جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/04/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4184

 فروزنده بخش رئيس مجمع امور صنفي شهرستان شهريار:
 95 درصد از کسبه ما انصاف را رعايت مي‌کنند 

 شهريار - برزگر

اصناف هميشه رهرو راه ولايت و قلب تپنده کشور بوده‌اند و در ادوار گوناگون انقلاب وفاداري خود را به نظام اثبات کرده اند ،آنها هميشه در صحنه حضور داشته و در همه زمينه‌ها پيشقدم بوده‌اند خصوصا در زمان جنگ تحميلي که با حمايتهاي مالي و حضوري موثر در جبهه‌هاي جنگ يار و ياور انقلاب اسلامي بودند.

محسن فروزنده بخش رئيس مجمع امور صنفي شهرستان شهريار در مراسم بزرگداشت روز اصناف ضمن بيان مطالب فوق اظهار داشت: در ماههاي اخير جوسازي استکبار بازارهاي ايران را دچار تحولاتي کرده است ،دشمنان ايران امروز همه تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا دولت جمهوري اسلامي را تحت فشار قرار دهند ولي براي مردم ما؛ اين چيز جديدي نيست و هموطنان به خوبي مي‌دانند که چگونه دسايس دشمن را خنثي نمايند، اصناف هم که از بدنه مردم شريف تشکيل شده‌اند مثل هميشه در کنار آنها قرار داشته و سعي مي‌کنند با اين ترفندها مقابله نمايند.

فروزنده بخش در ادامه به بحث گراني و گرانفروشي اشاره نمود و افزود: دو بحث گراني و گرانفروشي از يکديگر جدا هستند در مورد مسئله گراني، دولت خدمتگذار هميشه همه تلاش خود را مي‌کند تا بازار را کنترل نمايد و در سطح شهرستان هم فرماندار محترم در اين خصوص فعاليت مي‌نمايند ولي در مورد گرانفروشي وظيفه ما است که روي بازار کنترل داشته باشيم که خوشبختانه برابر آمار ارائه شده 95 درصد از کسبه رعايت انصاف را مي‌کنند ضمن اين که بازرسان اصناف حتي در روزهاي تعطيلي هم بر بازار نظارت داشته و همشهريان محترم نيز مي‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با بازرسي ما تماس حاصل نمايند.

خوشبختانه کسبه ما هميشه مسئله حمايت از مصرف‌کننده را سرلوحه خود قرار مي‌دهند و مصداق الکاسب حبيب‌ا... در بين آنها مشهود است. رئيس مجمع امور صنفي شهرستان در ادامه به مشکلات اصناف اشاره نمود و گفت: صنوف ما هميشه احترام و حمايت از مصرف‌کننده را سرلوحه خود قرار مي‌دهند، چون مي‌دانند سود اصلي احترام به مشتري و مشتري‌مداري است ولي متاسفانه با وجود اين که آنها بسيار قانون مدار عمل مي‌کنند تاکنون هيچ گونه حمايت و يا تشويقي از آنها به عمل نيامده است حتي در بسياري از موارد کسبه در شهرستان شهريار دچار چالشهايي نيز از جانب ادارات مرتبط از جمله تامين اجتماعي يا اداره کار مي‌شوند.

وي ادامه داد: با توجه به فرمايش مقام معظم رهبري که امسال را سال توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني نامگذاري نموده‌اند متاسفانه با گذشت 4 ماه از سال هنوز هيچ اقدامي از سوي مسئولين در اين راستا صورت نگرفته است. فروزنده بخش گفت: طي يکسال گذشته در سطح شهرستان 4 نمايشگاه برپا شده است که برپايي هر نمايشگاه هزينه‌هاي سنگيني را به دوش مجمع و شرکت‌کنندگان تحميل مي‌کند در حالي که اگر مکاني جهت برپايي نمايشگاههاي فصلي در اختيار مجمع قرار داده شود ما ديگر ناچار نخواهيم شد هربار که اقدام به برپايي نمايشگاه مي‌کنيم محل موردنظر را آماده نماييم و اين مسئله باعث مي‌شود هزينه‌هاي تمام شده کاهش پيدا کند و از سود اين اقدام شهروندان بهره‌مند خواهند شد که هدف اصلي از برپايي نمايشگاهها نيز همين امر مي‌باشد.

مورد بعدي که از سوي فروزنده‌بخش مطرح شد بحث احداث شهرک صنفي بود که در اين رابطه اظهار داشت: ما حدود 4 ميليارد تومان هزينه کرده‌ايم و زميني را براي اين منظور خريداري نموده‌ايم ولي متاسفانه بعد از گذشت دو سال و نيم اين سرمايه ملي هنوز خوابيده است و بسياري از همکاران که سهامدار نيز هستند از ما گله‌مند شده‌اند در حالي که همه حضار محترم مستحضرند که راه‌اندازي شهرک صنفي تا چه اندازه در حل مشکلات بيکاري شهرستان مي‌تواند مثمرثمر واقع شود.

فروزنده‌بخش در خاتمه تصريح کرد: اگر بخواهيم توليد ما جهاني باشد بايد تفکر جهاني داشته باشيم زيرا با نگاهي به کشورهاي توليدکننده موفق درمي‌يابيم که تا چه اندازه دولتها از آنها حمايت کرده‌اند اما متاسفانه امروز شاهديم که ادارات خدمات‌رسان و شهرداريها به جاي حمايت از توليدکننده تنها دست و پاي آنها را مي‌بندند. در پايان اين مراسم از واحدهاي صنفي نمونه تجليل و تقدير به عمل آمد و ساختمان جديد مجمع امور صنفي افتتاح شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته