جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/04/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3352

وينستين ها در آستانه ورشکستگي
"لعنتي هاي بي آبرو" فرشته نجات مهمترين استوديو فيلمسازي مستقل مي شود


فتح الهي براي "116 روز در نوفل لوشاتو" موسيقي مي سازد

بيانيه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي:
دشمنان قسم خورده انقلاب سيلي محکمي از دست با کفايت ملت خوردند


كوتاه هنري


  وينستين ها در آستانه ورشکستگي
 "لعنتي هاي بي آبرو" فرشته نجات مهمترين استوديو فيلمسازي مستقل مي شود  

پدرخوانده هاي سينماي مستقل و تهيه کننده فيلم هاي ماندگار "داستان عامه پسند" و "شکسپير عاشق" حالا در آستانه ورشکستگي استوديو وينستين به تازه ترين فيلم کوئنتين تارانتينو چشم اميد دوخته اند.
به گزارش  مهر، گاردين اعلام کرد باب و هاروي وينستين سال ها با استوديو فيلمسازي خود در صدر فهرست برترين قدرت هاي هاليوود قرار داشتند. اما حالا که استوديو آنها گرفتار بحران هاي شديد مالي شده در آستانه فاجعه قرار گرفته اند و با داشتن بدهي هاي فراوان و اکران ناموفق فيلم ها، دوران اوجشان در عرصه فيلمسازي به سر رسيده است.
در اين ميان به نظر مي رسد تنها روزنه اميد وينستين ها يک چهره آشنا و البته قديمي است: کوئنتين تارانتينو! اگر تازه ترين ساخته اين نابغه سينما "لعنتي هاي بي آبرو" در حد يک فيلم پرفروش ظاهر شود، مي تواند شرکت وينستين را از ورشکستگي نجات دهد. يعني دقيقا همان کاري که بيش از يک دهه پيش "داستان عامه پسند" براي استوديو ميرامکس برادران تهيه کننده کرد.
شارون واکسمن بنيانگذار سايت اخبار سينمايي Wrap The و نويسنده کتابي درباره بزرگان هاليوود درباره وينستين ها مي گويد: آنها هميشه مثل گربه 9 جان داشته اند. يعني هميشه روي لبه تيغ راه مي روند و هميشه هم به طور معجزه آسايي جان سالم در مي برند. درباره باب و هاروي وينستين هر چيزي ممکن است اتفاق بيفتد.
با اين همه شرکت وينستين که پارسال فيلم برنده اسکار "کتابخوان" را تهيه کرده بود، تاکيد دارد خبري از بحران مالي نيست و در آينده نزديک چند فيلم تازه روانه بازار خواهد کرد. اما خبرهاي رسيده از گوشه و کنار حاکي از آن است که ديگر شرکت ها براي همکاري با وينستين ها پول خود را پيش مي گيرند. در واقع شواهد و قرائن هم اخبار پشت پرده را تاييد مي کند. شرکت وينستين در اواخر سال گذشته حدود 11 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد و يک ماه بعد ارزش سهام اين شرکت در بازار حدود 25 درصد کاهش يافت. واکسمن با توجه به شرايط موجود به راحتي نتيجه مي گيرد: فکر مي کنم مشکل مالي وينستين بسيار جدي است.
به نظر مي رسد مشکل وينستين دوجانبه است: اول اينکه تمام شرکت هاي مستقل توليد فيلم در آمريکا به خاطر توجه مخاطبان به فيلم هاي بزرگ و استوديويي بسياري از مشتري هاي خود را از دست داده اند و دوم اينکه آنها در سال هاي اخير چند انتخاب بسيار بد داشته و از اين بابت متضرر شده اند.
برادران وينستين براي اينکه بتوانند فيلم هاي مستقل و باکيفيت نظير "کتابخوان" توليد کنند، در توليد فيلم هاي ژانر مانند سينماي وحشت سرمايه گذاري مي کردند. اما در سال هاي اخير هيچکدام از بخش هاي اين معادله درست از آب درنيامده و پول کافي براي توليد فيلم هاي مستقل موفق حاصل نشده است. حالا همه مي دانند که شرکت وينستين به دليل داشتن مشکلات مالي جدي اکران فيلم هاي خود را مدام به تعويق مي اندازد. "همه چيزهاي خوب" با بازي رايان گاسلينگ قرار بود ماه ژوئيه روي پرده برود که تاريخ جديد اکران آن هنوز مشخص نيست. نمايش تريلر "شانگهاي" هم از سپتامبر به اکتبر منتقل شده و ديگر فيلم ها در قفسه ها خاک مي خورند.
وقتي هاروي آپارتمان خود را در نيويورک به فروش گذاشت، همه فهميدند که قصد دارد براي بازاريابي درام جنگي "لعنتي هاي بي آبرو" پول فراهم کند. در واقع تمام اميد شرکت براي رهايي از اين بحران جديد به فيلم تارانتينو و "هالووين 2" است. هر دو فيلم قرار است ماه اوت روانه پرده سينماها شوند و برخي مي گويند اوت مي تواند بدترين ماه عمر وينستين ها باشد.
حتي اگر شرکت فيلمسازي وينستين گرفتار مشکلات مالي شود و از بين برود، نمي توان منکر تاثير ميراث بزرگ آن در صنعت سينماي آمريکا شد. نخستين شرکت باب و هاروي ميرامکس بود و انقلابي در هاليوود برپا کرد. اين شرکت به تنهايي ثابت کرد نه تنها مي توان در رقابت اسکار برنده بود، بلکه مي توان ميليون ها دلار هم از گيشه به دست آورد.
ميرامکس يک موفقيت محض بود و فيلم هايي مثل "داستان عامه پسند"، "آقاي ريپلي بااستعداد"، "پيانو" و بسياري ديگر را روانه بازار کرد. آنها همچنين موجي از فيلم هاي مستقل به راه انداختند و پس از آن بود که تمام استوديوها به صرافت افتادند براي توليد فيلم هاي کوچک اما موفق يک بازوي فيلمسازي مستقل داشته باشند.
ميرامکس در نهايت با مديريت برادران وينستين تحت مديريت شرکت ديسني رفت. اما باب و هاروي سال 2005 به رابطه خود با مديران ديسني پايان دادند و تصميم گرفتند تجربه شيرين خود را در توليد و عرضه فيلم هاي مستقل موفق با راه اندازي شرکت وينستين ادامه دهند، گرچه اين بار موفقيت آنها چندان دوام نداشت و تجربه موفقيت آميز گذشته دوام نيافت. حالا برخي احساس مي کنند عصر وينسيتن ها به عنوان بازيگران اصلي نظام مستقل فيلمسازي در دل هاليوود به سر آمده است. واکسمن مي گويد: اين واقعا ناراحت کننده است. از دست رفتن وينستين براي آنها که عاشق فيلم و سينما هستند يک ضايعه است. تجربه فيلم ديدن بدون وينستين ها چندان هم جالب و شيرين نخواهد بود.
"لعنتي هاي بي آبرو" به کارگرداني کوئنتين تارانتينو ماه مه گذشته در بخش مسابقه شصت و دومين جشنواره فيلم کن به نمايش درآمد و جايزه بهترين بازيگر مرد را براي کريستوفر والتس بازيگر اتريشي به ارمغان آورد. براد پيت، ملاني لورن، الاي راث، دايان کروگر و دانيل برول در هشتمين فيلم فيلمساز 46 ساله آمريکايي بازي کرده اند.


  فتح الهي براي "116 روز در نوفل لوشاتو" موسيقي مي سازد  

اميد فتح الهي براي مجموعه "116 روز در نوفل لوشاتو" به کارگرداني فرشاد اکتسابي موسيقي مي سازد.  عبدالحميد ارجمند تهيه کننده اين مجموعه به  مهر گفت: تصويربرداري در تهران به پايان رسيده و 40 درصد از مجموعه تدوين شده است. اميد فتح الهي به زودي ساخت موسيقي "116 روز در نوفل لوشاتو" را شروع مي کند. وي افزود: سابقه و تبحر فتح الهي در ساخت موسيقي آثار مستند مهمترين دليل براي انتخاب او بود. مجموعه "116 روز در نوفل لوشاتو" فضايي مستند دارد و لحظه هاي ترس، اضطراب و هيجان در آن ديده مي شود و موسيقي اين مجموعه به دليل اين ويژگي  ها متفاوت و خاص است. اين تهيه کننده ادامه داد: 15 روز ديگر با آماده شدن ويزا به فرانسه سفر مي کنيم و ادامه تصويربرداري در پاريس و نوفل لوشاتو به پايان مي رسد. مجموعه مستند داستاني "116 روز در نوفل لوشاتو" در 11 قسمت 30 دقيقه اي در مرکز سيمافيلم تهيه مي شود و عوامل توليد آن عبارتند از محققان: دکتر ابوالفضل آقابابا و نسرين زمهريري، نويسنده: عبدالحميد ارجمند، تصويربردار: آرش شيرواني، صدابردار: احمد مقدم و دکور: احمد گلريز، تدوين: ف.اکتسابي.


 بيانيه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي:
 دشمنان قسم خورده انقلاب سيلي محکمي از دست با کفايت ملت خوردند  

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي با صدور بيانيه اي به مناسبت سالروز سو قصد به جان حضرت آيت الله خامنه اي در سال 60، گفت: دشمنان قسم خورده انقلاب از آن روزي که امت بيدار و هوشيار ايران آنان را طرد کرد سيلي محکمي به دست با کفايت ملت خوردند.
  شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و ستاد مرکزي بزرگداشت شهداي والامقام فاجعه هفتم تير، در بيست و هشمين سالگرد ترور نافرجام و سو» قصد به جان مقام معظم رهبري (مدظله العالي) توسط منافقين مزدور کوردل اين اقدام تروريستي، نابخردانه و ددمنشانه را به شدت محکوم نموده و آن واقعه تلخ و تاريخي را به عنوان يک معجزه الهي براي بقا» نظام اسلامي و انقلاب اسلامي بسيار با اهميت دانست.
در اوايل سال هاي اوليه پيروزي انقلاب اسلامي مدعيان دروغين حقوق بشر در خارج از کشور و دشمنان پنهان در لباس دوست و در پس نقاب نفاق، تزوير و التقاط و در اوج ترور هاي شخصيتي و فيزيکي عناصر حزب اللهي و شخصيت برجسته سياسي - مذهبي انقلاب اسلامي به دست منافقين کوردل و اشرار مسلح که مي رفت تا با جنگ هاي سنگين رواني-رسانه اي غرب و حمايت هاي بي دريغ برخي روزنامه هاي داخلي و اپوزيسيون  هاي مختلف نظام اسلامي و همراهي خيل کثيري از سلطنت طلبان، ملحدين، جريانات التقاط و کور سازمان مجاهدين خلق (منافقين)، سازمان هاي مخوف جريان ترور، گروهک هاي مسلح و چماقداران گماشته و اجير شده غربيان، تيشه به ريشه نظام و انقلاب اسلامي زده و آن انقلاب عظيم مردمي را در همان نقطه آغازين با حملات تروريستي ساقط نموده و تئوريسين ها، نظريه پردازها و چهره هاي شناخته و برتر و جريان ساز خط سبز انقلاب را از بدنه انقلاب حذف نمايند با هوشياري کامل مردم بيدار ايران اسلامي به کلي از هدف شوم خود که در سر مي پروراند، بازماندند.
سپاس بيکران خداوند قادر متعال را که به اين ملت مسلمان، رحمتي بي منتها نازل نمود و آن حفظ جان ولايت از آسيب و فتنه کوردلان معاند و از گزند حوادث آن روزگاران پرحادثه و تلخ بود وديعه اي الهي که توانسته پس از زعامت امام امت، آن روح بلند دوران، ناخدايي الهي براي کشتي انقلاب اسلامي در اين طوفان و گرداب هاي حائل بوده باشد.
مقام عظماي ولايت امر از حادثه کاملا از قبل برنامه ريزي شده و تروريستي که به مشيت الهي و از باب حکمت خداوند برايشان رخ داده به طور معجزه آسايي جان سلامت به در برد و اين مهم قضا و قدري الهي بود که جان اين عزيز، رهبر فرزانه انقلاب را که سرمايه اي بزرگ و هديه اي به وديعه نهاده شده نزد ملت بزرگوار ايران اسلامي، براي هدايت سکان کشتي نهضت اسلامي و انقلاب شکوهمند، از گزند حوادث روزگار حفاظت نمايد و اين نيست جز» اراده الهي و دست قدرت او که از پس حوادث تلخ و جريانات ناصواب دشمن که هرگاه خواستند گزندي به انقلاب و ملت و دولت انقلاب برساند، درآمده و با ياري و هدايت ملت شجاع و مبارز، مظلوم و محق ايران اسلامي پرداخته است.
هنگامي که آفتاب پر فروغ انقلاب اسلامي، بزرگ رهبر فقيد انقلاب، به غروبي غم انگيز نشست و دل ميليون ها عاشق و شيفته اش را در غم هجران خود داغدار نمود، خورشيدي به همان عظمت و فروغ در گوشه اي ديگر از آسمان ايران به طلوع ايستاد، خورشيدي که فروغش را از تشعشع انوار آن پير جماراني و رايحه خوش خود را از عطر گل محبت او به يادگار داشت.
هم اويي که جاي پدر پير امت را که حال از ميان ملت رخت بسته بود و خالي به نظر مي رسيد پر نمود هم اويي که از کلام گهربارش کلام خميني به گوش مي رسيد.
به درستي که ايشان نگاه پرمعنايش ضربآهنگ تپش قلب و نظام اسلامي است و عمق نفوذ نگاهش که معنايي الهي دارد، هميشه قلب فتنه را کور مي کند.
هم اويي که کلامش حلقه اتصال ملت و وحدت ميان ملت است، او که هربار در بزنگاه هاي سخت و سرنوشت ساز با کلام دلنشين و نورانيش و با دست عنايت وعصاي هدايت و سرانگشت اشارت خود به راهبري انقلاب و عبور از گرداب هاي سخت حادثه و به پشت سر گذاشتن گردنه هاي پر پيچ و خم تاريخ مي پردازد.
هم اکنون به شکرانه سلامتي رهبر عزيز انقلاب اسلامي جبين شکر به آستان احديت سائيده و همه با هم در نماز شکوه وحدت و سجده شکر به جاي مي آوريم و عزت مسلمين و ذلت منافقين، اين کوردلان که جز نابودي اين کشور و ملت به چيز ديگري نمي انديشد، دست دعا و استغاثه و نياز به درگاه بي نياز و ايزد متعال برداشته و همه با هم با دستيابي به بلنداي حقيقت تاريخ مقاومت پرصلابت و رشيد راست قامتان جاودان تاريخ، گام هاي استوار و پابرجا و اراده هاي پولادين دستان خيانت کار اجانب و چپاولگران سنگدل و منافقين مزدور را از سرنوشت کشور و دخالت در امور ملت و مملکت کوتاه مي نمائيم.


 كوتاه هنري  

پانته آ بهرام:
پرداختن به تئاتر سنتي نياز به رويکرد جديد دارد
 پانته آ بهرام گفت: براي پايدار ماندن هنرهايي چون نمايش هاي آئيني و سنتي بايد اين هنرها را به روز کرده و آن ها را با شرايط روز جامعه تطبيق داد.
 به نقل از ستاد خبري جشنواره آييني- سنتي، «پانته آ بهرام» گفت: اگر شيوه هاي اجرايي نمايش هاي ايراني و نمايش هاي آئيني- سنتي را حفظ نکنيم به طور قطع و با گذشت زمان نمايش هاي آئيني يا از بين مي روند يا به هنرهاي موزه اي تبديل مي شوند.
وي در ادامه اظهار داشت: اگر مي خواهيم ميان نسل جديد و نسل آينده در زمينه نمايش هاي آئيني- سنتي، رابطه اي وجود داشته باشد، بايد شرايطي را فراهم کنيم تا اين رابطه با تحولات روز ايجاد شود و شاهد پايداري نمايش هاي اصيل ايراني باشيم. در غير اين صورت به سرعت شاهد زوال و فراموشي نمايش هاي آئيني- سنتي خواهيم بود و پس از مدت کوتاهي جز يک خاطره چيزي از آن باقي نخواهد ماند.
بهرام در ادامه با بيان اين که جشنواره بين المللي تئاتر آئيني- سنتي فرصت مناسبي براي پرداختن به اين نوع از نمايش ها را پديد مي آورد، افزود: در اجراي آثار ايراني شاهد نوعي پايبندي  به فرم هاي قديمي هستيم اما اين وفاداري نبايد به معناي تکرار تلقي شود; بلکه بايد با حفظ ساختار و اصول شيوه هاي اجرايي نمايش هاي ايراني، فرم هاي جديد را هم تجربه کرده و با آزمون وخطا براي رسيدن به تحولات جديد در نمايش هاي ايراني و به روز شدن اين دست آثار تلاش کنيم.
پانته آ بهرام که از بازيگران فعال عرصه تئاتر است و سابقه زيادي در ايفاي نقش در نمايش هاي ايراني دارد، درباره برگزاري جشنواره بين المللي تئاتر آئيني- سنتي و رويکرد اين جشنواره خاطر نشان کرد: عده اي معتقدند نمايش هاي آئيني- سنتي بايد هميشه و در همه حال همان گونه که هست، اجرا شود اما من معتقدم که نمايش آئيني- سنتي رويکرد جديدي مي طلبد و بايد با علم به پويايي نمايش که اتفاقا در حضور هنرهايي چون سينما و ... که مرتب در حال تغيير و تنوع هستند، پايدار مانده  پيش برود.
وي اضافه کرد: در صورتي که جشنواره بين المللي تئاتر آئيني-سنتي اين گونه هدف گذاري کند، آن وقت مي توان از آن بانام جشنواره ياد کرد  در غير اين صورت اگر با آثار همان نگاه و رويکرد سنتي که با وفاداري کامل به شيوه هاي اصيل نمايش هاي ايراني  روي صحنه بروند، جشنواره به نمايشگاه تبديل خواهد شد. در اين صورت جشنواره بين المللي تئاتر آئيني- سنتي کارکردي همانند موزه هنرهاي معاصر که هر ساله آثار هنرمندان را در يک برهه خاص به نمايش عمومي مي گذارد، خواهد داشت، در حالي که برگزاري جشنواره بين المللي تئاتر آئيني-سنتي مهم ترين رويداد تئاتري در عرصه نمايش هاي آئيني-سنتي است که بايد قدر آن را دانست.  چهاردهمين جشنواره بين المللي تئاتر آييني- سنتي از 8 تا 16 مرداد ماه سال جاري در تهران برگزار مي شود.
 
توسعه هنر در «آينه خيال» بررسي شد
دوزادهمين شماره دو ماهنامه پژوهشي-خبري «آينه خيال» ويژه بهمن و اسفند 1387 با پرونده «توسعه هنر» منتشر شد.
«آينه خيال» نشريه اي است که هر دو ماه در زمينه هنرهاي تجسمي، تئاتر، فلسفه هنر، هنرهاي سنتي، معماري، سينما، موسيقي و کتاب منتشر مي شود.
بخش آغازين دوازدهمين شماره «آينه خيال» به سرمقاله اي با عنوان توسعه هنر از دکتر سيدغلامرضا اسلامي اختصاص دارد. در اين شماره مقاله  هايي با عنوان «مطالعه ميداني در اقتصاد نقاشي»، «زمينه هاي توسعه هنر در دوره تيموريان»، «رويايي که کابوس شد»، «سفيراني که پيام فرهنگ به فرنگ مي  برند»، «توسعه موسيقي از نگاه سيستمي» و ... را مي توان خواند.
همچنين گفتگو با يعقوب عمامه پيچ به انگيزه برگزاري نمايشگاه آثارش در نگارخانه نار با عنوان «رنگ ها که ديده نمي شوند» و محمد حسين حقگو، رئيس سازمان توسعه سينمايي سوره با عنوان «توسعه سينما در گرو صنعتي شدن است» از جمله مطالب خواندني در اين نشريه هستند.  دو ماهنامه «آينه خيال» به صاحب امتيازي فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران ،  مدير مسئولي بهمن نامور مطلق و سردبيري بهزاد مرتضوي، هر دو ماه يک بار با قيمت 1500 تومان به چاپ مي رسد.

اعضاي خانه سينما از امکانات پرديس هاي سينمايي استفاده مي کنند
با توافق خانه سينما و چهار پرديس سينمايي اعضاي جامعه اصناف سينماي ايران مي توانند از اين پس از برنامه هاي پرديس ها استفاده کنند.
 اين توافقنامه به امضاي محمدمهدي عسگرپور مدير عامل خانه سينما و مديران چهار پرديس آزادي، زندگي، ملت و مجموعه فرهنگي ورزشي چمران رسيده و بر اساس آن اعضاي جامعه اصناف سينماي ايران و خانواده هايشان مي توانند از امکانات پرديس ها جز پنجشنبه و جمعه به صورت نيم بها استفاده کنند. روابط عمومي خانه سينما همچنين اعلام کرد براي رفاه حال اعضا و سهولت استفاده از اين امکانات کارت شناسايي معتبر جامعه اصناف سينمايي صادر خواهد شد. با اين کارت هر يک از اعضاي خانه سينما مي توانند به همراه چهار نفر از برنامه هاي مورد علاقه خود در پرديس ها استفاده کنند.

"ستاره" فاتح مطلق قديمي ترين
 جوايز سينماي ايتاليا شد
درام سياسي تحسين شده "ستاره" به کارگرداني پائولو سورنتينو با بردن چهار جايزه روبان نقره اي موفقترين فيلم در مراسم اهداي قديمي ترين جوايز سينمايي ايتاليا شد.  به گزارش  مهر، ورايتي اعلام کرد "ستاره" که زندگي جوليو آندرئوتي نخست وزير هفت دولت ايتاليا را به تصوير کشيده در رشته هاي بهترين کارگردان و بهترين فيلمنامه نويس (سورنتينو)، بهترين بازيگر نقش اول مرد (توني سرويلو) و بهترين تهيه کننده برنده جايزه روبان نقره اي شد. اين فيلم در 9 رشته نامزد دريافت جايزه شده بود.  درام مافيايي "گومورا" به کارگرداني ماتئو گارونه که در چهار رشته بهترين فيلم، فيلمنامه، تدوين و فيلمبرداري نامزد دريافت جايزه روبان نقره اي شده بود، جايزه بهترين فيلم را از آن خود کرد. جايزه بهترين بازيگر زن نقش اول هم به جووانا متزوجورنو براي بازي در Vincere به کارگرداني مارکو بلوکيو رسيد. جياني دي گرگوريو با فيلم کمدي "غذاي نيمه تابستان" جايزه بهترين فيلمساز تازه کار را از اتحاديه روزنامه نگاران ايتاليايي گرفت و جايزه ويژه کمدي برتر سال 2009 هم به فاستو بريتزي با فيلم "پيشين" اهدا شد. در اين دوره "ميليونر زاغه نشين" دني بويل بهترين فيلم اروپايي لقب گرفت و روبان نقره اي بهترين فيلم غير اروپايي هم به کلينت ايستوود و "گران تورينو" رسيد. در شصت و سومين دوره جوايز روبان نقره اي سينماي ايتاليا در مجموع 120 فيلم رقابت کردند که 39 فيلم داستاني و مستند هستند و 49 فيلم اول هم در ميان آنها ديده مي شود. فيلم هايي در اين جايزه شرکت داده شدند که از اول ماه مه 2008 تا 24 ماه مه 2009 در ايتاليا به نمايش عمومي درآمده بودند.


 از ابتداي تيرماه هر دوشنبه در فرهنگسراي انقلاب
" سلسله جلسات  رايگان بهداشت فردي   "
خانه فرهنگ ابوسعيد از مراکز مديريت فرهنگي هنري منطقه 11 به منظور ارتقا» سطح دانش عمومي بانوان و ترويج فرهنگ رعايت بهداشت فردي و اجتماعي" سلسله جلسات بهداشت فردي " را برگزار ميکند.
به گزارش روابط عمومي منطقه 11 ، کارشناس مربوطه در اين برنامه موضوعات مختلف بهداشت و سلامت بانوان چون : بيماري هاي شايع بانوان،آشنايي با  آناتومي جسم، انواع معاينه هاي فيزيکي توسط خود شخص، چگونگي تشخيص بيماري ها و درمان آنها، تغييرات هورموني در مقاطع مختلف سني در زنان را مورد بحث و بررسي قرار مي دهد.
شايان ذکر است اين برنامه روزهاي  دوشنبه هرهفته از ساعت 17-19 برقراراست.
کليه علاقمندان مي توانند جهت شرکت در اين جلسات  به خانه فرهنگ ابوسعيد واقع در ميدان منيريه ، بلوار ابوسعيد جنب درمانگاه زنجانيها، بن بست سوم، مراجعه و يا جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 66493039  تماس حاصل فرمايند.

 همزمان با شب ولادت حضرت امام علي (ع) افتتاح مي شود:
دومين جشنواره بين المللي «در انتظار صبح»
مراسم افتتاحيه دومين جشنواره بين المللي «در انتظار صبح» به همت گروه صبح روشن امور شاهد و ايثارگر موسسه آموزش عالي سوره، يکشنبه 14 تير برگزار مي شود.
 اين جشنواره، با محوريت امام موعود (عج) همزمان با شب ولادت حضرت امام علي (ع) با سخنراني محمد شجاعي، مدير موسسه فرهنگي و هنري منتظران منجي، افتتاح مي شود.بنا به اين گزارش، پس از اين مراسم، نمايشگاه آثار شرکت کنندگان در رشته هاي طراحي پوستر، نقاشي و معرق در نگارخانه آيه موسسه آموزش عالي سوره، گشايش مي يابد و به مدت 15 روز در معرض ديد علاقه مندان قرار مي گيرد.
تا کنون 360 اثر با موضوع امام موعود (عج) و زير شاخه هاي شهادت و انتظار، اديان و انتظار، کعبه درانتظار، انتظار در انديشه من، جوان و انتظار و شهري براي افتخار، به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شده است.
ستاد اجرايي اين جشنواره با دعوت از استادان برجسته، آثار برگزيده را در رشته هاي مختلف، انتخاب و نتايج آن را در مراسم اختتاميه اين جشنواره، روز دوشنبه 12 مرداد، همزمان با ولادت حضرت علي اکبر (ع) و روز جوان، اعلام مي کند.
اين جشنواره را موسسه آموزش عالي سوره با همکاري مجمع جهاني اهل بيت (ع) ، بنياد شهيد، وزارت علوم، سازمان ملي جوانان، سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران وانتشارت سوره مهر برگزار مي کند. داوري بخش نمايشنامه نويسي را ، محمد چرمشير، ايوب آقاخاني و فرزاد معافي، بخش نقاشي را کاظم چليپا، بهنام کامراني و مرتضي افشاري، بخش طراحي پوستر را حميد عجمي، کامران افشار مهاجر و فرزاد اديبي و بخش معرق را ، مهران اميراينانلو و کمال ميرطيبي بر عهده دارند. گفتني است، مراسم افتتاحيه اين جشنواره در ساعت 10 روز ياد شده، در سالن اجتماعات موسسه آموزش عالي سوره، برگزار مي شود..
 
«آنجلينا جولي» خسته از هاليوود به سياست پناه مي برد
 «آنجلينا جولي» در مصاحبه هاي اخير خود اظهار داشته که ديگر از هاليوود خسته شده و فکر مي کند با ورود به عرصه سياست بتواند مفيدتر واقع شود.
به گزارش  فارس به نقل از سايت خبري اسکاي نيوز، «آنجلينا جولي»، بازيگر هاليوود که اخير نيز در فيلم «بچه اشتباهي» ايفاي نقش کرده، از جمله بازيگراني است که بخش اعظمي از وقت خود را صرف امور انسان دوستانه و مربوط به سازمان ملل کرده است. گزارش ها حاکي از آن است که در نظر دارد خسته از بازيگري، وارد سياست شود.  يکي از دوستان نزديک «جولي» در مصاحبه با روزنامه ديلي اکسپرس گفت: «آنجلينا» تاييد تصديق مي کند که از هاليوود به شدت خسته شده و هم اکنون به واشنگتن مي انديشد.  وي که خواست نامش فاش نشود، در ادامه افزود: او از اينکه جهان را جنگ فرا گرفته و عدالت و حقوق مردم به اين راحتي پايمال مي شود، به شدت دل شکسته است و فکر مي کند که مي تواند بگونه اي موثرتر واقع شود، او عقيده دارد که با ورود به عرصه سياست مي تواند بگونه اي متفاوت عمل کند.  دوست جولي گفت: «آنجلينا»، «اوباما» را تحسين مي کند ولي فکر مي کند اگر خودش به جاي او بود به مراتب متفاوت تر عمل مي کرد.  وي افزود: شرط مي بندم که او طي 20 سال آتي، به اولين رييس جمهور زن آمريکا تبديل مي شود، زماني که جولي ذهنش به سمتي متمرکز مي شود، تمام توان خود را به کار مي گيرد تا آنرا انجام دهد.  «آنجلينا جولي34 » ساله که هم اکنون مادر شش کودک است، اميد دارد که اولين رييس جمهور زن کاخ سفيد شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
اطلاعيه دانشگاه آزاداسلامي
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته