جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/08/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3456
 

رضايي:سياسي کردن همه مسائل انحرافي بزرگ است

اقتصاد آسيب ديده به دين هم آسيب مي رساند

علي مطهري: انتقاد در يک جامعه لازم و ضروري است

روز گذشته مرحله نهايي يازدهمين دوره مسابقات برنامه نويسي ACM  در دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد.  در اين مسابقه 108 تيم از 45 دانشگاه کشور و يک تيم سه نفره از کشور تايوان شرکت داشتند. 

آخرين تصميم گيري ها درباره حذف کنکورهاي سراسري و کارداني تشريح شد
گروه آزمون وسنجش : حذف کنکور کارداني پيش از تصويب قانون حذف کنکور و کنکور سراسري از زمان تصويب قانون هميشه مورد بحث و بررسي بوده است. خبرگزاري مهر در گفتگو با روساي سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي به بررسي آخرين وضعيت حذف کنکورها پرداخته است.
به گزارش مهر، حذف کنکور سراسري در قالب طرح ساماندهي پذيرش دانشجو در سال 86 به تصويب مجلس و تاييد شوراي نگهبان رسيد. حذف کنکور کارداني نيز پيش از آن مطرح شد اما مشکلات هيچکدام از اين طرحها براي اجرا برطرف نشد و اجراي آنها با تاخير مواجه است.
بر اساس اين قانون قرار بود کنکور سراسري با افزايش تاثير سوابق تحصيلي در قبولي داوطلبان تا سال 90 حذف شود که اين امر هنوز ميسر نشده و در کنکور 89 نيز همانند سال 88 تاثير سوابق تحصيلي 15 درصد خواهد بود.
اجراي قانون حذف کنکور پس از تاخير در ابلاغ به دستگاههاي اجرايي ذيربط و ناهماهنگي وزارت آموزش و پرورش براي استاندارسازي امتحانات و تاثيرگذاري نمرات اين امتحانات در پذيرش با مشکلاتي در اجرا مواجه شد به طوريکه همچنان تنها 15 درصد از سوابق تحصيلي آن هم تنها سوابق تحصيلي مربوط به سال سوم دبيرستان در کنکور تاثيرگذار است و خبرهايي از به تعويق افتادن حذف کنکور در سال 90 شنيده مي شود.
دو مرجع اصلي مرتبط با کنکورهاي سراسري در کشور يعني سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در اين رابطه اظهار نظر و پيش بيني کرده اند که قانون حذف کنکور در سالهاي پس از 1390 اجرايي مي شود.
از سوي ديگر حذف کنکور براي ورود به دوره هاي کارداني نيز که چندي پيش از به تصويب رسيدن قانون حذف کنکور مطرح بود مجددا توسط مسئولين مطرح شده اما بزرگترين مانع در عدم اجراي اين طرح نيز قانون نظام و ظيفه است که بر ...
» ادامه
مقام معظم رهبري در ديدارامير قطر:
خليج فارس بايد به محلي براي همکاري تبديل شود
گروه سياسي: حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي، عصرروز پنج شنبه در ديدار شيخ خليفه بن حمد آل ثاني، امير قطر و هيات همراه، روابط جمهوري اسلامي ايران و قطر را، يک رابطه نمونه در منطقه خليج فارس خواندند و تاکيد کردند: منطقه خليج فارس، بايد ...
» ادامه
البرادعي:تاسيسات هسته اي "فردو" نگران کننده نيست
گروه سياسي: مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي پيشنهاد مبادله سوخت هسته اي را تنها راه موجود براي پايان دادن به اختلاف کشورهاي غربي بويژه آمريکا با ايران دانست واعلام کرد: بازرسان سازمان ملل در نخستين بازرسي خود از تاسيسات غني سازي هسته اي ايران در ...
» ادامه
رييس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت:
اعزام دانشجوي بورسيه به 3 کشور ممنوع شد

گروه آزمون وسنجش : رييس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت با اشاره به برنامه هاي وزارت بهداشت براي هدفمند کردن بورسيه هاي دانشگاه هاي علوم پزشکي، گفت: بر اساس برآوردها تاکنون بيش از2ميليارد تومان خسارت از دانشجويان مستنکف وزارت بهداشت به دليل عدم بازگشت، ...

» ادامه
آمريکا و آلمان:ايران پيشنهاد آژانس را بپذيرد
گروه سياسي: وزيران خارجه آمريکا و آلمان با اعلام اين که صبر آنها در برابر ايران نامحدود نيست، از مقام هاي تهران خواستند تا پيش نويس ارائه شده توسط آژانس بين المللي انرژي اتمي درباره برنامه هسته اي خود را بپذيرند.به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، ...
» ادامه
در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين اتفاق افتاد;
تجليل از سازندگان خودروي الکتريکي پاراکس
در مراسمي با حضور مسئولان استاني از سازندگان خودروي الکتريکي پاراکس تجليل و قدرداني شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، در اين مراسم مهندس درافشاني، معاون پشتيباني و نيروي انساني استاندار در سخناني اين دانشگاه را باعث ...

» ادامه
روانشناسي پيري و مرگ
استاد: دکتر حسن احدي---------دانشجو: رضا طياري آشتياني ( قسمت اول )
تصلب شرايين
با گذشت عمر، رسوب هاي ناشي از مصرف چربي ، نمک و قند در عروق باعث تصلب شرائين مي گردد که در سالمندان بسيار شايع است .
يائسگي
در زنان سالمند مسئله يائسگي بعد از 50 تا 55 سالگي اتفاق مي افتند که البته عنوان بيماري را نمي توان به ان ...

» ادامه
معاون اقتصادي بانک مرکزي خبر داد:
توزيع ايران چک هاي 200 هزار توماني در آينده نزديک منتفي شد
معاون اقتصادي بانک مرکزي با اشاره به تجربه موفق چاپ ايران چک هاي 50 و 100 هزار توماني، از چاپ ايران چک 200 هزار توماني خبر داد و گفت: در حال حاضر ضرورتي براي به گردش درآوردن اين اسکناس ها نيست و تنها به عنوان ذخيره احتياطي تلقي مي شود.
حسين قضاوي ...

» ادامه
مدير عامل شرکت توانير :
صنعت برق خوزستان مايه افتخار کشور است
اهواز - خبرنگار آفرينش
مدير عامل شرکت توانير گفت : سابقه حضور برق در خوزستان به کشف اولين چاه نفت بر مي گردد و اين صنعت دوران پر شکوهي در اين استان داشته و اکنون صنعت برق خوزستان مايه افتخار کشور است.
مهندس محمد بهزاد که به منظور بررسي وضعيت برق در ...

» ادامه
آخرين رنکينگ فدراسيون جهاني تنيس روي ميز
صعود پينگ پنگ بازان ايران
طبق رده بندي اعلام شده از سوي کميته رنکينگ فدراسيون جهاني تنيس روي ميز (ITTF) به جز مهران احدي و شهرام سربخشان، تمام پينگ پنگ بازان بزرگسال کشورمان در ماه نوامبر سال جاري ميلادي سير صعودي داشته اند.
براساس اعلام کميته رنکينگ فدراسيون جهاني تنيس روي ...

» ادامه
کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس:
من هم نبودم پرسپوليس مي برد
کريم باقري در بازي با ابومسلم زننده هر دو گل تيمش بود ، بر همين اساس زلاتکو کرانچار سرمربي تيم پرسپوليس معتقد است ، پرسپوليسي ها 3 امتياز بازي مقابل ابومسلم را مديون زيرکي و قدرت گلزني کريم باقري هستند .
اما کريم باقري کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس نظر ...

» ادامه
رييس واحد بندرعباس:
دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس مکاني براي بازديد توريست ها
همايش بزرگ روز جهاني معماري و شهرسازي با حضور استادان برجسته معماري ايران در دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس به مدت دو روز در حال برگزاري است.
به گزارش ايسکانيوز، همايش بزرگ روز جهاني معماري به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندرعباس و همکاري استانداري ...

» ادامه
احتمال کاهش 20ليتري سهميه ماهانه بنزين در زمستان
هرچند امسال در ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت کشور مباحث مختلفي در خصوص بنزين مطرح شد و حتي از احتمال ثبات سهميه ها تا پايان سال خبر به ميان آمده بود، ولي اخيرا پيشنهاد کاهش سهميه هاي بنزين در زمستان مطرح شده است.
به گزارش ايسنا، امسال سهميه ماهانه ...

» ادامه
احتمال کاهش 20ليتري سهميه ماهانه بنزين در زمستان
هرچند امسال در ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت کشور مباحث مختلفي در خصوص بنزين مطرح شد و حتي از احتمال ثبات سهميه ها تا پايان سال خبر به ميان آمده بود، ولي اخيرا پيشنهاد کاهش سهميه هاي بنزين در زمستان مطرح شده است.
به گزارش ايسنا، امسال سهميه ماهانه ...

» ادامه
سردار صفوي:
انقلاب اسلامي ايران يک انقلاب فرهنگي بود
کرج - خبرنگارآفرينش
يادواره کشوري شهيد فهميده و 36 هزار شهيد دانش آموز و 4 هزار شهيد معلم با حضور سردار رحيم صفوي ، سردار نقدي ، مسئولان شهرستان کرج و تعدادي از دانش آموزان بسيجي اين شهرستان در محل حسينيه کانون بسيج جوانان کرج برگزار شد .
در اين مراسم ...

» ادامه
به دليل کاهش توليدات خارجي;
سينماي استراليا به خشکسالي مبتلا شد
رسانه هاي گروهي استراليا همراه با مسئولان رسمي اين کشور، نگراني خود را از کاهش شديد توليد محصولات خارجي در استراليا ابراز کرده و از اين وضعيت با عنوان خشکسالي سينما در استراليا نام مي برند.
به گزارش فارس، ميزان توليد محصولات خارجي در خاک استراليا در ...

» ادامه
حميد اکرمي تدوين تله سينمايي «دختر قلعه» آغاز کرد
مراحل اوليه تدوين تله سينمايي «دختر قلعه» توسط حميد اکرمي آغاز شد.
مراحل اوليه تدوين تله سينمايي «دختر قلعه» توسط «حميد اکرمي» آغاز شده است و محمدرضا يوسفي نيز مسئوليت صداگذاري فيلم را برعهده دارد اما هنوز سازنده موسيقي فيلم مشخص نشده است.
اين فيلم ...

» ادامه
هفته پنجم رقابت هاي ليگ برتر بسکتبال
دانشگاه آزاداسلامي تنها ميزبان برنده
پنجمين هفته رقابت هاي بسکتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور با پيروزي تيم هاي صبامهر قزوين، پتروشيمي بندرامام، ذوب آهن اصفهان و البته شکست تيم لوله s.a شيراز در تهران به پايان رسيد.
گفتني است، در اين هفته از رقابت ها بازيکنان تيم دانشگاه آزاداسلامي در تالار ...

» ادامه
معاون سما واحد قائمشهر:
دانشگاه آزاد اسلامي موفق ترين تجربه انقلاب در توسعه نظام آموزش عالي کشور است
معاون سما واحد قائمشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامي موفق ترين تجربه انقلاب در توسعه نظام آموزش عالي کشور است.
به گزارش ايسکانيوز، عليرضا داداش زاده معاون سما دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائمشهر در نشست مشترک مسئولين سما واحد قائمشهر و آموزش و پرورش شهرستان، ...

» ادامه
معاون کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد:
تمديد عضويت در مجموعه ورزشي انقلاب ويژه فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي
معاون اجرايي کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي از تمديد مجدد تفاهم نامه عضويت در مجموعه ورزشي انقلاب ويژه اعضاي کانون با تخفيف ويژه خبر داد.
به گزارش ايسنا، مهران عباسي انارکي گفت: در پي پايان يافتن تفاهم نامه جمع کثيري از دانش آموختگان دانشگاه ...

» ادامه
از هر 10 نفر يک مورد دچار اختلالات تحمل گلوکز است
رژيم غذايي نامناسب و کاهش فعاليت بدني در بروز اختلالات تحمل گلوکز و ديابت نقش دارد.
فريدون عزيزي فوق تخصص غدد، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: شايع ترين بيماري غدد در کشور چاقي است که در سنين بالاي 20 سال، بين 50 تا 70 درصد افراد را درگير مي کند.
وي ...

» ادامه
گل گشت
استان کردستان
تاريخچه استان
استان کردستان بخشي از سرزميني است که تحت حکومت مادها اداره مي شده است . کردها يکي از شعبه هاي مشهور نژاد آريايي هستند که از حدود 2000 سال پيش از ميلاد مسيح از شرق به ايران وارد شده و به شمال غربي و مشرق درياچه اروميه مهاجرت ...

» ادامه
بازي شريفي نيا در "آشپزباشي" دو ماه ديگر تمام مي شود
بازي مهراوه شريفي نيا در مجموعه تلويزيوني "آشپزباشي" به کارگرداني محمدرضا هنرمند دو ماه ديگر به پايان مي رسد. شريفي نيا به مهر گفت: همچنان مشغول بازي در مجموعه تلويزيوني "آشپزباشي" هستم. تصويربرداري اين مجموعه که از يکسال پيش آغاز شده، دو ماه ديگر ...
» ادامه
تعطيلات شيرين پرسپوليس
آرامش در اردوي سرخ
هفته شانزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور با برگزاري ديدار بين تيمهاي پرسپوليس و ابومسلم مشهد در ورزشگاه آزادي تهران آغاز شد;که اين ديدار در پايان به برتري 2 بر يک سرخ پوشان تهراني همراه بود.
پرسپوليس که در اين ديدار از حمايت 15 هزار تماشاگر ...

» ادامه
زلاتکو کرانچار سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس:
باقري بود ، برديم
زلاتکو کرانچار سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از برتري 2 بر يک تيمش مقابل ابومسلم مشهد ، عملکرد کريم باقري را در ديدار مقابل ابومسلم مشهد ستود و گفت اگر اين بازيکن نبود، سرخپوشان نمي توانستند برتري خانگي مقابل ابومسلم را از آن خود کنند.
وي افزود: با ...

» ادامه
معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي زنجان خبرداد:
افتتاح خوابگاه پسرانه 650 نفره تا سه ماه آينده
معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي زنجان از بهره برداري حدود 20 هزار مترمربع پروژه آموزشي، ورزشي و خوابگاهي حداکثر تا 2 سال آينده خبر داد و افزود: بر اين اساس سرانه فضايي 13 هزار دانشجو به ازاي هر نفر، 8 مترمربع است بايد تا دو سال آينده به 10 متر مربع ...
» ادامه
معاون اقتصادي بانک مرکزي خبر داد:
توزيع ايران چک هاي 200 هزار توماني در آينده نزديک منتفي شد
معاون اقتصادي بانک مرکزي با اشاره به تجربه موفق چاپ ايران چک هاي 50 و 100 هزار توماني، از چاپ ايران چک 200 هزار توماني خبر داد و گفت: در حال حاضر ضرورتي براي به گردش درآوردن اين اسکناس ها نيست و تنها به عنوان ذخيره احتياطي تلقي مي شود.
حسين قضاوي ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
آگهي صفحه 3

» ادامه
آگهي صفحه 6

» ادامه
آگهي صفحه 8

» ادامه
آگهي صفحه 11

» ادامه
سياسي
کوتاه از سياست
ميز خبر
خبر و دانشگاه
با دانشجويان
کوتاه و خواندني
دانش و پژوهش
کوتاه و خواندني
اقتصاد و بازار
کوتاه و خواندني
مرز پرگهر
ايران زمين
دريچه هنر
کوتاه هنري
آزمون و سنجش
معرفي رشته هاي تحصيلي
كوتاه و خواندني
ورزشي و در قلمرو ورزش
ياد داشت روز
کوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 7554 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامهنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست