جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/03/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3340

منصور پورحيدري سرپرست تيم ملي فوتبال:
مقابل کره هجومي بازي مي کنيم

محمد بناسرمربي تيم ملي کشتي فرنگي :
از کشتي گيران مي خواهم با قاطعيت و فکر باز کشتي بگيرند

عاشور گل محمدي مربي تيم بسکتبال دانشجويان ايران:
پيشرفت بسکتبال دانشجويي ايران را به رقبا نشان خواهيم داد

افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال:
به دنبال بهترين ترکيب هستم


خستگي حريف اول تيم ملي


كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90


  منصور پورحيدري سرپرست تيم ملي فوتبال:
 مقابل کره هجومي بازي مي کنيم 

 منصور پورحيدري سرپرست تيم ملي فوتبال کشورمان ضمن دشوار توصيف کردن ديدار با کره جنوبي، آرامش و بازي بدون استرس را رمز موفقيت تيم ملي در اين ديدارسرنوشت ساز عنوان کرد.
وي ديدار با کره جنوبي را حساس ترين مسابقه تيم ملي ظرف سال هاي اخير عنوان کرد و اظهار داشت: ديدارهاي ايران و کره جنوبي همواره از اهميت زيادي برخوردار بوده و اين ديدار نيز حساسيت هاي خاص خودش را دارد و بي شک هيچ کدام از دو تيم نمي خواهد مقابل رقيب ديرينه  خود بازنده باشند.وي تصريح کرد: اهميت ديدار مقابل کره جنوبي براي تيم ملي ايران دو چندان است چرا که با پيروزي و کسب سه امتياز اين مسابقه مي توانيم به صورت مستقيم به جام جهاني صعود کنيم يا در مرحله پلي آف همچنان براي صعود اميدوار بمانيم. البته نتيجه ديدار عربستان و کره شمالي هم براي ما حائز اهميت است و اميدوارم در اين ديدار نتيجه اي که دلخواه ماست رقم بخورد.وي با بيان اينکه تيم ملي تنها با هدف پيروزي مقابل کره جنوبي صف آرايي خواهد کرد، افزود: با حفظ آرامش و پرهيز از استرس مي توانيم از ميدان سخت کره با امتياز خارج شويم و تمام تلاش مجموعه کادر فني پس از ديدار با امارات کاستن از اين فشار روحي بر روي بازيکنان بوده است.
وي در خصوص اظهارات سرمربي کره جنوبي مبني بر اينکه اين تيم با تمام قدرت مقابل ايران صف آرايي خواهد کرد، گفت: اين کاملا طبيعي است که کره اي ها در اين ديدار خانگي با تمام توان و حمايت تماشاگران شان براي پيروزي به ميدان بيايند اما افشين قطبي به واسطه سال ها حضور در اين کشور شناخت کاملي از کره  اي ها دارد و راه شکست اين تيم را مي داند.اين نقطه برتري تيم ملي مقابل کره جنوبي است که خود کره اي ها نيز نسبت به اين مسئله اذعان دارند.
وي با بيان اينکه در آخرين 90 دقيقه مسابقات مقدماتي جام جهاني تنها پيروزي و کسب سه امتياز براي تيم ملي کارساز خواهد بود، تاکيد کرد: با توجه به اهميت پيروزي در اين ديدار کادر فني تيم ملي بدنبال استفاده از ترکيبي هجومي مقابل کره جنوبي است ضمن اينکه نبايد از کارهاي دفاعي غافل شويم و به حريف اجازه گلزني بدهيم.
وي اضافه کرد : تمرينات روزهاي آينده و وضعيت آمادگي ملي پوشان ترکيب نهايي تيم ملي را مشخص خواهد کرد ولي آنچه مشخص است تيم ملي با بازيکناني که خاصيت هجومي بيشتري دارند در ديدار مقابل کره جنوبي ظاهر خواهد شد.


  محمد بناسرمربي تيم ملي کشتي فرنگي :
 از کشتي گيران مي خواهم با قاطعيت و فکر باز کشتي بگيرند 

 محمد بناسرمربي تيم ملي کشتي فرنگي درخصوص مسابقات انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي گفت:از کشتي گيران مي خواهم با قاطعيت و فکر باز کشتي بگيرند. هيچ فردي براي مسابقات جهاني دانمارک انتخاب نشده و تفکر کادر فني بر اين است تا شايسته ترين ها را انتخاب کنيم.
وي ادامه داد: نفرات برتر مسابقات انتخابي جواز حضور در اردوي تيم ملي را بدست مي آورند و مسابقات برون مرزي را پيش رو خواهند داشت که بايد از اين فرصت استفاده کنند. يک تعداد کشتي گير قبلا شايستگي خود را نشان داده اند و در مسابقات برون مرزي مهر تاييد گرفته اند. سايرين هم که در انتخابي شرکت مي کنند بايد سعي کنند خود را به آنها برسانند و حتي با نشان دادن شايستگي شان ملي پوش شوند.
وي همچنين ابراز داشت: محمد بنا هيچ گاه به يک نفر توجه نداشته و فقط به نفرات اول فرصت نمي دهد. من بارها نفر پنجم يا کشتي گير بازنده را انتخاب کرده ام و به او فرصت داده ام بنابراين اين طور نيست که نفرات معاف شده صد درصد انتخاب شده باشند.
وي درمورد تنها حضور نام خود در کميته فني مسابقات انتخابي گفت: مربياني که در کادر فني حضور دارند، خودشان در مسابقات انتخابي شاگرد دارند. با توجه به حساسيت زياد اين رقابت ها، با آنها صحبت کردم تا در کميته فني نباشند مبادا اينکه شائبه حمايت از شاگردانشان به وجود آيد و بهتر است که در کنار کشتي گيران خود باشند تا اينکه در جايگاه کميته فني قرار گيرند.
وي در پايان گفت: به 9 نفر از تيم ملي جوانان مجوز حضور در مسابقات انتخابي را داده ايم. در نهايت تيم ملي را از بين نفرات در مسابقات انتخابي و آن چند نفر معاف شده انتخاب خواهيم کرد و هر کس خواهان رسيدن به تيم ملي است، بايد در صحنه حاضر باشد.


  عاشور گل محمدي مربي تيم بسکتبال دانشجويان ايران:
  پيشرفت بسکتبال دانشجويي ايران را به رقبا نشان خواهيم داد 

 عاشور گل محمدي مربي تيم بسکتبال دانشجويان ايران در مسابقات جهاني صربستان در خصوص حضور تيم ايران دراين رقابت ها گفت: با توجه به داشته هايمان پيشرفت بسکتبال ايران را به رقبا نشان خواهيم داد.
وي اظهار کرد: با کاهش سن بازيکنان تيم هاي بسکتبال از 27 به 24 سال همه  برنامه  ريزي هاي ما بهم ريخت و ما حداقل چهار بازيکن اصلي تيم را به همين خاطر از دست داديم. با اين وجود با توجه به داشته هايمان براي کسب بهترين عنوان ممکن تلاش خواهيم کرد. وي درمورد همگروهي تيم ايران با تيم هاي ترکيه و پرتغال تصريح کرد: با وجود مشکلاتي که داشتيم از داشتن يک تيم جوان و پرانگيزه خوشحال هستيم و البته نااميد نيستيم. گرچه تيم هاي رقيب از قدرت هاي قاره اروپا هستند اما، به دليل سابقه  شکست دادن تيم پرتغال مي توانيم به صعود از گروهي سه تيمي خوشبين باشيم. البته نمي توان قدرت تيم ترکيه که از تيم هاي مطرح اروپاست را ناديده بگيريم اما، وجود قرعه اي آسان تر مسابقات جهاني را به فال نيک گرفته ايم. وي از تلاش براي اعزام زودهنگام تيم به مسابقات خبر داد و افزود: مسابقات از روز 10 تير ماه آغاز مي شود اما، از آنجايي که دهکده مسابقات از روز پنجم آمادگي ميزباني رايگان از ما را دارد در تلاشيم تا به جاي نهم تير، پنجم تير راهي صربستان شويم تا در آنجا با انجام بازي تدارکاتي در شرايطي بهتر وارد مسابقات شويم. وي در بخش ديگري از صحبت هايش از تسويه حساب کامل بازيکنان تيم بسکتبال در مسابقات 87-88 خبر داد و يادآور شد: از دو، سه هفته پيش کار تسويه حساب با بازيکنان را به پايان رسانديم و کم کم با نظر سرمربي تيم به دنبال جذب بازيکنان موردنظرمان هستيم تا براساس آن از نام و آوازه تيم بسکتبال دانشگاه آزاداسلامي  دفاع کنيم.


  افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال:
 به دنبال بهترين ترکيب هستم 

 افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال کشورمان با بيان اينکه برنامه هاي ويژه اي براي ديدار روز 27 خرداد برابر کره جنوبي دارد گفت: با توجه به بررسي هاي لازم و شناختي که از حريف دارم احتمالا شاهد تغييراتي در روش بازي و برخي بازيکنان تيم ملي خواهيم بود.
وي ضمن بيان اين مطلب به آخرين وضعيت ملي پوشان کشورمان و برنامه هاي اين تيم براي ديدار روز چهارشنبه با کره جنوبي اشاره کرد و افزود: از زماني که وارد سئول شده ايم برنامه هايمان را اجرا کرده ايم و خوشبختانه تمامي بازيکنان در شرايط روحي و جسماني مطلوبي بسر مي برند.
وي ادامه داد: روز نخست يک تمرين سبک را در محوطه هتل پشت سرگذاشتيم و يکشنبه نيز صبح و عصر دو جلسه تمريني را انجام داديم. از روز دوشنبه هم در روز يک جلسه تمرين خواهيم کرد تا براي ديدار روز چهارشنبه در آمادگي کامل قرار داشته باشيم.
وي در پاسخ به اين پرسش که از تيم قبلي کره جنوبي در زمان حضور شما در کادر فني اين تيم، چند بازيکن در تيم فعلي حضور دارند خاطر نشان کرد: فکر مي کنم از 11 بازيکن اصلي اين تيم 9 بازيکن از زمان حضور من در کادر فني کره جنوبي باقي مانده اند که حالا از بازيکنان اصلي اين تيم به شمار مي روند. وي ادامه داد: با اين شرايط فکر مي کنم شناخت بسيار خوبي از نحوه بازي انفرادي و گروهي کره جنوبي داشته باشم و بتوانم از اين شناخت به سود تيم ملي فوتبال کشورمان استفاده کنم.
وي در ادامه به احتمال ايجاد تغييرات در ترکيب تيم ملي و نوع بازي تيم کشورمان براي ديدار روز چهارشنبه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: طبيعتا بايد جلسات تمريني باقي مانده را با همه بازيکنان پشت سربگذاريم و به دنبال پيدا کردن بهترين ترکيب براي ديدار با کره جنوبي باشيم.
قطبي ادامه داد: با توجه به شناختي که از کره جنوبي داريم احتمال ايجاد تغييرات در سيستم و روش بازي تيم ملي و همچنين ايجاد تغييرات در برخي پست ها وجود دارد.
وي ادامه داد: مي دانم که بازي سخت و حساسي را پيش رو داريم و اميدوارم بتوانيم در دقايق وقت اضافه و پس از 90 دقيقه بهترين و شيرين ترين لحظات را براي فوتبال ايران رقم بزنيم و به يک پيروزي بزرگ دست پيدا کنيم.


  خستگي حريف اول تيم ملي 

 منصور پورحيدري سرپرست تيم ملي فوتبال کشورمان جدي ترين نگراني کادر فني را خستگي ناشي از سفر طولاني به کره جنوبي عنوان کرد.
پورحيدري در گفتگو بامهر با اشاره به خستگي ناشي از 7 ساعت پرواز از دبي به سئول اظهار داشت : خوشبختانه تمامي بازيکنان در سلامت کامل به سر مي برند و تنها نگراني ما خستگي بدني بازيکنان بواسطه سفر طولاني به کره جنوبي است که اميدوارم در فاصله چند روزه اي که تا ديدار با تيم ملي کره باقي مانده کادر فني و پزشکي تيم بتواند با تمرينات با نشاط و توصيه هاي لازم اين خستگي خيلي زود برطرف شود.
وي اضافه کرد:شنبه شب به صلاحديد کادر فني براي باز شدن عضلات بازيکنان يک تمرين ريکاوري سبک را در محوطه هتل برگزار کرديم و روز يکشنبه صبح و عصر دو جلسه تمرين کرديم روز سه شنبه هم يک جلسه در ورزشگاه اصلي جام جهاني سئول تمرين مي کنيم تا براي مسابقه روز چهارشنبه آماده شويم.
وي با اشاره به شرايط روحي مطلوب تيم ملي در آستانه ديدار با کره جنوبي اظهار داشت: خوشبختانه جو دوستانه اي بر فضاي تيم ملي حاکم است و تمامي 24 بازيکن حاضر در کره جنوبي در شرايط سلامتي کامل به سر مي برند و اميدوارم اثرات خستگي سفر به شرق آسيا خيلي زود از بازيکنان دور شود.
وي درخصوص غيبت جواد کاظميان و فرزاد آشوبي دو بازيکن تيم ملي در سفر به کره جنوبي يادآور شد : آشوبي به دليل مشکل خانوادگي و جواد کاظميان با اجازه کادر فني تيم ملي را دراين سفر همراهي نمي کنند ضمن اينکه محسن خليلي نيز با مصدوميت زانو روبروست و قادر به همراهي تيم ملي نبود. با جدايي اين سه بازيکن، به تصميم کادرفني ايمان مبعلي به جاي کاظميان به اردوي تيم ملي دعوت شد که خوشبختانه در شرايط آمادگي خوبي هم قرار دارد.
وي در مورد وضعيت آب و هوايي شهر سئول را متعادل توصيف کرد و اظهار داشت: خوشبختانه آب و هواي سئول چندان گرم و شرجي نيست و مشکلي از اين نظر نداريم و ديدار با کره هم ساعت 8 شب و در ساعات خنکي هوا برگزار خواهد شد و اميدوارم با شرايط موجود بتوانيم سه امتياز حساس اين مسابقه را کسب کنيم.


 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

استقلال 88 از امروز استارت مي زند
دور جديد تمرينات تيم فوتبال استقلال براي حضور در نهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر ازامروز آغاز مي شود.
گفتني است دور جديد تمرينات استقلال براي حضور در رقابت هاي ليگ برتر فصل 89-88 از امروز در مجموعه شهيد دستگردي تهران آغاز خواهد شد.
آبي پوشان در هفته نخست تمرينات طبق برنامه کادرفني صرفا در زمين فوتبال مجموعه دستگردي تمرين مي کنند اما از هفته دوم تمرينات در دو نوبت صبح و عصر پيگيري خواهد شد که تمرين صبح کار با وزنه خواهد بود.

گزينه هاي جديد براي اردوي استقلال 
استقلال براي برپايي اردوي آماده سازي پيش فصل خود علاوه بر آلمان چند گزينه جديد را هم بررسي مي کند. اريش روته مولر شرايط و اطلاعات يک کمپ تمريني مجهز را در يکي شهرهاي آلمان به کميته فني استقلال ارائه کرده است اما استقلالي ها علاوه بر اين با پيشنهادهايي از کشورهاي ترکيه، اتريش، ارمنستان و يونان و همچنين يک اردوگاه داخلي براي برپايي اردو مواجه شده اند که مقرر شده پس از بررسي هاي دقيق تر و با نظر کميته فني و کادرفني استقلال براي تعيين اين محل نهايي اردوي آبي پوشان تصميم گيري شود.
 
تمديد قرارداد احمدزاده با ملوان
اردشير پورنعمت مديرعامل باشگاه ملوان بندرانزلي از تمديد قرارداد محمد احمدزاده با تيم فوتبال اين باشگاه طي هفته جاري خبر داد.
وي ضمن بيان اين مطلب افزود: محمد احمدزاده سرمربي تيم ملوان است. او بدون اينکه قراردادي روي کاغذ امضا کند تمرينات را زير نظر گرفته و کار آماده سازي تيم را دنبال مي کند.
وي در ادامه افزود: هنوز بصورت رسمي قراردادي با احمدزاده به امضا نرسانده ايم اما جاي هيچ نگراني نيست چرا که همکاري ما و آقاي احمدزاده به چند کاغذ خلاصه نمي شود.
وي خاطرنشان کرد: سعي مي کنيم طي هفته جاري قراردادي جديد با آقاي احمدزاده امضا کنيم تا از بابت همکاري با اين مربي در فصل آتي مشکلي نداشته باشيم.

شکايت وينگادا از پرسپوليس
نلو وينگاداسرمربي سابق تيم فوتبال پرسپوليس به دليل عدم پرداخت 50 درصد از مطالباتش به فيفا شکايت کرد.
وينگادا سرمربي سابق تيم فوتبال پرسپوليس که به تازگي به عنوان سرمربي الاهلي مصر انتخاب شده; نامه اي به فدراسيون فوتبال پرتغال ارسال کرد و خواهان دريافت حق و حقوقش شد.طبق قانون، شکايت مربيان و بازيکنان به فيفا از طريق فدراسيون فوتبال هر کشور انجام مي شود. وينگادا نيز با توجه به اين موضوع از مسئولان فدراسيون فوتبال پرتغال خواسته شکايتش را به فيفا ارسال کنند.
مدير برنامه هاي وينگادا در اين باره  گفت: فدراسيون فوتبال پرتغال اين نامه را براي فيفا فکس خواهد کرد. البته وينگادا قصد اين کار را نداشت اما بي تفاوتي مسئولان باشگاه پرسپوليس باعث اين تصميم شد. مسئولان پرسپوليس اعلام کرده بودند حداکثر 10 روز پس از ترک اين مربي 50 درصد باقي مانده پول او را پرداخت خواهند کرد، اما اين اتفاق رخ نداد. باشگاه پرسپوليس پيش از اين و در هفتمين دوره ليگ برتر به خاطر شکايت رافائل; بازيکن نيجريه اي با کسر 6 امتياز مواجه شد.
 
کريمي به راه آهن پيوست
فرشيد کريمي دروازه بان تيم فوتبال داماش گيلان با عقد قراردادي يکساله به تيم راه آهن شهرري پيوست.
گفتني است، اين دروازه بان باتجربه قراردادي يکساله و داخلي با باشگاه راه آهن شهرري به امضا رساند و بزودي آن را در هيئت فوتبال استان تهران به ثبت مي رساند. کريمي پس از جدايي از تيم فوتبال پرسپوليس فصلي ناموفق را در تيم داماش گيلان پشت سرگذاشت. پيش از اين دو بازيکن تيم فوتبال پيام مشهد به نام هاي محسن زاهدي و حسين کوشکي با عقد قراردادي يک ساله به عضويت تيم راه آهن شهرري در آمده بودند.
 
سپهر حيدري مدافع تيم فوتبال پرسپوليس:
فعلابلاتکليف هستيم
سپهر حيدري مدافع تيم فوتبال پرسپوليس درخصوص وضعيت حضورخود دراين تيم گفت: اميدوارم با وضعيتي که وجود دارد مجبور نشوم از پرسپوليس بروم.
وي اظهارداشت:يک پيشنهاد از امارات و 3 پيشنهاد از داخل کشور دارم. نمي خواهم نامي از اين تيم ها بياورم اما همان طور که بارها گفته ام به احترام هواداران پرسپوليس فعلا تصميمي دراين خصوص نگرفته ام.بااين حال من بايد به فکرآينده فوتبالي ام باشم و با اين شرايط اميدوارم مجبورم نشوم از پرسپوليس بروم.
وي افزود: بلاتکليفي در باشگاه همه را اذيت مي کند. با توجه به اينکه چند تيم تمرينات خود را آغاز کرده اند و ما هنوز تکليف خودمان را نمي دانيم بدون شک در آينده دچار مشکل خواهيم شد.
وي ادامه داد: گزينه اول من همچنان پرسپوليس است.در حال حاضر نمي دانم مسئول باشگاه چه کسي است که بخواهم با او در اين باره صحبت کنم. اگر مي خواهيم براي قهرماني به ميدان برويم بايد هر چه سريعتر کار خود را آغاز کنيم تا بتوانيم با يکدلي به هدف خود برسيم.

 مجيد جلالي سرمربي فصل گذشته تيم فولاد خوزستان:
پيشنهادي ندارم
مجيد جلالي سرمربي فصل گذشته تيم فولاد خوزستان گفت: در حال حاضر از هيچ باشگاهي پيشنهاد ندارم.
وي در مورد منتفي شدن حضورش در پيکان عنوان کرد: مسئولان باشگاه هنوز صحبتي در اين مورد با من انجام نداده اند، اما من شرايطم را گفته بودم و تصميم گيرنده باشگاه پيکان بود.
وي در مورد اينکه دستمزد درخواستي زياد او باعث منتفي شدن حضورش در پيکان شده; اظهار داشت: به هر حال من نظرم را به باشگاه پيکان گفته ام و در حال حاضر هم از هيچ باشگاهي ندارم.
جلالي در مورد مذاکره با باشگاه صباي قم تصريح کرد: آخرين ارتباطي که با اين باشگاه داشتم مربوط به 15 روز پيش است و با مديرعامل جديد مذاکره اي نداشته ام.

انتقال رحمتي به سپاهان قطعي است
گفته مي شود مهدي رحمتي با عقد قراردادي به ارزش 500 ميليون تومان به عضويت تيم سپاهان اصفهان در خواهد آمد. اين دروازه بان در تيم هاي استقلال تهران و مس کرمان زير نظر امير قلعه نوعي و حميد بابازاده کار کرده است.
در اين راستاحميد بابازاده مربي دروازه بانهاي تيم فوتبال سپاهان اصفهان، انتقال مهدي رحمتي، دروازه بان ملي پوش تيم مس کرمان را به جمع زردپوشان اصفهاني تقريبا قطعي خواند.
وي در اين خصوص گفت: تيم فوتبال سپاهان دو دروازه بان خوب به نام هاي عباس محمدي و رحمان احمدي دارد که هر دو جز دروازه بان هاي خوب کشور هستند با اين حال براي تقويت تيم مذاکرات خوبي با سيد مهدي رحمتي انجام شده و قرار است اين دروازه بان ملي پوش نيز به جمع ما افزوده شود.
وي در ادامه حضور سيد مهدي رحمتي در تيم سپاهان اصفهان را تقريبا قطعي خواند و با محتمل خواندن جدايي رحمان احمدي يا عباس محمدي گفت: به دنبال بازگشت دوباره محمد سواري به تيم سپاهان هستيم تا فصل آينده درون دروازه مشکلي نداشته باشيم.

اردوي فولاد در ترکيه
فولاد خوزستان براي حضور پر قدرت در مسابقات فوتبال ليگ برتر فصل آينده در کشور ترکيه اردوي تدارکاتي برپا مي کند.
گفتني است اين اردوي دو هفته اي از روز 20تيرماه آغاز خواهد شد و در آن علاوه بر ادامه مراحل آماده سازي بازيکنان دو بازي تدارکاتي نيز برگزار مي شودالبته نام حريفان تدارکاتي فولاد در ترکيه هنوز مشخص نشده است.
 تيم فولاد خوزستان تاکنون علاوه بر جذب چهار بازيکن ليگ برتري، قرارداد تعداد زيادي از بازيکنان فصل قبل خود را نيز تمديد کرده است. حسين آشنا، علي حمودي، محمد علوي و جواد شيرزاد از جمله بازيکنان ليگ برتري هستند که با فولاد قرارداد داخلي بستند.
 
دروازه بان راه آهن دراستقلال اهواز
نادر غبيشاوي، دروازه بان تيم فوتبال راه آهن در آستانه انعقاد قرارداد با باشگاه استقلال اهواز قرار دارد.
گفتني است، مربيان تيم فوتبال استقلال اهواز براي ترميم نقاط ضعف اين تيم درون دروازه به دنبال سنگرباني جديد هستند. در همين ارتباط مذاکرات خوبي با نادر غبيشاوي، دروازه فصل گذشته تيم فوتبال راه آهن انجام شده است که بزودي منتج به انعقاد قراردادي تازه با اين بازيکن خواهد شد. غبيشاوي پيش از اين سابقه حراست از دروازه تيم فوتبال استقلال اهواز را داشته اما در فصول گذشته ليگ برتر حضور در تيم هاي ابومسلم مشهد و راه آهن شهرري را نيز تجربه کرده است.
مسئولان باشگاه استقلال تا به امروز چهار بازيکن از تيم هاي ليگ دسته اولي جذب کرده اند. محسن ارزاني و محمد مطوري از پيام مشهد، اميرحسين يوسفي از تيم داماش گيلان و امير خليفه اصل از تربيت يزد، نفراتي هستند که انتقال شان به تيم استقلال اهواز قطعي شده است. خداداد عزيزي سرمربيگري استقلال اهواز را برعهده دارد.
 
ميثاقيان با مقاومت تمام کرد
 اکبر ميثاقيان پس از توافق با مسئولان باشگاه مقاومت سپاسي شيراز روز چهارشنبه هفته جاري براي عقد قرارداد با اين باشگاه به شيراز سفر مي کند.
جعفر جعفري، مديرعامل باشگاه مقاومت سپاسي شيراز ضمن بيان اين مطلب افزود: در مذاکراتي که با اکبر ميثاقيان داشتيم نظر اين مربي را براي حضور در تيم مقاومت سپاسي شيراز جلب کرديم. وي روز چهارشنبه هفته جاري به شيراز مي آيد تا پس از عقد قرارداد با باشگاه مقاومت، براي آغاز تمرينات تيم برنامه ريزي کند. وي درادامه از آغاز تمرينات تيم فوتبال مقاومت سپاسي شيرازازروز شنبه آينده خبر داد و گفت:با توجه به حضور قطعي ميثاقيان در تيم مقاومت سپاسي، کار جذب بازيکن نيز زير نظر اين مربي انجام خواهد شد و با آمدن اين مربي به شيراز اقدام به عقد قرارداد با نفرات جديد خواهيم کرد.

احتمال بازگشت صادقي به مس
مربي تيم فوتبال مس کرمان از بازگشت احتمالي اميرحسين صادقي به اين تيم کرماني خبر داد. مهدي محمدي در مورد احتمال بازگشت اميرحسين صادقي به اين تيم گفت: طي صحبتي که پرويز مظلومي با اين بازيکن داشت، احتمال بازگشت وي به تيم فوتبال مس افزايش يافت. قطعا با بازگشت صادقي به مس کرمان کمربند دفاعي ما براي حضور در مسابقات داخلي و خارجي محکم تر خواهد شد.  وي در مورد دليل تعويق زمان آغاز تمرينات اين تيم اظهار داشت: قرار بود تمرينات تيم مس از شنبه آغاز شود اما به علت اينکه اکثر زمين هاي تمرين زير کشت است، نتوانستيم تمرينات آماده سازي خود را شروع کنيم. البته مسئولان در تلاش هستند زمين تمرين مناسبي را مشخص کرده تا تمرينات تيم آغاز شود.

ملاقات کاشاني با هدايتي
حبيب کاشاني مديرعامل اسبق باشگاه پرسپوليس که به زودي حکم جديدخود را رسما از سازمان تربيت بدني دريافت خواهد کرد برنامه هاي مفصلي براي اين تيم دارد.
گفتني است کاشاني در نظر دارد جلسه اي با حسين هدايتي داشته باشد و دراين جلسه رئيس مستعفي هيات مديره پرسپوليس را مجاب به بازگشت کند. رابطه خوب کاشاني و هدايتي موجب شده احتمال حضور مجدد رئيس هيات مديره سابق در اين باشگاه بيشتر از قبل شود. با بازگشت هدايتي انصاري فرد رسما از پرسپوليس جدا خواهد شد.

 خليلي در پرسپوليس مي ماند
محسن خليلي مهاجم پرسپوليس به احتمال فراوان سومين فصل حضورش را هم در اين تيم تجربه خواهد کرد. در حال حاضر سايپا تيم سابق خليلي به اين بازيکن پيشنهاد داده ولي آخرين اخبار حاکي از آن است که او مي خواهد قراردادش را با پرسپوليس تمديد کند. خليلي به نزديکانش گفته که به هيچ عنوان دوست ندارد اين تيم را ترک کند و در انتظار انتخاب مديرعامل است تا وضعيتش مشخص شود.

سردرگمي مهره هاي موردنظر پرسپوليس
مذاکره همزمان کاشاني و انصاري فرد با بازيکنان
مديريت باشگاه پرسپوليس همچنان وضعيت مبهمي دارد و مديرعامل اين تيم هنوز انتخاب نشده است.
 هفته گذشته بود که حبيب کاشاني با حکم علي آبادي به عنوان يکي از اعضاي هيات مديره انتخاب شد و ساعاتي بعد رسانه ها خبر از مديرعاملي کاشاني در پرسپوليس را دادند که البته توسط سازمان تربيت بدني تکذيب  شد.کاشاني حتي براي ساعاتي باشگاه را از عباس انصاري فرد تحويل گرفت ولي تکذيبيه سازمان باعث شد تا مديريت باشگاه پرسپوليس شرايط مبهمي پيدا کند.در روزهاي اخير کاشاني و انصاري فرد که هرکدام خودشان را مديرعامل مي دانند با چند بازيکن وارد مذاکره شده اند و نکته جالب توجه اين است که مهره هاي موردنظر پرسپوليس سردرگم هستند و نمي دانند که مديرعامل اين باشگاه کاشاني است يا انصاري فرد. البته آخرين اخبار حاکي از آن است که کاشاني به زودي حکم مديرعاملي اش را دريافت خواهد کرد.

تشديد مصدوميت سوريان
 دکتر صالحي پزشک تيم ملي کشتي فرنگي ايران اعلام کرد که مصدوميت حميد سوريان بر اثر تمرينات سخت درون اردويي تشديد شده است.   
گفتني است سوريان طي چند ماه گذشته از ناحيه کمر دچار مصدوميت بوده است که اين آسيب ديدگي طي چند هفته گذشته بر اثر حضور مستمر و متناوب در تمرينات درون اردويي تشديد شده است.
دکتر صالحي پزشک تيم ملي کشتي فرنگي اعلام کرده است که بايد از کمر حميد سوريان MRI گرفته تا مشخص شود که آيا اين کشتي گيرمي تواند دوباره در تمرينات تيم ملي حضور پيدا کند، يا اينکه بايد فعلا به استراحت بپردازد. يکي از دلايل عدم حضور حميد سوريان در رقابتهاي انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي مصدوميت وي اعلام شده و کادر فني تيم ملي معتقد است که نبايد حميد سوريان به سرنوشت جاسم اميري دچار شود.
رقابتهاي انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي ايران طي روزهاي 28 الي 29 خرداد در تهران برگزار مي شود.
 
دعوت 21 کماندار به اردوي تيم ملي
اردوي تيم ملي تيراندازي با هدف آماده سازي تيم براي شرکت در مسابقات جهاني چين، با حضور 21 کماندار زن و مرد در رشته هاي ريکرو و کامپوند در سايت تخصصي تيراندازي با کمان برگزار مي شود.   
به گزارش فدراسيون تيراندازي با کمان، در اين اردو که به منظور آماده سازي و انتخاب نفرات برتر براي شرکت در مسابقات جهاني چين در مردادماه برپا شده است، کمانداران زن و مرد در دو اسلحه ريکرو و کامپوند در مسافت 30 و 70متر در زمين چمن سايت تخصصي تيراندازي با کمان واقع در مجموعه ورزشي آزادي به تمرين مي پردازند. نفرات دعوت شده به اين اردو در قسمت ريکرو مردان عبارتند از; ميلاد وزيري، کيوان رياضي مهر، نادر منوچهري مقدم، حمزه صفايي، سيداحمدپارسا، عماد خلج، محسن محمدي و در بخش زنان فريده ميرزايي، زهرا شمس، زهرا نعمتي، زهرا دهقان، آرزو حيدري، حميده ابريشم کار و نجمه آبتين تشکيل مي دهند.
هم چنين در بخش کامپوند مردان; افشين بکايي، حمزه نکويي، مجيد قيدي و در بخش زنان، انسيه حاجي انزهايي، سيد ويدا حليميان، ليلا سخايي فر و سپيده شعياني، نفرات دعوت شده به اردو را تشکيل مي دهند.مسابقات جهاني چين اواسط مرداد ماه سال جاري برگزار مي شود.

امروز،نخستين مرحله ليگ باشگاهي تيروکمان

مسابقات ليگ باشگاهي تيرو کمان جانبازان و معلولين برپا مي شود.
گفتني است نخستين مرحله مسابقات ليگ باشگاهي تير و کمان جانبازان ومعلولين از امروز به مدت 2 روز در مجموعه ايثار شهر ساري برگزار مي شود.
اين رقابت ها که تا 27 خردادماه در جريان خواهد بود با حضور 12استان: تهران، قم، خراسان رضوي، قزوين، کرمان، يزد، فارس، مازندران، مرکزي، لرستان، گيلان و گلستان برپا خواهد شد. ورزشکاران جانباز و معلول به صورت تيمي و در رشته ريکرو در نخستين مرحله اين مسابقات شرکت مي کنند.
درمسابقات ليگ باشگاهي دوره قبل که با حضور 7 تيم برگزار گرديد، تيم هاي تهران، اصفهان و فارس به ترتيب توانستند مقام هاي اول تا سوم را بدست آورند.

 تبريز، ميزبان مسابقات قهرماني کشور تنيس با ويلچر
مجتبي شکراله شيرازي رئيس انجمن تنيس با ويلچر جانبازان و معلولين از برگزاري هشتمين دوره مسابقات قهرماني کشور تنيس با ويلچر در شهرستان تبريز خبر داد.
وي افزود: اين رقابت ها به ميزباني تبريز که يکي از قطب هاي اصلي تنيس با ويلچر است برگزار خواهد شد، هم چنين اين شهرستان از لحاظ برخورداري از زمين و امکانات ورزشي مناسب در سطح بسيار خوبي قرار دارد.
وي درخصوص زمان برگزاري اين رقابت ها اظهار کرد: طي هماهنگي هايي لازم با مسوولين فدراسيون مقرر شد تا مسابقات قهرماني کشور تنيس با ويلچر از 27 خرداد ماه با حضور استانهاي سيستان وبلوچستان، زنجان،تهران، قم، اصفهان،خراسان رضوي، آذربايجان شرقي و شهرستان کرج برپا شود.
وي خاطرنشان کرد: پس از برگزاري اين بازيها بهترين ورزشکاران به منظور شرکت در مسابقات آسيايي 2010 کوانگجو به تيم ملي دعوت خواهند شد.
وي تصريح کرد: تيم ملي تنيس با ويلچر کشورمان براي دومين بار است که در مسابقات آسيايي شرکت مي کند و در دوره قبل مسابقات آسيايي که در کشور مالزي برگزار گردد اين تيم موفق شد در بخش انفرادي يک مقام سومي و در بخش دوبل يک مدال نقره را بدست آورد.
وي در پايان يادآور شد: تيم ملي تنيس با ويلچر کشورمان در سه بخش انفرادي، تيمي و دوبل در مسابقات آسيايي کوانگجو شرکت خواهد کرد.
 
تمديد قرارداد 3ملواني

سه بازيکن ملوان با حضور در سازمان ليگ قرارداد داخلي خود را ثبت کردند.
گفتني است هادي تاميني،سيد جلال رافخايي و بابک پورغلامي براي يک فصل با تيم ملوان بندر انزلي قرارداد داخلي را امضا» کردند. پيش از اين 21 بازيکن قرارداد خود را ثبت کرده بودند.

خداداد عزيزي:
ازحضورحجازي استقبال مي کنم
مديرعامل استقلال اهواز چند روز پيش خبر از حضور ناصر حجازي در اين باشگاه داده بود. گفته مي شود که او به عنوان مدير تيم آبي پوش اهوازي به زودي حکمش را دريافت خواهد کرد.
 پس از مطرح شدن حضور حجازي در استقلال اهواز شايعاتي به وجود آمد مبني بر اينکه خداداد عزيزي با آمدن حجازي مخالف است ولي سرمربي استقلال اهواز اين موضوع را تکذيب مي کند.
خداداد دراين رابطه گفت:من هيچ مشکلي با ناصر حجازي ندارم و اتفاقا از آمدن ناصرخان استقبال مي کنم. باشگاه تصميم گرفته که پست سرپرستي را حذف کند تا يک مدير در کنار تيم باشد و چه کسي بهتر از حجازي. او يکي از شخصيت هاي بزرگ فوتبال ايران است که مي تواند به استقلال اهواز کمک کند.
خداداد در پاسخ به اين سئوال که آيا قرار است از ابتداي ليگ برتر روي نيمکت استقلال اهواز حضور داشته باشيد،گفت:من حدود 6 ماه از محروميتم باقي مانده و اطلاعي در اين مورد ندارم. حساسيت زيادي هم روي اين موضوع قائل نيستم ولي اگر صلاح ديدم نامه اي به کميته انضباطي خواهم داد تا موضوع بخشش محروميتم را بررسي کنند.
وي در ادامه افزود: از بحث حضور فيروز کريمي به عنوان سرمربي تيم استقلال اهواز بي خبرم و فکر مي کنم تنها مديرعامل تيم است که مي تواند در اين خصوص پاسخگو باشد.

پيروز قرباني کاپيتان سابق تيم استقلال:
در استقلال با دو، سه نفرمشکل داشتم
 پيروز قرباني کاپيتان سابق تيم استقلال پس ازمدتها حضوردراين تيم سرانجام ازاستقلال جا وبه مس کرمان پيوست وي درخصوص شرايط جديد خود گفت:در مورد حضور در مس خاطرنشان کرد: قسمت بود که به مس کرمان بيايم. در حال حاضر نمي دانم شرايط دقيقا چگونه است اما اميدوارم از حضور در مس احساس رضايت داشته باشم.
وي ادامه داد: خودم تصميم گرفتم از استقلال جدا شوم زيرا احساس مي کردم با حضورم در اين تيم شرايط خوبي رقم نخواهد خورد و اين جدايي هم به سود من است هم به سود باشگاه، اما به خاطر مسايل فني از استقلال جدا نشدم. من اين تصميم را خيلي وقت پيش گرفته بودم; همان زماني که اولين فهرست فروش بازيکنان استقلال منتشر شد و اسم من در آن وجود داشت.
وي در مورد تکذيب فهرست فروش از سوي باشگاه استقلال گفت: بعد از اينکه سه چهار ماه از اين اتفاق گذشت اين مسئله را تکذيب کردند; آن هم در حالي که با اعصاب و روان من بازي شده بود. آن تکذيب موقعي انجام شد که کار از کار گذشته بود.
وي تاکيد کرد: براي حفظ شخصيتم از استقلال جدا شدم. نمي خواستم با ذلت جايي بمانم و خودم را به باشگاه تحميل کنم. از صمد مرفاوي عذرخواهي مي کنم که نتوانستم در استقلال بمانم و از واعظ آشتياني هم تشکر مي کنم. استقلال تيم بزرگي است و همواره موفق مي شود.
وي در مورد اينکه چگونه است که از انتشار ليست فروش ناراحت است اما از مسئولان استقلال تشکر مي کند; اظهار داشت: من در استقلال با دو، سه نفر مشکل داشتم اما مرفاوي و واعظ جزو آنها نبودند.در آينده در مورد آنها حرف مي زنم. اگر هم تصميم به جدايي گرفتم فقط به خاطر تعصبي بود که به باشگاه داشتم.

محمود خوردبين سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس:
اميدوارم تکليف پرسپوليس روشن شود
محمود خوردبين سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس درخصوص وضعيت فعلي پرسپوليس گفت: اميدوارم مسئولان هر چه سريعتر تکليف پرسپوليس را مشخص کنند.
وي اظهارداشت:واقعا براي من جاي ناراحتي دارد که چرا پرسپوليس دراين شرايط بلاتکليف است.ما مي خواهيم براي قهرماني در فصل آينده گام برداريم تا ناکامي فصل گذشته را جبران کنيم.
وي ادامه داد:  از مسئولان خواهش مي کنم تا با نگاهي ويژه به پرسپوليس کمک کنند و هر چه سريعتر اوضاع اين تيم را سر و سامان دهند تا تمرينات شروع شود. معتقدم معطلي بيش از اين لطمات جدي به ما وارد خواهد کرد.
وي خاطرنشان کرد:شنيده ام که قرار است تا دو روز آينده تکليف پرسپوليس روشن شود. اميدوارم اين اتفاق رخ دهد تا پرسپوليس کادرفني و بازيکنان خوبي را جذب کند.
 
اردوي تيم ملي بسکتبال ب در آزادي
دعوت شدگان به تيم ملي بسکتبال ب پس از دو هفته تاخير از روز پنجشنبه اردوي آماده سازي خود را در سالن بسکتبال مجموعه ورزشي آزادي آغاز مي کنند.
تيم ملي بسکتبال کشورمان روز پنجشنبه به منظور برپايي اردوي آماده سازي همراه با ديدار تدارکاتي در کشور آلمان سالن بسکتبال مجموعه ورزشي آزادي را ترک مي کند. نبود ملي پوشان تيم الف در آزادي بهترين فرصت براي محسن صادق زاده بود تا بازيکنان منتخب خود در تيم ب را پس از وقفه دو هفته اي به اردو فراخواند.
مسعود ايراني، محمد سيستاني، محمدرضا قرباني، محمدرضا عامل خبازان، سردار سجادي، مهرداد قانع، سامان نيلي، کاوان قطبي، رضا درکه اي، آرمن الله وردي، محمد عبداللهي و سعيد مهدي يار بازيکناني هستند که همراه با مهدي اسماعيلي، بابک پاک نژاد، عليرضا هنردوست، ابراهيم رستمي، کاوه قريه، مهراد آتشي، حمزه آقاجري، حسين حيدري، داود سلطاني، نويد فراهاني، پيام خوشدوني و روزبه ارغوان در اردوي تيم ملي بسکتبال "ب" حضور خواهند داشت.
اين اردو ظهر پنجشنبه هفته جاري در سالن بسکتبال مجموعه ورزشي آزادي آغاز شده و تا دوم تيرماه ادامه خواهد داشت.
قرار بود تيم ملي بسکتبال ب دو هفته پيش با حضور 19 بازيکن آغاز به کار کند اما نبود زمان براي برگزاري جلسات تمريني در سالن بسکتبال مجموعه ورزشي آزادي منجر به لغو اردو شد.

قادرپور جواز حضور در رقابتهاي قهرماني شطرنج غرب آسيا را بدست آورد
 پس از 6 دور مسابقه دوره اي به روش رفت و برگشت به منظور اعزام نماينده شطرنج بانوان کشور به رقابت هاي شطرنج قهرماني غرب آسيا استاد بين المللي بانوان شايسته قادر پور با کسب 3 امتياز جواز حضور را از آن خود کرد.   
پيرو مصوبه کميته فني فدراسيون شطرنج به منظور اعزام نماينده بانوان به رقابت هاي غرب آسيا يک دوره مسابقه دوره اي به صورت رفت و برگشت برگزار شد.اين مسابقات با حضور استاد فيده بانوان سارا سادات خادم، استاد فيده بانوان غزل حکيمي فرد و استاد بين المللي بانوان شايسته قادر پور، نفرات دوم تا چهارم مسابقات فينال قهرمان کشوري سال 87 برگزار شد که در پايان 6 دور مسابقه شايسته قادر پور با 3 امتياز جواز حضور در اين رقابت ها را کسب کرد.
لازم به ذکر است که آتوسا پورکاشيان به عنوان نفر اول مسابقات قهرمان کشوري طبق آيين نامه مسابقات بانوان، مستقيما به اين رقابت ها اعزام مي شود.
مسابقات شطرنج قهرماني غرب آسيا از تاريخ دوم تا دهم تير ما در صنعا پايتخت يمن برگزار خواهد شد.

9 کشتي گير ديگر به رقابت هاي انتخابي کشتي دعوت شدند 
کادر فني تيم هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي بزرگسالان ايران، جمعا 9 کشتي گير جديد ديگر را براي حضور در رقابت هاي انتخابي تيم هاي ملي کشتي ايران دعوت کردند.   
 در کشتي فرنگي، ادريس تختي از خوزستان، محسن قاسمي از لرستان، مهدي سلطاني از تهران، محمد زاده حسن از خوزستان، کمال محمدعلي زاده، مهدي کريمي و مهرزاد زارع از فارس و صبا شريعتي از قم از اعضاي تيم کشتي فرنگي جوانان ايران به جمع مدعيان حاضر در رقابت  هاي انتخابي اضافه شدند. سعيد عبد ولي و ابوذر نورزاده به علت حضور در تيم جوانان ايران در رقابت  هاي انتخابي تيم ملي کشتي فرنگي ايران شرکت نمي کنند و علي اشکاني نيز در اين رقابت  ها حضور ندارد.در کشتي آزاد نيز به علت آسيب  ديدگي روح الله حسن  زاده کشتي گير وزن 96 کيلوگرم تيم جوانان ايران، احسان اللهياري از سوي کادر فني اين تيم جايگزين وي شد.
مرحله نهايي رقابت  هاي انتخابي تيم هاي ملي کشتي آزاد و فرنگي بزرگسالان ايران در روزهاي 28 و 29 خرداد ماه در سالن ورزشي شهداي هفتم تير تهران برگزار مي  شود.


 
سياسي
خبر و دانشگاه
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته