جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2724
 

نوروز و بهار عناصر آزادگي، دانش دوستي نوخواهي و نوانديشي را صلا مي زنند

دانشگاه آزاد اسلامي برترين نهاد برگزار کننده همايش با محوريت پيامبر اعظم (ص) شناخته شد

قطعنامه دوم در راه است

 امام جعفر صادق عليه السلام فرمودند:همانا نوروز روزي است که پروردگار جهان از بندگانش پيمان گرفت که او را پرستش کنند و به او شرک نورزند و به پيامبران و امامان عليهم السلام ايمان بياورند. نوروز اولين روزي است که خورشيد در آن طلوع کرد و بادهاي ناگهاني وزيدن گرفت و ستاره زمين در چنين روزي ايجاد شد.

مدير کل بورس وزارت علوم خبر داد :
تاريخ اعلام اسامي بورسيه هاي دکتري خارج کشور
اسامي 128 نفر از افرادي که براي اعزام به خارج از کشور در مقطع دکتري پذيرش شده اند اوايل سال آينده اعلام مي شود.
دکتر علي اکبر متکان در گفتگو با مهر با بيان اينکه تاکنون مراحل نهايي گزينش براي اعزام دانشجوي بورسيه به خارج از کشور به اتمام نرسيده است، گفت: شوراي مرکزي بورس بر اساس دستورالعمل سال 1385 موضوع اعزام به خارج تعدادي از دانشجويان ممتاز را به اطلاع دانشگاه هاي سراسر کشور رسانده و از طريق سايت اداره کل بورس و دانشجويان خارج نيز اين موضوع را اعلام کرده است.
وي اظهار داشت: دانشگاه ها اسامي حدود 800 دانشجو را براي اعزام به اداره کل بورس در تيرماه ارسال کردند و پس از بررسي هاي لازم افرادي که به دليل شرايط سني و معدل حايز شرايط نبودند حذف و ساير داوطلبان بر اساس رشته هاي اولويت دار انتخاب شدند.
مدير کل بورس و امور دانشجويان خارج وزارت علوم گفت: گروه هاي تخصصي نيز که از اساتيد دانشگاه ها هستند داوطلبين را بررسي و بر اساس امتياز به مصاحبه دعوت کردند. نتايج اين مصاحبه از سوي گروه هاي تخصصي در اختيار اداره کل بورس قرار گرفت.
وي ادامه داد: در حال حاضر مرحله گزينش اين افراد آغاز شده است و اوايل سال آينده نتيجه نهايي مشمولين اعزام به خارج از کشور در دوره دکتري اعلام مي شود.
دکتر متکان با اشاره به رانت اطلاعاتي وزارت علوم که در نمابري به خبرگزاري مهر عنوان شده بود، گفت: به عنوان مدير کل بورس وزارت علوم در صورت اعلام مواردي که تصور مي شود بدون کار کارشناسي براي اعزام به خارج از کشور در نظر گرفته شده اند، پاسخگو هستم.
وي با تاکيد بر اينکه در سال جاري سالم و صحيح ترين گزينش و انتخاب در زمينه اعزام دانشجويان بورسيه به خارج از کشور اتفاق افتاده است، گفت: اطلاع رساني ...
» ادامه
سرمقاله

پرونده هسته اي در سال 86
سال آينده ، بي هيچ ترديدي ، يکي از حساس ترين و اي بسا ، سرنوشت سازترين مقاطع تاريخ ايران ، به ويژه در سال هاي بعد از انقلاب اسلامي خواهد بود .
البته ، اين نخستين باري نيست که نظام برآمده از انقلاب اسلامي ، شرايط سخت را تجربه ...

» ادامه
ديدارنخست وزير سوريه با آيت ا... هاشمي
گروه سياسي: آيت ا..."اکبر هاشمي رفسنجاني" رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام درديدار "محمد ناجي عطري" نخست وزير سوريه،در خصوص مسائل کلي منطقه به ويژه اوضاع عراق، لبنان و فلسطين اشغالي گفت و گو کردند. رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، تشکيل کميته هاي مشترک و تبادل ...
» ادامه
نمايندگان مجلس در گفت و گوي اختصاصي با آفرينش عنوان کردند:
فراز و فرود اقتصاد ايران
گروه اقتصادي: نماينده بجنورد در مجلس شوراي اسلامي اقتصاد ايران را در سال 1385 تشريح کرد.
موسي الرضا ثروتي در گفت و گو با خبرنگار آفرينش تصريح کرد: در سال 85 طرح هاي عمراني پيشرفت خوبي داشت اما به تبع آن تورم نيز افزايش ...

» ادامه
روسيه خواستار تامين هزينه هاي نيروگاه بوشهر شد
گروه سياسي: رييس آژانس فدرال انرژي اتمي روسيه با اين ادعا که "روسيه قادر نيست نيروگاه اتمي بوشهر را با هزينه خود تکميل کند" ، گفت: ايران بايد هزينه هاي مالي اين پروژه را تامين نمايد. "سرگئي کرينکو" ديروز در جمع خبرنگاران در مسکو، با تاکيد بر لزوم برقراري ...
» ادامه
نمايندگان در گفت وگو با "آفرينش" مطرح کردند;
ترديد نسبت به موفقيت سفر احمدي نژاد به نيويورک
گروه سياسي، حسين نوري هشجين: پيشنهاد محمود احمدي نژاد، رييس جمهور ايران براي حضور در شوراي امنيت سازمان ملل و دفاع از حقوق هسته اي ايران با واکنش هاي متفاوتي در داخل و خارج از کشور رو به رو شده است. در اين ميان نمايندگان اعضاي شوراي امنيت ضمن ابراز تعجب ...
» ادامه
استقلا ل و برق تعطيلا ت را به کام سايپا تلخ کردند
استقلا ل مديون مدافعان گل زن
تيم صدرنشين سايپاي تهران با توقف مقابل برق شيراز به روند ناکامي هاي خود در رقابت هاي فوتبال قهرماني باشگاه هاي برتر ايران ادامه داد.
در اين ديدار که از هفته بيست و دوم اين مسابقه ها و در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد دو تيم در پايان 90دقيقه تلاش به ...

» ادامه
گزارشي از فيلم هاي نوروزي سينماهاي تهران
"خون بازي" اول فروردين به نمايش درمي آيد
در تعطيلات نوروزي علاوه بر سه فيلم "اخراجي ها"، "شب بخير فرمانده" و "مهمان" که طي چند هفته ي گذشته نمايش خود را آغاز کردند، فيلم "خون بازي" رخشان بني اعتماد هم از اول فروردين ماه سال 86 در گروه عصر جديد به نمايش درخواهد آمد.
در آستانه ي آغاز تعطيلات ...

» ادامه
در اولين همايش خيرين مسکن ساز در مازندران مطرح شد
اهدا» بيش از 47 هزار مترمربع زمين براي مسکن محرومان
ساري - خبرنگار آفرينش
همايش خيرين مسکن ساز مازندران براي نخستين بار در استان برگزار شد .در اين مراسم که با حضور مهندس ابوطالب شفقت استاندار مازندران ، آيت اله باقرزاده نماينده ولي فقيه در بنياد مسکن انقلاب اسلامي ، مهندس قربانعلي زاده رئيس مسکن و شهرسازي ...

» ادامه
امام جمعه نسيم شهر :
شهردار نسيم شهر عملکرد موفقي را داشته است
امام جمعه نسيم شهر گفت : در طي سالهاي اخير توسط آقاي ياسمي زاده شهردار نسيم شهر گام هاي موثري در جهت عمران و آباداني شهر برداشته شده است .
حجت الاسلام موحدي نيا تصريح کرد : نسيم شهر در گذشته داراي مشکلات و معضلات عديده اي بود که خوشبختانه ...

» ادامه
حدادعادل:
از تعليم ، تربيت و علم غافليم
ايسنا: به گفته رييس مجلس شوراي اسلامي، تا زمانيکه در علوم انساني به استقلال راي و نظر درست و مستقل نرسيده ايم چه بخواهيم و چه نخواهيم در همه چيز دنباله رو غرب خواهيم بود.
حدادعادل در اختتاميه ي اولين کنگره ي ملي علوم انساني که با عنوان «وضعيت امروز، ...

» ادامه
رييس دانشگاه آزاد اسلامي اراک:
دو مرکز دانشگاهي جديد در استان مرکزي داير مي شود
رييس دانشگاه آزاد اسلامي اراک از ايجاد دو مرکز دانشگاهي جديد در استان مرکزي خبر داد.
دکتر محمدرضا قاري درگفت وگو با ايسنا با اشاره به آموزشهاي براساس نيازدانشگاه، گفت: مراکز دانشگاهي دليجان، شازند و مهاجران و رشته هاي علوم پايه، صنعتي و اداري توسط ...

» ادامه
دريافتي کارگران حداقل به 200 هزار تومان افزايش مي يابد
پيشنهاد ميزان افزايش مزاياي کارگري شامل بن کارگري، حق عائله مندي و مسکن به وزير کار و امور اجتماعي ارايه و تصميم گيري در زمينه افزايش اين مزايا به سال آينده موکول شد. يک منبع آگاه در گفت وگو با ايسنا گفت: در اين راستا توافقي ميان اعضاي شوراي عالي کار ...
» ادامه
وحيد هاشميان مهاجم تيم هانوفر :
بعد از دوران بازيگري ، مربي مي شوم

وحيد هاشميان مهاجم ايراني تيم هانوفر با هشت سال سابقه فعاليت در فوتبال باشگاه هاي آلمان و شرکت در 138 بازي بوندس ليگا و به ثمر رساندن 34 گل براي تيم هاي هامبورگ، بوخوم، بايرن مونيخ و هانوفر از موفق ترين بازيکنان تاريخ فوتبال ايران است.
اين بازيکن ...

» ادامه
خوش به حال روزگار
فرا رسيدن سال نو هميشه نويد بخش افکار نو، کردار نو و تصميم هاي نو براي آينده است. آينده اي که همه اميد داريم بهتر از گذشته باشد. در سال نو، 365 روز سلامتي، شادي، پيروزي، مهر و دوستي و عشق را براي شما آرزومندم.
بوي باران، بوي سبزه، بوي خاک
شاخه هاي ...

» ادامه
سينما براي کودکان جذاب مي شود
با طي شدن مراحل نهايي توليد و آماده سازي شش فيلم سينمايي جديد در ژانر کودکان و نوجوانان، رفتن به سينما براي اين گروه سني جذاب مي شود.
فيلم هاي سينمايي "سبز کوچک" غلامرضا رمضاني، "نصف مال من، نصف مال تو" وحيد نيکخواه آزاد، "نسکافه داغ داغ" علي قوي ...

» ادامه
بازديد بيش از يک ميليون گردشگر از پارک ملي درياچه اروميه
اروميه - خبرنگار آفرينش
پارک ملي درياچه اروميه به عنوان يکي از جاذبه هاي گردشگري آذربايجان غربي است که هر سال پذيراي علاقمندان به طبيعت از نقاط مختلف ايران و جهان است .
پارک ملي درياچه اروميه با 570 هزار هکتار در شمال غرب ايران واقع شده است . اين ...

» ادامه
ايجاد وحدت رويه دربين دستگاه هاي رباط کريم موفقيت مجموعه اجرايي است
فرماندار رباط کريم گفت : درطول سال کارهاي زيادي انجام شده که حاکي از ابعاد وحدت رويه و تقويت روحيه تعامل و همکاري بين مسئولان دستگاه هاي ذيربط درشهرستان و مهمترين موفقيت مجموعه اجرايي و در راس آن فرمانداري است.
مهندس"کيوان مراديان" درجلسه شوراي اداري ...

» ادامه
کلنگ بزرگترين پارک جنگلي در نصيرآباد به زمين خورد
رباط کريم : خبرنگار آفرينش
به همت شهرداري کلنگ بزرگترين پارک جنگلي شهرستان ربا ط کريم در شهر نصير آباد به زمين زده شد .
به گزارش خبرنگار ما در اين مراسم ابتدا حجت الاسلام شائق امام جمعه شهر نصير آباد حرکت اخير شهرداري را در راستاي توسعه بيابان ...

» ادامه
پذيرش دانشجوي پزشکي بايد با دخالت دانشکده پزشکي انجام شود
نظام کنوني پذيرش دانشجو نمي تواند نخبه ها را وارد دانشگاهها کند. در واقع افرادي به شيوه هاي کنوني وارد دانشگاه مي شوند که تنها قدرت تست زني بالايي دارند و کساني که قدرت تجزيه و تحليل بالايي دارند ممکن است به دانشگاه و در رشته هاي بالايي مثل پزشکي حضور ...
» ادامه
وينگو بگوويچ سرمربي تيم فوتبال اميد :
برخي از بازيکنان ارزش پيراهن تيم ملي را نمي دانند
تيم فوتبال اميد ايران در روزيکه مي توانست با حداقل يک امتياز از عربستان به کشورمان بازگردد در دقايق پاياني دروازه اش باز شد تا بدون امتياز راهي کشورمان شود.
در اين ارتباط وينگو بگوويچ سرمربي تيم ملي فوتبال اميد کشورمان در خصوص شکست اميدها مقابل عربستان ...

» ادامه
برنامه کامل فيلم هاي سينمايي، تلويزيون در نوروز 86 اعلام شد
اسامي فيلم هاي سينمايي که قرار است در ايام تعطيلات نوروزي از شبکه هاي مختلف سيما پخش شود ، اعلام شد . اسامي فيلم ها به همراه زمان و ساعت پخش آنها به شرح زير اعلام شده است :
شبکه اول سيما ، ساعت -.16 چهارشنبه ، 1 86/1/ ، " ماشين ها "- پنج شنبه ، 86/1/2 ...

» ادامه
ايجاد پارک جنگلي يکي از ضروريتهاي شهرستان رباط کريم مي باشد
رئيس شوراي شهر نصير آباد در بهره برداري از بزرگترين پارک جنگلي در شهر نصير آبادگفت. ايجاد پارک جنگلي در شهر نصير آباد يکي از ضروريتهاي اساسي شهرستان رباط کريم بود که مردم شهر و ساير شهرهاي همجوار بتوانند از فضاي موجود استفاده ...
» ادامه
غفاري رياست اداره اوقاف ربا ط کريم :
اميدواريم بتوانيم در سال نو قلب مستمندان را خشنود سازيم
به مناسبت هفته و قف بهانه اي شد که خبر نگار ما در يک گفتگو مطبو عاتي اقدامات حاصل شده اداره او قاف را از زبان رياست اداره جويا شود .
علي اصغر غفاري رياست امور اوقاف و امور خيريه شهرستان رباط کريم در اين باره گفت : فقر زدايي يکي از اهداف ...

» ادامه
آموزشي

نحوه ارزشيابي دانشجويان
فرم هاي آماري دانشجويي يا به عبارتي پرسشنامه هاي پايان ترم و يا فرم هاي ارزيابي دانشجويي در پايان ترم توزيع شده تا از آنها در مورد واحد درسي نظر خواهي شود. معمولا اين اطلاعات را کميته استادان يا روسا تهيه کرده تا در مورد ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
آگهي صفحه 2

» ادامه
آگهي صفحه 3

» ادامه
آگهي صفحه 9

» ادامه
آگهي صفحه 11

» ادامه
آگهي صفحه آخر

» ادامه
ورزشي
كوتاه و خواندني سوت پايان و دقيقه 90
هنري
اخبار كوتاه هنري و چشم انداز هنري
استانها و شهرستانها
کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت
گزارش
کوتاه و خواندني
دانشگاه و خبر
کوتاه و خواندني
دانشگاه
کوتاه و خواندني
اقتصادي
کوتاه و خواندني
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 4265 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
گزارش
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينشنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست