جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/08/18 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (پنجشنبه) نسخه شماره 2622
 

دولت بايد از دانشگاه آزاد اسلا مي حمايت کند

دانشگاه آزاد اسلا مي بخشي از تاريخ انقلاب اسلامي است
گسترش شکاف در شوراي امنيت
رهبرمعظم انقلاب در ديدار با مردم سمنان تاکيد کردند;
افزايش ظرفيت تحمل طرف مقابل در انتخابات

گروه سياسي: حضرت آيت ا... خامنه اي رهبر معظم انقلاب روز گذشته با سفر به استان سمنان مورد استقبال گسترده مردم اين خطه از سرزمين هميشه سرافراز ايران اسلامي قرار گرفتند. قرار است، حضرت آيت ا... خامنه اي، در طول سفر خود به اين استان، علاوه بر ديدار با مردم شهرهاي سمنان، دامغان، شاهرود و گرمسار، با علما و روحانيون، نخبگان، دانشگاهيان، خانواده معظم شهدا و مسوولان سمنان ديدار کنند.
به گزارش ايسنا، رهبر معظم انقلاب ديروز پس از استقبال پرشکوه و به يادماندني مردم سمنان، در جمع دهها هزار نفر از مردم متدين و پرشور اين شهر در ورزشگاه تختي حضور يافتند و ضمن پاسخ به ابراز احساسات صميمانه آنها تاکيد کردند: پيروزي هاي پي در پي ملت عظيم و بزرگوار ايران در مقابل توطئه هاي 27سال اخير دشمنان، يک حادثه و اتفاق نيست بلکه فرآيندي منطقي و معقول است که در پرتوي "تلاش بي وقفه" و "کار متکي به ايمان و اميد" با قوت ادامه خواهد يافت.
رهبر انقلاب اسلامي در اجتماع عظيم مردم سمنان سرعت بخشيدن به سازندگي همه جانبه کشور و پيگيري شعارهاي عدالت طلبانه انقلاب را اولويت کاري مسوولان نظام اعلام کردند و افزودند: تحقق اين اهداف بزرگ، تلاش فراواني مي طلبد که در دولت هاي قبلي آغاز شده و در دولت کنوني ادامه يافته است و ملت بزرگ و با فرهنگ ايران را از لحاظ شاخص هاي پيشرفت و توسعه به مرحله خوبي رسانده که البته اين روند بايد با تلاش بيشتر، گسترده تر شود.
ادامه از صفحه يک - ايشان رويکرد مسوولان را منطبق با مباني انقلاب خواندند و با اشاره به روحيه قوي و نگاه اميدوارانه ملت، افزودند: درک حقوق هسته اي و پيگيري و پايداري بر اين حق مسلم، از نشانه هاي فهم تحسين برانگيز و روحيه و اميدواري ملي است چرا که ملت ايران مي داند ...
» ادامه
سرمقاله

انگشت نگاري چرا ؟
يکي از زشت ترين اقدامات مقامات دولت آمريکا طي سال هاي اخير، تصميم آنها براي انجام انگشت نگاري از مسافران برخي کشورها که به آمريکا مي روند، بوده است.
ازجمله کشورهايي که اتباع آنها دربدو ورود به آمريکا ناگزير از انگشت نگاري هستند، ...

» ادامه
باوقت كم

فرانسه را تحريم کنيم
انصافا ديروز مطلب دندان گيري در ستون سرمقاله ها ديده نمي شد و اگر زور سردبير نبود مي شد امروز اين ستون را حتي ننوشت. روزنامه جمهوري اسلامي درباره تحريمها ي احتمالي غرب عليه ايران نوشت بهتر است اعمال تحريمها را ابندا ايران آغاز ...

» ادامه
منوچهرمتکي :
نقش ايران در مبارزه با مواد مخدر بي نظير است
گروه سياسي: وزير خارجه ايران با اشاره به جايگاه ايران در مبارزه با مواد مخدر گفت: نقش ايران در مبارزه با مواد مخدر در سطح ملي ، منطقه اي و جهاني نقشي بي نظير و شفاف است . منوچهر متکي روز گذشته در ديداربا "آنتونيو ماريو کاستا " معاون دبير کل سازمان ملل ...
» ادامه
لاريجاني فردا با پوتين ديدار مي کند
ايسنا: علي لاريجاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي ايران فردا با ولاديمير پوتين، رييس جمهور روسيه در مسکو ديدار و گفت وگو مي کند. به گزارش ايسنا، لاريجاني هم چنين در اين سفر با ايگور ايوانف، رييس شوراي امنيت ملي روسيه نيز ديدار مي کند. وي همچنين در اين سفر ...
» ادامه
شکست جمهوري خواهان در آمريکا
آفرينش: کابوس هاي جرج دبيلو بوش سرانجام به حقيقت مبدل شد. دموکر ات ها پس از 12 سال دوري از ساختار قدرت گوي سبقت را از هم حزبي هاي بوش (جمهوريخواهان ) ربودند.
دمکرات ها در شرايطي توانستند قدرت را از چنگ رقيب ديرينه خود جمهوريخواهان بربايند که مردم آمريکا ...

» ادامه
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام:
قدرت ولي فقيه با برگزاري سالم انتخابات افزايش مي يابد
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديداراعضاي شوراي مرکزي و برخي از دبيران استاني و شهرستاني جمعيت مستقل ايران اسلامي با اشاره به انتخابات خبرگان، گفت: اگر انتخابات خبرگان آبرومند، پرشور و سالم برگزار شود، باعث تقويت قدرت ولي فقيه مي شود.
آيت ا... هاشمي ...

» ادامه
تسهيلا ت جديد براي شرکت داوطلبان مشمول در کنکور 86
يک مدير مشمولان ستاد کل نيروهاي مسلح اعلام کرد: براي ادامه تحصيل مشمولاني که در کنکور سال 85 در رشته دلخواه پذيرفته نشده اند، تسهيلاتي ايجاد مي شود.
سردار موسي کمالي افزود: بر اساس کسب مجوز از محضر فرماندهي معظم کل قوا، اعزام به خدمت سربازي کليه مشمولان ...

» ادامه
زمينه ارتقاي تحصيلي فرهنگيان به مقطع کارشناسي ارشد و دکترا فراهم شد
مديرکل دفتر آموزش، ارتقا و مهارت هاي حرفه اي و تربيت معلم وزارت آموزش و پرورش، اعلام کرد: زمينه ي ادامه ي تحصيل فرهنگيان و ارتقاي سطح علمي آنها به مقطع کارشناسي ارشد و دکترا فراهم شد.
" حسن نقوي " روز چهارشنبه در کنفرانس علمي آموزش علوم اجتماعي معلمان ...

» ادامه
خدمات اطلاعاتي و کتاب شناختي رايانه مدار
آموزش از راه دور، فرصت هايي را براي اشخاصي که به هر دليل، قادر نيستند آموزش سنتي ببينند، فراهم مي کند. در آموزش سنتي، کتابخانه ها همواره نقش مهمي را بر عهده داشته اند زيرا فلسفه وجودي کتابخانه خدمت به جامعه و بهره گيري هر چه بيشتر از منابع دانش در جهت ...
» ادامه
وزير صنايع خبر داد:
پيشنهاد کاهش پلکاني تعرفه واردات گوشي
وزارت صنايع و معادن براي تعيين تعرفه واردات گوشي تلفن همراه به صورت CKD و SKD و CBU يک جدول چهار ساله را به کميسيون ماده يک ارائه داده است.
عليرضا طهماسبي وزير صنايع و معادن در گفت وگو با ايسنا، با تاکيد بر اين که تعرفه 10 درصدي وارداتي CKD و SKD گوشي ...

» ادامه
مجري طرح نوسازي خودروهاي فرسوده کشور خبر داد:
جايگزيني 250 هزار دستگاه خودرو فرسوده تا پايان سال

مجري طرح نوسازي خودروهاي فرسوده کشور اظهار داشت: تا پايان سال جاري 250 هزار دستگاه خودروي فرسوده با خودروهاي نو گاز سوز و دوگانه سوز جايگزين مي شود.
سيدرضا فاطمي، افزود: تاکنون 500 دستگاه خودروي فرسوده از رده خارج شده و با خودروهاي جديد جايگزين ...

» ادامه
رييس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد:
اتخاذ تدابير لازم براي مقابله با تحريم احتمالي
مهدي غضنفري با اعلام اين که تدابير لازم براي تامين کالاهاي اساسي در زمان تحريم احتمالي انديشيده شده است، تاکيد کرد: هيچ دليلي براي تحريم ايران وجود ندارد .
رييس سازمان توسعه تجارت در گفت وگو با مهر درباره رابطه بين واردات 24 ميليارد دلاري کالا به کشور ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
مديرعامل آب منطقه اي هرمزگان هشدار داد :
آب بندرعباس جيره بندي خواهد شد
بندرعباس - خبرنگار آفرينش
مديرعامل شرکت آب منطقه اي هرمزگان گفت : در صورتي که شهروندان صرفه جويي نکنند آب بندرعباس جيره بندي خواهد شد .
مهرداد محمدپور گفت : تنها 45 ميليون مترمکعب آب در مخزن سد استقلال موجود است که از اين مقدار 15 ميليون مترمکعب در ...

» ادامه
پرتاب سنگ به سوي قطارهاي محور راه آهن شمال در نيمه نخست سال جاري ;
ايراد بيش از 410 ميليون ريال خسارت مالي و مصدوميت 7 نفر از مسافران را موجب شده است
ساري - خبرنگار آفرينش
در نيمه نخست سال جاري مجموعا183 مورد سنگ پراني به سوي قطارهاي راه آهن شمال صورت گرفته که 175 مورد آن مربوط به پرتاب سنگ به سوي قطارهاي مسافري بوده و اين تعداد نيز نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 145 مورد بوده که حدود 16 درصد ...

» ادامه
ايجاد طرح سامانه الکترونيکي در ترمينال جديد مشهد
مشهد - خبرنگار آفرينش
ترمينال مسافربري جديد شهر مشهد که در زميني به وسعت 95 هکتار در حال تکميل مي باشد ، شبکه ديتا و سامانه الکترونيکي مدرن به کار گرفته خواهد شد .
اجراي اين طرح با توجه به افزايش تقاضاهاي سفر و نياز به مديريت هوشمند بر سامانه عظيم ...

» ادامه
دهمين همايش معاونين مديران كل و روساي ادارات امور فني و عمراني دانشگاه آزاد اسلامي
عكاس - همايون لنگرودي

» ادامه
تعطيلي کارگاه هاي نمک در شاهرود
شاهرود - خبرنگار آفرينش
با توجه به مشکلات و خطرات ناشي از مصرف نمک هاي غيرتصفيه و بدون پروانه ساخت و در جهت سلامت آحاد مردم جامعه و در اجراي بخشنامه معاونت سلامت وزارت بهداشت ، اداره نظارت بر مواد غذايي دانشکده علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود ...

» ادامه
آگهي هاي صفحه 6

» ادامه
مديرعامل شرکت فرودگاه هاي کشور:
فرودگاه جديد نمي سازيم
تعداد فرودگاه هاي کشور به گونه اي است که نيازي به ساخت فرودگاه جديد نيست و ظرفيت فعلي فرودگاه ها جوابگوي نياز صنعت هوايي کشور است و برنامه اي براي تامين فرودگاه جديد در دستور کار نيست.
اصغر کتابچي مديرعامل شرکت فرودگاه هاي کشور در گفت وگو ...

» ادامه
برنامه واگذاري اولويت هاي سيم کارت از 20 آبان ماه
واگذاري هشت اولويت 29 تا 36 (مربوط به ثبت نام 9 7/ ميليوني بهمن ماه84 ) در سراسر کشور از روز شنبه 20 آبان ماه آغاز مي شود.
شرکت ارتباطات سيار اعلام کرد: کليه متقاضياني که دو رقم سمت راست فيش ثبت نام آن ها به 05 ، 22 ، 14 ، 21 ، 94 ، 47 ، 80 و ...

» ادامه
پيوند دي ان اي انسان به گاو
دانشمندان انگليسي قصد دارند در يک آزمايش غير عادي و بي سابقه , "دي ان اي" انسان را به تخمک گاو پيوند زده و جنين توليد کنند .
دانشمندان انگليسي قصد دارند در يک آزمايش غير عادي و بي سابقه , "دي ان اي" انسان را به تخمک گاو پيوند زده و جنين توليد کنند.
محققان ...

» ادامه
مورفين پودري سفيد اما خطرناک

مورفين يکي از ترکيبات تخليص شده از ترياک است.
ترياک که از گياه خشخاش گرفته مي شود از طريق تيغ زدن غوزه خشخاش پس از ريختن گلبرگ هاي آن به دست مي آيد.
شيره سفيدي که از آن به بيرون تراوش مي نمايد به تدريج سفت و قهوه اي رنگ مي شود که به آن ترياک ...

» ادامه
ثبت130 هزار مورد کودک آزاري در مشهد
مشهد - خبرنگار آفرينش
طي يک سال اخير بيش از 130 هزار تماس تلفني در خصوص کودک آزاري از طريق 123 در بهزيستي استان خراسان رضوي به ثبت رسيده است .
معاون اجتماعي بهزيستي خراسان رضوي با اعلام اين مطلب افزود : کودک آزاري از جمله مهم ترين معضلات کودکان در ...

» ادامه
تهيه مسکن ، مشکل مردم از ديروز تا امروز!
اروميه- خبرنگار آفرينش
طي دو دهه اخير به علت افزايش نرخ جمعيت شهري و با در نظر گرفتن نيازهاي توسعه به ويژه در شهرهاي بزرگ ، ظرف مدت کوتاهي خانه هاي بزرگ داراي حياط هاي پر درخت و حوض ، جاي خود را به آپارتمان ها و مجتمع هاي مسکوني چند طبقه دادند . انتظار ...

» ادامه
گزارش نشست نقد و بررسي "چه کسي امير را کشت؟"
"چه کسي امير را کشت؟" پنج سال ديگر درک مي شود!
در نشست نقد و بررسي فيلم سينمايي "چه کسي امير را کشت؟" تدوينگر و تهيه کننده بر اين نکته اتفاق نظر داشتند که حرف زدن درباره اين فيلم در سينماي ايران زود است و بايد پنج سال ديگر درباره آن صحبت کرد.
در بخشي از اين نشست مرتضي رزاق کريمي درباره حضور خود ...

» ادامه
نشست مطبوعاتي دهمين دوره ي کتاب سال دفاع مقدس
45 ميليون سکه جايزه براي برگزيدگان
نشست خبري دهمين دوره ي جايزه ي کتاب سال دفاع مقدس، با حضور معاونت بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس و "محمدرضا سنگري" دبير جشنواره برگزار شد.
معاون ادبيات و انتشارات بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس در اين نشست، با اشاره به برگزاري اين ...

» ادامه
24 بازيکن به تيم ملي دعوت شدند
انصاريان و مجيدي خط خوردند بادامکي دعوت شد

اسامي تيم ملي فوتبال کشورمان براي ديدار با کره جنوبي اعلام شد و در اين فهرست نام نفراتي چون فرهاد مجيدي و علي انصاريان مشاهده نمي شود و اين در حالي است که حسين بادامکي پس از در خشش در بازي هاي ليگ برتر دوباره به اردوي تيم ملي دعوت شده است.
پس از ...

» ادامه
حسين بادامکي هافبک پرسپوليس:
تساوي، عادلانه ترين نتيجه بود
حسين بادامکي هافبک ابومسلم که در رقابت هاي فصل جديد ليگ با پيراهن پرسپوليس خودش درخشيده، در خصوص بازي مقابل مس کرمان گفت: متاسفانه بازيکنان همچنان در حال و هواي دربي به سر مي بردند و مقابل مس کرمان نتوانستند بازي رواني را به معرض نمايش بگذارند.وي افزود: ...
» ادامه
خداداد عزيزي رييس سازمان فوتبال ابومسلم:
پخش تلويزيوني باعث شکست ما شد
خداداد عزيزي رييس سازمان فوتبال باشگاه ابومسلم خراسان گفت: بازيکنان اين تيم در باد پيروزي مقابل پاس تهران در هفته هشتم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران خوابيده بودند.
وي افزود: متاسفانه بازيکنان جوان تيم ابومسلم خراسان تفکر حرفه اي ندارند به طوريکه ...

» ادامه
آبندبلات از مهدوي کيا نوشت:
او هنوز مهدي هميشگي نشده است
دال: همچنان به کارم ادامه مي دهم!
يازدهمين هفته از رقابت هاي بوندسليگاي آلمان با چهارمين شکست هامبورگ در اين رقابت ها همراه بود.
مهدي مهدوي کيا بازيکن ايراني هامبورگ تا دقيقه هشتاد و سوم اين ديدار در ميدان حاضر نبود و از داور بازي هم کارت زرد گرفت.
روزنامه آلماني هامبورگر آبندبلات ...

» ادامه
جواد نکونام هافبک تيم اوساسونا:
دوشنبه به ايران مي آيم
بازيکن ايراني تيم اوساسوناي اسپانيا گفت: پس از گذشت حدود سه ماه از حضورم در اين تيم، از انتخابم راضي هستم.
جواد نکونام در گفت و گو با ايسنا، اظهار کرد: شرايط خوبي دارم. در اين چند وقت روند رو به رشد خود را ديده ام. از انتخابم نيز بسيار راضي هستم. اوساسونا ...

» ادامه
جدول ليگ برتر

» ادامه
ورزشي
كوتاه و خواندني از سوت پاپان و دقيقه 90
سياسي و سياسي خارجي
کوتاه و خواندني
هنري
کوتاه و خواندني
استانها و شهرستانها
بهره برداري از محور تهران - مشهد
کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت
انتصاب در بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان گلستان
پزشکي و علمي
کيلوگرم کاهش وزن در مدت چهار ماه
کوتاه و خواندني
دانشگاه و خبر
زنگ آفرنيش
کوتاه و خواندني
دانشگاه
کوتاه و خواندني
اقتصادي
افزايش 19/8 واحدي شاخص هاي بورس
بازار سكه و ارز
کوتاه و خواندني
استانها و شهرستانها ويزه
اجراي طرح سفرهاي ارزان قيمت در مازندران
اختصاص 25 2 ميليارد ريال به محرومين
كوتاه و خواندني
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 4851 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز
استانها و شهرستانها ويزهنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست