جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/03/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2509
 


افزايش شمار شهرها به بحران مي انجامد
تراکم ساختماني درتهران به 123درصد رسيد


اعلام نتايج آزمون ورودي برخي از رشته هاي دکتراي تخصصي (PHD) دانشگاه آزاد اسلامي


رهبر معظم انقلاب اسلامي درديدار مسوولان و کارگزاران نظام:
اصلاحات اصولگرايانه و اصولگرايي مصلحانه در هم تنيده هستند

جدول تاريخ محل و نحوه توزيع کارت هاي ورود به جلسه براي کليه داوطلبان آزمون سراسري 85 اعلام شد سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام کرد کارتهاي ورود به جلسه آزمون کليه داوطلبان در گروههاي آزمايشي علوم رياضي وفني ،علوم تجربي ، علوم انساني ،هنروزبانهاي خارجي باتوجه به جدول شماره2 (به جز شهرستانهاي تهران کد11 و شميرانات کد15) در حوزه هاي سراسر کشوروبراساس سال تولد آنان توزيع مي گردد. لذا کليه داوطلبان شرکت کننده در آزمون ، لازم است باتوجه به سال تولدخود درتاريخهاي تعيين شده ،شخصا"براي دريافت کارت ورود به جلسه آزمون به حوزه هاي ذيربط (حوزه هاي مندرج در جدول شماره2 )مراجعه نمايند.

رئيس جمهور با اشاره به اتلاف منابع انرژي گفت:بهبود وضع بخش انرژي کشور نيازمند سرمايه گذاري سنگين است،ولي سرمايه گذاري در اين بخش،بيشترين و سريعترين بازده اقتصادي را درپي خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه هاي رياست جمهوري رئيس جمهور يکشنبه شب در ديدار اعضاي کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که سالانه حجم زيادي از بيت المال و منابع عمومي کشور به دليل لجام گسيختگي مصرف، تلف مي شود بر ضرورت بهينه سازي مصرف انرژي در همه بخش ها تاکيد کرد و گفت: مديريت صحيح منابع استفاده از سوخت جايگزين، هدفمند کردن يارانه ها و سرمايه گذاري زيربنايي در بخش انرژي از جمله راهکارهاي استفاده حداکثري از منابع انرژي کشور است.
احمدي نژاد اصلاح در نگرش مديريتي و استفاده از منابع مالي کشور بجاي اتکا به سايرين را براي بهينه سازي مصرف انرژي ضروري دانست و خاطرنشان کرد: بايد با سرمايه گذاري و مديريت صحيح در بخش برق، نفت، گاز و پتروشيمي از همه ظرفيت ها براي توليد با کيفيت و جلوگيري از اتلاف انرژي استفاده کرد.
وي با اشاره به نقش عامل انرژي در شکل گيري معادلات اقتصادي و سياسي در جهان نقش آن را در پيشرفت کشورها تعيين کننده دانست و گفت: افزايش ظرفيت توليد انرژي در بخش نفت و گاز کشور در ارتقاي جايگاه ايران در تصميم گيري ها بين المللي در مورد انرژي بسيار موثر است.
احمدي نژاد با بيان اين که بايد از همه ظرفيت هاي داخلي در بخش انژري به بهترين نحو استفاده کرد،گفت: امروز ايران منابع و استعدادهاي فراواني دارد و بايد با استفاده از جوانان و دانشگاهيان پرنشاط در عرصه هاي مرتبط به توليد انرژي به خودکفايي برسيم و حتي توانايي صادرات را نيز به دست آوريم.
رئيس جمهور توجه به ايجاد ارزش افزوده در بخش نفت و گاز را ضروري توصيف و با اشاره به اهميت استفاده از انرژي هاي نو از جمله انرژي هسته اي به جاي منابع فسيلي تاکيد کرد:بايد با استفاده از انرژي هاي جديد از ارزش افزوده تبديل نفت خام به مواد پتروشيمي و ساير محصولات، بهره بيشتري براي کشور کسب کرد.
وي با بيان اين که بايد طرح هاي توسعه بخش حمل و نقل عمومي با سرعت حداکثري اجرا شود و به برنامه ريزي دولت در قالب لايحه بودجه 85 براي تحقق اين امر در طول يک برنامه زمانبندي اشاره کرد و گفت: استفاده از وسائل نقليه عمومي از جمله مترو و خطوط اتوبوسراني در شهرهاي بزرگ نقش بسيار موثري در کاهش مصرف انرژي دارد و در صورتي که پيشنهاد دولت به همان صورت تصويب مي شد، ضمن تسريع در توسعه حمل و نقل عمومي، از هدر رفتن منابع با سرعت بيشتري جلوگيري مي گرديد.
رئيس جمهور با تاکيد بر لزوم تلاش در جهت عادلانه شدن نظام مصرف انرژي در کشور گفت:بايد با هدفمند کردن يارانه ها زمينه استفاده عادلانه همه اقشار جامعه از سوخت هاي مختلف از جمله برق و بنزين را فراهم کرد.
احمدي نژاد بر نقش و جايگاه مهم مجلس در تصميم گيري براي حل مشکلات بخش انرژي در کشور تاکيد کرد و گفت:بايد با استفاده از همه ظرفيت ها از جمله نقش رسانه ها در نهادينه کردن مصرف بهينه انرژي و بهره گيري از همکاري مردم در اين راستا به کمک هنرمندان بويژه صدا و سيما استفاده شود.
در اين ديدار که ابوترابي نائب رئيس مجلس و وزيران نيرو و نفت نيز حضور داشتند ضمن بررسي اجمالي وضع بخش انرژي کشور، رئيس کميسيون انرژي مجلس گزارشي از فعاليت ها و برنامه هاي اين کميسيون بيان و پيشنهاد کرد: شوراي عالي انرژي براي تصميم گيري واحد در اين بخش تشکيل شود.
همچنين رئيس هيئت تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي از وزارت نفت نيز با اشاره به برخي يافته هاي اين هيئت بر ضرورت تمرکز زدايي در بخش نفت و استفاده از همه امکانات و مديريت صحيح توليد انرژي و نظارت بيشتر و حذف امتيازات خارج از چارچوب تاکيد کرد.
نجابت و ياوري از اعضاي کميسيون انرژي مجلس نيز در سخناني راهکارهايي براي بهينه سازي مصرف سوخت و انرژي ارايه دادند.

گروه دوستي پارلماني ترکيه و جمهوري اسلامي ايران که به منظور ديدار از کشورمان به تهران سفر کرده است بعدازظهر روز دوشنبه با دکتر غلامعلي حدادعادل، رييس مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفت وگو کردند.
به گزار ايسنا به نقل از اداره اخبار و رسانه هاي گروهي مجلس شوراي اسلامي، در اين ديدار ابتدا دکتر حدادعادل با اشاره به روابط خوب دو کشور جمهوري اسلامي ايران و ترکيه، آن را ديرينه و برخوردار از قدمتي فراوان توصيف کرد و گفت: عزم و اراده ي رهبران دو کشور بر تقويت همه جانبه ي روابط تعلق گرفته است.
وي هم چنين گفت: تحکيم مناسبات با کشورهاي مسلمان و همسايه از اولويت هاي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران است و در اين ميان ترکيه،واجد هر دو شرط است.
رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه اظهار داشت: مجلس شوراي اسلامي نظر مساعدي بر تقويت روابط سياسي، پارلماني، فرهنگي و اقتصادي با ترکيه دارد.
حدادعادل در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به موضوع عراق، ديدگاه هاي جمهوري اسلامي ايران و ترکيه را در قبال مسايل عراق به هم نزديک خواند و گفت: همکاري ها و رايزني هاي هرچه بيشتر دو همسايه ي بزرگ عراق مي تواند به ايجاد ثبات در اين کشور بحران زده کمک کند.
وي هم چنين احترام به راي مردم و دموکراسي را در عراق و فلسطين متضمن برقراري صلح و آرامش در اين کشورها خواند و خواستار حمايت هرچه بيشتر جهان اسلام از دولت هاي منتخب مردمي در آنها شد.
در ادامه ي اين ديدار احمد اينال، رييس گروه دوستي پارلماني ترکيه و جمهوري اسلامي ايران نيز روابط کشورش با ايران را برادرانه و دوستانه خواند و گفت: قرن هاست که مردم دو کشور بزرگ و همسايه ترکيه و ايران در کمال تفاهم و آرامش در کنار هم زندگي کرده ا ند و علاقه ي خاصي در قلوب مردم ترکيه نسبت به کشور و فرهنگ و تمدن ايران وجود دارد. وي با اشاره به مناسبات خوب سياسي و فرهنگي بين دو کشور، مبادلات تجاري و اقتصادي في مابين را با توجه به ظرفيت هاي فراوان موجود کافي ندانست و خواستار افزايش هرچه بيشتر روابط اقتصادي بين کشورش و جمهوري اسلامي ايران شد.
وي درباره ي ارتباط با مسايل جاري در عراق و فلسطين نيز اظهار داشت: حکومت هايي که با اراده ي آزاد انسان ها انتخاب مي شوند بايد از احترام و حمايت جامعه ي بين الملل برخوردار باشند و در اين زمينه تفاوتي بين انتخابات عراق و فلسطين با ساير جاهاي دنيا وجود ندارد.
رييس گروه دوستي پارلماني ترکيه و ايران در ارتباط با مسايل هسته يي کشورمان نيز خاطرنشان کرد: ترکيه از حق مسلم جمهوري اسلامي ايران براي استفاده ي صلح جويانه از دانش و فن آوري هسته يي حمايت مي کند.
وي افزود: استفاده ي صلح آميز از اين فن آوري بر اساس معاهده ي ان پي تي و با توجه به انجام بازرسي هاي گسترده آژانس بين المللي انرژي اتمي از تاسيسات و مراکز هسته يي ايران، نمي تواند مشکل و مانعي داشته باشد.
وي تنها راه حل خروج از بن بست هسته يي ايران را انجام گفت وگوهاي ديپلماتيک دانست.
لازم به يادآوري است در اين ديدار علي اکبر آقايي، رييس گروه دوستي پارلماني جمهوري اسلامي ايران و ترکيه و رييس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي حضور داشت.


دبير کل سازمان ملل گفت، دولت ايران پيشنهاد جديد بين المللي را درباره ي برنامه ي هسته يي تهران با جديت بررسي مي کند.
به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، کوفي عنان، دبيرکل سازمان ملل پس از ديدار با آندرس فوگ راسموسن، نخست وزير دانمارک در کپنهاگ اظهار کرد: ما فرصتي داريم تا واقعا پيش رويم و به جلو حرکت کنيم و اين مساله را به طريق ديپلماتيک حل کنيم. وي افزود: من بنا به تماس هاي شخصي ام با ايراني ها اين طور تلقي مي کنم که آنها اين پيشنهاد را جدي مد نظر قرار داده اند. آنها در حال مطالعه ي اين پيشنهادند و اميدوارم در آينده ي نه چندان دور به آن پاسخ دهند. عنان گفت که ديپلماسي تنها راه حل مساله ي هسته يي ايران است و افزود: اميدوارم آنها بيايند و دور ميز بنشينند و راه حلي را بيابند. از نظر من تنها راه حل، راهي است که از طريق مذاکره حاصل شده باشد. بر اساس اين گزارش، راسموسن نيز با اشاره به پيشنهاد 1+5 به تهران گفت: با جديت دولت ايران را ترغيب مي کنم که به شکلي مثبت و سازنده به پيشنهاداتي که جامعه ي بين المللي ارايه کرده است، پاسخ دهد.

وزير امور خارجه ي کشورمان از اعمال برخوردهاي دوگانه در خصوص برخورداري از فن آوري هسته يي انتقاد کرد و از جامعه ي بين المللي و سازمان کنفرانس اسلامي خواست تا براي حل تناقضات موجود ناشي از رعايت نشدن مفاد پيمان منع گسترش سلاح هاي هسته يي تلاش کنند.
به گزارش ايسنا، منوچهر متکي، وزير امور خارجه ي کشورمان ديروز در سي و سومين اجلاس وزيران امور خارجه کشورهاي عضو سازمان کنفرانس اسلامي در باکو تصريح کرد: مساله ي هسته يي ايران در حقيقت يک آزمايش بزرگ براي کل معاهده منع گسترش سلاح هاي هسته يي (NPT) است تا قابليت اجرايي آن را از طريق رعايت معيارهاي زير بنايي آن اثبات کند.
وي همچنين با تاکيد بر شفاف بودن ايران در برنامه ي هسته يي اش با اشاره به برخوردهاي دوگانه ي موجود در زمينه ي استفاده از فن آوري هسته يي، وجود زرادخانه هاي رژيم صهيونيستي و فعاليت هاي هسته يي خارج از نظارت و پادمان اين رژيم را تهديد جدي براي امنيت و عامل اصلي بي ثباتي خواند.
متکي هشدار داد: هر گونه برخورد گزينشي چه در محتوا و چه در نحوه اجراي اين معاهدات سبب کاهش اعتبار رژيم عدم اشاعه مي شود.
متکي در بخش ديگري از اظهاراتش همچنين تصريح کرد: ايران آماده ي از سرگيري مذاکرات در خصوص فعاليت هاي هسته يي اش بر اساس حسن نيت و احترام متقابل به گونه اي برابر و بدون هيچ پيش شرط مي باشد.
وزير امور خارجه همچنين در بخش ديگري از سخنانش از سازمان کنفرانس اسلامي خواست تا تاکيدش بر حمايت هاي همه جانبه از مردم فلسطين را تشديد کند.
وي همچنين در اين سخنراني با بيان اين که نيازهاي منطقه ايجاب مي کند تا مجموعه اي از زمينه هاي عملي همکاري ميان اعضاي سازمان کنفرانس اسلامي آغاز شود، پيشنهاد داد تا در چارچوب ابتکاري منطقه يي، کشورهاي منطقه در خصوص استفاده هاي صلح آميز از انرژي هسته يي، تبادلات فني در اين زمينه و افزايش همکاري در خصوص بالا بردن ايمني هسته يي با يکديگر همکاري کنند.

ضمن آرزوي موفقيت براي خواهران و برادران داوطلبي که درآزمون سراسري سال1385 ثبت نام نموده اند، بدين وسيله به اطلاع مي رساندکه کارتهاي ورود به جلسه براي کليه داوطلبان آزمون سراسري سال1385 در روزهاي دوشنبه 1385/4/5 و سه شنبه6 1385/4/ براساس مندرجات بند " ب " اين اطلاعيه در حوزه هاي توزيع کارت مندرج در جداول شماره2 و 3 توزيع مي گردد.
الف- محل توزيع کارت
محل توزيع کارت ورودبه جلسه آزمون کليه داوطلبان گروههاي آزمايشي علوم رياضي وفني ، علوم تجربي ،علوم انساني ،هنروزبانهاي خارجي برمبناي شهرستان محل اقامت فعلي آنان که دربند 31 تقاضانامه ثبت نام ، مشخص کرده اند به شرح جدول شماره1 مي باشد.
ب- نحوه توزيع کارت و تاريخهاي توزيع آن
کارتهاي ورود به جلسه آزمون کليه داوطلبان در گروههاي آزمايشي علوم رياضي وفني ،علوم تجربي ، علوم انساني ،هنروزبانهاي خارجي باتوجه به جدول شماره2 (به جز شهرستانهاي تهران کد11 و شميرانات کد15) در حوزه هاي سراسر کشوروبراساس سال تولد آنان توزيع مي گردد. لذا کليه داوطلبان شرکت کننده در آزمون ، لازم است باتوجه به سال تولدخود درتاريخهاي تعيين شده ،شخصا"براي دريافت کارت ورود به جلسه آزمون به حوزه هاي ذيربط (حوزه هاي مندرج در جدول شماره2 )مراجعه نمايند.
1-نحوه توزيع کارت ورود به جلسه آزمون سراسري سال85 داوطلبان مندرج در جدول شماره2 (به جز داوطلبان گروههاي آزمايشي پنج گانه شهرستانهاي تهران و شميرانات ) براساس سال تولد آنان به شرح زير مي باشد.
-1-1 کليه خواهران و برادران متولد سال1367 و بعدازآن از ساعت7 لغايت12 روز دوشنبه5 /4/.1385
-1-2 کليه خواهران و برادران متولد سال1366 از ساعت14 (2 بعدازظهر) لغايت19 روز دوشنبه5 /4/.1385
-1-3 کليه خواهران و برادران متولد سالهاي1364 و1365 از ساعت7 لغايت12 روز سه شنبه6 /4/.1385
-1-4 کليه خواهران و برادران متولد سال1363 و قبل ازآن از ساعت14 (2 بعدازظهر) لغايت19 روز سه شنبه6 /4/.1385
2-کليه خواهران و برادراني که محل اقامت فعلي آنان در برگ تقاضانامه ثبت نام ، يکي از شهرستانهاي تهران (کد11) وشميرانات (کد15) مي باشد، لازم است براساس سال تولد وشماره شناسنامه و باتوجه به جدول شماره3 براي دريافت کارت ورود به جلسه آزمون به حوزه هاي مربوط مراجعه نمايند.
تذکر مهم: آن دسته از داوطلباني که محل اقامت فعلي آنان در برگ تقاضانامه ثبت نام ، يکي از بخشهاي چايپاره (کد 175)شهرستان خوي ، امام زاده "بادرود" (کد 283) شهرستان نظنز، باغ بهادران (کد 234) شهرستان لنجان بخش هاي برخوار و برخوار مرکزي (کدهاي205 و 254) شهرستان برخوار و ميمه ، بوئين و مياندشت (کد218) شهرستان فريدن ، خوروبيابانک (کد239) شهرستان نائين ، ميمه (کد206) شهرستان برخوار و ميمه ،بدره (کد 252) شهرستان دره شهر، ملکشاهي (کد261) شهرستان مهران ، خارک (کد295) شهرستان بوشهر، چهاردانگه (کد325) شهرستان اسلام شهر، کهريزک (کد328) شهرستان ري ، قدس (کد 339) شهرستان شهريار، گلستان (کد318) و بوستان (کد 102)شهرستان رباط کريم ، قرچک (کد336) شهرستان ورامين ، ملارد (کد 407) شهرستان شهريار، کيار (کد357) شهرستان شهرکرد، بجستان (کد431) شهرستان گناباد، بشرويه (کد416) شهرستان فردوس ، جغتاي (کد400) شهرستان سبزوار، جلگه زاوه (کد386) شهرستان تربت حيدريه ، جوين (کد401) شهرستان سبزوار ، زبرخان (کد446) شهرستان نيشابور، بندرامام خميني (ره ) (کد 464)شهرستان بندرماهشهر، هويزه (کد480) شهرستان دشت آزادگان، اوز (کد610) شهرستان لارستان ، رستم (کد624) شهرستان ممسني ، زرقان (590) شهرستان شيراز، سروستان (کد591) شهرستان شيراز،کربال (کد592) شهرستان شيراز، کوار(کد 593)شهرستان شيراز، گراش (644) شهرستان لارستان، آباده طشک (کد625) شهرستان ني ريز، انار(کد 671)شهرستان رفسنجان ، رابر (کد656 ) شهرستان بافت ، نرماشير(کد664) شهرستان بم، باشت (کد 705) شهرستان گچساران، چرام (کد 699) و لنده (کد700) شهرستان کهکيلويه ، گاليکش (کد815)شهرستان مينودشت ، گميشان (کد779) شهرستان ترکمن ، کلاچاي (کد704) شهرستان رودسر، بندپي شرقي (کد773) شهرستان بابل ، چمستان (کد 821) شهرستان نور ، شيرگاه (کد797) شهرستان سوادکوه ، عباس آباد (کد787) شهرستان تنکابن ،فريدون کنار(کد776) شهرستان بابلسر، کلاردشت (کد826) شهرستان چالوس ، مياندورود(کد795) شهرستان ساري ، بيابان(کد874) شهرستان ميناب و کيش (کد 864) شهرستان بندرلنگه مي باشد و در يکي از گروههاي آزمايشي علوم رياضي وفني ، علوم تجربي ، علوم انساني ، هنر و يا زبانهاي خارجي شرکت کرده اند بايدبراي دريافت کارت ورود به جلسه امتحان خود به ترتيب به بخشهاي چايپاره شهرستان خوي ،امامزاده (بادرود) شهرستان نطنز، باغ بهادران شهرستان لنجان ، برخوار مرکزي شهرستان برخواروميمه ، بوئين و مياندشت شهرستان فريدن ، خور و بيابانک شهرستان نائين ، ميمه شهرستان برخوار و ميمه ، بدره شهرستان دره شهر، ملکشاهي، شهرستان مهران، خارک شهرستان بوشهر، چهاردانگه شهرستان اسلامشهر، کهريزک شهرستان ري، قدس شهرستان شهريار، گلستان شهرستان رباط کريم ،قرچک شهرستان ورامين ، ملارد شهرستان شهريار ،کيار شهرستان شهرکرد، بجستان شهرستان گناباد، بشرويه شهرستان فردوس ، جغتاي شهرستان سبزوار، جلگه زاوه شهرستان تربت حيدريه ، جوين شهرستان سبزوار، زبرخان شهرستان نيشابور، بندرامام خميني (ره ) شهرستان بندرماهشهر، هويزه شهرستان دشت آزادگان، اوز شهرستان لارستان، رستم شهرستان ممسني ، زرقان شهرستان شيراز، سروستان شهرستان شيراز، کربال شهرستان شيراز، کوار شهرستان شيراز، گراش شهرستان لارستان، آباده طشک شهرستان ني ريز، انارشهرستان رفسنجان ، رابر شهرستان بافت ، نرماشير شهرستان بم، باشت شهرستان گچساران ، چرام و لنده شهرستان کهکيلويه ، گاليکش شهرستان مينودشت ، گميشان شهرستان ترکمن ،کلاچاي شهرستان رودسر، بندپي شرقي شهرستان بابل ،چمستان شهرستان نور، شيرگاه شهرستان سوادکوه ، عباس آبادشهرستان تنکابن ، فريدون کنارشهرستان بابلسر، کلاردشت شهرستان چالوس ، مياندورود شهرستان ساري ، بيابان شهرستان ميناب و کيش شهرستان بندرلنگه مراجعه نمايند.
ج- مدارک مورد نياز براي دريافت کارت ورودي
براي دريافت کارت ورودبه جلسه آزمون مدارک زير مورد نياز است.
1-شناسنامه عکسدارياکارت شناسايي معتبر عکسدار که حاوي مشخصات فردي داوطلب باشد.
2-اصل قبض رسيد پست سفارشي ارسال مدارک ثبت نام.
تذکر مهم : براي داوطلباني که مدارک ثبت نام آنان باتوجه به ضوابط عمومي واختصاصي آزمون سراسري سال1385 (ازلحاظ نوع مدرک تحصيلي و...) باطل و قبلا" نيز باآنها مکاتبه شده است ، کارت ورود به جلسه آزمون صادرنشده وتوصيه مي شود ازمراجعه به حوزه هاي توزيع کارت خودداري نمايند.
د- تذکرهاي مهم
1-کارت ورود به جلسه آزمون باارائه شناسنامه عکسدار ويا هرنوع کارت شناسايي معتبر عکسدار ،منحصرا" به شخص داوطلب تسليم خواهدشد ولذا از تسليم کارت ورودي به غير داوطلب خودداري مي شود.
2-رعايت شئونات اسلامي ، بويژه پوشش اسلامي براي کليه داوطلبان به هنگام دريافت کارت ورودي و شرکت در آزمون الزامي است.
3-در روي کارت ورودي نام خانوادگي ،نام ، سال تولد، شماره شناسنامه ، جنس ، زبان . گروه آزمايشي ، سهميه ، معارف ديني ، عنوان مدرک
پيش دانشگاهي يا ديپلم نظام قديم ، نوع معلوليت ، نام شهرستان و بخش محل اخذ مدرک دوره پيش دانشگاهي يا ديپلم ، نام شهرستان و بخش محل اخذ مدرک تحصيلي سال قبل از دوره پيش دانشگاهي يا ديپلم ، شهرستان و بخش محل اخذ مدرک دو سال قبل از دوره پيش دانشگاهي يا ديپلم ، شهرستان و بخش محل تولد، علاقه مندي به رشته هاي پيام نور، مراکزتربيت معلم ، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي ، گروه هنر، متقاضي بورسيه آموزگاران يابهياران ، کارمندي ، علاقه مندي به گروه زبانهاي خارجي . شماره پرونده . کد استان و شهرستان محل آزمون درج گرديده است.
4-درخصوص مشخصات شناسنامه اي (شامل نام خانوادگي ، نام ، سال تولد، شماره شناسنامه )، سهميه ، عنوان ديپلم متوسطه نظام قديم يا عنوان مدرک پيش دانشگاهي ، نام بخش و شهرستان محل اخذ ديپلم و سال قبل و دوسال ماقبل آن براي داوطلبان نظام قديم و نام بخش و شهرستان محل اخذ مدرک پيش دانشگاهي و دو سال آخر دبيرستان (سال سوم و دوم دبيرستان ) براي داوطلبان نظام جديد، علاقه مندي به رشته هاي پيام نور، مراکز تربيت معلم ، موسسات غير انتفاعي و غيردولتي ، استفاده از بورسيه آموزگاران يا بهياران ، وضع کارمندي ، نام بخش و شهرستان محل تولد، درصورت مشاهده اختلاف در هريک از مواردمذکور باآنچه که در کارت تقاضانامه ثبت نامي درج و به همراه مدارک لازم مربوط ارسال کرده ايد،از کارت ورودي فتوکپي تهيه و در فتوکپي دور مورد يا موارد مربوط راخط بکشيد وصحيح آن را با خط خوانا و بدون قلم خوردگي باخودکارقرمز در بالاي آن بنويسيد وفتوکپي مربوط را به نماينده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در حوزه توزيع کارت تحويل وپشت کارت ورودي خود را ممهور به مهر تحويل شد، نماييد. بديهي است اين مواردپس ازبرگزاري آزمون درسازمان سنجش آموزش کشور باتوجه به مدارک ارسالي بررسي و اصلاح خواهد شد.
-5 چنانچه تفاوتي بين درج نام گروه آزمايشي ، معارف ديني ، زبان خارجي امتحاني ،علاقه مندي به شرکت در گروه آزمايشي هنر وگروه آزمايشي زبانهاي خارجي با آنچه که در فرم تقاضانامه ثبت نام درج نموده ايدومندرجات کارت ورودي مشاهده نموديد،سريعا" به واحد رفع نقص مستقر در حوزه توزيع کارت مراجعه و مورد يا موارد را گزارش دهيد و موضوع را پي گيري نماييد تاقبل از برگزاري آزمون باتوجه به مدارک ارسالي قبلي به اين سازمان ، برحسب مورد اقدام گردد.
تبصره1 -براي آن دسته از داوطلبان شرکت کننده در گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني ، علوم تجربي ، علوم انساني و زبانهاي خارجي که علاقه مندي خود را براي شرکت در آزمون گروه آزمايشي هنر باگذاشتن علامت در رديف18 تقاضانامه اعلام داشته اند، کارت ورود به جلسه آزمون هنر نيز جداگانه صادر گرديده است. اين دسته ازداوطلبان لازم است کارت ورود به جلسه آزمون هنر را نيز علاوه بر کارت ورود به جلسه گروه آزمايشي مربوط ازموزعين کارت ورودي دريافت دارند. بديگرسخن براي اين قبيل داوطلبان دو کارت ورود به جلسه صادرشده است که لازم است هر دوکارت ورود به جلسه را از باجه ذيربط به همراه ساير مدارک دريافت نمايند.
تبصره2 -براي آندسته از داوطلبان شرکت کننده در گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني ،علوم تجربي ،علوم انساني و هنر که علاقه مندي خود را براي شرکت در آزمون گروه آزمايشي زبانهاي خارجي نيز با گذاشتن علامت در رديف19 تقاضانامه مشخص کرده اند، کارت ورود به جلسه آزمون زبانهاي خارجي نيز صادرگرديده است. اين دسته ازداوطلبان لازم است کارت ورود به جلسه آزمون گروه آزمايشي زبانهاي خارجي را نيز علاوه بر کارت گروه آزمايشي مربوط ازموزعين کارت ورودي دريافت دارند. به ديگر سخن براي اين قبيل از داوطلبان دو کارت ورود به جلسه صادر شده است که لازم است هر دو کارت ورود به جلسه را از باجه ذيربط به همراه ساير مدارک دريافت نمايند.
تبصره3 -براي آندسته از داوطلبان شرکت کننده در گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني ، علوم تجربي و علوم انساني که علاقه مندي خود را براي شرکت در گروه هنر و همچنين گروه زبانهاي خارجي با علامتگذاري در رديفهاي18 و 19 تقاضانامه مشخص کرده اند، سه کارت ورود به جلسه (يک کارت مربوط به گروه آزمايشي اصلي علوم رياضي و فني يا علوم تجربي و يا علوم انساني و دو کارت ديگر به ترتيب براي گروه هنر و زبانهاي خارجي ) صادر شده است. اين قبيل ازداوطلبان بايد هر سه کارت ورودي را از موزع ذيربط به همراه ساير مدارک دريافت دارند.
6-به داوطلبان نظام جديد آموزش متوسطه گروه آزمايشي علوم انساني که عنوان گواهينامه دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آنان علوم و معارف اسلامي مي باشد و باتوجه به ضوابط ، لازم بوده است علاوه بر دروس اختصاصي گروه مذک--ور،درس اصول و عقايد و فقه را نيز امتحان دهند توصيه اکيد مي شود که به مندرجات دفترچه راهنما که بهمراه کارت ورودي دريافت خواهند داشت توجه نمايند. وضعيت چنين داوطلباني که باتوجه به ضوابط (از لحاظ نوع گواهينامه دوره پيش دانشگاهي )، لازم است درس اصول و عقايد و فقه را امتحان دهند دقيقا" در دفترچه راهنماي شرکت درآزمون مشخص شده است.
7-براي آن دسته از داوطلباني که يکي از بندهاي1 يا2 يا 3 يا 4 و يا 5 رديف29 تقاضانامه ثبت نام را علامتگذاري نموده و مدرک مورد تاييد لازم را نيزارسال داشته اند، در مقابل عنوان معلوليت در کارت ورودي ، نوع معلوليت درج شده است. چنانچه داوطلبي يکي ازبندهاي مذکورراعلامتگذاري ومدرک موردتاييدرانيز ارسال نموده ولي در کارت وي مشخص نشده ، لازم است مراتب را سريعا" به نماينده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در واحد رفع نقص اطلاع دهد تا قبل ازبرگزاري آزمون وضعيت وي مشخص گردد.
8-داوطلبان مشمول هريک از بندهاي5 ، 6 ويا 7 فوق ، لازم است قبل از برگزاري آزمون وضعيت خود رامشخص کرده باشند ، بديهي است درحين اجراي آزمون و بعداز آن اقدامي انجام نخواهد شد.
-9 از آنجا که براساس ضوابط آزمون سراسري سال1385 منحصرا" آن دسته از داوطلبان نظام جديد آموزش متوسطه که داراي مدرک پيش دانشگاهي بوده و يا دانش آموز دوره پيش دانشگاهي مي باشند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسري بوده اند،بنابراين آن دسته از داوطلبان نظام جديد آموزش متوسطه که به دوره پيش دانشگاهي راه نيافته اند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسري سال1385 نمي باشند و بديهي است درصورت شرکت در آزمون از گزينش نهايي حذف خواهند شد.
10-به داوطلبان توصيه مي شود که مندرجات دفترچه راهنمايي که به همراه کارت ورودي دريافت خواهند داشت ، دقيقا" مطالعه نمايند و چنانچه علاقه مند به انتخاب رشته يا رشته هاي داراي شرايط خاص متمرکز( رشته هايي که نياز به مصاحبه يامعاينه ويامصاحبه ومعاينه دارد) باشند، از قبل ضوابط آنها را دقيقا" مطالعه وباتوجه به دستورالعمل هاي مندرج در دفترچه راهنماي مذکور، شماره مورد وياموارد (حداکثر 2 مورد)مربوط رادر پشت کارت ورودي يادداشت نموده تا به هنگام برگزاري آزمون، علاقه مندي خود را به انتخاب رشته يا رشته هاي مذکور با پرکردن مستطيل يا مستطيلهاي مقابل مورد ياموارد مورد نظر تعيين شده در پاسخنامه ، بامداد سياه نرم پررنگ براساس کدهاي يادداشتي در پشت کارت ورودي ، اقدام نمايند.
11-نظر به اينکه کليه داوطلبان ضرورت دارد که در ابتداي جلسه آزمون و براساس دستوري که ازبلندگو پخش مي گردد، داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه معدل کتبي ديپلم متوسطه و داوطلبان نظام جديد آموزش متوسطه معدل کتبي امتحان نهايي سال آخر متوسطه (سال سوم دبيرستان يا هنرستان) خود را تا دو رقم اعشار در محل مربوط در پاسخنامه بنويسند و نسبت به تکميل مستطيل هر عدد اقدام نمايند، لذا بر حسب مورد بايد پس از دريافت کارت ورودي ، معدل مربوط را با مداد در پشت کارت ورودي يادداشت تادر ابتداي جلسه آزمون براساس دستوري که از بلندگو پخش مي گردد آن را در پاسخنامه و در محل هاي مربوط درج نمايند.طريقه درج معدل ديپلم نظام قديم و ديپلم نظام جديد (سال سوم) و تکميل مستطيلهاي مربوط در دفترچه راهنماي شرکت در آزمون که به همراه کارت ورودي دريافت مي دارندمنعکس شده است که دقيقا"بايد براساس آن اقدام نمايند.
12-آن دسته از داوطلباني که در آزمون سراسري سال جاري براساس ضوابط متقاضي استفاده از يکي از سهميه هاي خانواده معظم شهدا، جانبازان انقلاب اسلامي ، شاهد ، رزمندگان و آزادگان شده اند و فرم مخصوص مربوط را به همراه مدارک ثبت نام ارسال داشته اند و در کارت ورود به جلسه در مقابل سهميه ثبت نامي آنان ، سهميه مورد درخواست آنان درج شده است ، براي شرکت در آزمون جزو سهميه مورد درخواست منظور شده اند. بديهي است در صورت تاييد مجدد سهميه مورد درخواست آنان توسط هريک از ارگانهاي ذيربط ، در گزينش آزمون سراسري سال 1385، جزو سهميه ذيربط محسوب خواهند شد و در غيراين صورت سهميه آنان به مناطق (منطقه مجاز) تغيير داده خواهد شد.
قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري
ماده -5 تخلفات وجرايم در اين قانون مشتمل بر موارد زير است:
الف- ارتکاب هرگونه عملي که موجب بي نظمي در برگزاري آزمون گردد يا همراه داشتن هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الکترونيکي و دستگاههاي حافظه دار.
ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمي خدشه دار سازد از قبيل :
-1 ارائه مدرک يا گواهي مجعول يا تصوير گواهي مجعول براي شرکت در آزمون.
-2 تباني با داوطلبان يا افراد خارج از حوزه امتحاني يا دست اندرکاران آزمون از قبيل عوامل اجرايي و طراحان سوال براي تخلف در آزمون.
-3 ثبت نام در آزمون با هويت مجعول يا شرکت در جلسه آزمون به جاي داوطلب اصلي.
ج- استفاده از هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الکترونيکي و دستگاههاي حافظه دار.
د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاري آزمون جهت پاسخ به سوالات.
ه-- دسترسي غيرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان يا استفاده غير مجاز از آنها.
و- هرگونه تغيير غيرمجاز سوالات، اوراق و پاسخنامه هاي داوطلبان يا ساير مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.
ز-افشاي سوالات آزمون يا تلاش در جهت دستيابي و افشاي آن يا شرکت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون به هر نحو.
ح- خريد يا فروش سوالات آزمون يا پاسخ آنها يا شرکت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون اعم از اينکه سوالات يا پاسخ آنها واقعي يا غيرواقعي باشد.
ماده -6 هيات هاي رسيدگي به تخلفات، صلاحيت صدور حکم به مجازاتهاي زير را درباره متخلفان دارند:
الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار کتبي با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذيربط يا محروميت از گزينش در آزمون همان سال.
ب- در مورد مشمولان بند (ب) يا بند (ج) ماده (5): محروميت از گزينش علمي در آزمون همان سال و ابطال قبولي داوطلب در همان سال و محروميت از شرکت در آزمون از يک تا ده سال بعد.
تبصره- آرا» هيات هاي بدوي جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) اين قانون قابل تجديد نظر خواهي در هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات در آزمون ها مي باشد.
ماده -7 در مورد مشمولان بندهاي (د)، (ه-)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هيات هاي رسيدگي متهم را براي رسيدگي و اعمال جزاي نقدي از ده ميليون (10/000/000) ريا ل تا يک ميليارد (1/000/000/000) ريال يا حبس از يک تا پنج سال يا هر دو مجازات به محاکم دادگستري معرفي مي نمايند.
ماده - 8 ارتکاب هر يک از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضويت در يک گروه يا شبکه باشد موجب تشديد مجازات مي شود و تشکيل دهنده و سرکرده گروه يا شبکه به حداکثر مجازات محکوم مي گردد. مجازات هر يک از اعضا» که در ارتکاب تخلفات و جرايم فوق دخالتي نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده براي مرتکب مي باشد.
ماده -9 رسيدگي در هيات هاي رسيدگي به تخلفات در آزمون ها مانع از رسيدگي برابر ساير قوانين جزايي يا رسيدگي در هيات هاي رسيدگي به تخلفات اداري يا هيات هاي انتظامي اعضاي هيات علمي يا کميته هاي انضباطي دانشجويان نيست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) اين قانون به مجازات مقرر در ساير قوانين و مقررات محکوم مي گردد.
ماده -10 در صورت محکوميت قطعي فردي به يکي از مجازاتهاي مندرج در اين قانون، به استثناي مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هيات رسيدگي به تخلفات در آزمون ها، قبولي وي در آزمون را ابطال مي نمايد. در اين صورت موسسه آموزشي مربوط از صدور و اعطاي هرگونه گواهي يا مدرک به وي خودداري خواهد نمود و چنانچه گواهي فارغ التحصيلي به وي اعطا» شده باشد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي يا وزارت آموزش و پرورش يا دانشگاه آزاد اسلامي ملزم به ابطال آن گواهي مي باشند.
ماده -11 چنانچه با بررسي هاي فني و علمي، بين نمرات و رتبه اکتسابي داوطلبي و سوابق تحصيلي وي مغايرتهاي غيرمتعارف مشهود و اساسي از قبيل عدم تطابق معدل ديپلم و دوره پيش دانشگاهي با رتبه و نمره اکتسابي در آزمون وجود داشته باشد، با تاييد هيات هاي بدوي رسيدگي به تخلفات در آزمون ها از داوطلب در يک يا چند درس عمومي و اختصاصي امتحان مجدد به عمل مي آيد. تعيين وضعيت نهايي آزمون اين داوطلب، بر اساس نتايج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هيات بدوي مي باشد.
ماده -12 هر موسسه يا آموزشگاه علمي و آموزشي که براي افزايش آمادگي داوطلبان شرکت در آزمون هاي مورد بحث اين قانون فعاليت مي کند چنانچه در تخلفات ماده (5) مشارکت داشته باشد مجوز تاسيس آن لغو مي شود و مديران مسوول آنها علاوه بر محروميت دائمي از تاسيس و اداره اين گونه مراکز به مجازات هاي پيش بيني شده در اين قانون و ساير قوانين محکوم مي شوند و چنانچه موسسه يا آموزشگاه فاقد مجوز باشد مجازات مديران مسوول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (6) مي باشد.
تبصره- در مورد آموزشگاههايي که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانوني ذيربط مدعي العلوم نيز مي تواند راسا نسبت به اعلام جرم و پيگيري تخلفات آنان اقدام نمايد.
درخاتمه اضافه مي نمايد که واحد پاسخگويي غيرحضوري آزمون سراسري سال1385 براي کليه داوطلبان همه روزه غير از روزهاي تعطيل از ساعت8 الي12 و از ساعت13 الي17 آماده پاسخگويي به سوالات مي باشد . لذا داوطلبان درصورت نياز مي توانند با شماره تلفنهاي88923595-99 به طور مستقيم (واحد پاسخگويي غيرحضوري آزمون سراسري سال1385 ) با روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور تماس حاصل نمايند.
روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور

بانک مرکزي اعلام کرد: نرخ رشد نقدينگي در کشور در پايان 12 ماهه منتهي به فروردين ماه سال جاري به رقم 36/8 درصد رسيده است.
به گزارش فارس، اداره بررسي ها و سياست هاي اقتصادي بانک مرکزي افزود: حجم نقدينگي در کشور در فروردين ماه سال جاري به 916 هزار و 958 ميليارد ريال رسيد که در مقايسه با فروردين سال گذشته 36/8 درصد افزايش نشان مي دهد.
بنابراين گزارش، حجم نقدينگي در فروردين 84 بيش از 670 هزار و 240 ميليارد ريال بوده است.
ابن گزارش افزود: حجم نقدينگي کشور در اسفندماه سال 84 بيش از 921 هزار ميليارد ريال بوده است که اين رقم در فروردين 85 با 4061 ميليارد ريال کاهش مواجه شده است.
از مجموع حجم نقدينگي کشور 294 هزار ميليارد ريال حجم پول و 622 هزار ميليارد ريال حجم شبه پول است.

محمد زرين دست کارگردان و نويسنده ايراني مقيم لس آنجلس است که اين روزها فيلم سينمايي سرگيجه او سروصداي زيادي به پا کرده است سرگيجه بارها پس از شروع وقصد کليد زدن وانتخاب بازيگر به تعويق افتاد وبالاخره در سال گذشته با انتخاب دقيق ووسواس بسيار زياد زرين دست اين پروژه که مقاديري از آن در آمريکا ي جنوبي وآذربايجان ساخته شده بود درايران نيزبابازيگران ايراني کليد خورد . او که اکنون کا ر جديدش را در نوبت اکران دارد بسياري از مراحل آماده سازي فيلمش را در خارج از کشور انجام داده است وبه استقبال ازاين فيلم بسيار اميدوار است . دريک گفت وگوي صميمي به خبرنگار آفرينش در باره فيلم سرگيجه توضيحات واطلاعات جالبي داد که باهم مي خوانيم .
شنيديم که بازار کن وجشنواره کن امسال شما هم حضور داشتيد کمي در رابطه با جشنواره کن بگوييد؟
جشنواره کن هم چون ديگرجشنواره هاي سينماي دنيا است که طرفداران بسياري داردو متاسفانه امسال هيچ گونه فيلم ايراني در جشنواره کن شرکت نکرده بود.و اين گونه مسائل کمي به سياست کنوني کشورباز مي گردد. چون مطمئنم ما فيلم هاي خوبي داشتيم صحبت من فقط براي امسال نيست بلکه سال گذشته هم ماهيچ فيلم ايراني را در اين جشنواره شرکت نداديم. براي مثال فيلم خوبي مثل بيد مجنون "مجيد مجيدي "و چند فيلم ديگر هم نتوانستند وارد جشنواره شوند و به نظر من دليلش اين است که چون بوش رئيس جمهور آمريکا در جشنواره هاي کن واسکاردست دارد .با توجه به مشکلات موجود اونگذاشته است که فيلم هاي ايراني وارد جشنواره شوند ولي من از جهاتي خوشحالم که در بازار فيلم ، فارابي واقعاسنگ تمام گذاشت و 41 فيلم رابا بروشورهايش در اختيار خريداران گذاشت که اين عملکرد فارابي جاي تشکر دارد .
کمي در باره آخرين ساخته خود " سرگيجه:" صحبت کنيد؟
اين فيلم توانست با کمک موسسه هدايت فيلم پروانه نمايش بگيرد و با رايزني هايي که با مسولان هدايت فيلم وشخص مرتضي شايسته داشتيم قرار شد به زودي تکليف اکران اين فيلم مشخص گردد. زماني که نوبت اکرانش مشخص شود تصميم داريم دست به يک نوع تبليغات ابتکاري بزنيم کاري که تاکنون کسي انجام نداده است .به اين صورت که قرار است 12 دقيقه از فيلم به همراه عکس هايش درسايت قرار گرفته ودر اختيار علاقمندان باشد تانگاه عميقي به فيلم سرگيجه داشته باشند . آدرس سايت فيلم سرگيجه :
com.arinbast ztony.www
و همچنين قراراست که يک شب قبل ازاکران عمومي فيلم هم يک نشست واکران خصوصي براي اهالي قلم وعزيزان مطبوعاتي بگذاريم تا فيلم در اين نشست به نقد وبررسي گذاشته شود
در باره کارجديدخود مشغول نوشتن متن آن هستيد برايمان بگوييد؟
کار جديدم هم فيلمنامه جالبي دارد،که هنوز نگارش آن به پايان نرسيده ونامش "مخفي گاه" است. و بهتر است فعلا در باره آن صحبت نکنيم.
لوکيشن هاي پروژه سرگيجه درکجا بود؟
تعدادي از لوکيشن ها در آمريکاي جنوبي و اطرف آذربايجان بود،ونيمي از کار هم در تهران .حدود يک سال مشغول پيش توليد اين کار بوديم و بابت لوکيشن هاي پروژه به خيلي جاها سفر کردم تا بتوانم مناسب ترين لوکيشن ها را پيدا کنم .
کمي درباره بازيگرهاي کار بگوييد؟
کامبيز ديرباز به عنوان يک مامور روس و الهام حميدي به عنوان خواهرمن درکنار ديگربازيگران ايفاي نقش داشتند و حدود 6 نفر از بازيگران اين فيلم اهل آذربايجان هستند که دونفرشان به عنوان افسر و ژنرال روس ظاهر مي شوند و من اصلا دوست نداشتم دراين کار از بازيگران تئاتري استفاده کنم آنهم به دليل استفاده زياد آنها از دست و ميميک صورت بودکه به درد کارهاي تئاترمي خورد نه سينما.
در ادامه صحبت شما پس کامبيز ديربازهم يک بازيگر تئاتري است چگونه با او کنار آمديد؟
البته اودر تلويزيون وسينماهم بازي کرده است ومن سعي کردم به عنوان کارگردان او را وادار کنم تا ازحرکات تئاتري واستفاده زياداز دست و ميميک صورت خودداري کند و بيشتربا احساس و نگاهش بازي کند.
فيلم سينمايي سرگيجه :کارگردان ونويسنده :محمدزرين دست
ساسان سرکش پس از سي وچند سال دوري از وطن از آمريکا به ايران بر مي گردد.اوتحت فشار روحي سالهاي از دست رفته وبي هويتي است .الياس راننده تاکسي قراراست اوراازتهران به زادگاهش تبريز ببرد.بين راه الياس از وضع روحي پريشان ساسان آگاه مي شود ودر مي يابد اين سفر فرصتي است براي ساسان تا ازگذشته پرحادثه خود آگاه شودوطي حوادث پر مخاطره اي که در پيش رودارد. سيري داشته باشدبه دوران اشغالگري روسها در آذربايجان ومروري شود به عشق پايان ناپذيراوبه سينما و....
بازيگران :محمدزرين دست ،کامبيز دير باز ،کورش تهامي الهام حميدي ،مهدي سلوکي ،آفرين چيت ساز ، رضا ناجي ،حامد نوروزي ،فرزانه هوشمندو...
ديگر عوامل فيلم سرگيجه:
تهيه کننده مرتضي شايسته محصول هدايت فيلم
مدير فيلمبرداري/اصغر رفيعي جم ، دستيار اول فيلمبردار/مرتضي غفوري .مدير توليد/يونس صباحي.طراح صحنه ولباس /آيدين ظريف.تدوين/ محمد زرين دست .موسيقي/محمدرضاجديدي صدابردار/ ايرج شهزادي،سعيداحمدي.طراح گريم/بابک شعاعي.دستيار توليد /محمدشايسته .دستيار اول کارگردان وبرنامه ريز/عليرضا شمس شريفي دستيار دوم کارگردان/علي افشين راد،اجراي گريم/دانيال شعاعي،طاهره مهدوي.منشي صحنه/فروزان جلالي . عکاس /عبدا...عبدي نسب

شکست تيم ملي مقابل پرتغال و حذف از جام جهاني 2006 آلمان از جمله مسائلي است که بايد پيرامون آن بحث و کارشناسي شود .
در اين رابطه يکي از مواردي که بايد مورد تجزيه و تحليل قرار گيرد عملکرد کادر فني در جريان مسابقات جام جهاني مي باشد .
در اين ارتباط بايد گفت ; ترس و محافظه کاري کادر فني مانع از آن شد که ملي پوشان فوتبال ايران ، نمايندگان 70 ميليون ايراني بتوانند داشته هاي خود را ميدان جهاني آلمان به خوبي نشان دهند.
بازيکنان تيم ملي هر آنچه که در چنته داشتند در دو ديدار مقابل تيم هاي قدر و شناخته شده در سطح جهاني در طبق اخلاص نهادند، ولي آنچه که باعث شد اين بازيکنان در قالب تيم ايران، نتوانند داشته هاي خود را ارايه نمايند، مديريت ضعيف و محافظه کارانه کادر فني به ويژه برانکو ايوانکوويچ سرمربي کروات بود.
درخشش تيم هاي کره جنوبي، ژاپن و حتي عربستان در ديدارهاي برگزار شده نشان مي دهد اين سه تيم نيز در حد و اندازه هاي تيم ملي ايران بودند، ولي قدرت مديريت و درايت سکانداران رهبري اين تيم ها نشان داد هر سه تيم در نيمه مربيان به مراتب بهتر و شايسته تر از تيم ملي ايران عمل کردند.
تيم ملي ايران بعد از راه يابي به جام جهاني 2006 آلمان فرصت خوبي براي ترميم نقاط ضعف و تقويت خود در اختيار داشت ولي از اين فرصت به نحو مطلوبي استفاده نشد و زمان براي تيم ملي ما سوخت.
حضور بازيکنان جوان و جوياي نام در ترکيب 23 نفره تيم ملي بيانگر آن است که اين تيم از مهره هاي خوبي برخورداربوده ولي مربيان در چينش آنها در زمين دچار مشکل بودند و نتوانستند اين بازيکنان جوان را به رغم حضور در تيم باور داشته باشند.
اگر منصفانه به بازي هاي نيمه اول تيم ملي در دو ديدار مکزيک و پرتغال توجه داشته باشيم، متوجه خواهيم بود که کادر فني و مربيان تيم ملي تاثيري در نيمه مربيان نداشتند، در حالي که ژاپني ها و مکزيکي ها و حتي عربستاني ها به خوبي از اين اهرم استفاده کردند و در نهايت نتيجه مطلوب دريافت کردند.
يکي از مشکلات مربيان و کادر فني تيم ملي ايران اصرار بر ميدان دادن به بازيکنان پا به سن گذشته در دو نقطه کاملا حياتي قلب دفاع و نوک حمله بود.
سووال ديگر اين است که آيا نقش برانکو در نيمه دوم اين دو ديدار چه بوده و آيا به وي گوشزد شده بود که مجموعه تيم 18 نفر است و نه 11 نفر اصلي؟.
ترميم احساسات جريحه دار شده ملتي بزرگ چون ايران به قامت تاريخ بسيار سخت و غيرممکن مي نمايد و دراين زمينه اين سوال مطرح است که چه کسي تاوان شکست هاي تيم ملي را که با اندک درايت مي توانست پيش نيايد، خواهد داد.
رقابت هاي جام جهاني به رغم تلخي شکست در برابر قدرت هاي بزرگ جهاني درس هاي زيادي نيز براي ما به همراه داشت که اميدوارم بتوانيم در سال هاي آينده آنها را هم در سطح باشگاه هاي کشور و هم درسطح ملي و بين المللي بکار ببنديم و به موفقيت برسيم.
عدم اعتراض مطلق به داور تحت هيچ شرايطي، عکس العمل سريع به کنش ها، ارايه بازي جوانمردانه، احترام کامل به قاضي ميدان، بهره گيري از تمرينات علمي براي افزايش توانايي هاي جسماني بازيکنان، تغذيه خوب و کارشناسي شده براي بازيکنان، تاکيد بر حضور در ميادين بين المللي، انجام ديدارهاي تدارکاتي با تيم هاي امريکايي، اروپايي و افريقايي و ميدان دادن به جوانان جوياي نام براي پشتوانه سازي براي تيم هاي ملي در ميادين تدارکاتي و رسمي ازجمله درس هايي است که مي تواند در سطح باشگاه هاي کشور و ملي مورد لحاظ قرار گيرد.

به منظور بررسي راه هاي استقرار کارخانه توليد پژو 206 در گيلان، جلسه اي به رياست مهندس عبدالهي استاندار گيلان در استانداري تشکيل شد.
در اين نشست که گلبرگ (مشاور مدير عامل ايران خودرو) نصرتي راد (معاون برنامه ريزي استانداري) و دو تن از نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي نيز حضور داشتند استاندار گيلان به جلسات و پيگيرهاي انجام شده قبلي خود با مدير عامل ايران خودرو در سه بخش جمع آوري و از رده خارج کردن خودروهاي فرسوده، ايجاد کارخانه هاي تامين قطعات خودرو و توليد خودرو پژو 206 که مقرر شد تيمي متشکل از مديران ايران خودرو راه هاي تحقق و زمينه اجرايي آن را فراهم آورند اشاره کرد و راه اندازي مرکز جمع آوري خودروهاي فرسوده در استان را يکي از توافقات انجام شده قبلي دانست.
وي در رابطه با احداث کارخانه توليد پژو 206 نيز به پيگيري هاي صورت گرفته و تهيه زمين مناسب با توجه به شرايط کلي ايران خودرو و اقليم استان اشاره کرد و اظهار داشت: گيلان آمادگي کامل براي راه اندازي خط توليد خودرو در استان را داشته و انتظار مي رود ايران خودرو تحقق اين مهم را عينيت بخشد.
در اين نشست همچنين گلبرگ ضمن ارائه چند پيشنهاد سرمايه گذاري براي انتقال صنعت درجه يک و اشتغال زايي در استان، خاطرنشان کرد: استان گيلان انگيزه لازم براي سرمايه گذاري را دارد از اين رو مي توان در هر يک از بخش هاي توليد خودرو لوگان، واگن سازي و مجموعه سازي خودرو نيز در استان سرمايه گذاري کرد.

تيم ملي فوتبال کشورمان در شرايطي روز چهارشنبه در برابر تيم آنگولا قرار خواهد گرفت که عملا شانسي براي حضور در مرحله دوم را ندارد . حال سوالي که مطرح مي شود اين است :
آيا بازيکنان تيم ملي مي توانند با پيروزي مقابل آنگولا از اعتبار فوتبال ايران دفاع نمايند ؟در اين خصوص برانکو ايوانکوويچ سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: پيروزي برابر آنگولا، حضور ايران در جام جهاني 2006 را قانع کننده مي سازد , اگرچه پيروزي بر آنگولا کار ساده اي نيست . وي افزود: برغم تصور برخي، اين بازي براي ما خيلي مهم است زيرا پايان کار ما در جام جهاني است و مي خواهيم برنده از ميدان خارج شويم .
از وي باز هم درباره بازي برابر پرتغال سوال شد. برانکو اظهار داشت: ببينيد، کيفيت تيم پرتغال از ما بالاتر است و اين واقعيتي است که بايد آن را بپذيريم . بازيکناني مثل دکو، فيگو، رونالدو، کاراواليو و ...
اولا بازيکنان فيکس تيم هاي بزرگي مانند بارسلونا، چلسي، منچستريونايتد و ... هستند و در ثاني، تقريبا هر هفته در مقابل 70 - 80 هزار تماشاگر در ديدارهايي که سطح آن بسيار بالاست، حضور مي يابند.
جام جهاني، مانند يک بازي باشگاهي ما نيست اما براي آنان، جام جهاني از لحاظ اهميت و سطح، چيزي شبيه رقابت هايي است که آنها بطور مرتب در آن حضور مي يابند. ضمن اينکه تيم پرتغال در رقابت هاي مقدماتي، بهترين خط دفاعي را داشته و 7 بر صفر روسيه را شکست داده و از مدعيان جام است . برانکو ادامه داد: ما تيم خوبي داريم اما کمي بدشانس هستيم. وي در تاييد اين اظهارنظر خود بار ديگر به آسيب ديدگي لژيونرها اشاره کرد.
وي همچنين گفت: از يکسال و نيم پيش گفتم که مي خواهيم حريفي جدي در جام جهاني باشيم و البته در مقابل مکزيک و پرتغال، اينگونه بوديم اما متاسفانه امکان خوب آماده شدن را نداشتيم، اينها، واقعيتها است . سرمربي تيم ملي ايران با تاکيد بر آسيب ديدگي جدي گل محمدي درباره ترکيب تيم ايران برابر آنگولا و استفاده از بازيکناني که تاکنون از آنها استفاده نشده مانند شجاعي گفت: تا قبل از اين بازي، دو جلسه تمرين ديگر در شهر لايپزيگ خواهيم داشت و پس از آن تصميم خواهم گرفت اما شجاعي در رقابت جدي براي قرارگرفتن در ترکيب اصلي است ، اگر هم از اول بازي نکند، بعنوان يار تعويضي از وي استفاده خواهد شد.
از وي سوال شد که تيم ما از لحاظ فيزيکي، توان 60 دقيقه بازي را داشت و براي 90 دقيقه آماده نشده بود. نظر شما چيست ؟
وي در پاسخ گفت: قبول ندارم. در ديدار با پرتغال ما تا پايان، پا پس نکشيديم، ضمن اينکه شيوه و شدت بازي، به حريف هم بستگي دارد. مکزيک يکي از آماده ترين تيم ها در جام 2006 است زيرا دو ماه در اردو بوده اما در برخي بازيکنان ما، کمبود قدرت بدني وجود دارد. از ايوانکوويچ درباره علت تعويض کريمي در دو ديدار اخير و عکس العمل او پس از تعويض در ديدار مقابل پرتغال سوال شد. وي گفت: تعويض کريمي به علت عدم آمادگي کامل او بود. وي پس از سه ماه آسيب ديدگي، يک نيمه مقابل کرواسي بازي کرد و ديدار مقابل مکزيک و پرتغال، دومين و سومين بازي او پس از رهايي از آسيب ديدگي بود. طبيعي است که آن آمادگي آرماني را نداشته باشد.

تيم ملي فوتبال ايران ، پيش از آنکه همه بازي هايش در جام جهاني را انجام دهد ، از گردونه معتبرترين تورنمنت فوتبال جهان حذف شد تا بدين ترتيب ، هم ، بازي در مقابل " آنگولا" تشريفاتي باشد و هم 70 ميليون نفري که 180 دقيقه ، نفش هايشان را در سينه حبس و آن برزخ رنج آور را تحمل کرده بودند ، وداع تيم شان را از جام جهاني ، نظاره گر باشند .
پس از اين رويداد ، موج سنگيني از انتقادات عليه تيم ملي و مربيان آن به راه افتاد: از عادل فردوسي پور که پس از شکست ايران در مقابل پرتغال ، به طعنه گفت : " خداحافظ برانکو " تا شهروندي که SMS هاي تلخ و طنزآميز با موضوع تيم ملي را به دوستانش مي فرستاد و تا نوجواني که با تعريف کردن لطيفه هاي گزنده درباره شکست تيم محبوبش ، عقده هايش را پاسخ مي داد .
نگارنده اين ستون ، نه کارشناس ورزش است و نه ادعايي در باب فوتبال و حواشي آن دارد . ازاين رو ترجيح مي دهد فارغ از بحث هاي ورزشي و مسايل فني تيم ، نکاتي بسيار مهم تر از اين شکست را دستمايه يادداشت کوتاه خويش نمايد :
1- تيم فوتبال ايران ، در مقابل دو تيم قدرتمند جهان ، يعني مکزيک و پرتغال باخت و پس از آن ، همه نقدها و بغض ها متوجه اشخاصي به تعداد کمتر از انگشتان يک دست شد .
گروهي علي دايي را مقصر دانستند ، جمعي بر ميرزاپور خرده گرفتند و عده اي نيز گفتند تقصير برانکو بود که يادش رفت فيفا به او اجازه سه تعويض را داده است !
اين انتقادات به لحاظ فني ، البته مي تواند وارد باشد ولي موجي که شاهد آن بوديم ، نشانگر روحيه تاسف انگيزي است که وجود ما ايراني ها را تسخير کرده است .
ما ، عادت کرده ايم - و بد عادت کرده ايم - که با ناسزا گفتن به دم دست ترين گزينه ها و با شکستن کاسه ها و کوزه ها بر سرآخرين حلقه ها ، خود را از زحمت کاوش ، ريشه يابي و حل مسئله بي نياز کنيم .
راستي ، آيا در باخت هاي تيم ما ، فقط همين چند نفر معدود مقصر بوده اند يا آنکه سلسله اي از کاستي ها ، قصورها و تقصيرها در کار بوده است که اين افراد نيز جزيي ازآن زنجيره بوده اند ؟!
ما ، در باب سياست ، اقتصاد ، فرهنگ ،آموزش ، اجتماعيات و هر موضوع ديگري چنين سطحي نگر هستيم و در هر مشکلي ، پس از يک جنجال بر سر آخرين زنجيره هاي يک سلسله ،مي پنداريم به وظيفه تاريخي و ملي خويش عمل کرده ايم و لذا بي آنکه وارد عمل شويم ، فراغت حاصل مي کنيم و به موضوعي ديگر مي پردازيم غافل از آنکه در باب ويراني يک بنا ، همه چيز را به گردن رنگ نامناسبي که بر ديوارهاي آن خورده است ، انداخته ايم و پنداشته ايم که با ناسزاهايمان به رنگ ،" بنا" ، از خطر تخريب رهيده است .
2- ارتقاي سطح انتظارات ، سم مهلکي است که نه فقط فوتبال بلکه ساير ساحت هاي زندگي فردي و اجتماعي را تهديد مي کند .وقتي رسانه ها از برتري تيم ملي سخن مي گويند ، وقتي ده ها سرود و ترانه پخش مي شود که مضمون همه آنها ، قهرماني ايران ، ابرقدرتي ايران ، شکست ناپذير ايران و ... است ، انتظار ات ، بيش از توانايي هاي واقعي ارتقا» مي يابد و چون در عرضه عمل ، نتيجه معکوس حادث مي شود ، نوبت به سرخوردگي و ياس مي رسد .
راستي ، بياييد کلاهمان را قاضي کنيم : بر اساس کدام مبنايي ، تيم ايران ، شکست ناپذير است و هميشه قهرمان ، که رسانه ملي در سرودهايش دم از آن مي زد ؟! بر اساس چه منطقي فوتبال ايران مي بايست پرتغال را مي برد ؟
رجز خواني ، خودبزرگ بيني و تحقير ديگران ، از عادات زشتي است که ما را در برگرفته است و جالب اينجاست که پس از اثبات اينکه در زمينه هاي مختلف ، برتر از ما نيز وجود دارد ، باز به خانه اول بازمي گرديم و به بالا بر دن سطح توقعات و انتظارات مي پردازيم بي آنکه اين سئوال ساده را به ذهن خود راه دهيم که " آيا مي توانيم ؟! "
3- فوتبال امروز جهان ، فقط تکنيک ، تاکتيک ، آموزش ، تغذيه ، بازي هاي تدارکاتي و مسايلي چون اينها نيست بلکه در کنار عوامل فني ، چنين مي توان گفت که فوتبال ، بازتاب دهنده خرد جمعي ، نظم اجتماعي ، روحيات ملي ، تفکر گروهي ، جهان بيني و منش هاي گروهي ملل مختلف جهان است و از اين روست که قريب به اتفاق برترين هاي فوتبال جهان ، همان کشورهايي هستند که در ساير عرصه ها نيز پيشروند . آمريکا ، مثال ملموسي در اين حوزه است . اين کشور ، تا چند سال پيش ، در عرصه فوتبال ، حرفي براي گفتن نداشت ولي پس از آنکه مسئولان اين کشور تصميم گرفتند فوتبالشان را در حد جهاني ارتقا» دهند ، به سرعت توانستند پله هاي ترقي را بپيمايند و در رده بندي فيفا جزو 10 تيم برتر جهان باشند . علت اين سرعت نيز آن است که زمينه هاي اجتماعي ، سياسي ، فرهنگي و انديشه اي اين رشد ، مهيا بوده است و فقط ، نيازهاي فني بي پاسخ بود که آن هم فراهم شد ولي در بسياري از کشورها که آن زيرساخت ها مهيا نيست با وجود تمهيدات فني ، هيچ تحولي رخ نداده است .فوتبال ما نيز بسان فوتبال ساير کشورها ، آينه اي از تماميت جامعه است و نمي تواند به طور انحصاري و به گونه اي جدا بافته از اجزاي اين " پيکر کل " رشد کند .

مشهد - خبرنگار افرينش
طي 8 ماهه اخير 13/5 ميليون دلار گل از ايران به افغانستان صادر شده است .
رئيس سازمان جهاد کشاورزي خراسان رضوي با اعلام اين مطلب گفت : در حالي که خراسان داراي مرز مشترک با افغانستان است ، متاسفانه ميزان صادرات گل استان به اين کشور در مدت زمان مذکور صفر بوده است .
دکتر اسماعيل افزود : عدم صادرات گل استان به افغانستان نشان دهنده آن است که به اين موضوع به صورت علمي و جدي پرداخته نشده است .
وي در ادامه سرانه گل براي هر خراساني را 7 شاخه گل ذکر کرد و افزود: سرانه گل در دنيا 70 تا 90 شاخه گل است .
وي تصريح کرد : در سال گذشته 6 ميليون و 800 هزار شاخه گل در استان توليد شده است .
وي با بيان اينکه 12 هکتار عرصه گل هاي شاخه بريده و 32 هکتار نيز عرصه ، در اختيار گل هاي زينتي استان قرار دارد ، گفت : 2 هزار و 184 هکتار عرصه گل و گياه در کشور وجود دارد .
وي در ادامه اظهار داشت : به ازاي هر 1500 مترمربع يک نفر اشتغال مستقيم و 6 نفر اشتغال غير مستقيم در توليد گل ايجاد شده ، است .
وي اضافه کرد : اين در حالتي است که در اروپا به ازاي هر 1500 مترمربع 10 تا 15 اشتغال مستقيم ، در عرصه گل و گياه ايجاد مي شود .
وي با بيان اينکه در حال حاضر به نسبت سال گذشته ، 200 درصد افزايش تسهيلات در بخش گل و گياه داشته ايم ، افزود : بانک زمين ، پاسخگويي مناسب به متقاضيان وام در بخش گل و گياه و ايجاد زيرساخت هاي لازم از جمله تسهيلات سال جاري است .
دکتر اسماعيل نيا در خصوص موانع و چالش هاي پيش روي صنعت گل نيز ، گفت : متاسفانه تاکنون سرمايه گذاري مناسبي که در شان بخش گل و گياه باشد ، صورت نگرفته است .
وي تصريح کرد : در بخش صنعت گل ، از دانش بومي خوب استفاده نشده و از دانش روز نيز بي بهره هستيم .
وي با بيان اينکه فرهنگسازي مناسبي در اين عرصه صورت نگرفته است ، گفت : عملکرد در اين زمينه ، به لحاظ کمي و کيفي مشکل داشته و بايد يک ارزيابي دقيق دراين زمينه صورت گيرد .
وي در خاتمه در خصوص بيمه گل و گياه نيز گفت : در حال حاضر گل هاي رز ، ميخک و گلايل بيمه است و اين بيمه بايد فراگير شود .

رييس هيات مديره جايگاه داران گفت: در طراحي کارت هوشمند، کاربردهاي متفاوتي براي آن در نظر گرفته شد، ولي هنوز معلوم نيست در جايگاه ها از کدام ويژگي و کاربرد اين کارت ها قرار است استفاده شود و علاوه بر آن جايگاه ها از سيستم شبکه اي مناسب براي استفاده از اين کارت بي بهره اند.
ناصر رييسي فر در گفت و گو با فارس گفت: تجهيزات لازم دستگاه کارت خوان کارت هوشمند سوخت در اکثر جايگاه هاي سوخت استان تهران نصب شده است.
وي در توضيح عدم نصب دستگاه کارت خوان در جايگاه هاي انگشت شمار باقي مانده گفت: در اين چند جايگاه نوع تلمبه ها تاتسونا نبوده است، لذا هنوز مشخص نيست که در اين چند جايگاه که تلمبه هاي متفاوتي دارند، کارت خوان را در چه قسمتي بايد نصب کر د.
رييسي فر در توضيح مشکلاتي که بر سر اجرايي شدن کارت هوشمند سوخت وجود دارد گفت: هنوز در بسياري از جايگاه هاي سوخت تنها فقط يک تلفن وجود دارد و براي آنکه بتوانند سيستم شبکه کارت هوشمند را فعال کنند بايد يک خط تلفن ديگر در اختيار آنها قرار بگيرد و هنوز سيستم پرداخت براي اين سيستم تعيين نشده و معلوم نيست که کدام بانک طرف پرداخت خواهد بود. وي با اشاره به اينکه راه اندازي چنين سيستمي در جايگاه ها که بخشي خصوصي طرف همکاري با شرکت ملي پالايش و پخش هستند براي جايگاه ها، مشکلات عديده اي ايجاد خواهد کرد گفت: هنوز براي جايگاه داران مشخص نشده است که در زمان اجرا و استفاده از کارت هوشمند، زيان هايي که به خاطر استفاده کارت هوشمند براي جايگاه داران ايجاد مي شود چگونه حل و رفع خواهد شد و هزينه اين زيان ها متوجه کيست.
رييسي فر گفت: در حال حاضر براي جايگاه داران مشخص نيست که در موارد سرقت اطلاعات کارت ها، اختلال در خواندن کارت هاي مسروقه، ترافيک ناشي از افزايش زمان سوخت گيري و کاهش فروش، زيان هاي وارده چگونه رفع وهزينه آن پرداخت خواهد شد.

طي مبادلات روز دوشنبه بورس، شاخص کل با 2/5 واحد کاهش به 9548/4رسيد.


کالسيمين 2 558 494,28
توليد سموم علف کش 2 222 323,11
بهنوش ايران 2 209 680,10
بانک کارآفرين 99.1 45 312,2
داده پردازي ايران 98.1 105 403,5
ايران خودروديزل 79.1 72 087,4
پاکسان 6.0 12 010,2
قند اصفهان 49.0 77 946,15
سيمان تهران 48.0 34 075,7
پتروشيمي آبادان 48.0 48 949,9
تولي پرس 32.0 24 545,7
بانک پارسيان 13.0 2 535,1
سيمان شرق 01.0- 1- 575,8
گروه بهمن 05.0- 1- 047,2
نورد آلومينيوم 07.0- 3- 273,4
آلومراد 12.0- 13- 077,11
کارتن ايران 12.0- 7- 672,5
کنتورسازي ايران 12.0- 3- 504,2
داملران 14.0- 11- 673,7
نفت پارس 39.0- 53- 554,13
ايران خودرو 84.0- 29- 443,3
سايپا 21.1- 54- 416,4

صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 6717 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
اقتصادي
اطلاعيهنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست