جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/09/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3482
 

وضع نظارت در کشور مورد قبول مردم نيست

دين مداري و پژوهش محوري هدف مشترک حوزه و دانشگاه است

باهنر: دولت خواهان دراختيارداشتن همه ابزارها است

بارندگي شديد در روستاي «سرزه پشت بند» استان هرمزگان  موجب وقوع سيل در اين روستا شده است.

رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
آخرين تصميمات براي حذف کنکور سراسري اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي از برگزاري جلسه کميته ماده 4 قانون حذف کنکور با حضور مسئولان مربوطه و تني چند از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي خبر داد و گفت: اين کميته هفته آينده تشکيل جلسه مي دهد.
علي عباسپور تهراني فرد در گفتگو با مهر افزود: در جلسه اي که سه شب گذشته با حضور وزراي علوم و آموزش و پرورش برگزار شد نمايندگان مجلس پيشنهاد کردند که قانون حذف کنکور در زمان تعيين شده اجرا شود و با توجه به اينکه در قانون آمده است که کنکور بايد در پايان سال اول اجراي برنامه پنجم توسعه حذف شود اين سال مطابق با سال 91 است.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به حضور حاجي بابايي به عنوان وزير جديد آموزش و پرورش در کميسيون آموزش مجلس شوراي اسلامي، وي اعلام آمادگي کرد که قانون حذف کنکور در موعد مقرر اجرايي شود.
عباسپور اظهار داشت: وزير آموزش و پرورش اعلام کرد که اين آمادگي وجود دارد که قانون حذف کنکور اجرايي شود. البته پيش از اين مسئولان وزارت آموزش و پرورش قبل از انتخاب وزير جديد اعلام کرده بودند که اين آمادگي براي اجرايي کردن قانون وجود ندارد.
وي گفت: کميته ماده 4 قانون حذف کنکور در هفته آينده تشکيل جلسه مي دهد و جزئيات موضوع در اين کميته با حضور مسئولان آموزش و پرورش و علوم، تحقيقات و فناوري و برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي بررسي مي شود.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي به مهر گفت: وزير علوم نيز در اين جلسه اعلام کرد که طرح برگزاري چند کنکور در سال براي جايگزيني قانون حذف کنکور مطرح نشده بود بلکه اين موضوع را براي مطرح کرديم که که تا زمان اجراي قانون، آمادگي برگزاري کنکور به صورت چندباره در يکسال را داريم.
وي خاطرنشان کرد: موضوع برگزاري چندباره ...
» ادامه
احمدي نژاد: مکان يابي 5 سايت هسته اي نهايي شد
گروه سياسي: محمود احمدي نژاد از نهايي شدن مکان يابي 5 سايت هسته اي خبرداد و گفت: 5 سايت ديگر نيز در دست مطالعه است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، رئيس جمهور ديروز در حاشيه جلسه هيات دولت با اشاره به جوسازيهاي برخي رسانه ها درباره خبر ايجاد 10 سايت ...
» ادامه
لاريجاني: منازعات سياسي درحد گفت وگومفيد است
گروه سياسي: رئيس مجلس شوراي اسلامي خواستارايجاد فضاي آرام براي حل مشکلات کشورشد و در واکنش به ربوده شدن دانشمند هسته اي ايران در عربستان، گفت: آمريکا و عربستان در اين باره موظفند و بايد پاسخگو باشند.علي لاريجاني که ديروز در حاشيه بازديد از نمايشگاه ...
» ادامه
تاريخ برگزاري آزمون مهارتهاي زبان انگليسي دانشگاه خواجه نصير اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي در نظر دارد براي داوطلبان ورود به دوره دکتراي تخصصي آزمون مهارتهاي زبان انگليسي برگزار کند.
به گزارش ايسنا، اين آزمون براي داوطلبان ورود به دوره دکتراي تخصصي سال تحصيلي 90-89 و در تاريخ 11 دي ...

» ادامه
فلاحت پيشه : چين و روسيه کشورهايي تباني محورند
گروه سياسي: عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با بيان اينکه برخي از کشورهايي که رابطه اي راهبردي با چين و روسيه داشته اند سرنوشتي جز عقب نگه داشته شدن نداشته اند، تصريح کرد: دليل اين امر به اخلاق تباني محور اين دو بازيگر در ارتباطات بين الملل ...
» ادامه
تاريخ برگزاري آزمون دکتري دانشگاه الزهرا(س) اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : آزمون دکتري دانشگاه الزهرا (س) طي روزهاي 10 و 11بهمن ماه برگزار مي شود. به گزارش ايسنا، آزمون دکتري سال تحصيلي 90-89 دانشگاه الزهرا(س) 10و 11 بهمن ماه در 11رشته تحصيلي اقتصاد، حسابداري، پژوهش هنر، تاريخ اسلام، زبان و ادبيات فارسي، ...
» ادامه
رئيس ديوان عدالت اداري: نظارت ها را تقويت مي کنيم
گروه سياسي: رئيس ديوان عدالت اداري سلامت اداري در ايران را در مقايسه با ديگر کشورها بيشتر دانست و خاطرنشان کرد: تصميم ما و ديگر اعضاي شوراي عالي نظارت بر اين است که نظارت ها را تقويت و سازماندهي بيشتري کنيم و با هماهنگي بيشتر بتوانيم وظيفه اصلي خود يعني ...
» ادامه
همايش جنگ نرم در واحد کرمانشاه برگزار شد
همايش جنگ نرم به همت دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و همکاري تشکل دانشجويي مصباح در سالن آمفي تئاتر علامه اميني دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه حجت الاسلام والمسلمين مهري ...

» ادامه
ويگوتسکي ميراث فراموش شده
استاد: دکتر حسن احدي----------- دانشجوي دکتري:حسن علي ويسکرمي ( قسمت پنجم )
در يک وضعيت کاملا دشوار ، مثل دادن يک امتحان مهم ، ممکن است متوجه شويد که به مرحله زمزمه کردن با صدا، بازگشته ايد. جدول 2-2 ، ديدگاه هاي پياژه و وايگوتسکي را درباره گفتار خصوصي، مقايسه مي کند. بايد متذکر شويم که پياژه، بسياري از مباحث مطرح شده ...
» ادامه
عضو کميسيون برنامه و بودجه خبر داد;
کسري بودجه 17500 ميليارد توماني دولت در سال جاري
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: با وجود اينکه فرصت اجراي قانون برنامه چهارم توسعه 3 ماه بيشتر نمانده، اما هنوز 50 درصد آيين نامه هاي اجرايي آن تدوين نشده است.
موسي الرضا ثروتي در گفت و گو با فارس با بيان اينکه برخي از قوانين مصوب مجلس توسط دولت ...

» ادامه
در حاشيه هفتمين نمايشگاه تخصصي صنعت حفاري در اهواز :
نخستين کاميون نمودار گيري و چاه پيمايي ساخت ايران رونمايي مي شود
اهواز - خبرنگار آفرينش
همزمان با آغاز به کار هفتمين نمايشگاه تخصصي صنعت حفاري در اهواز، نخستين کاميون نمودارگيري و چاه پيمايي ساخت ايران رونمايي مي کند .
مديرعامل شرکت فني و مهندسي پارس فلارد گفت: با ساخت کاميون نمودارگيري و چاه پيمايي و آزمايش موفقيت ...

» ادامه
با بزرگداشت مشايخي و نکوداشت ملاقلي پور،نوذري و شکيبايي
کتاب جامع ستارگان سينماي ايران جمعه رونمايي مي شود
با برپايي مراسم بزرگداشت جمشيد مشايخي و نکوداشت منوچهر نوذري، رسول ملاقلي پور و خسرو شکيبايي، کتاب جامع ستارگان سينماي ايران رونمايي مي شود.
به گزارش ايسنا کاظم شفقي تهيه کننده و مجري انتشار اين کتاب با اعلام اين مطلب گفت: اين مراسم از ساعت 16 روز ...

» ادامه
رئيس سازمان سنجش خبرداد :
امکان تقلب در کنکور 89 به صفر مي رسد
گروه آزمون وسنجش : رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با تمهيدات در نظر گرفته شده امکان تقلب در کنکور 89 به صفر مي رسد.
عبدالرسول پورعباس در گفت وگو با فارس با تاکيد بر اين که در کنکور 89 پاسخنامه داوطلبان در پاکت هاي پلمپ شده به آنها ارائه مي شود ، ...

» ادامه
رقابت هاي ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي کشور
مصاف دانشگاه آزاد اسلامي براي صدرنشيني
هفته پنجم رقابت هاي ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي کشور روز جمعه با برگزاري چهار ديدار در شهرهاي مختلف کشور پيگيري خواهد شد و در حساس ترين مسابقه دانشگاه آزاد اسلامي و فولاد ماهان سپاهان تيم هاي اول و دوم جدول براي صدرنشيني ليگ به مصاف هم خواهند رفت. ...
» ادامه
هفته نوزدهم ليگ برتر
پرسپوليس طلسم مي شکند، استقلال مقاومت !!!
در هفته نوزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور که ازامروز(پنجشنبه) آغاز مي شود، پرسپوليس به شکستن طلسم ناکامي اش در اهواز مي انديشد و استقلال براي فرار از بحران درپي شکستن سد تيم مقاومت سپاسي است. هفته نوزدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي ...
» ادامه
برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي واحدهاي منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامي
به مناسبت فرا رسيدن هفته پژوهش نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي منطقه ده دانشگاه هاي آزاد اسلامي در محل سالن آمفي تئاتر دانشکده کشاورزي واحد گرمسار برگزار گرديد.
به گزارش آفرينش، دکتر شاهرخ رنجبر بهادري معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، ضمن تذکر ...

» ادامه
10 کشف برتر علمي سال2009
نشريه تايم به رسم هر سال خود ليستي از برترينهاي سال 2009 را ارائه کرده است که در اين گزارش ليست 10 کشف برتر علمي جهان در سال جاري ارائه مي شود.
به گزارش مهر، در ميان ليست 10 برترين هاي سال 2009 نشريه تايم که با رو به اتمام گذاشتن سالي ديگر از سالهاي ...

» ادامه
عضو کميسيون برنامه و بودجه:
مجلس مستندات بانک مرکزي درباره موجودي حساب ذخيره ارزي را نپذيرفت
عضو کميسيون برنامه و بودجه گفت: اطلاعاتي از وضعيت حساب ذخيره ارزي ارائه شد که با اطلاعات اوليه اعضاي کميسيون سازگاري نداشت و قرار شد در جلسه ديگري از خود آقاي بهمني و آقاي برهاني رييس هيئت امناي حساب ذخيره ارزي دعوت شود تا اطلاعات دقيق تري ارائه کنند.
جعفر ...

» ادامه
مديرکل دفتر مشاوره تربيتي و تحصيلي وزارت آموزش و پرورش:
وظيفه آموزش و پرورش تعليم در کنار تربيت است
کرج - خبرنگار آفرينش
همايش بهداشت رواني براي مسئولان ، مديران ، مشاوران و مربيان پرورشي و بهداشت آموزش و پرورش نواحي چهارگانه شهرستان کرج در تالار شهيدان نژاد فلاح اين شهرستان برگزار شد .
در اين همايش مديرکل دفتر مشاوره تربيتي و تحصيلي وزارت آموزش ...

» ادامه
دانشجويان کشاورزي نيازمند آموزش بيشتر در اين رشته اند
رودهن - خبرنگار آفرينش
رشته کشاورزي يک رشته توليد کننده است که جامعه ما هميشه نيازمند پرورش نيروي انساني متخصص و با تجربه بوده که با استفاده از روش هاي علمي و تجربي بتواند در اين زمينه به توليدات بيشتر دست يابد.
به گزارش آفرينش، دکتر حامد افشاري ...

» ادامه
فرامرز پايور نوازنده سنتور در 77 سالگي درگذشت
فرامرز پايور نوازنده ي برجسته سنتور و آهنگساز در سن 77 سالگي از دنيا رفت.
به گزارش خبرنگار ايسنا، اين هنرمند موسيقي متولد 1311 در تهران است.از سال 1328 تحت تعليم ابوالحسن صبا قرار گرفت و پس از شش سال موفق به فراگيري دوره ي کامل رديف موسيقي ايراني (روي ...

» ادامه
داود مهابادي سرمربي مقاومت سپاسي :
استقلالي ام ،ولي براي استقلال برنامه دارم
تيم فوتبال استقلال در هفته نوزدهم روز جمعه ميزبان تيم مقاومت است داود مهابادي سرمربي مقاومت سپاسي شيرازکه خود روزي در تيم استقلالي بازي مي کرد در خصوص اين ديدار گفت: بازيکنان مقاومت بازي به بازي هماهنگ تر شده و با توجه به پيروزي هفته گذشته مقابل پيکان، ...
» ادامه
قهرماني تيم روباتيک واحد دماوند در کشور
دماوند- خبرنگار آفرينش
تيم ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامي واحد دماوند در مسابقات روباتيک سما در شاخه ربات هاي مين ياب در شيراز به مقام قهرماني دست يافت و توانست با اقتدار در بين بيش از 10 تيم از دانشگاه هاي مختلف کشور اول شود.
به گزارش آفرينش; تيم رباتيک ...

» ادامه
گل گشت
استان گلستان

استان گلستان از استان هاي شمالي ايران است. مرکز اين استان گرگان است. گرگان (که به يوناني هيرکانيا گفته مي شد) يکي از شهرهاي مهم ايران در طول تاريخ بوده است. داريوش دوم براي مدتي ساتراپ اين استان بوده است.
در محدوده جغرافيايي 54درجه ...

» ادامه
«درباره الي» نامزد بهترين فيلم خارجي جوايز گلدن گلوب شد
فيلم سينمايي «درباره الي» ساخته ي «اصغر فرهادي» نامزد اوليه جايزه بهترين فيلم خارجي از جوايز گلدن گلوب آمريکا شد.
به گزارش ايسنا، برگزار کنندگان شصت وهفتمين دوره جوايز فيلم گلدن گلوب روز گذشته فهرست اوليه نامزد جايزه بهترين فيلم خارجي را اعلام ...

» ادامه
مسابقات کشتي آزاد و فرنگي منطقه 10دانشگاه آزاد اسلامي
قهرماني دانشگاه آزاد اسلامي گرگان
دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرگان قهرماني مسابقات کشتي آزاد و فرنگي منطقه 10 را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي; مسابقات کشتي آزاد و فرنگي منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي به مدت دو روز در قالب 9 تيم و 117 ورزشکار ...

» ادامه
رئيس دانشگاه آزاد اسلاميواحد بابل:
خدمات دانشگاه آزاد اسلامي ماندگار و جاودان خواهد بود
رييس واحد بابل با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي نقش بسزائي در رقابتي کردن آموزش عالي کشور داشت، گفت: خدمات و عملکرد اين دانشگاه در تاريخ ايران ماندگار و ثبت خواهد شد.
به گزارش آنا، حجه الاسلام والمسلمين حسن قلي پور در جلسه هيات رئيسه واحد بابل اظهار ...

» ادامه
با دانشگاه ها
دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل
دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل در خرداد ماه سال 1365 با تاسيس سه رشته پزشکي، مامايي و پرستاري در مقطع کارشناسي و 170 دانشجو آغاز به کار کرد.
از سال 1373 اين دانشگاه از نظر کيفيت و کميت فضاي آموزشي و ارتقاي سطح علمي پيشرفت کرد و درجه سازماني اين واحد ...

» ادامه
رضا عنايتي مهاجم استقلال:
مگردوستي با قلعه نوعي جرم است!
گفت وگو:کريم اعظمي
کميته انضباطي باشگاه استقلال رضا عنايتي، سياوش اکبرپور و حسين کاظمي را 8 جلسه محروم کرد و آنها 10 ميليون تومان هم جريمه نقدي شدند. البته قابل پيش بيني است که اين حکم با اعتراض اين سه بازيکن روبه رو شود. رضا عنايتي در مورد اين حکم ...

» ادامه
همايش ملي عصر اطلاعات و ارتباطات، کاربردها و راهکارها در ساري برگزار مي شود
جلسه برنامه ريزي همايش ملي عصر اطلاعات و ارتباطات، کاربردها و راهکارها در دانشکده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري برگزار شد.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري در اين جلسه ابتدا دکتر نيازآذري رئيس دانشگاه ...

» ادامه
سياسي
سرمقاله
کوتاه از سياست
ميز خبر
خبر و دانشگاه
زنگ آفرينش
کوتاه و خواندني
دانش و پژوهش
کوتاه و خواندني
اقتصاد و بازار
مسکوکات و ارز
کوتاه و خواندني
دريچه هنر
کوتاه هنري
آزمون و سنجش
کوتاه و خواندني
دايره المعارف آموزش عالي
ورزشي و در قلمرو ورزش
کوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90
نگاه
تلنگر
از لا به لاي اخبار
مرز پرگهر
ايران زمين
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 16626 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامهنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست