جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/07/14 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - شنبه نسخه شماره 2875
 

غرب به مسير مذاکرات هسته اي باز گردد

احمدي نژاد: بايد از جعبه سياه صهيونيست ها رمز گشايي شود

البرادعي:ايران تا پايان سال به سوالات پاسخ دهد

روز گذشته  روزه داران تهراني همزمان با اقشار مختلف مردم کشورمان بار ديگر در آخرين جمعه  ماه مبارک رمضان حمايت پر شور و همه جانبه  خود را از آرمان و مقاومت ملت مظلوم فلسطين و قدس شريف اعلام کردند.  از دقايق آغازين صبح ديروز مردم روزه دار تهران همراه با ديگر مردم ايران اسلامي فرد فرد و گروه و گروه براي حضور در راهپيمايي جهاني روز قدس به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند.

وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکي اعلا م کرد:
شرايط ادامه تحصيل در دوره دکتراي تخصصي در ظرفيت مازاد پذيرش
گروه آزمون وسنجش: دبير شوراي آموزش علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي از ابلاغ آئين نامه ظرفيت مازاد پذيرش دانشجوي دوره دکتري تخصصي و دستياري رشته هاي علوم پايه پزشکي، بهداشت و داروسازي و دکتري تخصصي رشته هاي دندانپزشکي خبر داد.
دکتر محمدحسين اسدي در گفتگو با مهر افزود: آئين نامه ظرفيت مازاد پذيرش دانشجوي در اين دوره ها جهت ارتقا» سطح علمي مربيان، کارشناسان ارشد و دکتري عمومي پزشکي ، دندانپزشکي و داروسازي تدوين شده است.
وي اضافه کرد: افرادي مي توانند از مزاياي اين آئين نامه برخوردار شوند که استخدام رسمي و يا پيماني وزارت بهداشت، دانشگاه ها و دانشکده هاي علوم پزشکي و مراکز آموزشي و تحقيقاتي و موسسات وابسته به وزارت بهداشت، دانشگاه هاي علوم پزشکي بقيه الله (عج)، ارتش، دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي و دانشگاه شاهد بوده باشند و در زمان ثبت نام در آزمون ورودي، حداقل داراي پنج سال سابقه خدمت بر اساس آخرين مدرک تحصيلي باشند.
دبير شوراي آموزش علوم پايه پزشکي، بهداشت و تخصصي خاطرنشان کرد: سوابق خدمات قانوني و خدمات مورد تعهد قابل محاسبه در اين سابقه نيست.
وي ياد آور شد: افراد بايد از رئيس دانشگاه، موسسه محل خدمت، معاونت مربوطه وزارت متبوع براي برخورداري از سهميه مازاد در قبال پرداخت شهريه و ساير هزينه هاي مربوط به شرح مذکور در ماده 5 ، داراي معرفي نامه رسمي باشند.
اسدي کسب حداقل 80 درصد حد نصاب نمره نهايي آخرين فرد پذيرفته شده در سهميه رسمي آزاد را از ديگر شروط پذيرش در اين ظرفيت مازاد عنوان کرد و گفت: ظرفيت پذيرش در اين دوره ها مازاد بر ظرفيت رسمي سالانه پذيرش دانشجو است و بنا به پيشنهاد دانشگاه پذيرنده دانشجو و تاييد کميته هاي تعيين ظرفيت و دبيرخانه هاي مربوطه، حداکثر تا سقف ...
» ادامه
مخالفت اسپانيا و ايتاليا با تشديد تحريم هاي ايران
گروه سياسي: اسپانيا و ايتاليا با رد درخواست وزيرخارجه فرانسه درباره تشديد تحريم ها عليه ايران از ادامه تلاش هاي ديپلماتيک و مذاکره با تهران درباره مسئله هسته اي قويا حمايت کردند. به گزارش خبرگزاري فرانسه، يک منبع آگاه در وزارت امورخارجه اسپانيا ديروز ...
» ادامه
اعلام آمادگي بوش براي مذاکره با ايران
گروه سياسي: رئيس جمهور آمريکا با بيان اينکه کره شمالي مي تواند الگويي براي حل اختلافات با ايران بر سر مسئله هسته اي آن کشور باشد براي آغاز مذاکره با ايران اعلام آمادگي کرد. مهربه نقل از خبرگزاري رويترزگزارش داد، جرج بوش در ايالت پنسيلوانيا تصريح کرد: ...
» ادامه
مقررات جديد ارزشيابي مدارک رشته هاي علوم پزشکي دانشگاه هاي فيليپين
گروه آزمون وسنجش: آخرين مقررات ارزشيابي مدارک فارغ التحصيلان رشته هاي زيرگروه پزشکي از دانشگاههاي فيليپين در رشته هاي پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي اعلام شد.
به گزارش مهر، رايزني علمي و سرپرستي دانشجويان ايراني در جنوب شرق آسيا با اعلام مقررات ارزشيابي ...

» ادامه
انتشارکارنامه داوطلبان آزمون سراسري روز سه شنبه 24 مهر

گروه آزمون وسنجش: به گزارش ايسنا، جزييات نتايج نهايي آزمون کنکوريهاي 86 که مجاز به انتخاب رشته شده و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اينترنتي اقدام کرده اند، در قالب کارنامه از روز سه شنبه 24 مهر در سايت سازمان سنجش قابل رويت و بهره برداري است.
بر ...

» ادامه
کروبي: ايران با تشديد تحريم ها به زانو در نمي آيد
گروه سياسي: دبيرکل حزب اعتماد ملي با انتقاد از مواضع جديد فرانسه عليه ايران ، تصريح کرد: ملت ايران با تحريم ها به زانو در نمي آيد و سختي ها را براي عبور از سختي ها و بن بست تحمل مي کند. مهدي کروبي در حاشيه راهپيمايي روز قدس در گفت وگو با ايرنا در پاسخ ...
» ادامه
متکي: از غني سازي اورانيوم منصرف نمي شويم
گروه سياسي: وزير خارجه ايران تاکيد کرد که آمريکا از آغاز جنگي ديگر عليه جمهوري اسلامي ايران ناتوان است. به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، منوچهرمتکي در نيويورک گفت که جنگ در عراق و افغانستان براي ماليات دهندگان آمريکايي بسيار گران تمام شده است و اين امر ...
» ادامه
براي غافلگيري سپاهان
نقشه هاي حجازي و استقلال
تيم فوتبال استقلال روز يکشنبه در اصفهان ميهمان تيم سپاهان خواهد بود و اين در شرايطي است که سپاهاني ها با توجه به پيروزي مقابل الوحده از شرايط روحي مناسبي برخوردار مي باشند .
با توجه به اينکه استقلال در بازي هاي گذشته خود نتايج خوبي را بدست نياورده ...

» ادامه
ايران و اتريش; در تخت جمشيد سينما مي سازند
مجموعه تاريخي تخت جمشيد با همکاري يک شرکت ايراني و اتريشي به استاندارد يک مجموعه تاريخي جهاني مجهز مي شود و ساخت سالن نمايش فيلم، از جمله برنامه ها براي مجهز سازي بزرگترين بناي تاريخي ايران است. به نقل از پايگاه اطلاع رساني سينماي ايران، گرون برگرو ...
» ادامه
استاندار زنجان
دولت در ساماندهي امور جوانان گامهاي موثري برداشته است
زنجان- خبرنگار آفرينش
استاندار زنجان با اشاره به سياست هاي دولت نهم گفت: عدالت محوري- مهرورزي و خدمت به مردم از جمله فعاليت ها و برنامه هاي مهم دولت محسوب مي شود و بر اين موضوع اهتمام دارد که پرداختن به امور جوانان با شعار تحقق نخواهد پذيرفت.
قوام ...

» ادامه
نوجواني وديدگاه هاي روان شناختي و اسلامي
استاد: جناب دکتر حسن احدي - دانشجوي دکتري روانشناسي : الهام فروزنده - قسمت ششم
چند پرسش بنيادين از تعريفهاي متفاوت روان شناسان از هويت , چنين برداشت مي شود که هر يک از آنها به جنبه اي از آن توجه داشته اند , بدون آنکه جنبه هاي متفاوت آن دقيقا از يکديگر تفکيک شوند . البته به دليل آنکه ابعاد رواني انسان به نوعي در هم تنيده اند و ...
» ادامه
نماينده وزيرعلوم تاکيد کرد:
برنامه ريزي براي افزايش بينش ديني اساتيد و دانشجويان
آفرينش: نشست اخير دانشگاهيان با مقام معظم و تاکيد بيشتر ايشان بر تسريع در تهيه نقشه جامع علمي کشور، لزوم حضور بيشتر اساتيد در دانشگاه ها، ارتقاي سطح آگاهيهاي ديني اساتيد و مسئوليت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در جذب کليه دانشجويان وزارت علوم را به برنامه ...
» ادامه
راه اندازي انجمن هاي علمي در دانشگاه هاي علمي- کاربردي
گروه آزمون وسنجش: معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه جامع علمي کاربردي به راه اندازي انجمن هاي علمي در دانشگاه جامع علمي کاربردي اشاره کرد و گفت: تا پايان سال در تمام مراکز علمي کاربردي انجمن هاي علمي راه اندازي خواهند شد.
دکتر علي اصغر جعفري در گفتگو ...

» ادامه
مديرعامل ايران خودرو:
مشکلات ال 90 رفع شد
مديرعامل شرکت ايران خودرو از رفع مشکلات خودروي ال 90 خبر داد و گفت: تيراژ توليد اين خودرو رو به افزايش است و به تدريج در حال تحويل به مشتريان هستيم.
به گزارش ايسنا، منطقي در حاشيه مراسم تحويل يک هزار و 80 دستگاه اتوبوس توليد شده از محل تبصره 13 به ...

» ادامه
آغاز سال تحصيلي جديد در دانشگاه ها به نام ورزش بانوان
مهدي طالب پور مديرکل تربيت بدني وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: امسال سال تحصيلي جديد در دانشگاه ها با نام ورزش بانوان آغاز شده است .
وي افزود : تمام شرايط و امکانات براي توسعه ورزش دختران دانشجو در دانشگاه ها و خوابگاهها فراهم است.
وي، انتصاب ...

» ادامه
فتحي به فيلمنامه ميوه ممنوعه جاني دوباره بخشيد
تهيه کننده مجموعه تلويزيوني ميوه ممنوعه معتقد است فيلمنامه ابتدايي مجموعه جذابيت فراواني داشت، ولي حسن فتحي با تغييرات حين کار جاني دوباره به آن بخشيد.
اسماعيل عفيفه در اين باره گفت:من هميشه دوست دارم با کارگردان هايي کار کنم که در طول فيلمبرداري ...

» ادامه
شکل گيري يک سياره شبيه زمين
يک سياره بسيار شبيه به کره زمين در فاصله 427 سال نوري از کره زمين در حال شکل گيري است.
به گزارش واحد مرکزي خبر به نقل از خبرگزاري فرانسه :به گفته محققان آزمايشگاه فيزيک کاربردي دانشگاه "جان هاپکينز"، اين سياره در يک منظومه شمسي با قدمت 10 تا 16 ميليون ...

» ادامه
روساي دانشگاه هاي غيرانتفاعي هم در کميسيون موارد خاص حضور مي يابند
مهر: مدير کل امور دانشجويان داخل وزارت علوم گفت: آئين نامه اجرايي کميسيون موارد خاص از مهرماه سال جاري براي دانشگاه هاي غيرانتفاعي نقش پر رنگي را در جلسات کميسيون هاي موارد خاص قائل شده است به طوريکه از سال جاري کميسيون هاي موارد خاص ويژه دانشگاه هاي ...
» ادامه
پيش بيني رييس سازمان خصوصي سازي تا سال 93;
20 درصد از اقتصاد کشور در اختيار دولت باقي مي ماند
رييس سازمان خصوصي سازي کشور اعلام کرد: براساس لايحه اجرايي سياست هاي اصل 44 قانون اساسي، تا پايان سال 1393 فقط 20 درصد از کل اقتصاد کشور در اختيار دولت باقي مي ماند.
غلامرضا حيدري کرد زنگنه در بخش گفت وگوي ويژه خبر شبکه دو سيما گفت: لايحه مربوط به ...

» ادامه
حسين رضازاده قوي ترين مرد جهان :
خيلي دلم سوخت
مسابقه دسته فوق سنگين هفتاد و ششمين دوره مسابقه هاي جهاني وزنه برداري در حالي با قهرماني "ويکتور شرباتيس" به پايان رسيد که حسين رضازاده، قوي ترين مرد جهان از ابتداي مسابقه با حسرت شاهد رقابت رقيبانش بود.
به گزارش ايسنا حسين رضازاده، قهرمان دو دوره ...

» ادامه
ايران بيشترين نماينده را در جوايز فيلم آسيا پاسيفيک دارد
نمايندگان سينماي ايران با ربودن گوي سبقت از چين و کره جنوبي و نامزدي در هشت رشته از 9 رشته ممکن، بيشترين نامزدي را در بين کشورهاي شرکت کننده در نخستين دوره جوايز اسکرين آسيا پاسيفيک دارند.
اسکرين ديلي اعلام کرد فيلم سينمايي اتوبوس شب به کارگرداني ...

» ادامه
دريکسال گذشته
حدود 30 هزارنفرازصندوق مهررضا(ع) غرب استان تهران وام گرفتند
کرج - خبرنگار آفرينش
مديرصندوق مهررضا (ع) غرب استان تهران گفت: صندوق مهررضا (ع) ازابتداي تاسيس درمنطقه غرب استان تهران به 29 هزارو684 نفروام ازدواج پرداخت کرده است.
کوروش فتحعلي زاده افزود: اين صندوق که فعاليت خود رااز 25 تيرماه سال گذشته دراين منطقه ...

» ادامه
توسط دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سپيدان صورت گرفت:
ساخت سيستم هوشمند و سخنگوي اعلام و اطفا حريق براي اولين بار در کشور
آفرينش: دانشجوي رشته الکترونيک دانشگاه ازاد اسلامي واحد سپيدان براي نخستين بار موفق به ساخت سيستم هوشمند و سخنگوي اعلام و اطفا حريق خودرو با قابليت بازکنندگي قفل در و قطع مسير سوخت براي نخستين بار گرديد.
محمد حسين غريب در خصوص انگيزه خود براي ساخت اين ...

» ادامه
تفاهم نامه صادرات گاز ايران به سوريه امضا» شد
تفاهم نامه صادرات گاز ايران به سوريه در تهران به امضا» سرپرست وزارت نفت کشورمان و وزير نفت سوريه رسيد. براساس اين تفاهم نامه ايران از ابتداي سال 2009 سالانه دو تا سه ميليارد مترمکعب گاز به سوريه صادر مي کند.
صادرات اين ميزان گاز از طريق خط لوله ترکيه ...

» ادامه
سايت گل:
پاسخ کريمي به منتقدانش
علي کريمي مهاجم ملي پوش ايراني سرانجام به همه انتقاداتي که پس از پيوستن وي به باشگاه قطر نسبت به عملکرد وي منتشر شده بود، پاسخ داد.
به گزارش سايت گل، کريمي پيش از شروع فصل جديد رقابت هاي باشگاه هاي قطر، از بايرن مونيخ به تيم قطر پيوست اما نتوانست ...

» ادامه
علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني :
حمايت از ملت مظلوم فلسطين نمونه بارز پهلواني و جوانمردي است

هفتمين مراسم تجليل از ورزشکاران جوانمرد، حاميان ملت مظلوم فلسطين پنج شنبه شب در آکادمي ملي المپيک برگزار شد.
گفتني است که در هفتمين مراسم تجليل از ورزشکاراني که از رويارويي با نمايندگان رژيم صهيونيستي در ميدان هاي بين المللي خودداري کرده اند، سفير ...

» ادامه
کشت پنبه در آران و بيدگل مکانيزه شد
آران و بيدگل - خبرنگار آفرينش
براي نخستين بار در استان اصفهان کشت پنبه درسطح 10 هکتار از مزارع پنبه بخش مرکزي شهرستان آران و بيدگل به صورت مکانيزه اجرا شد.
کارشناس مسئول زراعت جهاد کشاورزي آران و بيدگل با اعلام اين خبر گفت: هم اکنون سطح زيرکشت ...

» ادامه
متد جديد براي توليد داروهاي بي حسي موضعي ارائه شد

گروهي از دانشمندان آمريکايي کشف کردند که ترکيب دو مولکول خاص مي تواند فعاليت نورون هاي درد را بدون دخالت اين ترکيب روي نورون هاي حرکتي و حسي ديگر مسدود کرده و در توليد داروهاي بي حسي جديد مورد استفاده قرار گيرد. به گزارش مهر، انواع مختلفي از داروهاي ...

» ادامه
رييس دانشگاه علوم پزشکي بابل خبرداد:
بازسازي اساسي خوابگاه هاي دانشجويي و ايجاد اتاق فرهنگي
ايسنا: رييس دانشگاه علوم پزشکي بابل از ساخت 27 خانه بهداشت و چهار مرکز بهداشتي، تاسيس سه آزمايشگاه، تاسيس و افتتاح دو مرکز MMT و PIC، تاسيس يک واحد وازکتومي، تاسيس دو واحد ديابت با تجهيزات کامل، تاسيس 9 مرکز مشاوره ترک اعتياد، بازسازي اساسي خوابگاههاي ...
» ادامه
مهدوي کيا هافبک تيم اينتراخت فرانکفورت :
مشکل اينتراخت مصدوميت بازيکنان کليدي است
مهدي مهدوي کيا هافبک ايراني تيم فوتبال اينتراخت فرانکفورت مصدوميت بازيکنان کليدي را مهم ترين عامل در کسب نتايج ضعيف تيمش در فصل جاري عنوان کرد و گفت: با بازگشت نفرات اصلي، اينتراخت به نتايج بهتري دست خواهد يافت .
وي افزود: تيم ما در ليگ آلمان شروع ...

» ادامه
عدم برنامه ريزي، دليل فصلي بودن گردشگري در کاشان
کاشان - خبرنگار آفرينش
مدير امور گردشگري سازمان رفاهي تفريحي شهرداري کاشان فصلي بودن گردشگري در کاشان را نتيجه نبود برنامه ريزي صحيح و مناسب دانست.
"احمدرضا کاظمي گفت: گرچه عامل آب و هوا در جذب گردشگر عامل مهمي به شمار مي رود اما در برخي نقاط کشور ...

» ادامه
نامه دانشوران

چکيده رساله هاي دکتري دانشکده الهيات و فلسفه واحد علوم و تحقيقات
علوم قرآن و حديث
مقدمه
ضرورت مطالعه پيشينه تحقيق به عنوان نخستين گام در تهيه و تدوين طرح هاي پژوهشي، به ويژه رساله هاي دانشگاهي، امري است بديهي که در کتاب هاي روش تحقيق بر آن تاکيد ...

» ادامه
چهار صدو هفتادو يک مورد عمليات توسط سازمان آتش نشاني دزفول انجام شد
دزفول - خبرنگار آفرينش
مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري دزفول گفت: درشش ماهه نخست امسال چهار صدو هفتاد ويک مورد عمليات مهارآتش سوزي، حوادث و سوانح توسط
آتش نشاني دزفول انجام شد.
مرتضي همايون نسب درمراسمي به مناسبت روز آتش نشاني ...

» ادامه
ارايه تسهيلات مالي به اعضاي هيات علمي دانشگاه يزد جهت تاليف کتاب
ايسنا: معاون پژوهشي فناوري دانشگاه يزد از اختصاص تا سقف مبلغ 10 ميليون ريال تسهيلات مالي يک ساله به حوزه هيات علمي جهت تاليف کتاب خبر داد. دکتر بيژن دواز در مورد مهمترين اقدامات سال گذشته حوزه پژوهشي دانشگاه يزد گفت: از جمله تصميمات مصوب هيات رئيسه ...
» ادامه
مدير کل امور دانشجويي دانشگاه زابل:
30 تا 50 درصد هزينه خوابگاهي دانشجويان توسط دانشگاه پرداخت مي شود
ايسنا: مدير کل امور دانشجويي دانشگاه زابل گفت: دانشگاه با تجميع 120 خوابگاه پراکنده و ساخت و تجهيز خوابگاههاي مجتمع با ظرفيت بالا، کليه دانشجويان متقاضي دوره روزانه و دانشجويان دختر دوره شبانه را اسکان داده است.
دکتر احسان رخشاني با بيان اينکه دانشگاه ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
آگهي صفحه 6

» ادامه
ورزشي و قلمرو ورزش
كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90
سياسي و سياسي خارجي
ميز خبر
کوتاه و خواندني
غير رسمي
دريچه هنر
کوتاه و خواندني
مرز پرگهر
کوتاه و خواندني ايران زمين و گل گشت
دانش و پژوهش
کوتاه و خواندني
خبر دانشگاه
دانشگاه هاي جهان اسلا م
كوتاه وخواندني
آموزش و سنجش
کوتاه و خواندني
اقتصاد و بازار
کوتاه و خواندني
آگهي هاي روزنامه آفرينش
آگهي صفحه 3
آگهي صفحه 8
آگهي صفحه 9
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 4392 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينشنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست