جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/03/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3330


كوتاه و خواندني

با حضور جعفري جلوه،
سينما مهتاب قزوين بازگشايي شد


مقاله

درباره قاچاق داروهاي تقلبي;
«جمعه داغ» در آفاق فيلم ساخته شد

آخرين خبرها از سريال ماه رمضان شبکه دو;
تصويربرداري «پاييز پدرسالار» براي پخش در ماه رمضان ادامه دارد


«ليلي رشيدي» بازيگر نمايش «منهاي دو» شد


 كوتاه و خواندني 

مسابقه کتابخواني پرواز در ملکوت
 کتابخانه بهاران فرهنگسراي اقوام، همزمان با سالگرد عروج ملکوتي امام خميني (ره) مسابقه کتابخواني با عنوان پرواز در ملکوت را برگزار مي کند.
 به نقل از روابط عمومي فرهنگسراي اقوام، سوالات اين مسابقه از وصيت نامه سياسي- الهي امام خميني (ره) مطرح شده است که علاقمندان با مراجعه به آن مي توانند در اين مسابقه شرکت کنند.شايان ذکر است، شرکت کنندگان جهت دريافت برگه هاي مخصوص مسابقه، مي توانند از تاريخ 9 الي 25 خرداد ماه به مراکز فرهنگي هنري منطقه 17 فرهنگسراي اقوام مراجعه و براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي 66231119 -66218568 تماس حاصل نمايند.

زندگي نامه شيخ رجبعلي خياط فيلم مي شود
زندگينامه شيخ رجب علي خياط با پايان مرحله نگارش درسيما فيلم ساخته مي شود.   
 به نقل از سيما فيلم ، فيلمنامه زندگي اين عارف بزرگ را مجيد پور ولي کلشتري مي نويسد که محمد داوودي پس از اتمام نگارش آن را توليد مي کند.
کتاب «کيمياي محبت»درباره اين شيخ بزرگ و زندگي نامه اوست که در نگارش فيلمنامه اين فيلم از آن نيز استفاده خواهدشد.
رجبعلي نکوگويان مشهور به شيخ رجبعلي خياط عاشق سالکي بود که با عشق به اهل بيت عصمت و طهارت به مقامات والاي عرفاني رسيده بود. او اصل را در انتظار فرج امام زمان قرار داده بود. وي در سال 1262 در تهران به دنيا آمد و در 1340 هجري در تهران درگذشت. قبر او در ابن بابويه شهر ري است.

عليرضا  افتخاري;
جشن آواهاي باستاني منجر به احيا»  نتهاي  فراموش شده موسيقي محلي مي شود
نت هاي فراموش شده موسيقي محلي  با برگزاري اولين جشن آواهاي باستاني احيا  مي شود و مي توان  با برپايي برنامه هايي از اين قبيل موسيقي بومي را  ميان نسل جوان گسترش داد.
به گزارش ستاد خبري اولين جشن آواهاي باستاني،عليرضا افتخاري،خواننده،با اعلام اين مطلب گفت:موسيقي محلي جزئي از ميراث معنوي به شمار مي رود و بايد با برگزاري برنامه هاي مختلف از فراموش شدن اين ميراث جلوگيري کرد.
وي افزود:متاسفانه در حال حاضر نسل جوان آگاهي چنداني از ميراث کشور خود ندارند; به همين دليل به سوي موسيقي هاي غربي وبي هويت کشيده مي شوند;در صورتي که با توسعه  موسيقي محلي مي توان  ريشه بسياري از مشکلات و همچنين فقرفرهنگي را حل کرد. اين خواننده خواستار توجه مسئولان به  موسيقي محلي و بزرگان اين عرصه شد و اظهار داشت: ناآگاهي از ريشه ها بومي  و فرهنگي منجربه بي هويتي نسل و پوسيدگي دروني  مي شود;به يقين  با گسترش موسيقي محلي از طريق رسانه هاي جمعي و اجراهاي زنده مي توان ذهن جوانان را نسبت به موسيقي مملکت  خود معطوف و روح فرهنگي ملي را زنده کرد. افتخاري ادامه داد: براي بخش خصوصي راههايي را فراهم کرد تا بتوانند روي فعاليت هاي فرهنگي سرمايه گذاري کنند و از بازگشت سرمايه خود اطمينان حاصل کنند;اما متاسفانه در حال حاضر جو مسائل فرهنگي به گونه اي که بخش خصوصي به سرمايه گذاري روي مسائل فرهنگي اعتقاد ندارد. براساس اين گزارش،اولين جشن آواهاي باستاني 9  تا 12 تيرماه سال جاري  با حضور شش  گروه سرشناس موسيقي محلي در مجتمع تله کابين گنجنامه در استان همدان برگزار مي شود . براي اطلاعات بيشتر مي توان به سايت . http:com//.ganjnameh-telecadin  مراجعه کرد.

اجراي نمايش يک رويا در فرهنگسراي بهمن
 اجراي نمايش عروسکي يک رويا به نويسندگي و کارگرداني زهره بهروزي نيا از 17 خرداد ماه در فرهنگسراي بهمن به اجرا درخواهد آمد.
 نمايش يک رويا به نويسندگي و کارگرداني زهره بهروزي نيا و با عروسک گرداني، احمد آکشته، پانته آ حبيلي، عصمت باپيران، مهرنوش شريعتي، سهيلا باجلان، طراحي و ساخت عروسک سهيلا باجلان و با آهنگسازي بهزاد عبدي از 17 خرداد ماه در فرهنگسراي بهمن به اجرا در مي آيد. نمايش يک رويا در مورد دو شخصيتي است که پرنده اي را پيدا مي کنند يکي از اين شخصيتها پرنده را محبوس مي کند و شخصيت ديگر سعي در رهايي اين پرنده دارد و ... طراحي نور و صحنه اين نمايش را رضا مهدي زاده برعهده دارد. نمايش صحنه اي بازي از اول 17 تا 30خرداد ماه در فرهنگسراي بهمن سالن تجربه ساعت 18/30 اجرا مي شود.

پخش سه فيلم در ايام ارتحال امام (ره) از شبکه تهران
فيلم هاي "شهر بيدار"، "نسيم شمال باد جنوب" و "قيام" به مناسبت رحلت امام خميني (ره) و قيام پانزده خرداد روي آنتن شبکه تهران مي رود.
 فيلم "شهر بيدار" 14 خرداد ساعت 20:14 از شبکه تهران روي آنتن مي رود. اين فيلم به کارگرداني مجيد جوانمرد و تهيه کنندگي محمدرضا ايزدي يکتا تهيه شده و جهانگير الماسي، شيوا ابراهيمي، پويا اميني، اصغر محبي، حسين معلومي، مرتضي ضرابي و شراره دولت آبادي بازي مي کنند. داستان فيلم "شهر بيدار" درباره جواني فيلمساز به نام مسعود است که پدرش از مبارزان زمان انقلاب و رزمندگان دفاع مقدس است. وي با پزشکي به نام هانيه آشنا مي شود که با مادر و پدربزرگش زندگي مي کند. پدر مسعود با شنيدن نام پدر هانيه ...
عوامل اين فيلم عبارتند از نويسنده: عباس مراديان، دستيار کارگردان: رضا ابوفاضلي، تصويربردار: حسن اسلامي، صدابردار: سعيد احمدي، رضا بهارانگيز تدوين، عکاس: ليلا خوشکناز و مدير توليد: محسن صمدي. فيلم "نسيم شمال باد جنوب" به تهيه کنندگي ايرج محمدي، کارگرداني محمدمهدي عسگرپور و نويسندگي مسعود بهبهاني نيا 15خرداد ساعت 30 دقيقه بامداد از شبکه تهران پخش مي شود.  داستان اين فيلم درباره يک نوجوان 15 ساله در بهمن 57 است که در روستايي زيبا به نام درگل از توابع سوادکوه با خانواده اش زندگي مي کند. شوق ديدار امام اين نوجوان را با ماجراهايي خاص رو به رو مي کند. در فيلم "نسيم شمال باد جنوب" اسماعيل خلج، ايمان قرباني، حبيب الله ياري و کريم اکبر مبارکه بازي مي کنند.فيلم سينمايي "قيام" محصول هندوستان هم جمعه 15 خرداد ساعت 20:14 از شبکه تهران روي آنتن مي رود. اين فيلم به کارگرداني کتان مهتا و بازي امير خان و راني موکراجي ساخته شده است. در خلاصه داستان فيلم "قيام" آمده است: سال 1857 هندوستان تحت سيطره استعمار انگلستان است وانگلستان در هند کمپاني هند شرقي را داير کرده که دست به اقدامات غيرقانوني و سود آور بسياري مي زند و ...

يکشنبه 17 خرداد افتتاح مي شود
رونمايي از آثار ديده نشده هانيبال الخاص در نگارخانه الهه
نمايشگاه نقاشي هاي هانيبال الخاص 17 خرداد 88 در نگارخانه الهه برگزار مي شود.
اين نمايشگاه شامل 28 اثر 35x35 و 70x50 ترکيب مواد مي باشد.
هانيبال الخاص که ليسانس و فوق ليسانس هنرهاي تجسمي از انيستيتوي هنر شيکاگو دارد و مدرس دروس تئوري و عملي در دانشگاه هاي داخل و خارج کشور بوده است، تاکنون بيش از سيصد نمايشگاه گروهي و انفرادي در ايران و کشورهاي ديگري چون کانادا، آمريکا و استراليا داشته است که برخي از آنها غير منتظره، ابتکاري و به ياد ماندني هستند. او کتابهاي مختلفي را براي بزرگسالان و کودکان ترجمه و تاليف کرده است.
زيباشناسي چه در فرم جه در محتوا در آثارش لحاظ شده است و مي توان گفت الخاص آميزه اي از يک شاعر، معلم، نقاش و قصه گو است .
الهه جواهري مديرنگارخانه الهه معتقد است آثار الخاص سبک خاص خود را دارد و ويژگي کارها در حقيقت همان خاص بودن آنهاست، از نظر وي نکته مهم آثار الخاص تشخيص و تمايز دادن آن نسبت به آثار ديگر هنرمندان است.
در حاليکه الخاص در اين نمايشگاه حضور ندارد تعدادي از آثار ديده نشده اش براي اولين بار به روي ديوار نگارخانه الهه آويخته مي شوند.
علاقمندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي توانند تا 26 خرداد همه روزه جز ايام تعطيل از ساعت 4 الي 8 از آثار ديدن نمايند.
شايان ذکر است نگارخانه الهه در خيابان آفريقا-خيابان گلفام-پلاک 6 واقع مي باشد.
   
 راديو ايران ميزبان استان قهرمان پرور کرمان
درويژه برنامه راديو تلويزيون" ايران سربلند" که از شنبه تا چهارشنبه از ساعت00:10 صبح به مدت يک ساعت و نيم پخش مي شود. راديو ايران فردا ميهمان قهرمان پرور کرمان مي شود.
به گزارش روابط عمومي راديو ايران جواد کمالي معاون سياسي استان ضمن حضور در برنامه درخصوص نحوه اجرايي انتخابات در استان مربوطه و اين که چند صندوق اخذ راي وجود دارد و تفاوت انتخابات با دوره قبل و آمار راي دادن، شور و شعور مردم، تعداد واجدين شرايط، تمهيدات وساز و کار اتخاذ شده صحبت خواهد کرد.
 همچنين علي رضا منظري توکلي کارشناس فرهنگي اجتماعي استان کرمان در خصوص آب و هواي استان،  جاذبه هاي ديدني و تاريخچه سياسي، فرهنگي- اجتماعي استان صحبت مي کند. و در ارتباطي تلفني، محمد علي علمي از روساي هيات هاي نظارت استان کرمان از امنيت و سلامت انتخابات صحبت خواهدکرد.  پخش گزارش هاي مردمي و گزارش زنده تلفني از ميدان آزادي استان کرمان و موسيقي هاي محلي استان از ديگر بخش هاي اين برنامه زنده است که  به سردبيري مريم جلالي، تهيه اکبرجاهد، گويندگي فاطمه آل عباس و هماهنگي بهزاد محمودزاده پخش مي شود. گوينده صداي استان کرمان رضا محمود آبادي تهيه کننده اين برنامه که با مشارکت راديو ايران و صداي استان کرمان تهيه و پخش مي شود را هاشم جهرمي برعهده دارد.
   
پوشش بيمه عمر و حادثه براي اعضاي خانه سينما
 روابط عمومي خانه سينما اعلام کرد، جامعه اصناف سينمايي ايران همزمان با سوم خرداد، سالروز آزادسازي خرمشهر ، براي نخستين بار ، اعضاي خود را تحت شمول بيمه عمر و حوادث قرار داده است.  اين قرارداد که به امضا» محمد مهدي عسگرپور مدير عامل خانه سينما و شرکت سهامي بيمه ايران رسيده ، 2000 نفر از اعضاي خانه سينما را تحت پوشش بيمه فوق قرار مي دهد. مطابق مفاد اين قرارداد شرکت بيمه ايران متعهد گرديده در صورت فوت هر يک از اعضا تحت پوشش ، بدليل فوت عادي معادل 50/000/000 ريال و در صورت فوت ناشي از حادثه معادل 100/000/000 ريال جبران خسارت نمايد که تمامي حق بيمه مذکور توسط خانه سينما تامين و پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است پوشش بيمه اي مذکور در جهت تحقق يکي از برنامه هاي پنج گانه (برنامه امنيت شغلي و رفاه اجتماعي) ارائه شده توسط مديرعامل خانه سينما است.
 
فرهنگسراي موقت" روح الله "برپا مي شود
رئيس سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران از برپايي فرهنگسراي روح الله در ايام برگزاري مراسم ارتحال امام خميني (ره) خبر داد و گفت: اين فرهنگسرا براي دومين سال در ضلع شمال شرقي حرم مطهر برپا مي شود و با اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي به عزاداران و زائران بنيانگذار انفلاب اسلامي خدمات رايگان ارائه مي دهد.
 احمد نوريان احداث فرهنگسراهاي موقت را يکي از سياستهاي  اين سازمان برشمرد و گفت :هرجا که شهروندان و مخاطبان به صورت گروهي حضور داشته باشند وظيفه سازمان فرهنگي هنري است که به سراغ آنان برود و سبد فرهنگي خود را عرضه کند، مراسم ارتحال امام راحل نيز فرصت مناسبي براي اداي دين کوچکي به ساحت آن امام راحل است و در کنار آن زائران از خدمات فرهنگي و هنري بهره مند خواهند شد.
به گفته وي مسابقات فرهنگي ، اجراي نمايش ، برپايي نمايشگاه عکس ويژه مقاطع مختلف زندگي امام ، برپايي نمايشگاه عرضه کتاب، مراسم شعر خواني و خاطره گويي توسط ياران حضرت امام  و ...  از برنامه هايي است که در فرهنگسراي روح الله اجرا خواهد شد.
نوريان يکي ديگر از برنامه هاي اين فرهنگسرا را برپايي خيابان هنر با حضور هنرمندان عنوان کرد و گفت: اين خيابان در حاشيه حرم مطهر برپا خواهد شد و هنرمندان آثار تجسمي ، خطاطي ، طراحي و نقاشي ، گروه هاي تابلو فرش ، قالي بافي و صوف  بافي و غيره در آن حضور داشته و به خلق آثار مرتبط خواهند پرداخت، همچنين ده ها برنامه متنوع با موضوع ابعاد مختلف شخصيتي و زندگي فردي، اجتماعي و سياسي آن حضرت از جمله نگار گذر عکسهاي حضرت امام و عزاداري مردم و پرده خواني با موضوع انقلاب اسلامي اجرا مي شود.
رئيس سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران افزود: در فرهنگسراها ، خانه هاي فرهنگ ، کتابخانه ها ، کانونهاي فرهنگي و هنري و ديگر مراکز وابسته به سازمان ، برنامه هاي بزرگداشت امام خميني (ره) اجرا خواهد شد که از جمله آنها برگزاري شب شعر، کارگاه ، شب خاطره ، همايش بررسي شخصيت امام ، ، نشست بررسي ديدگاه امام است.وي اکران فيلم،نمايشگاه عکس،توزيع محصولات فرهنگي،انتشار 2 کتاب، توزيع پازل ويژه کودکان،اجراي نمايش و... را از ديگر برنامه هاي اين فرهنگسرا عنوان کرد و يادآورشد : ايستگاههاي ديگري به جز فرهنگسراي روح الله در محدوده حرم، برنامه هاي ميداني فرهنگي وهنري اجرا خواهند کرد.

 30 درصد از تدوين "حوالي اتوبان" تمام شد
محمدرضا موئيني 30 درصد از فيلم سينمايي "حوالي اتوبان" به کارگرداني سياوش اسعدي و تهيه کنندگي غلامرضا موسوي را تدوين کرد.
 تدوين اين فيلم سينمايي از يک ماه و نيم  پيش شروع شده و همچنان ادامه دارد. به زودي با انتخاب صداگذار، صداگذاري اولين فيلم سينمايي سياوش اسعدي شروع مي شود تا اين فيلم براي نمايش در سيزدهمين جشن خانه سينما آماده شود. شهاب حسيني، گلچهره سجاديه، بهناز جعفري، نورا هاشمي، افشين سنگ چاپ، نسرين ايرانپور، سعيد قره خانلو، مهدي صبايي ومليحه نيکجومند بازيگران اين فيلم هستند. فيلمنامه "حوالي اتوبان" را سعيد نعمت الله بر اساس طرحي از اسعدي نوشته است. عوامل توليد اين فيلم عبارتند از مشاور کارگردان: کيانوش عياري، مدير برنامه ريزي و دستيار اول کارگردان: محمدهادي کاوياني، مدير فيلمبرداري: مرتضي غفوري، طراح صحنه و لباس: مجيد نيامراد و سياوش اسعدي، جلوه هاي ويژه: رضا ترکمان، صدابرداران: امين ميرشکاري،سعيد احمدي، طراح چهره پردازي: اعظم بيات، موسيقي: بامداد بيات، ترانه: اميرمسعود ميردامادي، خواننده: پوريا ساوجي، عکاس: حمزه اوليا زاده، روابط عمومي: افشين رضايي.


 با حضور جعفري جلوه،
 سينما مهتاب قزوين بازگشايي شد  

 با حضور مديران سينمايي، مقامات استاني و خانواده شهيد بابايي، مراسم آيين بازگشايي سينما مهتاب استان قزوين برگزار شد.
 مراسم آيين بازگشايي سينما مهتاب قزوين روز گذشته (دهم خردادماه)، با حضور مهندس محمدرضا جعفري جلوه معاون امور سينمايي و سمعي، بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، مهندس علي اکبر طاهائي استاندار قزوين، مجيد مسچي مديرعامل موسس سينما شهر، محمد حسين شفيعي ها مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين، محمد حقيقي مسوول دبيرخانه تفاهمات بين بخشي سينماي ايران و خانواده شهيد بزرگوار عباس بابايي و جمعي از مخاطبان برگزار شد.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين در آغاز اين مراسم با اشاره به مجموعه اقدامات انجام گرفته در عرصه فرهنگ و هنر، گفت: عمليات بازسازي اساسي سينماها در نقاط مختلف کشور طي سه  سال گذشته نسبت به سه دهه اخير بي سابقه بوده است و اين اقدام علاوه بر بهبود اقتصاد سينماي ايران، امنيت خاطر و نشاط را براي علاقه مندان به سينما و خانواده ها به ارمغان آورده است.
محمدحسين شفيعي ها با اشاره به اين که عمليات مرمت و بازسازي مجموعه فرهنگي و هنري ميرعماد بعد از گذشت 12 سال از ديگر اقدامات مهم انجام گرفته در اين استان بوده است، افزود: همين طور از 8 سينما در استان قزوين تنها 4 سينما فعال است که اگر همت معاونت امور سينمايي نبود اين چهار سينما نيز به دليل فرسودگي زياد در آستانه تعطيلي قرار مي گرفتند.
وي با تقدير از تلاش هاي مهندس مجيد مسچي و مجموعه موسسه سينماشهر به منظور بهسازي سينماهاي کشور، تصريح کرد: تلاش شبانه روزي دوستان در اين موسسه نتيجه بخش بوده است و امروز شاهد استقبال گسترده مخاطبان از سينماهاي بازسازي شده هستيم.
در ادامه اين مراسم علي اکبر طاهايي استاندار قزوين طي سخناني به نقش مهم سينما در ميان خانواده ها اشاره کرد و اظهار کرد: معاونت امور سينمايي و موسسه سينماشهر با اجراي موفق طرح هاي مختلف از جمله بازسازي سينماهاي کشور نقش مهم و به سزايي در بهبود اقتصاد سينما و اميد و انگيزه به هنرمندان، سينماگران و مخاطبان در اين دوره داشتند.
استاندار قزوين با بيان اين که اميدوارم تعداد مديران موفقي چون مهندس جعفري جلوه و مهندس مسچي در کشور افزايش يابد، تاکيد کرد: بازسازي بيش از 90 سينما طي سه سال در استان هاي مختلف کشور حتي نقاط دورافتاده و سفر به اين مناطق و همچنين اجراي طرح هاي موفق ديگري چون مبارزه با قاچاق فيلم هاي غيرمجاز و اکران هم زمان آثار سينمايي، تنها نشان از پشتکار و علاقه اين عزيزان به سينما و مردم دارد.
در پايان اين مراسم مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي و استاندار قزوين به نمايندگي از ديگر مقامات و مسوولان استاني، مخاطبان و سينماداران استان قزوين با اهداي لوح تقدير از زحمات مهندس جعفري جلوه معاون امور سينمايي، مهندس مجيد مسچي مديرعامل موسسه سينماشهر و چندتن از مديران سينمايي حاضر در مراسم تقدير و تشکر کردند.
سينما مهتاب استان قزوين که پيش از اين ارشاد نام داشت، پس از انجام عمليات بازسازي توسط موسسه سينماشهر با ظرفيت 200 صندلي و با مجهزترين امکانات رفاهي و نمايشي از جمله نصب سيستم صوتي دالبي ديجيتال مورد بهره برداري قرار گرفته است.


 مقاله 

هويت ملي
 دلبستگي صاحبان انديشه  به ارزش هاي بومي ، افسانه ها، اسطوره هاي ايراني، طبيعت و مناظر کشور در آثار شاعران پارسي گوي موج مي زند. شعر فارسي نه تنها در خدمت تقويت روايت گري ايرانيان قراردارد بلکه ابعاد جهاني نيز دارد فرهنگ ايراني از آن درجه ثبات ومقاومت بر خوردار بوده است که فرهنگ هاي بيگانه نتوانسته اند  در روايت آن به مفهوم ايراني بودن خدشه اي وارد آورند اين امر يکي از دلايل عمده تقويت حس هويت ملي است. هسته قومي  بر مبناي وحدت يابي قومي پيدا مي شود و طي ساليان طولاني اين هسته اوليه قومي گسترش مي يابد ودرقالب ايده ملت مفهوم بندي مي شود و به تدريج به شکل هويت منسجمي در مي آيد و اين هويت استمرار تاريخي دارد. هويت فرهنگي که همان هويت انسان هاست شامل زبان و دين و دانش ها و ارزش هاي ملي و بومي و ديني است و فرهنگ ايراني روح خاصي را القا مي کند که با مفهوم ايراني بودن پيوند خورده است تداوم حس مليت وهويت ملي دريک جامعه به هم مرتبط است و مفهوم هويت ملي با ايده يگانه ملت و احساس تعلق به يک جامعه تاريخي بهم مي پيوندند و روابط ميان اشخاص بخشي از موضوع اخلاق است و وقتي يک ايراني تاريخ کشورش رادر نظر  مي گيرد تمام نقطه هاي عطف تاريخ محرک خاطره ي اوست وملت ها ازحوادث تلخ و شيرين به تقويت ذخيره خاطره ايراني مي پردازند وحس استقلال طلبي وملت خواهي ايرانيان راتقويت مي کند.
مه نوش صالح


 درباره قاچاق داروهاي تقلبي;
 «جمعه داغ» در آفاق فيلم ساخته شد  

 «جمعه داغ» به کارگرداني «احمد فيضي» درباره قاچاق داروهاي تقلبي به تهيه کنندگي «اميرحسين شريفي» در آفاق فيلم ساخته شد.
 فيلم سينمايي «جمعه داغ» به تهيه کنندگي «اميرحسين شريفي» و محصول آفاق فيلم است که به سفارش گروه فيلم و سريال شبکه 2 سيما در زمينه معضل داروهاي قاچاق و تاريخ گذشته تقلبي ساخته مي شود.
بنابراين گزارش، آخرين سکانس اين فيلم 90 دقيقه اي، جمعه گذشته با حضور نيروهاي انتظامي در لواسان جلوي دوربين رفت و مراحل فني فيلم در استوديو آفاق فيلم انجام مي شود.
عوامل سازنده اين فيلم عبارتند از:
تهيه کننده: اميرحسين شريفي، کارگردان: احمد فيضي، مدير تصويربرداري: علي مزيناني، طراح صحنه و لباس: کيوان ذوالفقاري، طراح چهره پردازي: بابک شعاعي، تدوين: رضا مطهري، صداگذاري و ميکس: شاهرخ شريفي و بازيگران: حسين محجوب، ليلا زارع، مازيار فيروزمند، محمد ابهري، فرحناز منافي ظاهر، جمشيد گرگين.
خلاصه داستان: شخصي به نام کلامي که يک شرکت پخش داروهاي قاچاق در ايران دارد و زير پوشش نام حدادي فعاليت مي کند، در چندين استان کشور با پخش اين داروها جان تعدادي از بيماران را گرفته است. اين در حالي است که نيروهاي انتظامي تحت پيگرد اين شخص هستند و تعدادي از خانواده ها هم به دنبال انتقامجويي شخصي از او هستند.
«جمعه داغ» محصول آفاق فيلم است و به سفارش گروه فيلم و سريال شبکه دو سيما ساخته مي شود.


 آخرين خبرها از سريال ماه رمضان شبکه دو;
 تصويربرداري «پاييز پدرسالار» براي پخش در ماه رمضان ادامه دارد  

 «مسعود شامحمدي» تصويربرداري سريال «پاييز پدر سالار» را براي پخش در ماه مبارک رمضان از شبکه دو سيما در خيابان هاي تهران ادامه مي دهد.
رضا جودي که تهيه کنندگي اين مجموعه تلويزيوني را برعهده دارد در گفت وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت:سريال «پاييز پدر سالار» حدود سه هفته است که کليد خورده و «مسعود شامحمدي» به همراه گروهش در حال حاضر در نقاط مختلف تهران مشغول تصويربرداري هستند.
وي افزود: فيلمنامه اين سريال را «مسعود شامحمدي» بر اساس طرحي از «جابر قاسمعلي» نوشته و بازيگراني نظير چنگيز جليلوند، محمود عزيزي، شيرين بينا، برزو ارجمند، رحيم نوروزي، بهناز جعفري، رامين راستاد، محمود بنفشه خواه، ميرطاهر مظلومي، فرشيد زارعي فر، ليدا عباسي، هانيه بساتيني و بهار کاتزي در آن ايفاي نقش مي کنند.
جودي در ادامه اظهار داشت: «پاييز پدرسالار» نام موقت اين مجموعه تلويزيوني است و داستان آن ربطي به کتابي که با همين نام منتشر شده، ندارد.
تهيه کننده مجموعه مناسبتي شبکه دو سيما درباره موضوع اين سريال تلويزيوني نيز تصريح کرد: قصه «پاييز پدر سالار» يک ملودرام اجتماعي است که خلاف کارهايي که چندسال اخير براي ماه رمضان ساخته شده، به هيچ عنوان تم ماورائي ندارد و داستان هاي آن کاملا در زندگي و جامعه روز رخ مي دهد.
داستان مجموعه تلويزيوني «پاييز پدرسالار» درباره مرد متمولي به نام فرخ است که روابط خوبي با دخترانش پوران، توران و لعيا و دامادهايش، خسرو و امير دارد. او کم کم احساس مي کند دوران خانه نشيني و استراحتش فرارسيده و به همين دليل تصميم مي گيرد اموال و مسووليت هايش را به دخترانش بسپارد، اما براي اين کار شرطي دارد...
ساير عوامل اين سريال تلويزيوني عبارتند از: مدير تصويربرداري: جواد صفا، برنامه ريز: عليرضا سبزواري، صدابردار: صالح حبيبي، طراح گريم: محمدرضا قومي، طراح صحنه و لباس: کامياب امير عشايري، تدوين: مهدي جودي، آهنگساز: کارن همايونفر، مدير تدارکات: وحيد مرادي و مدير توليد: بهرام جلالي.  آخرين کار «رضا جودي» سريال «فاکتور هشت» بود که پخش آن به تازگي از شبکه يک سيما به پايان رسيد. جودي تهيه کنندگي مجموعه هايي نظير «اغما»» را هم در پرونده کاري خود دارد.


 «ليلي رشيدي» بازيگر نمايش «منهاي دو» شد  

ليلي رشيدي يکي از بازيگران نمايش «منهاي دو» به کارگرداني داوود رشيدي شد و اين نمايش قرار است اواخر تابستان در تالار اصلي تئاترشهر اجرا شود.
«داوود رشيدي» کارگردان و بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون درباره اجراي نمايش «منهاي دو» به خبرنگار تئاتر فارس گفت: نمايش «منهاي دو» هشت بازيگر دارد که از ميان اين هشت بازيگر، پنج بازيگر مرد به ايفاي نقش مي پردازند.
وي افزود: همچنين اين نمايش سه بازيگر زن دارد که تاکنون يکي از بازيگران مشخص شده و قرار است «ليلي رشيدي» در اين نمايش بازي کند.
رشيدي ادامه داد: با توجه به شرايط موجود، مجبورم تا يک هفته ديگر تمام بازيگران را انتخاب کنيم چرا که از اواخر اين ماه بايد تمرينات نمايش را شروع کنيم.
اين کارگردان اظهار داشت: در نمايش «منهاي دو» امير اثباتي طراحي لباس و دکور را بر عهده دارد و به احتمال زياد يک گروه شش نفره نيز به من در کارگرداني و کارهاي جانبي نمايش کمک مي کنند.
رشيدي تصريح کرد: در دو يا سه روز آينده به طور قطع آهنگساز را هم معرفي خواهم کرد و در حال حاضر مشغول رايزني هستم.
رشيدي در مورد اجراي نمايش ديگر در خانه هنرمندان نيز گفت: اين نمايش  اواخر پاييز در خانه هنرمندان اجرا مي شود اما هنوز متن آن را انتخاب نکرده ام و ممکن است اين متن يک ترجمه از خودم باشد و يا ممکن است متني از يک نمايشنامه نويس ايراني را کار کنم.
نمايش «منهاي دو» نوشته «دنيس تريت» نويسنده و کارگردان فرانسوي و ترجمه «شهلا حائري» است و قرار است اواخر تابستان امسال در تالار اصلي مجموعه تئاتر شهر توسط «داوود رشيدي» کارگرداني و اجرا شود.
اين نمايش را ايوب آقاخاني بازنويسي مي کند و داستان درباره دو بيمار در يک مريضخانه  است که به آنها اطلاع مي دهند به زودي خواهند مرد و در اين ميان ماجراهايي براي آنها اتفاق مي افتد. 


 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته