جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/10/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2676

 رييس کل گمرک:
 تحريم ها هيچ تاثيري بر درآمد گمرک نخواهد داشت  

رييس  کل گمرک ايران و معاون وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: تحريم مطرح شده از سوي شوراي امنيت عليه ايران ارزش عملياتي ندارد و هيچ تاثيري در واردات و صادرات کالا به ايران و فعاليت و درآمد گمرک نخواهد داشت.
به گزارش فارس، محمدهاشم رهبري در نشست خبري با رسانه ها گفت: تعرفه هاي غير ارزشي مبتني بر وزن بيشتر، افزايش يافته بود، البته اين تغييرات براي بعضي از تعرفه ها مشکل ايجاد کرده بود و فضاي رسانه اي تندي به ويژه درباره تعرفه واردات تلفن همراه به وجود آمد.
وي علت اصلي افزايش تعرفه تلفن همراه از چهار درصد به 60 درصد را تصميم دولت درباره واردات SKD و ايجاد خط توليد آن در داخل کشور عنوان کرد.
رييس  کل گمرک ايران گفت: براساس قانون واردات و صادرات بايد پيش از شروع سال جديد تعرفه هاي وارداتي اعلام شود             اين کار در سال جديد با تاخير زماني انجام شد بعضي تعرفه ها افزايش و بعضي کاهش داشت اما بخش عظيمي  از تعرفه ها مربوط به                     سال 84 بود و تغييري نکرد.
رهبري تصريح کرد: در 9 ماهه اول               سال جاري بيش از 30 ميليارد دلار کالا وارد کشور شده است که 3/3 درصد نسبت به همين مدت در سال گذشته افزايش داشته است، در همين مدت صادرات غير نفتي کشور به ارزش 11 ميليارد و 581 ميليون دلار، 59 درصد افزايش داشته  است.
وي افزود: در حال حاضر در گمرکات کشور حدود شش هزار نفر فعاليت مي کنند که ورود و خروج کالا در 160 مرز عبوري و حدود 50 بازارچه مرزي و مناطق آزاد و ويژه اقتصادي را تحت نظارت خود دارند، در حالي که کشور ژاپن 600 ميليارد دلار صادرات و    520 ميليارد دلار واردات را در تنها 55 پايانه گمرکي انجام مي دهد.
وي درباره سهم گمرک از درآمدهاي دولت در بودجه سال آينده گفت: درآمد گمرک براي سال آينده 42 هزار و 140 ميليارد ريال پيش بيني مي شود و مجلس بايد به دولت اجازه دهد در بودجه سال آينده با توجه به نوع کالا ها درصد ها را تعيين کند.
رهبري هرگونه تحريم شوراي امنيت را بر فعاليت گمرک ايران بي اثر دانست و گفت: تحريم مطرح شده از سوي شوراي امنيت ارزش عملياتي ندارد و هيچ تاثيري در واردات و صادرات کالا به ايران نخواهد داشت، دولت نيز تدابيري براي حفظ امنيت تامين کالاهاي اساسي و مورد نياز مردم انديشيده است. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
هنري 2
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته