جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/02/27 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2483
 


پيام دکتر جاسبي به دوازدهمين دوره مسابقات قرآن و عترت :
فروغ قرآن کريم در ابعاد زندگي فردي و اجتماعي هر انسان آزاده اي راهگشاست


هنوز عوامل جنايت دارزين شناسايي نشده اند


درآمد روزانه نفتي ايران 156 ميليون دلار اعلام شد

 1. تاريخ برگزاري آزمون هاي سراسري دانشگاه آزاد اسلامي سال 1385 رشته هاي غير پزشکي و علوم پزشکي اعلام شد .
  به گزارش خبرنگار ما آزمون شماره يک رشته هاي غير پزشکي ، روز هاي پنج شنبه و جمعه 15و 16 تير ماه و آزمون شماره 2 رشته هاي علوم پزشکي رو جمعه 30 تير ماه 1385 برگزار مي شود .
  اين گزارش مي آفزايد ، آزمون سراسري سال 1385 دانشگاه آزا د اسلامي فقط در سيستم نظام جديد آموزش و پرورش انجام مي شود و داوطلباني که داراي ديپلم کامل نظام قديم متوسطه مي باشند در صورت شرکت در اين آزمون بايد به سوالات نظام جديد پاسخ دهند . نشاني دقيق محل برگزاري آزمون داوطلبان در هنگام دريافت کارت ورود به جلسه به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد .
  زمان و نحوه توزيع کار ت ورود به جلسه داوطلبان حداقل 10 روز قبل از برگزاري آزمون از طريق جرايد کثير الانتشار به اطلاع داوطلبين خواهد رسيد .
  داوطلبان براي دريافت کار ت ورود به جلسه بايد شخصا با در دست داشتن رسيد پستي سفارشي مربوط ارسال مدارک و شناسنامهع عکس دار به محل ها توزيع کارت مراجعه نمايند زيرا کارت ورود به جلسه فقط به شخص داوطلب و در قبال اثر انگشت وي در پشت کار داده مي شود .
  لازم به ذکر است محل دريافت کارت ورود به جلسه و برگزاري هريک از آزمون هاي شماره يک و شماره دو با توجه به رشته و شهر انتخابي اول آزمون در شهري که واحد دانشگاهي مربوط به آن رشته / شهر در آن مستقر است خواهد بود .
  در آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي نزديک به يک ميليون داوطلب شرکت کرده اند که در اواسط تير ماه 1385به رقابت خواهند پرداخت .
  آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي بدون تغيير همانند آزمون سال گذشته برگزار خواهد شد .
  مواد امتحاني کليه گروه ها شامل دو بخش دروس عمومي و دروس تخصصي است .
  مواد امتحاني گروه زبان هاي خارجه منحصرا شامل دروس عمومي خواهد بود .
  براي درس بينش ديني و زبان خارجه عمومي سوالات به انتخاب داوطلب و در سطح ديپلم متوسطه ارائه خواهد شد .
  * روش گزينش علمي :
  گزينش علمي دانشگاه آزاد اسلامي با توجه به نمره کل و نمره تراز دروس تخصصي داوطلب در رشته هاي انتخابي به شرح زير انجام مي گردد :
  پس از برگزاري آزمون پاسخنامه هاي داوطلبان به وسيله دستگاه هاي علامت خوان قرائت شده و نمرات خام هريک از دروس محاسبه مي شود .
  نمرات خام هر درس بر منحني طبيعي نمرات داوطلبان منطبق شده و نمرات تراز هر درس تعيين مي شود .
  نمره تراز دروس تخصصيو دروس عمومي در هر زير مجموعه با توجه به ضرايب دروس محاسبه مي گردد.
  نمره کل داوطلب بر اساس مجموع 2 سوم نمره تراز دروس تخصصي و يک سوم نمره تراز دروس عمومي محاسبه و تعيين مي شود .
  رتبه داوطلبان در شهر / رشته انتخابي اول به ترتيب از نمره کل بالا به پايين معين مي شود .
  از بين داوطلباني که حد نصاب لازم در نمره کل و نمره تراز دروس تخصصي را کسب نموده اند با در نظر گرفتن اولويت نمره کل و به تعداد ظرفيت رشته و/ شهرهاي انتخاب اول آنها گزينش انجام مي گيرد .
  رتبه داوطلباني که در انتخاب اول خود پذيرفته نشده اند در هر يک از رشته /شهر هاي انتخابي داوطلب به ترتيب نمره کل از بالا به پايين معيين مي شود .
  از بين دا وطلباني که حد نصاب لازم در نمره کل و نمره تراز دروس تخصصي را کسب نموده اند با در نظر گرفتن اولويت نمره کل و به تعداد ظرفيت باقيمانده گزينش انتخاب هاي دوم تا ششم انجام مي شود .

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار سفير جديد ترکيه با وي، با اشاره به اوضاع عراق و فلسطين، نگراني جمهوري اسلامي ايران و ترکيه را در خصوص مشکلات امنيتي منطقه، مشترک خواند.
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، وي در اين ديدار اظهار داشت: اکنون بيش از هر زمان نياز به گفت و گو و رايزني ...
ادامه...
 
 
سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در پاسخ به اظهارات خاوير سولانا مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا تصريح کرد: هيچ مشوقي بهتر از اجراي بدون تبعيض معاهده NPT ومقررات آژانس بين المللي انرژي اتمي نيست.
به گزارش مهر، آصفي گفت: اروپا اگر بدنبال راه حل هاي ديپلماتيک و صلح آميز است در پي اقداماتي ...
ادامه...

وزير خارجه روسيه و چين گفتند: مسکو و پکن مخالف استفاده از زور براي حل بحران هسته اي ايران هستند.
به گزارش ايلنا، "سرگئي لاوروف" در ديدار از پکن از ايران خواست به سوالات درباره برنامه هسته اي متعارف خود پاسخ دهد.
به گزارش خبرگزاري"ريانووستي"، لاوروف با بيان اينکه ما نگران اين مساله هستيم که ايران ...
ادامه...

حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي روز سه شنبه در ديدار مديران و برنامه سازان رسانه اي کشورهاي مختلف، شرکت کننده در هفتمين جشنواره بين المللي توليدات راديويي، نقش رسانه ها را در جهت دهي فکري و فرهنگي، تعيين ساختار هويت ملت ها و ارتقاي اخلاق و معنويت در جامعه بسيار مهم و تعيين کننده خواندند و با اشاره به انحصار فکري و فرهنگي حاکم بر رسانه هاي جهان و عملکرد آنها در تامين منافع شرکت هاي بزرگ اقتصادي و قدرت هاي سلطه طلب، تاکيد کردند: اگر بر مديريت رسانه اي و برنامه سازي رسانه ها، دين، اخلاق و فضيلت حاکم شود، قطعا وضع بشر بهتر از وضع موجود خواهد بود و در چنين شرايطي رسانه ها مي توانند زمينه ساز خوشبختي انسان ها باشند.
به گزارش ايلنا، ايشان با اشاره به تاثيرگذاري متفاوت رسانه ها که در يک جهت مي توانند در بهبود زندگي انسان و گسترش صلح و امنيت جهاني موثر باشند و در جهت ديگر قابليت تبديل شدن به عامل برافروختن جنگ هاي خانمان سوز، رواج آداب و رفتارهاي مضر و تهي کردن ملت ها از هويت خود را دارند، افزودند: رسانه ها مي توانند زمينه ساز گفت وگوي آزاد و دوجانبه و همچنين چندجانبه ميان ملت ها و وسيله اي براي تبادل مفاهيم فرهنگي و اخلاقي و ارزش هاي والاي انساني ميان آنان باشند. رهبر معظم انقلاب اسلامي، رسانه هاي جهاني را در عصر حاضر جاده اي يک طرفه و در خدمت انعکاس خواسته هاي صاحبان امپراتوري رسانه اي دانستند و خاطرنشان کردند: امروز رسانه هاي دنيا به طور کامل در انحصار کساني است که بزرگ ترين کارخانه هاي اسلحه سازي و ويران گرتري بمب هاي اتمي را در اختيار دارند و خواستار حاکميت فضيلت اخلاقي، دين، معنويت و صلح در جهان نيستند. حضرت آيت الله خامنه اي در تبيين جاده يک طرفه رسانه اي دنيا و نقش اين رسانه ها در بزرگ نمايي هر آنچه به مصلحت صاحبان قدرت است، افزودند: امروز مصلحت صاحبان زر و زور اقتضا مي کند که رسانه هاي تحت سلطه آنها اسلام را مساوي تروريسم و آمريکا را مظهر حقوق بشر و موکراسي نشان دهند. اين دروغ هاي بزرگ با استفاده از ابزارهاي پيشرفته و پيچيده ترين شيوه ها به عنوان حقيقت به مردم دنيا القا مي شود.

صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 4217 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
سياسي و سياسي خارجي
دانشگاه سياسي
استانها و شهرستانها
هنري
اقتصادي
دانشگاه و آموزشي
پزشکي و علمي
ورزشينظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست