جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4186

 خبر هنري 

 رضا بابک و احتمال کار در "شرکت"

رضا بابک گفت: براي سريال «شرکت» به کارگرداني مسعود کرامتي صحبت‌هايي کرده‌ام که تا چند روز آينده قطعي خواهد شد.

«رضا بابک» بازيگر سينما تلويزيون در گفت‌وگو با فارس گفت:حدود يک ماهي مي‌شود که در ايران نبودم و ديشب به کشور بازگشتم و هنوز هيچ کاري را براي بازي انتخاب نکرده‌ام.وي در ادامه افزود: براي سريال «شرکت» صحبت‌هايي با مسعود کرامتي - کارگردان مجموعه - داشته‌ام که به‌زودي مشخص‌ مي‌شود که در اين سريال در کنار ديگر دوستان خواهم بود يا خير.آخرين سريال تلويزيوني «رضا بابک»، سريال «گاو صندوق» بود که در سال 89 از شيکه سه سيما پخش شد.

تله‌تئاتر «ديوانگان متفکر» نيز يکي از آخرين کار‌هاي او است..

مجموعه باغ هنر مندان ميزبان سه اثر نمايشي جديد

مجموعه تماشاخانه ايرانشهر و سالن استاد انتظامي خانه هنرمندان ايران، از نيمه دوم تير ماه ميزبان سه اثر نمايشي جديد است.به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل مجموعه تماشاخانه ايرانشهر؛ نمايش"مکبث" به مدت زمان 60 دقيقه ساعت 19:15 و نمايش"عجايب المخلوقات" به مدت زمان 60 دقيقه ازساعت 21 به دراماتورژي وکارگرداني رضا ثروتي در سالن استاد سمندريان همه روزه اجرا مي شوند. دو نمايش "مکبث" و"عجايب المخلوقات" به دليل استقبال فراوان تماشاگران روزهاي شنبه نيز اجرا مي شوند.در حالي اجراي اين دو اثر نمايشي تا 13(سيزدهم) تير ماه در سالن استاد سمندريان ادامه دارد که پس از اتمام اجراي اين دو اثر، نمايش"سي و سه درصد نيل سايمون" به کارگرداني افسانه ماهيان در اين سالن اجرا مي شود.هم چنين؛ نمايش"پدر خوانده ناپلي" نوشته ادواردو دفليپو و ترجمه بابک محمدي نيز با مدت زمان 120 دقيقه ازساعت 20 در سالن شماره يک به استثناء روزهاي شنبه اجرا مي شود.اجراي اين نمايش تا روز دوشنبه 12 تيرماه در سالن شماره يک ادامه دارد و از (چهاردهم)14 تير ماه نيز اجراي نمايش"شب روي سنگ فرش خيس" به کارگرداني هادي مرزبان در سالن شماره يک اين مجموعه آغاز مي شود.سالن استاد انتظامي مجموعه خانه هنرمندان ايران نيز تا روز جمعه(نهم)9 تير ماه ، ميزبان دو نمايش" اين تابستان فراموشت کردم" به دراماتورژي و کارگرداني بهاره رهنما به مدت زمان 45 دقيقه ساعت 18 و نمايش"دو آدم خجالتي" نوشته اوژن لابيش و ترجمه داريوش مودبيان و به کارگرداني ارشام مودبيان نيز به مدت زمان 45 دقيقه در ساعت 20 بود.

"هزار و يك شب" با دكتر معين

زندگي و آثار دكتر محمد معين فرهنگ نامه نويس در برنامه "هزارو يك شب" بررسي مي شود. به گزارش روابط عمومي شبكه چهار سيما:برنامه" هزار و يك شب"امروز شنبه 11 تير ماه چالش هاي فرهنگ نويسي معاصر را با نگاهي به آثار و زندگي نامه استاد معين بررسي مي كند.در اين برنامه داوود موسايي از انتشارات فرهنگ معاصر،دكتر محمد روشن از شاگردان دكتر معين و سعيد رشتيان كارگردان فيلم مستند دكتر معين در برنامه حضور خواهند داشت. مصاحبه با مهدخت معين دختر استاد معين ومصاحبه با دكتر محمد دبيرسياقي در قالب گزارش از ديگر بخش هاي برنامه هزار و يك شب است."هزار و يک شب" با اجراي رشيد کاکاوند کاري از گروه معارف وانديشه ديني شبکه چهار سيما است و شنبه تا سه شنبه ساعت 23:15 از شبکه چهار پخش مي شود. دکتر محمدمعين صاحب اثر معروف فرهنگ معين از مفاخر و بزرگان فرهنگ و ادب ايران معاصر به شمار مي رود . وي نخستين کسي بود که در ايران رشته ادبيات فارسي درجه دکتري گرفت . دکتر معين داراي تأليفات و مقايت ارزنده اي در زمينه فرهنگ و ادب فارسي است. وي در سال 1293 خورشيدي در رشت زاده شد و پس از مرگش و بنا به وصيت در سال 1350 خورشيدي در شهر آستانه اشرفيه و در کناره غربي رود حشمت رود به خاك سپرده شد.

حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني؛ بخش ويژه جشنواره "طنز مكتوب"

هفتمين جشنواره طنز مكتوب امسال پذيراي طنزنويساني است كه در بخش ويژه حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني به طبع آزمايي مي پردازند. به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري جشنواره طنز مكتوب كه هر سال با يك بخش ويژه برگزار مي شود، اين دوره شعار امسال را كه از سوي مقام معظم رهبري «حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني» عنوان شد، موضوع بخش ويژه خود قرار داده است.بر اين اساس توجه و پرداختن به ابعاد گسترده "سرمايه ايراني" به لحاظ معنوي و مادي جزء موضوعاتي است كه مي تواند دستمايه آثار طنزپردازان شركت كننده در اين جشنواره قرار گيرد.

همچنين در هر دوره از برگزاري اين جشنواره بر حسب اهميت موضوع، «انتخابات»، «انرژي هسته اي»، «تروريسم»، «اصلاح الگوي مصرف»، «شعر محلي»، «تحريم» و امسال هم «حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني» به عنوان بخش ويژه پيشنهاد شده است.طنزپردازان علاقمند به خلق اثر در زمينه كوتاه نوشت تا 17 تير فرصت دارند آثار خود را در دو موضوع آزاد و ويژه (توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني) به دبيرخانه مركزي جشنواره هاي حوزه هنري ارسال كنند.علاقمندان به منظور شركت در اين جشنواره و كسب اطلاعات بيشتر مي توانند با شماره تلفن 2- 84172201 تماس گرفته و همچنين پيرامون شرايط ارسال اثر و دريافت فرم مربوط به شركت در اين دوره از جشنواره به سايت امور محافل و جشنواره هاي حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي به نشانيwww.artfest.ir مراجعه كنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته