جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (شنبه) نسخه شماره 2713
 

رسالت پيامبر(ص) افق تازه اي در سير تکامل انسان ها گشود

استقبال سناتورهاي آمريکايي از گفتگو با ايران

اقتصاد کشور بيماري است که اگر جراحي نشود مي ميرد

 روز گذشته حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد خاتمي، رييس جمهوري پيشين کشورمان در مراسم اهداي جايزه مرحوم دکتر تقي ابتکار که توسط مرکز صلح و محيط زيست برگزارشد، با تاکيد بر اين که مساله محيط زيست و مشکلات آن ريشه هاي عميق و اساسي دارد خاطرنشان کرد: با ترميم هاي وصل و پينه اي نمي توان مشکلات محيط زيست را مرتفع کرد.

شرايط انتخاب رشته اينترنتي آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه هاي دولتي

معاون اجرايي سازمان سنجش با بيان اينکه نتيجه اوليه آزمون کارشناسي ارشد 86 نيمه اول ارديبهشت ماه از طريق سايت سازمان سنجش در اختيار داوطلبان قرار داده مي شود، گفت: نتايج نهايي نيز شهريور ماه اعلام خواهد شد.
دکتر حسين توکلي در گفتگو با مهر افزود: تاکنون آزمون 49 کد رشته کارشناسي ارشد از 129 کد رشته در صبح و بعد از ظهر چهارشنبه و صبح پنج شنبه برگزار شده است. آمار بعد از ظهر پنج شنبه، صبح و بعد از ظهر جمعه و همچنين صبح شنبه نيز معادل 80 کد رشته برآورد شده است.
وي ادامه داد: در صبح و بعدازظهر چهارشنبه 19 کد رشته با تعداد 190 هزار و 191 داوطلب، صبح روز پنج شنبه 30 کد رشته با تعداد 53 هزار و 67 داوطلب که از اين تعداد 23 هزار و 528 خواهران و 29 هزار و 539 نفر برادران بودند، برگزار شد.
معاون سازمان سنجش گفت: بعد ازظهر پنج شنبه نيز 28 کد رشته ديگر در 38 شهرستان برگزار شده است که 49 هزار و 246 نفر در آن شرکت کرده اند. از اين تعداد 22 هزار و 56 نفر خواهران و 27 هزار و 178 نفر برادران تشکيل داده اند.
...
» ادامه
سرمقاله

سه راهي هسته اي
پرونده هسته اي ايران ، بر سر يک سه راهي قرار گرفته است . اين را مي توان از مجموع اخبار و گزارش هاي رسانه هاي داخلي و خارجي به خوبي دريافت .
آمريکايي ها ، مدت هاست که سه راهي هسته اي ايران را گام به گام طراحي مي کنند و پيش مي برند ...

» ادامه
متکي: غربي ها روي اسب هاي بازنده شرط بندي نکنند
گروه سياسي: منوچهر متکي وزيرخارجه ايران شرايط جديد ايران براي رسيدن به «يک راه حل جامع الاطراف» در مورد مساله هسته اي کشورمان را اعلام کرد و در اين زمينه به غربي ها توصيه کرد که بر روي «اسب هاي بازنده شرط بندي» نکنند. متکي که براي شرکت در کنفرانس ...
» ادامه
نماينده ايلام درگفت و گو با آفرينش :
موضع گيري هاي تند نبايد به بهانه شجاعت اتخاذ شود
گروه سياسي: سخنان اخير محمود احمدي نژاد رييس جمهور، در خصوص فعاليت هاي هسته اي ايران مبني بر اين که "ايران ترمز و دنده عقب قطار هسته اي خود را کنده است" در چند روز اخير واکنش هاي انتقادي زيادي را در ميان برخي از صاحب نظران سياست خارجي و نمايندگان مجلس ...
» ادامه
رايزني گروه 1+5 درخصوص فعاليت هاي هسته اي
گروه سياسي: نمايندگان پنج عضو دائم شوراي امنيت به علاوه آلمان بعد از ظهر روز پنجشنبه به وقت پاريس در يک کنفرانس تلفني راجع به پرونده هسته اي ايران با يکديگر مذاکره کردند.وزيران خارجه اين شش کشور شامل آمريکا، روسيه، چين، انگليس، فرانسه به علاوه آلمان ...
» ادامه
جنجال در کرمان
پرسپوليس گل زدن بلد نيست
رقابت هاي هفته بيست و يکم ليگ برتر دنبال شد و طي آن در يکي از حساس ترين بازي ها تيم پرسپوليس در برابر تيم سايپا با نتيجه مساوي 2 بر 2 متوقف گرديد.
در اين بازي که در حضور 60 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادي تهران برگزار شد، دو تيم در پايان 90 دقيقه تلاش ...

» ادامه
بوي بهار «سبز در سبز »در شبکه 3
معرفي ويژه برنامه هاي شبکه سه سيما در ايام نوروز
شبکه ي سه سيما در ايام نوروز ويژه برنامه هاي "دور ونزديک"، "يکسال ، يک نگاه "
"بوي بهار"، "مسابقه جام 3"، "مردان آهنين"، "سبز در سبز"، "فرزند ايران " و سريال "ترش و شيرين" را براي مخاطبان خود پخش مي کنند.
گروه ورزش شبکه ي سه سيما با توليد 5 برنامه ...

» ادامه
گزارشي از وضعيت آسفالت خيابان هاي سنندج
سنندج ; شهر گودال ها و دست اندازها
سنندج - خبرنگار آفرينش
هر ساله شهرستان سنندج در پايان اسفند ماه به علت بارش برف و باران دچار مشکلاتي مي شود که از جمله اين مشکلات مي توان به از بين رفتن آسفالت و سنگفرش خيابان ها اشاره کرد که اين امر تاثيرات فراواني بر تردد وسائط نقليه و حتي عابرين ...

» ادامه
عباسپوربا اشاره به مصوبه تلفيق در مورد هيات امنايي شدن دانشگاه ها:
مصوبه کميسيون تلفيق منطبق با قانون نيست
ايسنا: رييس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از عدم تصويب پيشنهاد الحاقي اين کميسيون در خصوص هيات امنايي شدن دانشگاه ها گفت که کميسيون تلفيق هيات امنايي شدن دانشگاه ها را آن گونه که در متن لايحه دولت آمده بود، تصويب کرده است.
علي ...

» ادامه
معاون آموزشي وزارت بهداشت خبر داد:
ايجاد رشته هاي جديد طب و داروسازي سنتي و مکمل در مقطع کارشناسي ارشد
ايجاد رشته هاي جديد طب سنتي و مکمل، داروسازي سنتي و مکمل و اخلاق پزشکي در مقطع کارشناسي ارشد و پذيرش دانشجو در مهرماه 86 از جمله فعاليت هاي آموزشي وزارت بهداشت در زمينه پرداختن به طب بر مبناي آموزه هاي ديني و اسلامي است.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ...

» ادامه
سهميه بندي بنزين از خردادماه 86
مخبر کميسيون تلفيق بودجه از تجديدنظر در مصوبه قيمت بنزين خبر داد و گفت: اين کميسيون توزيع بنزين در سال آينده به صورت سهميه بندي با قيمت هر ليتر 100 تومان را به تصويب رساند که براين اساس مازاد مصرف بنزين به نرخ آزاد محاسبه خواهد شد.
به گزارش فارس، محمدمهدي ...

» ادامه
گزارش تصويري از مدرسه تربيت
عكاس همايون لنگرودي

» ادامه
احسان حدادي و مراد محمدي برترين ورزشکاران سال 85
شوراي ورزش سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ، احسان حدادي و سيد مراد محمدي را به عنوان بهترين ورزشکاران ايران در سال 1385 برگزيد.
مراسم انتخاب برترين هاي ورزش ايران در سال 1385 در سالن همايش هاي صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران با حضور شماري از ...

» ادامه
پايان تدوين "رنگ شهر "
فيلم تلويزيوني "رنگ شهر"به کارگرداني فريد سجادي حسيني بعد از اتمام فيلمبرداري در اوايل بهمن ماه روي ميز تدوين قرارگرفت .تا پس از پايان تدوين مراحل فني خود را بگذراند.طبق برنامه ريزي توليد قرار است اين فيلم در بهار سال 86 از شبکه اول سيما پخش گردد.علي ...
» ادامه
"وقتي همه خواب بودند" ميهمان نوروزي شبکه يک
فيلم هاي سينمايي "اينجا چراغي روشن است" به کارگرداني رضا ميرکريمي و "وقتي همه خواب بودند" به کارگرداني فريدون حسن پور در ايام نوروز از شبکه اول پخش مي شود
فيلم سينمايي "وقتي همه خواب بودند" در ايام نوروز از شبکه اول روي آنتن مي رود. اين فيلم به کارگرداني ...

» ادامه
پايان نامه هاي دانشجوييعاشورايي برتر تجليل شدند
احمد مسجد جامعي وزير پيشين وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بازديد از نمايشگاه بزرگ فرهنگ عاشورا و حضور در اين مراسم گفت: اگرچه ظاهرا در بين شهداي کربلا نام ايراني و شخصيتي که از اين آب و خاک باشد به معناي خاص نداريم هرچند برخي محققين مواردي را برشمرده ...
» ادامه
به مناسبت سال پيامبر اعظم(ص) صورت گرفت ;
ساخت ماکت مسجد النبي توسط هنرمند کاشاني
کاشان - خبرنگار آفرينش
نمونک (ماکت) گنبد خضرا» و مسجد النبي در سال پيامبر اعظم(ص) به دست قدمعلي دستاران ، هنرمند 45 ساله کاشاني ساخته شد .
اين ماکت در ابعاد يک متر و 80 سانت در يک متر و 5 سانت و در ارتفاع 1/5 متر با استفاده از چوب بالسا و فوم ساخته ...

» ادامه
معاون هماهنگي شوراي عالي عتف :
کمبود بودجه پژوهش کشور را از دستاوردهاي بزرگ علمي محروم مي کند
ايسنا: معاون هماهنگي دبير شوراي عالي علوم، تحقيقات و فن آوري (عتف) اظهار داشت: اعداد و ارقام تحقيقات در رديف هاي لايحه بودجه امسال تقريبا معادل سال گذشته است و تغيير چشمگيري نداشته است.
مهندس سيد فرهنگ فصيحي با اشاره به اين که اعداد و ارقام تحقيقات ...

» ادامه
دستورالعمل طرح کارورزي دانش آموختگان دانشگاهي تصويب شد
پنجمين جلسه ي شوراي عالي اشتغال دولت نهم با تصويب آيين نامه داخلي کميسيون تخصصي شوراها کار خود را دنبال کرد.
به گزارش ايسنا شوراي عالي اشتغال بنا به پيشنهاد وزارت کار و امور اجتماعي "دستورالعمل طرح کارورزي دانش آموختگان دانشگاهي" را تصويب کرد.
بر ...

» ادامه
بيزينس مانيتور:
صادرات ايران تا سال 1390 بيش از 16 ميليارد دلار افزايش مي يابد
مجموع صادرات ايران تا سال 1390 بيش از 16 ميليارد دلار افزايش مي يابد که اين رقم حاصل کاهش دو ميليارد دلاري صادرات نفتي و افزايش 18 ميليارد دلاري صادرات غيرنفتي است.
به گزارش ايسنا، موسسه تحقيقاتي بيزينس مانيتور در گزارش سه ماهه دوم 2007 خود با اعلام ...

» ادامه
ديتر هکينگ سرمربي هانوفر:
هاشميان را کنار نمي گذارم
در هفته بيست و چهارم رقابت هاي بوندسليگا شاگردان ديتر هکينگ عصر امروز مهمان اينتراخت فرانکفورت هستند.
قرمزهاي فوتبال آلمان پيش از اين ديدار با سي و سه امتياز در مکان هفتم جدول رقابت هاي بوندسليگا قرار دارند. هانوفر که با شکست در ضربات پنالتي از جام ...

» ادامه
هواداران فوتبال در چين طرفدار رونالدينيو
براساس يک نظر سنجي که طي هفته جاري در چين انجام شد ، هواداران فوتبال در اين کشور رونالدينيو را محبوبترين فوتباليست خارجي مي دانند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از پکن، مرد سال فوتبال جهان در 2004 و 2005 موفق شد در اين نظرسنجي سازمان يافته توسط روزنامه ...

» ادامه
يادداشتي از حسن باستاني به بهانه اجراي نمايش عيد پاک
حسن باستاني کارگردان نمايش"عيدپاک" که اين روزها در تالار نوتئاتر شهر به روي صحنه مي رود ياداشتي را به خانه تئاتر ارسال کرده که عينا مي خوانيد:
سال 76 بود که نمايش پوريايي ديگر را به روي صحنه بردم. شرايط آنقدر سخت وملال آور بود که تصميم گرفتم بيشتر بنويسم ...

» ادامه
گلايه هاي محسن چاووشي از حواشي فيلم "سنتوري" و باقي قضايا

محسن چاووشي در فيلم سنتوري چهار ترانه خوانده، اما تنها توانسته يک بار و با هزار زحمت و رفيق بازي فيلم را ببيند. آن هم در جشنواره، نه جاي ديگر: "نه آقاي مهرجويي و نه هيچ کس ديگري از من براي ديدن فيلم دعوت نکردند. براي ديدن فيلم خودم رفتم و توي صف ايستادم. ...

» ادامه
"روز سوم" تابستان اکران مي شود

فيلم "روز سوم" به کارگرداني محمدحسين لطيفي تابستان در سينماها اکران عمومي مي شود. تاکنون پخش اين فيلم را به هيچ موسسه اي واگذارنشده است. عليرضا جلالي تهيه کننده اين فيلم قصد دارد، "روز سوم" را تابستان به نمايش عمومي درآورد. لطيفي قصد دارد مجموعه تلويزيوني ...

» ادامه
ستاد ساماندهي مناطق حاشيه نشين کرمان تصويب کرد ;
تبديل منطقه حاشيه نشين الله آباد به روستا
کرمان - خبرنگار آفرينش
در جلسه ستاد ساماندهي مناطق حاشيه نشين کرمان که در محل استانداري اين استان برگزار شد ، تبديل منطقه حاشيه نشين الله آباد به روستا تصويب شد .
استاندار کرمان در اين جلسه با بيان مطلب فوق ، معضل حاشيه نشيني را يک معضل ملي دانست ...

» ادامه
تجهيز 21 هزار هکتار از اراضي کشاورزي هرمزگان به سيستم آبياري تحت فشار
بندرعباس - خبرنگار آفرينش
مدير آب و خاک سازمان جهاد کشاورزي استان هرمزگان گفت : تاکنون بالغ بر 21 هزار هکتار از اراضي کشاورزان در مناطق مختلف استان ، مجهز به سيستم آبياري تحت فشار شده است .
علي باقرزاده افزود : هم اکنون مساحت طرح هاي اجرا شده 900 ...

» ادامه
وزير بهداشت در همايش سراسري «طب النبي»:
پزشک نبايد فقط براي پول کار کند
ايسنا: همايش سراسري طب النبي با پيام آيت الله حسن زاده آملي و با حضور وزير بهداشت و رييس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) در سالن همايش رازي دانشگاه علوم پزشکي ايران برگزار شد.
در بخشي از پيام آيت الله حسن زاده آملي با اشاره به نقش موثر طبيب در ...

» ادامه
دانشگاه آزاد اسلامي طي 12 سال ، 45 درصد رشد داشته است
اهواز - خبرنگار آفرينش: مراسم توديع و معارفه دبيران قديم و جديد منطقه 6 دانشگاه آزاد اسلامي (استان خوزستان) با حضور روسا و معاونان دانشگاه هاي اين استان در سالن اجتماعات علوم و تحقيقات مرکز اهواز برگزار شد.
رئيس منطقه 6 دانشگاه آزاد اسلامي در ابتداي ...

» ادامه
وزير راه: دولت با افزايش قيمت بليت هواپيما مخالف است
وزير راه و ترابري گفت: به جهت جلوگيري از افزايش هزينه هاي خانوار، دولت با هر گونه افزايش قيمت بليت در هر يک از شقوق حمل ونقل مخالف است.
وزير راه و ترابري در گفت وگو با فارس با بيان اينکه حذف يارانه سوخت هواپيما به طور قطع موجب افزايش قيمت بليت هواپيما ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
آگهي صفحه 3

» ادامه
آگهي صفحه 5

» ادامه
آگهي صفحه 9

» ادامه
ورزشي
تيم ما بيشتر از استراليا و عربستان شانس صعود دارد
كوتاه و خواندني از سوت پايان ودقيقه 90
سياسي و سياسي خارجي
کوتاه و خواندني
هنري
کوتاه هنري و چشم انداز هنر
استانها و شهرستانها
کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت
دانشگاه و خبر
يادداشت
کوتاه و خواندني
دانشگاه
آموزشي
کوتاه و خواندني
اقتصادي
کوتاه و خواندني
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 5167 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينشنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست