جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3321

با شکست الشباب عربستان
پرسپوليس انتقام تيم ملي را گرفت

سرمربي تيم ملي تکواندو دانشجويان:
دانشجويان تا زمان اعزام به صربستان اردوهاي پيوسته خواهند داشت

سرمربي تيم واليبال دانشگاه آزاد اسلامي:
اول واليباليست هاي دانشجو بعد بازيکنان ليگ

سازمان تربيت بدني ارتش اعلام کرد:
برگزاري 27 رويداد ورزشي به مناسبت سالروز آزادي خرمشهر

13 خرداد سفر به پيونگ يانگ
6 خرداد دست قطبي رو مي شود


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90


 با شکست الشباب عربستان
  پرسپوليس انتقام تيم ملي را گرفت  

ديدار تيم هاي فوتبال پرسپوليس و الشباب عربستان با نتيجه يک بر صفر به سود پرسپوليس پايان يافت تا نماينده کشورمان به عنوان تيم صدرنشين از گروه خود به مرحله بعد صعود کند.   
به گزارش  ايرنا، آخرين ديدار مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان آسيا بين تيم هاي پرسپوليس و الشباب عربستان انجام شد که در نهايت اين بازي با نتيجه يک بر صفر به سود پرسپوليس پايان يافت. در اين بازي محسن خليلي  گل پرسپوليس به ثمر رساند.
تيم فوتبال پرسپوليس با اين نتيجه صدرنشين شد تا در مرحله بعد در ورزشگاه آزادي ميزبان بنياد کار ازبکستان باشد.
اين ديدار در نيمه اول با جذابيت و هيجان زيادي آغاز شد و هر دو تيم موقعيت هاي گلزني زيادي را از دست دادند. هر چند که تيم پرسپوليس با ترکيب متفاوتي نسبت به بازي هاي گذشته به ميدان آمده بود اما، هيچ کدام از دو تيم نتوانستند دروازه حريف را باز کنند تا اين ديدار با نتيجه تساوي بدون گل در نيمه اول به پايان برسد.
با شروع نيمه دوم اين محسن خليلي بود که در دقيقه 46 با گل زود هنگامش به تيم الشباب شوک وارد کرد تا پرسپوليس با يک گل از حريف خود جلو بيافتد.
در ادامه تلاش بازيکنان الشباب براي جبران نتيجه و تلاش بازيکنان پرسپوليس براي رسيدن به گلهاي بيشتر بي ثمر ماند و مهاجمان دو تيم باز هم موقعيت هاي خوبي را از دست دادند.
حتي حضور نيکبخت و نوروزي به ترتيب به جاي محمد منصوري و فرهاد خيرخواه نتوانست کمکي به پرسپوليسي ها بکند و تنها موقعيت هاي اين تيم با حسرت هاي بيشتر از دست رفت.
هر چند که تيم الشباب هم براي جبران نتيجه تلاش زيادي انجام داد و چند توپ به ديرک دروازه پرسپوليس کوبيد اما در نهايت اين تيم عربستاني شکست خورد و در گروهش دوم شد.
در دقايق تلف شده اين ديدار نيز درگيري بين بازيکنان دو تيم صورت گرفت که در نهايت با کارت زرد پژمان نوري اين قائله خاتمه يافت.
ترکيب تيم فوتبال پرسپوليس در اين ديدار تا اندازه اي متفاوت از گذشته بود. ميثاق معمارزاده بعد از دوري چند ماهه از ميادين، مجددا در ترکيب اصلي پرسپوليس قرار گرفت.
از سوي ديگر بازيکنان سرشناسي چون عليرضا محمد، عليرضا واحدي نيکبخت، ايوان پتروويچ و ابراهيم توره در ترکيب اصلي جايي نداشتند و اين بازيکنان از دقيقه 30 به بعد از سوي تماشاگران به شدت تشويق شدند.
دو تيم پرسپوليس و الشباب از گروه خود صعود کرده اند و اين مسابقه تنها براي صدرنشيني گروه اهميت خاص داشت.
بازي رفت اين دو تيم با نتيجه تساوي بدون گل در عربستان تمام شده بود.


  سرمربي تيم ملي تکواندو دانشجويان:
 دانشجويان تا زمان اعزام به صربستان اردوهاي پيوسته خواهند داشت  

سيدنعمت خليفه سرمربي تيم ملي تکواندو دانشجويان گفت: در جلسه اي که با مسوولان فدراسيون ورزشي دانشجويي برگزار شد، براي امسال هم پيشنهاد کردند مسووليت سرمربي گري تيم اعزامي به يونيورسياد صربستان را بر عهده داشته باشم که با اعلام شرايطي، اين مسووليت را پذيرفتم.
وي افزود: يکي از شرايط من موافقت فدراسيون دانشجويي با کادر پيشنهادي ام بوده است که با اين کادر شامل يک مربي بدنساز و يک مربي تکنيکي تيم را هدايت خواهم کرد.
وي اضافه کرد: از سال 2004 تاکنون به عنوان مربي و سرمربي هدايت تيم ملي تکواندو دانشجويان در مسابقات قهرماني جهان و يونيورسياد را بر عهده داشته ام. درسال 2007 و مسابقات يونيورسياد تايلند براي نخستين بار موفق به کسب سه نشان طلا، يک نقره و دو برنز شديم که مدال هاي تکواندو، رنکينگ ايران را در رقابت هاي يونيورسياد تا حد قابل توجهي ارتقا» داد.
سرمربي تيم ملي تکواندو دانشجويان درباره روند گزينش تيم ملي تکواندو دانشجويان گفت: مدال آوران مسابقات سال گذشته، نفرات اول و دوم مسابقات تکواندو سراسري دانشگاه ها و نفرات اول و دوم المپياد دانشجويي به همراه مداليست هاي دانشجو تيم ملي که بيش از 30 تکواندوکار را شامل مي شوند، روز جمعه يک دوره مسابقه انتخابي برگزار خواهند کرد و در ادامه از روز يکشنبه اردوها پيگيري خواهد شد.
وي يادآور شد: از طرف برخي ملي پوشان دانشجو در ترکيب تيم اعزامي به مسابقات جام جهاني قرار دارند که از اين نفرات نيز پس از جام جهاني در ترکيب تيم ملي دانشجويان استفاده کنيم.
خليفه با اشاره به هشتم تير زمان اعزام تيم ملي تکواندو دانشجويان به صربستان خاطرنشان کرد: دهم تير مسابقات آغاز مي شود و در روز نخست تکواندوکاران اوزان اول و چهارم به روي شياپ چانگ خواهند رفت.
وي در پايان گفت: تلاش ما بر اين است تا با تامين امکانات لازم نتيجه بهتري نسبت به دوره قبل کسب کنيم. از طرفي پيشنهاد اين است که اردوها در مجموعه ورزشي آ زادي و همزمان با تمرينات تيم ملي برگزار مي شود. در غير اين صورت تمرينات را در کرج برگزار مي کنيم.
ايمان زاده، مربي تيم تکواندو دانشگاه آزاد به عنوان مربي بدنساز و علي تاجيک، ملي پوش اسبق تيم ملي تکواندو به عنوان مربي فني کادر مورد نظر خليفه در هدايت تيم ملي تکواندو دانشجويان هستند.


  سرمربي تيم واليبال دانشگاه آزاد اسلامي:
 اول واليباليست هاي دانشجو بعد بازيکنان ليگ 

سرمربي تيم واليبال دانشگاه آزاد اسلامي از تغيير سياست هاي اين باشگاه براي رسيدن به شرايط يک تيم به واقع دانشجويي خبر داد و گفت: ابتدا بازيکنان دانشجو را جذب مي کنيم و خصوصيات تيمي دانشگاهي را در تيم پياده مي کنيم.
 حميد موحدي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: سياستهاي سالجاري تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي بر اين اساس بوده است که با جذب ورزشکاران دانشجو محيط دانشگاهها را هر چه ورزشي تر کنيم و از طرفي ديگر در جريان ليگ هاي کشور تيمداري کنيم و در جريان ورزش حرفه اي کشور فعال باشيم.
وي افزود: بازيکناني که بجز دانشجوها جذب تيم خواهند شد، به طور حتم بازيکناني موثر خواهند بود تا علاوه بر پوشاندن نقطه هاي ضعف به سطح فني و تجربه تيم کمک کنند.
وي در ادامه در مورد برنامه ريزي تيم براي ليگ واليبال آتي گفت: با توجه به حضور دانشجويان در تيم نمي توان انتظار داشت که در حد سايپا يا پيکان عمل کنيم، اما به طور حتم شرايطي مطلوب را در جريان ليگ پديد مي آوريم.


  سازمان تربيت بدني ارتش اعلام کرد:
 برگزاري 27 رويداد ورزشي به مناسبت سالروز آزادي خرمشهر 

سازمان تربيت بدني ارتش جمهوري اسلامي ايران به مناسبت گراميداشت بيست و هفتمين سالگرد آزاد سازي خرمشهر و همچنين زنده نگه داشتن ياد و خاطره 48هزار شهيد گلگون کفن ارتش در نظر دارد 27 رويداد در سطح يگانهاي تابعه ارتش برگزار نمايد.
به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، امير سرتيپ2 مجدآرا، رئيس سازمان تربيت بدني ارتش درباره اين ويژه برنامه ها گفت: با توجه به گذشت بيست و هفت سال از آزاد سازي خرمشهر، سازمان تربيت بدني ارتش با همکاري تربيت بدني نيروهاي چهارگانه ارتش در نظر دارد در سطح يگانهاي تابعه در سراسر کشور به برگزاري مسابقات ورزشي بپردازد.
وي در ادامه افزود: همچنين برنامه هايي همچون صعود به قلل مرتفع کشور، برگزاري کلاسهاي آموزشي ورزشي، مراسم گلباران مزار شهداي بهشت زهرا (س) و  مراسم پر فيض نماز جمعه با حضور ورزشکاران و مسئولان تربيت بدني از ديگر رويدادهايي است که به اين مناسبت برگزار خواهد شد.
به گفته رئيس  سازمان تربيت بدني ارتش جمهوري اسلامي ايران مشروح مسابقات و برنامه هاي در نظر گرفته شده  به مناسبت آزادسازي خرمشهر عبارتند از مسابقات قايقراني ماراتن به مسافت 42 کيلومتراز خرمشهر تا اهواز، دوصحرانوردي، تنيس روي ميز، آمادگي جسماني بانوان، نجات غريق دريايي در چابهار، مسابقات ويژه دانشگاههاي ارتش در 7 رشته ورزشي، همايش صعود بانوان کوهنور شاغل در ارتش به قله آهار، صعود کوهنوردان منتخب ارتش به قله سبلان، برگزاري کلاس روانشناسي ورزشي، آموزش سنگ نوردي، کلاس هاي مربيگري بدمينتون، مربيگري و داوري درجه 3  تنيس روي ميز، مربيگري درجه3 تيراندازي، دوره مربيگري درجه C فوتبال، مربيگري تنيس، دوره آموزشي پينت بال،  خود امدادي و دگر امدادي، داوري تنيس ارضي،  جدول نويسي کشتي،  داوري بدمينتون، برگزاري اردوي پنجگانه نظامي جهت اعزام به مسابقات سيزم و اعزام تيم دوميداني ارتش در معيت تيم ستادکل نيروهاي مسلح به مسابقات سيزم.


  13 خرداد سفر به پيونگ يانگ
  6 خرداد دست قطبي رو مي شود 

 تيم ملي فوتبال کشورمان جهت کسب آمادگي بيشتر براي ديدار با تيم هاي کره شمالي - امارات و کره جنوبي به کشور چين سفر خواهد کرد .
در اين راستا گفته مي شود ، اسامي بازيکنان تيم ملي براي بازي با کره شمالي روز 6 خرداد اعلام خواهد شد.
گفتني است اسامي نهايي بازيکنان تيم ملي فوتبال کشورمان براي اردوي چين و ديدار با کره شمالي  پس از ديدار 5 خرداد مقابل اندونزي اعلام خواهد شد و تيم ملي روز 7 خرداد عازم شهر" کينگ هانگ دوا" چين مي شود تا اردوي يک هفته اي خود را دراين کشور برپا کند.
شايان ذکر است ، تيم ملي در اين اردو ضمن مرور تمرينات تاکتيکي و هماهنگي در زمين چمن مصنوعي وشرايط مشابه آب وهوايي با کره شمالي، روز 11 خرداد در ورزشگاه کينگ هايدوا با تيم ملي چين ديداري دوستانه را برگزار خواهد کرد که اين ديدار پاسخ سفر دي ماه گذشته تيم ملي چين است.
تيم فوتبال کشورمان با 23 بازيکن از پکن عازم شهر پيونگ يانگ خواهد شد و پس از دو جلسه تمرين دراين شهر خود را براي ديدار روز 16خرداد مقابل کره شمالي آماده خواهد کرد. تيم ملي روز 17 خرداد و بلافاصله پس از ديدار با کره شمالي عازم ايران خواهد شد تا خود را براي ديدار 20 خرداد مقابل امارات آماده کند.


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

بازگشت مجدد مظلومي به مس
مديرعامل باشگاه مس کرمان از انتخاب مجدد پرويز مظلومي به عنوان سرمربي تيم فوتبال اين باشگاه خبر داد.
عبدالرضا برهاني نژاد در گفتگو با  مهر، ضمن تائيد خبر انتخاب مجدد پرويز مظلومي به عنوان سرمربي تيم فوتبال مس کرمان گفت: پس از مذاکرات بسيار مثبتي که با پرويز مظلومي داشتيم، ايشان با پيشنهادات باشگاه موافقت کرد و ما هم بار ديگر وي را به عنوان سرمربي تيم فوتبال مس انتخاب کرديم. وي در مورد مهدي محمدي که چند روز پيش به عنوان سرمربي تيم فوتبال مس کرمان انتخاب شده بود، اظهار داشت: در نشستي که با اين مربي داشتيم، وي از بازگشت مظلومي به تيم مس ابراز خوشحالي کرده و بر اين اساس مقرر شد وي در فصل آينده هم به عنوان مربي در کنار مظلومي حضور داشته باشد.
 
 تغييرات عمده در ترکيب پرسپوليس
ميثاق معمارزاده
فيکس شد
تيم فوتبال پرسپوليس ديروز در حالي به ديدار الشباب عربستان رفت که ترکيب اصلي اين تيم نسبت به ديدارهاي گذشته دستخوش تغييرات عمده اي شده بود.
بر اين اساس تيم فوتبال پرسپوليس  با ترکيب ميثاق معمارزاده ، سپهر حيدري، مجتبي شيري ، نبي الله باقري ها، بهادر عبدي، پژمان نوري، علي کريمي ، مازيار زارع، محمد منصوري، فرهاد خيرخواه و محسن خليلي حضور دارند.
 
 مظفري زاده داور ديدار برگشت فينال جام حذفي
 اسامي داوران قضاوت کننده در دور برگشت فينال جام حذفي از سوي کميته داوران اعلام شد که بر اين اساس سعيد مظفري زاده به عنوان داور وسط و عليرضا کهوري و سعيد علي نژاديان به عنوان کمک هاي وي اين ديدار را داوري خواهند کرد.
سعادت باغبان داور چهارم اين ديدار است.
ديدار ذوب آهن و راه آهن ساعت 17 جمعه در ورزشگاه فولادشهر برگزار مي شود.
 
مهدي تارتار سرمربي تيم فوتبال راه آهن:
راه آهن قهرمان جام حذفي است
مهدي تارتار سرمربي تيم فوتبال راه آهن در خصوص ديدار برگشت فينال جام حذفي بين دو تيم راه آهن و ذوب آهن گفت: بازي برگشت بازي بسيار سختي خواهد بود، بازي مقابل تيمي  چون ذوب آهن که داراي مديريت و کادر فني بسيار خوب وقوي است و يک تيم ممتاز محسوب مي شود، بسيار دشوار است.
وي افزود: ذوب آهن تيم بسيار خوب، با شخصيت و قابل احترام است ولي راه آهن با تک گلي که در تهران زد 70 درصد راه قهرماني را طي کرده و با پيمودن 30 درصد باقي مانده انشا» الله قهرمان جام حذفي مي شود. قطعا اين گل باعث مي شود برخلاف ذوب آهن، راه آهن با استرس کمتري کار خود را آغاز کند. بنابراين ما در اين خصوص برتري محسوسي خواهيم داشت.  وي با بيان اين که راه اهن طي هفته هاي اخير شخصيت خوبي پيدا کرده است گفت: راه آهن اخيرا شخصيت خوبي پيدا کرده و من فکر مي کنم فوتبال خوبي را به نمايش خواهيم گذاشت. من يک سال در سپاهان بازي کردم و معتقدم ذوب آهن تماشاگران فهيم و فوتبال شناسي دارد و من تصور نمي کنم حاشيه اي در بازي ايجاد شود.
 
 خداحافظ استقلال
 امير قلعه نوعي سرمربي سابق تيم فوتبال استقلال پس از پايان ديدار اين تيم مقابل الجزيره امارات از اين تيم رسما خداحافظي کرد.
 قلعه نوعي پس از پايان آخرين ديدار آبي پوشان ايران در چارچوب رقابت هاي مقدماتي ليگ قهرمانان آسيا و همراهي تيم استقلال تا هتل محل اقامت  از بازيکنان استقلال و حاضران در هتل خداحافظي کرد و راهي شهر دبي شد تا براي دومين بار در ليگ برتر فوتبال ايران از استقلال خداحافظي کند.
به غير از قلعه نوعي و اميد طيري ساير کادر سرپرستي و مربيان استقلال در هتل محل اقامت ماندند تا با پرواز ابوظبي - تهران به تهران بازگردند.
تيم استقلال در مرحله  مقدماتي ليگ قهرمانان آسيا در گروه سه با 4 امتياز درقعر جدول رده بندي قرار گرفت.
 
  پرواز اختصاصي تيم ملي براي سفر به کره شمالي
مهدي محمد نبي دبير کل فدراسيون فوتبال با اعلام رضايت از وضعيت حاکم در اردوي تيم ملي گفت: همانطور که انتظار داشتيم قطبي شرايط ايده آلي را در ميان بازيکنان ايجاد کرده است. وي افزود: با توجه به اينکه از نظر زماني فرصت زيادي در اختيار کادر فني تيم نبود بيشتر مسائل روحي-رواني مد نظر بود تا تصوير ذهني بازيکنان کاملا مثبت شود. در حوزه پشتيباني نيز فدراسيون فوتبال از هيچ کوششي دريغ نکرده تا با به کار گيري تمام توانش، امکانات مناسب را فراهم کند. البته جا دارد که تشکر ويژه اي نيز از مسئولان وزارت امور خارجه داشت که نهايت همکاري را با ما داشته اند.
وي در ادامه به بحث تغذيه ملي پوشان پرداخت و دراين رابطه گفت: تمامي پيش بيني هاي لازم را کرده ايم. يک آشپز و مقدار مناسبي مواد غذايي به همراه تيم به چين و کره شمالي اعزام مي کنيم تا از اين بابت خيالمان آسوده باشد.
دبير کل فدراسيون فوتبال در پايان با توضيح درخصوص پروازهاي تيم ملي گفت: با توجه به دستور رئيس جمهور و موافقت رئيس سازمان تربيت بدني مشکل پروازي تيم ملي حل شد تا کادر فني حداقل زمان را براي ريکاوري و ادامه تمرينات داشته باشد. از همين رو تيم ملي با پروازي اختصاصي به کره شمالي مي رود. همانطور که قبلا هم اشاره کرده ايم هر 3 بازي داراري اهميت ويژه اي است که بايد شرايط به خوبي ايجاد شود.

حجت الاسلام سيدجلال يحيي زاده رييس کميته تربيت بدني و جوانان مجلس:
سه مدير و شش مربي متهم به سو»استفاده مالي هستند
حجت الاسلام سيدجلال يحيي زاده رييس کميته تربيت بدني و جوانان مجلس با اشاره به قراردادهاي بازيکنان و مربيان فوتبال گفت: مساله بستن قراردادهاي صوري در راستاي فرار از پرداخت ماليات و مسائل ديگر بايد مورد پيگيري قرار گيرد.
وي درگفت و گو با ايسنا افزود : در ارتباط با نظارت بر اين موضوع طي يکي - دو سال گذشته بارها، دغدغه خود را به سازمان و مسوولان مرتبط منعکس کرده و آن ها معمولا قول ها و تعهداتي نسبت به حل اين موضوع داده اند.
وي افزود: حتي همان طور که همه مشاهده کرده اند آنها در چند ماه اخير هم در مصاحبه ها از طريق رسانه ها بر اين موضوع تاکيد داشته اند.
اين عضو کميسيون فرهنگي مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه آن گونه که خبر داريم اقدامي عملي در اين راستا صورت نگرفته است. در واقع يکي از مهم ترين راه هايي که در ورزش و فوتبال به فساد انجاميده، پول هاي هنگفتي است که برخي از ورزشکاران،  دست اندرکاران و کادر فني دريافت مي کنند. واقعا در کشور ما نبايد اين مساله يک عرف شود و اصولا در اين مملکت با توجه به دستمزدها و حقوق هايي که داده مي شود اين مساله اصلا منطقي نخواهد بود و بايد به شکلي ساماندهي شود.
يحيي زاده افزود: مساله بدتر و تلخ تر آن است که با آن که بارها در مجلس تذکر داده شده و در اين راستا ما نيز پيگيري هاي هم داشته ايم - که اميدواريم سازمان بازرسي هم که در اين مورد ورودي داشته بهتر و عميق تر ورود پيدا کند - برخي قراردادها به صورت صوري بسته مي شود و معمولا ورزشکاران براي فرارهاي مالياتي و مسائل ديگر و حتي گاهي براي کم کردن فشار هواداران، آن چيزي که تحت عنوان قرارداد مي بندند را به صورت صريح و آشکار به مردم منعکس نمي کنند.
به گفته رييس کميته تربيت بدني و جوانان مجلس گفت:  بعضا قراردادي که ذکر مي کنند تنها 10 درصد مبلغ واقعي است و اين موجب مي شود سو»استفاده هاي متعدد و فراواني از سوي واسطه ها، برخي دست اندرکاران و سرمربيان، حتي برخي افرادي که در بعضي از رسانه ها کار مي کنند و افراد ديگري صورت گيرد. هم اکنون نيز متاسفانه طبق بررسي هاي ما حدود سه نفر از مربيان و شش تن از مربيان چنين اتهامي به سمت آن هاست که طبيعتا خودشان بايد پاسخگو باشند که اميدواريم اين مساله صحت نداشته باشد.
نماينده تفت و ميبد گفت: حال چه موضوع مربيان و مديران صحت داشته باشد يا نه، فضايي که ايجاد کرده ايم مي تواند به چنين وضعيتي دامن بزند و اين معضل و مشکل اگر هنوز هم وجود ندارد به زودي در ورزش ما به وجود خواهد آمد.
وي يکي از کارهاي اصلي و اساسي مجلس را بررسي و پيگيري اين مساله دانست و گفت: اگر سازمان تربيت بدني در اين مورد زودتر اقدام نکند، ديگر وظيفه کميسيوني و مجلس خود مي دانيم که به اين مساله ورود پيدا کرده و مشکل را برطرف کنيم.
 
   تغيير محل اردوي تيم ملي فوتسال
 دور جديد تمرينات تيم ملي فوتسال کشورمان از روز شنبه  با حضور 14 بازيکن آغاز خواهد شد. محل برپايي اردوي اين تيم برخلاف دفعات گذشته مجموعه ورزشي کاوه است. اين مجموعه که در نزديکي ميدان بهمن تهران واقع شده است، علاوه بر امکانات لازم براي برگزاري تمرينات تيم ملي داراي خوابگاه و محل اقامت است.
حسين شمس در خصوص اينکه چرا اين محل براي برپايي اردوي تيم ملي انتخاب شده است  گفت: خوابگاه کمپ تيمهاي ملي که جنب سالن واقع شده، در دست تعمير است و هتل آکادمي فوتبال نيز در اختيار تيم ملي بزرگسالان است به همين خاطر ناچار شديم، محل برپايي اردوي تيم ملي براي ديدار دوستانه با ليبي را تغيير دهيم.
وي افزود: اين هم از مشکلات ماست. ما هم تيم ملي هستيم اما هتل و امکانات در اختيار تيم ملي بزرگسالان قرار گرفته و ناچاريم در محلي ديگر خود را آماده حضور در ديدارهاي تدارکاتي پيش رو کنيم.
تمرينات تيم ملي با حضور 14 بازيکن از روز شنبه 2 خرداد به مدت سه روز پيگيري خواهد شد و پس از آن ملي پوشان کشورمان سه شنبه تهران را به مقصد ليبي ترک مي کنند تا طي روزهاي پاياني هفته آتي دو ديدار دوستانه را مقابل تيم ملي اين کشور برگزار کنند.
در اين اردو نفراتي چون مصطفي نظري، حميدرضا ابراري نيا، وحيد شمسايي، محمد طاهري، محمد کشاورز، علي اصفر حسن زاده، مجيد لطيفي، محمد رضا زحمت کش، حسين سلطاني، مجيد تيکدري نژاد، محمود قاضي، مسعود دانشور، ابراهيم مسعودي و مرتضي عظيمائي حضور دارند.
 
دانشگاه مازندران ميزبان دهمين المپياد ورزشي دانشجويان
مهدي طالب پورمديرکل اداره تربيت بدني وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اعلام کرد: دانشگاه مازندران به عنوان ميزبان دهمين المپياد فرهنگي - ورزشي دانشجويان کشور انتخاب شد.   
وي افزود: المپياد فرهنگي- ورزشي دانشجويان کشور هر دو سال يکبار به ميزباني يکي از دانشگاه هاي کشور برگزار مي شود.
وي گفت: امسال نيز به رغم رقباي سرسخت دانشگاه مازندران، اين دانشگاه به عنوان ميزبان برگزاري اين المپياد انتخاب شد.
وي تصريح کرد: ميزباني دانشگاه ها را بر اساس شاخص هاي علمي، توانمندي هاي مديريتي، زير ساخت هاي ورزشي، استقبال مسوولين ورزشي و مردم انتخاب مي کنيم.
وي ادامه داد: همچنين در مراسمي که در اين دانشگاه برگزار شد، پرچم دهمين دوره المپياد فرهنگي- ورزشي دانشجويان کشور به قاسم عليزاده، رييس دانشگاه مازندران تقديم شد.
مدير کل اداره تربيت بدني وزارت علوم، تحقيقات و فناوري خاطرنشان کرد: المپياد پسران در سه دانشگاه مازندران، ساري و بابل به محوريت دانشگاه مازندران و المپياد دختران در سه دانشگاه  صنعتي شاهرود، سمنان و دامغان به محوريت دانشگاه صنعتي شاهرود با حضور بيش از پنج هزار نفر دانشجو در دو بخش دختران و پسران برگزار خواهد شد.
وي توضيح داد: اميدوارم با توجه به افزايش تعداد دانشگاه ها نسبت به المپياد نهم، رشته هاي شرکت کننده از 13 رشته ورزشي به حدود 20 رشته ورزشي برسد.
وي افزود: دهمين المپياد فرهنگي- ورزشي دانشجويان کشور تابستان 89 در دانشگاه مازندران آغاز به کار خواهد کرد.
 
در حاشيه بازي پرسپوليس-الشباب
 اقدام عجيب تماشاگران
هواداران تيم فوتبال پرسپوليس در اقدامي عجيب از دقيقه 30 ديدار برابر الشباب عليه کادر فني و مديريت باشگاه شعار دادند.
به گزارش  مهر، اين ديدار  در ورزشگاه آزادي تهران آغاز شد که حاشيه هاي آن را در زير مي خوانيد:
 بازيکنان ذخيره پرسپوليس در اين ديدار مورد تشويق هواداران قرار گرفتند. در ميان بازيکنان ذخيره عليرضا نيکبخت واحدي و رحمان رضايي نيز حضور داشتند.
 تماشاگران پرسپوليس در اقدامي عجيب از دقيقه 30 اين ديدار اقدام به شعاردادن عليه عباس انصاريفرد مديرعامل باشگاه و نلو وينگادا سرمربي تيم فوتبال اين باشگاه پرداختند.
 عليرضا نيکبخت واحدي از نيمکت نشيني در اين ديدار ناراحت بود و به تشويق هاي هواداران هم توجهي نکرد.
 برخلاف انتظارات ، تماشاگران کمي از اين ديدار استقبال کردند. کمتر از 25 هزار تماشاگر اين بازي را از نزديک تماشا کردند.
  
حاشيه  نگاري ديدار پرسپوليس - الشباب
درگيري فيزيکي تماشاگران
در بين دو نيمه  بازي تيم هاي پرسپوليس و الشباب چندين درگيري اتفاق افتاد.
 گفتني است که ،پس از پايان  نيمه  نخست، احمدرضا عابدزاده به سمت بازيکنان اين تيم رفت و به برخي بازيکنان از جمله خيرخواه به شدت اعتراض کرد.
در اين بين درگيري هايي ميان تماشاگران رخ داد که حتي برخي از آنها به ضرب و شتم يکديگر پرداختند.هم چنين يک تصويربردار و يک عکاس نيز در کنار زمين با يکديگر درگير شده و همديگر را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

 قاسم پور از مربيگري تيم کامپوند زنان ايران کنار گذاشته شد
سکينه قاسم پور اولين مربي زن تيروکمان کشورمان با نظر "لي يومي" با تيم ملي کامپوند زنان ايران قطع همکاري کرد.
به گزارش  مهر، مدتي پيش از سوي فدراسيون "مانسوک پارک" و خانم "لي يومي" به عنوان سرمربي هر دو بخش ريکرو و کامپوند مردان وزنان قبول مسئوليت کردند. اين مسئله باعث شد تا سرمربي خارجي تيم بانوان برنامه خود را براي اردوهاي تيم ملي زنان بصورت مقطعي ارائه دهد و سکينه قاسم پور مربي اين تيم با نظر وي مخالفت کند.
قاسم پور از همان روز نخستي که مربيگري تيم کامپوند زنان را برعهده گرفت بر برپايي اردوهاي مستمر تاکيد کرد و فدراسيون نيز برنامه هاي اين مربي را پذيرفته بود اما بعد از انتخاب سرمربي تيم  اين برنامه ها تغيير کرد.  "لي يومي" معتقد است کمانداران کامپوند نيازي به اردوهاي مستمر ندارند و فقط لازم است اردوها در هنگام رقابتها به صورت مقطعي برپا شود.
اين اختلاف نظر در نشستي مطرح و در نهايت سرمربي خارجي تيم کامپوند زنان با اعلام اينکه قاسم پور وي را قبول ندارد خواستار قطع همکاري با اين مربي ايراني شد.
 
 مسابقات جودوي قهرماني آسيا
 ملي پوشان ايران شنبه روي تاتامي
کميته برگرازي رقابت هاي جودو قهرماني آسيا برنامه اين مسابقات را که طي روزهاي دوم و سوم خردادماه در چين تايبه برگزار خواهد شد، اعلام کرد.
به گزارش  مهر، براساس اعلام کميته برگزاري اين مسابقات ، روز جمعه اول خرداد جلسه فني تيم ها و قرعه  کشي ساعت 17 تا 19 عصر به وقت محلي برگزار خواهد شد.
شنبه دوم خردادماه  رضا چاه خندق، مجتبي نيک بين ، احسان رجبي ، تکتم بيدل و سحر چغلوند  به روي تاتامي خواهند رفت.
همچنين يکشنبه 24 مي (سوم خردادماه ) در آخرين روز مسابقات علي چالاک ، محسن ذکريا ، علي معلومات ، سعيد خسروي نژاد و اکرم خاني اسدآبادي به عنوان نمايندگان ايران مبارزات خود را در دومين روز برگزارخواهند کرد.
تيم ملي جودو ايران جهت حضور در اين مسابقات هم اکنون در تايپه به سر مي برد.
 
باشگاه پيام ارتباطات تهران در پرورش ورزشکاران جانباز و معلول نقش بسزايي  داشته است
روابط عمومي فدراسيون ورزشهاي جانبازان و معلولين اعلام کرد: مسوول بخش ورزش جانبازان و معلولين باشگاه پيام ارتباطات تهران، پرورش و تعليم ورزشکاران جانباز ومعلول را يکي از اهداف مهم اين باشگاه برشمرد.
مهدي زماني با بيان اين مطلب افزود: اصلي ترين و شاخص ترين ويژگي باشگاه پيام ارتباطات اختصاص فضاهاي ورزشي مناسب سازي شده براي ورزشکاران جانباز و معلول مي باشد; همچنين اين باشگاه توانسته با خريداري لوازم ورزشي مدرن و مناسب، استخدام مربيان باتجربه و دلسوز نقش بسزايي را در پيشبرد موفقيت هاي ورزشي اين عزيزان ايفا» نمايد.
وي با اشاره به اينکه موسسه فرهنگي - ورزشي پيام ارتباطات از سابقه 40سال فعاليت در امر ورزش برخوردار مي باشد اظهار کرد: بخش ورزش جانبازان و معلولين باشگاه پيام از سال 1386 به همت وزيرمحترم ارتباطات و مديرعامل موسسه جناب آقاي ميرمحمدي بصورت رسمي آغاز بکارنمود.
وي درخصوص سطح برگزاري مسابقات باشگاهي سال گذشته خاطر نشان کرد:با توجه به اينکه مسابقات باشگاهي سال گذشته در سطح بسيارخوبي برگزار شد و کليه تيم ها از ورزشکاران جوان و با استعدادي برخوردار بودند، خوشبختانه تيم هاي وزنه برداري، واليبال نشسته، تنيس روي ميز توانستند در اين رقابتها بسيار پرقدرت ظاهرشوند.
 
واحد دزفول  قهرمان مسابقات جودو منطقه 6 دانشگاه آزاد اسلامي
دزفول- خبرنگار آفرينش
مسابقات جودو برادران منطقه 6 دانشگاه آزاد اسلامي  با حضور 9 تيم از واحد هاي دانشگاهي آبادان ، اميديه ، انديمشک ، اهواز ، بهبهان ، شوشتر ، مسجد سليمان ، ماهشهر و دزفول به ميزباني واحد دزفول در 8 وزن  با حضور 63 ورزشکار دانشجو در سالن ورزشي تربيت معلم شهيد رجايي دزفول
برگزار شد  وپس از انجام 71 مسابقه تيمهاي دزفول ، مسجدسليمان وشوشتر موفق به کسب مقامهاي اول تا سوم اين دوره از مسابقات شدند که اسامي تيمها ونتايج انفرادي به شرح زير مي باشد:
مقام اول واحد دزفول : محسن غفاري فرد ، علي قبادي ، مختارخورنگ ، عليرضا قلاوند ، مهدي گلشن ، بهرام عزيز پور ، محمد کلولي ، آرش مرشدوني . مربي : اکبر آدينه . سرپرست : شهريار بلنده .
مقام دوم واحد مسجدسليمان : طيب طالبي ، امين امامي رازليقي ، رحيم ميرزاده ، علي علي ضامني ، سيداميد نوري جعفري ، حبيب اله اليگر ، سيد ومهدي صالحي . مربي : طيب طالبي . سرپرست : پيمان اسدي.
مقام سوم واحد شوشتر : سعيد سرخه ، امين قاضي نژاد ، حسين موسوي عسکري ، مرتضي کوره پزي ، حجت بهرام زاده . مربي : سعيد بيت سياح . سرپرست : مجيد مشکور پور.
 
مسابقات تيراندازي جايزه بزرگ
 درخشش کمانداران ايران در مرحله مقدماتي
 مرحله مقدماتي اولين روز از مسابقات تيراندازي با کمان جايزه بزرگ آسيا ، با معرفي نفرات برتر اين رشته در زمين چمن سايت تخصصي تيراندازي با کمان پايان يافت.   
اين مسابقات  با حضور 7 کشور عراق ، سوريه ، مجارستان ، هند ، نپال ، ايران و بنگلادش در مسافت 70 متر انجام شد در پايان مرحله مقدماتي اين رقابتها نفرات برتر در دو اسلحه ريکرو و کامپوند معرفي شدند.
در کامپوند مردان که 13 ورزشکار حضور داشتند ، حمزه نکويي با 689 امتياز اول شد و کمانداراني از هند و مجارستان با 686 امتياز در جايگاه دوم و سوم ايستادند.
در کامپوند زنان نيز 9 ورزشکار به رقابت پرداختند که در پايان انسيه حاجي انزهايي با 678 امتياز اول شد ، ويدا حليميان با 669 امتياز در جايگاه دوم قرار گرفت و کمانداري از هند با 651 امتياز سوم شد.
در رشته ريکرو مردان کمانداري از هند با 659 امتياز در رتبه نخست ايستاد ، ديگر نماينده اين کشور از هند با 658 امتياز دوم شد و کيوان رياضي مهر با 653 امتياز و ميلاد وزيري با 651 امتياز در جايگاه سوم و چهارم ايستادند.
همچنين در کامپوند بانوان نيز که 9 ورزشکار شرکت کرده بودند ، انسيه حاجي با 678 امتياز اول شد ، ويدا حليميان با 669 امتياز دوم و ورزشکاري از هند با 658 امتياز به مقام سوم مرحله مقدماتي دست يافت.
  
 مسابقات انتخابي تيم ملي پينگ پنگ دانشجويان
چهار پينگ پنگ باز برتر مشخص شدند
چهار پينگ پنگ باز برتر مسابقات مرحله نهايي انتخابي تيم ملي پينگ پنگ دانشجويان مشخص شدند.
 مسابقات نهايي انتخابي تيم ملي پينگ پنگ دانشجويان براي اعزام به يونيورسياد جهاني صربستان انجام شد که در نهايت واحد مالميري در مکان نخست قرار گرفت و محسن خطيون، آذين لطف الله نسب و افشين نوروزي در رده هاي دوم تا چهارم قرار گرفتند.
گفتني است که ، اين چهار نفر به اردوي تيم ملي دعوت مي شوند و در نهايت سه پينگ پنگ باز که آماده ترين ها هستند به صربستان اعزام خواهند شد.
ايران در مسابقات انفرادي و دوبل  يونيورسياد صربستان شرکت خواهد کرد.

  اوايل خردادماه آغاز اردوي تيم ملي پينگ پنگ
نخستين مرحله اردوي آماده سازي تيم ملي پينگ پنگ براي شرکت در مسابقات کشورهاي اسلامي از اوايل خردادماه آغاز مي شود.
 فواد کاسب سرمربي تيم ملي پينگ پنگ در اين خصوص گفت : مسابقات همبستگي کشورهاي اسلامي مهرماه و با حضور سي تيم از کشورهاي مختلف در ايران برگزار مي شود و بدين منظور برنامه هاي تدارکاتي و تمريني ملي پوشان آغاز مي شود.
وي افزود: با شروع اردوهاي آماده سازي ملي پوشان پس از پشت سرگذاشتن تمرينات پانزده روز حضور براي گذراندن امتحانات پايان سال به مرخصي مي روند تا از اواسط تيرماه مرحله دوم اردوها آغاز شود.
وي خاطرنشان کرد: در آستانه برگزاري مسابقات همبستگي کشورهاي اسلامي، مسابقات انتخابي به منظور راه يابي به اين رقابتها در کشور برگزار مي شود و در نهايت از ميان 8 بازيکن 5 نفر برتر به عضويت تيم ملي درخواهند آمد.
سرمربي تيم ملي اشاره کرد: به منظور آمادگي بيشتر ملي پوشان و کاهش استرس و فشارهاي ناشي از مسابقات درصدد هستيم تا اردوي تدارکاتي برون مرزي را براي پينگ پنگ بازان کشورمان ترتيب دهيم و در اين زمينه سفر به مراکش در دستور کارشوراي برون مرزي فدراسيون پينگ پنگ قرار گرفته است.
       
مدير کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي :
 ايران  بايد در بازي هاي دانشجويان جهان حرف اول را بزند
عليرضا سهرابيان مدير کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي گفت: همه بايد کمک کنيم که ورزش ايران در بازي هاي دانشجويان جهان حرف اول را بزند.
وي افزود: براي حضور قدرتمند در يونيورسياد همکاري لازم را با فدراسيون ورزش هاي دانشگاهي به عمل آورده و مربيان و ورزشکاران خود را در اختيار آنها قرار داده ايم. اميدوارم از اين مربيان به نحو احسن استفاده کرده و بهترين ورزشکاران انتخاب شوند. همه بايد کمک کنيم که ورزش ايران حرف اول را در دنيا بزند.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا تيم ايران مي تواند جايگاه خود را در يونيورسياد بهبود بخشد، به ايسنا گفت: زماني مي توانيم اين حرف را بزنيم که ببينيم کادر فني درست انتخاب شده است. اما، هنوز تيم ملي دانشجويان بسته نشده و نمي توان در اين باره قضاوت کرد. زمان زيادي نداريم و دارد دير مي شود. به نظر من در شرايط کنوني، در حال حاضر فقط در تکواندو مقام مي آوريم مگر اينکه ملي پوشان را به مسابقات بفرستيم.
سهرابيان در پاسخ به اين سوال که آيا انتخاب تيم دانشجويان با اعضاي تيم هاي ملي درست است تاکيد کرد: بسياري از ملي پوشان ما دانشجو هستند. همه دنيا بهترين ها را اعزام مي کنند و نمي توانيم اين موضوع را کتمان کنيم.
وي افزود: زماني مي توانيم بگوييم تيم ملي دانشجويان موفق بوده و فدراسيون ورزش هاي دانشگاهي خوب عمل کرده است که در ورزش هايي چون فوتبال، هندبال و بسکتبال مدال بياوريم. امسال هم مي گذرد ما به يک فرصت ويژه نياز داريم. زماني در کار خود موفق مي شويم که در ورزش هاي جمعي موفق باشيم نه انفرادي. اگر مي خواهيم ورزش دانشگاهي ايران در مجامع جهاني حرف اول را بزند بايد همه دست به دست هم بدهيم و خودخواهي ها و خود راي ها را از بين ببريم.
مدير کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي بر لزوم انتخاب رييس براي فدراسيون ورزش هاي دانشگاهي تاکيد کرد و گفت: بايد اين فدراسيون هرچه سريع تر از سرپرستي خارج شود و مسوولان بفهمند که اين فدراسيون رييس مي خواهد، در اين صورت مي توانيم به هدف اصلي ورزش دانشجويي برسيم.
       
رئيس هيات ورزشهاي جانبازان و معلولين استان تهران:
يکي از عوامل موفقيت اين هيات جوانگرايي در کليه رشته هاي ورزشي بوده است
روابط عمومي فدراسيون ورزشهاي جانبازان و معلولين اعلام کرد: رئيس هيات ورزشهاي جانبازان و معلولين استان تهران يکي از عوامل موفقيت اين هيات را جوانگرايي در کليه رشته هاي ورزشي برشمرد.
علي لواساني با بيان اين مطلب افزود: خوشبختانه با اقدامات بسيار خوبي که اين هيات براي ورزشکاران جانباز و معلول استان تهران در سال گذشته به انجام رساند و همچنين با ارزيابي عملکرد هياتهاي استاني از سوي فدراسيون جانبازان و معلولين بعنوان برترين هيات در سال 87 شناخته شديم.
وي با اشاره به اينکه هيات ورزشهاي جانبازان و معلولين استان تهران در 15 رشته ورزشي فعاليت مي نمايد اظهار کرد: در چند سال اخير تمام تلاشمان را بکار گرفتيم تا با شناخت استعدادهاي جوان بتوانيم نيروهاي تازه نفس تري را به عرصه ورزش معرفي نمائيم و همچنين با تهيه تجهيزات ورزشي مورد نياز فضاهاي ورزشي بسيار مناسبي را در اختيار ورزشکاران اين استان قرار داديم.
وي درخصوص برنامه هاي پيش روي براي ورزشکاران جانباز و معلول اين استان خاطرنشان کرد: به مناسبت سوم خرداد ماه سالروز آزادسازي خرمشهر مسابقات ويلچرراني جانبازان و معلولين با همکاري شهرداري منطقه هفت تهران برگزار خواهدشد.
لواساني در ادامه افزود: همچنين در اواخر خرداد ماه سالجاري درصدد برپائي اردوي کوهپيمايي براي جانبازان و معلولين جهت صعود به ارتفاعات دماوند  هستيم.
لواساني در پايان يادآور شد: يکي از مشکلات اساسي اين هيات کمبود فضاهاي ورزشي استاندارد و مناسب سازي شده مي باشد زيرا با افزايش تعداد ورزشکاران جانباز و معلول در دو سال اخير با کمبود سالن هاي ورزشي مواجه شديم که اميدوارم با همکاري مسوولين فدراسيون بتوانيم مجموعه مناسبي را براي اين عزيزان تهيه نمائيم.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته