جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/04/14 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (يكشنبه)(ولادت مولاي متقيان حضرت علي (ع) مبارك باد) نسخه شماره 3357

فرماندار شوشتر:
دانشگاه آزاداسلامي مرکزي عظيم ومطمئن در جهت گسترش کيفي وکمي آموزش عالي کشور است

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي خبر داد :
کاهش آمار کميته انضباطي در مقايسه با چهار سال گذشته


با دانشجويان


كوتاه و خواندني


  فرماندار شوشتر:
  دانشگاه آزاداسلامي مرکزي عظيم ومطمئن در جهت گسترش کيفي وکمي آموزش عالي کشور است 

فرماندار شوشتر با اشاره به موفقيتهاي چشمگير دانشگاه آزاداسلامي در عرصه هاي مختلف ، دانشگاه آزاداسلامي را مرکزي عظيم ومطمئن در جهت گسترش کمي وکيفي آموزش عالي در سطح کشور دانست.
به گزارش آنا ; مهندس قوچاني به همراه جمعي از مسولان شهرستان ضمن حضور در دانشگاه آزاداسلامي شوشتر از حوزه هاي مختلف برگزاري آزمون سراسري ونيز پروژه هاي مختلف در دست احداث در اين واحد دانشگاهي بازديد کرد واز نزديک در جريان بخشي از فعاليتها وعملکرد اين واحد قرار گرفت.
وي در پايان اين بازديد 2 ساعته ضمن اظهار خرسندي از پيشرفت فوق العاده وخيره کننده واحد شوشتر در زمينه هاي مختلف آموزشي; علمي; پژوهشي وعمراني گفت: با بازديدي که از برگزاري آزمون سراسري دراين واحد داشتم نظم; انسجام ودقت در آزمون ستودني بود وخود مبين نظم وانضباط در کليه بخشهاي دانشگاه است.
وي شيوه ونحوه برگزاري آزمون سراسري دراين واحد دانشگاهي را بسيار مثبت ارزيابي وخاطرنشان کرد نوعي همگرايي، همکاري صميمانه; مديريت قوي وبرنامه ريزي دقيق در برگزاري اين آزمون مي قابل مشاهده بود واحساس مي شد.
وي با اشاره به اينکه هرجايي که يک مرکز علمي ودانشگاهي فعاليت کند آنجا نيز به پيروي از آن فعال وآباد مي شود گفت: حضور وتوسعه دانشگاه آزاداسلامي در شهرستان شوشتر برکات و موهبتهاي فراواني در زمينه هاي اقتصادي; علمي; فرهنگي، اجتماعي وعمران وآبادي به ارمغان آورد و رونقي عظيم را در بخشهاي اقتصادي وگردشگري موجب شد ه است که مسلما با تداوم پيشرفت اين مرکز علمي عظيم و توانمند وبه دنبال آن پيشرفت جامعه شهري در آينده نزديک شاهد توسعه وپيشرفت بيش از پيش صنعت توريست در اين شهرستان خواهيم بود.
فرماندار شوشتر با اشاره به پروژه هاي عظيمي همچون مسجد; استخر; خوابگاههاي دانشجويي ، کلينيک دامپزشکي ودهها پروژه ديگر که در واحد شوشتر در دست احداث است وبخش عظيمي از آنها به زودي به اتمام خواهد رسيد; مديريت توانمندوخلاق اين دانشگاه وتلاش همه کارکنان را عامل اصلي اين همه پيشرفت وتوسعه دانست واظهار اميدواري کرد اين واحد دانشگاهي جامع در آينده نه جندان دور با مديريتي که اکنون مسوليت هدايت آن را برعهده دارد به يک قطب بزرگ علمي کشور مبدل شود.
وي از دانشگاه آزاداسلامي به عنوان يکي از برکات ونعمتهاي ماندگار انقلاب اسلامي ياد کرد وافزود دانشگاه آزاد اسلامي توانسته است در طول بيش از يک ربع قرن فعاليت وتلاش آثاري به گستردگي سالهاي متمادي از خود برجاي گذارد که اين قابل ستايش وتجليل است .
گفتني است در ابتداي اين برنامه مسولان با حضور در کنار مزار پاک ومطهر 3 شهيد گمنام به مقام شامخ اين شاهدان هميشه جاويد اداي احترام کردند. 


  وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي خبر داد :
 کاهش آمار کميته انضباطي در مقايسه با چهار سال گذشته 

    وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با بيان اينکه در فضاي انتخاباتي تخلف دانشجويي در حوزه علوم پزشکي به صورت بارز نداشته ايم گفت: آراي کميته انضباطي در مقايسه با چهار سال گذشته 90 درصد کاهش داشته است.   
به   گزارش مهر، دکتر کامران باقري لنکراني جمعه شب در افتتاحيه شصت و   يکمين اجلاس روساي دانشگاههاي علوم پزشکي گفت: امسال دانشگاههاي علوم   پزشکي بايد به صورت وسيع و دقيق تر موضوعاتي از جمله خوابگاهها، سلف   سرويسها و ساير امکانات دانشجويي را بهينه سازي کنند و افزايش ظرفيت   دانشگاهها بر اساس امکانات صورت گيرد کاملا تاکيد شده است که جايي ظرفيت   ايجاد کنيد که امکانات آن را داشته باشيد.  
وي از تخصيص 40 درصدي اعتبارات تملک دارايي در ماه چهارم سال به   دانشگاههاي علوم پزشکي خبر داد و گفت: آماده شدن برخي از پروژه ها در    ابتداي سال تحصيلي از اهميت بيشتري نسبت به برخي ديگر از پروژه ها   برخوردار است که در اين زمينه بايد اولويت بندي لازم انجام شود.  
وزير بهداشت قبول مسئوليت در دولت را فرصت خدمتگذاري دانست و گفت: بار   سنگين خدمتگذاري به مردم در اين چهار سال بر دوش ما بوده است و تکليفي   بوده که بايد به سرانجام مي رسيده و بايد خدا را شاکر باشيم که اين فرصت   خدمت و موثر بودن در اين زمان به ما عطا شد.  
باقري لنکراني يادآور شد: دانشگاههاي علوم پزشکي در مقايسه با چهار سال   گذشته در وجه هاي مختلف نظام سلامت تغييراتي را مشاهده مي کند که در مقاطع12    تا 16 سال پيش انجام نشده بود.  
وزير بهداشت اضافه کرد: ما وظيفه داريم در مقطع زماني تا استقرار دولت دهم برنامه ريزي و تکاليف را به صورت کامل اجرا کنيم.    لنکراني با اشاره به نقدي شدن يارانه هاي تغذيه و امور رفاهي   دانشگاههاي علوم پزشکي از سال جاري تاکيد کرد: با توجه به اين موضوع   دانشگاهها بايد تدبير لازم را براي سازوکار نقدي فراهم کنند و ضمن تجهيز   خود به ذخيره سازي و انجام قراردادهاي مناسب با اين امر بپردازند.  
باقري لنکراني اضافه کرد: مجموعه کارهايي که براي دانشجويان انجام مي    شود موضوعيت فرهنگي دارد و از همه اين صحنه ها بايد استفاده کنيم تا اين   بصيرت سازي انجام شود و براي سال تحصيلي آماده باشيم و از تابستان به   عنوان فصل نوسازي آموزشي و فرهنگي استفاده کنيم.  
وي با اشاره به اصلاح برنامه آموزشي پزشکي عمومي گفت: اين برنامه اکنون   در هشت دانشگاه در حال اجرا است و ساير دانشگاهها نيز بايد با توجه به اين   امر اصلاح آموزشي را با استفاده از ظرفيتهاي موجود از جمله شوراي دانشگاه   به انجام برسانند. 
وزير بهداشت اضافه کرد: وزارت بهداشت اعتماد به دانشگاهها را نقطه قوت   مي داند اما به موازات آن بايد دانشگاه نيز پاسخگو باشد. دانشگاهها   پيشرفتهاي خوبي داشته اند که برخي از آنها بايد شتاب بيشتري در کار خود   داشته باشند.  
وي با تاکيد بر لزوم توجه جدي به ارزيابي هاي حوزه آموزش تاکيد کرد: از   برخي از ارزيابي ها راضي نيستم زيرا معتقدم براي اعتباربخشي نبايد با   اغماض در حوزه هاي مختلف از جمله دانشگاههاي دولتي، دانشگاه آزاد و شعب   بين الملل رفتار کنيم و به اعتباربخشي خود ارزش قائل شويم.  
باقري لنکراني بر عدم حضور اساتيد دانشگاههاي علوم پزشکي در ساعات   اداري در خارج از دانشگاه تاکيد کرد و گفت: اين کار يک تخلف محسوب مي شود    و هم با استاد و هم با بخش خصوصي که استاد در آن فعاليت مي کند برخورد جدي   مي شود. اين موضوع بايد به ويژه از سوي دانشگاههاي علوم پزشکي بزرگ مورد   توجه جدي قرار گيرد.  
وي با اشاره به مصوبه ايجاد کميته جذب هيئت علمي در وزارت بهداشت بر   اساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي از اين ظرفيت به عنوان فرصتي برابر   براي همه افراد نام برد و گفت: نبايد در برابر جذب هيئت علمي به گونه اي   عمل شود که ورود به گروه آموزشي موروثي تلقي شود.  
وزير بهداشت افزود: از سوي ديگر جذب هيئت علمي بايد به صورتي باشد که   بهترين گزينش از نظر علمي، اعتقادي و تربيتي صورت گيرد چرا که عنوان هيئت   علمي عنواني مقدس است و اگر اخلاق حرفه اي رعايت نشود نمي توان آن فرد را   شايسته عنوان هيئت علمي دانست.  
وي توجه به موضوعات نرم افزاري و سخت افزاري در حوزه سلامت را يکي از   تاکيدات مهم در اين بخش دانست و اضافه کرد: دانشگاهها بايد از ظرفيت هيئت   امنا به صورت عالمانه استفاده کنند و در اين حوزه تصميماتي مثل خانه هاي   بهداشت در مناطق شهري را به سوي کاهش تصدي گري و با نظارت علمي رهنمون   کنند.  
باقري لنکراني با اشاره به شناسايي يک مورد آنفولانزاي خوکي در کشور   فرصت موجود از نبود همه گيري اين بيماري در ايران را فرصتي براي تجهيز،   آماده سازي و آموزش مناسب پرسنلي و مردمي برشمرد و گفت: اعتبارات ايجاد   اتاقهاي ايزوله و تهيه چرخه درمان، شناسايي و نحوه پاسخ دهي بايد مشخص   باشد.  
وي بر آموزش مداوم همه افراد مشمول قانون آموزش مداوم براي آنفولانزاي   خوکي تاکيد کرد و گفت: در اين راه بايد با امکانات مناسب با اين بيماري   مقابله کرد.  
وزير بهداشت با اشاره به تعرفه هاي بخش دولتي، از رشد تعرفه هاي بخش   بستري خبر داد و گفت: افزايش تعرفه هاي درماني در هفته پيش رو ابلاغ خواهد    شد.  
وي در خصوص هيئت امنايي شدن اداره بيمارستانهاي دولتي خاطرنشان کرد:   اين نوع اداره فرصتي براي تحول در اقتصاد درمان است و تغيير در کيفيت بايد   به طور واضح خود را بروز دهد.    باقري لنکراني با اشاره به نامگذاري سال جاري با عنوان سال حرکت به سوي   اصلاح الگوي مصرف از تشکيل ستاد وزارتي اين موضوع خبر داد و تاکيد   کرد دانشگاههاي علوم پزشکي نيز به اين موضوع اهتمام جدي داشته باشند.  
وي از صدور کارت هوشمند براي بيماران خاص در سال جاري و تقويت پزشک خانواده در شهرهاي زير 100 هزار نفر خبر داد.  
وزير بهداشت به ادامه کار در دولت دهم اشاره و خاطرنشان کرد: اين فرصت   خدمت گذاري تکرار مي شود و شواهدي هم وجود دارد که تکرار مي شود و با همين   نگاه تکليف مدار بايد آن را ادامه دهيم و با اخلاص بيشتر کار را پيگيري   کنيم.  
باقري لنکراني با اشاره به طرح ادغام وزارتخانه ها يادآور شد: تصميم    دولت در ادغام وزارتخانه ها به حداقل رساندن تصدي گري و افزايش چشمگير   بودجه سلامت جدي است و از رو بايد توان و ظرفيت را در دانشگاههاي علوم   پزشکي براي اين کار ايجاد کنيم. همچنين در دولت دهم بندهاي مربوط به سلامت   در سياست هاي ابلاغي برنامه پنجم توسعه اجرايي خواهد شد.   


  با دانشجويان  

رشد نوجواني
استاد:   دکتر حسن  احدي
 دانشجو: مهسا محمداسماعيل ، سکينه خليلي
قسمت اول:
تعريف نوجواني :
نوجواني يک سازه زيستي - اجتماعي يعني با بلوغ آغاز و به تعريف فرهنگي استقلال ختم مي شود. نوجواني دوره ي پيچيده اي از رشد انسان است که دامنه ي آن از 13 تا 18 سالگي امتداد دارد. در واقع صرف نظر از دوره ي نوزادي در هيچ دوره اي از زندگي تغييراتي به اندازه دوره نوجواني در فرد روي نمي دهد در طي اين دوره نوجوانان بلوغ را تجربه مي کنند که به رشد جسماني و فيزيولوژيکي و روان شناختي تاثير مي گذارد تغييرات قابل ملاحظه اي در مفهوم خود صورت مي گيرد نوجوان بحران هويت را تجربه مي کنند. مسائل و مشکلات عاطفي آنها افزايش مي يابد از نظر هوشي به مرحله ي تفکر انتزاعي مي رسند ارتباط آنها با گروههاي همسان افزايش مي يابد براي پذيرش مسئوليتهاي بزرگسالانه و ورود به صحنه ي سياسي و اجتماعي جامعه آماده مي شوند و نسبت به انتخاب يک شغل در آينده و تشکيل زندگي خانوادگي مشغله ي ذهني پيدا مي کنند دوران نوجواني دوران بروز مجموعه اي از تحولات روان شناختي که بطور کلي با رشد جسماني با بلوغ رابطه دارند.
تعريف روان شناسي نوجواني :
روان شناسي نوجواني عبارت است از مطالعه رشد و تحول جسماني، شناختي، شخصيتي و اجتماعي در آدمي با آغاز بلوغ تا هنگام پذيرش مسئوليتهاي بزرگسالانه در جامعه اين تغييرات اغلب بين سنين 13تا پايان 23 سالگي روي مي دهند.
از آنجا که مدت اين دوره سالهاي زيادي را در بر مي گيرد اغلب به راحلي تقسيم مي شود اصطلاح اوئل نوجواني، براي گروه سني 12 تا 14 سالگي است اواسط نوجواني براي گروه سني 14 تا 17 سالگي است اواخز نوجواني نيز براي 17 تا پايان 23 سالگي است .
چرا نوجواني را از بقيه مراحل رشد جدا مي کنند و تا اين حد بدنام است؟
هال يکي از طرفداران اين ديدگاه بود به نظر هال دوران نوجواني، دوران آشفتگي هيجاني و اختلال رواني عميق است. متخصصان ديگري که ديدگاه بدبينانه اي در مورد نوجواني داشته اند ويژگي هاي روان رنجورانه و روان پريشانه اي در اين مرحله از رشد را ديده اند ويژگي هاي همچون هسيتري - واپس روي - نوسان خلق و نا به ساماني و در هم ريختگي .
هاتر در دهه ي 1930 براي تعريف نوجواني از اصطلاح " آليس در سرزمين عجايب" استفاده مي کرد چون معتقد بود در اين دوران ناهنجاري هاي به قدري زيادند که وقوع هر امر بهنجاري، ناهنجار به نظر مي رسد آنا فرويد در مورد نوجواني در کتاب " مطالعه روانکاوانه کودک " مي نويسند اگر کودکي در دوران نوجواني متعادل بماند ناهنجار است چون تظاهرات دوران نوجواني شبيه نشانه هاي روان رنجوانه روانپريشانه يا غير اجتماعي است و نمي توان آنها را از بيماري هاي رواني متمايز ساخت.
گيليسي در دهه ي 1960 در کتاب مباني روانپزشکي کودک نوشت : تناقض ها و ناهماهنگي هاي حيرت آور دوران نوجواني که حاکي از بي ثباتي شديد نوجوان اند که گاه ما را وادار مي کنند آن را با بيماري اسکيزوفرني اشتباه بگيريم.
ديدگاه پزشکي که در مورد نوجواني و تلقي آن بعنوان آسيب اظهار نظر کرده است ديدگاه وان کرولين است که بود در دهه ي 1970 مي نويسد:
نوجواني يکي از مقاطع زندگي است که بواسطه ي ناهماهنگي ها و در هم ريختگي هايش شبيه روانپريشي است و به سختي مي توان گفت که آيا دوران نوجواني فرايندي آسيب شناختي است يا يک مرحله ي رشدي هنجار.
اگر تلقي نوجواني بعنوان دوران طوفان و فشار رواني را در نظر بگيريم مي بينيم اگر چه در اين مرحله شاهد بروز درد و رنج هايي هستيم و اما اين رنج ها و اختلال هيجاني حاکم بر اين دوران آنقدر شديد نيستند که ان را از ساير دوره هاي رشد مجزا سازند.
گروه نوجوانان با مشکلاتي روبرو هستند ولي در مورد اهميت و شدت مشکلات اغراق شده است شايد مشکلات رواني دوران نوجواني کمي بيش از مشکلات رواني اواسط کودکي باشد اما اين تفاوت چندان زياد نيست.
ادامه دارد...


 كوتاه و خواندني  

عضو استعدادهاي درخشان واحد ايلام مقام برتر علمي و پژوهشي کشور را کسب کرد  
مقام برتر علمي و پژوهشي باشگاه پژوهشگران جوان کشور   به مهندس عباس فرماني از اعضاي استعدادهاي درخشان باشگاه پژوهشگران جوان    واحد ايلام رسيد.  
به   گزارش "ايسکانيوز" رئيس واحد   ايلام ضمن بيان اين مطلب در خصوص چگونگي انتخاب اين عضو باشگاه گفت: با   معرفي پژوهشگران برتر هر واحد به مناطق و معرفي افراد برتر هر منطقه به   باشگاه پزوهشگران جوان کشور اعضاي برتر باشگاه پژوهشگران جوان کشور   ارزيابي و معرفي مي شوند. 
عادل نوروزي اضافه کرد: بر اين اساس امسال   باشگاه پژوهشگران جوان کشور نيز بر اساس معيارهاي تعيين شده از بين اعزاي   معرفي شده توسط مناطق دوازده گانه کشور چهار نفر را به ترتيب به عنوان   نفرات اول تا چهارم معرفي نموده است که در اين بين آقاي عباس فراهاني عضو   باشگاه پژوهشگران جوان واحد ايلام به عنوان نفر برتر باشگاه پژوهشگران   کشورو همچنين منطقه 11 دانشگاه آزاد اسلامي معرفي شده است.  
رئيس واحد ايلام اضافه کرد : اين عضو باشگاه ارائه دهنده 25 مقالهSI    و مجري 2 طرح پژوهشي مي باشد. 
نوروزي   بيان کرد: استان ايلام عليرغم محروم بودن اما در زمينه استعدادهاي درخشان   هميشه در سطح کشور مطرح بوده است .وي بيان کرد: تاکنون 125 اختراع توسط   اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان واحد ايلام صورت گرفته است که در نوع خود بي    نظير است. 
رئيس واحد ايلام توليد علم و دانش را از مهمترين دستاوردهاي   دانشگاه آزاد اسلامي عنوان کرد و گفت: با تلاش و مساعدت مسئولان دانشگاه   علي الخصوص دکتر جاسبي امروز اين دانشگاه به ماوايي براي محققين و   پژوهشگران تبديل شده است . وي گفت: افزايش سقف بودجه   پژوهشي واحدها تا سقف 5 درصد کل اعتبارات دانشگاه مهمترين عامل در اجراي   طرحهاي پژوهشي و توليد علم و دانش در اين دانشگاه است.  

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري:
 بزودي مجوز چندين رشته جديد را خواهيم گرفت
جمعي   از دانشجويان گروه زمين شناسي دانشگاه آزاد اسلامي با حضور در محل کار   دکتر نياز آذري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري با اهدا» گل و لوح   تقدير از زحمات و تلاشهاي ايشان در جهت ارتقا» فعاليتهاي آموزشي و توسعه و   تجهيز دانشگاه تقدير و تشکر کردند.   به گزارش آنا، در نشستي که با حضور اين دانشجويان و رئيس دانشگاه برگزار   شد، دکتر شريعتي از اعضا» هيئت علمي که اين دانشجويان را همراهي مي کرد طي   سخناني گفت : در سايه تلاش شبانه روزي دکتر نياز آذري تمام امکانات مورد   نياز گروه زمين شناسي فراهم گرديد و در دو سال گذشته زمينه بازديدهاي   متعدد علمي براي دانشجويان فراهم شد و دانشجويان با علاقه مباحث آموزشي را   دنبال مي کردند وي همچنين از روابط انساني مطلوب و برخورد مناسب رئيس   دانشگاه با دانشجويان تشکر کرد.   در اين نشست دکتر نياز آذري نيز از عنايت و توجه دانشجويان تشکر و تقدير   کرد و خطاب به آنان گفت : توجه به محتواي آموزشي و تفهيم مطلب براي   دانشجويان از سوي اساتيد محترم بسيار مهم است و دانشجويان نيز بايد براي   تحصيل و تهذيب همه تلاش خود را بکار گيرند.   رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري تاکيد کرد: همه تلاش خود را بکار   گرفته ايم تا تعداد رشته هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد را در اين واحد   دانشگاهي افزايش دهيم و به زودي مجوز چندين رشته جديد را نيز خواهيم گرفت.   وي تاکيد کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامي ساري داراي اساتيد مجرب و   کارآمدي است و ما معتقديم که واحد ساري بايد هميشه در حال فعاليت و تکاپو   باشد.    وي در پايان تصريح کرد: دانشجويان عزيز فرصت و زمان را دريابيد و براي رشد   و ارتقا» علمي خود برنامه ريزي کنيد و از توانايي و انرژي جواني خود   استفاه نمائيد. 

پذيرش مقاله عضو هيات علمي واحد بندرگز در کنفرانس بين المللي سمپوزيوم ماهيان خاوياري
مهندس تيموري رييس اداره پژوهش واحد بندرگز گفت : مقاله دکتر مجيد   محمدنژاد با عنوان بررسي مقايسه اي اثر کشندگي فلزات سنگين و سموم کشاورزي   بر روي بچه ماهي خاوياري شيپ در کنفرانس بين المللي سمپوزيوم ماهيان   خاوياري چين که در تاريخ 25 لغايت 30 اکتبر 2009 برگزار خواهد شد به صورت   سخنراني پذيرفته شد.    لازم به ذکر است اين کنفرانس هر چهار سال يکبار برگزار مي شود.   

واحد تهران شمال به عضويت انجمن تخصصي مراکز تحقيق و توسعه صنايع و معادن درآمد  
با هدف ارتقاي سطح کمي و کيفي فعاليت هاي اداره   ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال، اين واحد دانشگاهي   رسما به عضويت انجمن تخصصي مراکز تحقيق و توسعه صنايع و معادن ايران   درآمد.   
به   گزارش "ايسکانيوز" دکتر   مرندي با اعلام اين موضوع گفت : علاوه بر ايجاد ارتباط موثر بين دانشگاه و   صنعت ، عضويت واحد تهران شمال در اين انجمن ، موجبات ايجاد و گسترش واحد   هاي تحقيق و توسعه و تعامل علمي با ساير مراکز و موسسات معدني و صنعتي مي   شود.
   معاون پژوهشي واحد تهران شمال برگزاري 8 همايش ملي و بين   المللي ، برگزاري جشنواره هاي سالانه انتخاب نوآوران و طرح هاي تحقيقاتي   برتر و همچنين انتشار بيش از 30 عنوان کتاب را تنها بخشي از فعاليت هاي   پژوهشي اين انجمن برشمرد و افزود : براي اين که واحد دانشگاهي بتواند از   امکانات و خدمات علمي و تخصصي اين انجمن بهره مند شود ، لازم بود که به   عضويت آن درآيد که خوشبختانه با کسب مجوز از سازمان مرکزي دانشگاه آزاد   اسلامي اين واحد به عضويت انجمن مذکور پذيرفته شد.  
دکتر مرندي رشد   فعاليت هاي اداره ارتباط با صنعت واحد تهران شمال را در مقايسه با سالهاي   قبل 15درصد برشمرد و اظهار داشت : با اتخاذ رويکردهاي علمي و ايجاد زمينه   هاي مشارکت بيشتر اعضاي هيات علمي و دانشجويان مقاطع تحصيلات تکميلي و   همچنين توانمندي هاي علمي واحد اميدواريم شاهد يک جهش در توسعه و ارتقاي   فعاليت هاي اين بخش از دانشگاه شويم .به گزارش ايسکانيوز، شاخص پژوهشي   واحد تهران شمال در مقايسه با سالهاي قبل رشدي معال 25 درصد داشته اشت.   

شرايط تمديد مجوز موسسات مجاز اعزام دانشجو
   مدير کل بورس و امور دانشجويان خارج از کشور شرايط تمديد مجوز موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور را اعلام کرد و گفت: به هيچ درخواست جديدي در زمينه تاسيس موسسه پاسخ داده نمي شود.   
علي   اکبر متکان در گفتگو با مهر، افزود: نظارت وزارت علوم بر موسسات   اعزام دانشجو به خارج از کشوري که در سطح کشور وجود دارند بيشتر شده است و   اين موسسات تا حد بسيار زيادي کنترل و ساماندهي شده اند.  
وي درباره شرايط اعطاي مجوز تاسيس موسسه گفت: به هيچ عنوان در تهران و   شهرستانها هيچگونه مجوزي براي تاسيس موسسه اعزام  دانشجو به خارج داده نمي   شود. 
مدير کل بورس و اعزام دانشجويان به خارج از کشور گفت: امسال 250 هزار   ظرفيت خالي در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي داخل کشور داريم و با اين   رشد ظرفيت، حجم درخواست و تقاضا براي پذيرش در دانشگاههاي خارج از کشور به   ويژه در مقطع کارشناسي کاهش يافته است از اين رو نيازي به تاسيس موسسه   اعزام دانشجو به خارج از کشور وجود ندارد. 
وي افزود: در مورد تقاضاي ورود به دوره هاي تحصيلات تکميلي دانشگاههاي   خارج از کشور نيز خود دانشجو مي تواند شخصا اقدام کند و نيازي به مراجعه    به موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور نيست. 
متکان درباره شرايط تمديد مجوز به موسسات مجاز گفت: عملکرد   سالانه موسساتي که مجوز دارند بررسي مي شود و در صورت داشتن عملکرد مثبت   مجوز آنها تمديد مي شود در غير اين صورت به حالت تعليق يا لغو در مي آيد. 
وي اظهار داشت: عملکرد موسساتي زماني مثبت ارزيابي مي شود که تخلفي   نداشته باشند، شکايتي از آنها نشده باشد، در حوزه خود فعاليت کرده باشند و   بر اساس تعرفه هاي وزارت علوم عمل کرده باشند. 
مدير کل بورس و اموردانشجويان خارج از کشور گفت: بر اساس تعرفه هاي   وزارت علوم، براي مشاوره نبايد از مراجع هزينه اي اخذ کرد و تنها بايد   براي اعزام هزينه اي بر اساس آنچه وزارت علوم اعلام کرده اخذ شود. 

در دانشگاه قم  ;
170  زوج فرهيخته دانشجو به خانه بخت     رفتند
همزمان با فرارسيدن ميلاد با سعادت امام جواد(ع) مراسم جشن   ازدواج همزمان 170 زوج دانشجو در دانشگاه قم برگزار شد.  
به   گزارش "ايسکانيوز" حجت الاسلام   حبيب الله فرحزاد در اين مراسم با اشاره به فرارسيدن ماه پرفضيلت رجب،   اظهار داشت: ماه رجب، ماه استغفار و خانه تکاني دلهاست و در اين ماه   بافضيلت بايد کدورت ها و نگراني ها رفع شود.  
وي زوجهاي جوان را به   پرهيز از اختلاف و کدورت دعوت کرد و گفت: اختلاف سليقه اي که منجر به   کدورت و اختلاف مي شود، يکي از ترفندهاي شيطان است و زوج هاي جوان بايد به   اين مسئله توجه بيشتري داشته باشند تا خداي ناکرده در دام شيطان نيفتند. 
حجت الاسلام   فرحزاد کاربرد برخي واژه هاي ناپسند را در شان زوجهاي جوان ندانست و   ادامه داد: اينکه برخي زوج ها واژه هايي از قبيل زن سالاري، مردسالاري و   فرزندسالاري را بر زبان مي آورند، اين تفکر اصلا صحيح نيست و باعث بروز   مشکلات خانوادگي در کانون گرم خانواده مي شود. 
وي اضافه کرد: زوج هاي   جوان بايد خداسالاري و حق سالاري را جايگزين اين واژه ها کنند و هر کلامي   که با کلام خدا و قرآن شباهت بيشتري دارد را بپذيرند و حتي ديگران را به   حق گويي دعوت کنند.  
وي با تاکيد بر لزوم توجه بيشتر زوج هاي جوان به   پرهيز از اختلافات پوچ، خاطرنشان کرد: هيچ چيزي به اندازه اختلاف، شيطان   را خرسند نمي کند و در مقابل، هيچ چيزي به اندازه يگانگي شيطان را مايوس و   ناخرسند نمي کند. 
حجت الاسلام فرحزاد گفت: حق سالاري و خداسالاري بايد محور زندگي زوج ها باشد; چراکه در پناه خداوند هيچ مشکلي برطرف نشدني نيست. 
وي   تصريح کرد: ممکن است برخي مشکلات کوچک در اثر تفاوت سليقه ها در زندگي   زوج هاي جوان وجود داشته باشد که اين زوج ها بايد منيت خود را کنار بزنند   و با حق گويي به مشکلات يکديگر پاسخ دهند.  
  حجت الاسلام فرحزاد با    اشاره به روايتي اظهار داشت: در روايت آمده است که امام زمان(عج) که ولي،   پدر مهربان و سرپرست مردم است، تمامي پرونده هاي انسان هاي خوب و بد را   امضا مي کند و براي کساني که در پرونده خود گناه و معصيت وجود دارد، با   نگراني طلب استغفار مي کنند و براي انسان هاي خوب آرزوي قبولي ثواب هايشان   مي کنند، اما پرونده کساني را که با هم کدورت دارند را اصلا نگاه نمي کنند   تا زماني که آنها با هم آشتي کنند.    جشن پيوند 170 زوج فرهيخته دانشجو   در دانشگاه قم با اهداف فرهنگ سازي ازدواج آگاهانه و آسان دانشجويي، اشاعه   فرهنگ مشاوره ازدواج و مشارکت استادان و آموزش و ارتقاي سطح مهارت، بينش و   آگاهي زوج ها برگزار شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته