جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/04/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4190

 رييس ديوان محاسبات:
  شرايط سياسي و فشار بيروني اقتضا مي کند افزايش توليد را مد نظر قرار دهيم 

رييس ديوان محاسبات کل کشور با اشاره به دعواي وزارت صنايع و بانک مرکزي براي تامين نقدينگي توليد گفت: نظر بانک مرکزي را اصلا قبول ندارم و معتقدم بهره وري دربنگاهاي توليدي بالاست و تکنولوژي متناسب با بازار تغيير زيادي کرده است اما بخشي از مشکلات درصنعت نقدينگي است و نمي توانيم آن را کتمان کنيم .

عبدالرضا رحماني فضلي درگفت و گو با خانه ملت، تصريح کرد: تمام مشکلات صنعت هم نقدينگي نيست بلکه بازاريابي، سياست گذاري، مديريت و تغيير تکنولوژي هم عوامل موثري درروند توليد هستند. رييس ديوان محاسبات کل کشوردرخصوص تاخير دولت درارايه بودجه گفت: بهتر است دولت بودجه ساليانه را به موقع ارايه کند چراکه ارايه و ابلاغ دير هنگام بودجه اشکالاتي را در اجرا و نظارت ايجاد مي کند.رييس ديوان محاسبات کل کشور در ادامه درباره گراني هاي اخير اظهارداشت: فشار تحريم ها، کاهش صادرات نفتي و مشکلات نقل و انتقال ارز درمسير فعاليت هاي اقتصادي خلل ايجاد کرده است اما با تلاش و همگرايي بيشتر دولت و مجلس به نظر مي رسد شرايط را بتوان بهتر مديريت کرد.

رحماني فضلي درادامه بابيان اينکه دولت بايد کالاهاي اساسي و مورد نياز مردم را به موقع تامين کند تصريح کرد: اگر قانون هدفمند سازي يارانه ها متناسب با قانون و رعايت الزامات قانوني و با تدبير بيشتر اجرا شود مشکل خاصي دراقتصاد ايجاد نمي کند اما بايد ضعف هاي مرحله اول را برطرف کنيم.

وي افزود: عدم تخصيص منابع به حوزه توليد از ضعف هاي مرحله اول اجراي هدفمند سازي يارانه هااست و اگر منابع درمرحله اول تخصيص داده مي شد به قطع بنگاههاي توليدي مي توانستند عوارض ناشي ازافزايش قيمت را پوشش داده و شيوه ها وتکنولوژي توليدشان را بهبود ببخشند اما با عدم تخصيص منابع از اين مرحله عقب ماندند. رحماني فضلي با تاکيد بر اين که اگر لازم باشد بايد به توليد وام بلاعوض پرداخت کنيم گفت: بايد کاري کنيم رونق به شرايط توليد بازگردد و شرايط سياسي و فشار بيروني اقتضا مي کند افزايش توليد را مد نظر قرار دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته