جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/31 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4997
 

لزوم رتبه‎بندي دقيق دانشگاه‌هاي کشور درسال جاري
در حال شکست نهايي" ايران هراسي" در دنيا هستيم

ماندگار بر جريده عالم

رهبر معظم انقلاب اسلامي در دانشگاه افسري امام حسين(ع):
من اجازه نمي‌دهم بيگانگان از دانشمندان و فرزندان عزيز اين ملت بازجويي کنند
در آستانه روز پاسدار و همچنين سوم خرداد سالروز عمليات غرور آفرين بيت المقدس و فتح خرمشهر، مراسم دانش آموختگي دانشجويان افسري و تربيت پاسداري دانشگاه امام حسين (ع) با حضور حضرت آيت الله خامنه اي فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي ورود به ميدان، با حضور بر مزار شهداي گمنام و قرائت فاتحه، براي شهداي دفاع مقدس علوّ درجات را مسألت کردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني رهبرمعظم انقلاب؛ فرمانده کل قوا سپس از يگانهاي حاضر در ميدان سان ديدند.حضرت آيت الله خامنه اي همچنين جانبازان سرافراز حاضر در ميدان را مورد تفقد قرار دادند.
حضرت آيت الله خامنه اي در اين مراسم در سخناني با اشاره به «گفتمان نوين اسلامي» و «گفتمان جاهليت» به‌عنوان دوگفتمان اصلي دنياي امروز، نزديکي و آشتي اين دوگفتمان را غيرممکن دانستند و با اشاره به زياده خواهي هاي جديد در مذاکرات هسته اي از جمله درخواست براي بازرسي از مراکز نظامي و گفتگو با دانشمندان ايراني، تأکيد کردند: اين اجازه مطلقا داده نخواهد شد و دشمنان بدانند که ملت و مسئولان ايران در مقابل زياده خواهي ها و زورگويي ها بهيچ وجه کوتاه نخواهند آمد.
فرمانده کل قوا همچنين با اشاره به اخباري مبني بر تلاش بدخواهان ملت و برخي مسئولان منطقه خليج فارس براي کشاندن جنگ هاي نيابتي به مرزهاي ايران، گفتند: اگر شيطنتي صورت بگيرد، واکنش جمهوري اسلامي ايران بسيار سخت خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامي در اين مراسم، رويکرد انجام کارهاي نو، ابتکاري، و پرمغز را در همه مسايل مورد تأکيد قرار دادند و با اشاره به وجود اين ويژگي ها در مراسم امروز دانشگاه امام حسين (ع)، خاطرنشان کردند: بايد از انجام کارهاي سطحي در همه مسايل پرهيز کرد.
حضرت ايت الله خامنه اي با ...
» ادامه
سرمقاله
چندگانگي شخصيتي و تبعات منفي براي جامعه
حميدرضا عسگري
زندگي شهري نيازمند رعايت اصول و رفتارهايي است كه افراد را موظف مي كند تا شخصيت خود را با معيارها و الگوهاي معين شده شكل و تغيير دهند. البته بايدها و نبايدهاي يك زندگي شهري، اصولاً معيارهاي بدي نيستند و همگي در راستاي انضباط و رفاه حال ...

» ادامه
سپرده اوليه دريافت تسهيلات 40، 60 و 80 ميليون توماني اعلام شد

معاون اقتصادي بانک مرکزي گفت: خانه اولي ها براي دريافت تسهيلات 40، 60 و 80 ميليون توماني خريد مسکن بايد سپرده گذاري 20، 30 و 40ميليون توماني انجام دهند.
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانك مركزي ،پيمان قرباني ، با تشريح مصوبه شوراي پول و اعتبار ...

» ادامه
" تبعيض"؛ چالشي براي وحدت و عامل قطب بندي جامعه
ابراهيم علي آبادي
اساساً ذات بشر نمي‌تواند با مسئله "تبعيض" كنار بياد و آن را براي خود هضم كند. اينكه رفتاري متفاوت از ديگران با وي شود و به سبب نوع نگرش‌هاي موجود از برخي از حقوق مسلم خود باز بمانند، با چالشي دروني مواجه مي‌شود كه موجب بروز رفتارهاي ...

» ادامه
هواداران عامل اصلي پيروزي پرسپوليس
حميد استيلي سرمربي سابق تيم فو‌تبا‌ل پر‌سپوليس درباره ديدار پر‌سپوليس مقابل الهلال عربستان، که با پيروزي سرخپوشان همراه بود ، نظر جالبي دارد.
وي براين باور است که تماشاگران در اين موفقيت نقش اساسي را ايفا کرده اند.
استيلي در اين خصوص گفت : پر‌سپوليس ...

» ادامه
همزمان با افتتاح چهارمين کنفرانس؛
چهل تک‌نگاشت جديد الگوي اسلامي ايراني پيشرفت رونمايي شد
چهل تک‌نگاشت جديد الگوي اسلامي ايراني پيشرفت همزمان با افتتاحيه چهارمين کنفرانس رونمايي شد.
به گزارش ايسنا هادي اکبرزاده، معاون علمي و تقسيم کار ملي مرکز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت طي سخناني در مراسم رونمايي از اين تک‌نگاشتها گفت: مرکز الگوي اسلامي ...

» ادامه
لاوروف: فرصتي دست نيافتني براي توافق وجود دارد
اسپوتينک: وزير امور خارجه روسيه گفت: جامعه بين‌الملل نبايد فرصت ايجاد شده براي دستيابي به يک توافق هسته‌اي نهايي با ايران را از دست بدهد.
سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه اظهار کرد: در حال حاضر يک فرصت جدي براي دستيابي به توافق نهايي در خصوص برنامه ...

» ادامه
زمان اعلام نتايج؛
شرايط امتحانات طلاب سطوح عالي حوزه علميه قم اعلام شد
به گزارش آفرينش، ضوابط و شرايط ثبت‌نام امتحانات خرداد ماه سال تحصيلي 94-93 ويژه طلاب سطوح عالي حوزه علميه استان قم اعلام شد.
امتحانات طلاب سطوح عالي حوزه‌هاي علميه استان قم از 11 تا 25 خرداد ماه برگزار مي‌شود و طلاب علوم ديني تا 5 خرداد ماه فرصت دارند ...

» ادامه
معرفي برگزيدگان دومين جشنواره دانشجويي ريحانه
به گزارش آفرينش برگزيدگان دومين جشنواره دانشجويي ريحانه، پس از انجام داوري آثار رسيده، در 13 بخش معرفي شدند.دکتر حسين ميرزايي مدير کل فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم با اعلام اين خبر گفت : دومين جشنواره ملي ريحانه ويژه دختران و بانوان دانشجو در سال تحصيلي ...
» ادامه
دانشگاه علوم پزشکي مازندران برگزارکرد
گردهمايي دبيران شوراي صنفي دانشجويان علوم پزشکي کشور
ساري-عبدالرحيم ديوسالارخبرنگارافرينش
نخستين گردهمايي دبيران شوراي صنفي دانشجويان علوم پزشکي سراسر کشور به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي مازندران در ساري برگزار شد.
معاون فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت با اشاره به تاکيد وزير بهداشت مبني بر واگذاري امور ...

» ادامه
دبيرکل کنوانسيون عمومي يونسکو اعلام کرد؛
خانه تاريخي بروجردي کاشان به عنوان «انتخاب برتر»سال 2015 برگزيده شد
کاشان ـ سيد حسين صدري
مدال «انتخاب برتر» بناهاي تاريخي سال 2015 بر گردن خانه بروجردي کاشان نشست.
سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کاشان گفت: از طرف دبيرکل کنوانسيون عمومي يونسکو، خانه تاريخي بروجردي کاشان موفق به کسب رتبه بين‌المللي ...

» ادامه
مديرعامل شرکت ملي نفتکش:
خسارت زيادي از تحريمها ديده‌ايم
مديرعامل شرکت ملي نفتکش ايران گفت: اين شرکت خسارت زيادي از تحريمهاي بين‌المللي و به صورت سربار شدن نفتکشها ديده که ارقام اين زيان در حال محاسبه است.
به گزارش آفرينش ، علي اکبر صفايي، در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت برگزاري بيست وسومين همايش ارگانهاي ...

» ادامه
توصيه به بيمه شدگان و مستمري بگيران؛
مفقود شدن دفترچه درماني را فورا اطلاع دهيد
مديرکل نام نويسي و حساب هاي انفرادي سازمان تامين اجتماعي، از بيمه شدگان و مستمري بگيران خواست در صورت مفقود شدن دفترچه درماني، آن را در اسرع وقت به شعبه تأمين اجتماعي مربوطه اطلاع دهند.
به گزارش مهر، سعيد حسيني گفت: دفترچه درماني علاوه بر اينکه به بيمه ...

» ادامه
«زشت و زشت‌تر» در نيمه راه فيلمبرداري
تصويربرداري سريال تلويزيوني «زشت و زشت‌تر» به کارگرداني شاهد احمدلو به نيمه رسيد.
به گزارش آفرينش، فريد شبخيز تهيه‌کننده اين سريال گفت:«زشت و زشت‌تر» يک کمدي شيرين با محوريت جوانان است که به زعم من سوژه جذاب و نسبتا نويي دارد که لحظات مفرحي را براي ...

» ادامه
پرويز شهبازي و ساخت "نسيم"
آفرينش: فيلم سينمايي «نسيم» به کارگرداني پرويز شهبازي و تهيه کنندگي مسعود ردايي در تهران کليد خورد.
اولين پلان‌هاي اين فيلم در منطقه امامزاده داود جلوي دوربين رفت که دو بازيگر اصلي ساعد سهيلي و ساغر قناعت حضور داشتند. قرار است طي روزهاي آينده بازي دو ...

» ادامه
مالک پرسپوليس يکشنبه مشخص مي شود
مشاور رييس کل سازمان خصوصي سازي گفت: با توجه به آنکه باشگاه پرسپوليس داراي سه متقاضي است پيش بيني مي شود اين باشگاه روز يکشنبه هفته آينده مالک جديد خود را بشناسد.
جعفر سبحاني در گفت وگو با ايرنا، با اشاره به آغاز بررسي اهليت متقاضيان باشگاه هاي استقلال ...

» ادامه
تمايل ضمني عربستان براي داشتن سلاح هسته‌اي
مهر: شبکه سي‌ان‌ان در گزارشي فاش کرد آنچه که در مورد تصميم عربستان براي در اختيار داشتن سلاح هسته‌اي از طريق پاکستان مطرح شده است، صرفاً گمانه‌زني نيست.
اين شبکه اعلام کرده، زماني که عادل الجبير، وزير خارجه کنوني عربستان سفير رياض در آمريکا بود، در ...

» ادامه
فراخوان پنجمين دوره‌ جايزه‌ دکتر مجتبايي
به گزارش آفرينش، جايزه‌ دکتر فتح‌ا... مجتبايي هر ساله در دي ماه به بهترين پايان‌نامه‌ دوره‌ دکتري در زمينه‌هاي «اديان و عرفان» و «زبان و ادبيات فارسي» با هدف ارتقاي علمي و تشويق دانشجويان دوره‌ي دکتري در رشته‌هاي مذکور اهدا مي‌شود.
دانشجويان دوره‌ ...

» ادامه
زمان اعلام نتيجه اوليه آزمون دستياري
به گزارش آفرينش، رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي از اعلام نتايج اوليه آزمون دستياري در اوايل خردادماه خبر داد.محمدحسين پورکاظمي گفت: کليد نهايي سوالات و نتايج آزمون دستياري که صبح پنجشنبه، دهم ارديبهشت‌ماه برگزار شد، اوايل خردادماه از طريق سايت سنجش آموزش ...
» ادامه
واکسن هپاتيت B بحران زاست
ميزان شيوع ويروس در ايران
استاد دانشگاه علوم پزشکي بقيه الله، از هپاتيت B به عنوان يکي از خطرناکترين ويروس هاي عفوني نام برد که طي ساليان همزيستي با انسان به سازگاري رسيده است.
دکتر سيد محمود ابراهيمي در گفتگو با مهر، اظهارداشت: نحوه ساخت و نوع فرمولاسيون واکسن نوترکيب رايج ...

» ادامه
ورودعشايرکوچ‌رو به فيروزکوه؛
کم آبي و خشک شدن مراتع؛ مهمترين مشکل عشاير
فيروزكوه - ايرج صادقعلي
مسوول اداره امور عشاير شهرستان فيروزکوه از ورود عشاير کوچ رو بومي و ميهمان به مناطق ييلاقي اين شهرستان خبر داد و گفت: کم آبي و خشک شدن علوفه مراتع مهمترين مشکل عشاير منطقه است
عين‌ا... اسفنديار در گفت وگو با آفرينش با اشاره ...

» ادامه
تجار پاکستاني خواهان تکميل خط لوله انتقال گاز ايران شدند
اعضاي جامعه تجار پاکستان خواستار اختصاص بودجه کافي به پروژه خط لوله انتقال گاز ايران به پاکستان در بودجه سال 16-2015 اين کشور شدند.
به گزارش تسنيم به نقل از پايگاه خبري پاکستان آبزرور، اعضاي جامعه تجار پاکستان خواستار اختصاص بودجه کافي به پروژه خط لوله ...

» ادامه
مجلس با هرگونه افزايش قيمت خودرو مخالف است
خودروسازان قصد دارند شرايطي را فراهم کنند که قيمت خودرو بازهم افزايش پيدا کند و مديران دو غول بزرگ خودروسازي مهم‌ترين زمينه سازان افزايش قيمت خودرو هستند و از ماههاي قبل با اظهار نظر در اين زمينه سعي در رسيدن به هدف خود را دارند. علي علي‌لو ، در گفت‌وگو ...
» ادامه
مدير کل نظارت و ارزيابي تجهيزات و ملزومات پزشکي سازمان غذا و دارو:
شناسنامه دار شدن واحد صنفي عرضه و توزيع تجهيزات پزشکي
مدير کل نظارت و ارزيابي تجهيزات و ملزومات پزشکي سازمان غذا و دارو گفت: بيش از 5 هزار واحد صنفي و در واقع افرادي که نسبت به عرضه محصولات پزشکي و توزيع آن‌ها اقدام مي‌کنند که در آينده نزديک شناسنامه دار خواهند شد تا امار دقيقي در مورد آن‌ها داشته باشيم.
به ...

» ادامه
وزير بهداشت در ژنو:
بدون زير ساخت‌هاي بهداشت عمومي، هيچ کشوري وضعيت پايداري نخواهد داشت
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي کشورمان که به منظور شرکت در شصت و هشتمين مجمع جهاني بهداشت به ژنو سفر کرده است، طي سخناني بر ضرورت ايجاد و تقويت سيستم‌هاي قوي بهداشتي تاکيد کرد.
به گزارش ايسنا، دکتر سيدحسن هاشمي در ابتداي سخنراني خود ضمن قدرداني از ...

» ادامه
اكران «شكرستان» در كشورهاي انگليسي زبان و عرب زبان

مدير مركز مطالعات و توليدات انيميشن حوزه هنري از استقبال از انيميشن «شكرستان» در كشورهاي انگليسي زبان و عرب زبان خبر داد.
به گزارش آفرينش، سيد مسعود صفوي با بيان اين كه شكرستان در دنيا بازتاب خوبي دارد، اظهار كرد: از شكرستان در كشورهاي انگليسي زبان، ...

» ادامه
"کوروش کبير" در انتظار سرمايه
باشگاه خبرنگاران: مسعود جعفري جوزاني گفت:در حال حاضر اگر بحث مالي و سرمايه‌گذاري براي ساخت «کوروش کبير» حل شود کار را شروع خواهيم کرد.مسعود جعفري جوزاني کارگردان سينما ، در خصوص آخرين وضعيت ساخت «کوروش کبير» گفت:در حال حاضر اگر بحث مالي و سرمايه‌گذاري ...
» ادامه
ژاوي از بارسلونا تا قطر

ژاوي هرناندز اسطوره بارسلونا در پايان فصل جاري، از تيمي که از نوجواني در آن بازي کرده است جدا مي شود تا به تيم السد قطر ملحق شود.
به گزارش خبرگزاري فرانسه، ژواکين هرناندز پدر اين هافبک 35 ساله با اعلام اين خبر اظهار داشت: زمان خداحافظي براي ژاوي ...

» ادامه
آمريکا: ازکشتي ايراني عازم يمن نگران نيستيم
رويترز: همزمان با نزديک شدن کشتي ايراني "نجات" به سواحل يمن - که حامل کمک هاي انساندوستانه به مردم يمن است - يک مقام نظامي آمريکايي اعلام کرد کشورش تا اين لحظه از نزديکي اين کشتي به آب هاي ساحلي يمن نگراني ندارد.سرهنگ "استيو وارن"سخنگوي وزارت دفاع آمريکا ...
» ادامه
آغاز برگزاري آزمون ارشد پزشکي
به گزارش آفرينش، رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي از آغاز فرآيند آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي از ساعت 15 روز چهارشنبه 30 ارديبهشت‌ماه خبر داد. محمدحسين پورکاظمي در اين رابطه گفت: فرآيند برگزاري آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي آغاز شد. در ...
» ادامه
لزوم فراهم كردن همه مقدمات براي رسيدن به اهداف؛
پاشنه آشيل و نقطه ضعفي كه يك جا خودش را نشان مي‌دهد
زهرا كيان‌بخت
تصور كنيد مي‌خواهيم وارد خانه‌اي شويم كه براي ورود به آن، بايد از پلكان نسبتا بلندي كه در مقابل در ورودي آن، قرار دارد، بالا برويم. فرض كنيم ارتفاع پله‌ها هم بلند است و طوري نيست كه بشود دو يا سه پله را با هم و با يك پرش، طي كرد. بنابراين ...

» ادامه
هشت درصد از جمعيت استان مرکزي از بيماري ديابت رنج مي برند
اراک - الهام فراهاني-خبرنگار آفرينش
رييس مرکز بهداشت استان مرکزي گفت: در حال حاضر هشت درصد از جمعيت يک ميليون و 414 هزار نفري استان مرکزي از بيماري ديابت رنج مي برند و مشکل جدي بهداشتي در اين زمينه اين است که طيف بزرگي از جمعيت استان نيز با وجود ابتلا، ...

» ادامه
افزايش 13 درصدي تفکيک پسماند خشک منطقه 15 در سال جاري
جنوب تهران – رضا فغاني
معاون امورشهري و محيط زيست شهرداري منطقه 15 از هدف گذاري براي تفکيک 30 درصدي زباله خشک و تر از مبدأ با آموزشهاي مداوم و مشارکت شهروندان جنوب‌شرق تهران در سال جاري خبر داد.
به گزارش خبرنگار آفرينش، مهندس رحمان پارسا با اعلام مطلب ...

» ادامه
صادرات محصولات پتروشيمي و فرآورده هاي نفتي آسان مي شود
گمرک ايران با هدف توسعه صادرات غير نفتي آمادگي دارد تا فرايند صادرات محصولات پتروشيمي و فرآورده هاي نفتي را تسهيل کند. رئيس کل گمرک ايران در گفتگو با شانا اظهارداشت : با همکاري و تعامل مناسب ميان وزارت نفت و گمرکهاي کشور روند صادرات محصولات پتروشيمي ...
» ادامه
پرداخت يارانه 2 ميليون توماني به متقاضيان موتورسيکلت‌هاي برقي
معاون حمل و نقل و ترافيک شهردار تهران از پرداخت يارانه 2 ميليون توماني به متقاضيان موتورسيکلت‌هاي برقي خبر داد.سيد جعفر تشکري‌هاشمي در گفت‌وگو با تسنيم، درباره طرح ممنوعيت تردد موتورسيکلت‌ها به منطقه 12، اظهار داشت: ما جلسات متعددي با سازندگان موتور ...
» ادامه
آگهي صفحه 1

» ادامه
هنري
مرتضي پاشايي سوژه فيلم سينمايي شد
ميز خبر
دريچه هنر
پخش "هايدي"از شبکه نمايش سيما
فيلم "ناهيد" در كن خريداري شد
ورزشي
سوت پايان
دقيقه نود
ابهام در حضور فرکي
شايد جلالي بماند
آگهي
آگهي صفحه 3
استراتژي ايران خودرو براي افزايش كيفيت محصولات
اجتماعي
كوتاه‌و‌خواندني
حوادث‌ازهمه‌جا
تزريق خون اشتباه بيمار را به شوک برد
سياسي
برخي موارد درتوافق هسته‌اي نيازمند تصميم‌گيري سياسي است
ميــزخبر
يك نكته از هزاران
خبر دانشگاه
با حکم سرپرست دانشگاه تهران؛رئيس جديد سازمان توسعه و سرمايه‌گذاري دانشگاه تهران منصوب شد
خبــر
پزشكي
براي مقابله با پوکي استخوان چه کنيم؟
واقعيت مهم درباره پسوريازيس
استانها
جلسه هم انديشي صنايع و شركت گاز استان اصفهان برگزار شد
خبــر
انرژي
دستور وزير نفت براي داخلي‌سازيسه حوزه
اقتصادي
تريبون
نهادهاي مالي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 15472 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهينظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست