جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/31 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3321
 

برگزاري انتخابات رياست جمهوري با 4 کانديدا

احمدي نژاد:ملت ايران دراوج عزت جهاني مي درخشد

پاسخ دانشگاه به تهمت ها و دروغ ها کتاب مي شود

 در پنجاه و نهمين اجلاس شوراي مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي  از پيشکسوتان دانشگاه همچون دکتر زارع ، دکتر پيراينده، حجت السلام و المسلمين طباطبايي ، رمضاني ، حلمي و دکتر بازيار و محمدحسين سدهي نيا تقدير شد. 

تاريخ و نحوه توزيع کارت و جزئيات ديگري از برگزاري آزمون سراسري 88 اعلام شد
گروه آزمون وسنجش : رييس سازمان سنجش با تاکيد بر برگزاري بدون تغيير کنکور 88، گفت: در کنکور امسال يک ميليون و 200 هزار داوطلب تک رشته، حدود 90 هزار داوطلب 2 رشته و در مجموع يک ميليون و 392 هزار داوطلب طي روزهاي 4 تا 6 تير ماه در 393 شهر و 5000 حوزه امتحاني رقابت ميکنند.
دکتر عبدالرسول پور عباس در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به آخرين تغييرات کنکور 88 نسبت به سالهاي گذشته ، اظهار کرد: مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در خصوص کنکور آخرين تغيير کنکور 88 بود که طي آن ظرفيت پذيرش آزاد در مقايسه با کنکور 86 و 87 در رشتههاي پرطرفدار افزايش يافته است.
وي افزود: تغيير بومي گزيني در 13 رشته پر طرفدار در رشتههاي مهندسي برق، مهندسي مکانيک، مهندسي کامپيوتر، مهندسي عمران، مهندسي معماري، مهندسي صنايع، پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي، حقوق، روانشناسي و حسابداري صورت خواهد گرفت.
پورعباس به ايسنا گفت: پذيرش بومي در اين رشته ها پس از کسر سهميه 40 درصدي ايثارگران به صورت 60 درصد گزينش بومي و 40 درصد آزاد صورت مي گيرد.
وي افزود: در صورت تکميل نشدن ظرفيت سهميه ايثارگران در13 رشته مذکور، باقيمانده ظرفيت به صورت 50 درصد گزينش بومي و 50 درصد گزينش آزاد اعمال مي شود. وي با اشاره به نحوه پذيرش داوطلبان کنکور در ساير رشته ها گفت:پذيرش داوطبان در ساير رشتهها به صورت 80 درصد بومي و 20 درصد آزاد صورت مي گيرد.
پورعباس درباره اضطراب موجود در داوطلبان به دليل اعلام نحوه پذيرش بومي در کنکور، گفت: جاي هيچ نگراني وجود ندارد. داوطلبان در حال حاضر تنها به فکر درس خواندن باشند و مطمئن باشند داوطلبان قوي به هيچ عنوان متضرر نمي شوند و عدالت به طور کامل رعايت مي شود.
نحوه تاثير معدل در کنکور88
وي با ...
» ادامه
ميرحسين: بايد به سمت رفع تبعيض گام برداريم
گروه سياسي: کانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري از تاسيس بنيادي براي حفظ و گسترش زبان هاي مختلف اقوام ايراني در دولت آينده اش خبر داد.مهندس ميرحسين موسوي صبح ديروز در همايش گفت وگوي اقوام ايراني در جمع نمايندگاني از قوميت هاي مختلف کشور، هدف خود ...
» ادامه
کروبي: طرح نفت من ادامه راه مصدق است
گروه سياسي: مهدي کروبي با بيان اينکه طرح سهام نفت تبليغات انتخاباتي نيست، گفت: تحقق اين طرح تداوم حرکت دولت مصدق است. اين کانديداي رياست جمهوري که ديروز در جمع دانشجويان دانشگاه محقق اردبيلي سخن مي گفت، تصريح کرد: حرکتي که توسط دولت ملي - مذهبي مصدق ...
» ادامه
طرح حق التدريسي ها، يک ماه مسکوت مي ماند
گروه سياسي: نمايندگان مجلس طرح يک فوريتي تعيين تکليف استخدامي معلمين حق التدريسي و آموزشياران نهضت سوادآموزي در آموزش و پرورش را به مدت يک ماه مسکوت گذاشتند. نمايندگان در جلسه علني ديروزخود در جريان رسيدگي به اين طرح که يک فوريت آن در شهريورماه سال ...
» ادامه
مجلس از پاسخ وزير کشاورزي قانع نشد
گروه سياسي: نمايندگان مجلس از پاسخ وزير جهادکشاورزي در خصوص اقدامات اين وزارتخانه در مقابله با بيماري "جادوي جادوگر " که به درختان ليمو در استان هاي هرمزگان و کرمان آسيب زده است، قانع نشدند. نمايندگان در جلسه علني ديروز مجلس به بررسي گزارشي کميسيون کشاورزي، ...
» ادامه
مروربر ديدگاه هاي ويگوتسکي
استاد: دکتر حسن احدي ----دانشجوي دکتر : رضا رزاقي (قسمت اول )
در ششم ژانويه 1924 دومين کنگره روان عصب شناختي در لنينگراد تشکيل شد و ويگوتسکي مقاله اي تحت عنوان روش شناسي پژوهش هاي بازتاب شناختي و روانشناختي ارائه داد. او ضمن نقد مکتب بازتاب شناسي که ديدگاه مسلط آن زمان در روانشناسي شوروي بود, بر اين نکته اشاره ...
» ادامه
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
خيام نام ايران را در دنيا پر آوازه کرده است
نيشابور - خبرنگار آفرينش
همايش روز ملي خيام نيشابوري با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از انديشمندان و خيام شناسان داخلي و خارجي در فرهنگسراي سيمرغ نيشابور برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آفرينش وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخشي از اين مراسم با ...

» ادامه
دبير انجمن خودروسازان:
توليد 1/3 ميليون خودرو، 3/2ميليارد دلا ر ارز از کشور خارج کرد
ارزبري توليدات داخلي سال گذشته 3/2 ميليارد دلار بود.
احمد نعمت بخش دبير انجمن خودروسازان در گفت وگو با ايسنا، با اظهار اين مطلب افزود: سال گذشته حدود 50 هزار دستگاه خودرو به کشور وارد شد که حدود يک ميليارد دلار ارز از کشور خارج کرد. اين در حالي است ...

» ادامه
گزارش فيلم هاي آخر هفته
فيلم نامزد پنج جايزه اسکار روي آنتن شبکه چهار مي رود
فيلم سينمايي "متصدي لباس" ساخته پيتر ييتس که نامزد پنج جايزه اسکار شده و خرس نقره اي بهترين بازيگر مرد جشنواره برلين را براي آلبرت فيني به ارمغان آورده، در تعطيلات آخر هفته از شبکه چهار پخش مي شود.
فيلم سينمايي "هياهوي بچه" پنجشنبه 31 ارديبهشت ماه ...

» ادامه
با شکست الشباب عربستان
پرسپوليس انتقام تيم ملي را گرفت
ديدار تيم هاي فوتبال پرسپوليس و الشباب عربستان با نتيجه يک بر صفر به سود پرسپوليس پايان يافت تا نماينده کشورمان به عنوان تيم صدرنشين از گروه خود به مرحله بعد صعود کند.
به گزارش ايرنا، آخرين ديدار مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان آسيا بين تيم هاي پرسپوليس ...

» ادامه
اين شيميايي بامزه,نمک طعام
بيشتر ما وقتي مي شنويم مواد شيميايي براي بدن مضر هستند، فراموش مي کنيم که بيشتر وقتها خودمان دستي دستي مواد شيميايي روي غذايمان مي ريزيم. تازه بدون اينها هم ممکن نيست غذا به ما مزه بدهد و حاضريم براي آن پول هم بدهيم.
نمک طعام، يکي نام کلي است ...

» ادامه
نياسر ، تکه اي از بهشت ، شهر زيبايي ها
کاشان - خبرنگار آفرينش
وقتي از بلنداي ايوان عمارت تاريخي کوشک صفوي شهر سبز نياسر، اين کهن باغشهر ايران، به پايين مي نگري ، تا انتهاي شهر ، همه جا خرمي و سرسبزي مي بيني!
آبشار زيبا و خيال ا نگيزي که آب چشمه تاريخي اسکندريه را از کنار عمارت کوشک صفوي ...

» ادامه
با اعلام ضرايب حقوق در سال 88;
حداقل حقوق بازنشستگان کشوري و لشکري اعلام شد
بر اساس مصوبه دولت، حداقل حقوق بازنشستگان و وظيفه بگيران و مشترکان صندوق هاي بازنشستگي کشوري و نيروهاي مسلح و ساير صندوق هاي وابسته به دستگاه هاي اجرايي نيز 290هزار تومان تعيين شد.
به گزارش و به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، ميزان حداقل و حداکثر ...

» ادامه
بازي «کارآگاه علوي» به 41 زبان دنيا ساخته مي شود
بازي «کارآگاه علوي» از روي داستان هاي اين سريال به 41 زبان دنيا طراحي و ساخته مي شود.
به نقل از روابط عمومي سيما فيلم، «سيد اميرهوشنگ امام جمعه» که همراه «سيد علي امام جمعه» کار طراحي و ساخت اين بازي را در موسسه انديشه وران به انجام مي رساند، ضمن ...

» ادامه
سرمربي تيم ملي تکواندو دانشجويان:
دانشجويان تا زمان اعزام به صربستان اردوهاي پيوسته خواهند داشت
سيدنعمت خليفه سرمربي تيم ملي تکواندو دانشجويان گفت: در جلسه اي که با مسوولان فدراسيون ورزشي دانشجويي برگزار شد، براي امسال هم پيشنهاد کردند مسووليت سرمربي گري تيم اعزامي به يونيورسياد صربستان را بر عهده داشته باشم که با اعلام شرايطي، اين مسووليت را پذيرفتم. ...
» ادامه
13 خرداد سفر به پيونگ يانگ
6 خرداد دست قطبي رو مي شود
تيم ملي فوتبال کشورمان جهت کسب آمادگي بيشتر براي ديدار با تيم هاي کره شمالي - امارات و کره جنوبي به کشور چين سفر خواهد کرد .
در اين راستا گفته مي شود ، اسامي بازيکنان تيم ملي براي بازي با کره شمالي روز 6 خرداد اعلام خواهد شد.
گفتني است اسامي نهايي ...

» ادامه
گل گشت
استان فارس
فارس و فارسي شکل عربي شده پارس و پارسي هستند. نام زبان فارسي برگرفته از نام قديم اين منطقه، پارس بزرگ، است که به علت حکومت شاهان هخامنشي به کل منطقه ي ايران اعمال ميشد.پيش از اسلام دو پادشاه بزرگ ايراني بنام هاي کورش بزرگ و اردشير بابکان ...

» ادامه
يک کارشناس اقتصادي مسکن:
دوره رکود مسکن حداقل 3/5 سال طول مي کشد
يک کارشناس اقتصادي مسکن گفت: براساس مطالعاتي که در دوره 30 ساله بعد از انقلاب در ايران صورت گرفته، دوره رونق 5 سال و دوره رکود هم 3/5 سال در نوسان بوده است و اين مساله در ديگر کشورها هم طبيعي است.
حميد ماجدي در گفت وگو با فارس گفت: رکود مسکن در حال ...

» ادامه
بينا در گفتگو با مهر:
بازي در "پائيز پدرسالار" را به دليل مناسبتي بودن مجموعه پذيرفتم
شيرين بينا دليل بازي در مجموعه تلويزيوني "پائيز پدرسالار" را فيلمنامه جذاب، گروه خوب و مناسبتي بودن آن ذکر کرد.
شيرين بينا درباره بازي در مجموعه "پائيز پدرسالار" به مهر گفت: از چند روز پيش بازي ام در اين مجموعه شروع شده و نقش فرانک زن سوم يک مرد مقتدر ...

» ادامه
سرمربي تيم واليبال دانشگاه آزاد اسلامي:
اول واليباليست هاي دانشجو بعد بازيکنان ليگ
سرمربي تيم واليبال دانشگاه آزاد اسلامي از تغيير سياست هاي اين باشگاه براي رسيدن به شرايط يک تيم به واقع دانشجويي خبر داد و گفت: ابتدا بازيکنان دانشجو را جذب مي کنيم و خصوصيات تيمي دانشگاهي را در تيم پياده مي کنيم.
حميد موحدي در گفتگو با خبرنگار باشگاه ...

» ادامه
سازمان تربيت بدني ارتش اعلام کرد:
برگزاري 27 رويداد ورزشي به مناسبت سالروز آزادي خرمشهر
سازمان تربيت بدني ارتش جمهوري اسلامي ايران به مناسبت گراميداشت بيست و هفتمين سالگرد آزاد سازي خرمشهر و همچنين زنده نگه داشتن ياد و خاطره 48هزار شهيد گلگون کفن ارتش در نظر دارد 27 رويداد در سطح يگانهاي تابعه ارتش برگزار نمايد.
به گزارش روابط عمومي ارتش ...

» ادامه
آگهي صفحه اول

» ادامه
آگهي صفحه 6
عادل محمدي رئيس اتحاديه نانوايان شهرستان رشت :
خوشبختانه مهندس نيافر مديريت غله گيلان يکي از تصميم گيران آرد و نان در کشور است اميدواريم با درايتي که دارد معضلات ديرينه نانوايان را برطرف سازد
معضل آرد و نان در کشور براي همه ...

» ادامه
آگهي صفحه 9

» ادامه
آگهي صفحه آخر

» ادامه
اقتصاد و بازار
كوتاه و خواندني
مسکوکات و ارز
دريچه هنر
كوتاه هنري
آزمون و سنجش
معرفي رشته هاي تحصيلي
كوتاه و خواندني
ورزشي و در قلمرو ورزش
كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90
آگهي روزنامه آفرينش
آگهي صفحه 3
سياسي
كوتاه از سياست
غير رسمي
ميزخبر
خبر و دانشگاه
زنگ آفرينش
كوتاه و خواندني
دانش و پژوهش
كوتاه و خواندني
مرز پرگهر
ايران زمين
استاندار زنجان: دنياي امروز تشنه اخلاق و معنويت است
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته

اين نسخه 7075 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک

 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينشنظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازي قسمت نظر سنجي در سايت روزنامه آفرينش چيست

عالی است
خوب است
مناسب نيست