جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه 8 محرم سال 1428هجري قمري نسخه شماره 2687
 

آمادگي ايران براي بررسي پيشنهادهاي جامع الاطراف

گفت وگوي خاتمي و کري در داووس

دولت افزايش پلکاني قيمت بنزين را درخواست کرد
جديد ترين اطلا عات آزمون سراسري 86
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آخرين جزئيات کنکور 1386 گفت : حدود يک ميليون و سيصد هزار داوطلب در تير ماه سال جاري در کنکور 1386 به رقابت مي پردازند. کنکور 1386 از نظر محتوا تغييري نکرده اما وزارت علوم براي بکارگيري سيستم هاي مدرن در برگزاري آزمون برنامه ريزي کرده است. ضمن اينکه فرايند انتخاب رشته، اعلام نتايج و انتشار کارنامه کنکور 86 اينترنتي خواهد بود.
دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب افزود : ثبت نام کنکور 1386 به صورت کامپيوتري و اينترنتي صورت گرفت. به دليل فشاري که از طرف خانواده ها بر داوطلبان آمده اين ثبت نام بيشتر به صورت اپراتوري و کامپيوتري انجام شده و کمتر از طريق اينترنت اقدام شده است.
وي اضافه کرد : دليل اصلي استقبال تنها 25 درصد داوطلبان از ثبت نام اينترنتي امکان ثبت نام از طريق کامپيوتر بوده است. با توجه به استقبال داوطلبان از ثبت نام اينترنتي در دوره پودماني دانشگاه جامع علمي کاربردي، سال آينده ثبت نام را تنها اينترنتي خواهيم کرد.
رئيس سازمان سنجش اضافه کرد : در مجموع حدود يک ميليون و 300 هزار نفر در کنکور 86 ثبت نام کرده اند که در تابستان سال جاري به رقابت مي پردازند. با توجه به اينکه در کنکور 1385 حدود يک ميليون و 600 هزار داوطلب به رقابت پرداختند مشخص مي شود از تعداد داوطلبان کاسته شده است.
پورعباس يادآور شد : کنکور 86 بدون تغيير و به صورت چهارگزينه اي برگزار مي شود. تعداد سوالات و زمان پاسخگويي نيز همانند کنکور 1385 است. تنها تفاوت کنکور امسال با سال گذشته تاثير 15 درصدي سوابق تحصيلي داوطلبان است که مربوط به معدل سال سوم مي شود .
وي افزود : تاثير قطعي ضرايب دروس اختصاصي سال سوم دبيرستان در قبولي کنکور حتمي است.رئيس ...
» ادامه
براي حل پرونده هسته اي ايران صورت گرفت;
تعليق و رفع تحريم پيشنهاد جديد البرادعي


گروه سياسي: محمد البرادعي مديرکل آژانس بين المللي اتمي حل مساله هسته اي ايران را از طريق يک راه حل آبرومندانه براي هر دو طرف ممکن دانست. بنا به گفته وي به اين منظور لازم است ايران غني سازي اورانيوم را متوقف کند و جامعه بين الملل نيز اعمال تحريم ...

» ادامه
سرمقاله

پرونده هسته اي وطرح جديد البرادعي
محمد البرادعي، مدير کل آژانس بين المللي انرژي اتمي درآخرين سخنراني خود در اجلاس « داووس» سوييس با اشاره به پرونده هسته اي ايران، راه حل جديدي براي حل مشکلات راجع به آن ارائه کرده است.
البرادعي ...

» ادامه
بوش حمله آمريکا به ايران را تکذيب کرد
گروه سياسي: جرج بوش رئيس جمهور آمريکا از استراتژي جديد خود در قبال ايران که با انتقاداتي در داخل و خارج اين کشور روبرو شده دفاع کرد. وي در جمع مشاوران نظامي اش در کاخ سفيد گفت "موضوع تهاجمي سربازان آمريکايي عليه ايراني هايي که آنها را در عراق تهديد ...
» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
غلامحسين پيرواني سرمربي فجرسپاسي شيراز :
داور با بازيکنان سايپا مهربان بود
تيم فوتبال فجرشهيد سپاسي شيراز در روزيکه بهتر از سايپا عمل کرد و موقعيت هاي بيشتري نيز نسبت به حريف داشت با نتيجه يک بر صفر بازي را به ميهمان خود واگذار کرد .
در اين خصوص غلامحسين پيرواني سرمربي تيم فجرشهيد سپاسي شيراز گفت: بازيکنان فجر مقابل سايپا ...

» ادامه
رد همکاري هسته اي کره شمالي با ايران

گروه سياسي: پيونگ يانگ ادعاي رسانه هاي آمريکايي مبني بر همکاري با ايران در زمينه توسعه هسته اي را تکذيب کرد. وزارت خارجه کره شمالي در بيانيه اي با اشاره به اينکه اين ادعاها چيزي به جز دروغ محض نيست اعلام کرد که هدف از ساخت اين شايعات لکه دار کردن ...

» ادامه
"قاعده ي بازي" صداوسيما در سينما;
گزارشي از فيلم هاي سيما در جشنواره بيست وپنجم فيلم فجر
چهار فيلم بلند داستاني از رسانه ي ملي براي شرکت در بخش مسابقه ي بيست و پنجمين جشنواره ي فيلم فجر انتخاب شده است. البته اين در شرايطي است به گفته ي رييس سازمان صدا و سيما به علت هزينه بر بودن استفاده از فيلم 35 ، اين سازمان توان خود را بر روي ساخت فيلم ...
» ادامه
معاون وزير آموزش و پرورش :
برنامه محوري جايگزين کتاب محوري مي شود
بندرعباس - خبرنگار آفرينش
معاون وزير و رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي وزارت آموزش و پرورش گفت : در نظام آموزشي ما کتاب درسي بيش از حد مورد توجه قرار گرفته و بار اصلي تعليم و تربيت دانش آموزان را به دوش مي کشد .
مهدي نويد در جمع روساي آموزش و پرورش ...

» ادامه
راهکارهاي کنترل تورم اعلام شد
ميزان وصولي درآمد هاي مالياتي طي نيمه اول سال جاري بالغ بر 71 هزار و 411 ميليارد ريال بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 33 درصد افزايش و بيش از کل درآمد هاي مالياتي سال 82 را شامل مي شود.
محمد مهدي زاهدي وفا معاون اقتصادي وزارت امور اقتصادي و دارايي ...

» ادامه
آگهي صفحه 2

» ادامه
آگستو ايناسيو سرمربي پرتغالي جديد فولاد خوزستان :
دفاع فولاد ايراد دارد
آگستو ايناسيو سرمربي پرتغالي جديد فولاد خوزستان روز جمعه در ورزشگاه تختي اهواز از نزديک شاهد ديدار تيم فولاد با تيم پيکان بود .
وي که از جايگاه ويژه اين بازي را نگاه مي کرد ، شاهد شکست يک بر صفر شاگردان جديد خود بود .
او در پايان اين بازي گفت : فولاد ...

» ادامه
دهه فجر عاشورايي براي کودکان ايران
کودکان و نوجوانان ايراني هم پاي سوگواري براي سالار شهيدان حضرت امام حسين(ع) ياد و خاطره حماسه آفريني هاي مردم ايران در مبارزه با رژيم ستم شاهي و پيروزي انقلاب اسلامي را گرامي مي دارند.
به نقل از روابط عمومي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، بهمن امسال ...

» ادامه
مشکلات رامسر در يک نگاه
رامسر - خبرنگار آفرينش
شهرستان توريستي و گردشگري رامسر با آوازه جهاني از مشکلات بسياري رنج مي برد و نياز به توجه و پيگيري مسئولان کشوري و استاني براي حفظ و رفع مشکلاتش دارد.
نداشتن اداراتي چون اداره کار و امور اجتماعي ، زندان عمومي ، آبياري ، شيلات ...

» ادامه
امام جمعه شهرستان نوشهر:
دانشگاه آزاد اسلامي فرمان پيامبر(ص) مبني بر ترويج علم و دانش در جامعه اسلامي را احيا کرد
آفرينش: به گفته امام جمعه شهرستان نوشهر، مهمترين نقش و جايگاه دانشگاه آزاد اسلامي توسعه و ترويج علم و دانش در جامعه بوده است.
حجت الاسلام مشايخ افزود: در گذشته، افرادي که ديپلم مي گرفتند امکان ادامه تحصيل براي آن ها فراهم نبود، چون پذيرش دانشجو در ...

» ادامه
عضو کميسيون آموزش و تحقيقات:
الحاق مراکز پژوهشي دولتي به وزارت علوم و بهداشت موجب ساماندهي پژوهش مي شود
ايسنا: پژوهش در ايران به صورت متفرقه و با صرف بودجه هاي زياد و عدم خروجي مناسب روبه رو است و الحاق تمام مراکز پژوهشي وابسته به وزارتخانه ها و دستگاه ها به وزارت علوم يا بهداشت که در لايحه بودجه 86 مطرح شده، مي تواند پژوهش کشور را ساماندهي کند.
عباسعلي ...

» ادامه
ليلي بود يا مجنون؟

سيدحسين قوامي
در چکاچک شمشيرها
اسير کفتارها، بچه شيرها
در بزم خنجر و حنجر
خط و خال و زخم و خون
در دشت لاله هاي سرخگون
ليلي غرق جنون
مي خواند مجنونش را ...
نمي دانم، ليلي بود يا مجنون؟
ولي سرمست و لاله گون
رکوع کرد و
برخاک افتاد واژگون
اما ...

» ادامه
معافيت تحصيلي داوطلبان دوره هاي کار داني بدون آزمون دانشگاه جامع علمي - کاربردي
دانشجويان دوره هاي کارداني بدون آزمون ترمي دانشگاه جامع علمي - کاربردي از معافيت تحصيلي در بهمن ماه 1385 برخوردار مي شوند . دکتر حسين بلندي رييس دانشگاه جامع علمي - کاربردي با اعلام اين مطلب افزود: با توافقات حاصل شده با ستاد کل نيروهاي مسلح، کليه پذيرفته ...
» ادامه
نشست خبري معاون فرهنگي و تبليغات ستاد كل نيروهاي مسلح
عكاس همايون لنگرودي

» ادامه
آگهي صفحه 5

» ادامه
21 واليباليست نوجوان ايران به اردو دعوت شدند
مرحله نهم از اردوي آمادگي تيم واليبال نوجوانان ايران براي شرکت در رقابت هاي آسيايي اين رشته با دعوت از 21 بازيکن در سالن واليبال مجموعه ورزشي آزادي تهران داير شد.مسابقات واليبال قهرماني نوجوانان آسيا ، ارديبهشت ماه سال آينده در مالزي برگزار خواهدشد. ...
» ادامه
به برگزيدگان جشنواره شعر فجر سرو بلورين اهدا مي شود

محمد حسين احمدي، مدير کل دفتر موسيقي و شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در جلسه اي با ستاد برگزاري جشنواره شعر فجر در خراسان رضوي گفت:همه تلاش ما اين است، غفلتي که پيرامون شعر در اين سالها شده جبران شود.وي در ادامه افزود: اميدواريم با فعاليتهايي که ...

» ادامه
عزاداري مردم کرمان در محرم
کرمان - خبرنگار آفرينش
تاريخ همواره بستر حوادث و رويدادهاي گوناگوني بوده که هر کدام به فراخور حال معلول علت يا علل متفاوتي بوده اند .
برخي از اين عوامل زائيده يک جرقه سياسي با نظامي بوده اند که به دليل آني بودن علت بروز آن حادثه ، پس از اندک زماني ...

» ادامه
معاون آماد، پشتيباني و تحقيقات صنعتي ستاد کل نيروهاي مسلح عنوان کرد:
نور چشم بازي موجب سرخوردگي و هجرت نخبگان مي شود
ايسنا: معاون آماد، پشتيباني و تحقيقات صنعتي ستاد کل نيروهاي مسلح با تاکيد بر اينکه جريان شناسايي و حمايت از نخبگان را سياسي نکنيم، گفت که مکانسيم هاي توجه به نخبگان بايد کاملا مبرا از مسائل سياسي باشد. عمدتا نخبگان علمي و فني شخصيتي مبرا از دخالت در ...
» ادامه
ثبت نام اينترنتي سيم کارت تلفن همراه امکان پذير مي شود
رييس هيات مديره شرکت مخابرات ايران گفت: ثبت نام اينترنتي سيم کارت تلفن همراه همزمان با آغاز ثبت نام سيم کارت در دفاتر پستي از تاريخ 12 بهمن ماه جاري از طريق سايت شرکت ارتباطات سيار امکان پذير خواهد شد.
وفا غفاريان در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: بخش ...

» ادامه
آگهي صفحه 3

» ادامه
حميد استيلي مربي سابق تيم پرسپوليس :
دنيزلي اصلا قابل مقايسه با آري هان نيست

حميد استيلي پس از کناره گيري از فوتبال مدتي را با علي پروين به عنوان مربي در کنار پرسپوليس گذراند و سپس با دو مربي خارجي به نام آري هان و دنيزلي کار کرد .
اما مدت همکاري او با دنيزلي زياد نبود و اختلافات موجود باعث کناره گيري او از پرسپوليس شد . ...

» ادامه
تجليل از پيشکسوتان عرصه ادبيات عاشورايي در ايام محرم
بزرگان و پيشکسوتان عرصه ادبيات عاشورايي در نمايشگاه بزرگ " فرهنگ عاشورا " تجليل مي شوند
"رضا اسماعيلي"، مدير بخش ادبي نمايشگاه بزرگ فرهنگ عاشورا (که به همت معاونت پژوهشي و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران برگزار مي شود) با اعلام خبر ...

» ادامه
برترين دانشگاه هاي دنيا معرفي شدند
مهر: نشريه THES از ميان 3 هزار و 703 محفل آکادميک در سراسر جهان برترين دانشگاه ها را معرفي کرد. اين آمار بر اساس فعاليت هاي پژوهشي دانشگاه ها ارائه شده که بر اساس آن هاروارد برترين دانشگاه دنيا است.
براساس جديدترين آمار جهاني که در اکتبر سال گذشته ...

» ادامه
دو موسسه داراي فعاليت غيرمجاز آموزش عالي اخطار قانوني انحلال دريافت کردند

آفرينش: دفتر آموزشهاي آزاد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اعلام کرد که موسسه آموزشي «مرکز گسترش دانشپذير» واقع در پل گيشا خيابان گيشا فاقد مجوز فعاليت آموزش عالي بوده و بايد اين فعاليت ها را بر اساس اخطار قانوني انحلال متوقف نمايد.
همچنين موسسه آموزشي ...

» ادامه
معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري:
سفرهاي ارزان براي اقشار کم درآمد
معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: همه توان گردشگري کشور را براي مهيا کردن امکانات سفر براي اقشار محروم و کم درآمد جامعه به کار مي گيريم.
محمدشريف ملک زاده افزود: باتوجه به بالا بودن هزينه سفر و عدم بهره مندي اقشار مختلف مردم ...

» ادامه
ورزشي
مخالفان من احساسي حرف مي زنند
كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90
زيبا بازي مي کنيم اما مي بازيم
سياسي و سياسي خارجي
کوتاه و خواندني
هنري
کوتاه و خواندني
استانها و شهرستانها
کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت
دانشگاه و خبر
زنگ آفرينش
کوتاه و خواندني
دانشگاه
ساختار آموزشي
کوتاه و خواندني
گسترش تفکر علمي
اقتصادي
کوتاه و خواندني
کاهش 9/6 واحدي شاخص هاي بورس
بازار سكه وارز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 4989 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينشنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست