جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/07/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2591
 
مساعدت رهبر معظم انقلاب براي آزادي زندانيان

ترافيک در ترافيک
ابراز تاسف وزراي خارجه کشورهاي اسلامي از سخنان پاپ
با حضور دکتر جاسبي صورت گرفت
تجليل از برگزيدگان برتر کنکور سراسري 85 دانشگاه آزاد اسلامي
دکتر جاسبي در مراسم تقدير و تجليل از نخبگان و برگزيدگان کنکور سراسري دانشگاه آزاد اسلامي سال 85 از تحصيل رايگان رتبه هاي اول تا سوم در دانشگاه آزاد خبر داد.
به گزارش آنا، در اين مراسم که با حضور دکتر رهنماي رود پشتي معاون دانشجويي دانشگاه آزاداسلامي، دکتر اقبالي رئيس مرکز آزمون و مهندس کريمي رئيس مرکز اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد، دکتر جاسبي طي سخناني با اشاره به اقدام دانشگاه آزاداسلامي در زمينه جذب نخبگان و استعداد هاي درخشان و تاسيس باشگاه پژوهشگران جوان با پنج هزار عضو گفت: با راه اندازي بنياد نخبگان، تمامي مراکز و نهادهاي حمايت از نخبگان در کشور نظير باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامي و باشگاه دانش پژوهان آموزش و پرورش، نظام مندتر و هماهنگ تر فعاليت خواهند کرد.
وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي با يک ميليون و 900 هزار فارغ تحصيل و يک ميليون و 300 هزار نفر دانشجو داراي 25 هزار هيات علمي، 30 هزار پرسنل، 11 ميليون متر مربع فضاي آموزشي و رفاهي، 600 مدرسه سما وابسته به دانشگاه آزاداسلامي با 60 هزار دانشجو، 110 آموزشکده فني و حرفه اي سما، هزاران آزمايشگاه کارگاه، بيمارستان، درمانگاه، مزرعه و کتابخانه و چهار واحد خارج از کشور است.
رئيس شوراي اجرايي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام در ادامه به راه اندازي واحدهاي بين الملل دانشگاه آزاداسلامي در خارج از کشور که شامل امارات، لبنان، زنگبار و آکسفورد در انگلستان است، اشاره کرد و گفت: تاسيس واحدهاي ديگري نظير افغانستان، عراق، بحرين و کويت نيز در حال بررسي است.
دکتر جاسبي در مورد معافيت از نظام وظيفه عمومي گفت: امتياز وظيفه عمومي حذف نمي شود، فقط هماهنگي هاي آن از سوي بنيادي صورت خواهد گرفت تا مشکلات آن زودتر ...
» ادامه
سرمقاله

چرخش اروپا به سوي ايران دلايل و پيامدها
دکترمحمدمهدي مظاهري
اتحاديه اروپا از جمله بازيگران مهم وتاثيرگذار نظام بين الملل محسوب مي شود. ازاينرو شناخت مواضع و عملکرد اين بازيگر در مقابل روندها و رويه هاي جهاني ازجمله برنامه صلح آميز هسته اي ايران ...

» ادامه
باوقت کم

رابطه ايران و آمريکا
آفرينش:«با وقت کم» طي حداکثر 700 کلمه نگاهي گذرا اما رسا بر مهمترين سرمقاله هاي روز گذشته جرايد کشور دارد. با اين هدف که آينه اي باشد براي بازنمايي آنچه رکن چهارم دموکراسي از سپهر سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي کشور رصد کرده ...

» ادامه
برخلاف نظردولت در مجلس صورت گرفت;
تصويب يک فوريت طرح انحلال وزارت رفاه
آفرينش: در حالي که دولت اعلام کرده بود با طرح انحلال وزارت رفاه مخالف است، نمايندگان مجلس برخلاف نظر دولتيان، يک فوريت طرح ادغام دو وزارتخانه رفاه و بهداشت را تصويب کردند.طرح حذف وزارت رفاه و تامين اجتماعي در جلسه علني روز گذشته مجلس شوراي اسلامي ابتدا ...
» ادامه
برق هسته اي آذر ماه 86 به شبکه سراسري وارد مي شود
ايسنا: رييس سازمان انرژي اتمي ايران پس از سفري دو روزه به مسکو و امضاي توافق نامه نهايي راه اندازي نيروگاه بوشهر با اشاره به مذاکرات ديروز لاريجاني و سولانا گفت: اميدوارم مذاکراتي مناسب و رو به پيشرفت داشته باشيم. رضا آقازاده، پس از ورود به تهران در ...
» ادامه
الهام: بررسي عملکرد وزيران تقريبا تمام شده است
ايرنا: سخنگوي دولت ديروز گفت که بررسي عملکرد وزيران تقريبا تمام شده است. غلامحسين الهام در حاشيه مراسم معارفه "سيد مجتبي ثمره هاشمي" معاون سياسي جديد وزارت کشور و توديع "علي جنتي"، با بيان اينکه بررسي عملکرد يک ساله وزيران در حال انجام است، گفت: اين ...
» ادامه
رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي:
دانشگاه آزاد اسلامي شعار يونسکو مبني بر آموزش عالي براي همگان را محقق ساخته است
در راستاي استراتژي حذف آزمون ها، با حذف کنکور کارداني پيوسته دانشگاه آزاد اسلامي در سال گذشته براي نخستين بار در کشور 90 هزار داوطلب وارد دانشگاه شدند.
به گزارش آنا، دکتر ناصر اقبالي رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در مراسم تجليل از رتبه هاي برتر ...

» ادامه
عضو کميسيون آموزش مجلس:
پژوهش ها در کشور به صورت لاشه اي بلا استفاده بايگاني مي شود
عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با انتقاد از بي اعتنايي به امر پژوهش در کشور گفت: متاسفانه پژوهش هايي که در کشور صورت مي پذيرد به صورت لاشه اي بلا استفاده بايگاني مي شود و هيچ خروجي اجرايي ندارد.
به گزارش فارس، عباسعلي رستمي از اختصاص هزار و 300 ...

» ادامه
رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم:
تنها 30 درصد دانشجويان شهريه اي وزارت علوم وام دريافت مي کنند
وزارت علوم پيش بيني کرده جهت پوشش 100 درصدي دانشجويان شهريه اي به 248 ميليارد تومان اعتبار نياز است و ميزان ابلاغ شده از سوي سازمان مديريت تنها در حدود 30 درصد را پوشش مي دهد که همين ميزان نيز تاکنون از خزانه پرداخت نشده است.
به گزارش مهر، مهندس مهرداد ...

» ادامه
دانشجويان دانشگاه تهران در اعتراض به عدم ارائه خوابگاه تجمع کردند
جمعي از دانشجويان جديد کارشناسي ارشد شبانه دانشگاه تهران در اعتراض به عدم ارايه خوابگاه ديروز در برابر دفتر معاونت دانشجويي دانشگاه تهران تجمع کردند.
به گزارش ايسنا، يکي از دانشجويان با انتقاد از نبود مکاني براي اسکان موقت گفت: دانشگاه تهران برخلاف ...

» ادامه
تاريخ قطعي برگزاري آزمون دستياري پزشکي اعلام شد
دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي وزارت بهداشت تاريخ قطعي آزمون دستياري پزشکي را اعلام کرد.
واحد علوم پزشکي تهران، دکتر بهرام عين الهي دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در اين باره گفت: آزمون دستياري پزشکي سوم اسفندماه ...

» ادامه
رئيس مجلس در پاسخ به سوال "آفرينش"اظهارکرد;
ابراز تاسف حدادعادل از برخورد"ناجا"با تجمعات کارگري

آفرينش: رئيس مجلس شوراي اسلامي با ابزار تاسف از برخورد نيروي انتظامي با کارگران در تجمعات اخير کارگري، گفت: حق کارگران مي دانم که مطالبات به حق خود را بيان کنند و از برخورد نيروي انتظامي نيز خوشحال نيستم.غلامعلي حدادعادل مطلب ياد شده را در کنفرانس ...

» ادامه
لاريجاني و سولانا ديروز در برلين ديدار کردند

گروه سياسي: دومين دور گفت وگو هاي علي لاريجاني دبير شوراي عالي امنيت ملي ايران با "خاوير سولانا" رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا ديروز دربرلين، پايتخت آلمان، برگزارشد. دوراول مذاکرات لاريجاني با سولانا دو هفته پيش در کاخ صدر اعظم اتريش در "وين" برگزارشده ...

» ادامه
تغيير تاريخ آزمون کارشناسي ارشد دانشگاهها
معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام تغيير تاريخ برگزاري آزمون گفت: آزمون کارشناسي ارشد دانشگاهها امسال طي روزهاي 17، 18 ، 19 و 20 بهمن ماه برگزار مي شود.
دکتر حسين توکلي، در گفت وگو با ايسنا، با اعلام اين خبر، درباره چگونگي ثبت نام در اين دوره گفت: ...

» ادامه
معاون دانشجويي دانشگاه علامه خبر داد:
راه اندازي رشته "مديريت و برنامه ريزي در تربيت بدني"
معاون دانشجويي دانشگاه علامه طباطبايي از راه اندازي رشته "مديريت و برنامه ريزي در تربيت بدني" در صورت موافقت شوراي دانشگاه خبر داد.
دکتر غلامعلي کارگر در گفت وگو با ايسنا ، افزود: رشته مديريت و برنامه ريزي در تربيت بدني در مقطع کارشناسي ارشد ارايه ...

» ادامه
رييس کميسيون عمران:
مجلس و دولت افزايش نرخ بليت هواپيما را بررسي مي کنند
رييس کميسيون عمران گفت: وزارت راه و ترابري به منظور افزايش قيمت بليت هواپيما در حال تهيه گزارشاتي براي ارائه به کميسيون عمران است و کميسيون نيز پس از بررسي اين گزارشات نظر خود را ارائه مي کند.
علي اکبر آقايي در گفت وگو با فارس اظهار داشت: وزير راه و ...

» ادامه
پايان مهلت ژاپن براي توسعه ميدان نفتي آزادگان
وزير نفت: ژاپني ها تا جمعه فرصت دارند
وزير نفت گفت: ژاپني ها براي توسعه ميدان آزادگان تا جمعه اين هفته فرصت دارند.
سيدکاظم وزيري هامانه با اشاره به پايان يافتن مهلت شرکت ژاپني اينپکس براي اجراي طرح توسعه ميدان آزادگان افزود: در صورتي که جواب ژاپني ها براي توسعه اين ميدان منفي باشد فعاليت ...

» ادامه
در پنج ماه نخست امسال صورت گرفت;
واردات بيش از 5 هزار دستگاه خودرو به ايران
در پنج ماه نخست امسال تعداد پنج هزار و 33 دستگاه خودرو وارد ايران شده که دو هزار و 265 دستگاه آن از طريق گمرک جنوب تهران وارد ايران شده است.
به گزارش ايسنا، براساس آمار اعلام شده از سوي گمرک جنوب تهران، 45 درصد از خودروهاي وارداتي به کشور از طريق اين ...

» ادامه
همه بيماران ايدزي فقط به علت ابتلا به بيماري ايدز نمي ميرند
محققان مي گويند، بيش از يک چهارم از افراد آلوده شده به ايدز در نيويورک اکنون به دلايل ديگري به غير از اين بيماري جان خود را از دست مي دهند.
به گزارش رويترز، يک تجزيه و تحليل که بر روي 68هزار و 669 تن از اهالي آلوده به ويروس HIV در شهر نيويورک انجام ...

» ادامه
يک متخصص گوش و حلق و بيني
آلودگي هوا خطر ابتلا به سينوزيت را تشديد مي کند
رييس اولين کنگره بين المللي راينولوژي با هشدار نسبت به اين که همزماني بازگشايي مدارس ، افزايش ترافيک و به دنبال آن افزايش آلودگي هوا، خطر ابتلا به سينوزيت را تشديد مي کند گفت: رعايت مسايل بهداشتي، دوري از محيطهاي شلوغ، پرجمعيت و اجتناب از دود سيگار و ...
» ادامه
گوگل هشت ساله شد

گوگل (Google) هشت سالگي خود را با قرار دادن لوگوي جديدي بر صفحه اول سايت اين موتور جستجوگر اينترنتي به همگان اعلام کرد.
گوگل، بزرگترين موتور جستجوگر اينترنت است که علاوه بر جستجو درصفحات اينترنتي، خدماتي چون جستجو در تصاوير، خبرنامه ها، و گروه هاي ...

» ادامه
غار آبي و تاريخي سهولان
دومين غار آبي بزرگ ايران زمين
اروميه- خبرنگار آفرينش
ميليون ها سال پيش ، نقاش هستي ، طبيعتي شگفت انگيز و زيبا را در ميان رشته کوه هاي بلند و سر به فلک کشيده شهر تاريخي مهاباد خلق کرد که چشم و روح را مي نوازد و انسان را در مقابل عظمت آفرينش به تفکر و تعمق وا مي دارد .
در عمق اين ...

» ادامه
تهديد منابع طبيعي کشور
اردبيل خبرنگار آفرينش
با حضور فرمانده يگان حفاظت سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداري کشور و مقامات انتظامي استان ، فرمانده يگان حفاظت از منابع طبيعي در اردبيل معرفي و اين تشکيلات رسما کار خود را آغاز کرد .
به گزارش خبرنگار ما در اين مراسم فرمانده ...

» ادامه
ملک زاده در همايش خانواده گردشگري خبر داد:
به زودي پليس توريسم در خدمت جهانگردان

دکتر ملک زاده در همايش خانواده ي گردشگري که به مناسبت روز جهاني جهانگردي برگزار شد، اعلام کرد: با همکاري وزارت امور خارجه، صدور ويزاي الکترونيکي از اول آبان ماه اجرايي مي شود.
معاون امور گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور، همچنين ...

» ادامه
بعد از بلاروس و ايرلند;
نمايش"پهلوان کچل" در راه تورنتو، اسلووني، لهستان و لاهور
خيمه شب بازي "پهلوان کچل" به کارگرداني فهيمه ميرزا حسيني و با همکاري گروه تئاتر "درخت سيب" بعد از حضور در جشنواره هاي بلاروس و ايرلند به جشنواره هاي عروسکي تورنتو، اسلووني، لهستان و پاکستان دعوت شد.
ميرزا حسيني که به تازگي از سفر بلاروس و ايرلند بازگشته ...

» ادامه
هفته چهارم ليگ برتر
پرسپوليس فريب نمي خورد
هفته چهارم رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي کشور امروز در شرايطي با برگزاري شش ديدار دنبال خواهد شد که بازي تيم هاي استقلال تهران و فولاد خوزستان ، فجرسپاسي با مس کرمان به دلايل مختلف برگزار نمي شود .
در اين راستا در روزي که تيم پرسپوليس در ورزشگاه ...

» ادامه
حميد استيلي مربي تيم فوتبال پرسپوليس :
مشکل روحي معدنچي را حل مي کنيم
تيم فوتبال پرسپوليس امشب در هفته چهارم رقابت هاي ليگ برتر به مصاف تيم استقلال اهواز مي رود که با کسب سه پيروزي از سه ديدار در صدر جدول مسابقات ليگ برتر قرار دارد .
در اين ارتباط حميد استيلي مربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: ديدار سختي پيش رو داريم. استقلال ...

» ادامه
حامد کاويانپور بازيکن تيم کايسر اسپور ترکيه :
نمي دانم چرا فقط حامد کاويانپور متهم به دوپينگ شده است
حامد کاويانپور که در طول اين چند سال اخير هميشه يکي از بازيکنان ثابت تيم پرسپوليس بود پس از تغييرات در کادر فني اين تيم و روي کار آمدن آري هان هلندي به اجبار از جمع سرخپوشان جدا و براي ادامه فعاليت حرفه اي خود کايسر اسپور ترکيه را انتخاب کرد، ولي تنها ...
» ادامه
متکي: سازمان ملل ضعيف شده است
گروه سياسي: وزير امورخارجه ايران با اشاره به ضرورت تجديد ساختار سازمان ملل متحد گفت : نقش سازمان ملل تحت تاثير نفوذ برخي قدرت ها دچار ضعف و اختلال شده است. به گزارش اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه, "سورن هاسلوند" سفير جديد دانمارک در تهران ...
» ادامه
سيزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان :
دو گروه خارجي در جشنواره امسال حضور خواهند داشت
"مصطفي رحماندوست"- دبير سيزدهمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان با بيان اين مطلب افزود: تاکنون با چند گروه نمايشي از کشورهاي هلند ، آلمان ، صربستان مذاکراتي براي حضور آنها در اين دوره از اين جشنواره داشته ايم ولي هنوز حضورشان را به طور قطعي ...
» ادامه
فتحعلي اويسي:
اگر متن سريال کامل باشد بازيگر و گروه کمتر تحت فشار قرار مي گيرند
فتحعلي اويسي گفت: اگر متن و داستان سريال از پيش کامل و آماده باشد، بازيگر و مجموعه گروه، کمتر تحت فشار قرار مي گيرد.
بازيگر نقش فرج در سريال "زيرزمين" با بيان اين مطلب افزود: البته تجربه چند سال کاري من نشان داده که گاهي اوقات باتمام برنامه ريزي ها ...

» ادامه
نمايش "کوري" به صحنه رفت

نمايش "کوري" به کارگرداني "منيژه محامدي" از چهارشنبه پنجم مهرماه در تالار اصلي تئاتر شهر به اجرا درآمد.در اين نمايش که برداشتي آزاد از رمان معروف "کوري" اثر ژوزه ساراماگوست است، محمد اسکندري به عنوان نويسنده و بازيگر حضور دارد.مهوش افشارپناه، مهدي ...

» ادامه
وقتي سالن سينما ، تبديل به تالار کنسرت مي شود
اين شيوه ي تازه اي از تبليغات است. استفاده از هنرها و رسانه هاي ديگر براي کشاندن مخاطب به سينما. تبليغات مقدماتي فيلم " گرگ و ميش " اين طور آغاز شد.
تصويري از فيلم بر بيلبوردهاي شهري و اين عبارت: " گرگ و ميش با صداي .... " و اين چند نقطه قرار بود اسم ...

» ادامه

ادامه ي فيلم برداري فيلم " فرزند صبح "
احتمال رسيدن فيلم به جشنواره فجر ضعيف است
به گفته ي محمدرضا شرف الدين تهيه کننده ي " فرزند صبح " فيلم برداري فيلم از دو ماه گذشته آغاز شده و در حال حاضر به مقطع کودکي حضرت امام خميني(ره) در سن شش سالگي مي پردازد.
شرف الدين در مورد حضور فيلم در جشنواره ي 25 فجر مي گويد : " عجله اي براي رسيدن ...

» ادامه

اکران عمومي آفسايد در آمريکا
اکران عمومي آفسايد در آمريکا بستگي به مشخص شدن نماينده ايران در اسکار دارد...
عکسي که در اينجا مي بينيد مربوط به مهماني کمپاني سوني پيکچرز در جشنواره تورنتو مي شود که جعفر پناهي در کنار پدرو آلمادوار يکي از تحسين شده ترين کارگردانان سينماي جهان و ...

» ادامه
کنسرت پاپ وجشن بزرگ نيکوکاري
به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان وهمزمان با بازگشايي مدارس کنسرت بزرگ موسيقي پاپ درخانه کودک ونوجوان شهيد قدوسي جهت جمع اوري کمکهاي مردمي براي بهينه سازي وارتقا شرايط زندگي (تکميل خوابگاه)وتحصيل کودکان ودانش آموزان برگزار مي شود
زمان 6 شهريور ساعت 19/30 ...

» ادامه
دکتر بيژن ذوالفقار نسب سرمربي تيم فوتبال برق شيراز:
اين فوتبال آماتور هم نيست
تيم فوتبال برق شيراز طي روزهاي پنجشنبه (امروز) و يکشنبه هفته آينده در اصفهان به ترتيب به مصاف تيم هاي ذوب آهن و سپاهان اين شهر خواهد رفت.
اين ديدارها در چارچوب هفته هاي چهارم و پنجم ليگ برتر باشگاه هاي ايران برگزار مي شود و سپس اين مسابقات به دليل ...

» ادامه
تيم اتحاد فاتح ليگ فوتبال اسلامشهر
اسلامشهر خبرنگار آفرينش
مسابقات ليگ فوتبال اسلامشهر در رده سني نوجوانان با قهرماني تيم اتحاد به پايان رسيد . در اين دوره از مسابقات که از سوي کميته اجرايي هيات فوتبال اين شهرستان و با همکاري اداره تربيت بدني در مجموعه ورزشي شهداي سعيديه برگزار شد ، ...

» ادامه
ورزشي
كوتاه و خواندني از سوت پايان و دقيقه 90
کاپيتان حيدري زير ذره بين روس ها
سياسي و سياسي خارجي
انتصاب مديرعامل جديد "ايرنا" و سرپرست موسسه مطبوعاتي "ايران"
تغيير 13 تن از اعضاي هيات نظارت بر انتخابات شوراها
كوتاه از سياست
خانه ملت
هنري
کوتاه و خواندني
استانها و شهرستانها
کوتاه و خواندني
حمايت از تاسيس مجتمع هاي بزرگ قاليبافي در خراسان رضوي
پزشکي و علمي
کوتاه و خواندني
ساخت صندلي چرخ دار که تصاوير را سه بعدي مي بيند
تشريح جزئياتي از سفر انوشه انصاري در فضا
دانشگاه و خبر
کوتاه و خواندني
آثار جسمي روزه بر روزه داران
زنگ آفرينش
دانشگاه
ساختارهاي آموزشي
كوتاه ازدانشگاه
اقتصادي
کوتاه و خواندني
کم درآمدها براي خانه دارشدن يک قرن صبر کنند
افزايش 17/8 واحدي شاخص هاي بورس
بازار سکه وارز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 4778 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادينظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست