جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/06/04 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - يكشنبه نسخه شماره 2844
 
ايران به سوالات آژانس تا پايان دسامبر پاسخ مي دهد

خاتمي: فقر پژوهش سبب مي شود عقب بمانيم

شوراي نگهبان عضويت در اين شورا را شغل ندانست

روزنامه آفرينش موفق به کسب رتبه سوم در رشته هاي تحليل و مقاله و نيز رشته طنز شد. سيد حسين قوامي از روزنامه آفرينش در مراسم اختتاميه جشنواره فانوس که روز گذشته برگزار شد حايز رتبه سوم در بخش تحليل و مقاله و نيز در بخش طنز شد.

امکان ورود به دانشگاه براي پذيرفته نشدگان کنکورهاي سراسري و فراگير فراهم شد
گروه آزمون وسنجش: معاون آموزش دانشگاه پيام نور از پذيرش داوطلبان پذيرفته نشده در کنکورهاي سراسري و فراگير پيام نور در دوره هاي آزمون محور اين دانشگاه خبر داد.
دکتر ابوالحسني در گفتگو با مهر با اشاره به پذيرش دانشجو در دوره هاي آزمون محور دانشگاه پيام نور خاطر نشان کرد : کساني که حد نصاب دوره هاي فراگير دانشگاه پيام نور را کسب نکنند و در کنکور سراسري نيز موفق نباشند مي توانند در دوره هاي آزمون محور دانشگاه پيام نور ثبت نام کنند.
وي گفت : ثبت نام در دوره هاي آزمون محور دانشگاه پيام نور همزمان با اعلام نتايج کنکور سراسري انجام خواهد شد.
ابوالحسني تاکيد کرد : شهريه دوره هاي آزمون محور کمتر از ديگر دوره هاي آموزشي دانشگاه پيام نور است اما تمامي شرايط و مدارک فارغ التحصيلي دانشجويان مطابق با ديگر دانشجويان دانشگاه پيام نور خواهد بود.
وي ادامه داد : دانشجوياني که در دوره هاي آزمون محور ثبت نام مي کنند امکان استفاده از کلاس درسي را ندارند و تنها به صورت خودخوان و از طريق کتابها و سي دي هاي آموزشي و ساعات پخش برنامه از شبکه آموزش بايد واحدهاي درسي خود را بگذرانند.
به گزارش مهر، دوره هاي آزمون محور نيز همانند دوره فراگير با آزمون دانشپذيري همراه خواهد بود و داوطلباني که حد نصاب لازم را کسب کنند، دانشجو محسوب مي شوند. تنها تفاوت اين دوره با دوره فراگير در عدم برگزاري کلاسهاي درسي است.
برگزيدگان جشنواره فانوس دانشگاه، فرهنگ و رسانه معرفي شدند
آفرينش، رتبه سوم جشنواره فانوس را کسب کرد
آفرينش: روزنامه آفرينش موفق به کسب رتبه سوم در رشته هاي تحليل و مقاله و نيز رشته طنز شد. سيد حسين قوامي از روزنامه آفرينش در مراسم اختتاميه جشنواره فانوس که روز گذشته برگزار شد حايز رتبه سوم در بخش تحليل و مقاله و نيز در بخش طنز شد.
نخستين جشنواره فانوس ...

» ادامه
نماينده زنجان:
دانشگاه آزاد اسلامي مهم ترين نماد مشارکت مردمي در بخش غير دولتي است
آفرينش: نماينده مردم شهرستان هاي زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يکي از مهم ترين نمادهاي مشارکت مردمي در بخش غير دولتي در حوزه آموزش عالي کشور است.
رفعت بيات در بازديد از فعاليت هاي واحد زنجان در خصوص ربع قرن فعاليت دانشگاه ...

» ادامه
اعلام زمان توزيع کارت آزمون دکتري فراگير براي داوطلبان داراي رشته غير همنام
گروه آزمون وسنجش: داوطلبان جهت دريافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتري فراگير دانشگاه پيام نور مي توانند در ساعات اداري 7 و 8 شهريور ماه به آدرس خيابان استاد نجات اللهي، دانشگاه پيام نور استان تهران (محل سابق وزارت علوم، تحقيقات و فناوري) مراجعه کنند.
به ...

» ادامه
آسيا تايمز: نزديکي سارکوزي با بوش نتيجه عکس دارد
گروه سياسي: به گفته برخي تحليلگران، نزديکي رئيس جمهوري فرانسه به آمريکا در رويکرد آن در برابر برنامه هسته اي ايران که اجماع ديپلماتيک اروپايي ها را در برابر برنامه هسته اي ايران تضعيف مي کند، ممکن است نتيجه عکس بدهد. در همين راستا، پايگاه اينترنتي آسيا ...
» ادامه
اکونوميست: تنها ايران مي تواند سلطه روسيه بر انرژي را کاهش دهد
گروه سياسي: مجله اکونوميست در تحليلي نوشت که ايران تنها کشوري است که غير از عراق مي تواند به صورت واقعي سلطه روسيه بر انرژي را تحليل ببرد. به نوشته اين مجله ، به نظر مي آيد عرض اندام درقبال آمريکا، راهي غيرمعمول براي آغاز دوره دوم فعاليت يک دولت باشد ...
» ادامه
واکنش مجلس به تفتيش نمايندگان در فرودگاه مسکو
گروه سياسي: کاظم جلالي مخبر کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در مورد برخورد توهين آميز ماموران فرودگاه مسکو با نمايندگان مجلس ايران گفت: "در حال بررسي از سفارت ايران در مسکو هستيم که آيا سفر نمايندگان ايران با فرودگاه مسکو هماهنگ شده بود يا نمايندگان ...
» ادامه
نماينده اروميه:البرادعي دماسنج صدور قطعنامه هاست
گروه سياسي: توافق ايران و آژانس بين المللي انرژي اتمي که در سومين و آخرين دور مذاکرات دوطرف که سه شنبه هفته گذشته در تهران انجام شد با واکنش هاي متفاوتي در داخل و خارج کشور روبرو شده است. ايران و آژانس بين المللي انرژي اتمي روز سه شنبه، سي مرداد ماه ...
» ادامه
افشين قطبي سرمربي تيم پرسپوليس :
به نتيجه بيشتر اهميت مي دهم
افشين قطبي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تاکيد کرد که براي او پيروزي در اولويت است تا بازي زيبا.
وي پس از پيروزي دو بر صفر پرسپوليس در برابر پگاه گيلان گفت : بازي خوبي برابر پگاه گيلان انجام داديم، به دو گل راضي نبوديم، مي توانستيم گل هاي بيشتري بزنيم. ...

» ادامه
گزارش اکران هفته آخر مرداد
اکران همزمان سه کمدي
اکران سه فيلم کمدي از گونه هاي مختلف به طور همزمان نکته مهم اکران فيلم هاي سينمايي در تهران در هفته پاياني مردادماه 86است.
به گزارش خبرنگار مهر، فيلم سينمايي "کلاهي براي باران" سومين ساخته بلند سينمايي مسعود نوابي است. اين فيلم داستان زندگي جواني به ...

» ادامه
اختتاميه جشنواره فانوس
عكاس همايون لنگرودي

» ادامه
معاون آموزشي وزارت علوم:
جهش تحصيلات تکميلي در برنامه پنجم
گروه آزمون وسنجش: معاون آموزشي وزارت علوم گفت در برنامه توسعه پنجم کشور، آموزش عالي در بخش تحصيلات تکميلي با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده رشد جهشي خواهد داشت.
دکتر حسن خالقي در گفتگو با مهر افزود: بيشترين اهداف آموزش عالي در برنامه چهارم توسعه ...

» ادامه
مديرعامل شرکت فرودگاه هاي کشور:
ديگر فرودگاه نمي سازيم
مديرعامل شرکت فرودگاه هاي کشور با بيان اينکه فعلا برنامه اي براي ساخت هيچ فرودگاهي در دستور کار نيست، گفت: از بين 54 فرودگاه موجود در کشور تنها 12 فرودگاه توجيه اقتصادي دارند.
به گزارش خبرنگار ما، اصغر کتابچي ضمن بيان تاريخچه اي از پيدايش و تشکيل شرکت ...

» ادامه
عشق درمکتب مولانا و روان شناسي
استاد : دکتر حسن احدي - گرداوري : علي زينالي - دانشجوي دکتري روان شناسي - قسمت پاياني
سپس پند مي دهد که از مظاهر مادي دنيوي جز به اندازه ضرورت برنگيريد که اين نظريه او با نظريه نيازهاي اوليه در سلسله نيازهاي ابراهام مازلو همخواني دارد:
جز به اندازه ضرورت زين مگير
تا نگردد غالب و برتو امير
تقريبا نظريه اکثر روان شناسان عصر نوين اين ...

» ادامه
نامه دانشوران

چکيده رساله هاي دکتري دانشکده الهيات و فلسفه
واحد علوم و تحقيقات
عرفان اسلامي
مقدمه
ضرورت مطالعه پيشينه تحقيق به عنوان نخستين گام در تهيه و تدوين طرح هاي پژوهشي، به ويژه رساله هاي دانشگاهي، امري است بديهي که در کتاب هاي روش تحقيق بر آن تاکيد ...

» ادامه
معاون دانشجويي وزير علوم اعلام کرد:
کاهش 12 درصدي بودجه اختصاصي صندوق رفاه
آفرينش: معاون دانشجويي وزير علوم با اشاره به اينکه ميزان وام هاي دانشجويي نسبت به سال 85 تغييري نمي کند، افزود: 12 درصد بودجه اختصاصي صندوق رفاه دانشجويان براي وام هاي دانشجويي کاهش پيدا کرده است.
دکتر محمود ملاباشي در مراسم اختتاميه معاونين ...

» ادامه
رييس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي:
تاسيس 3 دانشکده جديد علوم نوين و سنتي
گروه آزمون وسنجش: رييس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي از ايجاد 3 دانشکده جديد "فناوريهاي نوين"، "آموزش پزشکي و مديريت آموزش پزشکي" و "طب سنتي و طب عصر اسلامي" در دانشگاه خبر داد.
دکتر زالي در گفت وگو با ايسنا، گفت دانشکده فناوريهاي نوين در 3 رشته نانوتکنولوژي، ...

» ادامه
برنامه 10 ساله توسعه دانشگاه تبريز تدوين شد:
توسعه دوره هاي کارداني و افزايش ظرفيت تحصيلات تکميلي
گروه آزمون وسنجش: مدير برنامه ريزي و توسعه آموزشي دانشگاه تبريز از تدوين برنامه 10 ساله توسعه واحدهاي آموزشي دانشگاه خبر داد.
به گزارش ايسنا، دکتر علي آقا گل زاده گسترش دوره هاي تحصيلات تکميلي در رشته هاي مورد نياز منطقه و کشور، ايجاد و تقويت دوره ...

» ادامه
سرپرست وزارت نفت:
سهميه بنزين سفر فعلا منتفي است
غلامحسين نوذري درباره بحث سهميه بنزين براي سفر گفت: اين موضوع در هيات ويژه کميسيون تبصره 13 درحال بررسي است اما هنوز راهکاري عملي براي نحوه اختصاص آن پيشنهاد نشده است.
به گزارش مهر، سرپرست وزارت نفت در حاشيه مراسم انعقاد قرارداد احداث سه خط لوله ...

» ادامه
عليرضا نيکبخت واحدي بازيکن تيم پرسپوليس :
مي توانيم خيلي زود قهرمان شويم
عليرضا نيکبخت واحدي هافبک تيم فوتبال پرسپوليس در دو بازي گذشته اين تيم يکي از بازيکناني بوده است که توانسته بازي هاي خوبي از خود ارائه دهد و به عبارتي ديگر در دو پيروزي تيم سرخپوشان نقش اساسي داشته است .
وي در خصوص روند تيم پرسپوليس گفت: با ادامه ...

» ادامه
در نکوداشت مولوي عنوان شد:
عرفان مولانا دنيا و جنبه هاي دنيوي را مذمت نمي کند
مراسم "خورشيد عشق" با همکاري گروهي از نهادهاي علمي و فرهنگي کشور و با هدف نکوداشت مقام مولانا شب چهارشنبه در کاخ موزه نياوران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، "ساميه بصير مژدهي" مولوي شناس در اين مراسم گفت: صبحت کردن از مولانا آسان نيست زيرا در انديشه ...

» ادامه
شيث رضايي کاپيتان جديد تيم فوتبال پرسپوليس:
با اين کادر شانس زيادي براي قهرماني داريم
شيث رضايي که در غياب کريم باقري بازوبند کاپيتاني تيم فوتبال پرسپوليس را در بازي مقابل پگاه به بازو بسته بود در خصوص اين ديدار گفت : کادر فني پرسپوليس موفقيت هاي اين تيم را روز به روز بيشتر و بهتر خواهد کرد.
وي افزود : بازي خوبي با پگاه انجام داديم ...

» ادامه
معاون عمراني استانداري خوزستان خبر داد
کميته ويژه اي طرحهاي عمراني دزفول را پيگيري مي کند
دزفول - خبر نگار آفرينش
معاون عمراني استاندار خوزستان در بازديد از پروژه هاي عمراني دزفول گفت: به منظور کاهش زمان اجراي طرح هاي عمراني دولت در اين شهرستان و بهره برداري سريع تر از آنها کميته اي ويژه در استان تشکيل و روند اجرايي طرحها را پيگيري مي ...

» ادامه
مازندران فاتح رقابت هاي فوتسال دانشجويان دختر دانشگاه آزاد اسلامي ايران
جام قهرماني پيکارهاي فوتسال دانشجويان دختر مناطق يازده گانه دانشگاه آزاد اسلامي را ورزشکاران منتخب دانشگاه آزاد اسلامي مازندران از آن خود کردند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي ، در اين بازي ها که به ميزباني دانشگاه آزاد ...

» ادامه
"رييس" در جشن سينما داوري مي شود
فيلم "رييس" آخرين ساخته ي مسعود کيميايي در آخرين هفته ي داوري سرانجام مورد قضاوت 110 داور جشن سينما قرار خواهد گرفت.
به گزارش ايسنا، در پي بازگشت فيلم "رييس" به يازدهمين جشن سينماي ايران و درپي درخواست پرويز پرستويي دبير جشن، آخرين ساخته ي مسعود ...

» ادامه
نظارت بر قيمت و اجاره مسکن متولي ندارد
اروميه- خبرنگار آفرينش
بيش از اين همه آرزوي من خريد يک خانه حداکثر 55 متري بود ،البته هرچه حساب و کتاب مي کردم مي ديدم در کمتر از 5 الي 6 ساعت با حقوق کارمندي رسيدن به اين آرزو محال است با اين حال اين آرزو را دست يافتني مي پنداشتم،اما به يک باره تمام ...

» ادامه
آيا مردم رباط کريم براي اطلا ع از ميزان بار ميکروبي شير مصرف خود نامحرمند ؟!
رباط کريم - خبرنگار آفرينش : چرا بار ميکروبي شير در شهرستان رباط کريم که اعتراض بيش از صدها نفر از مردم را در پي داشته در اختيار مردم قرار نمي گيرد؟ اطلاعات همه کساني که در زمينه شير کار مي کنند کفايت مي کند که بگويند بار ميکروبي شير در ايران حتي با ...
» ادامه
آرش برهاني مهاجم تيم استقلال :
چاره اي جز شکست مس نداريم
آرش برهاني مهاجم تيم فوتبال استقلال تهران پس از شکست اين تيم مقابل ملوان گفت: اينکه استقلال در آخرين دقايق بازي مقابل ملوان شکست مي خورد دليل برضعف و ناتواني اين تيم نيست.
وي افزود : استقلال بد بازي نمي کند. تيم ما حتي در بازي مقابل ملوان نيز خوب ...

» ادامه
پيکارهاي کاراته دانشجويان پسر دانشگاه آزاد اسلامي
تهران قهرمان ، مازندران تيم اخلاق
رقابت هاي کاراته دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي با درخشش ورزشکاران تهران (منطقه 8) در آمل به کار خود پايان داد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي ، اين دوره از بازي ها طي دو روز به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد آمل در سالن ...

» ادامه
همايش اهميت صندوق ضمانت صادرات در اروميه برگزار شد
اروميه- خبرنگار آفرينش
همايش اهميت صندوق ضمانت صادرات با حضور مسئولان اجرايي،صادرکنندگان، تجار و روساي گمرک در سالن اجتماعات اتاق بازرگاني و صنايع و معادن اروميه برگزارشد
مدير عامل صندوق ضمانت صادرات ايران گفت: اين صندوق به پشتوانه حمايتهاي مالي دولت ...

» ادامه
مشکل تملک زمين هاي دانشگاه بوعلي همدان اعلام شد
رئيس دانشگاه بوعلي همدان گفت : صرفا نيمي از زمين هاي دانشگاه بوعلي همدان در تملک دانشگاه است و خريداري بخش ديگري از زمين ها که اکنون در تملک افراد قرار دارد به اعتبار 15 ميليارد توماني نيازمند است.
دکتر اردشير خزايي در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب ...

» ادامه
عضو شوراي پول و اعتبار:
نرخ سود ليزينگ ها هنوز تعيين نشده است
عضو شوراي پول و اعتبار گفت: نرخ سود شرکت هاي ليزينگ هنوز در شوراي پول و اعتبار تعيين نشده است.
غلامرضا مصباحي مقدم اظهار داشت: بررسي نرخ سود شرکت هاي ليزينگ هنوز در دستور کار شوراي پول و اعتبار قرار نگرفته است.
قابل ذکر است; برخي رسانه ها خبر داده ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
آگهي صفحه 5

» ادامه
ورزشي و قلمرو ورزش
كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90
سياسي و سياسي خارجي
ميز خبر
کوتاه و خواندني
سرمقاله
غير رسمي
دريچه هنر
کوتاه و خواندني
مرز پرگهر
کوتاه و خواندني ايران زمين و گل گشت
دانش و پژوهش
اخبار كوتاه پزشكي
خبر دانشگاه
کوتاه و خواندني
آموزش و سنجش
آشنايي با دانشگاه ها
کوتاه و خواندني
اقتصاد و بازار
کوتاه و خواندني
افزايش 34/66 واحدي شاخص هاي بورس
بازار سكه وارز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
آگهي صفحه 6
آگهي صفحه 8
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 6186 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينشنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست