جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/10/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2676

 خبر و نظر 

     
 بازگشت به وضعيت متعارف

  شوراي نگهبان مصوبه مجلس درباره ساعت کار بانک ها را تاييد کرد.
«جرايد»
 
پس از آنکه مجلس شوراي اسلامي، مصوبه رد شده خود توسط شوراي نگهبان را اصلاح کرد،  اين شورا، به آن راي مثبت داد تا ساعات کار بانک ها به وضعيت سابق برگردد.
دراين باره نکات کوتاه زير قابل تامل است:
-1 ماجراي پرهياهوي ساعت کاري بانک ها نشان داد که تصميمات دولت، در موارد متعددي از پشتوانه کارشناسي و مردمي برخوردار نيست. در طول ماههاي گذشته، بسياري از کارشناسان وحتي مديران عامل بانک ها ونيز مردم، از تغيير ساعت کار بانک ها، گلايه مي کردند، ولي متاسفانه دولتي که خود را از جنس مردم وداراي عقبه کارشناسي قوي مي داند، به اين انتقادات توجهي نکرد تا آنکه نمايندگان مجلس به عنوان وکلاي مردم، وارد عملي شدند وپس ازيک دوران پرکش وقوس، مطالبه موکلان خويش را بر آورد ساختند. اميدواريم که اين ماجرا براي دولتمردان، درس آموز باشد.
-2 در فاصله اي که مصوبه مجلس در شوراي نگهبان رد شد تا قبل از تاييد مجدد آن، دولت مي توانست به اصلاح اشتباه خود بپردازد، زيرا مصوبه مجلس، نمايانگر اراده مردم بود. با اين حال، دولت چنين کاري نکرد تا در اين بازي نيز بازنده باشد.
-3 از آنجا که مجلس بر مصوبه خود اصرار داشت، درصورتي که شوراي نگهبان مصوبه اش را بار ديگر رد مي کرد،  موضوع به مجمع تشخيص مصلحت نظام مي رفت و اين، به هيچ روي برازنده  نبود که مجمع، درباره اينکه بانک ها چه ساعتي باز شوند و در چه ساعتي تعطيل، تصميم بگيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
هنري 2
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته