جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/10/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2676

 کوتاه و خواندني 


استرداد يک ميليون و 450 هزار فيش تلفن همراه

رييس هيات مديره  شرکت مخابرات ايران گفت: تمام سيم کارت هاي تلفن  همراه                         باقيمانده ثبت نام شده در سال 84 که در حدود يک ميليون و 500 هزار سيم کارت است، از اواخر دي ماه تا اوايل بهمن ماه جاري پشت سرهم واگذار مي شوند. وفا غفاريان در گفت وگو با ايسنا با اعلام اين که از 28 دي ماه واگذاري سيم کارت هاي ثبت نامي سال 84 آغاز مي شود                           اظهار کرد: در تلاشيم قبل از آغاز دور جديد ثبت نام سيم کارت تلفن همراه دولتي در بهمن ماه امسال، واگذاري سيم کارت هاي باقي مانده به اتمام برسد. وي با اشاره به اين که در کل در حدود يک ميليون و 450 هزار، آمار استرداد فيش هاي تلفن همراه است، گفت: در اين ماه با اعلام آخرين فرصت مهلت استرداد فيش ها، در حدود 200 هزار مورد مسترد شده است.
 
مديرعامل بانک سامان:
يک بانک اروپايي را مي خريم

مديران بانکي اعتقاد دارند تحريم هاي اعمال شده از سوي آمريکا و غرب عليه بانک هاي ايراني تاثيري چنداني بر فعاليت هاي آنها در کوتاه مدت ندارند. الله وردي رجايي سلماسي مديرعامل بانک سامان در گفت وگو با ايسنا با تاکيد بر اينکه گشايش اعتبارها تاکنون نيز با دلار انجام نمي پذيرفت گفت: ذخاير ارزي بانک سامان به صورت ارزهاي گوناگون نگهداري مي شود.
وي در پاسخ به سوالي مبني بر تغيير سبد ارزي ايران از دلار به يورو و اقداماتي که بانک سامان در اين زمينه به عمل آورده است، گفت: با توجه به اين که قوانين بانک ها از سوي بانک مرکزي تدوين مي شود ما ملزم به رعايت اين قانون هستيم، ولي از آنجايي که نرخ نوسانات در يورو بيشتر از دلار است، ممکن است برخي از واردکنندگان در اين زمينه دچار مشکل شوند. وي ادامه داد: البته ما ذخاير ارزي خود را به واحدهاي پولي مختلف مثل يورو فرانک، پوند، ين و درهم نگهداري مي کنيم و دستورالعمل بانک مرکزي هم تاکيد دارد که حتي الامکان بيشتر ذخاير ارزي را به صورت يورو نگهداري کنيم اما مراقب باشيم که در تبديل هاي ارزي دچار مشکل نشويم. وي در پاسخ به سوالي درباره چگونگي فعاليت هاي بين المللي بانک سامان گفت: از مدت ها پيش در فکر تاسيس شعبه هايي در خارج از کشور هستيم اما به دليل مشکلاتي موفق به انجام اين امر نشده ايم. بعد از آن در پي ايجاد دفاتر در کشورهاي خارجي بوديم اما فعلا صلاح را در اين ديده ايم که با خريد يک بانک کوچک اقدام به فعاليت در کشورهاي اروپايي کنيم.

 سمينار بيمه حمل و نقل برگزار شد

سمينار بيمه حمل و نقل با هدف آشنايي و گسترش بيمه در صنعت حمل و نقل به همت شرکت سهامي بيمه آسيا و مشارکت سازمان هاي مرتبط با اين بخش در بندرعباس برگزار شد.به گزارش                   روابط عمومي بيمه آسيا مهدي شاکرين عضو هيات مديره و معاون فني اين شرکت طي سخناني در اين سمينار گفت: توجه ويژه بيمه آسيا  از سال 76 به بخش حمل و نقل در بندرعباس معطوف گرديد و تصميم بر آن شد تا با طراحي بيمه نامه اي مناسب مسئوليت متصديان حمل و نقل پوشش داده شود.وي افزود: اين امر به ابتکار بيمه آسيا براي نخستين بار در کشور محقق شد و اين کار با ارايه پوشش هاي محدود               آغاز شده و امروز در سطح گسترده تر ريسک هاي صنف حمل و نقل را تحت پوشش قرار داده است.

عيدي بزرگ ايران خودرو به آذري ها

ايران خودرو اعلام کرد: کارخانه بزرگ توليد خودرو تبريز، عيدي بزرگ گروه صنعتي ايران خودرو به مردم شريف خطه آذربايجان است.دکتر منوچهر منطقي مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در مراسم آغاز عمليات اجرايي احداث سايت ايران خودرو تبريز ضمن بيان اين خبر به تشريح اهميت و اهداف اين پروژه پرداخت.وي افزود: مشارکت بخش خصوصي و تمرکززدايي از طريق احداث کارخانجات فرعي در نقاط مناسب کشور اهميت فوق العاده اي دارد.وي افزود: لازمه جهاني شدن ايران خودرو توسعه و حمايت از قطعه سازي و احداث سايت هاي فرعي در نقاط مختلف کشور با مشارکت بخش خصوصي است.مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو گفت: توسعه صنعت                     قطعه سازي در کشور تا دو ميليون خودرو و رسيدن به حجم صادرات 10 ميليارد دلاري طي 10 سال آينده با مشارکت بخش خصوصي از برنامه هاي گروه صنعتي ايران خودرو به منظور حضور در عرصه رقابت جهاني و حفظ و توسعه کمي و کيفي توليدات در بازارهاي داخلي و گسترش سايت هاي توليدي در خارج از مرزها تا سال 1390 است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
هنري 2
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته