جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1391/04/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4194

 هشدار وزير ارشاد به رسانه ها:
  در شرايطي نيستيم که هر خبر يا تحليلي رامنتشر کنيد 

وزير ارشاد ضمن هشدار به رسانه هايي که بر خلاف منافع ملي حرکت مي کنند از برگزاري نشستي با صاحبان رسانه در آينده اي نزديک خبر داد و اظهار داشت با رسانه ها اتمام حجت مي کنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تصريح کرد: کشور ما در شرايطي نيست که هر رسانه اي هر خبر يا تحليلي را منتشر کند که با مصالح نظام و منافع ملي سازگاري نداشته باشد. وي خاطر نشان کرد: به زودي نشستي را با صاحبان رسانه و مسئولين اقتصادي کشور برگزار مي کنيم تا نسبت به شرايط کنوني خصوصا تحريم ها آگاهي بيشتري پيدا کرده و با در نظر گرفتن منافع ملي فعاليت کنند نه اينکه هر کس با سليقه خود و گاها بدون آگاهي جو رواني را برهم زده و در خاتمه پاسخي براي ادعايش نداشته باشد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين در خصوص باب شدن شايعه پراکني در فضاي رسانه اي کشور افزود: ما در هيئت نظارت بر مطبوعات به صورت مداوم جلساتي را براي رسيدگي به امور مطرح شده تشکيل مي دهيم و تذکرات و برخوردهاي لازم را انجام مي دهيم اما ميسر نيست تا تمام موضوعات مطرح شده در رسانه ها را رصد کرده و با تشخيص بين شايعه و واقعيت آن را مورد رسيدگي قرار دهيم. حسيني در اين مورد از تمام شخصيتهاي حقوقي و حقيقي خواست تا هيئت نظارت را در اين امر ياري دهند و در صورتي که موردي را خلاف واقع يافتند با ارسال شکايت يا تهيه جوابيه نسبت به خبر منتشر شده واکنش نشان دهند تا در هيئت نظارت مورد بررسي قرار گيرد.

وي از صاحبان و اصحاب رسانه خواست قبل از اينکه شکايتي مطرح شود به موثق بودن خبر توجه داشته باشند و آن را با در نظر گرفتن مصالح نظام و منافع ملي منتشر کنند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در پايان اظهار کرد: شرايط کنوني کشور با توجه به تحريم ها و فشارهايي که وجود دارد خصوصا در مسائل اقتصادي و بين المللي، نيازمند همدلي و همگرايي بيش از گذشته است و بيش از پيش بايد مراقبت شود تا آسيبي به کشور وارد نشود چون مسئله يک فرد نيست بلکه مصالح يک ملت در ميان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته