  وينگو بگوويچ سرمربي تيم فوتبال پاس همدان:
  از پرسپوليس آماده تر هستيم 

 وينگو بگوويچ سرمربي تيم فوتبال پاس همدان  درمورد ديدار امروز پاس همدان برابر پرسپوليس در چارچوب مرحله  يک چهارم نهايي جام حذفي،  گفت : در هر کشوري شرايط رقابت هاي جام حذفي نسبت به رقابت هاي ليگ کاملا متفاوت است. پرسپوليس تيم بسيار بزرگي است و آنها امسال بازيکنان بزرگ بسياري را نيز به خدمت گرفته اند که از جمله  آنها مي توان به علي کريمي، رحمان رضايي و يا ايوان پتروويچ اشاره کرد.
وي افزود : بزرگترين امتياز ما نسبت به پرسپوليس اين است که آنها در ليگ قهرمانان آسيا نيز حضور دارند و از اين لحاظ تيم ما مي تواند آمادگي بيشتري در اين ديدار داشته باشد.
وي اضافه کرد : من بازي هاي اخير پرسپوليس را بررسي کرده ام و آشنايي بسيار خوبي نسبت به اين تيم دارم. آنها دو بازيکن استثنايي دارند که يکي از آنها علي کريمي است که بدون شک بهترين بازيکن قاره  آسيا محسوب مي شود. عليرضا واحدي نيکبخت هم ديگر بازيکن کليدي پرسپوليس به شمار مي رود. در ديدار برابر پرسپوليس بايد مراقب اين دو بازيکن باشيم. ابراهيم توره هم نقش عمده اي در ترکيب پرسپوليس ايفا مي کند.
بگوويچ با اشاره به احتمال برکناري اش در صورت شکست برابر پرسپوليس  گفت:  نتيجه  ديدار برابر پرسپوليس تاثيري بر سرنوشت من در تيم پاس ندارد. من خودم تصميم مي گيرم که بايد در اين تيم بمانم و يا از پاس جدا شوم. البته هفته  گذشته اوليايي مديرعامل باشگاه از علاقه ي خود براي تداوم حضور من در پاس خبر داد اما، به هر حال آنچه اکنون مهم است، نتيجه اي است که برابر پرسپوليس بدست خواهيم آورد. مساله مهم تلاشي است که بايد برابر پرسپوليس از خود نشان دهيم و اکنون مساله ي باقي ماندن در پاس و يا جدايي از اين تيم در ميان نيست.


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

  نلو وينگادا سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران :
بايد تيم پاس را در زمين خودش شکست دهيم
نلو وينگادا سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران در خصوص بازي امروز تيمش مقابل پاس و شايعه اختلافش با باقري گفت : براي پيروزي به ديدار پاس مي رويم  چرا که با شکست دادن اين تيم به مرحله  نيمه نهايي جام حذفي صعود مي کنيم. البته چون بازي خارج از خانه است، کار دشواري خواهيم داشت. ما به تيم پاس احترام مي گذاريم و بايد بدانيم که اين بازي همانند يک فينال است و بايد تيم پاس را در زمين خودش شکست دهيم.
وي درباره  وضعيت علي کريمي  گفت: کريمي به دليل آن که  کمر درد داشت، تمرين نکرد. اما، اميدوارم با تلاش کادر پزشکي براي بازي مقابل پاس همدان آماده شود.
وينگادا درباره ي اينکه قرار است  با کريم باقري نشست آشتي کنان داشته باشد  گفت: من و باقري هيچ مشکلي با يکديگر نداريم. او مصدوم بوده است و پس از دوران نقاهتش به پرسپوليس بازمي گردد. در ابتدا هم که به تيم آمدم، کريمي مصدوم بود و اين حرف و حديث ها مطرح مي شد. اکنون هم کريم باقري مصدوم است.
وينگادا درباره ي شناختش از تيم پاس همدان  گفت: تجزيه و تحليل هاي لازم را از اين تيم داشته ام و چند فيلم بازي آنها را ديده ام. در کل کادرفني شناخت کاملي از اين تيم دارد البته ما نمي دانيم که شرايط زمين همدان چگونه است اما، به هر شکل و در هر شرايط ما بايد فردا بهترين بازي را انجام دهيم.
سرمربي تيم پرسپوليس درباره ي احتمال بازگشت افشين پيرواني به کادر فني اين تيم  گفت: من به اين مسايل کاري ندارم و تنها بر روي بازي هاي پرسپوليس تمرکز کرده ام.
 
فرهاد کاظمي از سپاهان جدا شد
سرمربي تيم فوتبال سپاهان اصفهان به دنبال ناکامي اين تيم در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا به همکاري خود با زردپوشان اصفهاني خاتمه داد.
گفتني است که ، صبح ديروز هيئت مديره باشگاه سپاهان اصفهان با حضور اعضا کادر فني اين تيم تشکيل جلسه داد تا به بررسي دلايل ناکامي زردپوشان اصفهاني در مسابقات ليگ برتر، جام حذفي و ليگ قهرمانان آسيا بپردازند.
همانطور که پيش بيني مي شد، فرهاد کاظمي در پايان اين نشست از جمع زردپوشان اصفهاني جدا شد و هيئت مديره باشگاه نيز از زحماتي که وي براي اين تيم کشيده بود، تشکر و قدرداني کرد.
با جدايي فرهاد کاظمي از تيم فوتبال سپاهان اصفهان، از روز يکشنبه رايزني براي انتخاب سرمربي جديد اين تيم آغاز خواهد شد. از امير قلعه نوعي و محمود ياوري به عنوان گزينه هاي سرمربيگري تيم فوتبال سپاهان اصفهان ياد مي کنند.
 
به دليل مصاحبه هاي غير متعارف صورت گرفت
اولتيماتوم سازمان ليگ به فيروز کريمي
 سازمان ليگ با ارسال نامه اي به باشگاه صباي قم به سرمربي تيم فوتبال اين باشگاه اولتيماتوم داد.
به گزارش  فارس، آخر هفته گذشته سازمان ليگ نامه اي را براي باشگاه صباي قم ارسال کرد. در اين نامه به مسئولان باشگاه اخطار جدي داده شد تا با مصاحبه هاي غير متعارف فيروز کريمي برخورد کنند.
عزيز محمدي رئيس سازمان ليگ در اين زمينه به  فارس گفت: به مسئولان باشگاه صبا تذکر جدي داده شد و از آنها خواستيم نظارت بيشتري روي مصاحبه سرمربي تيم خود داشته باشند.
فيروز کريمي هفته گذشته پس از شکست برابر الهلال عربستان در جمع خبرنگاران گفت: مايلي کهن بعد از ايراد گرفتن به علي دايي و امير قلعه نوعي از باراک اوباما و مادر رايس هم ايراد گرفت.

حضور فردي که مدعي جادوگري بود
 تلاش براي نزديکي به قطبي
تمرين عصر شنبه تيم ملي فوتبال کشورمان در شرايطي برگزار شد که فردي ناشناس با ادعاي جادوگري قصد نزديکي به افشين قطبي را داشت.
به گزارش  مهر، اين فرد که " الف - د " نام داشت در گفتگوي خود با خبرنگاران مدعي شد مي تواند مقدمات حضور تيم ملي در جام جهاني را با برخي ترفندهاي خاص خودش فراهم کند.
اين فرد که سعي داشت به نوعي خود را به افشين قطبي نزديک کند، پس از گفتگوي کوتاهي که با مسئولان تيم ملي داشت به همراه قطبي و پورحيدري در گوشه اي از کمپ به گفتگو پرداخت.
اينکه در اين گفتگو چه حرف هايي رد و بدل شد، براي خبرنگاران پوشيده ماند. اما اين فرد در گفتگوي خود با نمايندگان رسانه ها ادعاي جادوگر بودن داشت!

 گزارش تمرين ديروز آبي پوشان
غيبت قلعه نوعي در تمرين استقلال
تمرين عصر ديروز تيم فوتبال استقلال در شرايطي برگزار شد که اميرقلعه نوعي به دنبال اختلافاتي که با واعظ آشتياني داشت در اين تمرين حاضر نشد.
 اين تمرين در شرايطي عصر شنبه در ورزشگاه شهيد دستگردي برگزار شد که اکثر بازيکنان اصلي اين تيم به همراه اميرقلعه نوعي غايب بودند.
مجيدي ، پولادي ، منيعي و اکبري به همراه ملي پوشان استقلال در تمرين ديروز حضور نداشتند و شکوري ، عليزاده ، جباري و کوشکي هم به دليل مصدوميت همراه با بازيکنان تمرين نکردند.
در اين تمرين نيز مثل روزهاي گذشته به دستور مسئولان باشگاه ورود تماشاگران ممنوع بود و بيش از يکصد هوادار استقلال پشت درب اصلي ورزشگاه دستگردي به تشويق اميرقلعه نوعي پرداختند. اين تماشاگران شعار مي دادند" تماشاگر قهرمان لياقتش همينه ".
در شرايطي که همه اعضاي کادر فني استقلال در تمرين ديروز حضور داشتند عنوان شد که اميرقلعه نوعي از روز دوشنبه در اين تمرينات شرکت خواهد کرد. البته باشگاه استقلال تا پايان وقت اداري ديروز به قلعه نوعي فرصت داده بود که براي مذاکره اعلام آمادگي کند.
 
 سپهر حيدري مدافع تيم فوتبال پرسپوليس:
اين بازي حکم فينال دارد
سپهر حيدري مدافع تيم فوتبال پرسپوليس در خصوص بازي امروز پرسپوليس مقابل پاس گفت: بازيکنان تيم پرسپوليس  به فکر قهرماني در جام حذفي هستند تا نتايج ضعيف ليگ را جبران کنند.   
وي در گفت و گو با ايرنا، افزود: خوشبختانه تمرينات منظمي را براي ديدار مقابل پاس همدان پشت سر گذاشته ايم و کاملا آماده روبه رو شدن با اين تيم هستيم.
وي اضافه کرد: متاسفانه چند بازيکن مصدوم در اختيار داريم که اميدوارم بازيکنان ذخيره بتوانند به خوبي جاي اين افراد را بگيرند. مدافع تيم فوتبال پرسپوليس گفت: بازي مقابل پاس و ساير ديدار هاي ما در جام حذفي و باشگاه هاي آسيا از اين پس حکم فينال را براي ما دارد و بايد تمامي ديدار هايمان را با پيروزي پشت سر بگذاريم.
وي تصريح کرد: ما بايد با قهرماني در جام حذفي نتايج ضعيف در ليگ را از ذهن هوادارانمان پاک کنيم.
وي اظهار داشت: متاسفانه در ابتداي فصل کادر فني به ترکيب ثابتي دست پيدا نکرده بودند و در هر بازي تغييرات زيادي در ترکيب به وجود مي آمد، اين موضوع باعث شده بود تيم ما با افت مواجه شود. بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس درخصوص تمديد قرارداد با پرسپوليس براي فصل آينده گفت: هنوز مذاکره اي در اين مورد با باشگاه انجام نداده ام و منتظر پايان بازي هايمان هستم. وي افزود: شخصا تمايل زيادي به تمديد قرارداد با پرسپوليس دارم و گزينه اولم براي فصل آينده اين تيم است.

 بيگ زاده و روانخواه تمديد کردند
مجيدي سفيد امضا کرد
سه بازيکن تيم فوتبال استقلال قراردادش را براي حضور در فصل نهم رقابتهاي ليگ برتر با اين تيم تمديد کردند.
گفتني است که، اميدرضا روانخواه  در نشستي با مديرعامل باشگاه استقلال قرارداد خود را به مدت 2 سال تمديد کرد.
روانخواه پس از پايان اين نشست گفت: من لحظه اي براي تمديد قراردادم فکر نکردم و مطمئن بودم استقلالي هستم و خواهم ماند. من بايد به هواداران استقلال بگويم که به دليل زحماتي که اين باشگاه در طول مصدوميتم برايم کشيد و به دليل علاقه زياد من به هواداران استقلال دو سال ديگر قراردادم را با اين تيم تمديد کردم.
هاشم بيگ زاده نيز با حضور در دفتر واعظي آشتياني قرارداد خود را به مدت يک سال با اين باشگاه تمديد کرد.
بيگ زاده در اين مورد گفت: من امسال نتوانستم آنطورکه بايد در خدمت هواداران استقلال باشم اما همين جا به همه استقلالي ها قول مي دهم که بهترين بازي هايم را در فصل آينده براي استقلال انجام بدهم. خوشحالم که دوباره مي توانم استقلالي باشم.
فرهاد مجيدي  در ملاقات با واعظي آشتياني با امضا» قراردادي سفيد حضورش در تيم استقلال را به مدت يکسال تمديد کرد.
مجيدي در اين مورد گفت: تمديد قرارداد من با استقلال جاي تعجبي ندارد. من استقلالي هستم و براي حضور در اين تيم هميشه آماده هستم. افتخار مي کنم که يک سال ديگر از زندگي من در خانواده بزرگ استقلال سپري خواهد شد و اميدوارم در فصل آينده بتوانيم با استقلال در رقابت هاي بين المللي هم موفق باشيم.

 برنامه ديدارهاي مراحل يک چهارم و نيمه نهايي جام حذفي
امروز ، پاس همدان - پرسپوليس تهران
 از سوي سازمان ليگ فدراسيون فوتبال برنامه چهار ديدار باقيمانده از مسابقات جام حذفي تا فينال اين رقابت ها اعلام شد.
 برنامه ديدارهاي باقيمانده از مراحل يک چهارم و نيمه نهايي جام حذفي باشگاه هاي کشور به شرح زير است:
يکشنبه 20 ارديبهشت
 صباي قم ................ مس رفسنجان، ساعت 15، ورزشگاه يادگار امام (ره) قم
 پاس همدان .................. پرسپوليس تهران، ساعت 17، ورزشگاه قدس همدان
پنجشنبه 24 ارديبهشت
 راه آهن ....................................................... برنده بازي پاس و پرسپوليس
 برنده ديدار صباقم - مس رفسنجان ............................................... ذوب آهن
 
بليت بازي پاس و پرسپوليس پيش فروش نمي شود 
تيم فوتبال پاس همدان در مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي کشورامروز يکشنبه ميزبان پرسپوليس تهران است.
در اين خصوص مدير روابط عمومي اداره کل تربيت بدني همدان گفت: بر خلاف شايعات مطرح شده، بليت ديدار دو تيم پاس همدان و پرسپوليس تهران پيش فروش نمي شود.   
وي در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: عده اي خواستار پيش فروش شدن بليت اين مسابقه شده اند اما باتوجه به استقبال چشمگير تماشاگران و جلوگيري از ايجاد بازار سياه، بليت اين مسابقه چند ساعت زودتر از زمان برگزاري عرضه مي شود.
وي بيان داشت: هم اينک چهار هزار قطعه بليت براي اين مسابقه در نظر گرفته شده که از طريق دو باجه بليت فروشي ورزشگاه شهداي قدس همدان به فروش مي رسد.
 
ميثاق معمارزاده دروازه بان تيم فوتبال پرسپوليس:
بيکارها براي من حاشيه سازي مي کنند
ميثاق معمارزاده دروازه بان تيم فوتبال پرسپوليس در خصوص شايعه جدايي اش از پرسپوليس گفت: با هيچ کس مشکل ندارم اما مي دانم بيکارها براي من در رسانه ها حاشيه سازي مي کنند.
وي  در گفت وگو با  فارس، افزود: با کسي در باشگاه پرسپوليس مشکلي ندارم اما مي دانم بيکارها براي موفق نشدن در رسانه ها حاشيه سازي مي کنند و هر روز به دنبال آن هستند که من را مقابل باشگاه قرار دهند.
وي اضافه کرد: مسائل مالي من در خصوص هزينه هاي درمانم در آلمان با باشگاه پرسپوليس در حال رسيدگي است و طي جلسه اي با انصاري فرد مورد تاييد قرار گرفته اما به دليل گرفتاري شايد کمي پرداخت آن به تعويق بيفتد. هزينه هايي را که در آلمان کرده ام با اسناد معتبر است.
معمارزاده در خصوص بازي مقابل پاس همدان گفت: وقتي نمي توانم در يک بازي به ميدان بروم اصلا دوست ندارم در باره آن حرف بزنم چون خاطرات گذشته مقابل چشمانم مي آيد. به همين دليل فقط مي توانم براي تيم در جام حذفي آرزوي موفقيت کنم.
وي خاطرنشان کرد: براي حضور در ليگ قهرمان آسيا لحظه شماري مي کنم و اميدوارم بتوانم در مرحله دوم به تيم کمک کنم.
 
 باقري و خليلي غايب بودند; کريمي تمرين نکرد
آخرين تمرين تيم فوتبال پرسپوليس تهران پيش از بازي مقابل پاس همدان در مجموعه  ورزشي خيريه عمل برگزار شد.
در اين تمرين بازيکنان پس از تمرين هاي کششي و دويدن نرم تمرين ها را آغاز کردند. سپس در گروه هاي چند نفري به تمرين هاي تکنيکي و کار با توپ پرداختند.
در بخش اصلي تمرين وينگادا بازيکنان را با توجه به پست هايشان به سه گروه تقسيم کرد و در حالي که مدافعان و بازيکنان مياني به صورت جداگانه تمرين مي کردند، مهاجمان و هافبک هاي نفوذي نيز تمرين هاي تهاجمي و حمله به دروازه را با استفاده از توپ هاي ارسالي از کناره ها به طرف دروازه انجام مي دادند.
بخش پاياني تمرين ديروز پرسپوليس ضربات پنالتي بود که تمامي بازيکنان در آن شرکت کردند و در پايان نيز مازيار زارع ضربات پنالتي خود را به صورت اختصاصي به دروازه شليک کرد.
نلو وينگادا در طول تمرين به خصوص در هنگام زدن ضربات پنالتي از بازيکنان مي خواست که جدي باشند و به هيچ عنوان بخش هاي تمريني را دست کم نگيرند.
در تمرين ديروز کريم باقري و محسن خليلي به دليل مصدوميت غايب بودند. ضمن آن که علي کريمي نيز به دليل مصدوميت از ناحيه  کمر پس از حضور در تمرين با لباس شخصي و اجازه گرفتن از کادر فني محل تمرين را ترک کرد.
 
پژمان نوري بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس:
بازي آساني  نخواهيم داشت
پژمان نوري بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس تهران در خصو ص بازي امروز با پاس گفت :  بازي آساني مقابل پاس در همدان نخواهيم داشت اما تمام تيم براي موفقيت پرسپوليس در جام حذفي تلاش مي کنند و با تمام قوا مي خواهيم پاس همدان را شکست دهيم.
وي افزود: طبيعي است که حريف هم در خانه خود براي پيروزي تلاش کند اما ما پاس را در ليگ برتر در همدان شکست داده ايم و اميدوارم اين بار هم بتوانيم با انجام يک بازي خوب حريف را از پيش رو برداريم بخصوص آن که بازيکنان پرسپوليس انگيزه هاي بالايي براي اين بازي دارند.
وي درباره صعود پرسپوليس به مرحله بعد ليگ قهرمانان آسيا  گفت: در هر صورت ما تنها نماينده ي ايران بوديم که توانست اين کار را انجام دهد. اکنون هم اميدواريم که در ادامه اين رقابت ها بتوانيم از نام پرسپوليس و فوتبال ايران دفاع کنيم.
 
حضور باقري  و  خليلي  در هاله اي از ابهام
 کريمي به بازي  پاس نمي رسد 
علي کريمي هافبک تيم فوتبال پرسپوليس تهران به بازي اين تيم مقابل تيم پاس همدان در چارچوب بازيهاي جام حذفي نمي رسد.   
بر پايه اين گزارش ، حضور کريم باقري کاپيتان اين تيم و محسن خليلي مهاجم تازه از بند مصدوميت رها شده نيز در هاله اي از ابهام قرار دارد.
تيم فوتبال پرسپوليس تهران امروز در چارچوب رقابتهاي جام حذفي بايد در ورزشگاه قدس همدان در مقابل تيم پاس صف آرايي کند.

 

معافيت  چهار طلايي کشتي فرنگي از مسابقات انتخابي تيم ملي
چهار طلايي کشتي فرنگي ايران از حضور در مسابقات انتخابي تيم ملي معاف شدند.
گفتني است که، رقابت هاي انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي براي حضور در مسابقات جهاني دانمارک هفتم و هشتم خرداد برگزار مي شود که فرشاد عليزاده، طالب نعمت پور، اميرعلي اکبري و مسعود هاشم زاده به دليل قهرماني در مسابقات آسيايي تايلند از حضور در مسابقات انتخابي معاف شدند.
کادر فني تيم ملي و در راس آن محمد بنا در نظر ندارد که قهرمانان مسابقات انتخابي مستقيما ملي پوش شوند بلکه نفرات شاخص اين رقابت ها به همراه چهار قهرمان مسابقات آسيايي در اردوهاي تيم ملي شرکت خواهند کرد که در نهايت ملي پوشان براساس عملکردشان در تورنمنت ها و تمرينات اردويي، با نظر کادرفني انتخاب خواهند شد.
 
 شرکت ايران در مسابقات جودو نابينايان و
 کم بينايان جهان
مسابقات قهرماني جودو نابينايان و کم بينايان جهان فروردين ماه سال آينده در ترکيه برگزار خواهد شد.
رقابت هاي جودو نابينايان و کم بينايان 2010جهان در حالي فروردين ماه سال آينده در آنتالياي ترکيه برگزار مي شود که تيم ملي جودو ايران از نيمه دوم سال جاري تمرينات خود را براي شرکت در اين مسابقات آغاز مي کند.
همچنين سفر تيم ملي شناي پسران به مسابقات بين المللي برزيل و دووميداني جوانان به مسابقات بين المللي تونس نيز از ديگر برنامه هاي تدارکاتي فدراسيون براي آماده سازي اين تيم ها قبل از پارالمپيک آسيايي جوانان است.
 
 معرفي پينگ پنگ بازان نوجوان اعزامي به سنگاپور
پس از برگزاري اردوهاي مستمر، پينگ پنگ بازان اعزامي به بازيهاي آسيايي نوجوان سنگاپور معرفي و انتخاب شدند.   
به گزارش  کميته ملي المپيک;محمد علي رويين تن و عليرضا ملا رجبي دو ملي پوش نوجوان اعزامي به بازي هاي سنگاپور هستند که پس از برگزاري اردوهاي مستمر و طولاني مدت و شرکت در مسابقات انتخابي درون اردويي با هدايت ميعاد مکيب اوائل تير ماه راهي اين رقابت ها مي شوند.
لازم به ذکر است به رغم برخي شايعات مبني بر به تعويق افتادن اين رقابت ها، هنوز اين مسئله از سوي کشور ميزبان يا مسئولان برگزاري مسابقات بطور رسمي اعلام نشده است.
 
مسابقه هاي دووميداني جايزه بزرگ تهران
يکصد ميليون ريال جايزه براي بهترين هاي ايران
بهترين هاي دووميداني ايران دوشنبه  در دو دور رقابت به مصاف يکديگر خواهند رفت.
گفتني است که مسابقه هاي دووميداني جايزه بزرگ تهران روز دوشنبه  در تهران و در بخش مردان برگزار مي شود. فدراسيون دووميداني هم از 17 ورزشکار شهرستاني و بيش از 50 دووميداني کار ايراني دعوت به عمل آورده تا در ماده هاي 100 متر، 400 متر، 800 متر، پرش طول، پرش ارتفاع، پرتاب وزنه و پرتاب ديسک با يکديگر به رقابت بپردازند.
نکته جالب توجه که قرار است در اين تورنمنت اجرا شود، نحوه اعطاي پاداش ها و جايزه هاست. بنابر تصميم فدراسيون دووميداني ورزشکاران در صورت رسيدن به رکوردهاي مقرر شده، 10 ميليون ريال پاداش دريافت خواهند کرد.
 
عضو کميته انضباطي :
نمي توان منکر دوپينگ در فوتبال ايران شد
عباس روغني عضو کميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: نمي توان پديده دوپينگ را در فوتبال ايران کتمان کرد.
وي  در گفت وگو با  فارس، خاطرنشان کرد: دوپينگ در فوتبال ايران وجود دارد. از سال هاي گذشته تاکنون چنين بوده و نمي توان منکر آن شد اما اثبات اين موضوع دشوار است.
وي ادامه داد: به دليل مسائلي که در فوتبال وجود دارد و هزينه بالاي آزمايش دوپينگ; اين موضوع در ايران چندان جدي گرفته نمي شود. براي مبارزه با دوپينگ نياز به تلاش و برنامه بيشتري است.
روغني درباره پرونده شکايت کريمي از مايلي کهن تصريح کرد: کميته انضباطي درحال بررسي اين موضوع است. ما بايد همه جوانب را در نظر بگيريم تا مشکلي در اين باره به وجود نيايد.
عضو کميته انضباطي فدراسيون فوتبال يادآور شد: اينکه يک بازيکن پس از چند سال به کميته انضباطي مراجعه کند و بگويد آمپول هايي استفاده مي کرده اما از محتوايش اطلاع نداشته; کار ما را دشوار مي کند.
 
 از سوي کميسيون بدوي دوپينگ;
نام بازيکن دوپينگي فوتبال تا پايان هفته اعلام مي شود
 با قطعي شدن دوپينگ يکي از فوتباليست هاي شهرستاني ليگ برتر نام اين بازيکن پس از نشست کميسيون بدوي رسيدگي به تخلف دوپينگ اعلام خواهد شد.
به گزارش  مهر، به دنبال تاييد نمونه دوپينگ يکي از بازيکنان ليگ برتر فوتبال از سوي آزمايشگاه کلن آلمان، احمد هاشميان رئيس کميته پزشکي فدراسيون فوتبال اعلام کرد: طبق قانون تا زمان تشکيل کميسيون بدوي رسيدگي به تخلف دوپينگ نام بازيکن دوپينگي قابل انتشار نيست. وي تصريح کرد: نتيجه نمونه مثبت آزمايش دوپينگ روز يکشنبه به ورزشکار اعلام مي شود و وي 24 ساعت فرصت خواهد داشت تا نسبت به آزمايش نمونه B درخواست خود را به کميته پزشکي اعلام کند . هاشميان با بيان اين نکته که نمونه مثبت دوپينگ مربوط به يکي از بازيکنان شهرستاني ليگ برتر فوتبال است ارائه هرگونه اطلاعات بيشتر در اين زمينه را به بعد از تشکيل کميسيون بدوي رسيدگي به تخلف دوپينگ موکول کرد. اين کميسيون ظرف 5 روز آينده با حضور رئيس کميته پزشکي (رئيس کميسيون بدوي رسيدگي به تخلف دوپينگ)، رئيس زير کميته کنترل دوپينگ (نايب رئيس کميسيون بدوي رسيدگي به تخلف دوپينگ)، مدير واحد نمونه گيري و مديريت نتايج (دبير کميسيون بدوي رسيدگي به تخلف دوپينگ)، يک نفر متخصص علوم دارويي و يک نفر حقوقدان تشکيل خواهد شد.آزمايشگاه تخصصي کلن آلمان 7 ارديبهشت ماه گذشته نتايج آناليز نمونه گيري دوپينگ از 16 بازيکن ليگ برتر که به هفته سي وسوم مسابقات ليگ برتر فوتبال اختصاص داشت را اعلام کرد که بر اين اساس از بين نمونه هاي ارسالي 15 نمونه منفي و يک نمونه مشکوک به دوپينگ اعلام شده است.  

 بهمن کريمي عضو تيم ملي تيراندازي جانبازان و معلولين :
ورزش يکي از عوامل موثر درکاهش هزينه هاي درماني جانبازان ومعلولين است
روابط عمومي فدراسيون ورزشهاي جانبازان و معلولين اعلام کرد: بهمن کريمي عضو تيم ملي تيراندازي جانبازان و معلولين فعاليتهاي ورزشي را يکي از مهم ترين عوامل موثر درکاهش هزينه هاي درماني جانبازان ومعلولين بر شمرد.
وي با بيان مطلب فوق افزود: فعاليتهاي ورزشي براي ورزشکاران جانباز و معلول مي تواند علاوه بر سلامت روحي و نشاط از درمانهاي سخت وطولاني مدت جلوگيري نمايد.
وي با اشاره به اينکه نخستين اردوي آمادگي خود را پشت سر گذاشته است تصريح کرد: اردوي آمادگي تيم ملي تيراندازي جانبازان ومعلولين از 18 فروردين ماه بمنظور کسب آمادگي درمسابقات همبستگي کشورهاي اسلامي آغاز شدکه اعضا» تيم تمرينات بدنسازي مناسبي را زير نظر مربيان پشت سر گذاشتند.
وي اضافه کرد کرد: در مسابقات همبستگي کشورهاي اسلامي که از  26 مهر ماه سالجاري به ميزباني کشورمان برگزارمي گردد درماده 50متر آزاد، تپانچه بادي و هدفهاي افتادني شرکت خواهم داشت.
دارنده مدال نقره مسابقات جهاني اسپانيا افزود: تيم هاي تيراندازي کويت و عربستان از ورزشکاران قدرتمندي برخوردار هستند که جز» رقيبان سرسختمان در مسابقات همبستگي کشورهاي اسلامي به شمار خواهند رفت.
 
 حضور تيم ملي وزنه برداري جانبازان در بازي هاي جهاني هندوستان
روابط عمومي فدراسيون ورزشهاي جانبازان و معلولين اعلام کرد: علي اصغر رواسي مسوول انجمن وزنه برداري جانبازان ومعلولين کشورمان ازحضور وزنه برداران جانباز و معلول در بازيهاي جهاني IWAS در هندوستان خبر داد.
وي افزود: براساس  برنامه ريزيهاي صورت گرفته با فدراسيون ورزشهاي جانبازان و معلولين تيم ملي وزنه برداري در بازيهاي جهاني IWAS 2009 که در آذرماه درشهر بنگلر هندوستان برگزار مي گردد، شرکت خواهد داشت.
 وي  خاطر نشان کرد: اين رقابتها درگروه سني جوانان و بزرگسالان برگزارمي گرددکه مخصوص معلولين قطع عضو و ويلچري مي باشد.
وي با اشاره به اينکه تيم وزنه برداري از جوانان با استعدادي برخوردار مي باشند تصريح کرد: وزنه برداران جوان جانباز ومعلول باحضوري شايسته درمسابقات قهرماني کشور و همچنين مسابقات IWAS آمريکا به اثبات رسانند که مي توانند آينده درخشاني را براي تيم ملي وزنه برداري کشورمان داشته باشند.
وي يادآور شد: درصدد هستيم تا اردوهاي آمادگي تيم وزنه برداري را از اواسط تابستان برگزار نماييم تا وزنه برداران بتوانند با آمادگي مطلوبي دراين رقابتهاحضور پيدا کنند.
وي در پايان افزود: سرمربي تيم وزنه برداري کشورمان تاکنون مشخص نشده است و انجمن وزنه برداري تا اين لحظه گزينه اي را براي سرمربيگري اين تيم در نظر نگرفته است.
 
مقاومت با ملي پوشان جوان در سوپرليگ واليبال     
برخي از بازيکنان تيم ملي واليبال جوانان مطمئنا در تيم واليبال باشگاه مقاومت براي حضور قدرتمند در سوپرليگ حضور خواهند داشت.
به گزارش روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت، سيدمهدي رضوي، رئيس هيات وايبال بسيج با اعلام مطلب فوق گفت: چارچوب تيمي قدرتمند را بسته ايم و کليات بحث را در جلسه اي با حضور سردار آقامير و رئيس فدراسيون واليبال به تصويب رسانده ايم و براي حضور در سوپرليگ آماده ايم .
وي  افزود: برخي از بازيکنان تيم از سربازان خواهند بود، با بعضي از آنها قرارداد داريم و برخي از ملي پوشان جوانان نيز به تيم اضافه خواهند شد .
وي با اشاره به سطح خوب مسابقات اين فصل, خاطرنشان کرد:«نمي خواهيم زنگ تفريح حريفان باشيم و براي همين برنامه ريزي لازم را صورت داده ايم.
گفتني است رقابت هاي سوپرليگ واليبال کشور از اواخر مهرماه سال جاري در قالب 14تيم آغاز خواهد شد.
 
سهرابيان مديرکل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي
عليرضا سهرابيان، طي حکمي از سوي دکتر عبدالله جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي  به عنوان مديرکل تربيت بدني دانشگاه آزاد منصوب شد.
گفتني است که، عليرضا سهرابيان بعد از شش ماه سرپرستي از سوي رييس دانشگاه آزاد اسلامي به سمت مديرکلي تربيت بدني دانشگاه آزاد منصوب شد.
 
 استقبال کم تيم هاي خارجي از مسابقات جايزه بزرگ تيراندازي با کمان آسيا
دبير اجرايي مسابقات: سازمان تربيت بدني لطف خود را از ما دريغ نکند!
دبير اجرايي دومين دوره مسابقات جايزه بزرگ آسيا گفت: با توجه به استقبال محدود تيم هاي خارجي از اين مسابقات، تصور مي کنم مسابقات از سطح کيفي متوسطي برخوردار باشد.
 مجيد صادقي دبير اجرايي دومين دوره مسابقات جايزه بزرگ آسيا با اشاره به برگزاري اين رقابت ها از 30 ارديبهشت به مدت چهار روز در تهران اظهار داشت: اين مسابقات در دو رشته ريکرو و کامپوند زنان و مردان در سايت تخصصي تيراندازي با کمان برگزار خواهد شد که تيم ايران با ترکيب کامل و با حضور 12ورزشکار در اين مسابقات شرکت خواهند کرد.
وي در مورد تيم هاي حاضر در اين رقابت ها گفت: تاکنون شش کشور سوريه، عراق، فلسطين، هند، تاجيکستان و مجارستان براي حضور در اين مسابقات اعلام آمادگي کرده اند که از ميان اين کشورها تنها تيم هند که در رشته تيراندازي با کمان صاحب عنوان است، با ترکيب کامل حضور پيدا خواهد کرد.
صادقي علت عدم استقبال تيم هاي مطرحي چون ژاپن، کره، فليپين و چين در اين مسابقات را قرار گرفتن مسابقات جايزه بزرگ آسيا مابين دو مسابقات جهاني کرواسي و ترکيه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: اين مساله سبب خواهد شد تا مسابقات از سطح بالايي برخوردار نباشد.
دبير اجرايي مسابقات کمبود اعتبارات را از ديگر مشکلات برگزاري اين رقابت ها عنوان کرد و يادآور شد: به رغم اينکه ايران براي دومين بار ميزبان برگزاري اين مسابقات است انتظار داشتيم سازمان تربيت بدني و کميته ملي المپيک از نظر مالي فدراسيون را حمايت و پشتيباني کنند که متاسفانه هنوز هيچ حمايت مالي از سوي اين دو نهاد صورت نگرفته است.
وي تصريح کرد: چون رشته تيراندازي با کمان در ايران نوپاست رييس فدراسيون تيراندازي باکمان تلاش مي کند با ظرفيتي که از نظر اعتباري دارد برگزارکننده بهترين ميزباني باشد تا براي سال آينده به خاطر مشکل مالي ميزباني را از دست ندهد، اميد دارم سازمان تربيت بدني و کميته ملي المپيک همان ميزان ارزشي که براي ساير رشته هاي توپي قايل است به تيراندازي با کمان نيز بهاي لازم را بدهد تا براي برگزاري اين رقابت ها با مشکل مواجه نشويم.
صادقي در پايان ميزان اعتبارات لازم براي برگزاري اين مسابقات را 180 تا 200 ميليون تومان برآورد کرد. 


  باشگاه استقلال اعلام کرد:
 مهلت قلعه نوعي به پايان رسيد  

به دليل حاضرنشدن امير قلعه نوعي در شرايط مذاکره با باشگاه استقلال تا پايان ساعت اداري ديروز (شنبه)، از صبح امروز اين باشگاه مذاکره با گزينه هاي مختلف را آغاز مي کند.
به گزارش ايسنا، باشگاه استقلال اعلام کرد، با وجود اظهارات مختلف امير قلعه نوعي در هفته گذشته مبني بر اينکه « پاي ميز مذاکره با مسئولان باشگاه استقلال نمي نشينم. من استانداردهاي خودم را دارم و هيچ کس نمي تواند براي من شرط بگذارد»، باشگاه استقلال تا پايان ساعت اداري ديروز آماده مذاکره با قلعه نوعي به عنوان گزينه اول سرمربيگري براي فصل آينده اين تيم بود اما به دليل حاضر نشدن قلعه نوعي در شرايط مذاکره و مطرح کردن شروط طرفين، پرونده همکاري باشگاه استقلال و امير قلعه نوعي براي فصل آينده بسته شد.
لازم به يادآوري است که باشگاه استقلال به دليل شرايط زماني و فرصت باقيمانده، پايان ساعت اداري ديروز را به عنوان پايان يک دوره زماني چند هفته اي براي امير قلعه نوعي درنظر گرفته بود.
براي امير قلعه نوعي، آرزوي موفقيت روزافزون را از خداي متعال خواستاريم.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته