جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3321


كوتاه هنري

گزارش فيلم هاي آخر هفته
فيلم نامزد پنج جايزه اسکار روي آنتن شبکه چهار مي رود


بازي «کارآگاه علوي» به 41 زبان دنيا ساخته مي شود

بينا در گفتگو با مهر:
بازي در "پائيز پدرسالار" را به دليل مناسبتي بودن مجموعه پذيرفتم


 كوتاه هنري  

"خواب زمستاني"
در جشنواره سينه فن هند اکران مي شود
فيلم سينمايي "خواب زمستاني" ساخته سيامک شايقي به بخش مسابقه جشنواره فيلم اوشنز سينه فن هندوستان راه يافت.
به گزارش خبرنگار مهر، فيلم سينمايي "خواب زمستاني" با بازي فاطمه معتمدآريا، لادن مستوفي، پگاه آهنگراني، شاهرخ فروتنيان، کوروش تهامي و فرشيد منافي داستان سه خواهر است که پس از مرگ پدر مجبور به تغييرهايي در زندگي شان مي شوند. اين فيلم در جشنواره بيست و ششم فيلم فجر روي پرده رفته و پارسال اکران عمومي شد.
فيلم سينمايي "جهيزيه براي رباب" سال 1368 در بخش مسابقه جشنواره سه قاره نانت اکران شد و نمايش "خواب زمستاني" در جشنواره اوشنز سينه  فن دومين حضور بين المللي شايقي پس از 20 سال است. پخش جهاني اين فيلم را رسانه زندگي با مديريت مرجان عليزاده بر عهده دارد. همزمان، "خواب زمستاني" در بخش مسابقه جشنواره رين بو در لندن روي پرده مي رود.
جشنواره سينمايي اوشنز سينه فن از 17 تا 26 ژوئيه در دهلي نو برگزار مي شود. شايقي فيلم هاي "باغ فردوس 5 بعد از ظهر"، "در کمال خونسردي"، "رنو تهران 29" و "مادرم گيسو" را کارگرداني کرده است.
   
مستند"تنگ صياد"در چهار محال و بختياري
 ساخته مي شود
فيلم مستند "تنگ صياد" به کارگرداني و تهيه کنندگي فريدون نجفي در مرحله تصويربرداري است.
فريدون نجفي در گفتگو با  مهر در شهرکرد اظهار داشت: اين فيلم مستند در شبکه استاني مرکز چهارمحال و بختياري توليد مي شود و تصويري از طبيعت بکر، گونه هاي مختلف جانوري و گياهي تنگ صياد است.
وي افزود: اين منطقه يکي از مناطق حفاظت  شده شهرکرد است و 21600 هکتار مساحت دارد.نجفي تصريح کرد: در مستند "تنگ صياد" علاوه بر معرفي ويژگي هاي منطقه سعي شده در قالبي داستاني با گردشگران، شکارچيان و... صحبت شود.
مستند 40 دقيقه اي "تنگ صياد" پس از پخش از شبکه استاني، از يک شبکه  سراسري روي آنتن مي رود.
حمزه اميدي تصويربردار و محمد حسن زاده صدابردار اين فيلم مستند هستند.
پارک ملي "تنگ صياد" به واسطه دارا بودن تعداد زيادي تپه ماهور زيستگاه مناسبي براي گونه قوچ و ميش است.
کوهستان هاي جنوبي منطقه داراي صخره هاي صعب العبور است که زيستگاه پلنگ، آهو، کل، بز و پازن با جمعيتي قابل توجه است.
اين پارک ملي در فاصله 10 کيلومتري شهرکرد مرکز استان چهار محال و بختياري قرار گرفته است.
    
20 خرداد مهلت ارسال آثار به جشنواره موسيقي ملي مقاومت
نخستين جشنواره موسيقي ملي مقاومت با عنوان «با نواي کاروان » 24تا 26 مرداد در کرمانشاه برگزار مي شود و مهلت ارسال آثار به جشنواره تا 20 خرداد است.
 به نقل از روابط عمومي معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، اين جشنواره به منظور گرامي داشت خاطره مدافعان ميهن اسلامي در سال هاي دفاع مقدس در بخش آثار توليد و اجراي زنده آثار موسيقي است.
جشنواره «با نواي کاروان» در حوزه موسيقي ايراني - سنتي، محلي- مقامي و آييني، ارکسترال و ارکسترهاي موسيقي نظامي به صورت رقابتي برگزار مي شود و آثار برگزيده جشنواره انتخاب مي شوند.
اين جشنواره به دبيري «محمد ميرزماني» از سوي دفتر امور موسيقي معاونت امور هنري با همکاري اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمانشاه 24 تا 26 مرداد ماه همزمان با سالروز ورود آزادگان به کشور برگزار خواهد شد.
هنرمندان و علاقه مندان جهت شرکت در اين جشنواره مي توانند آثار خود را به دبيرخانه جشنواره واقع در خيابان حافظ، خيابان شهريار، دفتر موسيقي طبقه هفتم ارسال مي کنند و يا به سايت دفتر موسيقي ir.impo.www مراجعه کنند.
  
«اسماعيل عباسي» دبير دوازدهمين
 دوسالانه عکس شد
 «محمود شالويي» در آخرين جلسه شوراي علمي و برنامه ريزي دوازدهمين دوسالانه عکس ايران طي حکمي «اسماعيل عباسي» را به عنوان دبير دوسالانه منصوب کرد.
 به نقل از ستاد خبري دوسالانه هاي ملي هنرهاي تجسمي ايران، در آخرين جلسه شوراي علمي و برنامه ريزي دوازدهمين دوسالانه عکس ايران طبق آيين نامه برگزاري دوسالانه ها اسامي سه تن از هنرمندان عکاس ايران را جهت انتخاب دبير اين دوسالانه به «محمود شالويي» رئيس شوراي سياست گذاري معرفي کردند که در پايان با توجه به آيين نامه مذکور «اسماعيل عباسي» از سوي مدير کل مرکز هنرهاي تجسمي به عنوان دبير دوازدهمين دوسالانه عکس منصوب شد.
آخرين جلسه شوراي علمي و برنامه ريزي دوازدهمين دوسالانه عکس ايران با حضور اسماعيل عباسي، افشين شاهرودي، فرهاد سليماني، سيدحسين ميرهاشمي، عليرضا صارمي، مسعود زنده روح کرماني برگزار شد.  بنابراين گزارش دوازدهمين دوسالانه عکس ايران آبان ماه سال 1389 برگزار خواهد شد.
     
دانشگاه آزاد و جشن دانش آموختگي
موئسسه آموزش عالي ارشاد دماوند براي اولين بار جشن دانش آموختگي دانشجويانش را با حضور 700 نفر از اساتيد، مدعوين و دانش آموختگان برگزار مي کند.
بنا بر اين گزارش اين جشن31 ارديبهشت ماه  در مرکز آفرينش فرهنگي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان واقع در خيابان حجاب برگزار مي شود.
    
چهار تالار تئاتر شهر
 در ايام فاطميه تعطيل است
چهار تالار نمايشي مجموعه تئاتر شهر روزهاي ششم و هفتم خردادماه به مناسبت ايام سوگواري شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تعطيل است.
با توجه به فرارسيدن ايام فاطميه تالارهاي چهارسو، قشقايي، سايه و کارگاه نمايش تئاتر شهر روزهاي ششم و هفتم خردادماه تعطيل خواهد بود. اين ايام تنها تالار اصلي مجموعه با اجراي نمايش "شعله در زمهرير" ويژه ايام فاطميه پذيراي تماشاگران خواهد بود.
"شعله در زمهرير" به کارگرداني محمدرضا مداحيان هر روز ساعت 30:19 به مدت 90 دقيقه با قيمت بليت پنج هزار تومان روي صحنه مي رود و اجراي آن تا نيمه خردادماه ادامه دارد. 

نمايشگاه نقش خاطره ها در نگارخانه اشراق
 نگارخانه اشراق از بعد از ظهر ديروز ميزبان نمايشگاه نقاشي سفالينه هاي تاريخي ايران است.
 وهاب اصغرزاده دبير اجرايي اين نمايشگاه در اين زمينه اظهار داشت: در اين نمايشگاه بيش از 160 اثر نقاشي روي سفال از 64 دانشجوي رشته نقاشي ايراني دانشگاه جامع علمي کاربردي فرهنگ و هنر شماره 2 به مدت يک هفته به نمايش در مي آيد.
وي هدف از برپايي اين نمايشگاه را ترويج هنر سنتي بومي ايران عنوان کرد و افزود: به مناسبت بزرگداشت روز جهاني موزه و هفته ميراث فرهنگي اين نمايشگاه در نگارخانه اشراق براي علاقمندان داير است.
اصغرزاده با بيان اين نمايشگاه به همت حوزه هنري خراسان رضوي، ميراث فرهنگي و گردشگري و دانشگاه جامع علمي کاربردي برگزار مي شود.
شايان ذکر است سفالگري از دستاوردهاي بزرگ تمدن اسلامي است که در وطن ما پس از قرن ها تلاش به دليل منع استفاده از ظروف طلا و نقره رواج فراوان يافت و هنرمندان کهن ديار ما با خاک و لعاب، نقشي از عشق ا به خاطره زدند که جلاي ان از طلا بيشتر بود.
  
 کارگاه آموزشي بيگانه در خانه "
خانه فرهنگ حر به منظور آسيب شناسي و ارائه آگاهي به شهروندان جهت استفاده مطلوب فرزندان از اينترنت کارگاه آموزشي " بيگانه در خانه " را برگزار ميکند.
به گزارش روابط عمومي منطقه 11 ، در اين کارگاه آموزشي کارشناس آسيب هاي ااجتماعي با توجه به نياز و دغدغه اجتماعي از معضلات اينگونه رسانه ها، با حضور جوانان و خانواده هايشان به ارائه راهکارهاي مناسب جهت کنترل و کاهش آسيب در اين مقوله              مي پردازد.
شايان ذکر است اين کارگاه آموزشي روز چهارشنبه88/2/30 از ساعت 10-30:11                     برگزار ميگردد.
علاقمندان ميتوانند جهت حضور در اين کارگاه آموزشي به خانه فرهنگ حر واقع در  ضلع شمال شرقي ميدان حر مراجعه و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي 66963999-66402365   تماس حاصل فرمايند
  
مستند «دماوند» در مراحل پاياني صداگذاري
 مستند «دماوند» به تهيه کنندگي محمدرضا ميري و کارگرداني کاميار فاروقي در مراحل پاياني صداگذاري است.
«محمدرضا ميري» در گفت و گو با  فارس گفت: مستند «دماوند» در دو قسمت ساخته شده که يکي از آنها در مدت  زمان 18 دقيقه به زيباشناسي کوه دماوند و دامنه هاي آن مي پردازد و ديگري در مدت  زمان 40 دقيقه به مردم شناسي مردم منطقه دماوند خواهد پرداخت.
وي در ادامه اظهار داشت: در اين مستند سعي کرديم، مناظر و چشم اندازهاي متنوع روستا را به تصوير بکشيم و آداب و رسوم مردم منطقه و روستاهاي اطراف را نشان دهيم.
عوامل اين مجموعه عيارتند از: تهيه کننده: محمدرضا ميري، کارگردان: کاميار فاروقي، مدير توليد: جواد ميري.
  
ويژه برنامه بسيج سازمان به مناسبت
گراميداشت سوم خرداد
بسيج سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به مناسبت گراميداشت سالروز آزادي خرمشهر اقدام به اجراي ويژه برنامه هاي متنوع کرده است.
به گزارش روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه3، جعفر عطار زاده حفظ ارزشهاي هشت سال دفاع مقدس، ارج نهادن به ياد و خاطر حماسه سازان آن دوران و پاسداشت و انتقال آن را براي نسل جوان را از اهداف اين برنامه ها دانست و گفت: اجراي همايش مشارکتي با بسيج شهرداري تهران، تجليل از سرکار خانم رام هرمزي از ساکنان و مبارزين دوران آزادسازي خرمشهر و اکران خصوصي فيلم " به کبودي ياس" از برنامه هاي بسيج در اين روز مي باشد. وي حضور و سخنراني دکتر قاليباف، اجراي سرود، سخنراني سردار عراقي را از برنامه هاي همايش دانست و گفت: بسيج سازمان فرهنگي هنري به منظور جذب و ايجاد خلاقيت در برنامه ها براي بسيجيان مجموع سازمان پس از اکران خصوصي فيلم " اخراجي هاي 2 "، اقدام به نمايش خصوصي فيلم " به کبودي ياس" به کارگرداني جواد اردکاني ، روز يکشنبه سوم خرداد کرده است.  
    
نقد رمان قاعده بازي در فرهنگسراي اخلاق
 فرهنگسراي اخلاق سلسله برنامه هاي چرا و چگونه رمان بخوانيم را اين بار با نقد رمان قاعده بازي پي ميگيرد.
 به نقل از روابط عمومي فرهنگسراي اخلاق در پي ششمين برنامه از سلسله جلسات چرا و چگونه رمان بخوانيم نقد رمان قاعده بازي را برگزار مي کند.
اولين جلسه از برنامه چرا و چگونه رمان بخوانيم در سال 88 با هدف ارتقاي سطح زندگي و سبک نگرش رمان خوانان از طريق انتخاب رمان هاي فاخر برگزار مي شود.
در اين جلسه رمان قاعده بازي نوشته فيروز زنوزي جلالي را مورد نقد و بررسي قرار دهيم.
فيروز زنوزي جلالي داستان نويس و منتقد، متولد 1329 خرم آباد است. وي داستان نويسي را از سال 1352 با نوشتن در مجله فردوسي آغاز کرد و بعد از انقلاب به طور حرفه اي به داستان نويسي پرداخت. از آثار اين نويسنده مي توان به: «سال هاي سرد» ، « خاک و خاکستر»، « روزي که خورشيد سوخت »، «مردي با کفش هاي قهوه اي»، « سياه بمبک «مخلوق»، « شور و شيرين»، «باران بر زمين سوخته» و « قاعده بازي» اشاره کرد.
لازم به ذکر است رمان قاعده بازي برنده جايزه کتاب سال 87 و برنده جايزه قلم زرين انجمن قلم ايران و همچنين تقديرشده نخستين دوره جايزه جلال آل احمد مي باشد.
علاقمندان جهت شرکت در اين برنامه مي-توانند روز شنبه 2 خرداد ماه از ساعت 17 الي 19 به فرهنگسراي اخلاق واقع در خيابان پيروزي، خيابان شکوفه، خيابان شهيد کاظمي مراجعه و براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 33350028 تماس حاصل نمايند.
  
راديو ايران ميزبان استان دارالعباده يزد
درويژه برنامه راديو تلويزيون" ايران سربلند" که روزهاي پنج شنبه و جمعه از 00:11 صبح به مدت يک ساعت و نيم پخش مي شود. راديو ايران  ميهمان استان يزد مي شود.
به گزارش روابط عمومي راديو ايران عبدالرسول دوران معاون سياسي استان ضمن حضور در برنامه درخصوص نحوه اجرايي انتخابات در استان مربوطه و اين که چند صندوق اخذ راي وجود داردو تفاوت انتخابات با دوره قبل و امار راي دادن، شور و شعور مردم، تعداد واجدين شرايط، تمهيدات وساز و کار اتخاذ شده صحبت خواهد کرد.
 همچنين مهدي تقوايي کارشناس فرهنگي اجتماعي استان يزد در خصوص اب و هواي استان، جاذبه هاي ديدني و تاريخچه سياسي، فرهنگي اجتماعي استان صحبت مي کند. و در ارتباطي تلفني، سيد ناصر محمدي از روساي هيات هاي نظارت استان يزد از امنيت و سلامت انتخابات صحبت خواهدکرد.
پخش گزارش هاي مردمي و گزارش زنده تلفني از ميدان آزادي استان يزد و موسيقي هاي محلي استان از ديگر بخش هاي اين برنامه زنده است که  به سردبيري مريم جلالي، تهيه اکبرجاهد، گويندگي فاطمه آل عباس و هماهنگي بهزاد محمودزاده پخش مي شود. گوينده صداي استان يزد اميرحسين مرشدي و تهيه کننده اين برنامه که با مشارکت راديو ايران و صداي استان يزد تهيه و پخش مي شود را حميدرضا اميري برعهده دارد.


 گزارش فيلم هاي آخر هفته
 فيلم نامزد پنج جايزه اسکار روي آنتن شبکه چهار مي رود 

فيلم سينمايي "متصدي لباس" ساخته پيتر ييتس که نامزد پنج جايزه اسکار شده و خرس نقره اي بهترين بازيگر مرد جشنواره برلين را براي آلبرت فيني به ارمغان آورده، در تعطيلات آخر هفته از شبکه چهار پخش مي شود.
 فيلم سينمايي "هياهوي بچه" پنجشنبه 31 ارديبهشت ماه ساعت 22 در قالب برنامه سينما يک از شبکه يک پخش مي شود. چارلز شاير اين کمدي آمريکايي را سال 1987 بر اساس فيلمنامه اي از خودش و نانسي مه يرز ساخت که دايان کتين، سام شپرد و هارولد راميس در آن بازي کرده اند.
در خلاصه داستان فيلم 110 دقيقه اي "هياهوي بچه" آمده است: کيت زني است که در يک شرکت بزرگ تهيه غذا کار مي کند. او روز به روز در کارش موفقتر مي شود تا اينکه يک اتفاق زندگي او را دگرگون مي کند. اين فيلم حدود 27 ميليون دلار در اکران آمريکاي شمالي فروخت و نامزد دو جايزه بهترين فيلم کمدي و بهترين بازيگر زن از مراسم گلدن گلوب بود.
فيلم تلويزيوني "چهره در غبار" جمعه اول خرداد ساعت 16 از شبکه يک روي آنتن مي رود. اين فيلم به کارگرداني سيدرحيم حسيني تهيه شده و جهانگير الماسي و اليزابت اميني بازيگران اصلي آن هستند. در خلاصه داستان "چهره در غبار" آمده است: در جريان حمله عراق به خرمشهر زني کشته مي شود و فرزند او را يک سرباز عراقي به عراق مي برد...
فيلم سينمايي"دسيسه" به کارگرداني رايان کامز محصول سال 2007 آمريکا پنجشنبه 31 ارديبهشت ماه ساعت 30:23 از شبکه دو پخش مي شود. فيلمنامه اين اکشن 93 دقيقه اي را جيکول ل. آدامز نوشته و وينگ ريمز، کي. سي. آدامز، ويسلوس رون شانن و... در آن بازي کرده اند.
داستان فيلم "دسيسه" درباره مردي قدرتمند است که برخلاف هيکل تنومندش باطني آرام و باگذشت دارد. او به خاطر به گردن گرفتن جرم پسرش در زندان بسر مي برد. اما ماجراهايي باعث مي شود او به گذشته خود بازگردد و... اين فيلم با بودجه اي حدود دو ميليون دلار توليد شده و از ميزان فروش آن اطلاعاتي در دست نيست.
فيلم تلويزيوني "شب هاي خرمشهر" به تهيه کنندگي مجيد اوجي و کارگرداني حسين تبريزي جمعه اول فروردين ساعت 30:17 از شبکه دو روي آنتن مي رود. در اين فيلم که بر مبناي فيلمنامه فلورا سام تهيه شده، بهزاد فراهاني، فريده سپاه  منصور، مريم بوباني، بهرام شاه محمدلو، سحر زکريا، سام و کورش تهامي بازي کردند.
داستان "شب هاي خرمشهر" درباره خانواده اي است که در دوران جنگ از خرمشهر به تهران مي آيند. عوامل توليد فيلم عبارتند از محسن فلاحي مدير تصويربرداري، عباس دقاقي مدير توليد، محمد عليزاده صدابردار، پيام سوري طراح صحنه و لباس، رضا رادمنش طراح گريم، فرشاد اسدالله پور دستيار کارگردان، فريال اوجي عکاس، اميد کرامتي آهنگساز و روزبه کلباسي تدوينگر.
فيلم سينمايي "سپر دفاعي" به کارگرداني جونجي ساکاموتو پنجشنبه 31 ارديبهشت ساعت 30:20 از شبکه سه پخش مي شود. اين فيلم 126 دقيقه اي محصول سال 2005 سينماي ژاپن است و فيلمنامه آن را ياسو هاسه گاوا بر اساس رماني از هاروتوشي فوکويي نوشته اند.
هيرويوکي سانادا، آکيرا ترائو، کويچي ساتو و کي ايچي ناکايي در "سپر دفاعي" بازي کرده اند. در خلاصه داستان اين درام جنگي آمده است: يک ناوشکن به نام ايزوکازا که يک سپر دفاعي به نام ايجبس دارد دزديده مي شود. اين سپر دفاعي ناوشکن را غير قابل نفوذ مي کند... "سپر دفاعي" با بودجه 12 ميليون دلار توليد و نامزد يازده جايزه از آکادمي فيلم ژاپن شد.
فيلم سينمايي "زندان" به کارگرداني جان فلين جمعه اول خردادماه ساعت 30:22 از شبکه سه پخش مي شود. در اين تريلر جنايي و اکشن محصول 1989 آمريکا بازيگراني چون سيلوستر استالونه، دانلد ساترلند، جان آموس تام سايزمور و... بازي کرده و فيلمنامه آن را ريچارد اسميت و جب استوارت نوشته اند. اين فيلم در اکران آمريکا 22 ميليون دلار فروخت.
فيلم 115 دقيقه اي "زندان" درباره فرانک لئون است که شش ماه از محکوميتش به خاطر يک جرم کوچک گذشته است. او در اواخر دوران محکوميت به زندان گيت وي منتقل و آنجا به شدت شکنجه مي شود... استالونه براي بازي در اين فيلم نامزد جايزه تمشک طلايي بدترين بازيگر مرد شد، ضمن اينکه "زندان" نامزد جايزه بدترين فيلم سال و بدترين بازيگر مکمل مرد هم بود.
فيلم سينمايي "متصدي لباس" به کارگرداني پيتر ييتس جمعه اول خردادماه ساعت 30:20 در قالب برنامه سينما چهار از شبکه چهار پخش مي شود. اين فيلم محصول سال 1983 بريتانيا است و آلبرت فيني، تام کورتني، ادوارد فوکس، آيلين اتکينز و... در آن بازي کرده اند. فيلمنامه را هم رانلد هاروود نوشته است.
فيلم 118 دقيقه اي "متصدي لباس" سال 1984 نامزد پنج جايزه اسکار در رشته هاي بهترين بازيگر مرد (فيني و کورتني)، بهترين کارگردان، بهترين فيلم و بهترين فيلمنامه شد، اما هيچ جايزه اي نگرفت. ضمن اينکه فيني براي بازي در اين فيلم جايزه خرس نقره اي بهترين بازيگر جشنواره برلين را از آن خود کرد.
نامزدي در هفت رشته جوايز بفتا و پنج رشته جوايز گلدن گلوب از ديگر افتخارات "متصدي لباس" است که در اکران عمومي آمريکا پنج ميليون دلار فروخت. داستان اين درام انگليسي درباره ماجراهاي پشت صحنه يک گروه تئاتري شکسپيري است و اتفاق هايي که در جريان اجراي نمايش "شاه لير" براي بازيگر نقش اصلي مي افتد.
فيلم تلويزيوني "لحظه ديدار" به کارگرداني اسماعيل فلاحپور و تهيه کنندگي اميرحسين شريفي - آفاق فيلم جمعه ساعت 30:14 از شبکه تهران پخش مي شود. در اين فيلم آهو خردمند، جمشيد گرگين، ليلا بوشهري، اکرم محمدي، حديث فولادوند، محمد ابهري، نسرين خسرواني، حسن خوانساري، مازيار فيروزمند و ماهرخ شريفي بازي مي کنند.در خلاصه داستان "لحظه ديدار" آمده است: در روز سال تحويل از بنياد شهيد به چند خانواده اعلام مي شود براي تحويل پيکر شهدا مراجعه کنند. عوامل پروژه عبارتند از منوچهر رهنما مدير توليد، کيوان ذوالفقاري طراح صحنه و لباس، رضا مطهري تدوينگر، عبدالله عبدي نسب مدير تصويربرداري، پيام تني و شاهرخ شريفي آهنگسازان و سميه جعفري عکاس.


 بازي «کارآگاه علوي» به 41 زبان دنيا ساخته مي شود 

 بازي «کارآگاه علوي» از روي داستان هاي اين سريال به 41 زبان دنيا طراحي و ساخته مي شود.
به نقل از روابط عمومي سيما فيلم، «سيد اميرهوشنگ امام جمعه» که همراه «سيد علي امام جمعه» کار طراحي و ساخت اين بازي را در موسسه انديشه وران به انجام مي رساند،  ضمن اشاره به مطلب فوق گفت: زماني که قسمت اول سري دوم مجموعه کارآگاه علوي از تلويزيون پخش شد،  به اين فکر افتادم که  ما هم مي توانيم مانند بازي شرلوک هلمز که در پي موفقيت سريالش به بازار عرضه شد و الان هم جزو پرفروش ترين بازي هاي ماجراجويي دنياست، چنين بازي اي را بسازيم.
وي با اشاره به اين که اجرايي کردن طرح اوليه اين بازي با نام «قتل خانم روژان» از همان زمان پخش سريال و طي دو ماه به انجام رسيد، افزود: ما نسخه اوليه بازي را با زبان فارسي از همان ابتدا روي سايت گذاشتيم که تا کنون از 52 کشور دنيا به آن مراجعه و حتي دانلود شده است، البته معرفي بازي به 41 زبان و 42 خط است و تمام تلاش ما بر اين است که بتوانيم نسخه کامل بازي را با همان 41 زبان و در غير اين صورت حداقل با بيش از 10 زبان عرضه کنيم که اگر اين اتفاق بيافتد،  بازي «کارآگاه علوي» اولين بازي در دنيا خواهد بود که با چنين شرايطي عرضه شده زيرا اغلب بازي ها حداقل با 6 زبان منتشر مي شوند.
اين انيماتور سخت ترين قسمت کار خود را هزينه صداگذاري و يافتن گويندگاني به زبان هاي مختلف و نادري دانست که قرار است بازي به آن زبان ها ارائه شود و ابراز اميدواري کرد که طبق برنامه ريزي هاي انجام شده، نسخه نهايي بازي تا 23 مهر ماه آماده بهره برداري شود.
بازي اوليه کارآگاه علوي سبکي ماجراجويانه دارد و براي کاربران بالاي 12 سال طراحي شده و داستان آن در تهران سال 1303 اتفاق مي افتد. در آن زمان يکي از اتباع ثروتمند کشور انگليس به نام خانم روژان که همسري روسي دارد و از نفوذ زيادي در دربار شاه برخوردار است،  به قتل مي رسد و در طول بازي،  کاربر در نقش کارآگاه علوي پا به ميدان مي گذارد و به دنبال کشف آثار جرم است تا در نهايت قاتل را بيابد، البته در اين راه به موانعي برمي خورد و بايد به حل معماها، صحبت با ديگران و پيدا کردن رد قاتل و لوازمي که با آنها سرو کار داشته، نيز بپردازد.
مجوز استفاده از نام کارآگاه علوي براي اين بازي از سوي مرکز سيما فيلم صادر شده و گروه سازنده نيز همزمان در حال ساخت نيمه باقيمانده آن هستند. 


 بينا در گفتگو با مهر:
 بازي در "پائيز پدرسالار" را به دليل مناسبتي بودن مجموعه پذيرفتم  

شيرين بينا دليل بازي در مجموعه تلويزيوني "پائيز پدرسالار" را فيلمنامه جذاب، گروه خوب و مناسبتي بودن آن ذکر کرد.
شيرين بينا درباره بازي در مجموعه "پائيز پدرسالار" به  مهر گفت: از چند روز پيش بازي ام در اين مجموعه شروع شده و نقش فرانک زن سوم يک مرد مقتدر را ايفا مي کنم. چنگيز جليلوند بازيگر نقش مقابلم است. اين مرد متمول سه دختر دارد. و فرانک مترجم اوست. نقش دخترها را بهناز جعفري، ليلا عباسي و هانيه بساتيني بازي مي کنند.
وي ادامه داد: نقش فرانک تفاوت زيادي با ديگر نقش هايي دارد که تاکنون بازي کرده ام و تکرار نقش هاي قبلي ام نيست. فيلمنامه جذاب، نقش متفاوت، حضور مسعود شاه محمدي کارگردان و رضا جودي تهيه کننده من را براي بازي در "پائيز پدرسالار" ترغيب کرد.
اين بازيگر که با بازي در "پائيز پدرسالار" دومين مجموعه مناسبتي خود را تجربه مي کند، گفت: بازي در "اغما" تجربه خوبي برايم بود و خوشحالم دوباره در يک مجموعه مناسبتي نقشي متفاوت را تجربه مي کنم. علاوه بر آن مخاطبان تلويزيون هم ارتباط خوبي با پخش شبانه مجموعه ماه رمضان پيدا مي کنند و اين مسئله به ديده شدن بازيگر هم کمک مي کند.
شاه محمدي فيلمنامه مجموعه تلويزيوني "پائيز پدرسالار" را بر مبناي طرح جابر قاسمعلي نوشته و تصويربرداري اين پروژه به تهيه کنندگي جودي از هفته گذشته شروع شده است. اين مجموعه به سفارش گروه فيلم و سريال شبکه دو براي پخش در ماه رمضان تهيه مي شود.
محمود عزيزي، برزو ارجمند، رحيم نوروزي، رامين راستاد، محمود بنفشه خواه، فرشيد زارعي فر، ميرطاهر مظلومي و بهار کاتوزي ديگر بازيگران "پائيز پدرسالار" هستند که در داستان آن آمده است: فرخ مردي بسيار متمول است و روابطي خوب با دختران و دامادهايش دارد. او احساس مي کند دوران استراحت فرارسيده و مي خواهد مسئوليت هايش را به دخترانش بسپرد.
عوامل "پائيز پدرسالار" عبارتند از جواد صفا مدير تصويربرداري، محمدرضا قومي طراح گريم، کارن همايونفر آهنگساز، عليرضا سبزواري مدير برنامه  ريزي، صالح حبيبي صدابردار، کاميا اميرعشايري طراح صحنه و لباس، مهدي جودي تدوينگر و بهرام جلالي مدير توليد.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته