جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/04/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3352

با آغاز توزيع کارت دانشگاه آزاد سلامي ;
توضيحات مرکز آزمون در خصوص توزيع کارت آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي منتشرشد

رييس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس خبرداد:
با مصوبه جديد بومي گزيني ، عدالت آموزشي رعايت مي شود


كوتاه وخواندني


  با آغاز توزيع کارت دانشگاه آزاد سلامي ;
 توضيحات مرکز آزمون در خصوص توزيع کارت آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي منتشرشد  

   گروه آزمون وسنجش : مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در نخستين روز توزيع کارت ورود به جلسه کنکور دانشگاه آزاد که در روزهاي پنجشنبه و جمعه 11 و 12 تيرماه برگزار مي گردد، اطلاعيه اي در خصوص توزيع کارت منتشر کرد.
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي ، در اين اطلاعيه آمده است: داوطلباني که به منظور تغيير رشته/ شهرهاي انتخابي و حوزه امتحاني در آزمون رشته هاي غير پزشکي بيش از يک بار ثبت نام نموده اند در صورت يکسان بودن مجموعه امتحاني، آخرين پرونده بر اساس زمان ثبت نام ملاک عمل قرار گرفته و ثبت نام هاي قبلي آنها منظور نشده است.چنانچه داوطلب بيش از يک بار در مجموعه هاي امتحاني متفاوت ثبت نام نموده باشد کارت ورود به جلسه جهت کليه ثبت نام ها صادر شده است ولي داوطلب تنها در يک مجموعه امتحاني امکان شرکت در آزمون را خواهد داشت.چنانچه داوطلبي در آزمون غير پزشکي ثبت نام نموده و جهت شرکت در گزينش نظام پاره وقت اقدام به تهيه کارت اعتباري و ثبت نام مجدد نموده باشد تنها يک کارت ورود به جلسه صادر شده و رشته محل هاي انتخابي فرد در نظام پاره وقت نيز در آن درج شده است.نظر به اينکه تاييديه استفاده از سهميه رزمندگان و ايثارگران جهت تعدادي از متقاضيان استفاده از اين سهميه تا زمان صدور کارت ورود به جلسه واصل نشده است لذا سهميه اين دسته از داوطلبان در کارت ورود به جلسه بصورت عادي درج شده، اين افراد لازم است ظرف يک هفته از زمان دريافت کارت ورود به جلسه با مراجعه به نهاد مربوطه علت عدم تاييد سهميه خود را پيگيري کنند.


  رييس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس خبرداد:
 با مصوبه جديد بومي گزيني ، عدالت آموزشي رعايت مي شود 

 گروه آزمون وسنجش : رييس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با تقدير از عملکرد سازمان سنجش در برگزاري کنکور سراسري سال 88، گفت: اين آزمون ملي علمي از نظر ايمني، با امنيت کامل برگزار شد.
دکتر علي عباسپور تهراني فرد در گفت وگو با ايسنا، اينترنتي شدن مراحل کنکور را بسيار مثمرثمر دانست و افزود: در کنکور 88 کارت ورود به جلسه آزمون از طريق اينترنت در اختيار داوطلبان قرار گرفت که کمک بسيار زيادي به آنها کرد.نماينده مردم تهران در ادامه باز شدن بسته هاي سوال در حوزه هاي امتحاني را هم از فعاليت هاي خوب وزارت علوم برشمرد و تصريح کرد: امسال بسته هاي سوالات مستقيم به حوزه امتحان ارسال و در آنجا باز شد که اين موضوع ضريب امنيتي صحيح برگزار شدن آزمون را به شدت بالا مي برد، به هر حال اين برنامه ريزي سازمان سنجش قابل تقدير است و ما به سهم خود از زحمات دوستان تشکر مي کنيم.رييس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در ادامه با اشاره به نگراني جمعي از داوطلبان نسبت به بومي گزيني کنکور 88 با توجه به مسايل کنکور سال گذشته، اظهار کرد: مهم ترين اشکال کنکور 87 تغييري بود که در مردادماه انجام شد و طي آن درصد بومي گزيني نسبت به سال 86 به شدت افزايش يافت، و متاسفانه عدم اطلاع رساني صحيح وزارت علوم و سازمان سنجش در اين باره، سبب سردرگمي بسياري از داوطلبان شد که کميسيون آموزش و تحقيقات هنوز هم شکايت کنکور 87 را در مجلس دنبال مي کند، اما خوشبختانه با مصوبه جديد شوراي عالي انقلاب فرهنگي و تغييري که در بومي گزيني براي سال 88 در نظر گرفته شد، اين نگراني برطرف شده است.به گفته عباسپور، بومي گزيني در 13 رشته مهم نظير پزشکي، دندانپزشکي،  داروسازي، حقوق و ... در دانشگاه هاي برتر کشور در کنکور امسال اجرا مي شود.وي با ابراز اميدواري نسبت به اين که با اين مصوبه جديد، عدالت آموزشي بهتر در کنکور سال 88 رعايت شود، اظهار کرد: بدون شک مشکلاتي که در کنکور سال 87 ايجاد شد، را شاهد نخواهيم بود.رييس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در خاتمه دقت داوطلبان در انتخاب رشته را از شرايط ورود به دانشگاه ها دانست و گفت: پذيرفته شدگان در مرحله نخست بايد شرايط ورود به رشته ها و دانشگاه ها را به دقت مطالعه و بررسي کنند.


 كوتاه وخواندني  

آغاز ثبت نام اينترنتي آزمون کارداني پيوسته
 سال 88 دانشگاه آزاد اسلامي 
گروه آزمون وسنجش : زمان و مهلت ثبت نام داوطلبان آزمون کارداني پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد. به گزارش خبرنگار آفرينش ، ثبت نام داوطلبان آزمون کارداني پيوسته اين دانشگاه از صبح  امروز دوشنبه 8 تير 88 از طريق پايگاه اينترنتي به نشاني a z org.moon آغاز مي شود. اين گزارش مي افزايد: مهلت ثبت نام تا ساعت 24 روز شنبه 20 تير 88 ادامه دارد و داوطلبان طي اين مدت مي توانند با مراجعه به دفاتر پستي در سراسر کشور و تهيه دفترچه راهنما  و کارت اعتباري نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
 
سوالات و کليد اوليه   5 گروه آموزشي کنکور88 منتشر شد 
گروه آزمون وسنجش : سوالات و کليد اوليه کليه 5 گروه آزمايشي علوم رياضي و فني،  علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي آزمون سراسري سال 1388 منتشر شد. به گزارش خبرنگار آفرينش ، به منظور دسترسي هرچه سريعتر داوطلبان به سوالات گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي سوالات هريک از گروههاي آزمايشي از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني  www.sanjesh.orgمنتشر شده است. شايان ذکر است که کليدي که بر روي سايت قرار گرفته ، کليد اوليه مي باشد و در روزهاي آينده کليد نهايي که پاسخنامه داوطلبان بر اساس آن تصحيح خواهد شد از طريق سايت سازمان سنجش منتشر مي شود.

ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد
 گروه پزشکي اعلام شد
 گروه آزمون وسنجش : وزارت بهداشت ظرفيت نهايي پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد سال تحصيلي 88-89 را به همراه ظرفيت پذيرش شعب بين الملل دانشگاههاي علوم پزشکي اعلام کرد.
به گزارش مهر، بر اساس اعلام شوراي آموزش علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي اين ظرفيت در 50 رشته علوم پزشکي، 38 مرکز آموزشي و 8 شعبه بين المللي دانشگاههاي علوم پزشکي تعيين شده است. بيشترين ظرفيت پذيرش مربوط به رشته پرستاري با پذيرش 110 نفر در 12 مرکز آموزشي علوم پزشکي و کمترين ظرفيت پذيرش مربوط به رشته سلامت و رسانه با پذيرش 3 نفر در يک مرکز آموزشي است.
ظرفيت پذيرش آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال تحصيلي 88-89 در دانشگاههاي علوم پزشکي، موسسات آموزشي وابسته به وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامي يک هزار و 506 نفر تعيين شده است. همچنين ظرفيت پذيرش در دوره هاي کارشناسي ارشد گروه پزشکي شعب بين الملل دانشگاههاي علوم پزشکي 282 نفر اعلام شده است. بر اين اساس شعبه بين المللي دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي با 114 نفر ظرفيت پذيرش داراي بيشترين ظرفيت در ميان شعب بين الملل براي پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد است.  با توجه به مصوبه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي 50 درصد از ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته آموزش بهداشت دانشگاه علوم پزشکي زاهدان به کارکنان بومي منطقه اي وزارت بهداشت با رعايت ساير مقررات استفاده از سهميه کارکنان اختصاص دارد. رشته سم شناسي دانشگاه آزاد اسلامي تابع قوانين ومقررات دانشگاه مربوطه است و داوطلبان بايد براي اطلاع از جزئيات آن به دانشگاه آزاد مراجعه کنند. به گزارش مهر، بر اساس اعلام شوراي آموزش علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي داوطلبان توجه داشته باشند که اطلاعات لازم در خصوص گرايشهاي مختلف در هر رشته توسط گروههاي آموزشي دانشگاه تعيين مي شود و در رشته هايي که دانشجو به صورت مشترک بين دو دانشگاه پذيرش مي شود، فرد پذيرفته شده دانشجوي دانشگاه مبدا» خواهد بود و پس از آن دانشجو بايد آمادگي داشته باشد تا تمام يا قسمتي از دوره آموزشي يا پژوهشي خود را در هر محل که دانشگاهها تعيين مي کنند، بگذراند.به گزارش مهر، آزمون کارشناسي ارشد پزشکي با حضور 42 هزار داوطلب در 50 رشته در روزهاي پنجشنبه و جمعه 28 و 29 خرداد ماه سال جاري برگزار شد.

 

آخرين مهلت اعتراض به سوالات آزمون کارشناسي ارشد پزشکي اعلام شد 
گروه آزمون وسنجش : مهلت ارسال اعتراض به سوالات آزمون کارشناسي ارشد گروه علوم پزشکي تا  امروز ادامه دارد. به گزارش ايسنا ، داوطلبان مي توانند اعتراضات خود را تا بعدازظهر امروز دوشنبه 8 تير فقط به صورت اينترنتي از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به نشاني  ir.gov.mohme.sanjesh   ارسال کنند.
لازم به ذکر است، تنها منابع اعلام شده آزمون مي تواند به عنوان منبع طرح اعتراض مورد استفاده قرار گيرد و همچنين، اعتراضاتي که به هر شکل، خارج از فرم و يا بعد از زمان تعيين شده و به روش غير از ارسال با اينترنت به دبيرخانه فرستاده شوند مورد رسيدگي قرار نخواهد گرفت. گفتني است، آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي 28 خرداد ماه با رقابت 42 هزار و 271 نفر در50 رشته و 28حوزه امتحاني برگزار شد.

اعلام ظرفيت پذيرش کنکوريها در رشته هاي
 علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي 
گروه آزمون وسنجش : معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته هاي علوم پزشکي مقطع دکتري حرفه اي در دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ظرفيت رشته هاي علوم پزشکي در کنکور سال 88 دانشگاه آزاد همانند سال گذشته خواهد بود.
دکتر سيدحسن يحيوي در گفتگو با مهر افزود: ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته هاي علوم پزشکي در دانشگاه آزاد همانند سال گذشته خواهد بود و تنها تغيير در کاهش ظرفيت دندانپزشکي و تا حدي نيز داروسازي اعمال خواهد شد. يحيوي خاطرنشان کرد: ظرفيت پذيرش در رشته پزشکي در10 واحد دانشگاه آزاد 600 نفر تعيين شده است و در رشته دندانپزشکي نيز در دو واحد دانشگاه آزاد در مجموع 180 نفر پذيرش مي شوند.
 کاهش ظرفيت پذيرش در دندانپزشکي و داروسازي 
وي با اشاره به ظرفيت پذيرش در رشته داروسازي در دانشگاه آزاد اسلامي در کنکور سال 88 گفت: در سال جاري 120 نفر در رشته داروسازي در مقطع دکتري حرفه اي پذيرفته مي شوند. معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي يادآور شد: با توجه به اينکه رشته هاي دانشگاه آزاد اسلامي از همان ابتداي ثبت نام بنا برعلاقه داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب مي شود در زمان ثبت نام و اعلام نتايج ممکن است ظرفيت هاي اعلام شده يک تا دو درصد تغييراتي را داشته باشد. 
پذيرش حدود 14 هزار نفر در کارشناسي رشته هاي علوم پزشکي
وي در خصوص ظرفيت پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي در دانشگاه آزاد به مهر گفت: حدود 14 هزار نفر که به طور تقريبي معادل 10 درصد داوطلبان محسوب مي شود در رشته هاي علوم پزشکي در مقطع کارشناسي در کنکور 88 دانشگاه آزاد پذيرفته مي شوند. 
عدم پذيرش دانشجو در دوره هاي کارداني علوم پزشکي
 يحيوي اظهار داشت: با توجه به حذف دوره هاي کارداني در مجموع رشته هاي علوم پزشکي در کل کشور دانشگاه آزاد نيز پذيرش دانشجو در دوره کارداني نخواهد داشت. به گزارش مهر، آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي در گروه علوم پزشکي 26 تيرماه سال 88 برگزار مي شود و 164 هزار نفر در مجموعه پزشکي شرکت کرده اند.

رئيس دانشگاه خبر داد:
امتحانات لغو شده دانشگاه شيراز در ابتداي شهريور ماه برگزار مي شود
گروه آزمون وسنجش : رئيس دانشگاه شيراز از برگزاري امتحانات لغو شده اين دانشگاه در دو هفته نخست شهريور ماه خبر داد.محمد هادي صادقي در گفتگو با مهر در رابطه با تاريخ برگزاري امتحانات لغو شده دانشگاه شيراز گفت: امتحانات لغو شده اين دانشگاه در اوائل شهريور ماه طبق برنامه اي که دانشگاه اعلام مي کند برگزار مي شود.وي ادامه داد: تاريخ و زمان بندي دقيق برگزاري امتحانات لغو شده هفته آخر مرداد ماه توسط شوراي دانشگاه به دانشجويان اعلام مي شود.امتحانات دانشگاه شيراز به دليل حوادث اخير لغو شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
اطلاعيه دانشگاه آزاداسلامي
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته