جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3321

بيست و هفتمين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد ;
پاسخ دانشگاه به تهمت ها و دروغ ها کتاب مي شود


زنگ آفرينش


كوتاه و خواندني


  بيست و هفتمين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد ;
 پاسخ دانشگاه به تهمت ها و دروغ ها کتاب مي شود 

خبر دانشگاه:  پنجاه و نهمين اجلاس شوراي مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي با رونمايي از تمبر يادبود بيست و هفتمين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در واحد علوم و تحقيقات اين دانشگاه گشايش يافت.   در اين مراسم که با حضور رييس و مديران ارشد دانشگاه و روساي واحدها در واحد علوم و تحقيقات برگزار شد، از پيشکسوتان دانشگاه آزاد اسلامي همچون دکتر زارع معاون دانشگاه، دکتر پيراينده، حجت الا سلام و المسلمين طباطبايي موسس واحد کرمان، رمضاني موسس واحد يزد، حلمي رييس واحد مشهد و در ميان مديران از دکتر بازيار و محمدحسين سدهي نيا به عنوان ياران دانشگاه آزاد تقدير شد.  
 پاسخ دانشگاه به تهمت ها و دروغ ها کتاب مي شود 
 رييس دانشگاه آزاد  اسلامي در اين مراسم گفت: مجموعه پاسخهاي دانشگاه به هجمه ها ، تهمت ها و دروغ ها به صورت کتاب منتشر مي شود و در اختيار همه قرار مي گيرد تا از اين طريق راه را براي شيطنت ها و موذي گري هاي ديگر بسته شود.   دکتر عبدالله جاسبي تاکيد کرد : ما در برابر اقدامات تخريب گرايانه و هجمه هاي عليه دانشگاه سکوت نکرده ايم و فحاشي و دروغ و تهمت هم انجام نخواهيم داد، بلکه کسي که اين بحث ها را مطرح مي کند پاي ميز محاکمه مي کشانيم.   دکتر جاسبي در خصوص تغيير رياست دانشگاه آزاد نيز گفت: تغيير بنده به هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي مربوط مي شود و در هيات امنا هنوز تصميمي در اين زمينه تا کنون گرفته نشده است.   وي افزود: اگر بنده بارها در صحبتهايم عنوان کردم که بايد نسل جوان جايمان را بگيرند اين به آن معنا نيست که من مي خواهم، بلکه به معني است که کم کم جوان ها بايد مسئوليت به عهده بگيرند و شايعات موجود در اين زمينه هيچ پايه و اساسي ندارد. 
 يک روز دانشگاه هاي دولتي به سراغ ما مي آيند 
 رييس دانشگاه آزاد اسلامي در بخش ديگري از سخنانش در خصوص ميزان شهريه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلا مي، تصريح کرد: پولي که دانشگاه آزاد از دانشجويان بابت شهريه دريافت مي کند يک هفتم بودجه دانشگاه هاي دولتي و حتي در زمينه رشته هاي علوم پزشکي يک دهم است. البته ما نمي توانيم بيش از اين بابت شهريه از مردم پول دريافت کنيم چون براي مردم سنگين است. بر اين اساس بايد هزينه ها را کم کرد تا دچار مشکل نشويم.   وي در ادامه گفت: هرچند بالاخره يک روزي دانشگاه هاي دولتي به سراغ ما مي آيند، چون پول نفت هميشه وجود ندارد ولي کاري که ما انجام مي دهيم براي دراز مدت است. 
    افزايش حقوق اعضاي هيات علمي 
دکتر جاسبي در ادامه  افزود: هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي تصويب کرده که افزايش حقوق اعضاي هيئت علمي بر اساس افزايش حقوق مصوب دولت اعمال شود.   وي گفت : مهمترين دغدغه مسئولان دانشگاه مسئله هئيت علمي است. اگر مشکل هيئت علمي در دانشگاه آزاد اسلامي حل شود اين داشگاه با قدرت تمامي دانشگاههاي کشور را پشت سر خواهد گذاشت.   رييس دانشگاه آزاد اسلامي  ادامه داد: جذب اعضاي هيئت علمي در دانشگاه در سالهاي اخير به خوبي انجام شده اما متناسب با رشد دانشگاه نبوده است. در سال گذشته بيش از دو هزار و 500 عضو هيئت علمي جذب دانشگاه آزاد شده اند اما براي آنکه در پايان دهه سوم فعاليت دانشگاه به 46 عضو هيئت علمي برسيم بايد اين رقم دو برابر شود.  
لزوم افزايش ظرفيت تحصيلات تکميلي  
وي  خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر در حدود 20 هزار دانشجو دکتري تخصصي و 170 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسي ارشد داريم که براي جذب اعضاي هيئت علمي نبايد دغدغه داشته باشيم.    امروز در کشور تعداد متقاضيان براي ورود به مقاطع تحصيلات تکميلي افزايش يافته و بايد به اين مسئله هم توجه شود زيرا اگر شرايط براي تحصيل دانشجويان در داخل کشور فراهم نشود اين افراد به خارج مي روند. 
 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي  گفت: بايد ظرفيت پذيرش در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري را در دانشگاه آزاد افزايش دهيم و اين امر محقق نخواهد شد مگر با افزايش تعداد اعضاي هيئت علمي. 
بايد تکليف سندهاي زمين هاي خريداري شده زودتر روشن شود 
 دکتر جاسبي  با تاکيد براينکه هر واحد دانشگاهي بايد داراي مسجد، تربيت بدني و حداقل يک بيمارستان باشد، اظهار کرد: بايد هرچه سريعتر تکليف سندهاي زمين هاي خريداري شده روشن شود چرا که اين زمين خوارها يک لحظه سکوت نمي کنند.   وي با اشاره به راه اندازي واحد دانشگاه آزاد اسلامي  در کشورهاي سوريه، بحرين و تاجيکستان گفت: ما گفته ايم تا زماني که مجوزها اخذ و زمينه لازم فراهم نشود کار را شروع نخواهيم کرد.    رييس دانشگاه آزاد در خصوص جذب 50 هزار دانشجوي غير ايراني در دانشگاه آزاد اسلامي ، اظهارکرد: اين کار بستگي به اين دارد که چقدر بتوانيم دانشجوي خارجي جذب کنيم البته مشکل زبان بين المللي در کشور وجود دارد که بايد براي اين کار زبان بين المللي فرانسه و انگليسي را داشته   باشيم بر اين اساس در نظر داريم واحدي مجزا براي پذيرش دانشجوي غير ايراني در نظر بگيريم.   وي با اشاره به تشکيل هيات امناي واحد استان قم گفت: همچنين هيات امناي واحد استاني آذربايجان به زودي تشکيل مي شود البته دانشگاه آزاد بايد در هر سي استان هيات امنايي را تشکيل دهد البته به دليل اينکه جلسه هيات موسس هر سه ماه يک دفعه تشکيل مي شود اين کار با کمي   کندي روبرو است.   دکتر جاسبي به تفويض اختيارات امور به مناطق و واحدهاي دانشگاهي اشاره کرد و افزود: تفويض اختيار و عدم تمرکز از جمله برنامه هاي سازمان مرکزي است تا از اين طريق سازمان مرکزي دانشگاه ستادي و کوچک شود.   وي با اشاره به توسعه تشکل هاي سياسي بسيج، هيات هاي مذهبي و غيره گفت: روساي واحدها نبايد به دنبال تشکل هاي فرمايشي باشند. 
 اساسنامه دانشگاه در حال تکميل شدن است 
وي با بيان اينکه اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامي  در هيات موسس در حال تکميل شدن است گفت: در جلسه آينده اساسنامه به پايان مي رسد و شما نبايد به جو سازي هايي که انجام مي شود توجه کنيد چون ما کارمان بر اساس روند قانوني دنبال مي شود.   وي افزود: کليه اعضاي هيات موسس بيش از ديگراني که داعيه دلسوزي دارند دلسوز دانشگاه آزاد هستند و به اين موضوع توجه لازم را دارند وي ادامه داد : تغييرات اساسنامه دانشگاه در جلسه هيئت موسس مورد بحث قرارگرفته که در جلسه آينده تغييرات نهايي شده و به پايان مي رسد. دکتر جاسبي در ادامه با بيان اينکه در زمينه وقف در حال بررسي هاي لازم هستيم، خاطر نشان کرد: اين برنامه بر اين اساس در نظر گرفته شده که در 50 و 100 سال آينده اموال دانشگاه مورد سو» استفاده دانشگاه قرار نگيرد. 
 بيشترين نارضايتي در زمينه برخورد با ارباب رجوع 
وي با اشاره به نظر سنجي در زمينه پيشنهادات و اعتراضات به مسائل مختلف دانشگاه گفت:  بيشترين نارضايتي در زمينه برخورد با ارباب رجوع مي باشد و نقل انتقالات در رديف دوم از نارضايتي قرار دارد.   رييس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به پيشنهاد دانشجويان مبني بر برگزاري جلسات پرسش و پاسخ، گفت: از روساي واحدها انتظار داريم که اين جلسات را برگزار کنند. 
 اعزام تعدادي از مربيان دانشگاه آزاد  به واحد آکسفورد براي ادامه تحصيل
دکتر جاسبي اظهار داشت: از سال گذشته تعدادي از مربيان دانشگاه به خاطر افزايش سن و يا عدم قبولي در مقطع دکتري به دانشگاه آزاد اسلا مي آکسفورد اعزام شده اند که با هزينه دانشگاه و بخشي از هزينه خودشان ادامه تحصيل دهند.  
 تعطيلي رشته هاي بدون بازار کار در دانشگاه آزاد
وي  با اشاره به راه اندازي رشته هاي جديد در دانشگاه آزاد اسلامي  ادامه داد: برخي از رشته ها ديگر بازاري ندارند و داوطلبان تمايلي به آنها ندارند. اين رشته ها در واحدهاي دانشگاه آزاد بايد تعطيل شده و رشته هاي جديد راه اندازي کنند. 
 سخت گيري وزارت بهداشت در صدور مجوز                        رشته هاي پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي
وي تاکيد کرد: واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي  بايد بر روي رشته هاي بين رشته اي و رشته هاي علوم پزشکي سرمايه گذاري کنند. البته وزارت بهداشت در ارائه مجوزهاي لازم بيشتر سختگيري مي کند اما نبايد نااميد شويم.   رئيس دانشگاه آزاد با اشاره به مسائل رفاهي دانشجويان افزود: بايد در صدور دانشنامه هاي جديد توجه خاصي شود تا هولوگرام ها و مدارک خام به دست افراد سوجو نيافتد. 
 انتشار روزنامه فرهيختگان براي رفع مشکل             اطلاع رساني دانشگاه
دکتر جاسبي خاطر نشان کرد: فرهيختگان که تا به امروز به صورت هفته نامه منتشر مي شد همزمان با سالروز تاسيس دانشگاه به صورت روزنامه منتشر مي شود تا بتوانيم مشکلات موجود دانشگاه در بحث اطلاع رساني را حل کنيم.  
وام دانشجويي به طور کامل جذب نشده است
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: وام دانشجويي مصوب مجلس که بالاخره پس از مشکلات فراوان گرفته شد هنوز به طور کامل از سوي واحدها جذب نشده و 50 درصد آن باقي مانده است که اگر 50 درصد ديگر تا تير ماه جذب نشود ديگر به دانشگاه اختصاص نخواهد يافت.
 از هيچ فردي در انتخابات حمايت نمي کنيم
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در پايان با اشاره به برگزاري انتخابات افزود: ما در دانشگاه آزاد در طول 27 سال فعاليت هيچگاه از هيچ کس حمايت نکرده ايم و هيچ فردي حق ندارد از اموال دانشگاه براي انتخابات هزينه کند.   وي تاکيد کرد: امسال هم از هيچ فرد خاصي در دانشگاه حمايت نشده و تنها از تمامي دانشگاهيان دعوت مي کنيم که در انتخابات حاضر باشند. دانشگاه آزاد درهاي خود را براي تمام کساني که از شوراي نگهبان مورد تائيد باشد باز خواهد گذاشت.
  لازمه تغيير الگوي مصرف، گسترش و نهادينه کردن عقلانيت است 
 در همين زمينه معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي نيز در اين مراسم به سخنراني پرداخت . وي  با اشاره به اين که لازمه تغيير الگوي مصرف، گسترش و نهادينه کردن عقلانيت است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در اجراي الگوي صحيح مصرف همواره پيشگام بوده است.   به گزارش ايسکانيوز دکتر محمد صادق مهدوي در پنجاه و نهمين اجلاس شوراي مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به اين که، ما بايد در کشور، زير ساخت هاي مناسب را فراهم سازيم و الگوي مصرف و سبک زندگي مان را تغيير دهيم و با نگاه ديگري به مقوله مصرف بيانديشيم، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در ساخت و سازها، استخدام، اعتبارات و غيره همواره مصرف بهينه منطبق با موازين و استانداردها را در دستور کار خود قرار داده است.  وي خاطرنشان کرد: تغيير برخي از الگوهاي مصرف يک عزم ملي مي طلبد که بايد زيرساخت هاي آن در کشور فراهم شود.
 مهدوي با بيان اين که ايران در مصرف برخي موارد نظير آب، نان، بنزين و انرژي بالاترين رتبه را در دنيا دارد، گفت: به عنوان مثال سرانه کشور در مصرف بنزين، 75 ميليون ليتر است و اگر يک تغيير ساختاري در شبکه حمل و نقل عمومي در درون و برون شهر ايجاد شود، مصرف بنزين   به طور چشمگيري در کشور کاهش مي يابد.  وي با بيان اين که به دليل کيفيت پايين و نامرغوب آرد، کيفيت پخت نان نيز بسيار کاهش مي يابد، گفت: بيش از 30 درصد نان دور ريز دارد و اسراف مي شود.  مهدوي گفت: 92 درصد آب کشور در بخش کشاورزي مصرف مي شود که از اين مقدار، 80 درصد در سيستم هاي آبياري نادرست هدر مي رود.
 وي ادامه داد: کشور ايران در مقايسه با کشورهاي ديگر دنيا از نظر مصرف انرژي در سطح بالايي قرار دارد و بخش عمده اي از اين انرژي صرف وسايل خانگي که اغلب استاندارد نيستند مي شود.  
 تکذيب  شايعه تغيير رياست دانشگاه آزاد اسلامي 
 عضو هيات امناي دانشگاه آزادي اسلامي نيز در حاشيه اين مراسم  با بيان اين که شايعه تغيير رياست دانشگاه آزاد اسلامي را به شدت تکذيب مي کنم، گفت: هيات امناي اين دانشگاه هيچ گونه تصميمي در اين رابطه نداشته است و برعکس از خدمات ارزنده دکتر جاسبي به عنوان رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به جوانان اين مرز وبوم تقدير و تشکر مي کند.  دکتر عبد الکريم زارع در حاشيه پنجاه ونهمين اجلاس شوراي مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين مطلب به آنا ، تصريح کرد : تاکيد دکتر جاسبي در به کارگيري جوانان در دانشگاه آزاد اسلامي در واقع استفاده از آنان در تمامي ابعاد مختلف مديريتي و اجرايي است نه جايگزيني براي خودش چرا که وي اعتقاد دارد، جوانان پشتوانه هاي خوبي براي جامعه دانشگاهي و کشور هستند. 
 وي به عنوان يکي از اعضاي هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي، افزود: اعتقاد دارم که خورشيد دانشگاه آزاد اسلامي با کمک پيش کسوتاني که از ابتداي حرکت با اين دانشگاه بوده اند بهتر مي تواند تابش خود را فزوني بخشد.  دکتر زارع در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اين که ، مجله علمي پژوهشي دانشکده علوم پايه واحد علوم و تحقيقات موفق به اخذ درجه بين الملليISI    شد ، گفت: اين مجله قبلا به تاييد وزارت علوم رسيده بود و همچنين موفق به دريافت جايزه هفت ميليون توماني از معاونت فن   آوري رياست جمهوري شد.
گفتني است در اين همايش قطعنامه اي از سوي شرکت کنندگان به تصويب رسيد.


 زنگ آفرينش  

 با شماره تلفن        88909727
        آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات    شما عزيزان ميباشد . 

مشکلا ت خيابانهاي رشت
کمربندي هاي تازه احداث شده و چهار خيابان اصلي رشت پر از چاله و دست اندازهاي آنچناني مي باشد و از طرفي با حجم عظيم دريافت عوارض نظير عوارض نوسازي که خانه به خانه جمع آوري مي شود ، حداقل بايد چهار خيابان اصلي شهر رشت را روکش مي کردند اما وقتي يک ميهمان وارد رشت مي شود با خياباني نظير جاده خاکي روبرو مي شود که بسيار خجالت آور است . مردم از برگزيدگان خود در شورا انتظار دارند که هرچه سريع تر در يک کنفرانس مطبوعاتي توضيح دهند که از شروع کار تا کنون چه ميزان درآمد از عوارض داشته اند و چه قدر هزينه براي عمران شده است . به هر حال مردم حق دارند با خيال راحت در خيابانها تردد کنند .
سيد اکبر خوشحال - رشت 

فکري به حال جانبازان زير 25 درصد بکنيد
چهار سال است که به ما جانبازان زير 25 درصد وعده داده اند که استخدام مي شويد و حقوق کافي مي گيريد ، ولي هنوز پس از سه سال که از آن وعده مي گذرد هيچ فکري به حال ما نشده است و هنوز حدود 110 تا 120 هزار تومان مي گيريم . کمي خودتان را جاي ما بگذاريد ، با اين تورم چگونه مي توانيم زندگي کنيم ؟ آيا شما مي توانيد با اين پول زندگي کنيد ؟
يک شهروند
 
کنترلي روي قيمتها باشد
اخيرا بعضي از اقلام که مصرف عمومي دارد به ناگهان با ايجاد جو رواني گران مي شوند . از مسئولان ذيربط درخواست مي شود در اين شرايط حساس و استثنايي مواظب باشند که به مردم اجحاف نشود و عده اي سودجو از موقعيت استفاده نکنند.
هادي زاده - تهران
 
براي ما حق الزحمه اي ها هم همسان سازي شود
با اجراي قانون نظام  هماهنگ اداري در ادارات  و سازمانها همچون صدا و سيما، اي کاش براي هماهنگي ميزان حقوق و دستمزد ما کارکنان حق الزحمه اي با کارمندان رسمي هم که حقوق و مزاياي ويژه هم دارند و هر دو يک کار مشترک و مکمل هم انجام مي دهند تغيير و تحول و يکسان سازي در حقوق به وجود مي آوردند.
محمود بليغيان - اصفهان


 كوتاه و خواندني  

  اجراي آيين نامه همکاري نيروهاي مسلح و دانشگاهها 
 معاون آماد و پشتيباني و تحقيقات صنعتي ستاد کل نيروي مسلح از همکاري اين معاونت با دانشگاهها خبر داد و گفت: اين آيين نامه با همکاري وزارت علوم و معاونت فناوري رئيس جمهوري تدوين شده است.    محمد رضا نقدي صبح چهارشنبه در حاشيه همايش ملي توانمنديهاي صنايع هوايي و فضايي ايران در بخش خصوصي در جمع خبرنگاران با اعلام اين مطلب گفت: براي همکاري اين معاونت و دانشگاهها برنامه ريزي مفصلي با هدف همکاري صنعت و دانشگاه صورت گرفته و بر اساس آن آيين نامه اي تدوين شده است.  وي با تاکيد بر اينکه در اين آيين نامه تقسيم کار خوبي صورت گرفته است، افزود: بيشتر از يک سال است که در زمينه تقسيم کار و تعيين قطبهاي علمي و فني و همکاري آنها با دانشگاهها فعاليت کرده ايم که در اين راستا در حال حاضر حدود 80 مرکز علمي و پژوهشي در موضوعات مورد نظر تشکيل شده اند.
  تکذيب استعفاي رئيس دانشگاه ياسوج 
 رئيس حراست دانشگاه ياسوج گفت: هيچ يک از دانشجويان دانشگاه ياسوج به دليل شرکت در اعتراضات صنفي اخير به کميته انضباطي احضار نشده اند.   علي زرنگاريان در گفتگو با مهر در ياسوج شايعه استعفاي ارژنگ رئيس دانشگاه ياسوج را نيز تکذيب کرد و گفت: رئيس دانشگاه براي شرکت در جلسه اي اداري به تهران سفر کرده است.  هفته گذشته تعدادي از دانشجويان دانشگاه ياسوج در اعتراض به نصب دوربين، کيفيت پايين غذا و تاريخ امتحانات پايان ترم اعتراضاتي مطرح کردند.
   دانشگاه تهران شديدا با کمبود خوابگاه مواجه است 
 مديرکل کوي دانشگاه تهران با بيان اينکه دانشگاه تهران شديدا با کمبود خوابگاه مواجه است، گفت: جمعيت دانشجويان خوابگاهي هر سال در حال افزايش است و اين در حالي است که طي يکسال گذشته هيچ خوابگاهي در دانشگاه تهران ساخته نشده است.   دکتر باقرزاده در گفت وگو با ايسنا، با بيان اينکه به دليل افزايش ظرفيت دانشجو مجبور شديم اتاق هاي 4 نفره را به 5 نفره تبديل کنيم، گفت: ديگر امکان افزايش ظرفيت دانشجو در اتاق ها وجود ندارد.   وي خاطرنشان کرد: به دليل کمبود فضا، مجبور شديم که از خوابگاه هاي سطح شهر دانشگاه نيز استفاده کنيم، اين در حاليست که بافت ساختمان هاي سطح شهر فرسوده است و دانشگاه براي بازسازي و تعميرات آن هزينه هاي زيادي را بايد متحمل شود. 
   تقويت پژوهشهاي تقاضامحور در اولويتهاي برنامه بودجه   
 قائم مقام شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري تقويت پژوهشهاي تقاضا محور و گسترش ارتباط با موسسات پژوهشي جهان اسلام را اولويتهاي تعيين شده براي بند 26 قانون برنامه بودجه 88 اعلام کرد.   حسن قدسي پور در گفتگو با مهر افزود: پس از تصويب آئين نامه بند 26 قانون برنامه بودجه سال 1388 بايد سياستها و اولويتهاي آن نيز تدوين مي شد از اين رو شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري در آخرين جلسه کميسيون دائمي خود که امروز برگزار شد اين سياستها و اولويتها را به عنوان پيشنهاد به اعضاي کميسيون ارائه کرد و قرار شد اعضا نظرات خود را ارائه دهند.

   کميته هاي دانشجويي تبلور توسعه فرهنگ پژوهش در نظام سلامت 
رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايران گفت: کميته هاي دانشجويي تبلور توسعه فرهنگ پژوهش در نظام سلامت هستند و فعاليت آنها بيانگر توجه نظام جمهوري اسلامي به بسط فعاليتهاي علمي است.   به گزارش مهر، دکتر سيدعباس حسني سه شنبه شب در مراسم آغاز به کار دهمين دوره کنگره بين المللي پژوهشي دانشجويان علوم پزشکي افزود: کميته هاي تحقيقات دانشجويي نزديک دو دهه است که به طور مرتب فعاليت مي کنند و فعاليت آنها بيانگر توجه نظام جمهوري اسلامي به   دانشگاهها و بسط فعاليتهاي علمي و فرهنگي است.   وي اضافه کرد: کميته هاي تحقيقات دانشجويي دو دستاورد مهم توسعه فرهنگ و پژوهش در دانشجويان و توانمندسازي آنها و همچنين توسعه فرهنگ پژوهش دانشجويي در نظام سلامت و آموزش عالي را بدست آورده اند.   حسني يادآور شد: عزم راسخ اين کميته ها براي تداوم فعاليتهاي پژوهشي در دانشگاههاي علوم پزشکي نشانگر بهره گيري آنها از اين فرصت است.   وي با اشاره به ميزباني کميته پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي ايران در دهمين دوره اين کنگره گفت: اين دانشجويان با بهره گيري از تجربيات گذشته و همکاري با دانشجويان استعداد درخشان و توجه به تحقيقات بين رشته اي و ثانويه توانسته اند به دستاوردهاي خوبي در زمينه تحقيقات دانشجويان دست يابند. 
   جهاد دانشگاهي به صنعت نزديک مي شود 
 رئيس جهاددانشگاهي با اشاره به به برنامه ريزي گسترده اين نهاد براي ارتباط با صنعت گفت: جهاد دانشگاهي برنامه ريزي گسترده اي را با محوريت سه صنعت نفت، گاز و پتروشيمي، کاني هاي فلزي و حمل و نقل ريلي انجام داده است.   دکتر حميدرضا طيبي در گفتگو با  مهر افزود: جهاددانشگاهي اين برنامه ريزي را در قالب تهيه برنامه چهارم توسعه جهاددانشگاهي و برنامه اجرايي تحقق اهداف سند چشم انداز جهاددانشگاهي در افق 1404 به انجام رسانده است.   وي اضافه کرد: مذاکرات خوبي در اين زمينه ها با مسئولان انجام شده و پيشرفتهاي خوبي نيز صورت گرفته که اميدواريم با حمايت مسئولان حوزه هاي نفت، راه و صنايع موفق شويم که فعاليتهاي بسيار جدي را در زمينه تامين تجهيزات اين صنايع انجام دهيم.    رئيس جهاددانشگاهي از برنامه ريزي جهاددانشگاهي براي انجام پروژه هاي شاخص پژوهشي از سوي پژوهشکده هاي جهاددانشگاهي خبر داد و گفت: بر اساس تعاريف در سند چشم انداز، پژوهشکده بايد حداقل يک تا سه پروژه شاخص پژوهشي در حوزه ملي و بومي در دستور کار خود داشته باشند که اين کار با جديت خاصي آغاز شده است.  وي اضافه کرد: در مورد تامين منابع مالي براي اين پروژه ها نيز از محل کمک سازمان گسترش و معاونت علمي رياست جمهوري منابع خوبي را تهيه کرده ايم که با اجراي آن سال 88 سال پرتلاشي در حوزه فناوري و پژوهش در جهاد دانشگاهي خواهد بود. 

   تشکيل ستاد هماهنگي ارتحال ملکوتي حضرت امام خميني(ره) در واحد رودهن 
رودهن- خبرنگار آفرينش 
معاون فرهنگي دانشگاه آزاد رودهن از برگزاري مراسم ويژه به مناسبت بيستمين سالگرد ارتحال ملکوتي حضرت امام خميني (ره) خبر داد.   به گزارش خبرنگار آفرينش  دکتر عليرضاچناري ضمن عرض تسليت بمناسبت ارتحال ملکوتي حضرت آيت ا.. بهجت اظهار داشت: به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتي حضرت امام خميني (ره) تشکيل شوراي فرهنگي دانشگاه در ارديبهشت ماه سال جاري ، نصب پلاکاردهايي از فرمايشات حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري و شخصيت هاي کشوري در رابطه با انقلاب اسلامي در دانشکده هاي دانشگاه از جمله اقدامات معاونت فرهنگي واحد رودهن مي باشد.   دکتر چناري تصريح کرد به همين مناسبت ايستگاه صلواتي در جلوي آبنماي رودهن مقابل خيابان حوزه مرکزي دانشگاه به همت معاونت فرهنگي و بسيج دانشجويي و اساتيد برگزار مي گردد.   وي افزود : در اين راستا اسکان و پذيرايي زائران مرقد مطهرامام خميني (ره)،واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي از ديگر برنامه هاي در دست اجرا مي باشد .که قبلا هماهنگي هاي لازم بعمل آمده است. 
  398  مقاله در کنگره بين المللي پژوهشي دانشجويان علوم پزشکي  
 دبير دهمين دوره کنگره بين المللي پژوهشي دانشجويان علوم پزشکي با اشاره به ارتقاي سطح کيفي مقالات ارسالي به اين دوره از کنگره گفت: يک هزار و 634 مقاله به کنگره رسيد که از اين تعداد 398 مقاله در اين دوره پذيرفته شده است.   به گزارش مهر، دکتر سيدمحمد فرشته نژاد سه شنبه شب در مراسم آغاز به کار دهمين دوره کنگره بين المللي پژوهشي دانشجويان علوم پزشکي در خصوص تغيير چک ليست هاي داوري اين دوره از کنگره خاطرنشان کرد: در اين دوره چک ليست هاي داوري ارتقا يافته است. 
   برگزاري کارگاه مهارت هاي حقوقي در واحد اسلامشهر 
 رييس کانون وکلاي دادگستري استان تهران خطاب به دانشجويان حقوق گفت: در امر وکالت يا قضاوت جز براي دفاع از حق مردم نبايد کار ديگري انجام دهيد.   به گزارش ايسکانيوز محمد جندقي در کارگاه آموشي مهارت هاي حقوقي (تشکل دادگاه مجازي) در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر اظهار داشت: کارگاه آموزشي که اجرا شد در سطح بالايي قرار دارد و طي چند سال گذشته اولين کارگاهي بود که با کيفيت بالا به اجرا در آمد.
   راه اندازي مرکز تحقيقات مهندسي پزشکي در واحد علوم و تحقيقات 
مرکز تحقيقات مهندسي پزشکي در واحد علوم و تحقيقات راه اندازي مي شود . 
به گزارش خبرنگار آفرينش دکتر جعفرنيا دابانلو  با بيان اين مطلب گفت: ارتقاي کيفيت آموزشي و پژوهشي با روش هاي نوين و ارتباط با صنعت از مهمترين اهداف مورد توجه دانشکده مهندسي پزشکي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي بوده است.  
  گردهمايي معاونين دانشجويي و فرهنگي دانشگاهها برگزار مي شود 
 چهل و پنجمين گردهمايي معاونين دانشجويي و فرهنگي، مديران کل امور دانشجويي و مديران کل امور فرهنگي دانشگاهها و مراکز آموزش عالي در دانشگاه بوعلي سينا برگزار مي شود.   به گزارش مهر، اين گردهمايي به منظور ارزيابي و بررسي مسايل و موضوعات حوزه هاي فرهنگي، خدمات دانشجويي و رفاه دانشجويي 13 تا 15 تيرماه برگزار مي شود.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته